Racjonalista - Strona głównaDo treści
eksperyment Hamerlika

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-07-2021 08:55szarley (54906 punktów)eksperyment Hamerlika
Ocena 4 na 4
Założenia postulatów Hamerlika są znane
Podatki są tylko od własności, wartość własności pochodzi jedynie z wyceny a stopę podatkową ustala się w referendum

No to gramy dalej
Eksperyment od którego stchórzył Hamerlik

Stan majątkowy Hamerlika wg jego deklaracji

- OPEL ASTRA J Caravan (P10), 1598 cm3, 136 PS, 100 kW 2015 / B-IA 9288
- E-bike VIVI 27,5 Zoll 2021
- Telewizor Toshiba Ultra HD sprzed kilku lat
- Szafki białe z Ikei, 2 kanapy, 3 łóżka.
- Trochę tanich szmat i butów kupionych na ebayu - żadne marki
- jakieś garnki, kubki, ręczniki
- 224 EUR na rachunku
- 25 EUR w portfelu
To tyle

Chcesz znać mój majątkowy status?
OK!
Dom 140 m 2 na działce prawie 1 ha
Škoda Kodiaq r. 2020
Škoda Citigo r. 2020

na koncie ok 2,5 mln koron

W odróżnieniu od twoich konfabulacji masz rzetelny obraz

Ty proponujesz podatek 10%, ja postuluję 50% . Podatek od własności wynosi 30%
Tak wyszło w jawnym referendum

Wyceniasz mój majątek na 250 Euro bo więcej nie masz, więc muszę zapłacić podatek 75 euro

Ja wyceniam twój samochód na 500 euro, płacisz 150 euro.

Suma wpływów z podatku 225 euro. połowa dla ciebie połowa dla mnie

Wisisz mi 37,5 Euro

Kto w twoim duposstemie komu będzie płacił podatki??????

Przez lata labidziłeś o eksperymencie Teraz go masz
Teraz czekam na ujawnienie przez ciebie dokumentu przelewu tych pieniędzy

numer konta :
57 1240 1343 1111 0010 0216 7128
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Ok,

W moim modelu istnieją również

- automatyczny debet w systemie pieniężnym o wartości posiadłości, którego jednym kosztem jest podatek od własności - nie ma żadnej prywatnej lichwy od państwowego pieniądza - ja mam zatem 500 EUR debetu, ty 250 EUR

- limit oszczędności pieniężnych pieniężnych o wartości posiadłości, ja mam zatem 500 EUR limitu oszczędności a ty 250 EUR.

Zaplace Ci ten podatek z debetu i poczekam, aż system zmusi cie do wydania środków pieniężnych ponad limit oszczędności.

W następnej wycenie poradzisz już wycenić moje posiadłości tylko na 250 EUR, bo tylko tyle będziesz miał oszczędności pieniężnych.

Co będzie dalej zobaczymy.
03-07-2021 21:48 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Ok,
>W moim modelu istnieją również
>- automatyczny debet w systemie pieniężnym o wartości posiadłości, którego jednym kosztem jest podatek od własności - nie ma żadnej prywatnej lichwy od państwowego pieniądza - ja mam zatem 500 EUR debetu, ty 250 EUR
>- limit oszczędności pieniężnych pieniężnych o wartości posiadłości, ja mam zatem 500 EUR limitu oszczędności a ty 250 EUR.
>Zaplace Ci ten podatek z debetu i poczekam, aż system zmusi cie do wydania środków pieniężnych ponad limit oszczędności.
>W następnej wycenie poradzisz już wycenić moje posiadłości tylko na 250 EUR, bo tylko tyle będziesz miał oszczędności pieniężnych.
>Co będzie dalej zobaczymy.

Jak? Idioto! Samo się będzie regulowało? W TWOIM (nie)SYSTEMIE JEST TYLE DZIUR CO W MOICH SKARPETKACH. NO NIE WIDZISZ CO TY p*****lISZ? POWIEDZ W KONCU O CO WALCZYSZ, Z KIM (na forum),I KIEDY ODPUŚCISZ NA TYM FORUM I ZAJMNIESZ SIĘ RODZINĄ. STALE, ALE TO STALE, JAKBYŚ MÓGŁ CAŁODOBOWO, SIEDZISZ NA TYM FORUM I PLECIESZ BZDURY! TA CHOROBA BRAKU JAŹNI DOTYCZY TYLKO CIEBIE, A NIE WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW. WIDZISZ, ŻE NIKOGO NIE PORWAŁES SWYMI BZDURNYMI WYNURZENIAMI? JESZCZE NIE WIDZISZ? PO TYLYLU POTYCZKACH JAKIE WYWOŁAŁEŚ? PYTAM WIĘC CO TU CHCESZ ZAŁATWIĆ? CZY TY ROZUMIESZ PYTANIE? NA RAZIE WALCZYSZ Z FOUMOWICZAMI. DLACZEGO? BO SIĘ Z TOBĄ NIE ZGADZAJĄ? ŻADNE FORUM ŚWIATA NIE JEST I NIE SŁUŻY, GLUPKU, DO WALKI O ZMIANĘ SYSTEMU EKONOMICZNEGO, TAK KIEPSKO ZRESZTĄ UZASADNIONEGO JAK TY TO ROBISZ. KLASOWY MATOLE, BEZ ŻADNEJ WIEDZY.
Widzisz więc, żeś potworem zła, którego tak nie akceptujesz i widzisz dobro którego nie umiesz uzasadnić.
Takie bzdury głoszą w kościele. Ty nagle też.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chcesz znać mój majątkowy status?
>OK!
>Dom 140 m 2 na działce prawie 1 ha
>Škoda Kodiaq r. 2020
>Škoda Citigo r. 2020
>na koncie ok 2,5 mln koron
>W odróżnieniu od twoich konfabulacji masz rzetelny obraz

Przyjmyjmy, że mglisty obraz twojego majątku, na podstawie tego opsiu nikt nie poradziłby wycenić twojego domu, jest prawdziwy.

I co?

Świat się skończył?
Społeczeństwo upadło?
Nie widzisz perspektywy jak przeżyć kolejny miesiąc i jak się z innymi umówić?
Bandyci palą się już w boksach, żeby dokonać napadu na ciebie?

10 lat potrzebowałeś na to, żeby praktycznie nic się nie wydarzyło.

Ot powiedziałeś publicznie co masz i tyle.

Wszystkie twoje argumenty przeciw publicznej jawności kapitału okazały się fałszywe.
03-07-2021 13:13 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>I co?
>Świat się skończył?

Nie. Uciekłeś od swojego eksperymentu

>Wszystkie twoje argumenty przeciw publicznej jawności kapitału okazały się fałszywe.
Nie.
Mam PRAWO do prywatności , zrezygnowałem z niego DOBROWOLNIE

Ty masz też to prawo i z niego korzystasz kłamiąc, że do końca miesiąca zostało ci 250 euro i praktycznie niczego nie masz

Dokonałeś przelewu?
Nie. Uciekłeś od swojego eksperymentu
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mam PRAWO do prywatności , zrezygnowałem z niego DOBROWOLNIE

Nie, nie masz prawa do tajemnicy w wymiarze władzy człowieka nad człowiekiem jaką definiuje własność.

Parafrazując twoje słowa, wasze zgnile "prawo" do tajemnjcy nie ma tu żadnego znaczenia, bowiem niemoralne "prawo" z istoty prawa jest nieważne i nie ma znaczenia kto tego chce ani ilu was jest.

NIE MASZ PRAWA DO TAJNEJ WŁASNOŚCI!
Z niczego nie zrezygnowałeś, bo też niczego nie miałeś.

>Ty masz też to prawo i z niego korzystasz kłamiąc, że do końca miesiąca zostało ci 250 euro i praktycznie niczego nie masz
>Dokonałeś przelewu?

Żadnego przelewu nie dokonałem, nikogo nie okłamałem nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
Buduje swoje korzyści na przekonaniu innych, że również mi się coś należy, tak jak ciebie do tego przekonuje od już wielu lat.

>Nie. Uciekłeś od swojego eksperymentu

Nie, porwdze go nadal.
Uwzględnij w swoim przykładzie automatyczny debet, bez prywatnej lichwy i limit oszczędności pieniężnych związane z wartością posiadłości.

A potem jeszcze wytłumacz jak na starcie eksperymentu doszło do tego, że ty masz wszystko a ja nie mam nic?

Jak to dzieje się w waszym i nie moim świecie, że dochodzi do tak potężnych różnic społecznych a ty jakby nigdy nic uznajesz, że to jest normalne i naturalne.

Otóż nie jest to ani normalne ani naturalne tylko chwilowo zło zapanowało nad światem, żeby miejmy nadzieję ostatecznie ponieść porażkę z w walce z dobrem.
03-07-2021 14:58 
 Ocena 4 na 4
szarley (54906 punktów)
>nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść

Koniec wątku

Każda twoja wypowiedź w tym wątku będzie kasowana dopóki nie udowodnisz, że odniosłem jakąkolwiek korzyść z oszustwa.

Udowodnij lub odwołaj kalumnie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wenancjusz (16441 punktów)
>>nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
>Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
>Koniec wątku
>Każda twoja wypowiedź w tym wątku będzie kasowana dopóki nie udowodnisz, że odniosłem jakąkolwiek korzyść z oszustwa.
>Udowodnij lub odwołaj kalumnie

Tak się kończy dysputa z każdym idiotą, któremu nie wiadomo co chce. Walczy z formowaczami, myśląc że zwalczy system. No gorszego durnia trudno wymyśleć.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak się kończy dysputa z każdym idiotą, któremu nie wiadomo co chce. Walczy z formowaczami, myśląc że zwalczy system. No gorszego durnia trudno wymyśleć.

Nie walczę z żadnymi forumowiczami tylko z podla kulturą. Walczę z prymitywnymi normami społecznymi.

Nie atakuje was lecz wasze instytucje zakorzenione w waszych zwierzęcych instynktach.
04-07-2021 10:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
Twój wpis zgodnie z moją deklaracją został usunięty.
masz prawo pisać w tym wątku po spełnieniu warunku:

Skoro napisałeś:
Cytat:
nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.

To wskaż moją korzyść wynikłą z oszustwa
Wskaż korzyść wynikłą z niewiedzy

UDOWODNIJ potwarz albo przeproś.
Chama, który publicznie sra obelgami, wypraszam z salonu,

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-07-2021 11:07 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>To wskaż moją korzyść wynikłą z oszustwa
>Wskaż korzyść wynikłą z niewiedzy

Podpinam się z pytaniem i apelem do Hamerlika.

Wiesz co to to jest przywłaszczenie? Ty mnie pomawiasz mnie o przywłaszczenie.

Zakoduj to sobie pomawiasz mnie o przywłaszczenie. tu:

Nie czuj się znowu taki lepszy z tego powodu, że sam w kółko kręcisz się wokół własnych posiadłości i czaisz się żeby znowu coś przewlaszczyc.

" Albo sowje posiadłości wyjawisz i poddasz opodatkowaniu albo ich nie uznam, będę wszystkich przekonywał, żeby też ich nie uznali a waszych sedziow, komorników i policjantów, ktorzy podejmują się na Wasze zlecenie przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności, publicznie, podpisując się nazwiskiem i adresem" zamieszkania, będę nazywał BANDYTAMI!

www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,845340#w845854

Nie nie wyjawię ci. Przestan innych zmawaić przeciw mnie!!!!!
14-07-2021 08:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jak to dzieje się w waszym i nie moim świecie, że dochodzi do tak
> potężnych różnic społecznych a ty jakby nigdy nic uznajesz, że to
> jest normalne i naturalne.

To ja pokażę. Masz słabe licealne wykształcenie. Leserowałeś na studiach, jak sam kiedyś napisałeś.
Później nie brałeś banku w którym wziąłeś kredyt na działkę, na poważnie. Zasłaniasz się jakimiś paragrafami pisanymi małym druczkiem umowie, a prawda jest taka że przyoszczędziłeś 100 PLN na rejenta który mógłby ową umowę przeczytać i uświadomić ci wszystkie wynikające z niej prawa i obowiązki.
Później z tajemniczych przyczyn zająłeś sie czytaniem intrnetu. Prowadziłeś sklep internetowy który poczatku w miare dobrze funcjonował. Ale "gorąca głowa" znów pomysł zarzuciła.
Postanowiłeś z nową żoną spróbować szczęścia w Niemczech (nie znając języka) i wpakowałeś się jak zwykle na mieliznę tzn. w szarą strefę. Zapłaciłeś frycowe. Równolegle spieniężono dobro które nabyłeś, nie interesując się żadnym tego tego faktu aspektem. Zaciągałes kredyt na dziecko nie spłacając alimentów. Zapożyczałeś się u bliźnich i równolegle szlifowałeś jezyk i swoją świadomość. Lata leciały, praca zmieniła się z szarej strefy na lepszą, czystszą i lepiej płatną, co nie ma do dziś żadnegovdzwiercidlenia w czyszczeniu swoich stary spraw.
Dziś masz stary dług (nie wiesz jaki - nie chce ci się nawet sprawdzić ani policzyć) i BIKi uniemożliwiają ci rozpoczęcie sensownych inwestycji.
Klasycznie jak większość ludzi w podobnej sytuacji, do znudzenia odrzucasz wszystkie oferty które by ci to umożliwały, udajac że jesteś ponad to wszystko. Że nie potrzebujesz, bo "w głowie masz lepszy pomysł, tylko nikt go (na razie) nie docenia".

Oto skrótowy powód różnic społecznych miedzy tobą a szarleyem.

>Otóż nie jest to ani normalne ani naturalne

To zwykły, normalny i naturalny proces, jakich jest trochę z ludźmi o podobnej mentalności.
Nic szczególnego.

> tylko chwilowo zło zapanowało nad światem, żeby miejmy nadzieję
> ostatecznie ponieść porażkę z w walce z dobrem.

J.w. klasycznie jak większość ludzi w podobnej sytuacji, trochę fantazjują, strzelają tu i ówdzie focha, żywią nadzieję że koło fortuny odwroci się samo bez ich realnego (nie fikcyjnego) udziału "kiedyś nastanie nowy lepszy świat".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Jak to dzieje się w waszym i nie moim świecie, że dochodzi do tak
>> potężnych różnic społecznych a ty jakby nigdy nic uznajesz, że to
>> jest normalne i naturalne.
>To ja pokażę. Masz słabe licealne wykształcenie. Leserowałeś na studiach

Dalej nawet nie czytam, bo nie odpowiadasz na pytanie.

Niegrzecznie jest nie odpowiedzieć na pytanie.
Trochę respektu człowieku!
14-07-2021 10:33 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Dalej nawet nie czytam, bo nie odpowiadasz na pytanie.

1. Piszę głównie dla naszych czytelników.
2. Odpowiedź jest dalej, ale nie chce ci się przeczytać.
3. Odkrycie powodu nie jest specjalnie trudne. Podsumowałem go stwierdzeniem, że to "zwykły, normalny i naturalny proces, jakich jest trochę z ludźmi o podobnej mentalności. Nic szczególnego."

>Trochę respektu człowieku!

Pouczył dłużnik alimentacyjny m.in. chcący zajeżdżać starych ludzi pracą do śmierci.

Hamerlik-Konopka Cytat:
Stary człowiek ma pracować do śmierci a na starość po kawałku wyprzedawać zgromadzone mienie (..) wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dalej nawet nie czytam, bo nie odpowiadasz na pytanie.
>1. Piszę głównie dla naszych czytelników.
>2. Odpowiedź jest dalej, ale nie chce ci się przeczytać.

Dziwisz się?
Ilez można znosic twoje chamstwo?

Pytam o uzasadnienie różnic społecznych w waszym modelu stosunków społecznych a ty odpisujesz mi, że ci rzekomo powiedziałem, że nie uczyłem się na studiach.

Jak długo można tolerować takie chamstwo?
14-07-2021 11:07 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>>Dalej nawet nie czytam, bo nie odpowiadasz na pytanie.
>>1. Piszę głównie dla naszych czytelników.
>>2. Odpowiedź jest dalej, ale nie chce ci się przeczytać.
>Dziwisz się?

Wcale a wcale.

> Ilez można znosic twoje chamstwo?

Prawda w oczy kole. Będziesz znosił trudną prawdę, póty nie zaczniesz odpowiadać ważkimi i przemyślanymi argumentami na argumenty, pilnować się, by nie czmychać przed interlokutorami gdzie pieprz rośnie, oraz póty nie przestaniesz szantażować
www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177#w849261

> Pytam o uzasadnienie różnic społecznych w waszym modelu stosunków
> społecznych a ty odpisujesz mi

Odpisuję ci na przykładzie jak to się dzieje, że do nich dochodzi.
To zwykły, normalny i naturalny proces, jakich jest trochę z ludźmi o podobnej mentalności.
Nic szczególnego.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Ilez można znosic twoje chamstwo?
>Prawda w oczy kole.

Zapytałem cię o uzasadnienie dla różnic społecznych.
Po chamsku wyjeżdżasz zupełnie z czym innym.

Do tego łżesz w żywe oczy
>Leserowałeś na studiach, jak sam kiedyś napisałeś.

Napisałem, że imprezowałem na studiach, ponieważ po ciężkiej pracy wolno się zabawić, a przynajmniej tak sądziłem kiedy byłem jeszcze młody i nie rozumiałem jeszcze, że drugi człowiek jest moim wrogiem choć udaje mojego przyjaciela. Po nauce bawiłem się więc i śmiałem czego teraz, ze świadomością istnienia ludzi takich jak ty, już praktycznie nigdy nie robię.
14-07-2021 13:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Zapytałem cię o uzasadnienie dla różnic społecznych.
>Po chamsku wyjeżdżasz zupełnie z czym innym.

Bynajmniej.
Odpisuję na przykładzie (którego nie przeczytałeś, zapewne trudny i niewygodny) jak to się dzieje, że do nich dochodzi.
To zwykły, normalny i naturalny proces, jakich jest trochę z ludźmi o podobnej mentalności.
Nic szczególnego.

> nie rozumiałem jeszcze, że drugi człowiek jest moim wrogiem

Na początku tak nie jest.
Ale jak go ze sobą skłócisz lub nie okażesz szacunku, olejesz, sprowokujesz do dyskusji a potem czmychniesz - czasem tak bywa. Ileż można znosić śmiecenia i obraz zdrowego rozsądku.
Cytat z twojego rozmówcy Cytat:
Chama, który publicznie sra obelgami, wypraszam z salonu


> Po nauce bawiłem się więc i śmiałem czego teraz

"ciężkiej pracy"
Wątpię, żeby była jakakolwiek nauka. Za dużo napisałeś tutaj głupot, żeby bezkrytycznie łykano takie deklaracje.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Po nauce bawiłem się więc i śmiałem czego teraz
>"ciężkiej pracy"
>Wątpię, żeby była jakakolwiek nauka. Za dużo napisałeś tutaj głupot, żeby bezkrytycznie łykano takie deklaracje.

Aha, czyli nic nie masz na uzasadnienie panujących różnic społecznych, więc pozostaje ci atak personalny na osobę, której idee kwestionują twoje nieuzasadnione przez co i niesprawiedliwe posiadłości.

Ani jedno słowo o tym dlaczego to takie racjonalne, dobre, słuszne, sprawiedliwe i zbawienne gdy niektóre osoby posiadają baaaardzo wiele a inne nic nie posiadają przez gardło ci nie przejdzie.

Jakie to znammienne.
Bez agresji znaczenie takich jak ty leci ba łeb na szyję.

------
Dobrze, że nie przeczytałem twoich ostatnich wpisów w pełni, tylko po kawałku i dobrze, że się w twoje treści zbytnio nie wczuwam, bo gdybym to robił to mógłbym uwierzyć, że niektórzy ludzie są wcieleniem diabła.

Dzięki ignorowaniu cie nie wierzę, że jesteś diabłem, jesteś tylko koleinym człowiekiem, który szarpie, rwie i grabi tylko do siebie, na tyle na ile mu sił i inteligencji wystarczy.
15-07-2021 08:29 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Aha, czyli nic nie masz na uzasadnienie panujących różnic społecznych

Opisałem jeden z powodów ich powstawania na przykładzie, ale jak sam zdradziłeś - nie przeczytałeś, zapewne trudny i niewygodny. To zwykły, normalny i naturalny proces, jakich jest trochę z ludźmi o podobnej mentalności. Nic szczególnego.

> Ani jedno słowo o tym dlaczego to takie racjonalne, dobre,
> słuszne, sprawiedliwe i zbawienne gdy niektóre osoby posiadają
> baaaardzo wiele a inne nic nie posiadają przez gardło ci nie przejdzie.

I znów mantro-prowokacja. Chyba naprawdę myślisz, że to zadziała. Smutne.

> jesteś tylko koleinym człowiekiem, który szarpie, rwie i grabi
> tylko do siebie, na tyle na ile mu sił i inteligencji wystarczy.

Ad personam dobre na wszystko. A rzeczywistość pana H skrzeczy, po odsączeniu wody
14.07.20212, 08:23 Wenancjusz Cytat:
W elektrodzie.pl też potraktowano Ciebie jako dziwadło i nikt na Ciebie nie zwracał już uwagi. Rzecz dotyczyła dualizmu energii. Wpadłeś i nie wzbudziłeś zainteresowania, Więc wróciłeś tutaj by truć nadal
pozostają tylko pobożne wizje przeszłości "ciężko się uczyłem jak inni i co jakiś czas śmiałem się jak inni".
Smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Aha, czyli nic nie masz na uzasadnienie panujących różnic społecznych
>Opisałem jeden z powodów ich powstawania na przykładzie

Pytam cie o uzasadnienie, czytaj usprawiedliwienie a ty podajesz mi przykład przyczyny w waszych zgnilych stosunkach społecznych, do tego fałszywy.

Jaki jest cel istniejących różnic społecznych inny niż posozytnictwo człowieka na człowieku, bo chyba jakiś istnieje?

Jaki to ma sens?

Czy jesteś nieświadomy celu jak dzikie zwierzę, które poczuje impuls, imperatyw emocjonalny i musi go bezmyślnie wykonać?
16-07-2021 10:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Pytam cie o uzasadnienie, czytaj usprawiedliwienie

Uzasadnienie to nie usprawiedliwienie. Spokojnie możesz nazywać mój przykład przyczyn (którego nie znasz bo nie przeczytałeś) fałszywym i nawet mnie to nie dziwi.

> Jaki jest cel istniejących różnic społecznych

A myślałem, że pytasz o przyczynę.

> Czy jesteś nieświadomy celu jak dzikie zwierzę, które poczuje
> impuls, imperatyw emocjonalny i musi go bezmyślnie wykonać?

Ty już znasz i cel i przyczynę. Rozumiesz to po swojemu, chcesz ewangelizować innych i nikt nic na to nie poradzi. Alleluja i do przodu!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-07-2021 14:56 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ty już znasz i cel i przyczynę. Rozumiesz to po swojemu, chcesz ewangelizować innych i nikt nic na to nie poradzi. Alleluja i do przodu!
>

Hamerlikowi już kiedyś tłumaczyłem, że polityka jest jak surfowanie. Trzeba umieć wskoczyć na grzbiet właściwej fali i trzymać równowagę a wtedy bez wysiłku zapłyniemy daleko. Jak fala słabnie, trzeba znowu wskoczyć na grzbiet nowej, właściwej fali.
Hamerlik powinien brać przykład z Piotra Patkowskiego, ktoś go wytypował i widać daje sobie radę, tylko cytując. Na razie, samodzielnie, nic mądrego nie powiedział. Wierzy we wszystko, jak Pawlik Morozow.
Mieliśmy wcześniej Misiewicza, który, pojawił się nie wiadomo skąd i jak. Miał nas ogłupiać a sam wyszedł na głupka.
W tym towarzystwie polskich "polityków" znalazłoby się miejsce i dla Hamerlika. Unia daje kasę, na różne, INNOWACYJNE pomysły i od zdobycia tej kasy należy zacząć, a nie od bezsensownego spierania się z trzema osobami po forach.
Jak zdobędziesz tą kasę i będziesz umiejętnie ją dzielił, to dzisiejszy twoi wrogowie, staną się piewcami twojej idei, za parę złotych.
Trzeba przeanalizować, kto za granicą dostał kasę, na podobny innowacyjny pomysł i się na nim wzorować. W Polsce, zawsze nagradzane jest wzorowanie się na obcych, nawet bezsensowne.
Jak już zdobędziemy kasę, musimy zatrudnić znaną twarz, która będzie się pokazywać w telewizji. Ubrana, uczesana i używająca zwrotów wcześniej niespotykanych, po tym poznamy jak się zaszczepia nowa ideologia. Żeby nie płacić za drogi czas antenowy, trzeba pokazywać się w tle już dopuszczonych do telewizji osób. Trzeba mieć kogoś w telewizji i grupę, która 24H, będzie gotowa pojawiać się, na drugim planie ujęcia kamery.
Jak już interes się rozkręci, trzeba zatrudnić kogoś, kto ma znaną żonę Żydówkę i będzie załatwiał kasę z reklam.
Do interesu można wciągnąć jakiegoś innowacyjnego "artystę", zorganizować aukcję i sprzedać jego "dzieło sztuki", podstawionej osobie za milion dolarów. Jak się sprawę właściwie nagłośni to kolejne jego "dzieła sztuki" będą już same schodzić.
Hamerlik, zakończ pisanie po forach a zajmij się na poważnie wdrażaniem swojej ideologii.



Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, zakończ pisanie po forach a zajmij się na poważnie wdrażaniem swojej ideologii.

W tajnych wyborach udziału nie wezmę. To niemoralne i sprzeczne z moją ideą.

Zadnej dotacji państwowej z przymusowych podatków od biedy nie dostanę nawet jeżeli będę o nią wnioskował a wnioskował nie będę.

Pozostaje mi na wszystko zarobić i jeszcze wyplatać się z tego, w co jestem uwikłany, w tych warunkach jakie istnieją a z czwórką dorastających dzieci, z wynajętym za ponad 1000 EUR mieszkaniem to proste nie będzie.

Dlatego na razie proklamuje własne idee na publicznym forum.
Tak na dobry początek
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Pozostaje mi na wszystko zarobić i jeszcze wyplatać się z tego, w co jestem uwikłany, w tych warunkach jakie istnieją a z czwórką dorastających dzieci, z wynajętym za ponad 1OOO EUR mieszkaniem to proste nie będzie.
>Dlatego na razie proklamuje własne idee na publicznym forum.
>Tak na dobry początek
>

Dzieci wychowane w głodzie BĘDĄ ZDROWE, a wychowane w biedzie ZARADNE.
Koło mnie mieszka dziecko lekarzy, ponad 4O lat, w dzieciństwie miał wszystko co chciał. Dzisiaj jego matka boi się zbliżyć do niego.
Ważne, żeby dzieci wyróżniały się wśród wszędobylskiego chamstwa: kulturą i inteligencją.
Dadzą sobie radę w życiu jak będą się trzymać z dala od wytatuowanego chamstwa.
Żydzi uczą swoje dzieci, że ich otoczenie jest na wyższym poziomie intelektualnym niż chamy i widzę w tym pozytywny sens.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Hamerlik, zakończ pisanie po forach a zajmij się na poważnie wdrażaniem swojej ideologii.
>W tajnych wyborach udziału nie wezmę. To niemoralne i sprzeczne z moją ideą.

A jak ona, ta idea, brzmi? Bo ja jakoś nie zauważyłem idei.

>Zadnej dotacji państwowej z przymusowych podatków od biedy nie dostanę nawet jeżeli będę o nią wnioskował a wnioskował nie będę.

No to q.wa o co Tobie chodzi? Cytat:
....jeżeli będę o nią wnioskował a wnioskował nie będę.


>Pozostaje mi na wszystko zarobić i jeszcze wyplatać się z tego, w co jestem uwikłany,

Kazał Tobie ktoś, przymuszał pod presją pistoletu przy głowie, przywoływać na ten świat czwórkę dzieci? W obcym kraju bez znajomości języka? Ty jesteś jednak pojebiec. Jesteś jednostką wybitnie nieodpowiedzialną. Bez wyobraźni, co widać jak tłumaczysz prywatną swoją tylko fizykę. Zrób jeszcze z czterech i potem walcz niesprawiedliwymi systemami i płacz na tym forum. Wybitnie nieodpowiedzialny głupek.
>,,,, w tych warunkach jakie istnieją a z czwórką dorastających dzieci, z wynajętym za ponad 1000 EUR mieszkaniem to proste nie będzie.

No właśnie. Teraz rzeczywistość Ciebie dopadła. Kto stworzył taką sytuację? Wędrowny dzieciorób, myślący nie tą częścią ciała, czy zdrowo myślący facet?

>Dlatego na razie proklamuje własne idee na publicznym forum.
>Tak na dobry początek

Bo wydaje się Tobie, że to publiczne forum, to jak publiczne śmietnisko? W sumie nie proponuję Tobie by zliczyć tą ilość bzdur jakie zaprezentowałeś, w bełkotliwym języku niby polskim. A poza tym Ty, ponosząc klęski w każdej wypowiedzi, uważasz to za dobry początek? Czego? Jeszcze większych klęsk? Czy niebotycznych sukcesów? Głupi czy co? Zajmij się tą czwórką dzieciaków i nie siedź całą dobę na tym forum. Masz obowiązki! Wychowawcze! Dzieci muszą mieć kochającego ojca! Muszą to czuć! Nie oglądać durnia siedzącego przy komputerze, który ich nie widzi. Ty i dzieci? Robić , bardzo chętnie! A co potem? Właśnie widzimy my forumowicze. Prosta droga do patologii w rodzinie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A jak ona, ta idea, brzmi?

Wybieram jawnie, każdy może dowiedzieć się co wybrałem i przez mój wybór dowiedzieć się kim jestem i jakie są moje intencje.

Nie wybieram tajnie bo to niemoralne i wrogie wobec drugiego człowieka.

Jeżeli mamy stworzyć ludzki związek to tylko taki, w ktorym wiemy kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Zadnej wspólnoty z wrogami podszywającymi się za przyjaciół dzięki prawnym tajemnicom i państwowej przemocy.

Ktoś powie, że nie chce ze mną tworzyć takiego związku a ja mu odpowiem, że w takim razie ja nie chce uznać jego własności i nie uznam.

>Bo ja jakoś nie zauważyłem idei.

Bo widzisz tylko to co chcesz zobaczyć.

>Kazał Tobie ktoś, przymuszał pod presją pistoletu przy głowie, przywoływać na ten świat czwórkę dzieci? W obcym kraju bez znajomości języka?

Skoro Ty nie odpowiadasz za mój dobrobyt i dobrobyt moich dzieci to ja nie odpowiadam za twój dobrobyt i dobrobyt twoich dzieci zgodnie z waszą ukochana zasadą wzajemności.

Oko za oko i ząb za ząb.

Do tej nieodpowiedzialnosci zalicz takze moje nieuznanie utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Stracisz na tym, że przekonam innych, iż nie wolno podejmować przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności?

A to pech!

Przy okazji zapytam czy ktoś przymusił cie do tego, zebys byl dla mnie takim bezwzględnym chamem czy to z własnego wyboru?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Nie wybieram tajnie bo to niemoralne i wrogie wobec drugiego człowieka.
>

W bajce o demokracji pisze, że nie głosuje się na osoby tylko na PROGRAM.
PROGRAM PARTII PROGRAMEM NARODU.
Skąd my to znamy?
Potem partia łupi podatkami roboli i realizuje swoje widzimisię oprawione w propagandę.
Prościej i taniej byłoby zlikwidować partie a ludzie sami by wydawali swoje pieniądze, na co chcą.
Są państwa w których nie ma partii i URZĘDÓW SKARBOWYCH.
Czy się wybiera jawnie czy tajnie, partię bądź osobę, nie ma to żadnego dla nas znaczenia.
Człowiek musi nie dać się omamiać i robić wszystko, żeby płacić jak najmniejsze podatki.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Człowiek musi nie dać się omamiać i robić wszystko, żeby płacić jak najmniejsze podatki.

W moim modelu stosunków społecznych, kto nie zapłaci podatku ten nie może być właścicielem. Posiadanie bez podatku w moim modelu jest niemożliwe.

Podjęcie przymusowej egzekucji własności bez upublicznienia właściciela i bez zapłaty przez właściciela podatku od własności BEZPOŚREDNIO osobom bez mienia, w moim modelu stosunków społecznych jest bandytyzmem. Kategorycznie nie do zaakceptowania.

Współczesny komornik w moim świecie gnilyby w więzieniu, izolowany jako jednostka zagrażająca społeczeństwu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Aha, czyli nic nie masz na uzasadnienie panujących różnic społecznych
>Opisałem jeden z powodów

Co chcesz przez to wyrazić.

Że jestem na tyle głupi i zły, że dla wszystkich będzie lepiej, gdy w posiadanie wszelkich zasobów, wejdą ludzie tacy jak ty i zatosuja wobec ludzi takich jak ja przymus egzekucyjny?

Tak to odbieram i tak to rozumiem, przez co nie wyobrażam sobie istnienia z tobą w zgodzie i pokoju. To niemożliwe.
16-07-2021 10:33 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Co chcesz przez to wyrazić.
> Że że dla wszystkich będzie lepiej, gdy w posiadanie wszelkich
> zasobów, wejdą ludzie tacy jak ty i zatosuja wobec ludzi takich jak ja przymus
> egzekucyjny?

Wyrażam że pokazywałeś przede wszystkim sam iż masz słabe licealne wykształcenie, że leserowałeś na studiach, jak sam zresztą kiedyś napisałeś.
Później nie brałeś banku w którym wziąłeś kredyt na działkę, na poważnie. Zasłaniałeś się jakimiś paragrafami pisanymi małym druczkiem umowie, a prawda jest taka że przyoszczędziłeś 100 PLN na rejenta który mógłby ową umowę przeczytać i uświadomić ci wszystkie wynikające z niej prawa i obowiązki.
Później z tajemniczych przyczyn zająłeś sie czytaniem intrnetu. Prowadziłeś sklep internetowy który poczatku w miare dobrze funcjonował. Ale "gorąca głowa" znów pomysł zarzuciła.
Postanowiłeś z nową żoną spróbować szczęścia w Niemczech (nie znając języka) i wpakowałeś się jak zwykle na mieliznę tzn. w szarą strefę. Zapłaciłeś frycowe. Równolegle spieniężono dobro które nabyłeś, nie interesując się żadnym tego tego faktu aspektem. Zaciągałes kredyt na dziecko nie spłacając alimentów. Zapożyczałeś się u bliźnich i równolegle szlifowałeś jezyk i swoją świadomość. Lata leciały, praca zmieniła się z szarej strefy na lepszą, czystszą i lepiej płatną, co nie ma do dziś żadnego odzwierciedlenia w czyszczeniu swoich starych spraw.
Narzekasz że do dziś masz stary dług (nie wiesz jaki - nie chce ci się nawet sprawdzić ani policzyć) i BIKi uniemożliwiają ci rozpoczęcie sensownych inwestycji.
Klasycznie jak większość ludzi w podobnej sytuacji, do znudzenia odrzucasz wszystkie oferty które by ci to umożliwały, udajac że jesteś ponad to wszystko. Że nie potrzebujesz, bo "w głowie masz lepszy pomysł, tylko nikt go (na razie) nie docenia".

Szarley nie pakowąl się na zyciowe mielizny. Uczył sie w szkole, ciężko pracował, odkladał, rzetelnie spłacał dług, nabywał cennionych umiejętności, zrobił sobie markę i z tym czego się dorobił, może spać spokojnie.

Oto skrótowe powody różnic społecznych miedzy tobą a szarleyem, zarazem typowy proces.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wyrażam że pokazywałeś przede wszystkim sam iż masz słabe licealne wykształcenie, że leserowałeś na studiach, jak sam zresztą kiedyś napisałeś.
>Później nie brałeś banku w którym wziąłeś kredyt na działkę, na poważnie. Zasłaniałeś się jakimiś paragrafami pisanymi małym druczkiem umowie, a prawda jest taka że przyoszczędziłeś 100 PLN na rejenta który mógłby ową umowę przeczytać i uświadomić ci wszystkie wynikające z niej prawa i obowiązki.

No ta.
I pogadaliśmy.

Gadaj zdrów, twoi kolesie uwierzyli ci, zanim jeszcze cokolwiek powiedziałeś.

Pozwól jednak, że nie będę wiódł życia niewolnika w twoim majestacie.
14-07-2021 11:25 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ilez można znosic

Hamerlik Konopka 27-05-2021 11:40 Cytat:
Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.


Twoje dziecko długo czeka i jeszcze poczeka, to i ty długo możesz znosić prawdę i jeszcze poznosisz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
03-07-2021 21:51 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Chcesz znać mój majątkowy status?
>>OK!
>>Dom 140 m 2 na działce prawie 1 ha
>>Škoda Kodiaq r. 2020
>>Škoda Citigo r. 2020
>>na koncie ok 2,5 mln koron
>>W odróżnieniu od twoich konfabulacji masz rzetelny obraz
>Przyjmyjmy, że mglisty obraz twojego majątku, na podstawie tego opsiu nikt nie poradziłby wycenić twojego domu, jest prawdziwy.
>I co?
>Świat się skończył?
>Społeczeństwo upadło?
>Nie widzisz perspektywy jak przeżyć kolejny miesiąc i jak się z innymi umówić?
>Bandyci palą się już w boksach, żeby dokonać napadu na ciebie?
>10 lat potrzebowałeś na to, żeby praktycznie nic się nie wydarzyło.
>Ot powiedziałeś publicznie co masz i tyle.
>Wszystkie twoje argumenty przeciw publicznej jawności kapitału okazały się fałszywe.

Nieprawda durniu. No co więcej pisać o jego głupocie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
03-07-2021 22:26 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Chcesz znać mój majątkowy status?
>>OK!
>>Dom 140 m 2 na działce prawie 1 ha
>>Škoda Kodiaq r. 2020
>>Škoda Citigo r. 2020
>>na koncie ok 2,5 mln koron
>>W odróżnieniu od twoich konfabulacji masz rzetelny obraz
>Przyjmyjmy, że mglisty obraz twojego majątku, na podstawie tego opsiu nikt nie poradziłby wycenić twojego domu, jest prawdziwy.
>I co?
>Świat się skończył?
>Społeczeństwo upadło?
>Nie widzisz perspektywy jak przeżyć kolejny miesiąc i jak się z innymi umówić?
>Bandyci palą się już w boksach, żeby dokonać napadu na ciebie?
>10 lat potrzebowałeś na to, żeby praktycznie nic się nie wydarzyło.
>Ot powiedziałeś publicznie co masz i tyle.
>Wszystkie twoje argumenty przeciw publicznej jawności kapitału okazały się fałszywe.

No i takimi dureństwami żyjesz.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Założenia postulatów Hamerlika są znane. Podatki są tylko od własności, wartość własności pochodzi jedynie z wyceny a stopę podatkową ustala się w referendum.<<

Qrwa, jak ja nienawidzę istniejących systemów podatkowych. Toż to jawny rozbój i bandytyzm. Rozumiem, że żyjąc w społeczeństwie należy dokładać się do wspólnych wydatków, ale to nie może być rabunek. Najprostszym i uczciwym systemem byłby stały procentowo podatek od dochodu powyżej pewnego minimum, żeby nie obdzierać tych najbiedniejszych. I nie ważne, czy zarobiłbym 10 tys. czy milion płaciłbym np. 30% od tego co jest powyżej minimum. I to w zasadzie wszystko. Dlaczego, do diabła, mam płacić podatek od tego co kupuję, i nie ważne czy to jest chleb, wóda, czy nowe porsche. Już zapłaciłem od swoich zarobków, a ten kto mi coś sprzedaje też zapłaci od swojego zarobku. Albo podatek od nieruchomości. Do qrwy nędzy, kupiłem to za zarobione pieniądze, które już opodatkowano. Można dyskutować nad podatkiem od wzrostu wartości domu, ale w tym przypadku uzasadnione byłoby tylko opodatkowanie tego wzrostu ponad występującą w tym samym czasie stopę inflacji.
No i opodatkowanie firm, zwłaszcza zagranicznych. Żeby wyeliminować możliwość, że firma prowadząc oszukańczą buchalterię wykazuje zerowy dochód i w rezultacie nie płaci podatku, wprowadzić podatek od wartości sprzedaży. Sprzedaży, a nie dochodu. A jeśli się tym gnojom z rajchu to nie podoba, to niech zwijają swój biznes. Sami też potrafimy prowadzić sklepy.
I to by było na tyle, ale coś takiego nie trafi do tych pustych makówek politykierów rządzących polską.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Najprostszym i uczciwym systemem byłby stały procentowo podatek od dochodu powyżej pewnego minimum, żeby nie obdzierać tych najbiedniejszych.
Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?

>Albo podatek od nieruchomości. Do qrwy nędzy, kupiłem to za zarobione pieniądze, które już opodatkowano.
No i właśnie może póki przejadasz dochód, jest cały Twój, ale kiedy zmieniasz swój status z gołodupca na 'posiadacza' powinieneś za ów zmieniony status płacić?

Sens takiego rozwiązania jest w odpłacaniu społeczeństwu za pozbawienie go możliwości korzystania ze wspólnych wcześniej terenów.

>No i opodatkowanie firm [...] wprowadzić podatek od wartości sprzedaży [...] a nie dochodu.
Skoro i nabywca (klient) płaci za rzeczy kupione, a nie od zysku, to wydaje się logiczne, ciekawe czy i jakie są argumenty przeciwko.


cr
04-07-2021 16:45 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>Najprostszym i uczciwym systemem byłby stały procentowo podatek od dochodu powyżej pewnego minimum, żeby nie obdzierać tych najbiedniejszych.
>Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?

Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić

>>Albo podatek od nieruchomości. Do qrwy nędzy, kupiłem to za zarobione pieniądze, które już opodatkowano.
>No i właśnie może póki przejadasz dochód, jest cały Twój, ale kiedy zmieniasz swój status z gołodupca na 'posiadacza' powinieneś za ów zmieniony status płacić?

Zdefiniuj posiadacza. Właściciel samochodu jest posiadaczem?
A wrotek?

>Sens takiego rozwiązania jest w odpłacaniu społeczeństwu za pozbawienie go możliwości korzystania ze wspólnych wcześniej terenów.
Uzasadnij, dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola.
W jakim celu ktoś miałby z tego pola korzystać?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić
Jeśli nie dowiodę, że dwa a dwa to cztery, co twierdzę, stanie się to nieprawdą?

Więc nie ma sugerowanej przez ciebie zasady.

>Zdefiniuj posiadacza.
Chodzi o posiadacza nieruchomości.

>dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola
Bo to pole również jest terenem wyłączonym z użytkowania dla ogółu.

cr
romaro (25211 punktów)
>>Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić
>Jeśli nie dowiodę, że dwa a dwa to cztery, co twierdzę, stanie się to nieprawdą?
>Więc nie ma sugerowanej przez ciebie zasady.
>>Zdefiniuj posiadacza.
>Chodzi o posiadacza nieruchomości.
Nie ma znaczenia
W art. 336 KC rozróżnia posiadanie, które polega na faktycznym władztwie nad rzeczą przez np: użytkownika, zastawnika, najemcę, dzierżawcę, lub mającą inne prawo.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Zdefiniuj posiadacza.
>>Chodzi o posiadacza nieruchomości.
>Nie ma znaczenia
>W art. 336 KC rozróżnia...
Wiem o jakiego posiadacza mi chodzi.

cr
05-07-2021 06:27 
 Ocena 3 na 3
szarley (54906 punktów)
>>Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić
>Jeśli nie dowiodę, że dwa a dwa to cztery, co twierdzę, stanie się to nieprawdą?
>Więc nie ma sugerowanej przez ciebie zasady.
Jest. Matematyczne równania są dla siebie dowodami
Korzystność podatkowego systemu nie została udowodniona

>>dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola
>Bo to pole również jest terenem wyłączonym z użytkowania dla ogółu.
I dobrze. Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić
>>Jeśli nie dowiodę, że dwa a dwa to cztery, co twierdzę, stanie się to nieprawdą?
>>Więc nie ma sugerowanej przez ciebie zasady.
>Jest. Matematyczne równania są dla siebie dowodami
Czyli sam widzisz, że czyjeś "nieporadzenie udowodnienia" prawdziwości twierdzeniu nie odbiera.

W związku z czym nie 'jest', a 'nie ma' - nie ma zasady, że brak dowodu na twierdzenie dowodzi jego odwrotności (nieprawdziwości).

>Korzystność podatkowego systemu nie została udowodniona
Niekorzystność też nie.

>>>dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola
>>Bo to pole również jest terenem wyłączonym z użytkowania dla ogółu.
>I dobrze.
Dobrze dla tego 1 rolnika zainteresowanego plonem.

>Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu
Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?


cr
05-07-2021 10:18 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>>>Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić
>>>Jeśli nie dowiodę, że dwa a dwa to cztery, co twierdzę, stanie się to nieprawdą?
>>>Więc nie ma sugerowanej przez ciebie zasady.
>>Jest. Matematyczne równania są dla siebie dowodami
>Czyli sam widzisz, że czyjeś "nieporadzenie udowodnienia" prawdziwości twierdzeniu nie odbiera.
Zabawa słówkami

>W związku z czym nie 'jest', a 'nie ma' - nie ma zasady, że brak dowodu na twierdzenie dowodzi jego odwrotności (nieprawdziwości).

Zabawa słówkami

>>Korzystność podatkowego systemu nie została udowodniona
>Niekorzystność też nie.
Zabawa słówkami

>>>>dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola
>>>Bo to pole również jest terenem wyłączonym z użytkowania dla ogółu.
>>I dobrze.
>Dobrze dla tego 1 rolnika zainteresowanego plonem.
I dla tych, którzy dzięki temu jedzą chleb

>>Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu
>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
Nie. Dlatego jest osobno autostrada, na którą nie wolno mi wjechać rowerem i pole na które nie wolno mi wjechać motocyklem

Chcę jechać rowerem, mam inną drogę, chcę jechać motorem mam autostradę
Moja wolność nie jest ograniczona własnością innych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyli sam widzisz, że czyjeś "nieporadzenie udowodnienia" prawdziwości twierdzeniu nie odbiera.
>Zabawa słówkami
Czyt. "szarley nie umie przegrywać".

>>W związku z czym nie 'jest', a 'nie ma' - nie ma zasady, że brak dowodu na twierdzenie dowodzi jego odwrotności (nieprawdziwości).
>Zabawa słówkami
Czyt. "szarley nie umie przegrywać".

>>>Korzystność podatkowego systemu nie została udowodniona
>>Niekorzystność też nie.
>Zabawa słówkami
Czyt. "szarley nie umie przegrywać".

>>Dobrze dla tego 1 rolnika zainteresowanego plonem.
>I dla tych, którzy dzięki temu jedzą chleb
Ten rolnik je, bo to on ma zyski ze swojej uprawy; każdy je dzięki własnym dochodom.

>>>Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu
>>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
>Nie.
Jakie "nie", skoro pytanie ma postać 'A czy B'???

cr
05-07-2021 20:23 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>>>Czyli sam widzisz, że czyjeś "nieporadzenie udowodnienia" prawdziwości twierdzeniu nie odbiera.
>>Zabawa słówkami
>Czyt. "szarley nie umie przegrywać".
Skoro tak to interpretujesz....
Niemniej z dyskusji o meritum sprawy (twierdzenie, że kataster jako jedyny podatek jest lepszy od obecnego systemu) odchodzisz w dyskusję o dowodzeniu

>>>Dobrze dla tego 1 rolnika zainteresowanego plonem.
>>I dla tych, którzy dzięki temu jedzą chleb
>Ten rolnik je, bo to on ma zyski ze swojej uprawy; każdy je dzięki własnym dochodom.
I rolnik na jego miejsce pracy nie wchodzi.

>>>>Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu
>>>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
>>Nie.
>Jakie "nie", skoro pytanie ma postać 'A czy B'???
Pytanie brzmi: "czy będziesz bronił mojego zasiewu"
Odpowiedź brzmi "nie"
Gdzie tu A lub B?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>odchodzisz w dyskusję o dowodzeniu
Od omawiania dowodzenia sam zacząłeś pisząc "gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić".

>>Ten rolnik je, bo to on ma zyski ze swojej uprawy; każdy je dzięki własnym dochodom.
>I rolnik na jego miejsce pracy nie wchodzi.
Tego o naszym rolniku nie wiemy, może to on zaorał autostradę?

