Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów czar - CII. Żydzi też potrafią grabić

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-07-2019 16:03Arminius (25555 punktów)Cytatów czar - CII. Żydzi też potrafią grabić
Ocena 1 na 1
Jan Tomasz Gross w "Złotych żniwach" postawił tezę o grabieżczym charakterze przejawów polskiego antysemityzmu w czasie II wojny oraz o jego wyjątkowo bezprecedensowej skali.
Problem z tak zaprezentowana tezą polega na tym ,iż każdy mający zielone pojęcie o tej wojnie, jak również innych wojnach - dobrze wie, iż grabież jest jej immanentną cechą i dotyczy wszystkich, bez względu na nację, płeć, wyznanie, rasę...
Gross nie jest idiotą, więc najpewniej celowo manipulował, stawiając tezę jak w pierwszym zdaniu. O tym, ze grabież jest przywarą uniwersalną, świadczy także fakt, iż bynajmniej nie byli od niej wolni Żydzi. I nie chodzi mi tutaj o grabież wyrafinowaną, o koronkową robotę typu szalbiercze praktyki żydowskich oszustów (w tym całych gangów) robiących ludzi w bambuko "na piramidkę" (czy inny tego typu szajs), czy też długofalowe praktyki eksploatowania danej grupy społecznej - jak to działo się z polskimi i ruskimi chłopami wykorzystywanymi przez stulecia przez kler, szlachtę i właśnie Żydów. Chodzi o brutalną grabież jak z kryminalnego filmu.
Autorzy książki "Złote serca czy złote żniwa" (pod redakcją Chodakiewicza i Muszyńskiego), przywołując różnorakie źródła podają multum takich przykładów. Ja spośród nich zapodam trzy - odsyłając zainteresowanych do lektury tej jakże ciekawej pozycji.

I."Więzień małego obozu w Vaihingen an der Enz koło Stuttgartu przyznał się, iż: "następnego dnia rozeszła się wieść, że Francuzi pozwolili nam na pójście do miasta i plądrowanie. "Zemścijcie się na Niemcach". Grupa więźniów wyruszyła z obozu. Wpadaliśmy jak szarańcza z domu do domu. Przerażeni mieszkańcy oddawali nam od razu wszystko, co chcieliśmy. Były tam kobiety, starsi mężczyźni, kilka osób w średnim wieku. pod koniec dnia wróciliśmy do obozu, Miasto było całkowicie spustoszone".

Warto zwrócić uwagę, iż autor wspomnienia porównuje grupę jak wyżej do szarańczy....korespondując w tym zakresie w ulubionym motywem nazistowskiej propagandy, czyniącej paralele między Żydami a insektami.

II. "Oświadczenie Izabeli Dybczyńskiej z Telechan (wschód II RP). Tuż po przybyciu bolszewików pewni Żydzi powiedzieli moich rodzicom, iż powinni pochować ubrania ponieważ mogą być zabrane. Doskonale pamiętam jak pakowaliśmy garnitury i futra należące do moich rodziców. Dwie wielkie walizy zostały zabrane na przechowanie przez tych Żydów na przechowaniu w bezpiecznym miejscu. Wkrótce potem przyszedł człowiek przysłany jak się wydaje przez tych Żydów, który powiedział nam abyśmy przygotowali do wieczora biurko oraz dwie kolejne walizki które miały być "pożyczone". W listopadzie 1939 r. mieszkaliśmy już tylko w dwóch prawie pustych pomieszczeniach. Nasze meble zostały pożyczone i jacyś ludzie okupowali pozostałe części posesji. Moja matka poprosiła w końcu Szmaszela o zwrot ubrań, które zabrał na przechowanie. Jej prośby trwały kilka dni, aż w końcu powiedział, iż niczego nie odda. Wszystko należało do niego, a my powinniśmy przestać żądać zwrotu, bo nasza sytuacja może się pogorszyć. Nasza sytuacja rzeczywiście się pogorszyła 21 grudnia 1939 roku, kiedy to zabrano mojego ojca. Dwa dni później został wywieziony z Telechan. Do dzisiaj nie wiem, gdzie go zamordowano. W kwietni 1940 moja matka i ja zostałyśmy deportowane do Kazachstanu, gdzie przebywaliśmy przez 6 lat."

III. "Rzecz dotyczy postępowania z wycieńczonymi żołnierzami napoleońskimi, którzy dotarli do Wilna po przeprawie przez Berezynę 10 grudnia 1812 r." Żydzi wyszczególniali się srogością właściwą tylko tchórzom i podłym. Wyrzucali chorych na ulicę albo ich zabijali bez wielkiego zachodu, jeżeli spodziewali się jakiej zdobyczy w pieniądzach lub jakim kosztowniejszym mundurze" - na podstawie "Trzy po trzy - pamiętnik z czasów wojen napoleońskich" Aleksandra Fredry" (tak, tak, tego Fredry - Arminius).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Człowień_Renesansa (290 punktów)
[...]
Pytam z czystej ciekawości, czy ta twoja "obsesja" w wynajdywaniu wszelkich szczegółów pomocnych ci do prób szkalowania Żydów, ma jakieś poważne osobiste przyczyny z twojego zycia? Jesteś może związany z Palestyną - osobiście, (albo twoi najbliżsi) doznałeś skutków wojny etc.?

