Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bombowe świeta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
20-12-2016 06:24Mariusz Agnosiewicz (moderator)Bombowe świeta
Ocena 5 na 5
Miesiąc temu Departament Stanu USA wydał dla swoich obywateli ostrzeżenie przed podróżą do Europy na Boże Narodzenie, gdyż szykują się bombowo-zamachowe święta. Właśnie mamy inaugurację. Oto podsumowanie wczorajszego dnia:
- Zamach Berlinie - "uchodźca" z Pakistanu zamordował polskiego kierowcę i wpakował jego ciężarówkę w jarmark bożonarodzeniowy: 9 ofiar śmiertelnych i 50 rannych.
- Strzelanina w meczecie w Zurychu - trzy osoby poważnie ranne.
- W galerii sztuki w Ankarze turecki policjant zastrzelił rosyjskiego ambasadora w zemście za Aleppo.
Kilka dni temu minęła kolejna rocznica zamordowania - również w galerii sztuki - prezydenta RP, Gabriela Narutowicza, który padł ofiarą festiwalu nienawiści i głębokich podziałów politycznych w polskim społeczeństwie. I dziś znów sytuacja w Polsce przypomina dawny klimat, choć ma inne już podłoże polityczne.
W dobie rozpoczynającego się szaleństwa wojen religijnych w Europie, Polska ma unikalną szansę pozostania oazą bezpieczeństwa, jeśli sami tego nie zepsujemy i nie damy się prowokować do budzenia własnych demonów politycznych. Zamiast walczyć - lepiej rozmawiać!


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Paolo Monstro (6146 punktów)

>- Zamach Berlinie - "uchodźca" z Pakistanu zamordował polskiego kierowcę i wpakował jego ciężarówkę
Proponuję zmienić media. Wczoraj z ciekawości oglądałem media niemieckie (ZDF), amerykańskie (CNN) , francuskie (TV5) i polskie (TVN24 / TVP.info).

Miałem wrażenie, że najlepiej poinformowane są media Polskie. CNN i TV5 opierało się na informacjach niemieckich i podawało informację nt FAKTÓW. FAKTY czyli co ustalono, czego nie wiadomo - komunikaty służb. W ZDF pojawił się jakiś przedstawiciel służb i przekazywał konkretne ustalenia(a nie jak w Polsce prof. dr hab, który terrorysty na oczy nie widział, z żadną organizacją nie miał do czynienia ale dużo czyta i ... był w Berlinie - to niestety nie żart.. ). Ogólnie Niemcy podeszli do sprawy systematycznie, analitycznie i KEINE PANIK.

W Polskich mediach pojawiło się dziesiątki ekspertów i oceniało co zrobią Niemcy, co Niemcy wiedzą, kto to zrobił itp. Dyskutowali o swoich opiniach i podkręcali atmosferę swoimi analizami przyszłości. A poseł Czarnecki (PiS) na Twiterze od razu ogłosił, że to zamach i wiedział kto to zrobił. Ekscytacja, panika niemal .... "Co tam Panie u Chińczyków" wiecznie żywe!

Owszem prawdopodobieństwo, że to jest zamach było od razu najwyższe ale rozważano inne scenariusze (np. wypadek) nad czym polskie media się w ogóle nie zatrzymały. Niemiecka policja od rana podaje, że złapany Pakistańczyk być może nie jest związany z tym zamachem. Nie tylko nie ma pewności, Policja wątpi i podaje, że zamachowiec jest najprawdopodobniej na wolności. Ale my już wiemy, że to uchodźca spowodował.

Fakty są takie, że nie wiadomo, kto to spowodował. Być może będzie to uchodźca a może nie - podyskutujmy o tym jak będą znane fakty teraz to polska paplanina przy flaszce nakręcana niskiej jakości medialną papką.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
20-12-2016 21:01 
 Ocena 1 na 1
Burnham (1149 punktów)
W transporcie praca polega między innymi na stałym kontakcie z kierowcą. W przypadku, gdy tego kontaktu nie ma przez kilka godzin to znaczy, że szykują się złe wieści. Ja to wiem bo pracuje w branży. Wie o tym również szef firmy transportowej który wysłał tę ciężarówkę po transport i dziennikarzom wytłumaczył w czym rzecz zapewniając od razu, że ręczy za kierowcę (a pierwsze informacje płynące z Niemiec kojarzyły te zdarzenie z Polakiem). Przeciętny odbiorca wiadomości zainteresuje się transportem dopiero przy okazji "odkrywczego" reportażu o sytuacji w Calais czy tego typu mordzie w Berlinie. Natomiast o tym, że firmy niemieckie, a szczególnie Francuzi traktują Polaków jak śmieci i murzynów robiących za pół darmo (w każdym bądź razie znacznie gorzej aniżeli rzekomi polscy antysemici traktują w mowie naród żydowski) to już się nie dowiesz bowiem w kraju nadwiślańskim lepiej sprzedają się informacje o tym, że to Polska bruździ w Europie i w ogóle jest hamulcowym cywilizowanego świata. Podobnie jak nie dowiesz się o tym, że na południu i na północy Francji kradzieże są na tyle częste, że klienci wysyłają ekspresy by nie było przestojów - co zmniejsza możliwość kradzieży towaru.

