Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zwyrodnialec kwalifikowany Berson

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-01-2021 17:50Arminius (25555 punktów)Zwyrodnialec kwalifikowany Berson
Ocena 4 na 4
Na zdjęciu widać wykastrowanego mężczyznę, który zwisa z drzewa powieszony za jedną nogę. W odbyt ma wetknięty kij. Pod jego głową jest rozpalone ognisko. Wokół stoi gromada krasnoarmiejców, z ukontentowaniem przyglądających się męce torturowanego.
Fotografię jak wyżej po raz pierwszy zobaczyłem kilka lat temu. Przedstawia ona katusze polskiego oficera, kapitana Rosińskiego, dowborczyka zakatowanego na śmierć przez bolszewików w Orszy, w 1918 r.
Od razu, gdy zobaczyłem zdjęcie, zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem jacyś Żydzi - zważywszy na ich gigantyczną nadreprezentację w bolszewickiej czerezwyczajce - nie mieli z tą śmiercią coś wspólnego. Intuicja nie omyliła mnie. Wiadomo o tym, nota bene - było już od czasów przedwojnia. Jednakże do tamtejszych materiałów nie dotarłem. Dopiero dzisiaj przeczytałem w.... Gazecie Wyborczej artykuł na temat, detalicznie wyjaśniający okoliczności zdarzenia, ukazanego na zdjęciu.
odpowiedzialnym za okrutną śmierć Rosińskiego był żydowski komisarz polityczny Stanisław Berson, ur. w 1895 r. w rodzinie warszawskich bankierów.
Zainteresowanych tematem odsyłam do artykułu w Gazecie Wyborczej z dnia dzisiejszego. Tymczasem finalnie pozwolę sobie na pewną konstatację. Otoż Berson, wiosną 1919 roku został mianowany komisarzem (ministrem) kontroli państwowej w rządzie Litewsko - Białoruskiej Republiki Socjalistycznej (Lit - Bieł). Po upadku tego tworu, uciekał on przed postępującymi od zachodu wojskami Piłsudskiego i w trakcie tej ucieczki został przechwycony przez grupę byłych dowborczyków - towarzyszy broni zakatowanego Rosińskiego - którzy go rozstrzelali.
Mam prośbę do wszelkiej maści egzaltowanych i roszczeniowych filosemitów aby tej śmierci nie traktowali w kategoriach pogromowo - antysemickich. Skończenie z kanalią takiego sortu jak Berson, w sposób jak wyżej - było bowiem przejawem humanitaryzmu okazanego delikwentowi, który z całą pewnością na niego nie zasłużył.

wyborcza.p(*)obil-przerazajace-zdjecie.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Leonardoo (1099 punktów)
> Skończenie z kanalią takiego sortu jak Berson, w sposób jak wyżej - było bowiem przejawem humanitaryzmu okazanego delikwentowi, który z całą pewnością na niego nie zasłużył.

Powiedzmy szczerze: było przejawem NADMIERNEGO humanitaryzmu.

Być może przeciągnięcie bandyty kilkadziesiąt kilometrów na orkanie przywiązanym do końskiego siodła było by bardziej wychowawcze dla towarzyszy broni tego osobnika i być może oszczędziło by życie wielu polskich patriotów mordowanych w czasie wojny (Koniuchy) i po wojnie (Stefan Michnik) przez innych bandytów.

Może wybitny poeta Kornhauser napisał by wiersz "Elegia na męczeństwo bersona", a Holywud nadkręciło by film. - I dobrze.

