defence24.pl:Podczas spotkania w Brukseli szefowie resortów obrony Czech, Rumunii i Niemiec mają podpisać porozumienie o podporządkowaniu czeskiej i rumuńskiej brygady dowództwu dywizji i reguluje kwestie przyszłych szkoleń i ćwiczeń, które pozwolą wzmocnić interoperacyjności. Już w ubiegłym roku czescy żołnierze wzięli udział w manewrach "Stolzer Wettiner 2016", a w czerwcu doszło do spotkania przedstawicieli sztabu 4. Brygady Szybkiego Reagowania z czeskiego Žatec oraz 37. Brygady Pancernej "Saksonia", których celem było uzgodnienie przyszłych planów dotyczących ćwiczeń. źródłoJakieś brygady mają zostać podporządkowane dowództwu jakiejś dywizji. Jakie korzyści mogą uzyskać Czechy i Rumunia z takich umów? A jakie Niemcy? |