Po prostu, Ty nadal nie rozumiesz co się stało i co się dzieje w Europie doszukując się jakiejś paniki. Piszesz o rzetelnych Niemcach, uważnych Amerykanach i Francuzach trzymających się faktów, ale znowu ci Polacy jacyś tacy ... no znowu problemowi ... Ty myślisz, że ktoś sieje panikę informując o bandach grasujących we Francji czy w Niemczech, napadających na auta i problemie z "przybyszami" z krain muzułmańskich. Otóż niektórzy kierowcy mają po prostu więcej szczęścia od tego, którego zamordowali w Berlinie albo napastnicy są na tyle "wyrozumiali" by po wrzuceniu gazu do kabiny kierowcy jednak go nie zabijać, a jedynie ukraść towar z auta. Fajna też była taka jedna banda przebierańców we Włoszech (albo to policja była - bo tak się rzekomo przedstawili), która zatrzymała mi kierowcę, zażądała opłaty 2000€ pod groźbą aresztu auta i towaru, a później kazała kierowcy jechać za wozem policyjnym 15 km jakąś dziwną nieoświetloną drogą. Koniec końców, "policjant" wyszedł z radiowozu, oddał kierowcy dokumenty i kazał mu wypierdalać. Tak sobie myślę, że być może ustawkę ktoś szykował (stąd wywózka kierowcy 15km dziwną trasą), ale towar na aucie widocznie nie podchodził to go puścili wolno.

W ogóle praca w transporcie jest o tyle ciekawa, że można poznać ludzi z zagranicy i sytuację na zachodzie Europy - to naprawdę fascynujące wieści są. Z tym, że z telewizji ja się takich rzeczy nie dowiaduję, a z pierwszej ręki.
20-12-2016 22:58 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Natomiast o tym, że firmy niemieckie, a szczególnie Francuzi traktują Polaków jak śmieci i murzynów robiących za pół darmo (w każdym bądź razie znacznie gorzej aniżeli rzekomi polscy antysemici traktują w mowie naród żydowski) to już się nie dowiesz bowiem w kraju nadwiślańskim lepiej sprzedają się informacje o tym, że to Polska bruździ w Europie i w ogóle jest hamulcowym cywilizowanego świata.
Widzisz podajesz kolejny argument, że polskie media są nieprofesjonalne ...

>Po prostu, Ty nadal nie rozumiesz co się stało i co się dzieje w Europie doszukując się jakiejś paniki.
Ja się nie doszukuję paniki- przeciwnie, chyba nie zrozumiałeś mojego posta. Nie twierdzę, że rozumiem, ale staram się analizować fakty i znajdować proporcje zamiast czytania opinii.

>Piszesz o rzetelnych Niemcach, uważnych Amerykanach i Francuzach trzymających się faktów, ale znowu ci Polacy jacyś tacy ... no znowu problemowi ...
Gwoli ścisłości napisałem o mediach, podałem pewne fakty, może weź je obal zamiast polemizować z tym co sądzę o Polakach?

>Ty myślisz, że ktoś sieje panikę informując o bandach grasujących we Francji czy w Niemczech, napadających na auta i problemie z "przybyszami" z krain muzułmańskich. O... Fajna też była taka jedna banda przebierańców we Włoszech ...Koniec końców, "policjant" wyszedł z radiowozu, oddał kierowcy dokumenty i kazał mu wypierdalać. Tak sobie myślę, że być może ustawkę ktoś szykował (stąd wywózka kierowcy 15km dziwną trasą), ale towar na aucie widocznie nie podchodził to go puścili wolno.

To jest właśnie przykład myślenia polskich mediów, sprawdziłeś dokumenty tych włoskich bandytów? Wiesz jakiej są narodowści albo wyznania? Akurat we Włoszech najwięcej problemów tego typu przysparza mafia ..... rumuńska (bardzo łatwo się uczą włoskiego i dobrze mówią), ale też i gangi włoskie (zwłaszcza na południu) i albańskie.

>W ogóle praca w transporcie jest o tyle ciekawa, że można poznać ludzi z zagranicy i sytuację na zachodzie Europy - to naprawdę fascynujące wieści są. Z tym, że z telewizji ja się takich rzeczy nie dowiaduję, a z pierwszej ręki.
>
Masz rację.
Jednak zgodzisz się ze mną, że jeszcze lepszym sposobem na poznanie sytuacji w Europie Zachodniej jest mieszkanie w kilku krajach, o których piszesz i poznanie ich działania i problemów z puntku widzenia obywatela?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
21-12-2016 08:29 
 Ocena 1 na 1
Burnham (1149 punktów)
Polskie media mają bardzo wiele swoich wad, ale to niemieckie źródła początkowo dawały do zrozumienia, że za tym morderstwem może stać Polak i dopiero później to sprecyzowano. Szef tej firmy transportowej mówił w mediach, że otrzymuje maile i SMSy z pogróżkami - że wyzywa się go od terrorysty. Niemieckie media mają niejedno za uszami.
PerverserPerser (579 punktów)
Keine Panik.
Dobrze poinformowane media niemieckie opowiadały że ciężarówka mogła zostać skradziona na polskiej budowie, gdy spekulujące media polskie poinformowały że o 12h kierowca stał już w Berlinie. ZDF majaczyło o możliwości wypadku gdy już wiadomo było że w kabinie leży trup z raną postrzałową. Niezwykle inteligentna analiza. Policja nie wie nawet czy ten Pakistańczyk jest Pakistańczykiem czy Afganem, która z jego wielu tożsamości jest prawdziwa, a ja nie wiem czy z Pakistanu też uciekają przed Assadem? Okazuje się że złapali nie tego lub nie mają dowodów, co znając berlińską administrację = Polnische Wirtschaft 2, nie powinno nikogo zaskoczyć. Kończąc analityczną ocenę, mamy 13 trupów i czeski film. Na wolności porusza się uzbrojony gościu Angeli i do tej pory nikt nawet nie wie jak on wygląda. Chiny i USA wydały ostrzeżenie przed podróżą do Niemiec dla swoich obywateli, następne państwa zrobią to samo. Super Leistung Niemców. W 45 też wierzyli w swojego kanclerza i Endsieg dopóki Rosjanie nie zawiesili flagi na Reichstagu. Tacy są ci Niemcy. "Do przeprowadzenia rewolucji się nie nadają bo gdyby im kazano szturmować dworzec, ustawiliby się w kolejce po peronówki." - (Lenin) Ale za to potrafią produkować samochody które przechodzą wszystkie testy na emisję gazów. Pracować do 72 lat na swoich gości a na emeryturze zbierać butelki żeby wyżyć. Zamknąć elektrownie atomowe żeby płacić milionowe odszkodowania i kupować prąd dwukrotnie droższy niż w krajach sąsiedzkich. Ale najważniejsze mieć dobrych propagandystów. Historycznie patrząc te skłonności mieli od dawna. Witaj w 1984.


Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Keine Panik.
>Dobrze poinformowane media niemieckie opowiadały że ciężarówka mogła zostać skradziona na polskiej budowie, gdy spekulujące media polskie poinformowały że o 12h kierowca stał już w Berlinie. ZDF majaczyło o możliwości wypadku gdy już wiadomo było że w kabinie leży trup z raną postrzałową. Niezwykle inteligentna analiza.
Nie słyszałem o "polskiej budowie" akurat. ZDF mówiło to co mówi policja, może ta policja nie jest inteligentna ale przynajmniej nikt nie zmyślał scenariuszy jak w TVN.

Odniosłem się sposobu prezentowania informacji i w szczególności do informacji o UCHODŹCY - jest faktem, że NIE WIADOMO a Polskie media wiedzą. Masz jakieś inne informacje to je podaj zamiast rozpisywać się od głupocie Niemców.

>... W 45 też wierzyli w swojego kanclerza i Endsieg dopóki Rosjanie nie zawiesili flagi na Reichstagu. Tacy są ci Niemcy. "Do przeprowadzenia rewolucji się nie nadają bo gdyby im kazano szturmować dworzec, ustawiliby się w kolejce po peronówki." - (Lenin) Ale za to potrafią produkować samochody które przechodzą wszystkie testy na emisję gazów. Pracować do 72 lat na swoich gości a na emeryturze zbierać butelki żeby wyżyć. Zamknąć elektrownie atomowe żeby płacić milionowe odszkodowania i kupować prąd dwukrotnie droższy niż w krajach sąsiedzkich. Ale najważniejsze mieć dobrych propagandystów. Historycznie patrząc te skłonności mieli od dawna. Witaj w 1984.

Twoja opinia nt Niemców jest bardzo ciekawa, jednak nie na temat. Nie uważam, że Niemcy to jakiś wybitny naród. Jednak o ile dobrze przeczytałem statystyki to Niemcy - głupi naród nie umiejący szturmować dworców, fatalna gospodarka, w której płacą za dużo za prąd, źle zarządzany kraj (Polnische Wirtschaft)- są aktualnie najczęściej wybieranym krajem emigracji z Polski. Więc jak widzisz istnieje wielu Polaków, którzy Twojej opinii nt tego kraju nie podzielają?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
PerverserPerser (579 punktów)
Ty masz ciekawą zdolność do przekręcania tekstów. Zawsze tworzysz własne "fakty" i na nie odpowiadasz zamiast odpowiedzieć na mój tekst.
Wczoraj wieczorem WP i NYT podały że ISIS przyznało się do zamachu. Na twiterze oburzenie bo CNN nadaje już bezpośrednio z Berlina a w GEZ-mediach Tatort. Polnische Wirtschaft dotyczyło Berlina nie Niemiec. Jeżeli masz wątpliwości to sprawdź które Landy utrzymują Berlin. Ile milionów kosztowała budowa lotniska, sprawdź na jakich umowach zatrudnieni są nauczyciele, policjanci i im podobni w Berlinie. Jeżeli nic ci nie wiadomo o emerytach zbierających butelki, to sprawdź ostatni raport, wygładzony przez Nahles, o biedzie w Niemczech. Poszukaj wypowiedzi Bosbacha, Koeln w Monachium trwałby piętnaście minut i byłoby posprzątane. Sprawdź ilu azylantów z odmową zostało wydalonych z poszczególnych landów. Z Berlina ani jeden. O libańskich klanach w Berlinie nic ci nie wiadomo. O spotkaniu ministra spraw wewnętrznych z Westfalii z przedstawicielami "trudnych dzielnic" na którym powiedziano mu wprost: państwo z nami nie wygra. To są tylko pojedyncze przykłady z twojego iluzorycznego świata. Ile kosztuje KWh we Francji, Belgii i Niemczech dla prywatnych odbiorców łatwo sprawdzić w sieci. Podobnie ile odszkodowania zapłacił rząd Vattenfall AB. O planach podniesienia wieku emerytalnego już się mówi, ale nieśmiało. Prawda wyjdzie po wyborach.Fakt że Polacy wybierają Niemcy nie jest żadnym argumentem. Równie dobrze możesz argumentować " a u was biją murzynów".

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Odniosłem się sposobu prezentowania informacji i w szczególności do informacji o UCHODŹCY - jest faktem, że NIE WIADOMO a Polskie media wiedzą.

>Wczoraj wieczorem WP i NYT podały że ISIS przyznało się do zamachu...O libańskich klanach w Berlinie nic ci nie wiadomo. O spotkaniu ministra spraw wewnętrznych z Westfalii z przedstawicielami "trudnych dzielnic" na którym powiedziano mu wprost: państwo z nami nie wygra.

>To są tylko pojedyncze przykłady z twojego iluzorycznego świata

Panie PerverserPerser, czy Pan ze mną rozmawia czy sam ze sobą?
Piszesz bardzo dużo szkoda tylko, że nie na temat.
Pisanie dużo ale nie na temat nie wzmacnia argumentacji.

Moja uwaga dotyczyła MEDIÓW.