>>>>>Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu
>>>>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
>>>Nie.
>>Jakie "nie", skoro pytanie ma postać 'A czy B'???
>Pytanie brzmi: "czy będziesz bronił mojego zasiewu"
>Odpowiedź brzmi "nie"
>Gdzie tu A lub B?
Przeczytaj sobie gdzie, to pytanie masz powyżej.

Ale niech będzie po twojemu, zatem skoro nie będziesz bronił zasiewu, to wg jakiej zasady jednych zasiewów chcesz bronić, a innych nie? Bo przecież każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.


cr
05-07-2021 21:58 
 Ocena 3 na 3
szarley (54906 punktów)
>>odchodzisz w dyskusję o dowodzeniu
>Od omawiania dowodzenia sam zacząłeś pisząc "gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić".
A merytorycznej odpowiedzi czy kataster jako jedyny podatek byłby lepszy - brak

>>>Ten rolnik je, bo to on ma zyski ze swojej uprawy; każdy je dzięki własnym dochodom.
>>I rolnik na jego miejsce pracy nie wchodzi.
>Tego o naszym rolniku nie wiemy,
Wiemy.
Rolnik pracuje na swoim szewc na swoim.
Wzajem uważają zwoje miejsca pracy nawet jeśli są "tajne" i "nieopodatkowane"
Oczywiście żadna własność wbrew bredniom Hamerlika nie jest tajna, ponieważ gdyby szewc podpalił pole rolnika, mówiąc, że to szewca, to rolnik nie mógłby dochodzić strat. Skoro może, to znaczy że własność pola jest dla sądu czy policji jawna

Podobnie Twoje mieszkanie czy dom jest jawne, w przeciwnym wypadku włamywacz mógłby spokojnie wejść do Twojego domu/mieszkania i powiedzieć wezwanym policjantom, że to jego.

Na fałszywym założeniu buduje się fałszywe wnioski

>może to on zaorał autostradę?
Nie, nie zaorał.
Jeśli autostrada nie była jego własnością, zaorać jej tym bardziej nie mógł, bo przyjechałaby policja i rolnika przepędziła
Pewien człowiek wybudował na wsi dom, ale przeszkadzał mu rów odwadniający przed tym i go zasypał. Rów był własnością wodnej spółki, prezes wezwał policję. Rów udrożniono na kosz tego który go zasypał.
Podobnie byłoby z autostradą

(Trudno się orze beton lub asfalt )

>>>>>>Inaczej "ogół" mógłby urządzać sobie motocyklowe wyścigi na uprawnym polu
>>>>>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
>>>>Nie.
>>>Jakie "nie", skoro pytanie ma postać 'A czy B'???
>>Pytanie brzmi: "czy będziesz bronił mojego zasiewu"
>>Odpowiedź brzmi "nie"
>>Gdzie tu A lub B?
>Przeczytaj sobie gdzie, to pytanie masz powyżej.
Przeczytaj pytanie:
"czy będziesz bronił mojego zasiewu"

Podaj przykład odpowiedzi A i odpowiedzi B

>Ale niech będzie po twojemu, zatem skoro nie będziesz bronił zasiewu, to wg jakiej zasady jednych zasiewów chcesz bronić, a innych nie?
Tak, zasiewu rolnika na JEGO polu będę bronił, tak samo jak Twojego prawa do domu/mieszkania, żeby tam nikt nieproszony nie wchodził, tak samo będę bronił prawa kierowców do poruszania się drogami, choć oprócz jednego jakoś nikt się nie skarży że mu nie wolno.

Zasiewu na cudzym, bronił nie będę,

>Bo przecież każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.
Mógł być, ale nie jest

Skoro autostradę wybudowano w miejscu A to tam jest autostrada, pole jest w miejscu B więc tam jest zasiew


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>odpowiedzi czy kataster jako jedyny podatek byłby lepszy - brak
Niby dlaczego miałabym odpowiadać, pisałam w ogóle o tym?

>>>>Ten rolnik je, bo to on ma zyski ze swojej uprawy; każdy je dzięki własnym dochodom.
>>>I rolnik na jego miejsce pracy nie wchodzi.
>>Tego o naszym rolniku nie wiemy,
>Wiemy.
>Rolnik pracuje na swoim szewc na swoim.
Szewc owszem, ale o rolniku wiemy coś odwrotnego: każdy rolnik orze ziemię, która opcjonalnie, jako dobro wspólne, mogłaby być ogólnodostępną autostradą.

>Na fałszywym założeniu buduje się fałszywe wnioski
Nie ma takiej zasady, z fałszu może wynikać wszystko, więc i prawda.

>>może to on zaorał autostradę?
>Nie, nie zaorał.
Wymyśliłam, że zaorał, więc zaorał; to jest wymyślony rolnik, szarleyu.

Jest i realnie możliwe, że na skutek jakiejś pomyłki ktoś jest właścicielem terenu, przez który przebiega autostrada.

>Przeczytaj pytanie:
>"czy będziesz bronił mojego zasiewu"
U mnie takiego ciągu słów nie ma,przeczytaj sam.

>Podaj przykład odpowiedzi A i odpowiedzi B
A i B to warianty do wyboru dane w jednym pytaniu, a nie dwa pytania.

>Tak, zasiewu rolnika na JEGO polu będę bronił
>Zasiewu na cudzym, bronił nie będę,
Nie dałam do wyboru opcji określonej jako 'na cudzym', ale i tu ustąpię i zapytam: a czy to na cudzym chleb nie urośnie, gdy się zaorze i obsieje?

>>każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.
>Mógł być, ale nie jest
No i dlatego ogółowi należy się od rolnika rekompensata za uniemożliwienie korzystania z zajmowanego terenu.

cr
06-07-2021 07:16 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>odpowiedzi czy kataster jako jedyny podatek byłby lepszy - brak
>Niby dlaczego miałabym odpowiadać, pisałam w ogóle o tym?

Cytat:
Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?


Tak, wiem z formalnego punktu widzenia to tylko pytanie.
Niemniej to jest meritum dyskusji

>>>>>Ten rolnik je, bo to on ma zyski ze swojej uprawy; każdy je dzięki własnym dochodom.
>>>>I rolnik na jego miejsce pracy nie wchodzi.
>>>Tego o naszym rolniku nie wiemy,
>>Wiemy.
>>Rolnik pracuje na swoim szewc na swoim.
>Szewc owszem, ale o rolniku wiemy coś odwrotnego: każdy rolnik orze ziemię, która opcjonalnie, jako dobro wspólne, mogłaby być ogólnodostępną autostradą.
Jeśli może być ogólnodostępną autostradą, to rolnik jest wywłaszczany za odszkodowaniem i powstaje ogólnodostępna autostrada

>>Na fałszywym założeniu buduje się fałszywe wnioski
>Nie ma takiej zasady, z fałszu może wynikać wszystko, więc i prawda.
Nie w tym przypadku

>>>może to on zaorał autostradę?
>>Nie, nie zaorał.
>Wymyśliłam, że zaorał, więc zaorał; to jest wymyślony rolnik, szarleyu.
Wymyślić można sobie kwadratowe jajo.

>>Przeczytaj pytanie:
>>"czy będziesz bronił mojego zasiewu"
>U mnie takiego ciągu słów nie ma,przeczytaj sam.
>>Podaj przykład odpowiedzi A i odpowiedzi B
>A i B to warianty do wyboru dane w jednym pytaniu, a nie dwa pytania.
Prosiłem o przykład
Na pytanie "czy będziesz bronił mojego zasiewu" odpowiedź jest TAK/NIE

>>>każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.
>>Mógł być, ale nie jest
>No i dlatego ogółowi należy się od rolnika rekompensata za uniemożliwienie korzystania z zajmowanego terenu.
Nie, ponieważ to uniemożliwienie nie istnieje
Ogół ma prawo rolnika wywłaszczyć i zbudować autostradę, jeśli jej potrzebuje

(przy okazji: od posiadanych pól rolnik płaci podatek)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Cytat:
Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?

>Tak, wiem z formalnego punktu widzenia to tylko pytanie.
Pozostań takim formalistą.

>>każdy rolnik orze ziemię, która opcjonalnie, jako dobro wspólne, mogłaby być ogólnodostępną autostradą.
>Jeśli może być ogólnodostępną autostradą, to rolnik jest wywłaszczany za odszkodowaniem i powstaje ogólnodostępna autostrada
Obowiązujące prawo nie jest argumentem, gdy rozważa się jego zmianę.

>>>Na fałszywym założeniu buduje się fałszywe wnioski
>>Nie ma takiej zasady, z fałszu może wynikać wszystko, więc i prawda.
>Nie w tym przypadku
Co ci zostanie, skoro odrzucasz wszystko?

>>>>może to on zaorał autostradę?
>>>Nie, nie zaorał.
>>Wymyśliłam, że zaorał, więc zaorał; to jest wymyślony rolnik, szarleyu.
>Wymyślić można sobie kwadratowe jajo.
Raczej prostopadłościenne. Ale nie tylko wymyślić...

...jak widać.


>> A i B to warianty do wyboru dane w jednym pytaniu, a nie dwa pytania.
>Prosiłem o przykład
O przykład odpowiedzi na pytanie A prosiłeś, tymczasem takiego pytania nie było.

>>>>każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.
>>>Mógł być, ale nie jest
>>No i dlatego ogółowi należy się od rolnika rekompensata za uniemożliwienie korzystania z zajmowanego terenu.
>Nie, ponieważ to uniemożliwienie nie istnieje
Sam optujesz, by ono trwało (by nie wjeżdżać motocyklem w uprawę), a teraz piszesz, że nie istnieje?

>Ogół ma prawo
Nie o istniejące prawo chodzi.

>od posiadanych pól rolnik płaci podatek
I słusznie.

cr
06-07-2021 13:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>> Cytat:
Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?

>>Tak, wiem z formalnego punktu widzenia to tylko pytanie.
>Pozostań takim formalistą.
Wprost przeciwnie, uważam, że skoro prezentujesz jakiś pogląd nawet w formie pytania, to ciekaw jestem argumentów

>>>każdy rolnik orze ziemię, która opcjonalnie, jako dobro wspólne, mogłaby być ogólnodostępną autostradą.
>>Jeśli może być ogólnodostępną autostradą, to rolnik jest wywłaszczany za odszkodowaniem i powstaje ogólnodostępna autostrada
>Obowiązujące prawo nie jest argumentem, gdy rozważa się jego zmianę.
Nie widzę w Twoich wpisach propozycji zmian prawa

>>> A i B to warianty do wyboru dane w jednym pytaniu, a nie dwa pytania.
>>Prosiłem o przykład
>O przykład odpowiedzi na pytanie A prosiłeś, tymczasem takiego pytania nie było.

O przykład odpowiedzi A lub B na pytanie "czy będziesz bronił mojego zasiewu?"
Pytanie wymaga odpowiedzi TAK/NIE

>>>>>każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.
>>>>Mógł być, ale nie jest
>>>No i dlatego ogółowi należy się od rolnika rekompensata za uniemożliwienie korzystania z zajmowanego terenu.
>>Nie, ponieważ to uniemożliwienie nie istnieje
>Sam optujesz, by ono trwało (by nie wjeżdżać motocyklem w uprawę), a teraz piszesz, że nie istnieje?
Nie istnieje, ponieważ istnieje możliwość wywłaszczenia

>>Ogół ma prawo
>Nie o istniejące prawo chodzi.
A o jakie?

>>od posiadanych pól rolnik płaci podatek
>I słusznie.
Nie neguję.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>skoro prezentujesz jakiś pogląd nawet w formie pytania, to ciekaw jestem argumentów
Rozumiem, że jesteś ciekaw, miło mi.

>>Obowiązujące prawo nie jest argumentem, gdy rozważa się jego zmianę.
>Nie widzę w Twoich wpisach propozycji zmian prawa
Co więc w formie pytania zaprezentowałam?

>>>> A i B to warianty do wyboru dane w jednym pytaniu, a nie dwa pytania.
>>>Prosiłem o przykład
>>O przykład odpowiedzi na pytanie A prosiłeś, tymczasem takiego pytania nie było.
>O przykład odpowiedzi A lub B na pytanie "czy będziesz bronił mojego zasiewu?"
Nie ma takiego pytania, jeśli upierasz się, że jest, zalinkuj mój post z takowym.

>istnieje możliwość wywłaszczenia
Czyli w istocie sposób by ogół urządzał sobie 'motocyklowe wyścigi na uprawnym polu' istnieje, i ty, pod warunkiem zastosowania twojego sposobu, na te wyścigi się zgadzasz.

>>>Ogół ma prawo
>>Nie o istniejące prawo chodzi.
>A o jakie?
O proponowane przez HK.
Jeżeli rozważamy możliwość, by prawo było INNE, niż jest, nie możemy argumentować 'ale to poprzednie jest INNE od proponowanego', bo owa INNOŚĆ jest rozważanej zmiany cechą immanentną.

cr
szarley (54906 punktów)
>>O przykład odpowiedzi A lub B na pytanie "czy będziesz bronił mojego zasiewu?"
>Nie ma takiego pytania, jeśli upierasz się, że jest, zalinkuj mój post z takowym.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177#w849361

>>istnieje możliwość wywłaszczenia
>Czyli w istocie sposób by ogół urządzał sobie 'motocyklowe wyścigi na uprawnym polu' istnieje, i ty, pod warunkiem zastosowania twojego sposobu, na te wyścigi się zgadzasz.

Oczywiście, przecież możesz wykupić pole i zbudować nim tor do motocrossu
Jednak PRZED wykupem na pole wjeżdżać nie wolno


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>O przykład odpowiedzi A lub B na pytanie "czy będziesz bronił mojego zasiewu?"
>>Nie ma takiego pytania, jeśli upierasz się, że jest, zalinkuj mój post z takowym.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177#w849361
No jest tam pytanie z dwiema opcjami do wyboru, które właśnie dlatego, że ma te opcje, nie zaczyna się partykułą 'czy', co twierdzisz.

Pomyśl, że na pytanie 'chcesz kawę czy herbatę?' odpowiedzi 'tak'/'nie' nie wchodzą w rachubę.

>Jednak PRZED wykupem na pole wjeżdżać nie wolno
Tyle, że z tym wjeżdżaniem to był przecież twój pomysł.

cr
szarley (54906 punktów)
Zabawa słówkami
Nic więcej


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zabawa słówkami
>Nic więcej
OK, ja też dziękuję.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zabawa słówkami
>Nic więcej

Jestes jak hierarchowie kościoła katolickiego, chciałbyś utrzymać instytucje kościoła niezmienna, pomimo że wraz z rozwojem człowieka pierwotna instytucja kościoła jawi się jako prymitywna i patologiczna.

To co było szczytem możliwości naszych prymitywnych przodków, których można określić bez obrazy dzikimi zwierzętami, nas już nie dotyczy. Nasze szczyty możliwości są wyższe i nasze instytucje muszą być inne od instytucji dzikich zwierząt, bez żadnego nawiasu dla tego określenia.

Nasi przodkowie byli prymitywnymi zwierzętami, których umyslami rządziły prymitywne, pierwotne instynkta.

Ja nie jestem taki jak oni i nie będę żył jak oni. Nie przejmę ich norm społecznych i nie uznam za swoje.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> umyslami rządziły prymitywne, pierwotne instynkta (..)
> nie będę żył jak oni. Nie przejmę ich
> norm społecznych i nie uznam za swoje.

W XIX w. nie było emerytur, ani alimentów.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W XIX w. nie było emerytur, ani alimentów.

Za to były wszechobecne groźby, agresja i przemoc, zbudowane na emocjach przejętych od wcześniejszych jeszcze pokoleń, które można swobodnie uznać za dzikie i drapieżne zwierzęta.

Mówiłem ci już jak działa Netflix?

Zapłacisz to masz dostęp a jak nie zapłacisz to nie masz dostępu.

Nigdy nie słyszałem żadnych wezwań ani gróźb ze strony pracowników Netflixu.
Ba nigdy nawet nie byłem z nimi w kontakcie bezpośrednim a jedynie za pośrednictwem stworzonego przez nich programu.

Mieści ci się to w głowie?!

Współdziałamy od wielu już miesięcy bez waszej agresji i gróźb przemocy a ty mi wciąż tłumaczysz, że tak się nie da.
Ja to robię a ty mi tłumaczysz, że to nie jest możliwe.
Czujesz jakie chore jest to co mówisz?!
09-07-2021 14:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Za to były wszechobecne groźby, agresja i przemoc, zbudowane
> na emocjach przejętych od wcześniejszych jeszcze pokoleń

... i umysłami rządziły prymitywne, pierwotne instynkta.
W XIX w. nie było emerytur, ani alimentów. Nie powtarzajmy tego.

>Ja to robię a ty mi tłumaczysz, że to nie jest możliwe.

Co nie jest możliwe? Co robisz?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co nie jest możliwe? Co robisz?

Oooo znowu nie rozumiesz co się do ciebie mówi?
Wszystko co nie prowadzi do twoich, z góry założonych, wniosków trzeba tłumaczyć ci jak dziecku?

Wg ciebie nie można umówić się bez przymusu egzekucyjnego, bo taka umowa nie zadziała.
A tu masz babo placek - działa!

Muszę cię poważnie zmartwić.
Nie podpisałem Netflixowi żadnego kwitu i jestem pewien, że nie pozwą mnie przed wasze sądy.

Amerykanie zrozumieli cokolwiek z tego czym jest umowa.

jacki głodziki, szarleye i europejska banda rozkochana we wzajemnej przemocy nie ma bladego pojęcia czym jest umowa i próbuje wiązać jej znaczenie z przymusem, który jest zaprzeczeniem jej istoty.

Wiem, wiem
Nic z tego nie zrozumiałeś, z niczym nie potrafisz się zgodzić a ja nie mam pojęcia o czym mówię
Nawet nie musisz tego wyrażać, bo jak widzisz już wyraziłem za ciebie.
09-07-2021 16:26 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Wg ciebie nie można umówić się bez przymusu egzekucyjnego, bo taka umowa nie zadziała.

Można. Ale kreuje to eskalację nieuczciwych 'umów' oraz co gorsza - rozliczanie zobowiązań wg kryterium siły osobistej bojówki.

Co jeszcze jest wg ciebie możliwe?

> Nie podpisałem Netflixowi żadnego kwitu i jestem pewien,
> że nie pozwą mnie przed wasze sądy.

A wyprodukować auto bez umów ten twój Netflix potrafi?

> nie ma bladego pojecia czym jest umowa

Wg H umowa to jest takie coś, co nie obowiązuje.

> ja nie mam pojęcia o czym mówię

Masz pojęcie o swoich wyobrażeniach na temat świata i ludzi. Co ciekawsze - nikt więcej do takiego wyobrażenia się nie kwapi ani go nie ma.
No cóż, w przyszłości jednak na pewno kamyczek ruszy lawinę. Prawda?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A wyprodukować auto bez umów ten twój Netflix potrafi?

Noooo oczywiście!
Bez waszych komorników produkcja samochodów nie jest możliwa

A jaki inny wniosek mógłbyś zbudować?
Uważam, że inny gdy chodzi o ciebie nie jest możliwy.
Dla takich jak ty nie ma żadnej alternatywy.

Jestes narcyzem i nic co nie wychodzi od ciebie nie jest możliwe.
12-07-2021 08:15 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>A wyprodukować auto bez umów ten twój Netflix potrafi?
>Noooo oczywiście!
>Bez waszych komorników produkcja samochodów nie jest możliwa

Dawaj drapaka od sensu pytania nadal. W końcu szlifujesz tą umiejętność od lat.

> Jeszcze nikt do mnie bojówki nie przysłał.

Nie chcesz rozumieć bo to dla Hamerlik-szpicla niewygodne a nawet niepojęte, że jeden rodzaj usługi nadaje się do naliczania krótkotrwałego opłat, inny jak produkcja samochodów, budowa elektrowni, huty, remont kopalni, produkcja płodów rolnych, pisanie książki, prace nad nowym procesorem już nie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie chcesz rozumieć bo to dla Hamerlik-szpicla niewygodne a nawet niepojęte, że jeden rodzaj usługi nadaje się do naliczania krótkotrwałego opłat, inny jak produkcja samochodów, budowa elektrowni, huty, remont kopalni, produkcja płodów rolnych, pisanie książki, prace nad nowym procesorem już nie.

Oczywiście, oczywiście, tylko niektóre świadczenia można wymienić bez groźby przemocy egzekucyjnej. W całej reszcie trzeba grozić.

Bez wzajemnych gróźb nie powstanie przecież żadna fabryka ani żadna elektrownia.

Powinieneś za ten wowod dostać Nobla.

Podejrzewam, że poziomów kreacji ujemnego pieniądza nie będziesz nawet rozważał i nie będziesz się zastanawiał czy słuszne jest, żeby jednostki w działalności handlowej najniższego rzędu były zdolne jak teraz do kreacji pieniądza ujemnego.

Pewnie nie rozumiesz nawet o czym do ciebie mówię i nie masz pojęcia, że kreacja każdej umowy zobowiazaniowej, kreacja kazdego długu jest kreacja pieniądza ujemnego.

wy macie już swoją ekonomię słuszną dla każdego pełną tajemnic o przemocy, zakorzenionej w waszych prymitywnych instynktach dzikich zwierząt.
12-07-2021 09:54 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Oczywiście, oczywiście, tylko niektóre świadczenia można
> wymienić bez groźby przemocy egzekucyjnej. W całej reszcie
> trzeba grozić.

Jakiej tam przemocy Już ci pisałem wielokrotnie, ile tej przemocy w moim życiu jest. Tyle, co kot napłakał.

Masz dzieci to pewnie wiesz, że grożenie nie jest dobre. Ale konsekwencja już jest b. pedagogiczna. Potomek ogląda TV do późna w nocy, to jutro nie zagra w ulubioną grę bo umowa była do 22.

Tak samo jest z ubezpieczycielami: dziś nie wypłaca odszkodowania jednemu facetowi w nietypowej sprawie, to on obsmaruje ubezpieczalnię w internecie, napusci lokalną TV i straca kilka tys. klientów. Po co im to?

Wypłacają. Nawet sądy z reguły nie muszą się fatygować, chyba że stawka idzie o grube miliony.

Facet zaawansował budowę procesora do 90%. Dostawał dniówki przez 4 lata, ale dał na koncu dyla do konkurencji na drugi kontynent. Procesora nie skonczył. Ktoś musi po nim skończyć, wgryźć się, ktoś inny jest stratny, ale facet ma to w dupie.

Kumasz coś z tego?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jakiej tam przemocy Już ci pisałem wielokrotnie, ile tej przemocy w moim życiu jest. Tyle, co kot napłakał.

Zatem może było więcej gróźb przemocy?

Bo jeśli w twoim życiu nie było przemocy i nie było także gróźb przemocy to po co kogokolwiek uprawniać do przemocy?

Bez sensu!

A wy w kółko, że to konieczne i bez tego nie da się żyć.
12-07-2021 11:10 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Bo jeśli w twoim życiu nie było przemocy i nie było także gróźb
> przemocy to po co kogokolwiek uprawniać do przemocy?

Kontrahent potrzebuje nieuchronności prawa (jak ty to chyba nazywasz: realnej groźby finansowej przemocy), żeby częściową władzę nad stroną umowy miał urzędnik w przypadku tych 1% nieuczciwych biznesowych partnerów. Tak samo, jak kilka % osób wychowujących samotnie dziecko w przypadku ex partnerów-alimenciarzy.
Kumasz coś z tego?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Bo jeśli w twoim życiu nie było przemocy i nie było także gróźb
>> przemocy to po co kogokolwiek uprawniać do przemocy?
>Kontrahent potrzebuje nieuchronności prawa (jak ty to chyba nazywasz: realnej groźby finansowej przemocy), żeby częściową władzę nad stroną umowy miał urzędnik w przypadku tych 1% nieuczciwych biznesowych partnerów. Tak samo, jak kilka % osób wychowujących samotnie dziecko w przypadku ex partnerów-alimenciarzy.
>Kumasz coś z tego?

Nie kumam kto jest kryminalistą, przeciw któremu powinna zostać skierowana przemoc?

Czy ten, który nie wykonuje kwitu spisanego wyblakłą czcionką na kolanie, czy może ten który zawarł w nim wrogie drugiej stornie intencje i wywołał u niej impuls do podpisania?

