>>Dzisiaj w nocy obalono pomnik Jankowskiego. >Jak mówi poeta : >"Witaj jutrzenko swobody , >zbawienia za tobą słońce !.<<
Polacy najwyraźniej wolą symbole od realnego działania. Stawiają jedne pomniki, inne wywalają albo demolują. Cały czas protestują, organizują marsze i pielgrzymki. Rząd tańczy taniec świętego Wita u bezdzietnego ojca Muchomorka. A nad wszystkim czuwa Królowa Polski, Matka Boska Częstochowska ze zdjęciem Wałęsy w klapie. Ale jaja.
|