Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy profesor Leociak wie co mówi ???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-02-2019 21:44Arminius (25555 punktów)Czy profesor Leociak wie co mówi ???
Ocena 2 na 2
Na zorganizowanej niedawno konferencji w Paryżu poświęconej holokaustowi, prof. Jacek Leociak wypowiedział całą litanię absolutnie pozanaukowych bzdur ( konferencja była podobno naukowa) w tym zdanie jak poniżej, które było apogeum jego tragikomicznej, pozamerytorycznej filipiki:

"Polacy chcą wykopywać z grobów kości Żydów i wrzucać tam kamienie"

Absurdalność tezy jak wyżej poważnie skłania do zastanowienia się nad poczytalnością profesora. Jednakże gdyby się okazało, że wypowiadając to zdanie był on poczytalny - należałoby się poważnie zastanowić nad pozbawieniem Leociaka tytułu naukowego i wyrzucenie go z PAN-u. W końcu od państwa polskiego dostaje jakieś pieniądze. Więc niech postara się o merytorycznośc swych wypowiedzi.
Zainteresowanym podlinkowuję materiał z wypowiedzią Leociaka i obszerniejszym info na temat konferencji. Zasatnawiam się czy osobnicy tacy jak Leociak - żenującymi wystąpieniami z pogranicza farsy i pozamerytorycznej tyrady - odreagowują kac po hucpie warszawskiej - po której cały naród się przekonał jacy Żydzi naprawdę są???

wpolityce.(*)ykopac-szczatki-zydow-z-grobow
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pawel_wr (4297 punktów)
Tutaj rzetelny artykuł, co się odbywało.
Proszę przeczytać CAŁOŚĆ powoli, ze zrozumieniem,
to nie boli , a TY nie będziesz dawał się ogłupiać
pisowskim propagandystom.

krytykapol(*)wiat/leociak-paryska-awantura/


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
26-02-2019 08:03 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)zrozumienie o co chodzi?
>Proszę przeczytać CAŁOŚĆ powoli, ze zrozumieniem,
>to nie boli , a TY nie będziesz dawał się ogłupiać
>pisowskim propagandystom.

Przeczytałem, powoi ze zrozumieniem - apotem jeszcze raz obejrzałem film stanowiący załącznik do mojego wątku. I w całości podtrzymuję to co w nim napisałem. Leociak na konferencji naukowej w żadnym wypadku nie powinien sobie pozwalać na emocjonalne przemówienia natury polityczno - publicystycznej - a już skandalem absolutnym było jego stwierdzenie o "Żydach i kamieniach". Wpisuje się ono przecież chociażby w niedawne, fałszywe, oskarżenie, sformułowane przez media żydowskie - w których była mowa o wandalizacji cmentarzy żydowskich w Polsce.
pawel_wr (4297 punktów)Odp: zrozumienie o co chodzi?
>a już skandalem absolutnym było jego stwierdzenie o "Żydach i kamieniach". Wpisuje się >ono przecież chociażby w niedawne, fałszywe, oskarżenie, sformułowane przez media

Nie przeczytałeś i nie zrozumiałeś,
( Co było cytowaniem, a co opinią).
To ultrakatoliccy nacjonaliści chcą ponownej ekshumacji w Jedwabnie,
mimo opinii IPN o Polakach uczestniczących w tym mordzie.



Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
26-02-2019 08:57 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)kim jest Leociak???
>>a już skandalem absolutnym było jego stwierdzenie o "Żydach i kamieniach". Wpisuje się >ono przecież chociażby w niedawne, fałszywe, oskarżenie, sformułowane przez media
>Nie przeczytałeś i nie zrozumiałeś,
>( Co było cytowaniem, a co opinią).
>To ultrakatoliccy nacjonaliści chcą ponownej ekshumacji w Jedwabnie,
>mimo opinii IPN o Polakach uczestniczących w tym mordzie.
>
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.