Kto z nich jest bandytą?
13-07-2021 08:21 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie kumam kto jest kryminalistą, przeciw któremu powinna
> zostać skierowana przemoc?
> Czy ten, który nie wykonuje kwitu spisanego wyblakłą czcionką
> na kolanie, czy może ten który zawarł w nim wrogie drugiej stornie
> intencje i wywołał u niej impuls do podpisania?
> Kto z nich jest bandytą?

O te "wrogie drugiej stornie intencje" dopytuję od lat. Zacytujesz ten paragraf umowy, czy znów cię nie interesuje / nie znasz / wyrzuciłeś / "takie rzeczy od razu należy palić" etc?
I oczywiście twierdzisz, że bandytą jest ten, który w 30-latku wywołał odruch do podpisania umowy, której:
a) przedmiotu 30-latek nie porzrzebował, a nawet jeśli, to go nie doceniał
b) nie stać go było na nią
c) miał nadzieję, że paragrafy wyglądają inaczej, niż były w rzeczywistości
d) nie chciało mu się zapłacić stówki rejentowi, zeby ją za 30-latka rzetelnie przeczytał
e) nie chciało mu się rzetelnie ocenić własnych zdolności, ani ryzyka
f) etc.

Druga strna twierdzi, że ani 30latek, ani on nie jest bandytą i - o zgrozo - realizuje niektóre z tych paragrafów.
Są abuzywne? Trzeba poszukać trzeciej strony, która to rozsądzi. Wiesz, ile abuzywnych paragrafów anulowały sądy? Tysiące. Ale nie, Hamerlik-leniuch uważa, że sądy są "be" i należy mu się manna prosto z nieba, jak dwulatkowi do pysia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-07-2021 11:45 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> po co kogokolwiek uprawniać do przemocy?

Wiesz co, mam pomysł. Znajdź sobie takiego pracodawcę lub kontrahenta, któremu powiesz: zawieramy umowę na coś cennego / ważnego i jednocześnie nie będziemy się z niej musieli wywiązać oraz w przypadku przerwania wykonywania usługi / produkcji urządzenia / budowy nikt z nas nie pójdzie do żadnego sądu / urzędnika, windykatora etc.
Rozstajemy się i już.

Już zresztą znalazłeś umowę zwiazaną z internetem / Netflixem. Czy ten przykład jest dobry czy zły, to sam wiesz najlepiej.
Znajdź pracodawcę. Albo lepiej: ekipę do budowy domu.

I pokazałbyś tym wrednym anonimowym użytkownikom internetu, że się da. A później "ruszy lawina".
Co ty na to?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Bez sensu!
>A wy w kółko, że to konieczne i bez tego nie da się żyć.

Po pierwsze to ty mantrujesz w kółko swoje religijne dogmaty, że się da.
Po drugie nikt prócz ciebie nie kwestionuje potrzeby istnienia sądów, Policji czy obowiązywalności umów i przed twoim przyjściem tu nikt nic takiego nie mówił, to jak mógł jeszcze w kółko.
I po trzecie ludzie odpowiadają ci że jest sens, pokazują jaki, a ty swoje: mantra, ucieczka, pauza, mantra.

Za jakiś czas zostaniesz z tymi mantrami i ucieczkami sam, będziesz musiał do robienia tych kółek namawiać kolejnych bogu ducha winnych forumowiczów... yyy pardon: Anonimowych Użytkowników Internetu.
I tak latka lecą, ludzie idą w latach, bogacą się, ich dzieci dojrzewają a Hamerlik zaklęty jest w meta-kółku nastu lat.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Można. Ale kreuje to eskalację nieuczciwych 'umów' oraz co gorsza - rozliczanie zobowiązań wg kryterium siły osobistej bojówki.

Z Netflixem i paroma jeszcze to już trwa od pewnego czasu.

Jeszcze nikt do mnie bojówki nie przysłał.

Sądzisz, że powinienem jej oczekiwać skoro nie podpisałem żadnych kwitów podlegających przymusowej egzekucji?

Nie miałem nawet kontaktu z pracownikami a zaraz mam mieć do czynienia z bojówkami?

Naprawdę żałośne.

-------
Wiem doskonale o co w tym chodzi.
Bez prawa do przemocy kończy się wam przestrzeń do robienia innych w konia i trzeba, chcąc nie chcąc, stać się uczciwym.
A życie w podlym systemie stosunków społecznych już nauczyło, że nieuczciwość popłaca i jak tu zrezygnować z zysków?
10-07-2021 07:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>Można. Ale kreuje to eskalację nieuczciwych 'umów' oraz co gorsza - rozliczanie zobowiązań wg kryterium siły osobistej bojówki.
>Z Netflixem i paroma jeszcze to już trwa od pewnego czasu.

Z Netfiksem, a z ubezpieczeniami?

Ucieczka

>Jeszcze nikt do mnie bojówki nie przysłał.
Bo jeszcze obowiązują "nasze" zasady a nie krystkonizm

>Wiem doskonale o co w tym chodzi.
O to żeby uciekać od argumentów i pytań

>Bez prawa do przemocy kończy się wam przestrzeń do robienia innych w konia i trzeba, chcąc nie chcąc, stać się uczciwym.
Znów wymyślasz chochoły?
Uprzedzam, będę kasował brednie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-07-2021 09:50 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Z Netfiksem, a z ubezpieczeniami?

Z ubezpieczeniami TO SAMO!

Bez wjazdów waszych komorników w asyscie waszych policjantów ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
Bez gróźb i bez przemocy - rozumiesz?

>>Jeszcze nikt do mnie bojówki nie przysłał.
>Bo jeszcze obowiązują "nasze" zasady a nie krystkonizm

Gdzie w moich postulatach była bojówka?
Co nie było przymusowych podatków od chleba na emerytury waszych 40 letnich policjantów, to wymyśliłeś bojówki?

>>Wiem doskonale o co w tym chodzi.
>O to żeby uciekać od argumentów i pytań

Chciałeś napisać od gotowych wniosków, które po chamsku próbujesz mi wbudować do umysłu. Twoje wnioski nie są moimi!

Obserujemy te same fakty i wyciągamy z nich sprzeczne wnioski. Upierasz się, źe twje wnioski są lepsze ale to jest NIEPRAWDA!
Twoje wnioski są błędne a mimo to próbujesz wciąż je po chamsku innym narzucić.

>>Bez prawa do przemocy kończy się wam przestrzeń do robienia innych w konia i trzeba, chcąc nie chcąc, stać się uczciwym.
>Znów wymyślasz chochoły?
>Uprzedzam, będę kasował brednie

Nienawidzę promocji przemocy.
Twierdzisz, że przymus egzekucyjny i stojąca za nim wzajemna przemoc są konieczne i nie ma dla niego alternatywy.

A to jest po prostu NIEPRAWDA!
10-07-2021 10:44 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>Z Netfiksem, a z ubezpieczeniami?
>Z ubezpieczeniami TO SAMO!
Czyli jak?
Dostaję odszkodowanie w chwili wpłacenia składki?

>Bez wjazdów waszych komorników
Naszych, czyli?

>w asyscie waszych policjantów
Naszych, czyli?

>ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
Ojeeeeej nie wiedziałem że tak się egzekwuje odszkodowania, ale to w końcu ty byłeś windykatorem

>Bez gróźb i bez przemocy - rozumiesz?
Nie ja jestem zwolennikiem krystkonizmu, nie ja postuluję przemoc w celu usunięcia starego człowieka z jego domu pod most, kiedy nie ma na podatek, a emerytur nie ma

>>>Jeszcze nikt do mnie bojówki nie przysłał.
>>Bo jeszcze obowiązują "nasze" zasady a nie krystkonizm
>Gdzie w moich postulatach była bojówka?

Zawsze.
1 Kogoś nie stać na podatek, bo mu cwaniak wycenił dom i "kupił" dom, z którego stary człowiek pokrył debet, ale stary człowiek nie chce opuścić domu. Co powiedział Hamerlik? PRZEMOC. A skoro nie ma państwowej przemocy pozostają bojówki

Ktoś ukradł Hamerlikowej torebkę. Policji nie ma. Jak Hamerlikowa wyegzekwuje swoją torebkę? Bojówki.

>>>Wiem doskonale o co w tym chodzi.
>>O to żeby uciekać od argumentów i pytań
>Chciałeś napisać od gotowych wniosków,
Od pytań

>Obserujemy te same fakty
Bredzisz. Ty nie widzisz rzeczywistości.
Wg ciebie świat dzieli się na właścicieli i roboli be zmienia a robotnik nigdy nie ma domu

>>>Bez prawa do przemocy kończy się wam przestrzeń do robienia innych w konia i trzeba, chcąc nie chcąc, stać się uczciwym.
>>Znów wymyślasz chochoły?
>Nienawidzę promocji przemocy.
WIĘC JEJ NIE PROMUJ!

>Twierdzisz, że przymus egzekucyjny i stojąca za nim wzajemna przemoc są konieczne i nie ma dla niego alternatywy.
Pisz po polsku

>A to jest po prostu NIEPRAWDA!
A po polsku?

I wróć do tematu wątku
Zaproponowałem TWÓJ eksperyment
Uciekłeś
Nawet własnego eksperymentu nie chcesz poprowadzić leniu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bez wjazdów waszych komorników
>Naszych, czyli?
>>w asyscie waszych policjantów
>Naszych, czyli?
Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.

>>ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
>Ojeeeeej nie wiedziałem że tak się egzekwuje odszkodowania
Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?

cr
10-07-2021 13:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
>>>Bez wjazdów waszych komorników
>>Naszych, czyli?
>>>w asyscie waszych policjantów
>>Naszych, czyli?
>Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.

Skąd przypuszczenie, że się na niego zgadzam?

>>>ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
>>Ojeeeeej nie wiedziałem że tak się egzekwuje odszkodowania
>Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?
Doprawdy tak się egzekwuje odszodowania od ubezpieczyciela?
Podasz jakiś przykład?

Nie hamerlikuj


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Bez wjazdów waszych komorników
>>>Naszych, czyli?
>>>>w asyscie waszych policjantów
>>>Naszych, czyli?
>>Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.
>Skąd przypuszczenie, że się na niego zgadzam?
Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.

>>>>ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
>>>Ojeeeeej nie wiedziałem że tak się egzekwuje odszkodowania
>>Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?
>Doprawdy tak się egzekwuje odszodowania od ubezpieczyciela?
Od zobowiązanego; skoro mowa o komornikach, chodzi o zobowiązania określane decyzjami sądów.

>Podasz jakiś przykład?
Nie trzeba przykładów, bo ściąganie należności z gospodarstwa domowego zobowiązanego odbywa się w majestacie prawa.


cr
10-07-2021 20:59 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>>>Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.
>>Skąd przypuszczenie, że się na niego zgadzam?
>Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.
Dawno się bardziej nie zbłaźniłaś
Idąc Twoją logiką jesteś zwolenniczką handlu kobietami do przymusowej prostytucji
Nie wyrażałaś sprzeciwu

>>>>>ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
>>>>Ojeeeeej nie wiedziałem że tak się egzekwuje odszkodowania
>>>Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?
>>Doprawdy tak się egzekwuje odszodowania od ubezpieczyciela?
>Od zobowiązanego; skoro mowa o komornikach, chodzi o zobowiązania określane decyzjami sądów.
>>Podasz jakiś przykład?
>Nie trzeba przykładów, bo ściąganie należności z gospodarstwa domowego zobowiązanego ..

Mowa jest o odszkodowaniach od ubezpieczycieli
Czytaj, potem pisz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
romaro (25211 punktów)
>>Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.
>Dawno się bardziej nie zbłaźniłaś
>Idąc Twoją logiką jesteś zwolenniczką handlu kobietami do przymusowej prostytucji
Nie wyrażała sprzeciwu, nie musiała. Zarzut jest absurdalny. Obracacie się w istniejącym porządku społecznym, w którym równość - wraz z godnością i wolnością - stanowi podstawę porządku ustrojowego.
11-07-2021 05:56 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>>>Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.
>>Dawno się bardziej nie zbłaźniłaś
>>Idąc Twoją logiką jesteś zwolenniczką handlu kobietami do przymusowej prostytucji
> Nie wyrażała sprzeciwu, nie musiała. Zarzut jest absurdalny.

Podobnie jak przypuszczenie mojego braku sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego

>Obracacie się w istniejącym porządku społecznym, w którym równość - wraz z godnością i wolnością - stanowi podstawę porządku ustrojowego.

W istniejącym społecznym porządki istnieje handel ludźmi, choć nielegalny i niemal powszechnie potępiany

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-07-2021 09:27 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W istniejącym społecznym porządki istnieje handel ludźmi, choć nielegalny
Skoro nielegalny, to znaczy, że istnieje poza tym porządkiem jako nieporządek.

A wszyscy istniejący porządek akceptujący oczekują tu zastosowania prawa w celu przywrócenia ładu.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A wszyscy istniejący porządek akceptujący oczekują tu zastosowania prawa w celu przywrócenia ładu.

szarley oczekuje, żeby prawo nadal broniło interesów silnych przeciw interesom słabych dlatego propaguje tajemnice i wzajemna przemoc.

Żeby znaleźć usprawiedliwienie dla takiego porządku społecznego musi oskarżyć słabych o zło, którego się rzekomo dopuszczą natychmiast kiedy ich porządki upadną.

Ale dawać państwowo fory tym, którzy już mają totalną przewagę? Chore!

Ale tak jest już z centraliatami, że oni wszelkimi sposobami dążą do władzy centralnej i jest im obojętne czy władzę obejmie dyktator czy właściciele globalnej korpo, byleby nikt nie był niezlazny od tej władzy.
Stąd to wsparcie dla interesów globalnych korpo. szarley wierzy, że taka struktura społeczna jest dobra, bo wierzy, że poza wybitnymi jednostkami, takimi jak on, cała reszta to motłoch, który należy trzymać na wodzy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>szarley oczekuje, żeby prawo nadal broniło interesów silnych przeciw interesom słabych dlatego propaguje tajemnice i wzajemna przemoc.
Z prawem jest taki problem, że jednej strony głównie ma chronić słabszych (wszak silny sam się ochroni), a z drugiej, w tym silnych siła, że dają radę i na poziomie legislacyjnym, powodując, że prawo nierzadko tylko tę ochronę słabszych pozoruje.

>dawać państwowo fory tym, którzy już mają totalną przewagę? Chore!
Kto zaproponuje bardziej sprawiedliwy porządek społeczny dostanie nobla, tym bardziej, że obecne dziedziczenie fortun prowadzi do powstawania klasy próżniaczej.

>szarley wierzy, [...] że poza wybitnymi jednostkami, takimi jak on
Ja o sobie też jakoś specjalnie źle nie myślę. Czego i Tobie życzę.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>szarley wierzy, [...] że poza wybitnymi jednostkami, takimi jak on
>Ja o sobie też jakoś specjalnie źle nie myślę. Czego i Tobie życzę.

No i ok.

Ale niech ci lepsi zrozumieją, że ci gorsi wcale nie są tacy źli, zanim zostanie im to lapatologicznie wyjaśnione i okaże się, że wcale nie mieli tyle siły ile zdawało się im, że mają.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ale niech ci lepsi zrozumieją, że ci gorsi wcale nie są tacy źli, zanim zostanie im to lapatologicznie wyjaśnione i okaże się, że wcale nie mieli tyle siły ile zdawało się im, że mają.
Tylko ciekawe który pasożyt w istocie gorszy, żul pod mostem, czy nowobogacki w tatowym porsche.

(Swoją drogą wyszła Ci 'lapatologiczność', co ładnie pasuje do internetowych dyskusji.)

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tylko ciekawe który pasożyt w istocie gorszy, żul pod mostem, czy nowobogacki w tatowym porsche.

Pasożytem jest ten, który wyssysa cudzą energię życiową, żeby się nią pożywić.

Sądzę, że bezdomność ani posiadanie porsche o tym nie decydują.

Weźmy taki przykład, niech wszyscy z ogromnym wysiłkiem utrzymują w rzecze czystość ale jest jeden który ma to gdzieś i on sobie rzekę zanieczyszcza, bo woda jest wspólna i niczyja i on się nie będzie wysilał, bo jemu jest łatwiej wylać zanieczyszczenia do rzeki.

Czy jest pasożytem?

Zaznaczę, że pozbawia ludzi czystej wody, na utrzymanie czystości której, wszyscy poświęcili swoją energię życiową, bo teoretycznie też mogli wylac wiadro z nieczystościami do rzeki i sobie odpocząć.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Tylko ciekawe który pasożyt w istocie gorszy, żul pod mostem, czy nowobogacki w tatowym porsche.
>Pasożytem jest ten, który wyssysa cudzą energię życiową, żeby się nią pożywić.
>Sądzę, że bezdomność ani posiadanie porsche o tym nie decydują.
Nie chodzi o posiadanie, a korzystanie z nieswojego dorobku; w przypadku żula pod mostem jest to korzystanie z zapomóg, w przypadku tatowego porsche poniekąd też.

Więc podtrzymuję pytanie.

cr
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>Tylko ciekawe który pasożyt w istocie gorszy, żul pod mostem, czy nowobogacki w tatowym porsche.
>>Pasożytem jest ten, który wyssysa cudzą energię życiową, żeby się nią pożywić.
>>Sądzę, że bezdomność ani posiadanie porsche o tym nie decydują.
>

Polski system emerytalny jest oparty na nagradzaniu służalczości i ma się nijak do sprawiedliwego ustalania wysokości emerytury. Np. policjant, wojskowy i funkcjonariusze oświaty są zawodami uprzywilejowanymi. Natomiast osoby, które tworzą miejsca pracy i ich dorobek życiowy daje młodemu pokoleniu szansą lepszego rozwoju są przez zusowski system pauperyzowani emerytalnie.
Uważam, że gliniarz na emeryturze jest gorszym pasożytem niż żul pod mostem.
Osoby, które w Polsce prowadzą tzw. działalność gospodarczą są przez zusowski system dyskryminowani a ich składki powinny być przynajmniej DZIEDZICZONE.
Komunizm dalej funkcjonuje w ZUS-ie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Osoby, które w Polsce prowadzą tzw. działalność gospodarczą są przez zusowski system dyskryminowani a ich składki powinny być przynajmniej DZIEDZICZONE.

O matko! Z deszczu pod rynnę, robol w Amazonie z czujnikiem ruchu na głowie ma zaiwaniać od świtu do nocy a elity podziela się owocami jego pracy, między sobą.

W moim modelu pojęcie emerytury przestaje istnieć. Zastępuje je pojęcie bezpośredniego dochodu podatkowego z podatku od własności przysługującego każdej osobie bez mienia, 2 letniej, 20 letniej, 50 i 90 letniej.

Coś mi się zdaje, że w otoczeniu starzejącego się społeczeństwa mój model ma male szanse. Dziadostwo będzie szarpać do siebie, bez względu na ciężar i szukać nowych jeleni na Ukrainie, Białorusi a potem już tylko bliski Wschód i Afryka. Nie ma szans na zmiany bez rewolucji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Więc podtrzymuję pytanie.

Biedni, ludzie bez żadnych posiadłości mogą być takimi samymi pasożytami jak dziedzice.

Ktoś może wyssać z Ciebie życie, bo sam odda się nałogom.

W moim modelu nie tylko własność jest jawna, jawny jest także wybór podatku od własności.
W moim modelu nie tylko dowiesz się natychmiast co posiadają jacek glodzik i szarley ale także dowiesz się natychmiast jaki wybrali dla ciebie podatek od własności i ile sami go uzyskali.

Jeżeli rozpoznasz w innym człowieku wrogie względem Ciebie intencje, zarówno tym bogatym jak i tym biednym, to przyjmiesz naturalnie wobec niego wroga postawę aż ten zrozumie twój stosunek do niego i swój do Ciebie zmieni.

Jeżeli biedak żyjący tylko z dochodu podatkowego przyjdzie do twojego sklepu i przy kasie dowiesz się, że ustlil dla Ciebie 100% podatek od własności, żeby siebie nakarmić nie kiwając dla nikogo palcem w bucie to albo mu powiesz "dla ciebie cena x100" albo "tobie nic nie sprzedamy, to jest moje i nie sprzedam ci tego za żadną cenę, idź sobie stąd".

W moim modelu wybór podatku od własności w JAWNEJ demokracji bezpośredniej nie jest przypadkowy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Więc podtrzymuję pytanie.
>Biedni...
Ale pamiętasz pytanie?

Brzmiało "który pasożyt w istocie gorszy, żul pod mostem, czy nowobogacki w tatowym porsche?".

Przypominam, bo nie dopatrzyłam się odpowiedzi.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Więc podtrzymuję pytanie.
>>Biedni...
>Ale pamiętasz pytanie?
>Brzmiało "który pasożyt w istocie gorszy, żul pod mostem, czy nowobogacki w tatowym porsche?".
>Przypominam, bo nie dopatrzyłam się odpowiedzi.

To już zależy kto ile upija krwi i komu.
Bogaci mają w zwyczaju upijać jej więcej.
Jak Cię taki zaangażuje do budowy swojego pałacu, nie dając ci nic w zamian to wyssie z ciebie więcej krwi, niż żul, który wyciągnie od Ciebie na flaszkę.

jacki i szarleye odpowiedzą Ci zaraz, że nikt Cię nie zaangażuje do budowy pałacu za nic ale my wiemy jak to działa, zapłaci Ci z czynszu za wynajem czynszówki w kamienicy odziedziczonej po tatusiu, nie kiwając dla Ciebie nawet jednym palcem w bucie.
13-07-2021 02:19 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To już zależy kto ile upija krwi i komu.
Czyli ja pytam kto więcej upija krwi, ok.

>Bogaci mają w zwyczaju upijać jej więcej.
Tak podejrzewam, a teraz: a jak do tego doszedłeś?

>zapłaci Ci z czynszu za wynajem czynszówki w kamienicy odziedziczonej po tatusiu, nie kiwając dla Ciebie nawet jednym palcem w bucie.
O, i to jest info, którego szukam.


cr
14-07-2021 09:49 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tak podejrzewam, a teraz: a jak do tego doszedłeś?

Potencjalna opowiedz H się przedłuża, to może podpowiem.
Ktoś musi być winny przeszłej biedy Hamerlika.
Skoro on był taki biedny i poszkodowany - winni są oczywiście bogaci ludzie żyjący wtedy w komfortowych warunkach, nigdy on.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ktoś musi być winny przeszłej biedy Hamerlika.
>Skoro on był taki biedny i poszkodowany - winni są oczywiście bogaci ludzie żyjący wtedy w komfortowych warunkach, nigdy on.
A za wynik wyścigu kto odpowiada, ci, którzy wygrali, czy ci, którzy przegrali?

cr
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nieważne kto odpowiada. Sprawcze jest to, kto odpowiedzialność bierze, lub nie bierze.

Jeśli za wpadnięcie w poślizg i stłuczkę obarczam tylko Pana Boga gołoledzią na drodze i pomstuję, w przyszłości mogę stracić życie nie wyciągając z mojej słabej percepcji lodu wniosków.
Pan Bóg tego nawet nie zauważy.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Nieważne kto odpowiada.
Skoro nieważne, czemu się tym zajmujesz pisząc "winni są oczywiście bogaci ludzie żyjący wtedy w komfortowych warunkach, nigdy on"?

cr
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ale dawać państwowo fory tym, którzy już mają totalną przewagę? Chore!
>Ale tak jest już z centraliatami, że oni wszelkimi sposobami dążą do władzy centralnej i jest im obojętne czy władzę obejmie dyktator czy właściciele globalnej korpo, byleby nikt nie był niezlazny od tej władzy.
>Stąd to wsparcie dla interesów globalnych korpo.

Ci co mają totalną przewagę technologiczną pilnują swojego monopolu pomysłami, które biednym nie pozwalają wegetować na starszych technologiach.
Śrubowanie norm pod pretekstem ochrony środowiska powoduje, że cwani jeszcze nakładają kary na biedaków. Biedacy chcąc nie chcąc, muszą sobie dać na początek zainstalować DEMOKRACJĘ. Zdalnie sterowani i zadłużani biedacy poświęcają się dla "ratowania" świata i siebie. Dzisiaj, Polak, jakby w poniedziałek zobaczył ceny żywności, 2OO% wyższe niż w sobotę to by zacisnął pasa i nawet na myśl by mu nie przyszło, żeby się buntować.
Jak jesteś słaby i głupi, to musisz z pokorą przyjmować rzeczywistość i wierzyć, że przyjdzie czas, gdy coś ci spadnie z pańskiego stołu.

