Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ceny regulowane jak za komuny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-01-2022 04:07romaro (25211 punktów)Ceny regulowane jak za komuny
Ocena 3 na 3
Poseł PiS: Chcemy wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe.
- Obniżymy VAT na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że ona wkrótce będzie i chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe - powiedział poseł PiS Kazimierz Smoliński. Gdy jego słowa w studiu Polsat News wywołały konsternację dodał, "to jego autorski pomysł".
twitter.com/i/status/1479539071580004364

Prywaciarze popadają jak muchy, a w zakładach państwowych nie będzie ryzyka kradzieży zegara wiszącego na ścianie, bo wszyscy będą mieć na niego oko, a wszystko inne...
Za komuny każdy złodziej mówił o sobie, że jest/był więźniem politycznym.

Żeby tylko nie wprowadzili kartek na wódkę. Ludzie! Pół litra na miesiąc dali na kartkę. Mnie już w szkole było mało, a teraz? Niechby teraz chociaż litra na tydzień dali. Jak braknie to na mecie można by i przepłacić raz na tydzień, ale nie wincyj.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>Poseł PiS: Chcemy wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe.
>- Obniżymy VAT na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej. Mam
>nadzieję, że ona wkrótce będzie i chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły
>żywnościowe - powiedział poseł PiS Kazimierz Smoliński. Gdy jego słowa w studiu Polsat News wywołały
>konsternację dodał, "to jego autorski pomysł".
>twitter.com/i/status/1479539071580004364
>Prywaciarze popadają jak muchy, a w zakładach państwowych nie będzie ryzyka kradzieży zegara
>wiszącego na ścianie, bo wszyscy będą mieć na niego oko, a wszystko inne...
>Za komuny każdy złodziej mówił o sobie, że jest/był więźniem politycznym.
>Żeby tylko nie wprowadzili kartek na wódkę. Ludzie! Pół litra na miesiąc dali na kartkę. Mnie już w
>szkole było mało, a teraz? Niechby teraz chociaż litra na tydzień dali. Jak braknie to na mecie
>można by i przepłacić raz na tydzień, ale nie wincyj.
>

"Nowy rekord inflacji w strefie euro"
GOSPODARKA. Tak zwana "przejściowa inflacja" w strefie euro nadal rośnie. Ceny konsumpcyjne wzrosły w grudniu o 5 procent, w porównaniu ze stopą inflacji 4,9 procent w listopadzie.

Inflacja jest najwyższa od czasu wprowadzenia euro i wyższa od oczekiwań, pisze Bloomberg.
-Wiadomość ta nie oznacza jednak automatycznie, że oczekuje się, że Europejski Bank Centralny (EBC) obniży środki stymulacyjne lub podniesie stopy procentowe. Strefa euro, podobnie jak kraje bez euro, jest uzależniona od prawie swobodnego dostępu do darmowych pieniędzy w celu finansowania różnych grantów, nie tylko Europy Południowej.

Gospodarka unijna w dobie globalizacji to są naczynia połaczone we wszystkim włacznie z covidem i zieloną transformacją. Za podwyżki odpowiedzialne są elity, korporacje, globaliści...

Zamordyzm ma sie wyłonić z chaosu. "The Global Coup"

Ignorantami są ci, którzy dają się wykorzystywać jako pożyteczni idioci przez globalistów.

Nie wystarczy tylko "obudzić się", musimy wiedzieć, do czego obudziliśmy się dla świata.
Kazachstan nagle może stać siȩ nauką dla elit unijnych (UE), powiązanych globalnie z rόżnymi organizacjami.

Niektόrzy czytelnicy fR żyją dalej w przeszłości- robią przewrόt w "starym stylu" hahaha, i dlatego dużo zamieszania w komentarzach.
08-01-2022 12:17 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Kazachstan nagle może stać siȩ nauką dla elit unijnych (UE), powiązanych globalnie z rόżnymi >organizacjami.
>

"W 2O2O roku Kazachstan wyprodukował 19,8 tys. ton uranu, co według danych Światowego Stowarzyszenia Jądrowego (WNA) stanowi około 41 proc. całej światowej produkcji uranu w ubiegłym roku. Druga stała się Australia, w ubiegłym roku wydobyto tam 6,2 tys. ton uranu. Trzecie miejsce zajęła Namibia (5,41 tys. ton), czwarte - Kanada (3,88 tys. ton). Na piątym miejscu jest Uzbekistan (3,5 tys. ton). Zasoby Kazachstanu szacowane są na 9O7 tys. ton (15 proc. światowych zasobów). Surowce eksportowane są głównie do Chin, Rosji i Kanady. W 2O2O r. popyt na uran na światowym rynku spadł, Kazachstan podjął inicjatywę ograniczenia produkcji w ciągu najbliższych dwóch lat".