Problem ekshumacji w Jedwabnem nie powinien być w ogóle przedmiotem wypowiedzi Leociaka - gdyż konferencja - podobno - była poświęcona holokaustowi. Jego wypowiedź - co każdy może sam sobie sprawdzić - jest pozanaukowa, pozametroryczna ( zważywszy przedmiot konferencji), na wysokiej emocjonalnej, wręcz histerycznej nucie, nosząca wszelkie znamiona politycznej tyrady - a nie rzetelnej wypowiedzi naukowca.
Warto także zaznaczyć, iż wbrew temu co sugeruje podlinkowany przez pana tekst - spotkanie nie było zdominowane przez jakiś ultraprawicowców polskich - o czym świadczą rzęsiste brawa jakie Leociak dostał po swej filipice - przerywane rzadkimi okrzykami "kłamstwo". Gdyby było tak jak sugeruje podlinkowany przez pana tekst - byłoby na odwrót.
28-02-2019 17:49 
 Ocena 1 na 1
leda16 (119 punktów)Odp: zrozumienie o co chodzi?

Pomijając osobiste sympatie bądź animozje, to co Pan robi jest niedopuszczalne. Najpierw używa Pan argumentacji ad personam zarzucając Armoniusowi brak rozumu, a potem jedziesz sobie po ultrakatolickich nacjonalistach mających czelność domagać się tego, co zablokował L. Kaczyński, rzekomo na prośbę jakichś żydów, którzy w rzeczywistości są najwyżej Polakami żydowskiego pochodzenia. Chyba, że są Izraelitami, więc tym bardziej nie mają tutaj nic do gadania. Odkąd to IPN jest dla Polaków słowiańskiego pochodzenia wyrocznią? Na koniec wierzącym daje Pan ordynarnego kopniaka w zadek, bo skoro wierzą w coś tam, to na pewno nie myślą. Czyli wierzącym racjonalistą być nie można tak? Wstyd! "Erystykę" Schopehauera polecam, zanim Pan jeszcze kogokolwiek znieważy z powodu wiary, patriotyzmu bądź rozumu. A skoro większość Polaków słowiańskiego pochodzenia, w dodatku patriotów, chce ekshumacji, więc w czym Pan widzisz problem?
28-02-2019 23:36 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
> Czyli wierzącym racjonalistą być nie można tak? Wstyd!

Ależ trzeba. Polecam przy zakupach rozliczeniach przydaję się. Zupełnie nie potrzebne gdy korelacja odległości do wiedzy się zwiększa wówczas spokojnie można przestać być racjonalistą i wówczas spokojnie można powiedzieć transcendencja ale o kilo cukru to bym się kłócił że to kilo.

Zazwyczaj to wierzący chcą być racjonalni ale racjonalni nie nie chcą być wierzący.

Więc jeśli jest się racjonalistą to czy można być wierzącym?