Byłem w Czechach, Czesi stali się dla nas bardziej wredni niż normalnie.
Nic nie kupiłem i wróciłem.
szarley (54906 punktów)
>>A wszyscy istniejący porządek akceptujący oczekują tu zastosowania prawa w celu przywrócenia ładu.
>szarley oczekuje, żeby prawo nadal broniło interesów silnych przeciw interesom słabych
Znów kłamstwo

>dlatego propaguje tajemnice i wzajemna przemoc.
Znów kłamstwo

>Żeby znaleźć usprawiedliwienie dla takiego porządku społecznego musi oskarżyć słabych o zło, którego się rzekomo dopuszczą natychmiast kiedy ich porządki upadną.
Znów kłamstwo

>Ale dawać państwowo fory tym, którzy już mają totalną przewagę? Chore!
Znów kłamstwo

>Ale tak jest już z centraliatami, że oni wszelkimi sposobami dążą do władzy centralnej i jest im obojętne czy władzę obejmie dyktator czy właściciele globalnej korpo, byleby nikt nie był niezlazny od tej władzy.
Znów kłamstwo

>Stąd to wsparcie dla interesów globalnych korpo.
Znów kłamstwo

>szarley wierzy, że taka struktura społeczna jest dobra,
Znów kłamstwo

>bo wierzy, że poza wybitnymi jednostkami, takimi jak on, cała reszta to motłoch,
Znów kłamstwo

Kłamstwo na kłamstwie jedzie i kłamstwem pogania
Poradzisz napisać o mnie choć JEDNO zdanie bez kłamstwa?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
romaro (25211 punktów)
Zabójcy mordują, że zapytam naiwnie - Mam chodzić z kartką na plecach - Potępiam morderców?
>W istniejącym społecznym porządki istnieje handel ludźmi, choć nielegalny i niemal powszechnie potępiany
Źle sformułowane.

Handel ludźmi psuje istniejący porządek społeczny, dlatego równolegle istnieją normy prawne, układ organów i instytucji oraz procedur dotyczących rozstrzygania określonych spraw wpływający na zachowania podmiotów prawa względem siebie. Czyli krótko mówiąc - PORZĄDEK PRAWNY

Widzisz, gdybyś nie szafował absurdalnymi zarzutami, nie musiałbyś występować w roli podsądnego. Każdemu podmiotowi przysługuje domniemanie o jego uczciwości. Pomawiając Racjonalistkę nie mając żadnych dowodów naruszyłeś jej dobra.

Pomówienie może nastąpić bądź przez podanie pewnych informacji, choćby w postaci podejrzenia lub powtarzania pogłoski, czy to umyślnie przez pomawiającego zmyślonej, czy rzeczywiście krążącej, bądź w postaci skonkretyzowanego zarzutu
11-07-2021 10:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Handel ludźmi psuje istniejący porządek społeczny, dlatego równolegle istnieją normy prawne, układ organów i instytucji oraz procedur dotyczących rozstrzygania określonych spraw wpływający na zachowania podmiotów prawa względem siebie. Czyli krótko mówiąc - PORZĄDEK PRAWNY

A niechodzenie do kościoła też. I nie zapisywanie dzieci na religię to łamanie porządku społecznego gdzie truje się ludziom że w tym kraju jest "99%" wierzących więc reszta to przysłowia morda w kubeł.

A porządek prawny jest taki że co rok szkolny mam przeprawę z dyrektorem czy wychowawca bo wszyscy chodzą. I to jest porządek społeczny.
A prawny jest taki że nic nie muszę ani ja ani moje dzieci.

Ale właśnie inni sobie ubzdurali że muszę coś deklarować.

A ja nie muszę. Tak samo tu nic nie muszę i żaden tłuk mi tego nie wmusi.


Więc piszesz bzdury.

Za chwilę będzie kto się nie szczepił to wywrotowiec bo ludzie się szczepią.
A narazie prawo jest inne.
romaro (25211 punktów)
>A ja nie muszę. Tak samo tu nic nie muszę i żaden tłuk mi tego nie wmusi.
Ekran wzrok wypala twój
Od klawiszy palców ból
A ja w tym czasie słucham szumu drzew
Chociaż masz na koncie plus
Nie skorzystasz z tego już
Bo nie masz siły życiem cieszyć się

W tej gonitwie spalasz się
To nie moja rzecz
Pytasz mnie: czy mieć czy być
Wolę żyć

>Więc piszesz bzdury.
Pozdrawiam wzajemnie.
11-07-2021 10:20 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>A ja nie muszę. Tak samo tu nic nie muszę i żaden tłuk mi tego nie wmusi.
>Ekran wzrok wypala twój
>Od klawiszy palców ból
>A ja w tym czasie słucham szumu drzew
>Chociaż masz na koncie plus
>Nie skorzystasz z tego już
>Bo nie masz siły życiem cieszyć się
>W tej gonitwie spalasz się
>To nie moja rzecz
>Pytasz mnie: czy mieć czy być
>Wolę żyć
>>Więc piszesz bzdury.
>Pozdrawiam wzajemnie.

Tak samo jak Kukiz jest z PiSem. Ty założysz temat. A on pewnie też by ci piosenkę zaśpiewał.

Bo robi to dobrze? Więc noga na nogę i podziwiaj sztukę.
Napewno nie zabraknie ci tematów.

Ps. Fajny ten wierszyk idealnie się nadaje pod tematami o PIS.
romaro (25211 punktów)
>Napewno nie zabraknie ci tematów.
Na pewno nie i mam nadzieje, że starczy ci odwagi by w nich cokolwiek powiedzieć,bo jak do tej pory tylko Konopka, w iście mistrzowski sposób potrafi w tobie ją wzniecić. Ja jednak nie jestem Konopką drogi przydupasie Szarleya
farmer (22440 punktów)
>>Napewno nie zabraknie ci tematów.
>Na pewno nie i mam nadzieje, że starczy ci odwagi by w nich cokolwiek powiedzieć,bo jak do tej pory tylko Konopka, w iście mistrzowski sposób potrafi w tobie ją wzniecić. Ja jednak nie jestem Konopką drogi przydupasie Szarleya

Pozwól że skorzystam:

>Ekran wzrok wypala twój
>Od klawiszy palców ból

Masz słabą pamięć.choc jesteś tu 4 lata dłużej niż ja.

Więc ci przypomnę że ostatnia rozmowę Big_żyd miał ze mną .

I rozmawialiśmy o Lotnisku w Berlinie.
Miałem swoje racje on swoje. I jak coś mnie miało wzniecić to była rozmowa z Big_zydem
Więc się tak nie podniecaj.
romaro (25211 punktów)
>Ja jednak nie jestem Konopką drogi przydupasie Szarleya
>Pozwól że skorzystam:
Jak ludzie chcą sobie paradować, to niech sobie paradują nawet i po Warszawie.

>Więc ci przypomnę że ostatnia rozmowę Big_żyd miał ze mną .
>I rozmawialiśmy o Lotnisku w Berlinie.
>Miałem swoje racje on swoje. I jak coś mnie miało wzniecić to była rozmowa z Big_zydem
Jeszcze powiedz ja nie jestem "on", ja jestem "my".
farmer (22440 punktów)
>>Ja jednak nie jestem Konopką drogi przydupasie Szarleya
>>Pozwól że skorzystam:
>Jak ludzie chcą sobie paradować, to niech sobie paradują nawet i po Warszawie.

Racja . Mogą też być w PIS albo z PIS jak KUKIZ

>>Więc ci przypomnę że ostatnia rozmowę Big_żyd miał ze mną .
>>I rozmawialiśmy o Lotnisku w Berlinie.
>>Miałem swoje racje on swoje. I jak coś mnie miało wzniecić to była rozmowa z Big_zydem
>Jeszcze powiedz ja nie jestem "on", ja jestem "my".

To już zaczyna się zabawa słówkami. Bo co mógłbym a nie to jakaś popieprzona dziedzina.

Nie będę się deklarował.
Elo.
romaro (25211 punktów)
>To już zaczyna się zabawa słówkami.
Nikt ciebie do tej zabawy nie przymusza. Pobaw się w chowanego.

Tak jak nie zrozumiałeś aluzji "NIK nie może wiecznie trwać" (prawo w końcu zwycięży), tak i mojej zabawy słówkami nie pojmiesz.
Wbij se wreszcie do łba - Nigdy nie będziesz myślał jak ja.
farmer (22440 punktów)
>>To już zaczyna się zabawa słówkami.
>Nikt ciebie do tej zabawy nie przymusza. Pobaw się w chowanego.
>Tak jak nie zrozumiałeś aluzji "NIK nie może wiecznie trwać" (prawo w końcu zwycięży), tak i mojej zabawy słówkami nie pojmiesz.
>Wbij se wreszcie do łba - Nigdy nie będziesz myslał jak ja.

A czy ja wyraziłem takie pragnienie ?

Wbij sobie sobie do łba że Kukiz jest z PiSem
I załóż jeszce milon tematów o PIS a potem mi napisz że nie zrozumiałem zabawy słówkami.
To ty nie pojmujesz aluzji. Elo
romaro (25211 punktów)
>>>To już zaczyna się zabawa słówkami.
>>Nikt ciebie do tej zabawy nie przymusza. Pobaw się w chowanego.
>>Tak jak nie zrozumiałeś aluzji "NIK nie może wiecznie trwać" (prawo w końcu zwycięży), tak i mojej zabawy słówkami nie pojmiesz.
>>Wbij se wreszcie do łba - Nigdy nie będziesz myslał jak ja.
>A czy ja wyraziłem takie pragnienie ?
Widzisz coś w tym złego, dlatego nigdy ze mną nie wygrasz.
A poza tym, nawet nie rozumiesz, wszystko co mówisz może być użyte przeciwko tobie, więc dobrze się zastanów gdy komuś zarzucisz pisanie bzdur.

>Wbij sobie sobie do łba że Kukiz jest z PiSem.
Myślisz, że mi ćwieka zabiłeś? Mam taką dziwną manię - bawi mnie utrzymywanie niektórych ludzi w niepewności gdy dyskusja dotyka bezpośrednio mojej głowy.

>potem mi napisz że nie zrozumiałem zabawy słówkami.
Ty nawet nie wiesz kiedy ze mną tę zabawę zacząłeś.
>>>To już zaczyna się zabawa słówkami.
Nie "już" tutaj, a tam;kilka wypowiedzi wyżej.

Nudzi mnie już ta zabawa. Kończę i pozdrawiam
11-07-2021 13:43 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>To już zaczyna się zabawa słówkami.
>>>Nikt ciebie do tej zabawy nie przymusza. Pobaw się w chowanego.
>>>Tak jak nie zrozumiałeś aluzji "NIK nie może wiecznie trwać" (prawo w końcu zwycięży), tak i mojej zabawy słówkami nie pojmiesz.
>>>Wbij se wreszcie do łba - Nigdy nie będziesz myslał jak ja.
>>A czy ja wyraziłem takie pragnienie ?
>Widzisz coś w tym złego, dlatego nigdy ze mną nie wygrasz.

A to ty grasz ze mną w coś?
Skąd to się bierze. Najpierw piszesz mi że nigdy nie będę myślał jak ty a teraz że nie wygram z tobą.
Za chwilę się okaże że byłem agresywny po tym jak przemilczalem jak napisałeś do mnie przydupas szarelja. A ja nie zareagowałem.

>A poza tym, nawet nie rozumiesz, wszystko co mówisz może być użyte przeciwko tobie, więc dobrze się zastanów gdy komuś zarzucisz pisanie bzdur.

Bo napisałeś . Powiedz mi że jest inaczej. I że porządek społeczny w którym żyje nie oczekuje od mnie życia w wierze chodzenia do kościoła i uczęszczania dzieci na religię .
Może mnie uszcypnij że jest inaczej.
A porządek prawny jest inny.

A teraz użyj to przeciw mnie.

Śmiało.

>>Wbij sobie sobie do łba że Kukiz jest z PiSem.
>Myślisz, że mi ćwieka zabiłeś? Mam taką dziwną manię - bawi mnie utrzymywanie niektórych ludzi w niepewności gdy dyskusja dotyka bezpośrednio mojej głowy.

Nie interesują mnie twoje manie. Masz to trudno.

>>potem mi napisz że nie zrozumiałem zabawy słówkami.
>Ty nawet nie wiesz kiedy ze mną tę zabawę zacząłeś.
>>>>To już zaczyna się zabawa słówkami.
>Nie "już" tutaj, a tam;kilka wypowiedzi wyżej.
>

Tak? Cóż ale tylko ty wiez czemu użyłeś do mnie przydupas szarelja.

Nie licz na to że napiszę w podobnym tonie do ciebie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Za chwilę się okaże że byłem agresywny po tym jak przemilczalem jak napisałeś do mnie przydupas szarelja. A ja nie zareagowałem.

Przynajmniej sie czego uczysz.
Kto atakuje ten będzie zaatakowany.
Kto dominuje ten będzie zdominowany.
Dlatego trzeba niec zawsze w sobie pokorę i respekt przed innymi ludźmi.

Rozumiem, że bronisz swoich interesów ale to nie znaczy, że masz być zamknięty na intersy innych ludzi.

Wszyscy jesteśmy od siebie zależni.
Jezeli komuś innemu zdarzy się krzywda to prawnie na pewno osobiście tę krzywdę odczujesz tak ściśle jesteśmy ze sobą związani poprzez społeczeństwo.

Świat się nie kończy u twojego płotu.
Chcąc nie chcą musisz brać pod uwagę interesy innych ludzi i łączyć je ze swoimi tak, żeby nikt nie został na lodzie.

Zostawisz kogoś na lodzie to stoworzysz sobie wroga i stanie się prawdopodobne, że w przyszłości sam wylądujesz na lodzie.

Zauważ komuchy nie mieli respektu dla przeciwników poitycznych i zapłacili za ten brak respektu całkowitą utratą władzy a gdyby posłuchali innych ludzi, gdyby pozwolili im mówić, gdyby podzielili się władza, to rzadziliby pewnie do dziś.

Arogancja obraca się przeciw arogantom.
Twój obecny ton jakże inny jest od tonu jaki pamiętam sprzed lat. Widać twój umysł zaczął się już zmieniać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A niechodzenie do kościoła też

Wg mnie porządek prawny jest spisanym zbiorem norm w zachowaniach społecznych, które powszechnie uznaje się za normalne, właściwe, dobre.

Kwestionowanie religii jest obecnie powszechnie uznane za normalne. Kilaset lat wstecz za coś podobnego zostałbyś spalony na stosie.

To dowodzi, że źródłem norm społecznych są ludzkie emocje, zwierzęcy instynkt społeczny homo sapiens, który wraz z rozwojem ludzkiego ciała także podlega ewolucji.

W tej chwili wydaje się jeszcze wciąż normalny wjazd komornika z policją na chatę na podstawie kwtitu spisanego na kolanie drobna, wyblakłą czcionka i niezrozumialymi pojęciami w tzw. "umowie" chwilówki albo telefonu za 1 zł ale w mojej psyche pojawiły się emocje, które zakazują mi uznania tego za normalne, właściwe i dobre. Moje emocje zmuszają mnie do poszukiwania innego normalnego rozwiązania tego społecznego konfliktu.

Powstaje pytanie czy nowa normalność, która zaistniała w moim umyśle wydostanie się z mojej psyche i zacznie zarażać innych ludzi, tak że pojawia się u nich te same emocje, które zapanują nad ich umysłami i zakaża im uznania tajemnic i przemocy za normalne i dobre?

farmer przysięgam na życie własnych dzieci, że istnieje alternatywa, można inaczej, możne bez wzajemnej agresji, można bez tajemnic, oszustw, można bez robienia siebie nawzajem w konia i przysięgam nikt z tego powodu nie umrze z głodu, wprost przeciwnie, wszystkim bedzie od tego lepiej i nikt nie zechce wrócić do tego co teraz określanie "normalnym".

Wystarczy spróbować, dobrze się temu przyjrzeć, dobrze to zrozumieć, dobrze to zastosować i skorzystać.

Rozumiem, że w tej chwili jeszcze nie mieści ci się to w głowie, bo tego nie znasz ale gdy już poznasz to przestaniesz się bać.

Tu działa ten sam mechanizm emocjonalny, który objawia się na wszytkich horrorach, boisz się dopóki nie poznasz. Jak już poznasz, jak zobaczysz, jak zrozumiesz to przestaniesz się bać nowej normalności.
11-07-2021 16:37 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Kwestionowanie religii jest obecnie powszechnie uznane za normalne. Kilaset lat wstecz za coś podobnego zostałbyś spalony na stosie.
>To dowodzi, że

nowsza religia wypiera starą. Nowa religia, ma już w każdym domu: misjonarza i ambonę z anteną,
jest podłączona do prądu. Nowa religia TWORZY fronty walki z: mową nienawiści, nietolerancją, kulturą, Kościołem, cenzurą, rasizmem, ksenofobią, homofobią i walczy 24h, 365 dni w roku.
Ta nowa religia była już u nas po wojnie, walczyła wtedy i pokonała rękami naszych neofitów polskich "wrogów ludu".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Kwestionowanie religii jest obecnie powszechnie uznane za normalne. Kilaset lat wstecz za coś podobnego zostałbyś spalony na stosie.
>>To dowodzi, że
>nowsza religia wypiera starą. Nowa religia, ma już w każdym domu: misjonarza i ambonę z anteną,
>jest podłączona do prądu. Nowa religia TWORZY fronty walki z: mową nienawiści, nietolerancją, kulturą, Kościołem, cenzurą, rasizmem, ksenofobią, homofobią i walczy 24h, 365 dni w roku.
>Ta nowa religia była już u nas po wojnie, walczyła wtedy i pokonała rękami naszych neofitów polskich "wrogów ludu".

I zgoda i te religię również można zakwestionowac.

Ja tak zrobiłem w następstwie czego spotkałem się z licznymi atakami wyznawców tej religii.

Chciałbym dlatego od razu zaznaczyć, wolno i należy kwestionować ideę publicznie jawnej księgi kapitału. To jest też religia a ja jako jej wyznawca będę jej bronił.
szarley (54906 punktów)
>Zabójcy mordują, że zapytam naiwnie - Mam chodzić z kartką na plecach - Potępiam morderców?
>>W istniejącym społecznym porządki istnieje handel ludźmi, choć nielegalny i niemal powszechnie potępiany
>Źle sformułowane.
>Handel ludźmi psuje istniejący porządek społeczny, dlatego równolegle istnieją normy prawne, układ organów i instytucji oraz procedur dotyczących rozstrzygania określonych spraw wpływający na zachowania podmiotów prawa względem siebie. Czyli krótko mówiąc - PORZĄDEK PRAWNY

Rzecz dotyczy "zarzutu" akceptacji obecnego porządku.
Głośno protestuję przeciwko wprowadzeniu porządku gorszego niż obecny, nie czyni to ze mnie obrońcy obecnego systemu. To, że przeciwko każdej patologii nie protestuję nie znaczy że ją akceptuję


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.
>>>Skąd przypuszczenie, że się na niego zgadzam?
>>Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.
>Dawno się bardziej nie zbłaźniłaś
>Idąc Twoją logiką jesteś zwolenniczką handlu kobietami do przymusowej prostytucji
>Nie wyrażałaś sprzeciwu
Wyrażam ten sprzeciw nieustająco przez niekwestionowanie porządku prawnego, w którym funkcjonuję, a który m.in. tego handlu zakazuje.

>>>>>>ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.
>>>>>Ojeeeeej nie wiedziałem że tak się egzekwuje odszkodowania
>>>>Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?
>>>Doprawdy tak się egzekwuje odszodowania od ubezpieczyciela?
>>Od zobowiązanego; skoro mowa o komornikach, chodzi o zobowiązania określane decyzjami sądów.
>>>Podasz jakiś przykład?
>>Nie trzeba przykładów, bo ściąganie należności z gospodarstwa domowego zobowiązanego ..
>Mowa jest o odszkodowaniach od ubezpieczycieli
>Czytaj, potem pisz
Sam czytaj co komentujesz, HK pisał o komornikach; zdanie którego fragment komentowałeś to: "Bez wjazdów waszych komorników w asyscie waszych policjantów ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.".


cr
11-07-2021 06:02 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>>>>>Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.
>>>>Skąd przypuszczenie, że się na niego zgadzam?
>>>Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.
>>Dawno się bardziej nie zbłaźniłaś
>>Idąc Twoją logiką jesteś zwolenniczką handlu kobietami do przymusowej prostytucji
>>Nie wyrażałaś sprzeciwu
>Wyrażam ten sprzeciw nieustająco przez niekwestionowanie porządku prawnego, w którym funkcjonuję, a który m.in. tego handlu zakazuje.

Piszesz o porządku prawnym czy społecznym?
Bo sugerujesz mi "niewyrażanie sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego." jako zgodę
Błąd. Nie w pełni akceptuję obecny społeczny porządek,

>Sam czytaj co komentujesz, HK pisał o komornikach; zdanie którego fragment komentowałeś to: "Bez wjazdów waszych komorników w asyscie waszych policjantów ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.".

Przeczytaj całą dyskusję

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>Czyli m.in. twoich, bo działają oni m.in. dzięki twojej zgodzie na obecny porządek społeczny.
>>>>>Skąd przypuszczenie, że się na niego zgadzam?
>>>>Z niewyrażania sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego.
>>>Dawno się bardziej nie zbłaźniłaś
>>>Idąc Twoją logiką jesteś zwolenniczką handlu kobietami do przymusowej prostytucji
>>>Nie wyrażałaś sprzeciwu
>>Wyrażam ten sprzeciw nieustająco przez niekwestionowanie porządku prawnego, w którym funkcjonuję, a który m.in. tego handlu zakazuje.
>Piszesz o porządku prawnym czy społecznym?
>Bo sugerujesz mi "niewyrażanie sprzeciwu wobec istniejącego porządku społecznego." jako zgodę
To to samo, porządek prawny to tylko uszczegółowienie porządku społecznego.

>Nie w pełni akceptuję obecny społeczny porządek,
Asekuracyjne pitolenie. Ty w ogólności ten porządek akceptujesz, tzn. nawet to, co ci się w nim nie bardzo podoba akceptujesz jako zło konieczne, chyba, że wyraziłeś dla tych wybranych aspektów wyraziłeś propozycje naprawcze.

To HK może o sobie mówić, że nie w pełni akceptuje obecny porządek, ty go czy jako dobro, czy jako zło konieczne - akceptujesz.

>>Sam czytaj co komentujesz, HK pisał o komornikach; zdanie którego fragment komentowałeś to: "Bez wjazdów waszych komorników w asyscie waszych policjantów ludziom na chatę i bez wynoszenia przemocą z nich fantów.".
>Przeczytaj całą dyskusję
A ty §25. c) regulaminu fR.


cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?
>Doprawdy tak się egzekwuje odszodowania od ubezpieczyciela?
>Podasz jakiś przykład?
>Nie hamerlikuj

Aha, mity jako fundament norm społecznych, BRAWO!

Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?

Czy ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie, ktokolwiek może potwierdzić?

Bo ja jestem skłonny wierzyć, ze to takie historie jak z katolickiej bibli.

NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!

WSZYSCY O TYM WIEDZĄ TY TEŻ!

Przymusowe egzekucje istnieją WYŁĄCZNIE dla globalnych korpo przeciw zwykłym ludziom. To jest działanie jednostronne, to ma za zadanie wzmocnić dominującą w umowie stronę, żeby zdominowana strona stała się całkowicie bezsilna.

Gdyby wyjawic wszystkie egzekucje w Polsce to wszystkie były prowadzone z wniosku ubezpieczyciela i ANI JEDNA PRZECIW UBEZPIECZYLOWI.

Ale tego nie potwierdzimy, bo wy tego nigdy nie ujawnicie, co gorsza będziecie grozić więzieniem każdemu, kto zechciałby to ujawnić.

Dlaczego?

Bo jesteście chciwymi i bezwzględnymi dziadami, którzy bogacą się na redukcji drugiego człowieka.
11-07-2021 06:22 
 Ocena 4 na 4
szarley (54906 punktów)
>>>Z choinki się urwałeś, że tego nie wiesz?
>>Doprawdy tak się egzekwuje odszodowania od ubezpieczyciela?
>>Podasz jakiś przykład?
>>Nie hamerlikuj
>Aha, mity jako fundament norm społecznych, BRAWO!
>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?