Każdy naród, który ma strategiczne surowce automatycznie ma kłopoty z "demokracją", "wolnością" i amerykańskimi "prawami" człowieka.
Sam bym chciał takiemu bogatemu narodowi założyć "demokrację".
08-01-2022 13:17 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Kazachstan nagle może stać siȩ nauką dla elit unijnych (UE), powiązanych globalnie z rόżnymi >organizacjami.
>>
>"W 2O2O roku Kazachstan wyprodukował 19,8 tys. ton uranu, co według danych Światowego Stowarzyszenia Jądrowego (WNA) stanowi około 41 proc. całej światowej produkcji uranu w ubiegłym roku. Druga stała się Australia, w ubiegłym roku wydobyto tam 6,2 tys. ton uranu. Trzecie miejsce zajęła Namibia (5,41 tys. ton), czwarte - Kanada (3,88 tys. ton). Na piątym miejscu jest Uzbekistan (3,5 tys. ton). Zasoby Kazachstanu szacowane są na 9O7 tys. ton (15 proc. światowych zasobów). Surowce eksportowane są głównie do Chin, Rosji i Kanady. W 2O2O r. popyt na uran na światowym rynku spadł, Kazachstan podjął inicjatywę ograniczenia produkcji w ciągu najbliższych dwóch lat".
>Każdy naród, który ma strategiczne surowce automatycznie ma kłopoty z "demokracją", "wolnością" i amerykańskimi "prawami" człowieka.
>Sam bym chciał takiemu bogatemu narodowi założyć "demokrację".

Czy Kazachstan jest bogatym krajem?? Czy stac ten kraj na kolorowa rewolucje??
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

> Czy Kazachstan jest bogatym krajem?? Czy stac ten kraj na kolorowa rewolucje??
>

Monopol na kolorowe rewolucje ciągle dzierży reżim amerykański

en.wikiped(*)d_States_color-coded_war_plans

"Wykorzystanie kolorów w planowaniu wojennym przez Stany Zjednoczone wywodzi się z pragnienia, by armia i marynarka wojenna używały tych samych symboli w swoich planach. Pod koniec 19O4 roku Rada Wspólna przyjęła system kolorów, symboli i skróconych nazw reprezentujących kraje. Wiele planów wojennych stało się znanych dzięki kolorowi kraju, z którym były związane, konwencja ta trwała przez całą II wojnę światową".

Dalej mamy opisy kolorowych planów wojen, to są początki planów skolonizowania świata reżimu amerykańskiego.
DyktaFon (9281 punktów)

>GOSPODARKA. Tak zwana "przejściowa inflacja" w strefie euro nadal rośnie. Ceny konsumpcyjne wzrosły w grudniu o 5 procent, w porównaniu ze stopą inflacji 4,9 procent w listopadzie.

Ciekawe, czy przejściowa inflacja dogoni przejściowy VAT (przypomnę, że wynosi 23% i miał być wprowadzony przejściowo...). To pewnie będzie nowa dyscyplina olimpijska. Robimy zakłady?
romaro (25211 punktów)
>"Nowy rekord inflacji w strefie euro"

W jakim ty świecie żyjesz? Raczej niewiele twój ma wspólnego z tym, w jakim Polacy żyją i z czym muszą się mierzyć. Straszysz ojrowską inflacją nas? Nas nie daganiut. Naprawdę nie masz zielonego pojęcia o sytuacji w Polsce. Macie za dobrze i w dupach wam sie przewraca.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>"Nowy rekord inflacji w strefie euro"
>W jakim ty świecie żyjesz? Raczej niewiele twój ma wspólnego z tym, w jakim Polacy żyją i z czym muszą się mierzyć. Straszysz ojrowską inflacją nas? Nas nie daganiut. Naprawdę nie masz zielonego pojęcia o sytuacji w Polsce. Macie za dobrze i w dupach wam sie przewraca.
>
Nie znam sie super dobrze na wszystkim. Wszyscy mamy, mniej lub wiecej, zaufanie do autorytetow w pewnych dziedzinach, w tym przypadku do Bloomberga.
Rowerex (859 punktów)
>>>"Nowy rekord inflacji w strefie euro"
>>W jakim ty świecie żyjesz? Raczej niewiele twój ma wspólnego z tym, w jakim Polacy żyją i z czym muszą się mierzyć. Straszysz ojrowską inflacją nas? Nas nie daganiut. Naprawdę nie masz zielonego pojęcia o sytuacji w Polsce. Macie za dobrze i w dupach wam sie przewraca.
>>
>Nie znam sie super dobrze na wszystkim. Wszyscy mamy, mniej lub wiecej, zaufanie do autorytetow w pewnych dziedzinach, w tym przypadku do Bloomberga.

Po pierwsze, należy podziękować Nixonowi za decyzję z 1971r. - to był rok w którym wszystkie waluty świata poszły do grobu i stały się iluzją opartą na "wierze" - stąd nazwa "waluta fiducjarna" od łacińskiego słowa "fides", czyli: wiara.

Po drugie, mowa o rzeczy absolutnie nieuniknionej jaką jest utrata "wartości", a raczej "utrata wiary w wartość" walut fiducjarnych. Po decyzji Nixona nie ma już jedynych winnych, bowiem niemal każdy chce posiadać na koncie bankowym lub w portfelu jak największą liczbę jednostek waluty, dolarów, złotówek, euro itp, niemal każdemu wmawia się i niemal każdy wierzy w to, że może mieć/kupić wszystko, nawet to na co go realnie w danej chwili nie stać - a każdy z wymienionych podsyca tylko pożar zwany "inflacją", czyli wspomnianą "utratę wiary w wartość" waluty.