Do dziś w zbyt wielu krajach Europy panuje przekonanie, że Polaków można mordować i grabić bezkarnie.
klaio (1068 punktów)
No, Polacy też nie świętoszki. Kolega który pisał pracę magisterską z historii polskiej 5 Dywizji Syberyjskiej w latach 1919-1920 na Dalekim Wschodzie opowiedział mi o pamiętnikach weterana, do których dotarł. W jednej z zajętych wsi przy kolei trans-syberyjskiej kazali się babom położyć na podłodze w cerkwi z odciągniętymi spódnicami i zdjętymi majtami, a drugim babom siec je rózgami - jak która siekła za słabo, to sama miała się położyć. A potem była zmiana. Żołnierze polscy zakładali się, która pierwsza się posika. Ale gwałtów nie było.
24-01-2021 10:05 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>No, Polacy też nie świętoszki. Kolega który pisał pracę magisterską z historii polskiej 5 Dywizji Syberyjskiej w latach 1919-1920 na Dalekim Wschodzie opowiedział mi o pamiętnikach weterana, do których dotarł. W jednej z zajętych wsi przy kolei trans-syberyjskiej kazali się babom położyć na podłodze w cerkwi z odciągniętymi spódnicami i zdjętymi majtami, a drugim babom siec je rózgami - jak która siekła za słabo, to sama miała się położyć. A potem była zmiana. Żołnierze polscy zakładali się, która pierwsza się posika. Ale gwałtów nie było.

Widać taka namiastka gwałtu.
Nie można skosztować, bo sąd wojskowy, to przynajmniej można napatrzeć się.
Widać motywowani tymi samymi pragnieniami co gwlaciciele ale z większą samokontrolą.
24-01-2021 12:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)inny kaliber
>No, Polacy też nie świętoszki. Kolega który pisał pracę magisterską z historii polskiej 5 Dywizji Syberyjskiej w latach 1919-1920 na Dalekim Wschodzie opowiedział mi o pamiętnikach weterana, do których dotarł. W jednej z zajętych wsi przy kolei trans-syberyjskiej kazali się babom położyć na podłodze w cerkwi z odciągniętymi spódnicami i zdjętymi majtami, a drugim babom siec je rózgami - jak która siekła za słabo, to sama miała się położyć. A potem była zmiana. Żołnierze polscy zakładali się, która pierwsza się posika. Ale gwałtów nie było.Czarnecki

Być może pański kolega miał na myśli książke, o której więcej pod zamieszczonym linkiem. Bardzo dobra, czytałem z wypiekami na twarzy. Co do meritum sprawy, przyzna pan jednakże, iż godne potępienia bezwględnego brewerie żołnierzy - sybiraków - są jednak nieporównywalne do kalibru zbrodni za które był odpowiedzialny Berner.

madreksiaz(*)nej-relacji-rekruta-1918-roku/

klaio (1068 punktów)Odp: inny kaliber
>Co do meritum sprawy, przyzna pan jednakże, iż godne potępienia bezwględnego brewerie żołnierzy - sybiraków - są jednak nieporównywalne do kalibru zbrodni za które był odpowiedzialny Berner.

Tak, ale może oni mieli trudniejsze warunki by uaktywniły się najbardziej zwierzęce instynkty, nie wiemy.
Co do książki nie wiem, z opisu by wynikało, że ta, ale nie pamiętam.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Zwyrodnialec kwalifikowany Berson
>Mam prośbę do wszelkiej maści egzaltowanych i roszczeniowych filosemitów aby tej śmierci nie traktowali w kategoriach pogromowo - antysemickich.

W jakim szczególnym rozwoju psychicznym dochodzi się do pragnienia upieczenia innego człowieka w ognisku i czerpania z tego widoku satysfakcji?

Wspominając o Zydostwie masz na myśli kulturę - memy, czy krew - geny, czy jedno i drugie?

Żydzi bestiami i ty na drodze do obnazenia prawdziwej natury Żyda?

Z tego co mi wiadomo Żydzi nie byli dawnej narodem zbrojonym i nie szczególnie agresywnym. Funkcjonowali w ramach cudzych norm społecznych. Jeżeli nawet zarzucasz Żydom nadużycie panujących norm to pytanie kto je stworzył?

Czy w twojej koncepcji chodzi o to, że Żyd panuje nad umysłem goja i tak nim steruje, żeby wypić jego krew?
Chodzi o to, że zbrojnym ramieniem Żyda jest psychicznie sterowany goj?

Normalnie dajesz podwaliny do nazistowskiego rozumowania.