Nie było takiej konieczności. Jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a sąd orzekł, że odszkodowanie powinno być wypłacone, nie ma konieczności egzekucji, ubezpieczyciel odszkodowanie wypłaca bez narażanie się na komorniczą egzekucję

>Bo ja jestem skłonny wierzyć, ze to takie historie jak z katolickiej bibli.
Twoja wiara nie jest argumentem

>NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!
Nie ma. Korpo wypłacają zasądzone kwoty bez komorniczej egzekucji, bo:
1 Koszta finansowe egzekucji są wysokie
2 Koszta wizerunkowe jeszcze wyższe
3 Mowa o ubezpieczycielach , uciekasz w zmianę tematu

>WSZYSCY O TYM WIEDZĄ TY TEŻ!
Hamerlik = wszyscy?
Jednej z międzynarodowych sieci marketów zasądzono odszkodowania dla pracowników
Zapłaciła. żyjesz w urojonym świecie

>Przymusowe egzekucje istnieją WYŁĄCZNIE dla globalnych korpo przeciw zwykłym ludziom.
Jedna z największych światowych korpo zapłaciła ostatnio polskim pracownikom odszkodowanie za naruszenie kodeksu pracy
(nie będę robił reklamy)
Skończ jarać

>To jest działanie jednostronne,
Wg Hamerlika

>Gdyby wyjawic wszystkie egzekucje w Polsce to wszystkie były prowadzone z wniosku ubezpieczyciela i ANI JEDNA PRZECIW UBEZPIECZYLOWI.
Rozbawiasz głupotą
Pokaż choć jedną sprawę ubezpieczyciela przeciwko ubezpieczonemu w której nastąpiła egzekucja
Żyjesz w urojonym świecie

>Ale tego nie potwierdzimy,
Oczywiście, że tego nie potwierdzisz Żadnego ze swoich urojeń nie potwierdzisz

>bo wy tego nigdy nie ujawnicie,
My, czyli kto?
Żyjesz w urojonym świecie

>co gorsza będziecie grozić więzieniem każdemu, kto zechciałby to ujawnić.
>Dlaczego?
Bo jesteś kretynem, żyjącym w świecie własnych urojeń
Gdyby prasa poinformowała, że komornik przymusowo wyegzekwował odszkodowanie od ubezpieczyciela jaka kara groziłaby dziennikarzowi?
ŻADNA
To twój wymysł
Prawnej podstawy takiego wyroku też nie podasz, bo istnieje tylko w twojej imaginacji
Wytrzeźwiej w końcu

>Bo jesteście chciwymi i bezwzględnymi dziadami, którzy bogacą się na redukcji drugiego człowieka.
A ty synem k***y i psa
Cóż wymyślając innym kim rzekomo są, dajesz tym innym prawo wymyślania swojego pochodzenia
Chamstwo za chamstwo


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Aha, mity jako fundament norm społecznych, BRAWO!
>>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?
>Nie było takiej konieczności.

Jak to nie było konieczności?
Przeciez od lat tłumaczysz, że przymusowa egzekucja jest konieczna do wykonania umowy a teraz nagle piszesz "nie było takiej konieczności"?
To jest chore!
Napisałeś właśnie, że przymusowa egzekucja nie ma uzasadnienia!

>Jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a sąd orzekł, że odszkodowanie powinno być wypłacone, nie ma konieczności egzekucji, ubezpieczyciel odszkodowanie wypłaca

Jak to rozumieć?
Czyli ludzie potrafią umówić się i wykonać umowę bez groźby waszej państwowej przemocy? Że potrafią umawiać się i współdziałać bez zagrożenia wjazdem komornika na chatę a asyscie policjanta z wyłamaniem zamków w drzwiach włącznie?

Wiem, wiem dobrze co chcesz powiedziec. Ludzie robią co powinni tylko z obawy przed przemocą, dlatego groźba przemocy jest konieczna.

Ale spojrz na to inaczej, publicznie jawny kapitał sprowokuje ludzi do zachowań moralnych. Żaden szef budowy nie zrobi już swoich najemnych roboli w konia i nie pozbawi ich wypłaty pieniędzy, których potrzebują dla siebie i własnych rodzin, bo szef chce kupić swojej kochance pierścionek z brylantem. Nie zrobi tego, bo wszystko co zrobi będzie widoczne ja na widelcu.

Kapujesz?
Oczywiście, ty wszystko kapujesz i tylko masz to w d., bo myślisz o swoich interesach i wiedza innych o twoich finansach może im zaszkodzić
Obaj szarley doskonale wiemy o co chodzi, choć ty udajesz, że nie wiesz o chodzi.

Było takie powiedzenie, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?
>>Nie było takiej konieczności.
>Jak to nie było konieczności?
>Przeciez od lat tłumaczysz, że przymusowa egzekucja jest konieczna do wykonania umowy a teraz nagle piszesz "nie było takiej konieczności"?

Szarley pisał / tłumaczył o przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela? Od lat?

Bez komentarza.
W moim życiu cień przymusu był ostatnio wtedy, 6 lat temu krzyczał do mnie facet w kapciach, gdy nakleiłem mu na szybie karnego kutaska za zaparkowanie na drodze pożarowej (z trudem go zresztą ominąłem wyjeżdżając z garażu).

Machał rękami, groził "jak nie odkleję to..".

A w twoim?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szarley pisał / tłumaczył o przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela? Od lat?

No tłumaczył, że ubezpieczyciel bez groźby przymusowej egzekucji nie wypłaci ubezpieczenia.

Ja mu na to odpowiedziałem.

Ze to BREDNIA!

------
Wytłumacz mi domorosły psychologu, dlaczego jednostki impulsywne, które nie zdołały rozwinąć w swoim umyśle uczuć wyższych, w waszym niezbyt przyjaznym im społeczenstwie, powinny mieć nieograniczoną zdolność kreacji własnego długu?

Po co im taka możliwość?

Żeby zachować wolność?

OTÓŻ NIE lecz po to, żeby tacy jak ty bazując na ich niedorowoju emecjonalnym i zarazem umysłowym, żebyście uczynili z nich swoich niewolników!

Zaszyfrowany i rozproszony zapis księgi kapitału a także kreacja ujemnego pieniądza ograniczona WYŁĄCZNIE do mechanizmów księgi kapitału jest wymierzona przeciw ludziom wrogim jak ty, żebyście stracili zdolność bazowania na impulsach emocjonalnych niedojrzałych jednostek, które potraficie powodować przez co manipulować drugim człowiekiem.
12-07-2021 09:46 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> tłumaczył, że ubezpieczyciel bez groźby przymusowej
> egzekucji nie wypłaci ubezpieczenia.

A tu pisze coś dokładnie odwrotnego: boi się stracić wizerunek, więc po wydaniu opini mediatora przeważnie wypłaca, zanim jakikolwiek windykator czy komornik cokolwiek dostanie. Dziwne, prawda?

Ktoś tu coś przekręca i chyba wiem kto, a nawet wiem po co.
Skończyły się nowe pomysły na prowokacje.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> tłumaczył, że ubezpieczyciel bez groźby przymusowej
>> egzekucji nie wypłaci ubezpieczenia.
>A tu pisze coś dokładnie odwrotnego: boi się stracić wizerunek, więc po wydaniu opini mediatora przeważnie wypłaca, zanim jakikolwiek windykator czy komornik cokolwiek dostanie. Dziwne, prawda?

Czyli zgadzasz się z moim wnioskiem, że do wymiany handlowej żaden funkcjonariusz państwa nie potrzebuje dostępu do prywatnego konta indywidualnej osoby?

Wychodzi na to, że się że sobą zgadzamy tylko nie potrafimy się zrozumieć.
12-07-2021 10:48 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> do wymiany handlowej żaden funkcjonariusz państwa
> nie potrzebuje dostępu do prywatnego konta indywidualnej osoby?

Rozumiemy, rozumiemy się.
Urzędnik nie potrzebuje. To kontrahent potrzebuje, żeby częściową władzę nad kontem miał urzędnik w przypadku tych 1% nieuczciwych biznesowych partnerów.
Tak samo, jak osoba wychowująca dziecko w przypadku kiku % ex partnerów-alimenciarzy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak samo, jak osoba wychowująca dziecko w przypadku kiku % ex partnerów-alimenciarzy.

Już wszystkich przyzwyczaiłeś, że gdy nie znajdujesz argumentów to zaczynasz wycieczki osobiste.

Czekaj, a nie mówiłem ci, że te alimenty to już przeszłość?

Aaaa to się dla ciebie nie liczy?
Właśnie nawiązałeś do alimentów 2000x.

Teraz czekamy aż dobijesz do 10.000x
Długo to nie potrwa
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czekaj, a nie mówiłem ci, że te alimenty to już przeszłość?

Czekaj, bo nie mówiłeś, czy wyliczyłeś w końcu odsetki.
Hamerlik Konopka 27-05-2021 11:40 Cytat:
Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,845947#w846326


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Właśnie nawiązałeś do alimentów 2000x.
>Teraz czekamy aż dobijesz do 10.000x
>Długo to nie potrwa

Jak trzeba, dobijemy do miliona
Warto, by forumowicze wiedzieli z kim mają do czynienia. Nie każdy potrafi odszukać. Nie każdemu się chce.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Już wszystkich przyzwyczaiłeś, że gdy nie znajdujesz argumentów to zaczynasz wycieczki osobiste.

To może przypomnę, co było przed słowem "alimenty":
Urzędnik nie potrzebuje mieć dostępu do prywatnego konta indywidualnej osoby. To kontrahent potrzebuje, żeby częściową władzę nad kontem miał urzędnik w przypadku 1% nieuczciwych biznesowych partnerów.
Trochę więcej jest tu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177#w849890
Rozumiesz coś z tego, czy nadal nic? Żeby zrozumieć, trzeba jednak najpierw przeczytać..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Już wszystkich przyzwyczaiłeś, że gdy nie znajdujesz argumentów to zaczynasz wycieczki osobiste.
>To może przypomnę, co było przed słowem "alimenty":
>Urzędnik nie potrzebuje mieć dostępu do prywatnego konta indywidualnej osoby. To kontrahent potrzebuje, żeby częściową władzę nad kontem miał urzędnik w przypadku 1% nieuczciwych biznesowych partnerów.
>Trochę więcej jest tu:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,849177#w849890
>Rozumiesz coś z tego, czy nadal nic? Żeby zrozumieć, trzeba jednak najpierw przeczytać..

Zatem o alimenty było za duzo.
Probujesz wzmacniać swoje wypowiedzi atakiem personalnym? Dlaczego?
Brakuje co argumentów?
Jesteś intelektanie za słaby przez go chcesz wygrać uderzając poniżej pasa?

Miej godność człowieku i skup się na argumentach.

Rozumiem.
Tajemnice, przemoc i państwowy dostęp do prywatnych kont jest konieczny, bo 1% ludzi jest złych a ty reprezentujesz interesy tych 99% dobrych.
To jest jakiś argument.
Czy dobry, czy wystarczy?
To się jeszcze okaże.
13-07-2021 14:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Probujesz wzmacniać swoje wypowiedzi atakiem personalnym? Dlaczego?

Używam adekwatnych analogi w celu lepszego zrozumienia tematu przez naszych czytelników.

>Jesteś intelektanie za słaby przez go chcesz wygrać uderzając poniżej pasa?

Poniżej pasa byłoby, gdyby cię nie było stać na spłacanie.
Przypomnijmy: masz do zapłacenia 800 PLN / miesiąc alimentów, jakieś tam zaległości a dochody na poziomie ćwierć miliona PLN/rok. A nie chce ci się nawet policzyć. Więc mnie się chce o tym pisać, jeśli jest to pomocne w rozmowie. W przyrodzie nic nie ginie.

> dostęp do prywatnych kont jest konieczny, bo
> 1% ludzi jest złych a ty reprezentujesz interesy tych 99%
> dobrych.

Znów wymyślasz sobie rozmówcę. "Może da się sprowokować"?
Przyzwyczaiłem się.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Używam adekwatnych analogi w celu lepszego zrozumienia tematu przez naszych czytelników.

Analogia to podobieństwo a ja wciąż mówię o potrzebie uzasadnienia tajemnicy mienia i państwowej przemocy egzekucyjnej?
Czynisz porównania? Co za bzdura! Czy ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co piszesz?

>Przypomnijmy: masz do zapłacenia 800 PLN / miesiąc alimentów, jakieś tam zaległości a dochody na poziomie ćwierć miliona PLN/rok.



Napisałeś tu o konieczności przymusowej egzekucji alimentów ode mnie czy w ogóle?
Chyba nie ma sensu powtarzać ci, że nie mam już zaległości, bo i tak tego nie zapamiętasz i będziesz powtarzał te swoje kłamstwa w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko.

Twoi kolesie w interesach na pewno się z tobą zgodzą i uznają, że jesteś bardzo racjonalny.
Naciesz się kłamczuszku swoimi kłamstwami ale nie licz na uznanie twojej racji. Nie ma mowy!
14-07-2021 08:30 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ja wciąż mówię o potrzebie uzasadnienia tajemnicy
> mienia i państwowej przemocy egzekucyjnej?

Mów. W czym problem?

>Czynisz porównania?

Nie. Używam adekwatnych analogi w celu lepszego zrozumienia tematu przez naszych czytelników.

> Przypomnijmy: masz do zapłacenia 800 PLN / miesiąc alimentów,
> jakieś tam zaległości a dochody na poziomie ćwierć miliona PLN/rok.
> Napisałeś tu o konieczności przymusowej egzekucji alimentów ode mnie czy w ogóle?
> Chyba nie ma sensu powtarzać ci, że nie mam już zaległości

W porządku, wierzę że teoretycznie może już tak być, ale sprawdzam. Spłaciłeś odsetki od zaległych alimentów?

> bo i tak tego nie zapamiętasz i będziesz powtarzał te swoje
> kłamstwa w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko i w kółko.

Wyciągam wnioski i pisze tylko to, co logicznie wynika z twoich licznych "gorącoglowych" wpisów. Napisz tylko że spłaciłeś odsetki od zaległych alimentów, na które tak długo namiętnie 2 miesiące temu narzekałeś.
Jak ty człowieku chcesz spłacić zaległości, skoro nawet nie wiesz, ile ich masz?

> Naciesz się kłamczuszku swoimi kłamstwami ale nie licz na
> uznanie twojej racji. Nie ma mowy!

Przede wszystkim na uznanie mojej racji przez ciebię nie liczę.
To niestety nie moje matactwa, lecz twoje. Rozmawiamy o TWOICH ZALEGŁOŚCIACH mimo, że chcesz to za wszelką cenę umieścić w obszarze tajemnicy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znów wymyślasz sobie rozmówcę. "Może da się sprowokować"?
>Przyzwyczaiłem się.

Wymyślam?

O kim mówiłeś określając 1% ludzi?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wymyślam?
> O kim mówiłeś określając 1% ludzi?

Pisałem, że urzędnik nie potrzebuje mieć dostępu do prywatnego konta indywidualnej osoby. To kontrahent potrzebuje, żeby częściową władzę nad kontem miał urzędnik w przypadku 1% nieuczciwych biznesowych partnerów.

Odpowiedziałeś: Cytat:
dostęp do prywatnych kont jest konieczny, bo 1% ludzi jest złych a ty reprezentujesz interesy tych 99% dobrych".


Nikogo nie reprezentuję. Pokazuję mechanizm, o który zdaje się pytałeś. Staram się nie dzielić ludzi na dobrych czy złych. Jak ktoś jest leniwy, nieuczciwy czy też nabył mechanizm niemocy sprawczej, nie znaczy to że jest zły. Nosi tylko ciężar z przeszłości (niewiedzy, braku opieki, braku orientacji w świecie), którym nasiąkał od młodości.

I często próbuje iść na skróty calkowicie ignorujac swój program, który ma go cały czas w mocy. Stąd moje okreslenie "nieuczciwy biznesowy partner".

Niestety najprawdopodobniej ciężar konsekwnecji będą również nosić jego dzieci, nic w przyrodzie ot tak sobie nie ginie, mimo naszych najszczerszych fantazji / marzeń.
Świadomość boli, Hamerlik. To normalne.
Ale zawsze jest cenna i owocna. Wszystko co cenne kosztuje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-07-2021 07:48 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Wymyślam?
>> O kim mówiłeś określając 1% ludzi?
>Pisałem, że urzędnik nie potrzebuje mieć dostępu do prywatnego konta indywidualnej osoby. To kontrahent potrzebuje, żeby częściową władzę nad kontem miał urzędnik w przypadku 1% nieuczciwych biznesowych partnerów.Odpowiedziałeś: Cytat:
dostęp do prywatnych kont jest konieczny, bo 1% ludzi jest złych a ty reprezentujesz interesy tych 99% dobrych".


A ja pisałem o tym, że zobowiązania wyraża pieniądz i że przekazyjac komuś pieniądz zaciągasz u niego dług a uzyskując pieniądz zyskujesz wobec niego roszczenie.

Napisałem, że rozliczając się na bieżąco pieniędzmi nie może być mowy nie niewykonaniu żadnego zobowiązania a zatem i żadnej nieuczciwości. To jest tylko kwestia dyscypliny obu stron umowy. Pracodawca płaci zaraz po wykonaniu pracy a nie za miesiac albo dwa, pracownik nie przystępuje do pracy jeżeli za poprzednią nie dostał zapłaty. Proste jak cep.

Wasza koncepcja, wg której każdy człowiek może dokonać nieskończonej kreacji pieniądza ujemnego spisując kwit na kolanie jest bardzo pomylona. Ta staje się źródłem potężnych naduzyc i wyzysku oparcycy w przemocy państwowej.

Pytałem cię już kto jest bandytą.
Ten, który długu nie spłaca, czy ten który zawarł w kwicie spisanym na kolanie wrogie drugiemu człowiekowi intencje i wywołał w drugim człowieku impuls do jego podpisania?

A może bandyckie jest po prostu państwo, które stosuje przemoc w majestacie "prawa"?

Mowicie, że nieskończona kreacja pieniądza ujemnego, że prawo każdego obywatela do wykreowania nieskończonego długu jest dobre, słuszne i sprawiedliwe a ja na to wam odpowiadam, że gówno prawda!

Spójrz na mnie.
Wasze wrogie mi "prawo" wykreowalo waszego wroga. Jestem waszym wrogiem. Czy posiadanie wroga jest dla ciebie dobre? Wątpię. A przecież nie musiałbym być waszym wrogiem, to takie proste, wystarczy żebyście nie dążyli do panowania zła.
16-07-2021 09:30 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pytałem cię już kto jest bandytą.
> Ten, który długu nie spłaca, czy ten który zawarł w kwicie
> spisanym na kolanie wrogie drugiemu człowiekowi intencje
> i wywołał w drugim człowieku impuls do jego podpisania?

Jak zwykle ktoś inny odpowiedzialny, nigdy ty.
Pytałem cię kilka razy o ten paragraf z "wrogimi intencjami", "pisany małą czcionką" etc.
Tego paragrafu dotąd nie przysłałeś, świadczy to o tym że masz bujną wyobraźnie.

> Spójrz na mnie.
> Wasze wrogie mi "prawo" wykreowalo waszego wroga. Jestem waszym wrogiem.
> Czy posiadanie wroga jest dla ciebie dobre? Wątpię. A przecież nie musiałbym
> być waszym wrogiem, to takie proste, wystarczy żebyście nie dążyli do panowania zła.

Poszukałbym raczej niedźwiedzia który zniszczył gniazdo, zamiast 12 lat później gadał o swojej wrogosci Anonimowym Użytkownikom Internetu.
I najpierw z niedźwiedziem porozmawiał, przedstawił swoje argumenty etc. Niekoniecznie mowił mu na wstępie, że jesteś jego wrogiem. Powodzenia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Pytałem cię już kto jest bandytą.
>> Ten, który długu nie spłaca, czy ten który zawarł w kwicie
>> spisanym na kolanie wrogie drugiemu człowiekowi intencje
>> i wywołał w drugim człowieku impuls do jego podpisania?
>Jak zwykle ktoś inny odpowiedzialny, nigdy ty.

Nie pytam o mnie teraz.
Nie potrafisz zrozumieć pytania?
Każde pytanie musisz przypisać bezpośrednio do mnie?

Pytam cie o społeczny problem.
Czy są nim niesolidni dłużnicy, czy są nimi manipulatorzy, którzy znaleźli źródło swoich zysków w przemocy państwowej?

Dlaczego ktokolwiek ma zarabiać na stosowaniu przez państwo przemocy? Nie rozumiem tego, więc pomóż mi i innym zrozumieć skoro już prowadzimy publiczną rozmowę, która nie ma bezpośredniego odniesienia do naszych prywatnych interesów?

Na tej rozmowie nikt prywatnie nie zarobi ani też wiele nie straci, ot wymieniamy się poglądami.
16-07-2021 11:33 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Czy są nim niesolidni dłużnicy, czy są nimi manipulatorzy, którzy
> znaleźli źródło swoich zysków w przemocy państwowej?

A skąd pochodzi to pytanie? Czy czasem nie z twojej życiowej historii?
Jeśli tak, nieodmiennie proponuję przyjrzeć się tym "manipulatorom" na twoim przykładzie. Prosiłem kilkanaście razy o ten paragraf małym druczkiem, którego ponoć kiedyś nie doczytałeś / nie zrozumiałeś.
Nie zacytowałeś go i nie zacytujesz, bo wówczas można by się dokładniej przyjrzeć temu, co masz na myśli pisząc "manipulatorzy, którzy znaleźli źródło swoich zysków w przemocy państwowej'.
Dziękuję.

> Nie rozumiem tego, więc pomóż mi i innym zrozumieć skoro już prowadzimy publiczną rozmowę

Akurat, "chcesz rozumieć"
Hamerlik - znamy się na tym portalu nie od dziś. Rozmawiamy nie od dziś.
Nie czytasz moich merytorycznych odpowiedzi. A jak z rzadka czytasz - albo nie rozumiesz, albo nie chcesz rozumieć, a jak rozumiesz to albo odrzucasz, albo używasz ataków ad pesonam co na jedno wychodzi.
Kokieteria jest dobra do panien na wydaniu.
Zawsze możesz wrócić do moich starych wpisów. Tam cię odsyłam.

> Na tej rozmowie nikt prywatnie nie zarobi ani też wiele nie
> straci, ot wymieniamy się poglądami.

Zgadza się. Dlatego na twoim miejscu poszukałbym raczej niedźwiedzia który zniszczył gniazdo, zamiast 12 lat później w nieskończoność gadać o swojej wrogosci Anonimowym Użytkownikom Internetu. I najpierw z niedźwiedziem porozmawiał, przedstawił swoje argumenty etc. Niekoniecznie mowił mu na wstępie, że jesteś jego wrogiem. Powodzenia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
12-07-2021 10:11 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> ubezpieczyciel bez groźby przymusowej egzekucji nie wypłaci ubezpieczenia.

Acha, bo chyba nie kumasz. Ta groźba, jest dla 1% nieuczciwych ubezpieczycieli. 99% jest uczciwa. Ich te groźby nie obchodzą. Nawet nie mają czasem świadomości, że jakieś są.

Osobiście nigdy odśrodkowo o niej nie myślę, chyba że ciągniesz temat (masz lęki) to rozmawiamy.

Coś ci podsunę. Popatrz:

Cytat:

Informacje przedstawione przez KNF wskazują, że pod koniec 2018 r. zagrożone kredyty mieszkaniowe stanowiły 1,7% ogólnej liczby, oraz 2,5% wartości wszystkich hipotek obsługiwanych przez krajowe banki. Wyniki dotyczą całego kraju. Pod koniec 2018 r. udział zagrożonych kredytów mieszkaniowych finansujących lokale z największych ośrodków miejskich wyglądał tak: wyniki podane przez KNF prezentują odsetek zagrożonych "hipotek" w relacji do liczby oraz wartości wszystkich kredytów mieszkaniowych z danego obszaru. Odsetek zagrożonych kredytów na przełomie 2018 r. oraz 2019 r. prezentował się następująco:
Warszawa - 1,2% liczby kredytów/1,9% wartości kredytów
Kraków - 0,9% liczby kredytów/1,4% wartości kredytów
Łódź - 1,3% liczby kredytów/1,9% wartości kredytów
Wrocław - 1,1% liczby kredytów/1,5% wartości kredytów
Poznań - 1,1% liczby kredytów/1,6% wartości kredytów
aglomeracja katowicka - 1,4% liczby kredytów/1,7% wartości kredytów
Trójmiasto - 1,5% liczby kredytów/1,9% wartości kredytów
pozostała część kraju - 1,6% liczby kredytów/2,0% wartości kredytów

alebank.pl(*)93947&catid=22871&cat2id=30292


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54906 punktów)
>nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść

Nadal czekam na dowód mojego oszustwa!
Ucieczka?
Oskarżać łatwo....