Wiara w stabilność waluty jest irracjonalną i absurdalną religią. Ludzi nauczono żyć ponad stan, stąd zaciągane kredyty i spłacane latami długi - każdy kto bierze kredyt, żyje ponad stan, ale nie kradnie, ten przyczynia się do tego, że waluta traci wartość - paradoks polega na tym, że ci którzy rzeczywiście kradną wychodzą na tym najlepiej.

Waluty po oderwaniu ich przez Nixona od złota (bo o tej decyzji piszę), które od wieków stanowiło mierzalną i realną wartość materialną, stały się "świstkami papieru" oderwanymi od rzeczywistości, a przede wszystkim stały się idealnym narzędziem do łupienia tzw. szarych obywateli.

I nie ma możliwości, by tego uniknąć, a wszelkie nagłe zdarzenia "inflacyjne" wynikają wyłącznie z czysto losowych zbiegów okoliczności, a nawet jeżeli istnieją mechanizmy pozwalające tym okolicznościom sprzyjać w sposób sztuczny, to jednak w większości są to jednak zdarzenia losowe i naturalne, i to bardziej losowe i trudniejsze do przewidzenia niż przychodzące burze i szkwały, które są w stanie powalić każde drzewo i narobić szkód w dowolnym miejscu.

Im większa ilość ludzi traci na inflacji, tym większe zyski dla innych ludzi, zwykle z dość wąskich grup społecznych i to jest podstawa funkcjonowania współczesnych walut.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>"Nowy rekord inflacji w strefie euro"
>>>W jakim ty świecie żyjesz? Raczej niewiele twój ma wspólnego z tym, w jakim Polacy żyją i z czym muszą się mierzyć. Straszysz ojrowską inflacją nas? Nas nie daganiut. Naprawdę nie masz zielonego pojęcia o sytuacji w Polsce. Macie za dobrze i w dupach wam sie przewraca.
>>>
>>Nie znam sie super dobrze na wszystkim. Wszyscy mamy, mniej lub wiecej, zaufanie do autorytetow w pewnych dziedzinach, w tym przypadku do Bloomberga.

>Waluty po oderwaniu ich przez Nixona od złota (bo o tej decyzji piszę), które od wieków stanowiło mierzalną i realną wartość materialną, stały się "świstkami papieru" oderwanymi od rzeczywistości, a przede wszystkim stały się idealnym narzędziem do łupienia tzw. szarych obywateli.

Tak. To wiedziałam. Dziȩki za przypomnienie...

>Im większa ilość ludzi traci na inflacji, tym większe zyski dla innych ludzi, zwykle z dość wąskich grup społecznych i to jest podstawa funkcjonowania współczesnych walut.
>
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>>Waluty po oderwaniu ich przez Nixona od złota (bo o tej decyzji piszę), które od wieków >>stanowiło mierzalną i realną wartość materialną, stały się "świstkami papieru" oderwanymi od >>rzeczywistości, a przede wszystkim stały się idealnym narzędziem do łupienia tzw. szarych >>obywateli.
>Tak. To wiedziałam. Dziȩki za przypomnienie...

en.wikipedia.org/wiki/Exorbitant_privilege

"W lutym 1965 r. prezydent Charles de Gaulle ogłosił zamiar wymiany rezerw w dolarach amerykańskich na złoto po oficjalnym kursie wymiany. Francja zwróciła się do Stanów Zjednoczonych o przeniesienie swojego salda handlowego w złocie do skarbców MFW w ramach zapłaty składki, po czym kilka krajów poszło w jej ślady. Ponieważ spowodowało to znaczne zmniejszenie amerykańskich zapasów złota i wpływów gospodarczych USA, doprowadziło to prezydenta USA Richarda Nixona do zakończenia wymienialności dolara na złoto w dniu 15 sierpnia 1971 r. (" Wstrząs Nixona "). Miało to być środek tymczasowy, ale dolar stał się na stałe płynnym pieniądzem fiducjarnym i w październiku 1976 r. rząd USA oficjalnie zmienił definicję dolara; wzmianki o złocie zostały usunięte ze statutów".

W książkach od szkolnej historii nie znajdziemy informacji o tym jak reżim amerykański traktował Francuzów w Wietnamie. Francuzi się odegrali.
Ciekawa jest kwestia jak Amerykanie płacą za kupowaną ropę??
Drukują papier i tym płacą?? Też bym tak chciał.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Drukują papier i tym płacą?? Też bym tak chciał.

To nieprawda.
Emitują ten papier wg ściśle określonych zasad i tak ściśle trzymają się tych zasad, ze większość ludzkości woli ten papier od każdego innego papieru.

Pieniądz papierowy właśnie umiera. To jest jego agonia. Pokonał go jego następca, pieniądz elektroniczny. Złoto dawno się juz nie liczy, wartość ma tylko w głowach dinozaurów.

A teraz pieniądz elektroniczny stoczy bój ze swoim następcą ewolucyjnym, z kryptowaluta.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Kryptowaluta

Jestem pewien, że współczesny pieniądz elektroniczny przegra wojnę z kryptowaluta.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 22:09 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Waluty po oderwaniu ich przez Nixona od złota (bo o tej decyzji piszę), które od wieków stanowiło mierzalną i realną wartość materialną, stały się "świstkami papieru" oderwanymi od rzeczywistości, a przede wszystkim stały się idealnym narzędziem do łupienia tzw. szarych obywateli.