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Czy profesor Leociak wie co mówi ???
Niestety, ale strach myśleć iż tacy profesorowie są i z tym należy się liczyć. W psychologii bodajże nazywa się to afirmacją. "Afirmować siebie to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie." Od tego się zwykle zaczyna. Później przychodzą przypadki poczucia własnej nieomylności i doskonałości oraz bezwzględnej ignorancji stąd się rodzącej. Tacy ludzie mogą być bardzo niebezpieczni, gdy powierza się im odpowiedzialne stanowiska państwowe. Nie chcę komentować prof. Szyszkę byłego ministra Ochrony Środowiska, nie chcę komentować, tym bardziej że już nie żyje, prof. Stelmachowskiego (to on wprowadził Zarządzeniem przez kuchenne schody, w szkołach publicznych religię, co jest jak dotąd nadal złamaniem zapisów Konstytucji (Art.25) o bezstronności religijnej państwa, nie będę komentował zachowania bezwstydnego pani dr (bez nawet habilitacji) Pawłowicz, bez krępacji tytułowanie profesorem, nie mówiąc o wygłupach dziennikarzy tytułowania profesorem obu braci K. (co słyszałem w TVP). Nie, nie ma sensu. To są ludzie zmanierowani, przez chorą pewność swojej wielkości. Czasem, tak widzę, że tacy stanowią ciche wsparcie i doradztwo chorych pomysłów w polskiej edukacji, jakichś określonych środowisk równie uważających się za wspaniałych reformatorów. Są niezrozumiałymi autorytetami, nie widząc siebie jako pospolitych kabotynów. Tak, tak. Profesor niewyważony, nie kontrolujący swoich wypowiedzi, plotących swoje niesprawdzone jaźnie, też może być kabotynem. A niebezpieczeństwo tkwi w tym, że wypowiadają się publicznie na dziwnych forach nazywanych chyba przez zapomnienie "naukowych", plotąc przez swoje opinie "naukowe", o złym polskim narodzie. Dlaczego nie mam być oburzony skoro od 72 lat czuję się Polakiem, mimo, iż ta Polska dała nieraz mi popalić? Hucpa warszawska raczej potwierdza zmasowany atak środowisk żydowskich, na już konkretny naród, konkretne państwo. Zresztą to nie jedyna hucpa. A propozycja spotkania członków grupy wyszehradzkiej w Izraelu? Dziwne, że pozostali członkowie grupy to akceptowali. Dlaczego w Izraelu? Dziwne. To nie ma już miejsca na spotkania na terenie państw grupy? A ostre ataki amerykańskich środowisk o odszkodowania, za mienie żydowskie utracone w czasie ostatniej światowej pożogi wojennej? To Polacy wywołali wojnę, po to by Żydom zabierać ich stan posiadania? Tu już zupełny obłęd. Żydzi nie widzą, iż Polska została zniszczona potwornie bo ziemie polskie były pierwszym teatrem wojennym i to dzięki dwóm najeżdżcom (a nawet trzem bo o Słowacji się nie mówi). To Polacy masowo zabijali Żydów po to, by odbierać im majątki? Tu już widzę tylko fałszywą, złośliwą i celową interpretację faktów jakie miały miejsce. Dzięki komu więc tak się dzieje? Dzięki tym, cierpiącym na antypolonizm. Bo żadnego zdrowego rozsądku tu nie widzę. Dzięki takim Jackom Leociakom. Nie muszą nas kochać, bo takiego przymusu nie narzucamy/żądamy. Ale na pewno odpowiednie czynniki rządowe winny na szkalowanie zareagować zdecydowanie ostro. A skoro takie Jacki L. źle się tu czują, to pozbawić ich prawa wstępu do kraju. Zamknąć dostęp do polskich uczelni, pozbawić funkcji dotychczas pełnionych, bo wtedy naprawdę szkodzą.
No dobra! Powiedzioł co wiedzioł.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
F... (1 punktów)