Niby głupio pytać nieznajomego o tak osobiste, byc może trudne dla niego sprawy, ale z drugiej strony, ty nie masz żadnych skrupułów, żeby publicznie rozlewać na lewo i prawo kubły swojego osobistego błota, podżegając do nienawiści do innego narodu.

Nie podzielam twoich emocji do Izraela, więc czuje się często zażenowany twoim zachowaniem. Chciałbym więc zrozumiec powody tej nagonki, zeby cie jakos sobie wytłumaczyć?




"Przez Wszechświat gnam, szubiduba..."
28-07-2019 00:23 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)z czystej ciekawości

>Pytam z czystej ciekawości, czy ta twoja "obsesja" w wynajdywaniu wszelkich szczegółów pomocnych ci do prób szkalowania Żydów....

Szkalowania??? A gdzież tu jest to szkalowanie...pytam z czystej ciekawości? Przytoczyłem trzy cytaty z pracy sensu stricte naukowej, opierającej się na zacytowanych źródłach.

>ma jakieś poważne osobiste przyczyny z twojego życia?

Według wersji żydowskiej tak. Bo wyssałem antysemityzm z mlekiem mojej polskiej matki, a to czynność wielce osobista. Ale, obiektywnie rzecz biorąc nie.

>Jesteś może związany z Palestyną - osobiście, (albo twoi najbliżsi) doznałeś skutków >wojny.

Żadnych osobistych związków z Palestyną, której oczywiście współczuję wielce gdy cierpi pod butem żydowskiego żołdaka. To naturalna reakcja osoby wrażliwej, współczującej, dla którem ideały humanizmu nie są czczym słowem.

>Niby głupio pytać nieznajomego o tak osobiste, byc może trudne dla niego sprawy,

Chyba nie tak znów głupio, przynajmniej w Pana wykonaniu - skoro jednak pan pyta???

>ale z drugiej strony, ty nie masz żadnych skrupułów, żeby publicznie rozlewać na lewo >i prawo kubły swojego osobistego błota....

Osobistego??? W wątku nie ma nic osobistego przecież. Co do "błota" - proszę je wskazać "pointerem".

>podżegając do nienawiści do innego narodu.

Myli Pan sobie prawo do krytyki, do wolności słowa i do wolności ekspresji poglądów z podżeganiem do nienawiści. I znów proszę nie być gołosłownym i wskazać, gdzie jest nawoływanie do owej nienawiści???

>Nie podzielam twoich emocji do Izraela, więc czuje się często zażenowany twoim >zachowaniem.

To pański....osobisty problem. Ciekawym jednakże, czy czuje się pan często zażenowany sposobem w jaki okupant izraelski traktuje autochtoniczną ludność palestyńską???

>Chciałbym więc zrozumiec powody tej nagonki, zeby cie jakos sobie wytłumaczyć?

Mam nadzieję, iż moja wypowiedź przynajmniej w jakimś stopniu spełniła pańskie oczekiwania. Oczywiście to jak pan sobie mnie wytłumaczy nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

>
"Przez Wszechświat gnam, szubiduba..."


Niech pan tak nie gna na złamanie karku - tylko trochę zwolni i lepiej przyjrzy się światu wkoło. Wtedy dostrzeże pan tę najprawdziwszą istotę rzeczy.
Człowień_Renesansa (290 punktów)Odp: z czystej ciekawości
>[...]
Gdy jakiś osobnik całymi latami, tydzień w tydzień, a czasem i codziennie zamieszcza teksty i cytaty stawiające w złym świetle, głównie wciąż jeden i ten sam naród, i to nierzadko jakby z niekłamana satysfakcją - to nie umiem traktować tego inaczej jak właśnie szkalowanie, czy nawet demonizowanie tego narodu i podżeganie do nienawiści. Takie mam wrażenia.

>Żadnych osobistych związków z Palestyną, której oczywiście współczuję wielce gdy cierpi pod butem żydowskiego żołdaka. To naturalna reakcja osoby wrażliwej, współczującej, dla którem ideały humanizmu nie są czczym słowem.

W porządku, po prostu łatwiej byłoby mi zrozumieć inne, bardziej osobiste motywy, czyli przykładowo gdybyś sam był Palestyńczykiem - do takiego obsesyjnego, "kompulsywnego" wręcz zachowania (tzn. lawinowej czasem publikacji wiadomych treści), niż tylko "hobbystyczna nienawiść".