Złoto to metal, który się mieni w Słońcu i ciężko go wydobyć z Ziemi.
Wiązanie systemu pieniężnego ze złotem dobre jest dla goryli albo innych zwierząt pierwotnych.

Zamiast rozczulać się nad złotem, które jest fajne, ale do przyciskania luźnych kartek papieru na wietrze a nie do zapłaty za software wykonany po drugiej stronie kuli ziemskiej, lepiej wymyślić sensowną kreację pieniądza w czystym zapisie cyfrowym.

Do tego kreacja pieniądza nie może opierać się na widzimisię jakiejś tam rady zależnej od tajnie wybranych polityków, którzy potrzebują zwyciężyć, żeby utrzymać się u koryta.

Nie może też zależeć od lichwiarzy kreujących pieniądz w chwilówkach, którzy omijają kryminał za lichwę nazywając odsetki prowizją, w państwie, które państwem jest tylko teoretycznie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
farmer (22440 punktów)
>Poseł PiS: Chcemy wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe.
>- Obniżymy VAT na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej.

Eee....to kto tu jest kim bo już się pogubiłem.

Skoro czekają na zgodę Unii to ta Unia jest Partią czy co?Będzie jakieś plenum KC na szczeblu?
Bo nie wiem z kogo i zczego się w śmiać?
08-01-2022 11:00 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)

>Skoro czekają na zgodę Unii to ta Unia jest Partią czy co?Będzie jakieś plenum KC na szczeblu?
>Bo nie wiem z kogo i zczego się w śmiać?
Z nikogo. Stawki VAT w krajach UE podlegają ograniczeniom i państwa mogą je zmieniać tylko w pewnych granicach.
Dzięki takim umowom, przedsiębiorcy mogą handlować w ramach Unii nie przejmując się stawkami VAT. Państwa rozliczają różnice miedzy sobą.
08-01-2022 11:14 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Skoro czekają na zgodę Unii to ta Unia jest Partią czy co?Będzie jakieś plenum KC na szczeblu?
>>Bo nie wiem z kogo i zczego się w śmiać?
>Z nikogo. Stawki VAT w krajach UE podlegają ograniczeniom i państwa mogą je zmieniać tylko w pewnych granicach.
>Dzięki takim umowom, przedsiębiorcy mogą handlować w ramach Unii nie przejmując się stawkami VAT. Państwa rozliczają różnice miedzy sobą.

Jakie to ma znaczenie gdy jest regulowane na poziomie tegoż "KC".

Nie bez powodu od lat unię nazywa się eurokołchozem dlatego powrót do PRL wydaje mi się nie trafiony. Stąd moje zdziwienie.
08-01-2022 11:51 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>Jakie to ma znaczenie gdy jest regulowane na poziomie tegoż "KC".
Jak zaczniesz handlować jako firma z innymi krajami, to zobaczysz jakie ma znaczenie.
Przy sprzedaży i kupnie z kraju Unii, masz zerową stawkę, a jednocześnie fiskus w obu krajach dostanie, co mu się należy. Gdyby nie umowy w ramach Unii, musiałbyś płacić VAT przy imporcie i rozliczać go w skomplikowany sposób przy różnych stawkach. Na dodatek, jedne kraje ściągałyby wyższy podatek kosztem innych. Dzięki umowom w ramach Unii, firmy mają prostsze życie a jednocześnie kraje nie mogą sobie zapewniać przewagi w handlu manipulując stawkami VAT.
Unia nie narzuca konkretnych stawek, ale narzuca ograniczenia na nie, zapobiegając dużym różnicom. Tak a propos, Unia jest związkiem państw które te regulacje wymyśliły i zaakceptowały. Bo są korzystne dla wszystkich.
A to co się dzieje, po wyjściu z Unii na zasadzie "teraz nam będzie lepiej" można sobie obejrzeć w UK. Ku zdumieniu zwolenników wyjścia z EU, na Brexicie zarabiają przedsiębiorcy z Unii a brytyjskie firmy tracą.
farmer (22440 punktów)
.
>Unia nie narzuca konkretnych stawek, ale narzuca ograniczenia na nie, zapobiegając dużym różnicom. Tak a propos, Unia jest związkiem państw

Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman? Że PIS chce regulować ceny i to jest PRL?

I trzeba się zwracać do delegatów na zjeździe czy łaskawie by nie pozwolili zmienić na takie jak pasi na szczeblu wojewódzkim....wróć państwowym...

A co do innych regulacji. To np. w Tyrolu są wprowadzone w ramach.....swobodnego przepływu towarów....zakazy ilościowe .

Co skutkuje tym że kolejka tirów na granicy Austria Niemcy sięga Monachium . Chodzi o przejście kufstein .
I jest wyjebka.

A takich lokalny bzdur jest więcej. Np w Danii
Która ma wyjebongo na inne przepisy wspólne dla UE
08-01-2022 12:20 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
> Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman?
Nie reguluje cen, tylko narzuca ograniczenia na stawki podatku VAT.
Każde państwo, ba nawet samorządy ustalają konkretne stawki przeróżnych podatków. Czy to regulacja cen? Umowy unijne nie robią nawet tego, bo nie ustalają konkretnych stawek tylko ich granice.
Regulacja ceny to narzucone górne oraniczenie na cenę za którą firma ma sprzedawać towar. Czyli bez względu na koszty, masz sprzedawać za konkretną kwotę albo zamknąć biznes. Odgórne ustalenie stawek podatków (chyba nikt nie słyszał o dobrowolnych podatkach?) to nie jest regulacja cen, chociaż ma na nie wpływ. Więc albo nie rozumiesz albo udajesz niezrozumienie. W obu przypadkach nie jestem w stanie pomóc.
farmer (22440 punktów)
>> Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman?
>Nie reguluje cen, tylko narzuca ograniczenia na stawki podatku VAT.