>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?

Nie było takiej konieczności. Jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a sąd orzekł, że odszkodowanie powinno być wypłacone, nie ma konieczności egzekucji, ubezpieczyciel odszkodowanie wypłaca bez narażanie się na komorniczą egzekucję

>Bo ja jestem skłonny wierzyć, ze to takie historie jak z katolickiej bibli.
Twoja wiara nie jest argumentem

>NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!
Nie ma. Korpo wypłacają zasądzone kwoty bez komorniczej egzekucji, bo:
1 Koszta finansowe egzekucji są wysokie
2 Koszta wizerunkowe jeszcze wyższe
3 Mowa o ubezpieczycielach , uciekasz w zmianę tematu

>WSZYSCY O TYM WIEDZĄ TY TEŻ!
Hamerlik = wszyscy?
Jednej z międzynarodowych sieci marketów zasądzono odszkodowania dla pracowników
Zapłaciła. żyjesz w urojonym świecie

>Przymusowe egzekucje istnieją WYŁĄCZNIE dla globalnych korpo przeciw zwykłym ludziom.
Jedna z największych światowych korpo zapłaciła ostatnio polskim pracownikom odszkodowanie za naruszenie kodeksu pracy
(nie będę robił reklamy)
Skończ jarać

>To jest działanie jednostronne,
Wg Hamerlika

>Gdyby wyjawic wszystkie egzekucje w Polsce to wszystkie były prowadzone z wniosku ubezpieczyciela i ANI JEDNA PRZECIW UBEZPIECZYLOWI.
Rozbawiasz głupotą
Pokaż choć jedną sprawę ubezpieczyciela przeciwko ubezpieczonemu w której nastąpiła egzekucja
Żyjesz w urojonym świecie

>Ale tego nie potwierdzimy,
Oczywiście, że tego nie potwierdzisz Żadnego ze swoich urojeń nie potwierdzisz

>bo wy tego nigdy nie ujawnicie,
My, czyli kto?
Żyjesz w urojonym świecie

>co gorsza będziecie grozić więzieniem każdemu, kto zechciałby to ujawnić.
>Dlaczego?
Bo jesteś kretynem, żyjącym w świecie własnych urojeń
Gdyby prasa poinformowała, że komornik przymusowo wyegzekwował odszkodowanie od ubezpieczyciela jaka kara groziłaby dziennikarzowi?
ŻADNA
To twój wymysł
Prawnej podstawy takiego wyroku też nie podasz, bo istnieje tylko w twojej imaginacji
Wytrzeźwiej w końcu

>Bo jesteście chciwymi i bezwzględnymi dziadami, którzy bogacą się na redukcji drugiego człowieka.
A ty synem k***y i psa
Cóż wymyślając innym kim rzekomo są, dajesz tym innym prawo wymyślania swojego pochodzenia
Chamstwo za chamstwo

>>>Aha, mity jako fundament norm społecznych, BRAWO!
>>>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?
>>Nie było takiej konieczności.
>Jak to nie było konieczności?
>Przeciez od lat tłumaczysz, że przymusowa egzekucja jest konieczna do wykonania umowy a teraz nagle piszesz "nie było takiej konieczności"?

Kłamiesz, jak zwykle

>To jest chore!
Tak, twoje kłamstwa są chore

>Napisałeś właśnie, że przymusowa egzekucja nie ma uzasadnienia!
Znów kłamiesz

>>Jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a sąd orzekł, że odszkodowanie powinno być wypłacone, nie ma konieczności egzekucji, ubezpieczyciel odszkodowanie wypłaca
>Jak to rozumieć?
Normalnie , po polsku, tak jak napisałem

>Czyli ludzie potrafią umówić się i wykonać umowę bez groźby waszej państwowej przemocy?
Owszem, potrafią, a wtedy kiedy nie potrafią, wchodzi aparat państwa
Ty chyba jesteś daltonistą. Świat wg ciebie jest biało-czarny
Albo umowy bez egzekucji, albo z państwowym przymusem
Innego rozwiązania nie dostrzegasz

>Że potrafią umawiać się i współdziałać bez zagrożenia wjazdem komornika na chatę a asyscie policjanta z wyłamaniem zamków w drzwiach włącznie?
A bez demagogii??
Wiem, byłeś windykatorem....

>Wiem, wiem dobrze co chcesz powiedziec.
Zawsze wiesz lepiej niż ja sam co chcę powiedzieć.

>Ale spojrz na to inaczej, publicznie jawny kapitał sprowokuje ludzi do zachowań moralnych.
UDOWODNIJ TO.
Majątek wielkich bossów mafii był jawny, byli moralni?

>Żaden szef budowy nie zrobi już swoich najemnych roboli w konia
UDOWODNIJ to

>Oczywiście, ty wszystko kapujesz i tylko masz to w d., bo myślisz o swoich interesach
Znów kłamstwo

> i wiedza innych o twoich finansach może im zaszkodzić
Znów kłamstwo

>Było takie powiedzenie, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi
Tak, chciwcze


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!
>Nie ma. Korpo wypłacają zasądzone kwoty bez komorniczej egzekucji, bo:

Może przeformuuje pytanie.

Słyszał kto kiedy o przegranej przed kapitalistycznym sądem sprawie globalnej korpo o kapitałach własnych pierdylion dolarów z Janem Kowalskim o majątku własnym minus dziesięć tysięcy złotych?

To by było!

Przecież wasze kapitalistyczne sądy stworzone są po to, żeby zasadzać roszczenia globalnych korpo od biedoty a wasi komornicy i policja po to, żeby je od biedoty przemocą egzekwować!

Gsyby jakaś globalna korporacja o nieznanych właścicielach, można się tylko domyślać, że obywatele Zachodu, przegrała przed waszym sądem z biedakiem bez adwokata i mienia, to wasze państwo musiałoby wypłacić jej dotację z przymusowych podatków od biedy na pokrycie wszystkich strat.

Czy sądzisz, że nie zrozumiałem jeszcze waszego porządku?

W zamian za sprzedaż własnych ludzi tzw. "elita" dostaje posadkę kierownika i może kierować własnymi ludźmi ale tylko dla zysku globalnych właścicieli, o których nic nie wiadomo.
szarley (54906 punktów)
Przeczytałeś wpis do którego się odnosisz?
Znów nie....
Znów ucieczka
Znów trzeba argumenta i pytania powtarzać setki razy, bo pewien debil bez matury nie poradzi czytać.

>nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść

Nadal czekam na dowód mojego oszustwa!
Ucieczka?
Oskarżać łatwo....

Pokaż mi przykład egzekucji przez ubezpieczyciela na obywatelu
Ucieczka

>>>NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!
>>Nie ma. Korpo wypłacają zasądzone kwoty bez komorniczej egzekucji, bo:
>Może przeformuuje pytanie.
>Słyszał kto kiedy o przegranej przed kapitalistycznym sądem sprawie globalnej korpo o kapitałach własnych pierdylion dolarów z Janem Kowalskim o majątku własnym minus dziesięć tysięcy złotych?

Tak.
Sprawa przed sądem w Olsztynie pracownicy Biedronki przeciwko pracodawcy
Teraz Hamerlik ucieknie a po tygodniu powtórzy swoje mantry najarańca
Poszukaj też spraw przeciwko VW o niewolniczą pracę
Znów ucieczka???
No jasne, na więcej nie stać analfabety

>Przecież wasze kapitalistyczne sądy...
Nasze, czyli czyje?

>Gsyby jakaś globalna korporacja o nieznanych właścicielach, można się tylko domyślać, że obywatele Zachodu, przegrała przed waszym sądem
Przegrała
Teraz Hamerlik ucieknie a po tygodniu powtórzy swoje mantry najarańca

>z biedakiem bez adwokata
Bredzisz najarańcu
Nie ma rozprawy bez adwokata. Jeśli strony nie stać na adwokata dostaje go z urzędu
Znów okazuje się, że sobie wymyśliłeś istniejący świat w ćpuńskim zwidzie

>Czy sądzisz, że nie zrozumiałem jeszcze waszego porządku?
Dokładnie
Nie rozumiesz żadnego porządku nawet tego, który sam proponujesz

>nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść

Nadal czekam na dowód mojego oszustwa!
Ucieczka?
Oskarżać łatwo....

>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?

Nie było takiej konieczności. Jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a sąd orzekł, że odszkodowanie powinno być wypłacone, nie ma konieczności egzekucji, ubezpieczyciel odszkodowanie wypłaca bez narażanie się na komorniczą egzekucję

>Bo ja jestem skłonny wierzyć, ze to takie historie jak z katolickiej bibli.
Twoja wiara nie jest argumentem

>NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!
Nie ma. Korpo wypłacają zasądzone kwoty bez komorniczej egzekucji, bo:
1 Koszta finansowe egzekucji są wysokie
2 Koszta wizerunkowe jeszcze wyższe
3 Mowa o ubezpieczycielach , uciekasz w zmianę tematu

>WSZYSCY O TYM WIEDZĄ TY TEŻ!
Hamerlik = wszyscy?
Jednej z międzynarodowych sieci marketów zasądzono odszkodowania dla pracowników
Zapłaciła. żyjesz w urojonym świecie

>Przymusowe egzekucje istnieją WYŁĄCZNIE dla globalnych korpo przeciw zwykłym ludziom.
Jedna z największych światowych korpo zapłaciła ostatnio polskim pracownikom odszkodowanie za naruszenie kodeksu pracy
(nie będę robił reklamy)
Skończ jarać

>To jest działanie jednostronne,
Wg Hamerlika

>Gdyby wyjawic wszystkie egzekucje w Polsce to wszystkie były prowadzone z wniosku ubezpieczyciela i ANI JEDNA PRZECIW UBEZPIECZYLOWI.
Rozbawiasz głupotą
Pokaż choć jedną sprawę ubezpieczyciela przeciwko ubezpieczonemu w której nastąpiła egzekucja
Żyjesz w urojonym świecie

>Ale tego nie potwierdzimy,
Oczywiście, że tego nie potwierdzisz Żadnego ze swoich urojeń nie potwierdzisz

>bo wy tego nigdy nie ujawnicie,
My, czyli kto?
Żyjesz w urojonym świecie

>co gorsza będziecie grozić więzieniem każdemu, kto zechciałby to ujawnić.
>Dlaczego?
Bo jesteś kretynem, żyjącym w świecie własnych urojeń
Gdyby prasa poinformowała, że komornik przymusowo wyegzekwował odszkodowanie od ubezpieczyciela jaka kara groziłaby dziennikarzowi?
ŻADNA
To twój wymysł
Prawnej podstawy takiego wyroku też nie podasz, bo istnieje tylko w twojej imaginacji
Wytrzeźwiej w końcu

>Bo jesteście chciwymi i bezwzględnymi dziadami, którzy bogacą się na redukcji drugiego człowieka.
A ty synem k***y i psa
Cóż wymyślając innym kim rzekomo są, dajesz tym innym prawo wymyślania swojego pochodzenia
Chamstwo za chamstwo

>>>Aha, mity jako fundament norm społecznych, BRAWO!
>>>Słyszał kto kiedy o jakiejklwiek przymusowej egzekucji z ubezpieczyciela?
>>Nie było takiej konieczności.
>Jak to nie było konieczności?
>Przeciez od lat tłumaczysz, że przymusowa egzekucja jest konieczna do wykonania umowy a teraz nagle piszesz "nie było takiej konieczności"?

Kłamiesz, jak zwykle

>To jest chore!
Tak, twoje kłamstwa są chore

>Napisałeś właśnie, że przymusowa egzekucja nie ma uzasadnienia!
Znów kłamiesz

>>Jeśli ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a sąd orzekł, że odszkodowanie powinno być wypłacone, nie ma konieczności egzekucji, ubezpieczyciel odszkodowanie wypłaca
>Jak to rozumieć?
Normalnie , po polsku, tak jak napisałem

>Czyli ludzie potrafią umówić się i wykonać umowę bez groźby waszej państwowej przemocy?
Owszem, potrafią, a wtedy kiedy nie potrafią, wchodzi aparat państwa
Ty chyba jesteś daltonistą. Świat wg ciebie jest biało-czarny
Albo umowy bez egzekucji, albo z państwowym przymusem
Innego rozwiązania nie dostrzegasz

>Że potrafią umawiać się i współdziałać bez zagrożenia wjazdem komornika na chatę a asyscie policjanta z wyłamaniem zamków w drzwiach włącznie?
A bez demagogii??
Wiem, byłeś windykatorem....

>Wiem, wiem dobrze co chcesz powiedziec.
Zawsze wiesz lepiej niż ja sam co chcę powiedzieć.

>Ale spojrz na to inaczej, publicznie jawny kapitał sprowokuje ludzi do zachowań moralnych.
UDOWODNIJ TO.
Majątek wielkich bossów mafii był jawny, byli moralni?

>Żaden szef budowy nie zrobi już swoich najemnych roboli w konia
UDOWODNIJ to

>Oczywiście, ty wszystko kapujesz i tylko masz to w d., bo myślisz o swoich interesach
Znów kłamstwo

> i wiedza innych o twoich finansach może im
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Słyszał kto kiedy o przegranej przed kapitalistycznym sądem sprawie globalnej korpo o kapitałach własnych pierdylion dolarów z Janem Kowalskim o majątku własnym minus dziesięć tysięcy złotych?
>Tak.
>Sprawa przed sądem w Olsztynie pracownicy Biedronki przeciwko pracodawcy
>Teraz Hamerlik ucieknie a po tygodniu powtórzy swoje mantry najarańca

Pytałem o sprawę z powództwa jednego biedaka o ujemnym majątku przeciw globalnej korpo o nieznanych właścicielach.

Małe zwycięstwo związku pracowników o żadnej równorzędności w kapitalizmie nie świadczy.

Zresztą to są ostatnie podrygi związków pracowniczych, Amazon, żeby się żaden związek nie wykształcił prowadzi nieustająca rotację pracowników a mówi sie nawet o tym, że w razie ryzyka powstania związku pracowników likwiduje centra i zakłada nowe, gdzie pracownicy w ogóle się nie znają i każdy indywidualnie musi walczyć o przetrwanie.
szarley (54906 punktów)
Przeczytałeś wpis do którego się odnosisz?
Znów nie....
Znów ucieczka
Znów trzeba argumenta i pytania powtarzać setki razy, bo pewien debil bez matury nie poradzi czytać.

>nie jestem podobny do was i nie buduje swoich korzyści na oszustwach i niewiedzy.
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?

Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!

Chcesz respektu rzygowino?

>>>Słyszał kto kiedy o przegranej przed kapitalistycznym sądem sprawie globalnej korpo o kapitałach własnych pierdylion dolarów z Janem Kowalskim o majątku własnym minus dziesięć tysięcy złotych?
>>Sprawa przed sądem w Olsztynie pracownicy Biedronki przeciwko pracodawcy
>Pytałem o sprawę z powództwa jednego biedaka o ujemnym majątku przeciw globalnej korpo o nieznanych właścicielach.

I odpowiedziałem
Znów się świnia najarała i nie widzi rzeczywistości

>Małe zwycięstwo związku pracowników
Kłamstwo
JEDEN pracownik pozwał korpo i wygrał
Znów się świnia najarała i nie widzi rzeczywistości
Związku w tym nie było

Skończ jarać to gówno
Odpowiesz na argumenta?
Przerastają intelektualny poziom?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
>Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
>Ile razy mam pytać???
>ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
>Chcesz respektu rzygowino?

Każda wasza tzw. "umowa" zbudowana na programowej niewiedzy drugiej storny jest manipulacja i oszustwem.

Po to jest wam potrzebna tajemnica kapitału, żeby inni nie byli świadomi wszystkich warunków ekonomicznych w jakich podpisują podsuwane przez was kwity.

Dzięki niepewności wywołujecie u innych impuls do podpisu kwitu, który zawiera w sobie wrogie im intencje.

Dzięki tajemnicom możecie udawać przychylność, która jest całkowicie fałszywa.

Umów się z drugim człowieliem w sytuacji, kiedy nawzajem znacie swoje kapitały, a następnie rozliczaj się z nim na bieżąco pieniędzmi tak, żebyście w każdej chwili trwania umowy byli pieniężnie rozliczeni i w każdej chwili żebyście mogli się rozstać bez wzajemnych roszczeń, jeżeli nie macie ochoty na kontynuację.

Potrafisz?

No ale wtedy już nie sposób zrobić drugiego człowieka w konia i żyć na jego garbie.
szarley (54906 punktów)
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
Chcesz respektu rzygowino?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
>Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
>Ile razy mam pytać???
>ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
>Chcesz respektu rzygowino?

Oszustwo zawiera się w waszym podlym "prawie", którego tak zaciekle bronisz.
szarley (54906 punktów)
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
Chcesz respektu rzygowino?

>Oszustwo zawiera się w waszym podlym "prawie", którego tak zaciekle bronisz.

Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
Chcesz respektu rzygowino?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chcesz respektu rzygowino?

Ustąp w sprawie jawności kapitału.
Pozwol ażeby publicznie jawna własność każdego człowieka stała się norma społeczną.

Tak należy!

Czy ty tego nie czujesz?
Po tym wszystkim powinieneś już poczuć.
Co jest z tobą nie tak?
szarley (54906 punktów)
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
Chcesz respektu rzygowino?

>Ustąp w sprawie jawności kapitału.
Skończ jarać to gówno
Ujawniłem
Skończ jarać to gówno

Napisałeś, że nie wolno ci korzystać z chodników
UJAWNIJ że korzystasz psi chuju

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bredzisz najarańcu
>Nie ma rozprawy bez adwokata. Jeśli strony nie stać na adwokata dostaje go z urzędu
>Znów okazuje się, że sobie wymyśliłeś istniejący świat w ćpuńskim zwidzie

Moja mam chciała mieszkanie zamienić na mniejsze. Podpisała wstępna umowę sprzedaży mieszkania, w której gość podsunął jej kwit, że jak od niej odstąpi to musi mu wypłacić odszkodowanie 5000 zł za nic.

Nie znalazła mieszkania odpowiedniego na zamianę i musiała odstąpić od wstepnej umowy sprzedaży.

Gość pozwał ją przed sąd o wypłatę odszkodowania. Mama stawiła się na rozprawie i powiedziała, że nie stać ja na adwokata. Sędzia jej powiedziała, że nie potrzebuje, bo sama dobrze się reprezentuje.
Przegrała wszystko z pełnymi kosztami za co musiała zapłacić z niskiej emerytury.
A w prawie stoi, że umowy sprzedaży nieruchomości pod warunkiem lub z terminem są nieważne. Zapłaciła więc odszkodowanie z wyroku sądu na podstawie nieważnej umowy, bo sędzia jej powiedziała, że nie potrzebuje adwokata.

Kolo zarobił 5000 zł na jednym podpisie.

Daruj sobie.

Wystarczy, że waszej sprawiedliwosci nauczacie małe dzieci w przymusowych szkołach i programujecie je, że są wam winne. Mnie już nie musisz.

Zresztą na mnie wasza nauka już nie działa.
szarley (54906 punktów)
Znów konfabulacja
Nudzisz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znów konfabulacja
>Nudzisz

Oczywiście, bo jak doskonały świat może być niedoskonaly?

Sądzę, że wszystkie moje słowa w ten czy inny sposób są sprawdzalne i jeżeli choć raz w naszej rozmowie skłamałem, to już przegrałem.

Ale nie skłamałem ani razu, więc wciąż mam szansę na skuteczną walkę z waszymi podłymi stosunkami społecznymi.
18-07-2021 21:36 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
Znów konfabulacja
Nudzisz

>Ale nie skłamałem ani razu,



Nie wolno ci korzystać z chodników???

Kłamca
Kłamca
Kłamca

Teraz będzie ucieczka




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Moja mam chciała mieszkanie zamienić na mniejsze. Podpisała
> wstępna umowę sprzedaży mieszkania, w której gość podsunął
> jej kwit, że jak od niej odstąpi to musi mu wypłacić
> odszkodowanie 5000 zł za nic.

Podpisała z kimś umowę sprzedaży mieszkania.. nie mając znalezionego mniejszego?
Dobrze rozumiem?
A ty mając tak przebogate doświadczenie w kwestach życiowych, nic jej nie podpowiedziałeś..
Powiedz mi, czemu z podpisaniem umowy sprzedaży nie chciała poczekać, do znalezienia mniejszego mieszkania? Coś ja piliło?
Klauzule o kaucji są typowe. Kolejna osoba, która przyoszczędziła stówkę na rejenta.
Czyli w rodzie Hamerlików macie to w genach.

Człowiek zmienia pracę. Daje wypowiedzenie w starej pracy przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą, czy po? Jak myślisz?

Kupuje używany samochód po sprawdzeniu stanu technicznego przez fachowca, czy przed?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Moja mam chciała mieszkanie zamienić na mniejsze. Podpisała
>> wstępna umowę sprzedaży mieszkania, w której gość podsunął
>> jej kwit, że jak od niej odstąpi to musi mu wypłacić
>> odszkodowanie 5000 zł za nic.
>Podpisała z kimś umowę sprzedaży mieszkania.. nie mając znalezionego mniejszego?
>Dobrze rozumiem?
>A ty mając tak przebogate doświadczenie w kwestach życiowych, nic jej nie podpowiedziałeś..
>Powiedz mi, czemu z podpisaniem umowy sprzedaży nie chciała poczekać, do znalezienia mniejszego mieszkania? Coś ja piliło?

Nie było mnie przy tym.
Wiesz co to jest impuls emocjonalny?
Wiesz co to jest ślepa wiara wynikająca z pragnienia?
Doskonale wiesz, bo ludzie tacy jak ty nie tylko potrafią wzbudzić impuls emocjonalny u innych ale potrafią ten impuls jeszcze kontrolować dla własnej korzyści i na cudzą szkodę.

>Klauzule o kaucji są typowe. Kolejna osoba, która przyoszczędziła stówkę na rejenta.
>Czyli w rodzie Hamerlików macie to w genach.

Kolejna osoba, która nie ma w odwodzie prawnika, żeby ten ciągle tłumaczył jak działać w majestacie wrogiego zwykłemu człowiekowi prawa, stworzonego dla grupki cwaniakow.

>Człowiek zmienia pracę. Daje wypowiedzenie w starej pracy przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą, czy po? Jak myślisz?
>Kupuje używany samochód po sprawdzeniu stanu technicznego przez fachowca, czy przed?

Zapomniałeś o wspomnianej przeze mnie nieważności umowy sprzedaży nieruchomości pod warunkiem, bo się nie odniosłeś.
Zapomniales o słowach sędziny, która przekonała moja mame, że nie potrzebuje prawnika.

W końcu zapomniales o tym, że te 5 tysi należy się jak psu buda, cwaniakowi podsuwającemu kwit do podpisu, bo wasza wartość jest tak duża, że nawet pierdnięcia są warte tysiąc złotych.

Wierz dalej jak wierzysz, że to jest dobre i sprawiedliwe ale ja mam to w d i za nic w to nie uwierzę.

Sądzę, że to bardzo niesprawiedliwe i bardzo złe i jak do zła będę do tego podchodził.
19-07-2021 16:03 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie było mnie przy tym.

Mama nie mówi ci o tym, że chce sprzedać mieszkanie?
Ciekawe, dlaczego..

>Zapomniales o słowach sędziny, która przekonała moja mame, że nie potrzebuje prawnika.

Nie ufający nikomu Hamerlik ma.. ufającą ślepo prawnikom i swoim zdolnościom mamę. No paczpan.
Gdzie był wtedy twój ojciec? Czemu z podpisaniem umowy sprzedaży nie chciała poczekać, do znalezienia mniejszego mieszkania? Coś ja piliło?