>Niestety, ale strach myśleć iż tacy profesorowie są i z tym należy się liczyć. W psychologii bodajże nazywa się to afirmacją. "Afirmować siebie to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie." Od tego się zwykle zaczyna. Później przychodzą przypadki poczucia własnej nieomylności i doskonałości oraz bezwzględnej ignorancji stąd się rodzącej. Tacy ludzie mogą być bardzo niebezpieczni, gdy powierza się im odpowiedzialne stanowiska państwowe. Nie chcę komentować prof. Szyszkę byłego ministra Ochrony Środowiska, nie chcę komentować, tym bardziej że już nie żyje, prof. Stelmachowskiego (to on wprowadził Zarządzeniem przez kuchenne schody, w szkołach publicznych religię, co jest jak dotąd nadal złamaniem zapisów Konstytucji (Art.25) o bezstronności religijnej państwa, nie będę komentował zachowania bezwstydnego pani dr (bez nawet habilitacji) Pawłowicz, bez krępacji tytułowanie profesorem, nie mówiąc o wygłupach dziennikarzy tytułowania profesorem obu braci K. (co słyszałem w TVP). Nie, nie ma sensu. To są ludzie zmanierowani, przez chorą pewność swojej wielkości. Czasem, tak widzę, że tacy stanowią ciche wsparcie i doradztwo chorych pomysłów w polskiej edukacji, jakichś określonych środowisk równie uważających się za wspaniałych reformatorów. Są niezrozumiałymi autorytetami, nie widząc siebie jako pospolitych kabotynów. Tak, tak. Profesor niewyważony, nie kontrolujący swoich wypowiedzi, plotących swoje niesprawdzone jaźnie, też może być kabotynem. A niebezpieczeństwo tkwi w tym, że wypowiadają się publicznie na dziwnych forach nazywanych chyba przez zapomnienie "naukowych", plotąc przez swoje opinie "naukowe", o złym polskim narodzie. Dlaczego nie mam być oburzony skoro od 72 lat czuję się Polakiem, mimo, iż ta Polska dała nieraz mi popalić? Hucpa warszawska raczej potwierdza zmasowany atak środowisk żydowskich, na już konkretny naród, konkretne państwo. Zresztą to nie jedyna hucpa. A propozycja spotkania członków grupy wyszehradzkiej w Izraelu? Dziwne, że pozostali członkowie grupy to akceptowali. Dlaczego w Izraelu? Dziwne. To nie ma już miejsca na spotkania na terenie państw grupy? A ostre ataki amerykańskich środowisk o odszkodowania, za mienie żydowskie utracone w czasie ostatniej światowej pożogi wojennej? To Polacy wywołali wojnę, po to by Żydom zabierać ich stan posiadania? Tu już zupełny obłęd. Żydzi nie widzą, iż Polska została zniszczona potwornie bo ziemie polskie były pierwszym teatrem wojennym i to dzięki dwóm najeżdżcom (a nawet trzem bo o Słowacji się nie mówi). To Polacy masowo zabijali Żydów po to, by odbierać im majątki? Tu już widzę tylko fałszywą, złośliwą i celową interpretację faktów jakie miały miejsce. Dzięki komu więc tak się dzieje? Dzięki tym, cierpiącym na antypolonizm. Bo żadnego zdrowego rozsądku tu nie widzę. Dzięki takim Jackom Leociakom. Nie muszą nas kochać, bo takiego przymusu nie narzucamy/żądamy. Ale na pewno odpowiednie czynniki rządowe winny na szkalowanie zareagować zdecydowanie ostro. A skoro takie Jacki L. źle się tu czują, to pozbawić ich prawa wstępu do kraju. Zamknąć dostęp do polskich uczelni, pozbawić funkcji dotychczas pełnionych, bo wtedy naprawdę szkodzą.
>No dobra! Powiedzioł co wiedzioł.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Przeczytałem recenzje krytyczne książek "Dalej jest noc" oraz "Judenjagd"
W jednym zdaniu: część relacji (nie wiem jak duża bo trzeba by po prostu kolorem zakreślać o oryginale) została po prostu napisana na nowo tak, aby to Polacy okazali się tymi co wydawali/zabijali Żydów.
No i faktycznie po przeczytaniu takiego "dzieła" jak "Dalej jest noc" czy "Judenjagd" odnosi się wrażenie, że Polacy to byli kanalie. Jak to ma się do faktów można przeczytać w recenzjach krytycznych.