Narzuca. A "nasi" się pytają czy mogą...

Zjazd delegatów będzie debatował.

Powrót do PRL? Dalej nie wiem z kogo mam się śmiać.

Z eurokołchozu czy z PRL-u

Ale dlatego że robią to nasi? Już Ci pisalem inne kraje mają wyjebongo bez pytania delegatów czy aby to nie powrót....choć nie unich komuny nie było. Może dlatego nie pytają się "KC' o pozwolenie.
A jak trzeba to wypałuja demonstrantów i mają to w uju.
08-01-2022 13:23 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>> Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman?
>>Nie reguluje cen, tylko narzuca ograniczenia na stawki podatku VAT.
>Narzuca. A "nasi" się pytają czy mogą...

Jest jeszcze gorzej niż myślisz.

Popatrz na elektryczne gniazdko w ścianie

Narzucono Polsce:
Rozstaw oczek
średnicę oczek
napięcie w sieci
częstotliwość prądu

a to tylko jeden mały element !!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-01-2022 15:00 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>>>> Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman?
>>>Nie reguluje cen, tylko narzuca ograniczenia na stawki podatku VAT.
>>Narzuca. A "nasi" się pytają czy mogą...
>Jest jeszcze gorzej niż myślisz.
>Popatrz na elektryczne gniazdko w ścianie
>Narzucono Polsce:
>Rozstaw oczek
>średnicę oczek
>napięcie w sieci
>częstotliwość prądu
>a to tylko jeden mały element !!!!

Szkolny przykład odwracania kota ogonem. Pewnie będzie kopiowany w podręcznikach ekonomii socjalizmu. Sugeruję szybko zastrzec w Urzędzie Patentowym. To "żywa gotówka" dla autora i spadkobierców
szarley (54911 punktów)
>>Narzucono Polsce:
>>Rozstaw oczek
>>średnicę oczek
>>napięcie w sieci
>>częstotliwość prądu
>>a to tylko jeden mały element !!!!
>Szkolny przykład odwracania kota ogonem. Pewnie będzie kopiowany w podręcznikach ekonomii socjalizmu. Sugeruję szybko zastrzec w Urzędzie Patentowym. To "żywa gotówka" dla autora i spadkobierców
>

Niestety patent już wygasł, a to znaczy, że nowego zgłaszać nie wolno. Ale można zgłosić do UP gniazdko o innych parametrach, będzie jak z kreploma z zymftem

Cieszyłbym się gdyby w Unii wprowadzono jednakowy kodeks drogowy.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szkolny przykład odwracania kota ogonem. Pewnie będzie kopiowany w podręcznikach ekonomii socjalizmu.

Chyba kapitalizmu, kapitalizm też ma swój program, który trzeba wtłoczyć dzieciom roboli do głów, żeby nie protestowali tylko ulegle realizowali wszystkie nakazy i zakazy pochodzące od rządzących nimi właścicieli.

>Sugeruję szybko zastrzec w Urzędzie Patentowym. To "żywa gotówka" dla autora i spadkobierców

Nie rozumiesz po prostu, ze to jest dobre i sprawiedliwe a sa tacy, którzy to rozumieją. Gdyby oni nie wyegzekwowali od Ciebie prawa własności patenu przemocą, to teraz pewnie przymierałbyś pewnie głodem. Za głupi jesteś, żeby to pojąć, dlatego oni potrzebują policji, zeby Ci stworzyć dobrobyt.

szarley to w realu Johannes Jerlas
farmer (22440 punktów)
>>>> Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman?
>>>Nie reguluje cen, tylko narzuca ograniczenia na stawki podatku VAT.
>>Narzuca. A "nasi" się pytają czy mogą...
>Jest jeszcze gorzej niż myślisz.
>Popatrz na elektryczne gniazdko w ścianie

To w którym momencie przestaje się myśleć i zaczyna się akceptować jedno a negować drugie?

To są jakieś umowne sprawy? Bo jak dla mnie eurokołchoz reguluje narzuca decyduje , delegaci debatują ....a tu nagle jeb PiS coś tam chce i to jest PRL.

Kto jest decydentem ile może wynosic VAT i jakim sposobem .

I jeśli ma to coś znaczyć to czemu nie ustala się zarobków w UE tylko z jednych robi się tanią siłę roboczą ?
08-01-2022 16:20 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Jest jeszcze gorzej niż myślisz.
>>Popatrz na elektryczne gniazdko w ścianie
>To w którym momencie przestaje się myśleć i zaczyna się akceptować jedno a negować drugie?

Wtedy, kiedy to się opłaca. (co nie oznacza, że rząd robi to, co się opłaca obywatelom!!!)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-01-2022 16:46 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Jest jeszcze gorzej niż myślisz.
>>>Popatrz na elektryczne gniazdko w ścianie
>>To w którym momencie przestaje się myśleć i zaczyna się akceptować jedno a negować drugie?
>Wtedy, kiedy to się opłaca. (co nie oznacza, że rząd robi to, co się opłaca obywatelom!!!)