Podałem przykład i nadal twierdzę, że NIE WIADOMO było czy zamachowcą był uchodźcą, w przeciwieństwie do polskich mediów (na stan jaki śledziłem) i autora tego posta. Podawanie takich informacji określam jako "nieprofesjonalne". Szanuję Twoją opinię na mój temat ale dlaczego zamiast odnieść się do tego stwierdzenia rozpisujesz się o Niemcach i Niemczech?


Racz również zauważyć, że stan NIE WIADOMO, nie oznacza, że bronię którejkolwiek z wersji więc zanim znów posądzisz mnie o promowanie 'iluzorycznego świata' ugryź się w język bo tracisz czas.


>Fakt że Polacy wybierają Niemcy nie jest żadnym argumentem. Równie dobrze możesz argumentować " a u was biją murzynów".

Fakt, że Polacy wyjeżdżają z Polski do Niemiec może oznaczać, że mimo wad, lepiej im się tam żyje niż w Polsce. Nie zmienia to faktu, że Niemcy nie są idealnym krajem. Czego nikt tutaj nie wykazywał a z czym wydaje się, że polemizujesz?

P.S. Jeśli odpiszesz to przeczytaj posta przed odpisaniem, żeby czasu nie tracić.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
20-12-2016 22:54 
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Kurcze, nie wiedzialem, ze w Rzeszy jest tak cienko. Chyba wyemigruje do Polski (bo we Francji i Wloszech jest jeszcze gorzej, jak sie wlasnie dowiedzialem).
Dopoki na polskiej rencie nie bede musial zbierac butelek, bedzie o.k.
21-12-2016 00:49 
 Ocena 1 na 1
PerverserPerser (579 punktów)
>Kurcze, nie wiedzialem, ze w Rzeszy jest tak cienko. Chyba wyemigruje do Polski (bo we Francji i Wloszech jest jeszcze gorzej, jak sie wlasnie dowiedzialem).
>Dopoki na polskiej rencie nie bede musial zbierac butelek, bedzie o.k.<
Co z tego że się dowiedziałeś jak ty jesteś odporny na fakty.
Nie masz pojęcia o temacie ale grasz dobrze poinformowanego.
Obejrzyj sobie tabelkę z prywatnym majątkiem przeciętnego obywatela w poszczególnych krajach UE. Porównaj swój bogaty kraj z Włochami. Ile ma przeciętny Włoch i ile przeciętny Niemiec. Nawet Grecy was wyprzedzili.
www.welt.d(*)rmoegen-den-letzten-Platz.html

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
21-12-2016 02:56 
 Ocena 3 na 3
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>Porównaj swój bogaty kraj z Włochami. Ile ma przeciętny Włoch i ile przeciętny Niemiec. Nawet Grecy was wyprzedzili.

I dlatego caly wschod wali do Grecji a nie do biedniejacych Niemiec.
To pewnie dlatego, ze potrafi czytac tabelki i wyciagac z nich oczywiste wnioski.
PerverserPerser (579 punktów)
>I dlatego caly wschod wali do Grecji a nie do biedniejacych Niemiec.
>To pewnie dlatego, ze potrafi czytac tabelki i wyciagac z nich oczywiste wnioski.<

Drogi "racjonalisto". Stwierdziłeś że we Francji i Włoszech jest bieda w porównaniu z Niemcami i wykazałem ci że tak nie jest. A ty zaczynasz bełkot o uchodźcach którzy się pchają do Niemiec. Francja ich nie wpuszcza więc się nie pchają.We Włoszech jest ich cała masa. Być może we Włoszech nie można bezkarnie mieć siedem tożsamości w Niemczech wolno. Tzn. tylko "nowo przybyli". Ci "którzy tam już dłużej mieszkają" byliby za to karani. Poszukiwany terrorysta odsiedział we Włoszech za podpalenie szkoły 5 lat, w Niemczech chodził po wolności mimo konfliktów z prawem. Twoje problemy z kauzalnym wnioskowaniem polegają na tym że tobie się myli bogactwo państwa z bogactwem jego obywateli. Nikt nie kwestionuje że Niemcy są bogatym krajem. Co z tego, skoro ci którzy to bogactwo wypracowują nie mają w tym bogactwie udziału w należytym stopniu. Francuzi pracują 35h tyg. Niemcy 42h. Francuzi idą na emeryturę w wieku 60 lat i jest ona większa od emerytury Niemców którzy idą 6, niebawem 7 lat później. Która emerytura jest twoim zdaniem więcej warta? Niedawno w związku z poszukiwaniem domniemanego terrorysty, policja nie mogła przeprowadzić przeszukań ponieważ w nakazach przeszukania był błąd ortograficzny i były one nieważne. Nie jest to potwierdzenie ustawiania się w kolejkę po peronówkę? Dla mnie jest to typowa Opera buffa. Bogactwo nie przelicza się tylko na pieniądze. Renzi ustąpił ponieważ przegrał referendum. Brandt ustąpił ponieważ miał szpiega w urzędzie kanclerskim. Obywatele niemieccy nie mogą brać udziału w referendum na temat "uchodźców" bo pewnie uważani są za głupków a Merkel mówi że chce swoje talenty ofiarować Niemcom na następną kadencję. Kanclerz nie potrafi wypowiedzieć słowa naród i Niemcy i w paranoicznym zastygnięciu mówi o "tych którzy już tu dłużej mieszkają." Przemyśl to, zamiast bezmyślnie przyłączysz się do stada. Być członkiem stada i beczeć jak cała reszta nie wymaga inteligencji. Nie wymaga nawet nic ludzkiego. To jest zwierzęcy instynkt.