Nie znam Żydów, nigdy żadnego nie poznałem ale zakładam, że siejesz fałsz i nienawiść wobec Żydów.

To jest antysemityzm.

Jestem ciekawy, czy kiedy znajdziesz pozytywny fakt historyczny, za którym stoi Żyd, czy też go opiszesz czy będziesz milczał jak grób?

Skoro chcesz kogoś słusznie oskarzyc za wroga ludzkości ideologię to nazwij te ideologię i jej fundamentalistów nie posługując się definicjami narodów.

Jeżeli przyjmiemy twój sposób rozumowania to kolejne rzezie między ludźmi staną się nieuniknione.

Ja też oskarzam ale oskarzam podły kapitalizm i fundamentalistów podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodakowanej własności, tzn. oskarzam wroga człowiekowi ideologię i jej ideologów, zaznaczając, że jestem gotowy do porozumienia gdy tylko wyjawią własność i poddadzą ją opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia, podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej.
24-01-2021 12:04 
 Ocena 1 na 1
Leonardoo (1099 punktów)

>Nie znam Żydów, nigdy żadnego nie poznałem

Ładnie to tak? Wiesz jak się to nazywa w psychologii?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Nie znam Żydów, nigdy żadnego nie poznałem
>Ładnie to tak? Wiesz jak się to nazywa w psychologii?

Wiem, że katolicy nie lubią Żydów.
Domyślam się, że chodzi o różnice w ideoloo, czyj bóg jest prawdziwy czyj fałszywy.
Wiem, że koncepcja narodu wybranego wielu staje w gardle.

Podejrzewam, że w tym konflikcie jak i w innych ludzkich konfliktach również chodzi o władzę, o to co się komu należy a co się komu nie należy.
24-01-2021 19:20 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)i vice versa
>>>Nie znam Żydów, nigdy żadnego nie poznałem
>>Ładnie to tak? Wiesz jak się to nazywa w psychologii?
>Wiem, że katolicy nie lubią Żydów.

I vice versa. A historycznie, to raczej Żydzi byli pierwszymi, którzy "nie lubili" - co zresztą było wcale logiczne, bo heretyków się raczej nie lubi. Tym niemniej jednak, taka właśnie była kolejność owych ansów. A tymczasem, ten problem jest zazwyczaj prezentowany według tendencyjnego/jednostronnego schematu jak w pana wydaniu.
Stąd moje korygując einterwencje.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: i vice versa
>>>>Nie znam Żydów, nigdy żadnego nie poznałem
>>>Ładnie to tak? Wiesz jak się to nazywa w psychologii?
>>Wiem, że katolicy nie lubią Żydów.
>I vice versa. A historycznie, to raczej Żydzi byli pierwszymi, którzy "nie lubili" - co zresztą było wcale logiczne, bo heretyków się raczej nie lubi. Tym niemniej jednak, taka właśnie była kolejność owych ansów. A tymczasem, ten problem jest zazwyczaj prezentowany według tendencyjnego/jednostronnego schematu jak w pana wydaniu.
>Stąd moje korygując einterwencje.

Nie przepadam za katolikami a Żydów zwyczajnie nie znam. Nie wiem jacy są Żydzi, bo nigdy żadnego nie spotkalem i skoro nigdy żadnego nie spotkalem to trudno mi wierzyć, że uczynili w moim życiu tyle zła.
Arminius (25555 punktów)tyle zła?

>Nie przepadam za katolikami a Żydów zwyczajnie nie znam. Nie wiem jacy są Żydzi, bo nigdy żadnego nie spotkalem i skoro nigdy żadnego nie spotkalem to trudno mi wierzyć, że uczynili w moim życiu tyle zła.

Nigdzie nigdy nie sugerowałem, iż uczynili oni w pana życiu "tyle" zła.
Wielu z nich w historii uczyniło wiele zła - który to fakt, ze względu na źle rozumianą polityczną poprawność - bywa często zaciemniany i wyciszany. Stąd moje korygujące interwencje.
klaio (1068 punktów)Odp: Zwyrodnialec kwalifikowany Berson
>Wiem, że katolicy nie lubią Żydów.