Ale obywatele akceptują to co im ich partia dyktuje jeśli są jej zwolennikami.

A tu rozmowa toczy się między obywatelami.
Chciałem się dowiedzieć z czego mam się śmiać bo pytanie o VAT unii jest równie śmieszne jak pisanie o cenach jak za komuny.

Pytanie do eksperta....jak ustala się wysokość VATu.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>>> Czyli "KC" reguluje ceny . Więc o co kaman?
>>>>Nie reguluje cen, tylko narzuca ograniczenia na stawki podatku VAT.
>>>Narzuca. A "nasi" się pytają czy mogą...
>>Jest jeszcze gorzej niż myślisz.
>>Popatrz na elektryczne gniazdko w ścianie
>To w którym momencie przestaje się myśleć i zaczyna się akceptować jedno a negować drugie?
>To są jakieś umowne sprawy? Bo jak dla mnie eurokołchoz reguluje narzuca decyduje , delegaci debatują ....a tu nagle jeb PiS coś tam chce i to jest PRL.
UE (kraje UE wraz z Komisją) ustala cła (tutaj Komisja decyduje) i widełki w PODATKACH (a nie w cenach) POŚREDNICH ( = VAT i akcyza).
Zakładam, że rozróżniasz problem podaktu od ceny? Każdy system opierający się na podatkach ustala poziom podatków. To nie ma nic wspólnego z socjalizmem tylko z ideą finansowania państwa.

Kraje członkowskie nie oddały UE kompetencji w podatkach bezpośrednich (PIT, CIT). UE NIE zajmuje się również PENSJAMI, ani osłonami socjalnymi - za wyjątkiem sytuacji delegowania pracowników (tak by zapobiegać nadużyciom - 10 letnia delegacja polskiego murarza w Hamburgu).

Po co UE musi zajmować się podatkami pośrednimi i cłami? Po to by istniała chociaż namiastka jednolitego, wspólnego rynku i uczciwej konkurencji. To nie wynika z żadnej ideologii (Eurosojuz) tylko ze związku przyczynowo-skutkowego i definicji (jednolity = takie same warunki).

Brak kontroli nad podatkami bezpośrednimi oraz warunkami pracy i tak oznacza, że rynek nie jest jednolity, co wykorzystują raje podatkowe jak Luksemburg czy Cypr, ale taką ułomność akceptują rządy państw UE.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
farmer (22440 punktów)
.
>Pozdrawiam


Tak znaczy nie.

Czyli faxem czy tam delegacja na specjalnym zejdzie otrzyma wytyczne jak postępować.
Bo to PiS reguluje jak za komuny?

Jakie ciało decyduje i z jakiego sufitu bierze stawki VAT?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jakie ciało decyduje i z jakiego sufitu bierze stawki VAT?

W podatkach obowiązuje bardzo prosta zasada, określić je w taki sposób, żeby wydoic najwięcej, ile tylko możliwe.

Nie ma żadnych innych zasad dla podatków, więc specjaliści prześcigają się w trikach psychologicznych, jak podatki zdefiniować, zeby tłum im się nie sprzeciwił.

Najbardziej ulega jest biedota, bo ona naturalnie jest podporządkowana, więc biedota zawsze płaci najwyższe podatki.

Najbogatsi nie płacą realnie żadnych podatków a jedynie uzyskują dotacje państwowe do prywatnej własności z przymusowych podatków zebranych od biedoty. Do tego należy doliczyć jeszcze wpędzanie wszytkich w publiczne długi.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>W podatkach obowiązuje bardzo prosta zasada, określić je w taki sposób, żeby wydoic najwięcej, >ile tylko możliwe.
>

Jakby dzisiaj zebrał podatki wg ordynacji podatkowej Gomułki to by nie starczyło pieniędzy na wypłaty dla obecnych urzędników. Gomułka odbudowywał kraj i ZELEKTRYFIKOWAŁ. Wybudował osiem elektrowni, setki szkół, stocznie, huty, spłacił Anglików, którzy wystawili nam rachunek za naszą pomoc.
Polak dzisiaj płaci podatki, sto razy wyższe jak za Gomułki i nie widać końca podwyżkom.
Każdy mądry powinien się zastanowić, o co tu chodzi?? Zadłużenie rośnie a Polak zwiększył wydatki na zbrojenie. Okupant amerykański się z nami nie liczy, budują nam fabrykę czipsów. Reżim amerykański zrobił sobie NA NASZ KOSZT BAZY WOJSKOWE, a że zainstalował nam swoją agenturę u władzy, nie dostaliśmy nic. Polak jest ogłupiany zagrożeniem ze wschodu i płaci haracz za tzw. 'bezpieczeństwo. Zamiast żądać nowych technologii to my się cieszymy, że nas łupią i jesteśmy "bezpieczni".
10-01-2022 23:05 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>.
>>Pozdrawiam
>Tak znaczy nie.
>Czyli faxem czy tam delegacja na specjalnym zejdzie otrzyma wytyczne jak postępować.
>Bo to PiS reguluje jak za komuny?
>Jakie ciało decyduje i z jakiego sufitu bierze stawki VAT?