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
21-12-2016 23:50 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Kurcze, nie wiedzialem, ze w Rzeszy jest tak cienko. Chyba wyemigruje do Polski (bo we Francji i Wloszech jest jeszcze gorzej, jak sie wlasnie dowiedzialem).
>>Dopoki na polskiej rencie nie bede musial zbierac butelek, bedzie o.k.<
>Co z tego że się dowiedziałeś jak ty jesteś odporny na fakty.
>Nie masz pojęcia o temacie ale grasz dobrze poinformowanego.
>Obejrzyj sobie tabelkę z prywatnym majątkiem przeciętnego obywatela w poszczególnych krajach UE. Porównaj swój bogaty kraj z Włochami. Ile ma przeciętny Włoch i ile przeciętny Niemiec. Nawet Grecy was wyprzedzili.
> www.welt.d(*)rmoegen-den-letzten-Platz.html
>
Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.


Prezentowanie tabelek bez zrozumienia kraju ani tematu prowadzi do błędnych wniosków.
1) Porównanie majątku jest złudne bo różna jest siła nabywcza tego majątku, 1000EUR w Polsce to nie to samo co 1000EUR w Grecji

2) Widuje te tabelki często, warto jednak zauważyć, że obejmują one nieruchomości w bardzo dużej części. Wielu Niemców, nawet kanclerze nie posiadają mieszkań. Na drugim końcu są Belgowie i Luksemburczycy, którzy posiadają czasem wiele mieszkań i ceny ich są wysokie (zwł w malutkim Luksemburgu), do tego Belgia jako jedyny kraj w Europie nie pobiera podatku z wynajmu co oznacza, że ceny nieruchomości tam ciągle rosną bo bogaci Francuzi kupują nieruchomości na wynajem i zarabiając setki tys EUR nie zapłacą nawet 1EUR podatku. Ceny nieruchomości we Włoszech są w dużych miastach jeszcze wyższe niż w Luksemburgu.

Można oczywiście naiwnie porównać, że Luksemburczyk posiadający mieszkanie za 1mln i kredyt na 500tys EUR jest znacznie bogatszy od Niemca mieszkającego w Berlinie i posiadającego mieszkanie za 500tys EUR i kredyt na 100tys EUR bo bilans księgowy Luksemburczyka jest o 100tys EUR wyższy. Podobnie można porównać go z Grekiem, który posiada dom a ceny nieruchomości w Grecji nie załamały się mimo kryzysu.

Problem jednak w tym, że jakość życia to nie bilans księgowy ani cena domu, w którym się mieszka ale kombinacja wielu czynników - ile można kupić za dochody, ile ma się wolnego czasu, jak działa kraj itd ...
I dlatego Grek posiadający 2kę bezrobotnych dzieci, mimo posiadania domu, być może doradzi swoim dzieciom wyjazd do Niemiec. Tam może są tańsze mieszkania, lub będą je wynajmowali ale będa mieli lżejsze życie.
I dlatego drogi Perverserze zamiast wyzywać ludzi od niedoinformowanych warto sprawdzić realia i zbudować sobie pełen obraz a nie trzymać się kurczowo tabelki, która wydaje się potwierdzać własną wiarę.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
PerverserPerser (579 punktów)
>Prezentowanie tabelek bez zrozumienia kraju ani tematu prowadzi do błędnych wniosków.
>1) Porównanie majątku jest złudne bo różna jest siła nabywcza tego majątku, 1000EUR w Polsce to nie to samo co 1000EUR w Grecji<
Takiego bzdeta to już dawno nie czytałem. Muszę częściej zaglądać na racjonalistę.
1000€ w Grecji to nie jest 1000€ w Niemczech.LOL.
Te długi Greków wobec Niemiec to wg którego Euro będą rozliczane? Tego niemieckiego czy tego greckiego? Czy kg złota w Grecji to jest 1,x kg w Niemczech? Czy wina leży w grawitacji? To Grecy mogą swoje Euro wymienić w Niemczech na ich Euro i Będą mieli więcej Euro. Cudowne rozmnożenie. Może za dużo naczytałeś się w życiu ewangelii?
>2) Widuje te tabelki często, warto jednak zauważyć, że obejmują one nieruchomości w bardzo dużej części.<
A co to ma za znaczenie. Majątek jest majątek i twoje niezdarne próby relatywizacji nic nie zmienią. Obojętne czy są to akcje, sztaba złota czy willa w Toskanii lub Ferrari.
>Wielu Niemców, nawet kanclerze nie posiadają mieszkań.<
Kanclerz ma posiadłość w Uckermarkt i hacjendę w Ameryce południowej. Coś mało wiesz o swoim bożku.
I co z tego wynika że Niemcy nie posiadają mieszkać własnościowych? Wg twojej logiki wynika z tego ich bogactwo. Idąc twoim tropem, najbogatsi są menerzy bo nie posiadają nic.
>Na drugim końcu są... ile można kupić za dochody, ile ma się wolnego czasu, jak działa kraj itd ...<
Słuchaj szanowny dyskutancie. Punktem wyjścia było twierdzenie że we Francji i Włoszech jest bieda w przeciwieństwie do Niemiec. Argumentuj w tym kierunku i nie pleć andronów o jakości życia. Do jakości życia należy bezpieczeństwo publiczne. Gdy Niemcy boją się wyjść na ulicę po zmroku, gdy wielu unika publicznych środków lokomocji, to trzeba stwierdzić że jakość życia w Niemczech jest niższa niż w Polsce.
>I dlatego drogi Perverserze zamiast wyzywać ludzi od niedoinformowanych warto...<
Stwierdzenie niedoinformowania nie jest wyzwiskiem. Jeżeli tak jest, szanowny kolega może wystąpić na drogę sądową. Nie strój się w piórka moralizatora bo jesteś tylko stroną w dyskusji a nie pytią delficką i nie masz patentu na ocenę moralności. Apelowałbym raczej o logiczne argumenty z twojej strony,ale z tym masz okropne kłopoty dlatego uciekasz w pouczenia, moralizatorstwo, relatywizację i quasi mistykę.