Jeśli jacyś katolicy nie lubią Żydów, to nie z powodu swojej katolickości, tylko innych uwarunkowań i niedojrzałości. Kościół jest Nowym Izraelem, katolik Nowym Żydem, którego nie ma bez Starego Testamentu. Natomiast nie oznacza to idealizowania Starych Żydów oraz, z czym niestety gorzej, siebie. Bycie Żydem to nie jest poczucie wyższości etycznej nad nie-Żydem. Jeśli ktoś tak utrzymuje, to jeszcze nie jest dojrzały. Widzimy przecież, że obecne Państwo Izrael nie zbudowało bardziej sprawiedliwego porządku niż inne, nieżydowskie narody. A Kościół też przykładem nie świeci, nad czym ubolewam.
Konowal (6291 punktów)
>Wiem, że katolicy nie lubią Żydów.
Bzdury - nie lubią po prostu bandytów, zwyrodnialców tudzież innych przestępców - no chyba że ww. utożsamiasz z Żydami.

a to już jest skrajny antysemityzm

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
24-01-2021 12:58 
 Ocena 1 na 3
Arminius (25555 punktów)żydostwo
>Wspominając o Zydostwie masz na myśli kulturę - memy, czy krew - geny, czy jedno i drugie?

Subkulturę przede wszystkim - ukształtowaną przez starotestamentowy przekaz o wyjątkowości narodu wybranego, wybranego przez jedynego boga. Aczkolwiek zważywszy na częstą u Żydów obsesję na punkcie zachowania czystości rasowej, ten drugi element też odgrywa istotną rolę.

>Żydzi bestiami i ty na drodze do obnazenia prawdziwej natury Żyda?

Tak. Część z nich trudno inaczej zakwalifikować. Przyzna pan iż Berner był kwalifikowaną bestią? A przecież takich jak on było multum. Podrzucam panu link do wątku traktującego o nadreprezentacji Żydów w ukraińskim NKWD i ich odpowiedzialności za hołodomor.
Obnażanie bestialstwa jak wyżej jest częścią historii. Problem w tym, iż obecnie, w związku ze źle pojmowaną koncpecją politycznej poprawności, jest olbrzymia tendencja do ukrywania tej części historii. Stąd potrzeba jej obnażania.

>Z tego co mi wiadomo Żydzi nie byli dawnej narodem zbrojonym i nie szczególnie agresywnym.

Źle panu wiadomo. Proszę sobie postudiować Stary Testament. To księga, która ocieka krwią, pełna okrutnych zbrodni popeŁnianych przez naród wybrany w imieniu jego jedynego boga.

>Funkcjonowali w ramach cudzych norm społecznych. Jeżeli nawet zarzucasz Żydom nadużycie >panujących norm to pytanie kto je stworzył?

Akurat w tym wypadku (normy bolszewickie) udział Żydów w ich tworzeniu był ogromny - bo byli ogromnie nadreprezentowani wśród bolszewii.

>Czy w twojej koncepcji chodzi o to, że Żyd panuje nad umysłem goja i tak nim steruje, żeby wypić jego krew?
>Chodzi o to, że zbrojnym ramieniem Żyda jest psychicznie sterowany goj?

Mniej więcej tak - metaforycznie rzecz ujmując, jeżeli chodzi o to wysysanie krwi -przy czym to nie jest moja koncepcja. Ona jest zdecydowanie uniwersalna. Na przykład, Żydzi w UB stanowili ogromną część kadry najwyższego i średniego szczebla. Ale już na poziomie mięśniaka walącego w pysk praktycznie w ogóle nie byli reprezentowani. Tutaj byli właśnie owi goje - zombi z pańskiej metafory, przez nich właśnie sterowani.

>Normalnie dajesz podwaliny do nazistowskiego rozumowania.