>Mam nadzieję, iż moja wypowiedź przynajmniej w jakimś stopniu spełniła pańskie oczekiwania. Oczywiście to jak pan sobie mnie wytłumaczy nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Oczywiście, a więc nie będzie ci przykro, gdy wyjaśnię, iż "tłumaczę sobie ciebie" jako najobrzydliwszą kanalię na tym forum. Dlatego chciałem sobie jakoś zracjonalizować twoje nie odpowiadające mi zachowania, bo przeżywanie uczucia odrazy do innej osoby, w tym wypadku do ciebie, to nic miłego dla mnie.

Dziękuję ci więc za twoje wyjaśnienia i szczerość (o ile w twoim przypadku można używać takich określeń jak "szczerość") - spełniły moje oczekiwania przynajmniej co do ich funkcjonalnej strony.
Jeszcze raz dzięki za tę odpowiedź.

>>
"Przez Wszechświat gnam, szubiduba..."

>Niech pan tak nie gna na złamanie karku - tylko trochę zwolni i lepiej przyjrzy się światu wkoło. Wtedy dostrzeże pan tę najprawdziwszą istotę rzeczy.
"Najprawdziwszą stronę rzeczy"... a to panie, te całe noumeny, czy cuś?
Musisz być nieźle zadufany w sobie Arminiusie, traktując mnie bardzo z góry, skoro udzielasz mi takich życiowych rad...


"Przez Wszechświat gnam, szubiduba..."
28-07-2019 13:50 
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)
>>[...]
>Gdy jakiś osobnik całymi latami, tydzień w tydzień, a czasem i codziennie zamieszcza teksty i cytaty stawiające w złym świetle,

Karmisz trolla.
Arminius bardzo to lubi.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Arminius (25555 punktów)który z trzech?
>>>[...]
>>Gdy jakiś osobnik całymi latami, tydzień w tydzień, a czasem i codziennie zamieszcza teksty i cytaty stawiające w złym świetle,
>Karmisz trolla.
>Arminius bardzo to lubi.
Pasjami uwielbiam.

A pan merytorycznie na temat z wątku wiodącego ma coś do powiedzenia??? Który z trzech cytatów przypadł panu najbardziej do...gustu?
Arminius (25555 punktów)dygresyjnie

>Gdy jakiś osobnik całymi latami, tydzień w tydzień, a czasem i codziennie zamieszcza teksty i cytaty stawiające w złym świetle, głównie wciąż jeden i ten sam naród, i to nierzadko jakby z niekłamana satysfakcją - to nie umiem traktować tego inaczej jak właśnie szkalowanie, czy nawet demonizowanie tego narodu i podżeganie do nienawiści.

To popełnia pan błąd. Bo można latami dzień w dzień zajmować się jakimś tematem - i w żadnym wypadku nie szkalować czy podżegać do nienawiści, tylko uprawiać dopuszczalną krytykę w ramach wolności słowa i prawa do ekspresji poglądów.
Nota bena, ja jestem - jak pan zauważa - pojedynczym osobnikiem. Natomiast Żydzi zorganizowali całą machinę (hasbara) wspieraną przez państwo szkalowania innych i wybielania nacji żydowskiej. Moje wątki żydowskie ( które stanowia 30-40 procent moich wszystkich wypowiedzi na forum) można więc potraktować w formule polemiki z tą potężną machiną. I zapewniam pana, że mój styl i dobór meteriałów zdecydowanie pozytywnie wyróżniają się na tle żydowskiej działalności jak wyżej.

>Oczywiście, a więc nie będzie ci przykro, gdy wyjaśnię, iż "tłumaczę sobie ciebie" >jako najobrzydliwszą kanalię na tym forum.

Nie bedzie mi przykro, bo pisząc na tym forum o Żydach od paru lat - uodporniłem się calkowicie na tego typu inwektywy i...szkalowania. Natomiast panu powinno być trochę przykro, iż tak nisko się stacza i toczy tego typu nienawistną pianę - zwłaszcza że wcześniej z tak wielką troską wypowiedział się pan na temat demonizowania Żydów i podżegania do ich nienawidzenia. Nie chiałbym dojść do konkluzji, iż jest pan człowiekiem charakteryzującym się zdublowanymi standardami etycznymi???

Tytułem dygresji. Czy jest pan w stanie wypowiedzieć się merytorycznie na temat zawarty w wątku wiodącym, czyli grabiezy uprawianej przez Żydów, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja???

>Musisz być nieźle zadufany w sobie Arminiusie, traktując mnie bardzo z góry, skoro ?udzielasz mi takich życiowych rad...

To nie zadufanie. To - niestety - doświadczenie życiowe.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365