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
22-12-2016 16:42 
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>>1) Porównanie majątku jest złudne bo różna jest siła nabywcza tego majątku, 1000EUR w Polsce to nie to samo co 1000EUR w Grecji<
>Takiego bzdeta to już dawno nie czytałem. Muszę częściej zaglądać na racjonalistę.

No. Ja cos tam slyszalem o sile nabywczej pieniadza (czyli realnej wartosci pieniadza) ale to pewnie jakis idiota wymyslil. Euro to Euro. Tak samo jak samochod to samochod. Mercedes czy maly Fiat wsio rawno.

Na skokach narciarskich tez pewnie znasz sie
Iznogud (314 punktów)
>>>1) Porównanie majątku jest złudne bo różna jest siła nabywcza tego majątku, 1000EUR w Polsce to nie to samo co 1000EUR w Grecji<
>>Takiego bzdeta to już dawno nie czytałem. Muszę częściej zaglądać na racjonalistę.
>No. Ja cos tam slyszalem o sile nabywczej pieniadza (czyli realnej wartosci pieniadza) ale to pewnie jakis idiota wymyslil. Euro to Euro. Tak samo jak samochod to samochod. Mercedes czy maly Fiat wsio rawno.
>Na skokach narciarskich tez pewnie znasz sie

wychodzisz na idiote, sila nabywcza 1k jewro jest mniej wiecej taka sama w calej jewropie, rozne sa ceny poszczegolnych produktow. Wiec adin jewro to adin jewro wszedu rawno, niewazne ile osob bedziesz bil do smierci. Aha na wyscigach f1 tez sie znam, a od niedawna wiem fszystko na temat badania katastrof lotniczych...

Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
22-12-2016 23:22 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Prezentowanie tabelek bez zrozumienia kraju ani tematu prowadzi do błędnych wniosków.
>>1) Porównanie majątku jest złudne bo różna jest siła nabywcza tego majątku, 1000EUR w Polsce to nie to samo co 1000EUR w Grecji<
>Takiego bzdeta to już dawno nie czytałem. Muszę częściej zaglądać na racjonalistę.
>1000€ w Grecji to nie jest 1000€ w Niemczech.LOL.
>Te długi Greków wobec Niemiec to wg którego Euro będą rozliczane? Tego niemieckiego czy tego greckiego? Czy kg złota w Grecji to jest 1,x kg w Niemczech? Czy wina leży w grawitacji? To Grecy mogą swoje Euro wymienić w Niemczech na ich Euro i Będą mieli więcej Euro. Cudowne rozmnożenie. Może za dużo naczytałeś się w życiu ewangelii?

Widzę, że nie rozumiesz pojęcia "siła nabywcza" i Twoja wesołość jest wprost proporcjonlna do Twojego niezrozumienia.

Otóż 1000EUR w Niemczech drogi Perverserze, niestety lubisz ten fakt czy nie, nie ma takiej samej siły nabywczej co w Luksemburgu. Widzę, że tego nie pojmujesz więc Ci to wytłumaczę na przykładzie:

Za 1000EUR wynajmniesz duże mieszkanie w Trewirze (miasto w Niemczech na granicy z Luksemburgiem ok 60km od miasta Luksemburg) a nie wynajmniesz nawet kawalerki (chyba, że jest w niebezpiecznym miescu lub b. marnej jakości) w mieście Luksemburg, które jest mniejsze od Trewiru.

Efekt - z pensją 1500EUR przeżyjesz spokojnie w Trewirze ale może Ci nie starczyć na jedzenie w Luksemburgu. Widzisz teraz różnicę - głodny w kawalerce vs najedzony w większym mieszkaniu ... a tu i tu dysponujesz 1500EUR?

>>2) Widuje te tabelki często, warto jednak zauważyć, że obejmują one nieruchomości w bardzo dużej części.<
>A co to ma za znaczenie. Majątek jest majątek i twoje niezdarne próby relatywizacji nic nie zmienią.

Gdybyś przeczytał sam linka, którego wysłałeś zamiast zatrzymać się na tabelce, to byś zrozumiał jakie to ma znaczenie. Autor tego artykułu też, niezdarnie jak ja, zauważa ten fakt. Ale wiadomo to Niemiec więc musi być głupi i tylko tabelka mu się udała?

>Obojętne czy są to akcje, sztaba złota czy willa w Toskanii lub Ferrari.
Dla Ciebie to może jest obojętne ale w ekonomii nie.
Sztaba złota różni się tym od nieruchomości, że przechowywanie jej mało kosztuje, złoto jest trwałe, sztabę złota można łatwo przewieźć i nie zmienia ona swojej wartości po przewiezieniu i wreszcie można ją łatwo "upłynnić". Czyli może pełnić rolę pieniądza.
Porównanie więc ilości sztab złota jest lepszym miernikiem zamożności niż wartość nieruchomości, których cena mocno się zmienia, zależy głównie od lokalizacji i kontekstu - np. opodatkowanie nieruchomości, barier zakupu czy stopy oprocentowania kredytów. Nie chcę Ci dłużej tłumaczyć jakie to ma znaczenie bo szkoda czasu ale przemyśl to sobie to może Ci się to wyda mniej śmieszne.

>>Wielu Niemców, nawet kanclerze nie posiadają mieszkań.<
>Kanclerz ma posiadłość w Uckermarkt i hacjendę w Ameryce południowej. Coś mało wiesz o swoim bożku.

Nie powiedziałem, że aktualny kanclerz.

Nie mam żadnych bożków ale akurat wiem, że Gerhard Schröder w czasie gdy był kanclerzem nie posiadał nieruchomości. Angela posiada nieruchomość ale mieszka (lub przynajmniej mieszkała) w wynajmowanym mieszkaniu.