> W końcu zapomniales o tym, że te 5 tysi należy się jak psu buda,
> cwaniakowi podsuwającemu kwit do podpisu

Podpisała z kimś umowę sprzedaży mieszkania.. nie mając znalezionego mniejszego?
NAPRAWDĘ?
Człowiek zmienia pracę. Daje wypowiedzenie w starej pracy przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą, czy po? Jak myślisz?

Kupuje używany samochód po sprawdzeniu stanu technicznego przez fachowca, czy przed?

> Sądzę, że to bardzo niesprawiedliwe i bardzo złe i jak do zła będę do tego podchodził.

A ja sądzę, że twoja histora ma długi ogon, sięgający czasów mocno przed twoim urodzeniem.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie było mnie przy tym.
>Mama nie mówi ci o tym, że chce sprzedać mieszkanie?
>Ciekawe, dlaczego..

Powiedziała mi ale nie wchodziła w szczegóły, bo wiedziała, że jestem zajęty pracą najemną na cuydzm i musze zarobić na czynsz za najem cudzego mieszkania, który muszę do końca miesiąca wpłacić do funduszu, żeby ten mógł dalej wypłacić go w postaci dywidendy właścicielom jednostek uczestnictwa za to, że posiadają i posiadłości pracują za nich.

Akurat wtedy obok mojej mamy była moja siostra z wykształceniem wyższym.

Wykształcenie wyższe w waszym systemie szkół przymosowych nie pomogło jednak uchronić mojej mamy od zorganizowanego państwowo cwaniactwa, więc chcąc nie chcąc musiała z niskiej emerytury zapłacić cwaniakowi 5000zł ZA NIC!

Kapujesz coś z tego?

Koleś być może z tej kasy zorganizował dla ciebie i innej "elity" przyjęcie, więc teraz czujesz się w obowiązku stanąć w obronie jego interesów.

Przyznaję, że w przeszłości także zyskiwałem w ten sposób środki pieniężne, co pomaga mi teraz lepiej zrozumieć, już z doświadczeniem i dystansem - jakie to jest złe!
"Prawo", które do tego dopuszcza to zło, które pomaga cwaniakom bogacić się na garbie ludzi emocjonalnie niedojrzałych, takich którzy naiwnie wierzą, że ten kto się uśmiecha to musi być przyjaciel ale to jest nieprzyjaciel.

Ok, już się podpalam, bo i tak mnie zlejesz sikiem prostym
20-07-2021 09:25 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Powiedziała mi ale nie wchodziła w szczegóły

A ty się ściśle wg Hamerlika definicji delikatności, nie zainteresowałeś.
Lepiej było scedować wszystko na siostrę "z wykształceniem wyszym".
domyślam się, że twój ojciec zrobił to samo - tzn miał to w dupie.

>Kapujesz coś z tego?

Oczywiście. Tylko nie chcesz wiedzieć.

>"Prawo", które do tego dopuszcza to zło, które pomaga
> cwaniakom bogacić się na garbie ludzi

Jak dla mnie to żaden cwaniak nie był. W dobrej wierze podpisał umowę, chciał mieszkanie kupić.
Tylko był odrobinę mądrzejszy od twojej mamy i w umowie zawarł typową klauzulę o zadatku, który przepada w przypadku niewywiazania się kontrahenta z przedmiotu transakcji.
Domyślam się, że zapewne nie pożałował stówki na rejenta.
Ale Hamerliki mają inaczej. Żałują stówki na rejenta, to muszą wyskoczyć później z piątki, a i tak nic ich to nie uczy.
Przedstawienie musi trwać i zapewne potrwa jeszcze przez kolejne pokolenia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-07-2021 18:51 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Podpisała z kimś umowę sprzedaży mieszkania.. nie mając znalezionego mniejszego?NAPRAWDĘ?

Miała ale okazały się problemy prawne kiedy doszło co do czego a zapomniała podsunac innej osobie kwit do podpisania, z którego wynikałoby dla niej 10 albo 100 tysięczne odszkodowanie.

Zresztą bez układów w sądzie o tak by jej tego kwitu nikt nie potwierdził. Żeby załatwić coś w sądzie trzeba mieć znajomości i pieniądze, każdy ci to powie.
20-07-2021 09:01 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Podpisała z kimś umowę sprzedaży mieszkania..
>> nie mając znalezionego mniejszego?NAPRAWDĘ?
> Miała ale okazały się problemy prawne

Wy Hamerliki zawsze jakieś problemy sobie znajdziecie. Zwykła czysta transakcja byłaby dla was zbyt nudna.
Założę się, że gdybym zapytał o te "problemy prawne" okazałoby się, że mieszkanie nie jest osoby, z która twoja mama rozmawiała.
www.youtube.com/watch?v=UTidj8OYkfg

> kiedy doszło co do czego a zapomniała podsunac
> innej osobie kwit do podpisania

"Zapomniała", "niedojrzali emocjonalnie", "podsunąć" - już nie mam pytań.

> Zresztą bez układów w sądzie o tak by jej tego kwitu nikt
> nie potwierdził. Żeby załatwić coś w sądzie trzeba mieć
> znajomości i pieniądze, każdy ci to powie.

I tak od dziesięcioleci kultywujesz etos "znajomości i pieniądza" jak zresztą spora liczba umęczonych samymi sobą Polaków.
Ale nie martw się, nie będziesz w tym sam: twoje dzieci, wnuki itd. będą ten etos nadal pielegnować przez następne setki lat.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
18-07-2021 22:26 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Bo jesteście chciwymi i bezwzględnymi dziadami, którzy bogacą się na redukcji drugiego człowieka.
>A ty synem k***y i psa
>Cóż wymyślając innym kim rzekomo są, dajesz tym innym prawo wymyślania swojego pochodzenia
>Chamstwo za chamstwo

Jak chcesz to mogę dać ci numer telefonu do mojej mamy. Będziesz mógł zapytać ją o kwestie adwokata w sprawie, w której musiała wypłacić 5000 zł innemu człowiekowi za nic.

Nie powiem jej, że zadzwonisz, więc będziesz mógł waszym zwyczajem udawać kogoś kim nie jesteś. Może gdy odegrasz dobry teatr a ona nie będzie miała pojęcia kim jesteś naprawdę i jakie są twoje intencje, to informacja od niej będzie dla ciebie wiarygodna.

Czyż nie tak uzyskujecie od innych ludzi to czego chcecie? Na bazie ich niepewności i błędnych założeń, o które się bardzo staracie?
19-07-2021 05:52 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!
Chcesz respektu rzygowino?

>Ustąp w sprawie jawności kapitału.
Skończ jarać to gówno
Ujawniłem
Skończ jarać to gówno

Napisałeś, że nie wolno ci korzystać z chodników
UJAWNIJ że korzystasz

>Jak chcesz to mogę dać ci numer telefonu do mojej mamy.

Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-07-2021 08:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ucieczka

W moim modelu samotna matka z dziećmi ma szansę stać się niezależnym przedsiębiorca.

W waszym modelu już do śmierci zostanie niewolnicą zmywająca wam podłogi i będzie zależna od jałmużny Panów, którym będzie musiała podziękować za to, że wolno jej zjeść owoce własnej pracy.
19-07-2021 11:07 
 Ocena 1 na 1
szarley (54906 punktów)
Pokaż oszustwo na którym zbudowałem swoją korzyść
Znów się świnia najarała i nie czyta pytań?
Ile razy mam pytać???
ILE RAZY MAM PYTAĆ MISTRZU UCIECZEK OD PYTAŃ!!!!!

Chcesz respektu rzygowino?
Okaż go innym

>W moim modelu samotna matka z dziećmi ma szansę stać się niezależnym przedsiębiorca.

Bez prawa do oszczędności i kredytu
Wielekroć pytałem o mechanizm wychodzenia z biedy w krystkonizmie. Odpowiedź była zawsze taka sama: UCIECZKA

Przeproś za kłamstwo, że masz maturę

>W waszym modelu....
Naszym czyli czyim?

>już do śmierci zostanie niewolnicą zmywająca wam podłogi
Nam, czyli komu?
W twoim biurze twoja niewolnica myje podłogi, w moim robię to sam podła moralna rzygowino
Patrzysz w lustro i malujesz rozmówcę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-07-2021 09:37 
 Ocena-1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH PRZYMUSOWYCH EGZEKUCJI Z GLOBALNYCH KORPO!
>WSZYSCY O TYM WIEDZĄ TY TEŻ!
>Przymusowe egzekucje istnieją WYŁĄCZNIE dla globalnych korpo przeciw zwykłym ludziom. To jest działanie jednostronne, to ma za zadanie wzmocnić dominującą w umowie stronę, żeby zdominowana strona stała się całkowicie bezsilna.
>

dolnoslask(*)tow-w-obronie-pokoju,1169.html

"Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału"

Słowa z 1948 roku, dzisiaj powinno się dodać: w niewolników i ŻOŁNIERZY kapitału.

Globalne kartele chemiczne rozprowadzają po całym Świecie, świadomie, substancje trujące i nikt nie domaga się odszkodowania.
Amerykanie, po wojnie nam sprezentowali 3OO ton toksycznego DDT. Wynalazca tej trucizny został NAGRODOZNY Noblem. Foki w Bałtyku zostały wytrute tym DDT.

en.wikipedia.org/wiki/Endosulfan

Endosulfan kolejna trucizna wyprodukowana i rozprowadzona po całym świecie. Samolotami ją rozpylano nad lasami.
W Polsce byli tacy co tym endosulfanem tępili pluskwy po hotelach.
Leniwy Polak tępi rośliny przy swoim budynku GLIFOSATEM.
Sami świadomie się trujemy a potem mielibyśmy żądać odszkodowania??

KArtele chemiczne są ponad prawem. Wypłacą czasami jakieś jednostkowe odszkodowanie ale żaden rząd nie wystąpi o faktyczne odszkodowanie jakie ich trucizny spowodowały.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>dolnoslask(*)tow-w-obronie-pokoju,1169.html
>"Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału"

Na tym polega istotą władzy, że czyni się ludźmi podwładnymi. Czy to jest demokracja, czy totalitaryzm, czy kapitalizm istota władzy pozostaje ta sama.
Dziwi Cię, że władca dąży do panowania?
Poobserwuj zwierzęta społeczne innych gatunkow to może lepiej zrozumiesz istotę władzy.

Władza jest KONIECZNA, żeby zaistniało społeczeństwo!
Wladza bywa też niebezpieczna dla podwladnych.
Który model władzy jest najlepszy?
Dla każdego inny to zależy już od jego cech.

Ja jestem zwolennikiem kapitalizmu i amerykański kapitalizm jawi mi się dość dobrze. W Ameryce władza jest dość rozproszona a większość konfliktów rozwiązuje się nie zbrojnie. Nie wiedzę podstaw, żeby mówić źle o Ameryce, wg mnie jej porządek społeczny daje dobry przykład.

>Słowa z 1948 roku, dzisiaj powinno się dodać: w niewolników i ŻOŁNIERZY kapitału.

Władza zawsze ma swoich żołnierzy, każda władza.

>Globalne kartele chemiczne rozprowadzają po całym Świecie, świadomie, substancje trujące i nikt nie domaga się odszkodowania.

Ale kto wylewa te substancje w glebę?
Amerykanie?

Jeżeli wyprodukuję broń to czy ponoszę winę za to, że Ty z tej broni zabijesz innych ludzi?
Ja dam Ci tę broń za kasę, bo jej pragniesz, ale słowem nie wspomnę, żebyś z niej zabijał.
11-07-2021 12:02 
 Ocena-1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Jeżeli wyprodukuję broń to czy ponoszę winę za to, że Ty z tej broni zabijesz innych ludzi?
>Ja dam Ci tę broń za kasę, bo jej pragniesz, ale słowem nie wspomnę, żebyś z niej zabijał.

A co będzie, jak ktoś komuś demokratycznie zainstaluje swoją agenturę u władzy i ta agentura zakupi uzbrojenie i napadnie na sąsiada?
To kto ponosi za to winę?
Czy ci co sobie demokratycznie, nieświadomie, wybrali obcą agenturę czy ci co ją przeszkolili i tam wysłali w celu rozpętania wojny??
11-07-2021 13:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A co będzie, jak ktoś komuś demokratycznie zainstaluje swoją agenturę u władzy i ta agentura zakupi uzbrojenie i napadnie na sąsiada?
>To kto ponosi za to winę?
>Czy ci co sobie demokratycznie, nieświadomie, wybrali obcą agenturę czy ci co ją przeszkolili i tam wysłali w celu rozpętania wojny??

No ale Ty jako elita jesteś zobowiązany uzyskać taki wpływ na pozostałych, żeby Ci nikt obcej agentury na szczycie władzy nie zainstalował.

I zdaje się próbujesz właśnie budować swoje wpływy.

Ja też próbuję zyskać wpływ przy czy bardziej skupiam się na fundamentach kapitalizmu niż na oskarżeniu innych.

Z oskarżenia innych o zło nie wynika żadna lepsza przyszłość tylko taka sama chic alternatywna.

Zostaw tę Amerykę.
Oskarżanie Ameryki w niczym Ci nie pomoże a zaszkodzić może. Jaki to ma sens?

Ja w ogóle wystrzegam się rozumowania na poziomie narodów, uważam, że to jest bez sensu, to jest droga donikad.
10-07-2021 22:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Bez gróźb i bez przemocy - rozumiesz?
>Nie ja jestem zwolennikiem krystkonizmu, nie ja postuluję przemoc w celu usunięcia starego człowieka z jego domu pod most, kiedy nie ma na podatek, a emerytur nie ma

Taa

Przyjęcie oferty zakupu posiadłości wg jej najwyższej wyceny jest wywłaszczeniem pod most a gwarantowany dochód podatkowy dla wszystkich bez mienia jest brakiem świadczenia.

Daj już spokój z tymi bzdurami, tylko dlatego, że w obecnym modelu stosunków społecznych spodziewasz się dla siebie więcej, nie bacząc na pozostałych!
12-07-2021 08:35 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Przyjęcie oferty zakupu posiadłości wg jej najwyższej wyceny
> jest wywłaszczeniem pod most a gwarantowany dochód podatkowy dla
> wszystkich bez mienia jest brakiem świadczenia.

Czy twój system działa, jak perpetuam mobile? "wszyscy pracują, mają więcej niż teraz i nawet człowiek bez mienia ma mienie (mam gdzie mieszkać) ma co jeść, na leki itd.".

Z tego co pisałeś, do transakcji przyjmujesz największe wyceny. Chory emeryt po sprzedaży małego mieszkanka emeryt ma możliwość wydzierżawienia gruntu pod mostem. Na głowę nie pada, trochę zimno, ale kartonowy namiocik musi wystarczyć. Operacja biodra kosztuje.

Ale za chwilę przyjdzie podatek od właścicieli dla niewłaścicieli - wyleczy się z kasy za mieskzanko, przetrzyma kilka nocy pod mostem i znów będzie go stac na kawalerkę.
Tak to ma działać?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
09-07-2021 17:44 
 Ocena 2 na 2
szarley (54906 punktów)
>jacki głodziki, szarleye i europejska banda rozkochana we wzajemnej przemocy

Hamerlik - Konopka syn k***y i psa

przykro mi, na chamstwo chamstwem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>jacki głodziki, szarleye i europejska banda rozkochana we
> wzajemnej przemocy nie ma bladego pojęcia zym jest umowa
> i próbuje wiązać jej znaczenie z przymusem, który jest
> zaprzeczeniem jej istoty.

Krystkon, zabiłeś nam tym ćwieka



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
zeniu73 (6483 punktów)
>Bo przecież każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.

Tak samo jak każdy teren uprawny mógł by być autostradą i służyć ogółowi.

I tak dochodzimy do absurdu, w którym bliżej nieokreślony ogół co parę miesięcy albo obsiewa autostradę albo asfaltuje pole (w zależności który akurat ogół czego akurat chce - autostrady albo pola).

Super system. I super eksperyment myślowy 😂😂😂😂
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bo przecież każdy teren uprawny mógł być autostradą, służąc ogółowi.
>Tak samo jak każdy teren uprawny mógł by być autostradą i służyć ogółowi.
Zgadza się, to jest tak samo.

>I tak dochodzimy do absurdu, w którym bliżej nieokreślony ogół co parę miesięcy albo obsiewa autostradę albo asfaltuje pole
A po co do tego absurdu dochodzicie?

cr
05-07-2021 20:31 
 Ocena 5 na 5
zeniu73 (6483 punktów)

>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?

Nie obsiejesz bo nie jesteś ani właścicielem ani posiadaczem autostrady.

Dlatego właśnie musi istnieć coś takiego jak prawo, sądy i policja aby idioci nie pogrążyli świata w chaosie bo im się w głowach i dupach przewraca (czy to z nudów czy lenistwa).

Niestety nie jest zabronione być idiotą i pajacować na forach 😂
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
>Nie obsiejesz bo nie jesteś ani właścicielem ani posiadaczem autostrady.
Co jest niewykluczone logicznie, to można rozważać jako hipotetyczność, nazywa się takie rozważanie eksperymentem myślowym; szarley już to wie, dlatego nie oponuje.

cr
05-07-2021 21:24 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Jak zaorzę i obsieję autostradę, którą chcesz jechać, też będziesz mojego zasiewu bronił, czy wtedy wreszcie załapiesz, że i 'obsiane pole', gdy nie twoje, ogranicza twoją wolność?
>>Nie obsiejesz bo nie jesteś ani właścicielem ani posiadaczem autostrady.
>Co jest niewykluczone logicznie, to można rozważać jako hipotetyczność, nazywa się takie rozważanie eksperymentem myślowym; szarley już to wie, dlatego nie oponuje.

Znakomita większość hipotez okazuje się być z dupy i do dupy. Tylko nieliczne stają się teoriami.

Nie będąc właścicielem autostrady nie obsiejesz jej ani logicznie ani praktycznie. Teoretycznie, jako eksperyment myślowy owszem. Ale w myślach można wszystko. Także dyskutowanie o obsiewaniu obcej autostrady to najzwyklejsze p*****lenie o szopenie aka chetnieracjonalizm 😂😂😂
05-07-2021 21:30 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w myślach można wszystko
Wszystko w ramach logiki.

>dyskutowanie o obsiewaniu obcej autostrady to najzwyklejsze p*****lenie
Nie musiałeś się włączać, mnie wystarczy p****lenie o tym z szarleyem

cr
04-07-2021 19:17 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Zdefiniuj posiadacza. Właściciel samochodu jest posiadaczem?
>A wrotek?
Oczywiście, że wrotek również. Ważna jest sama wola władania rzeczą we własnym imieniu, a nie tytuł prawny do niej.

Art. 336.Posiadaczem rzeczy jest zarówno ten, kto nią faktycznie włada jak właściciel (posiadacz samoistny), jak i ten, kto nią faktycznie włada jak użytkownik, zastawnik, najemca, dzierżawca lub mający inne prawo, z którym łączy się określone władztwo nad cudzą rzeczą (posiadacz zależny).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uzasadnij, dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola.
>W jakim celu ktoś miałby z tego pola korzystać?

Ktoś inny może uprawę zaorać, zalać betonem i stworzyć w tym miejscu fabrykę albo centrum logistyczne przynosząc tym samym wszystkim korzyści 1000x większe o pola kukurydzy.

W waszym modelu to niemożliwe.

W moim modelu to konieczne.

Fabrykant dążący do fabryki wyceni pole na kosmiczną dla rolnika kwotę, czym podniesie jego wartość a za nią i podatki jakie będzie musiał zapłacić rolnik.
Rolnik porzuci kukurydzę i chcąc uwolnić się od podatku odda pole za kosmiczną kwotę.
Za tę kwotę w innym miejscu kupi sobie takich pól 10.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Najprostszym i uczciwym systemem byłby stały procentowo podatek od dochodu powyżej pewnego minimum, żeby nie obdzierać tych najbiedniejszych.
>>Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?
>Gdyby był lepszy, poradziłby go uzasadnić
>>>Albo podatek od nieruchomości. Do qrwy nędzy, kupiłem to za zarobione pieniądze, które już opodatkowano.
>>No i właśnie może póki przejadasz dochód, jest cały Twój, ale kiedy zmieniasz swój status z gołodupca na 'posiadacza' powinieneś za ów zmieniony status płacić?
>Zdefiniuj posiadacza. Właściciel samochodu jest posiadaczem?
>A wrotek?
>>Sens takiego rozwiązania jest w odpłacaniu społeczeństwu za pozbawienie go możliwości korzystania ze wspólnych wcześniej terenów.
>Uzasadnij, dlaczego należy komukolwiek odpłacać za niemożność korzystania z obsianego przez rolnika pola.
>W jakim celu ktoś miałby z tego pola korzystać?

Daj spokój szarley. Z nim nie można rozmawiać. Widzisz jakie głupoty wypisuje. Żeby choć na temat. Ale tam. W jednym worku na wszystkie tematy jakie mu do łba przyjdą. To człowiek niepoważny. Uważa, że jest na topie bo stale się o nim i z nim rozmawia. Nie widzi tylko jak źle się o nim mówi. Ważne, że się mówi. JEST NA TOPIE! Zobojętniałem. Modelowy okaz głupka i awanturnika. Sam jest modelem.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Uważa, że jest na topie

Uważam, że kapitał kształtuje hierarchię społeczną, co stanowi silne uzasadnienie dla tego, żeby stał się jawny.

>Nie widzi tylko jak źle się o nim mówi.

Ideę wyjawienia kapitału pojmujecie (sądzę, że błędnie) jako atak na wasze interesy, dlatego musicie mnie ponizyc, zdyskredytowac, pozbawić powagi i godności, żeby pozbyć się uzasadnienia dla wyjawienia kapitału.

Niszcząc mnie zamierzacie zniszczyć moje idee.

Dlatego wciąć i wciąż i wciąż i wciąż mówisz o mnie źle. Liczysz, że przekonasz do tej złej opinii o mnie innych ludzi, przez co zignorują to co piszę i wasz kapitał pozostanie jak dziś utajniony i nieopodatkowany a przy tym będzie państwowo, przymusowo egzekwowany a do tego dotowany z przymusowych podatków od biedy.

W moich oczach to tak wygląda.

Teraz możesz temu zaprzeczyć, powiedzieć, że nic z tego co tu napisałem nie jest prawda albowiem ty i twoi kolesie znacie jedynie prawdę uniwersalną. To sobie pogadamy, ty o Ziemi a ja o Kosmosie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Hamerlik Konopka proponuje podatek od posiadania, nie od dochodu, czy to nie lepszy pomysł?

To nie jest pomysł Hamerlika.
W demokracji podatki muszą być: w łatwy sposób podnoszone i szybko ściągane. Podatek od posiadania można łatwo podnosić ale gorzej już z jego ściąganiem będzie.

>>Albo podatek od nieruchomości. Do qrwy nędzy, kupiłem to za zarobione pieniądze, które już opodatkowano.
>No i właśnie może póki przejadasz dochód, jest cały Twój, ale kiedy zmieniasz swój status z gołodupca na 'posiadacza' powinieneś za ów zmieniony status płacić?
>Sens takiego rozwiązania jest w odpłacaniu społeczeństwu za pozbawienie go możliwości korzystania ze wspólnych wcześniej terenów.

Jak przez twój prywatny teren będzie ktoś chciał poprowadzić: linię energetyczną, gazociąg lub wodociąg to będziesz pobierał co miesiąc za to opłatę. A jak dokopiesz się do ropy to będziesz milionerem.

>>No i opodatkowanie firm [...] wprowadzić podatek od wartości sprzedaży [...] a nie dochodu.
>Skoro i nabywca (klient) płaci za rzeczy kupione, a nie od zysku, to wydaje się logiczne, ciekawe czy i jakie są argumenty przeciwko.
>

Kiedyś był 1% podatek obrotowy. Po "wyzwoleniu", Polak może deklarować, na jaki wyznaczony cel może przeznaczyć 1% swojego podatku.
Państwo demokratyczne to nawet jak będzie z ludzi doić 99% podatku od dochodu to i tak będzie się zadłużać w "demokratycznych" bankach.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Czyli nic Ci się nie podoba?

>To nie jest pomysł Hamerlika.
Konkurencja do autorstwa? To chyba pora na pierwsze gratulacje dla HK.


cr

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365