Naiwnością jest sądzić, że facebook potrzebuje nam czy komuś płacić za reklamę. Robią to najlepiej jego użytkownicy dostrzegając jego walory użytkowe. Facebook chwycił w PSR, znacznie ułatwił nam funkcjonowanie, a w związku z tym normalnym jest promowanie tego narzędzia, aby umacniać naszą wspólnotę wirtualną. Jest zrozumiałe, że wspólnota wirtualna potrzebuje jakiegoś wspólnego narzędzia. Inne serwisy społecznościowe, np. popularna w Polsce Nasza Klasa, nie mają nawet cienia funkcjonalności Facebooka. Nie tylko więc reklamuję Facebooka, który sprzyja efektywności PSR, ale i zachęcam ludzi, aby porzucili NK na rzecz FB. FB jest dziś tak popularny, że nie potrzebuje reklamy. Natomiast jest dla nas zbyt użyteczny, abym nie promował go.
|