Nie ja. Berson et consortes przecież - swoimi uczynkami. To, nota bene, frapujący problem. Mianowicie, na ile tego typu przypadki (katowanie jak na zdjęciu z rozkazu Żyda) były znane Hitlerowi i wpływały na jego opinie o Żydach? Historycy nadal boją się zajmować tego typu problematyka, bo nadal mogą dostać po łapach za bycie politycznie niepoprawnymi. A szkoda. Wiem, iż część z nich, przynajmniej na swój prywatny użytek, uważa, że słynny lwowski proces żydowskich bonzów seksualnego podziemia (którego echa docierały do Wiednia) miał wpływ na kształtowanie się poglądu Hitlera na kwestię żydowską.

>Nie znam Żydów, nigdy żadnego nie poznałem ale zakładam, że siejesz fałsz i nienawiść wobec >Żydów.

Zakłada pan wiec, iż teza, że Berson stoi za okrutną zbrodnią jak na zdjęciu to fałsz?
Bo tylko wtedy pański zarzut jak wyżej miałaby jakiś sens. proszę pamiętać, iż zdjęcie jest z Gazety Wyborczej.

>To jest antysemityzm.

To jest....obnażanie niewygodnej prawdy

>Jestem ciekawy, czy kiedy znajdziesz pozytywny fakt historyczny, za którym stoi Żyd, czy też >go opiszesz czy będziesz milczał jak grób?

O takich Żydach pisze zastęp dworskich historyków. Ja staram się pisać o tych, których z różnych względów chce się usunąć z kart historii.

>Skoro chcesz kogoś słusznie oskarzyc za wroga ludzkości ideologię to nazwij te ideologię i jej >fundamentalistów nie posługując się definicjami narodów.

W tym wypadku jest mowa o bolszewizmie, w którym pierwiastek żydowski odegrał ogromną, wręcz kluczową rolę ( Żydokomuna)

>Jeżeli przyjmiemy twój sposób rozumowania to kolejne rzezie między ludźmi staną się >nieuniknione.

One są nieuniknione. Przecież system apartheidu stworzony przez Żydów w Palestynie względem Palestyńczyków wygeneruje kiedyś ogromną rzeź, w której zginie multum ludzi z różnych nacji.

>Ja też oskarzam ale oskarzam podły kapitalizm i fundamentalistów podlego kapitalizmu opartego >na utajnionej i nieopodakowanej własności, tzn. oskarzam wroga człowiekowi ideologię i jej >ideologów, zaznaczając, że jestem gotowy do porozumienia gdy tylko wyjawią własność i poddadzą >ją opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia, podatkiem okreslanym w demokracji bezpośredniej.

Oh, w tym względzie Żydzi mają ogromnie dużo za uszami. Marks o tym świetnie napisał, a ja napisałem o tym, w ramach obnażania prawdy - wątek - do którego podrzucam panu link.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,748924
www.racjonalista.pl/forum.php/s,710038








Leonardoo (1099 punktów)Odp: Zwyrodnialec kwalifikowany Berson

No widzisz, @Arminius, wrzuciłeś granat w szambo.
szarley (54913 punktów)
Ciekaw jestem Pańskiej opinii na temat udziału Żydów w Wojnie 1939

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-01-2021 23:59 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ciekaw jestem Pańskiej opinii na temat udziału Żydów w Wojnie 1939

Bywa czasem, że się zgodzimy.
Cud
25-01-2021 08:09 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)udział w wojnie
>Ciekaw jestem Pańskiej opinii na temat udziału Żydów w Wojnie 1939

To kolejny temat - szczególnie tak szeroko zdefiniowany - drażliwy, wymagający ciągle gruntownego i obiektywnego opracowania. Na wschodzie II RP ich udział w wojnie 1939 r. sprowadzał się jakże często do kolaborowania na dużą skalę z Sowietami.
Przysyłam panu link do materiału na temat tzw. "rewolty skidelskiej", zorganizowanej i kierowanej przez Żydów.
Paradoks i ironia historii polegają na tym, że podobnego przedsięwzięcia na zachodnich rubieżach nie zorganizowali - nawet - miejscowi ( zamieszkujący w Polsce) Niemcy.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,672906

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365