To jest dyrektywa z 2006 roku (eur-lex.eu(*)/?uri=CELEX:32006L0112&from=EN), a więc sprzed okresu obowiązywania Traktatu Lizbońskiego, czyli Parlament nie miał wpływu decyzyjnego (był jedynie pytany o opinię). Zreztą nawet dzisiaj w prawie dotyczącym podatków Parlament Europejski jest jedynie konsultowany - nie jest ciałem legislacyjnym (nie zmienia prawa).

Jakie ciało:
To ciało nazywa się Rada Unii Europejskiej, w skrócie Rada. Znajduje się w Brukseli. Odwijając z unijnego żargonu jest to po prostu grupa wszystkich ministrów (w tym przypadku finansów) z podówczas 25 krajów UE. Polskę w negocjacjach wtedy reprezentowała Teresa Lubińska z PiS (rząd Kazia Marcinkiewicza) a podpisała akt prawny (zobowiązywała Polskę do respektowania) Zyta Gilowska (rząd PiS Jarka Kaczyńskiego).
Można powiedzieć, że za dyrektywę odpowiada Naczelnik!

Co więcej dyrektywa dotyczy podatków więc była przyjęta jednogłośnie (wszyscy ministrowie byli za, głos sprzeciwu blokowałby proces legislacyjny - więc Jarek miał prawo veta).

Jak decyduje:
Dyrektywa, podobnie jak każde inne prawo jest proponowana przez Komisję na podstawie wiedzy eksperckiej z zakresu makroekonomii i przy uwzględnieniu interesu UE jako całości (tak by UE była możliwie najbardziej konkurencyjna wobec pozostałych gospodarek światowych). Potem Rada może ją (dyrektywę) dowolnie zmienić w tzw. grupach roboczych w trakcie procesu legislacyjnego. Grupy robocze to zbiór urzędników (z ministerstwa finansów) dogadujących szczegóły. Jak się dogadają, to dyrektywę podpisują ministrowie wszystkich państw i wchodzi w życie. Jest to dyrektywa (czyli definicja pewnych celów), więc każde z państw UE musi dodatkowo uchwalić w swoim parlamencie odpowiednie przepisy krajowe zgodne z dyrektywą. W Polsce jest to ustawa o VAT - decyduje o tym polski parlament.

Jak państwa UE decydowały o widełkach i minimalnych wartościach:
Państwa brały pod uwagę swoje interesy narodowe i negocjowały z innymi państwami w ramach spotkań w Radzie. Kompromis jest zapisany w dyrektywie. Obawiam się, że niektóre państwa, w tym Polska, były bierne lub przynajmniej mało sprawne w negocjachach i nie negocjowały - dostały więc to co wynegocjowali dla siebie inni.

Podsumowując:
W przypadku VAT Polska brała udział w podejmowaniu decyzji pospołu z 24 innymi państwami (Rumunii, Bułgarii i Choracji nie było w UE wtedy, ale było UK). Potem detale - czy korzystamy z niższych wartości VAT czy wyższych - decydował każdy parlament kraju UE niezależnie. Za negocjacje odpowiadał rząd PiS - więc narzekanie teraz na Brukselę, to de-facto narzekanie na ich własne decyzje podjęte w Brukseli.

Wiem, że to duży skrót, ale pytasz o olbrzymi temat

Pozdrawiam
Paolo Monstro
10-01-2022 23:35 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Podsumowując: W przypadku VAT Polska brała udział w podejmowaniu decyzji pospołu z 24 innymi państwami (Rumunii, Bułgarii i Choracji nie było w UE wtedy, ale było UK). Potem detale - czy korzystamy z niższych wartości VAT czy wyższych - decydował każdy parlament kraju UE niezależnie. Za negocjacje odpowiadał rząd PiS - więc narzekanie teraz na Brukselę, to de-facto narzekanie na ich własne decyzje podjęte w Brukseli.

To jak z chwilówkami, każdy dłużnik się z nimi zgodził zanim zrozumiał o co w nich chodzi i znalazł się w sytuacji, z której zgodnie z pierwotnymi ustaleniami nie ma wyjścia.

Umowa jak wszystko musi ewoluować i warunkami podążać za akceptacją jej stron.

Jeżeli któraś ze stron zablokuje rozwój umowy i nie będzie poszukiwać juz więcej akceptacji drugiej strony lecz zacznie odwoływać się do gróźb i przemocy, wtedy jest taka granica, za którą umowy nie należy dotrzymać.

Chciałbym tu rozwinąć ważną zasadę dla naszych stosunków społecznych.

Umów należy dotrzymywać dopóki istnieją w interesie wszystkich stron. Z chwilą kiedy umowa przestaje zabezpieczać interesy jednej ze stron, wtedy ta strona umowy nie powinna jej dalej dotrzymać.

Ale chciałbym wprowadzić jeszcze jedną ważną zasadę społeczną.

W stosunkach cywilnych nie wolno stosowac gróźb i przemocy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
11-01-2022 20:15 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Umowa jak wszystko musi ewoluować i warunkami podążać za akceptacją jej stron.
>Jeżeli któraś ze stron zablokuje rozwój umowy i nie będzie poszukiwać juz więcej akceptacji drugiej strony lecz zacznie odwoływać się do gróźb i przemocy, wtedy jest taka granica, za którą umowy nie należy dotrzymać.