Obawiam się, że z innymi dziełami "nowej polskiej szkoły badań nad Zagładą" jest podobnie. Trzeba cierpliwie czekać aż historycy się wypowiedzą na ten temat.
Wenancjusz (16441 punktów)
Bo tak jest, jakbyś nie patrzył. Człowiek obnoszący się tytułem profesora mianowanego, niestety, ale podlega zawsze surowej recenzji, gdy wypowiada się publicznie.
Profesor to nie przypadkowy "polityk-babuła", czy jakiś przez pomyłkę radny powiatowy z wiedzą tylko podstawową, to człowiek szanujący wiedzę, doświadczenie i badania mające naukowe podstawy. Zresztą i te badania mogą być fałszowane. To są zbyt poważne sprawy, by opluwać (bo czuję się opluty) cały naród, którego składnikiem jestem. Nie mogę milczeć, gdy w Niemczech robi się hucpę na tzw. konferencji "naukowej", gdzie to właśnie Niemcy byli najgorsi w eksterminacji narodu żydowskiego, czego się nie wypierają, ale szukają wątpliwego usprawiedliwienia, że nie są jedyni! Na ten lep poleciał prof. (tfu!) Leociak? Tak jak niejaka prof. Pawłowicz? Może właśnie chodziło o to, żeby załatwić swoje osobiste frustracje i kompleksy, właśnie na terenie Niemiec? To jakie on ma interesy by tak opluwać nację polską, z Polski się wywodząc? Może te "interesy" już się skończyły? Nikt go nie ceni i nie publikuje, bo po prostu się wyjałowił dziwnie i nie stać go na coś nowego i oryginalnego? A Polska była pierwszą sceną teatru wojennego, gdzie Hitler musiał udowodnić swemu narodowi, że naród germanów jest niezwyciężony, tak jak i naród rosyjski czujący się historycznie upokorzony przez polaczków, "rogatego" i nieposkromnionego narodu. Choć armia polska nie była najlepiej uzbrojona (lepsi o wiele byli Czesi), jednak liczebnie, razem z rezerwistami stanowiła siłę ok 2 mln żołnierzy, którzy mieli wielką wolę walki, ale nie było czym, poza końmi! Tak naszą siłę stanowiła armia polska w chwili wybuchu wojny. Sanacyjny rząd tym się nie przejmował, bo wiedział iż w chwili zagrożenia da dyla z kraju. TAK SIĘ TEŻ I STAŁO. Mieniący się przedstawicielami narodu pokazali się gdzie go mają. Polska była dla nich tylko źródłem złodziejskich, niszczących młode państwo grzybem trującym i grabiącym. To był trzeci wróg niezależnego państwa. (A dziś? Czyżby historia naprawdę się powtarzała?)
Jak w tej minionej wojnie zniszczona była z całą konsekwencją, jak było i rozgrabiono (Rosjanie) gospodarkę kraju, winien widzieć profesor. Uczony człowiek. A nie jakiś pizduś przypadkowy. Żydzi dostawali w d..pę, równie jak Polacy. Żydzi jak i
Polacy kombinowali jak przeżyć. Każdy na swój sposób, tyle, że nie było to masowe jak Leociak interpretuje. Jaki ma cel w fałszowaniu faktów? Podtrzymuję swoją opinię o tych minionych czasach. Pan Leociak tworzy nową historię. Bez oparcia na faktach.
Profesor jednak może być kabotynem. Kabotyn nie może mieć tytułu profesora i nie może mieć dostępu do szkolnictwa polskiego.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Absurdalność tezy jak wyżej poważnie skłania do zastanowienia się nad poczytalnością profesora.<<
Ten profesór to już nawet nie szabas-goj, on robi laskę obrzezanym Übermenschom na pełen etat biorąc dodatkowo nadgodziny. A wszystko żeby ocieplić ochłodzone stosunki polsko-izraelskie. Obżydliwość!

27-02-2019 09:03 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)in nuce
>>>Absurdalność tezy jak wyżej poważnie skłania do zastanowienia się nad poczytalnością profesora.<<
>Ten profesór to już nawet nie szabas-goj, on robi laskę obrzezanym Übermenschom na pełen etat biorąc dodatkowo nadgodziny. A wszystko żeby ocieplić ochłodzone stosunki polsko-izraelskie. Obżydliwość!
>



Dosadnie i kwintesencjonalnie

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365