>I co z tego wynika że Niemcy nie posiadają mieszkać własnościowych? Wg twojej logiki wynika z tego ich bogactwo. Idąc twoim tropem, najbogatsi są menerzy bo nie posiadają nic.

Ja nie dowodzę bogactwa Niemców tylko, tego że tabelka z majatkiem wyrażonym głównie wartością nieruchomości nie daje pełnego obrazu życia w kraju i nie jest jednoznacznym wyznacznikiem poziomu życia.

>>Na drugim końcu są... ile można kupić za dochody, ile ma się wolnego czasu, jak działa kraj itd ...<
>Słuchaj szanowny dyskutancie. Punktem wyjścia było twierdzenie że we Francji i Włoszech jest bieda w przeciwieństwie do Niemiec.

Punktem wyjścia był sposób prezentacji informacji w polskich mediach.

Jeśli Ty to:
Cytat:
Kurcze, nie wiedzialem, ze w Rzeszy jest tak cienko. Chyba wyemigruje do Polski (bo we Francji i Wloszech jest jeszcze gorzej, jak sie wlasnie dowiedzialem).
(rafal73)
interpretujesz jako "twierdzenie, że We Francji i Włoszech jest bieda w przeciwieństwie do Niemiec" to masz problem ze zrozumieniem ironii. Objaśnię Ci to (choć nie jestem autorem):
To wskazanie niedorzeczności Twoich twierdzeń nt tragicznej sytuacji w Niemczech i w Europie Zachodniej (w tym Francji i we Włoszech). Gdyby było tak jak piszesz najrozsądniejsza byłaby emigracja do Polski bo w Niemczech jest fatalnie i we Francji i we Włoszech również. Jednak fakty są takie, że dzieje się odwrotnie - Polacy uciekają z Polski właśnie do tych Niemiec, a facet (rafał73), który o ile zrozumiałem w Niemczech mieszka, ironizuje, że powinien wrócić po przeczytaniu Twojej olśniewającej argumentacji. W logice nazywa się to dowód ad-absurd.

> Argumentuj w tym kierunku i nie pleć andronów o jakości życia....
>Apelowałbym raczej o logiczne argumenty z twojej strony,ale z tym masz okropne kłopoty
Mam dużo papierów potwierdzających znajomość logicznego myślenia ale nie uważam się za mistrza więc chętnie wysłucham zwięzłej, logicznej krytki. Umiesz ją sfromułować?

Jak widzisz (lub powinieneś był dostrzec) powyższych argumentów nie rozumiesz - po co dalej je przedstawiać?
Wskazanie przykładu aburdu przez rafala73, czy przykladu z Grecją powinno zakończyć dyskusję.

Tak czy siak, Twój talent przekonywania możesz zaoferować rządowi polskiemu. Gdy tylko Jarek odkryje, że Niemcy są głupi i im się tylko wydaje, że mają lepszy poziom życia niż w Polsce. A wszystko przez to,że nie wiedzą o Twoich badaniach ekonomicznych ani nie poznali siły Twoich argumentów to będziecie mogli przekonać tych wszystkich Polaków uciekających z Polski do Niemiec żeby zawrócili! To jest wielka nadzieja tego rządu więc możesz sporo zarobić na swoich przemyśleniach!


Pozdrawiam
Paolo Monstro
wektorowski (42 punktów)
>>- Zamach Berlinie - "uchodźca" z Pakistanu zamordował polskiego kierowcę i wpakował jego ciężarówkę
>Proponuję zmienić media. Wczoraj z ciekawości oglądałem media niemieckie (ZDF), amerykańskie (CNN) , francuskie (TV5) i polskie (TVN24 / TVP.info).
>Miałem wrażenie, że najlepiej poinformowane są media Polskie.
Pan ma na myśli najlepiej "wyspekulowane" ... wczoraj czytając onet można było dostać oczopląsu - coś w stylu "odnalezione ciało, to zabity kierowca ... policja nie potiwierdza, że to ciało kierowcy ... zatrzymano terrorystę ... to może nie być terrorysta" . Nagłówki wręcz kipiały faktem, że jest to ciężarówka polska i, że ta polska ciężarówka na polskich tablicach zabiła n osób. NIeprzypadkowa forma psychologicznego oddziaływania na czytelnika. Poirytowany tym "szoł" zacząłem szukać "sam" - z mediami udałem się poza europę, będąc pewnym, że będę znowu czytał nagłówki o polskiej ciężarówce ... i UWAGA... jakież było moje zdziwienie, jak kolejno znajdywałem informacje o ATAKU TERRORYSTYCZNYM W BERLINIE Z UŻYCIEM CIĘŻARÓWKI, DO KTÓREGO PRZYZNAŁO SIĘ ISIS/isil - to było wczoraj wieczorem.
Napisał Pan, że nie wiadomo czy terrorysta, itp. Problem w tym, że nie trzeba być specem, aby zorientować się po zaistniałej sytuacji i miejscu, że jest to zamach, a ciężarówka została skradziona.
Człowiek jest podatny na informacje "podane na tacy" i ładnie ubrane, stąd włączając telewizje i oglądając TVN, CNN czy inne podane (lub nie) przez Pana stacje należy się liczyć z pewną dozą celowej-ładnie ubranej-dezinformacji. Za każdą wielką stacją stoi jakaś korporacja/rząd, który narzuca filtr dla podawanych wiadomości. Szukanie informacji samemu jest także obarczone błędem, ale znacznie mniejszym - zależnym od częci czytelnika.

Pozdrawiam
Paolo Monstro (6146 punktów)
Wojny nigdy nie toczą się o religie, o religię to walczy może grupka debili, którym ktoś mózg wyprał na tyle mocno by ich namówić by ginęli za jakiegoś boga czy dziewictwo maryji. Wojna zawsze była, jest i myślę, że będzie o interesy.

>W dobie rozpoczynającego się szaleństwa wojen religijnych w Europie, Polska ma unikalną szansę
>pozostania oazą bezpieczeństwa,

Nie wiadomo, czy zamach na ambasadora rosyjskiego miał motyw religijny. Ze znanych mi faktów wynika, że nie - zamachowiec krzyczał, że to za Aleppo. Europa ma w swojej historii wiele wojen religijnych ale myślę, że nie rozpoczyna się "szaleństwo kolejnej".
Wg mnie, Europa Zachodnia ma 2 problemy:
1) z ludźmi, którzy wysyłają szaleńców lub sfrustrowanych młodzików by podburzyć Europejczyków do wojny religijnej
2) z ludźmi, którzy nie umieją zrozumieć, że "prawa bogów" nie mogą znajdować odzwierciedlenia w prawie państwowym bo systemy demokracji zachodnich działają w oparciu o mechanizmy racjonalne (akurat z tym wielu Polaków i Polska jako kraj też ma problem).

Co do punktu 1go to muszę przyznać, że jestem dumny z Europejczyków. Czytając komentarze ludzi bezpośrednio narażonych na zamachy nie widzę nawet ułamka tego myślenia jakie występuje u Polaków pt "walka z Islamem". Ludzie nie dają się podpuścić. Dopóki to się nie zmieni (czyli dopóki AfD nie będzie rządziło w Niemczech, Marine Le Pen we Francji, Lega Nord we Włoszech) to jest nadzieja, że wojny Europa uniknie - po prostu ludzie nie zamierzają się bić o religię.
Problem terroryzmu występował w Europie Zachodniej od dawna, IRA, Baskowie, Czerwone Brygady, szaleńcy religijni typu Brevik czy Islamiści. Paradoksalnie, najgorszy okres pod tym względem to koniec lat 70-tych (o ile dobrze pamiętam). Więc trend nie jest taki zły.

Co do punktu 2 to nie znam rozwiązania problemu i jestem umiarkowanym pesymistą bo "religijnego myślenia" żadne argumenty się nie imają. Laicki sposób myślenia nadal na świecie nie ma wielu zwolenników i ludzie religijni, w tym i większość Polaków go zwalczają. Problem może się więc pojawić ale nie teraz - dziś ludzi myślących w ten sposób jest nadal mało w Europie Zachodniej. Do tego kraje Europy Zachodniej zaczęły brać religię w ryzy - zakaz noszenia burek, krzyży, półksiężyców. Kościoły, meczety czy synagogi we Francji czy Belgii nie odważą się podważyć autorytetu władzy świeckiej - jak to ma miejsce w Polsce. Państwa wycofują się z jakichkolwiek elementów religijnych w szkołach - np. nazwy wakacji. Meczety, w którym ludzie proponują wyższość praw religijnych nad świeckimi są zamykane. Nikt nie walczy jednak z religią a zabrania jedynie pakowania religii do życia publicznego - może to pomoże? Oby.

>jeśli sami tego nie zepsujemy i nie damy się prowokować do budzenia
>własnych demonów politycznych. Zamiast walczyć - lepiej rozmawiać!
Polska przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej historii jeśli chodzi o sytuację geopolityczną. Ma wiele atrybutów ale z nich nie korzysta racjonalnie, w zamian za to zajmując się tematami religijnymi, podobnie jak wiele krajów muzułmańskich. Jeśli to uda się zmienić, to Polska ma wielkie szanse ale wraz z upływem lat jestem coraz większym pesymistą również.

Długofalowym problemem Europy jest utrata pozycji lidera na świecie. Ten proces trwa cały czas. W szczególności gdyby towarzyszył temu upadek UE - która powstała by wojnie w Europie przeciwdziałać i zachować pozycję lidera. Wtedy możemy być świadkami dużej wojny na tym kontynencie. Mi to osobiście nie robi różnicy czy do mnie strzelają w imię Allacha, Chrystusa czy klasy robotniczej, czy po prostu, bez owijania w bawełnę - w imię kasy- kula zabija tak samo.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Kamil1838 (521 punktów)
>- W galerii sztuki w Ankarze turecki policjant zastrzelił rosyjskiego ambasadora w zemście za
>Aleppo.
Ankara nie znajduje się w Europie.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Ankara nie znajduje się w Europie.

Skoro jest uznanym kandydatem do Unii EUROPEJSKIEJ, to znaczy, że jest uznana za część Europy. Geopolitycznie Ankara kontroluje najważniejszą cieśninę południa Europy, więc przez samo to jest w Europie bardzo mocno.
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Kilka ofiar za miliony tanich jak barszcz i wdzięcznych pracowników oraz wypełnienie luki w narodzinach to niezbyt wygórowana cena. W krajach wysokorozwiniętych przeciętny obywatel świetnie rozumie co to znaczy nająć "murzyna" do pracy i dlatego nie zrezygnują z polityki imigracyjnej nawet jak im bomba wybuchnie na świątecznym jarmarku.

Polacy teraz próbują uczyć się tego na Ukraińcach, nie rozumiejąc, ze sięgając głębiej i głębiej w stronę biednych krajów dostaliby jeszcze więcej i jeszcze taniej. Na Zachodzie już dawno to pojęli a dorobić do tego idee o ratowaniu świata i ludzi dla dobrego PR nie zaszkodzi.

Choć na ile poznałem obywateli Zachodu w ich podejściu do imigracji nie ma świadomego wyrachowania. Wierzą, że pomagają, bo im łatwo i dobrze z tą wiarą a kiedy pogląd jest przyjemny to choćby był fałszywy nie odrzuca się go i nie zastępuje innym odpowiadającym rzeczywistości lecz nieprzyjemnym. W końcu wszyscy zaklinamy rzeczywistość dla dobrego samopoczucia.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365