Dziękuję za to pytanie - myśle, że odpowiedź na nie rozjaśni wiele w teoriach spiskowych nt UE.

Zgadzam się z Tobą z dokładnością do faktu, że:
1. Strona, która jest pokrzywdzona musi tą informacje przekazać (inaczej nikt nie wie, że jest pokrzywdzona). Oczywiście strona, która jest pokrzywdzona powinna sama zdawać sobie sprawę, że jest pokrzywdzona.
2. Pokrzywdzona strona powinna powiedzieć jak jej interesy będą ponownie chronione (jak zmienić umowę) i potem powinna dążyć do zmian umowy.

Komisja zauważyła ten problem (w przypadku Komisji problemem jest uszczerbek na finansach UE jako całości) już 12 lat temu i od tego czasu próbuje zmienić przepisy. Część zmian może robić samodzielnie, bo aktualna dyrektywa daje jej pewną przestrzeń do zmiany przepisów wykonawczych, ale sama dyrektywa też, wg Komisji, wymaga zmian.

Propozycja zmiany dyrektywy jest dyskutowana od 2018, tutaj możesz przejrzeć listę zmian i historię: data.consi(*)ument/ST-5335-2018-INIT/pl/pdf

Więc dzieję się to co postulujesz.

Teraz wróćmy do Polski.

Ta dyrektywa, jako dotycząca podaktów, jest uchwalana jedynie przez Radę (a więc przez ministrów z 27 krajów UE). Polska NIE MOŻE zostać przegłosowana. Zaznaczam, że Komisja w żadnym prawie nie ma prawa głosu. Co robi Polska by dyrektywa uwzględniała polskie interesy? Polski minister finansów jeździ po stolicach UE i dogaduje zmiany? Wysyła super ekspertów do Rady by negocjowali i tłumaczyli polskie zastrzeżenia?

Nie, Polska robi wręcz przeciwnie:
1. Polski rząd od lat degraduje kompetencje urzędników poprzez zniesienie konkursów, zatrudnianie z klucza znajomościowego, wyrzucanie doświadczonych ekspertów i zastępowanie ich 'Misiewiczami' - mierny ale wierny!
2. Polski rząd nie ma polityki zagranicznej - skupia się na polityce wewnętrznej ingnorując polskie interesy w UE i poza granicami w ogóle. Możemy przegrać w UE byle dało się to sprzedać w Polsce jako sukces - popatrz na emaile Dworczyka.
3. Polski rząd nie ma absolutnie zdolności tworzenia sojuszy - prowadzimy ideologiczne wojny z wszystkimi. Kto nas poprze w Brukseli? Grupa Wyszechradzka - Czechy?

Jak więc wygląda polska 'walka' o VAT:
1. Do Brukseli na spotkanie Grupy Roboczej przyjeżdża 'Misiewicz' z ministerstwa finansów. Misiewicz może być ewentualnie zatrudniony w polskim przestawicielstwie przy UE w Brukseli (MSZ), a tam ważne są znajomości a nie kompetencja. Jest się dyplomatą, ma się przywileje itd ... to wszystko bardzo atrakcyjne dla naszego 'Misiewicza' skończył kurs, jest ambitny, biegał u polityka PiS na posyłki - należy mu się!

2. 'Misiewicz' jest niekompetentny, prawdopodobnie nie jest nawet ekonomistą i być może nie wie, że polskie interesy są zagrożone dyrektywą o VAT. W efekcie 'Misiewicz' nie wie czy i o co ma walczyć.

3. 'Misiewicz' nie ma żadnej mocy decyzyjnej w Polsce, by zabrać głos i coś zaproponować w imieniu Polski - jest podłączony przez łańcuszek kolegów i ma tylko kiwać głową. Decyzje podejmuje minister po konsultacji z Jarkiem (syndrom meksykańskiej armii), ale oni nawet nie wiedzą i nie chcą wiedzieć o jakimkolwiek spotkaniu grupy roboczej w Radzie, poza tym nie rozumieją o co chodzi. Jarek walczy o chrześcijaństwo w Polsce- to jest ich domena a nie jakaś tam polityka zagraniczna.

4. 'Misiewicz' zna 'jako tako' angielski i dlatego go wysyłają, ale nie mówi na tyle płynnie by na kawie dogadać się z kolegami po fachu z innych krajów. Jest przestraszony i siedzi cicho.

5. Naprzeciw 'Misiewicza' stają jego odpowiednicy z Francji, Niemiec, Holandii, Belgii ... - siedzą w biznesie od lat, bo tam zmiana rządów nie wymiata urzędników państwowych. Wymienia się ministra, sekretarzy stanu, niektórych politycznych dyrektorów. Ekspert jest niezwalnialny i jest słuchany. Kto zwolni w Niemczech Beamte? Poza tym Niemiecki minister wyznacza 'cele' do osiągnięcia, a nie każde pytać o każde słowo wypowiedziane na spotkaniu w UE. Eksperci z Niemiec, Francji... znają się od lat - nie jedną grupę roboczą już zaliczyli. Mają wysokie stanowiska w swojej administracji, mają silną pozycję (są niezwalnialni) i mogą wiele załatwić i przepchnąc. Często na spotkaniach się spierają, bo płacą im inne narody, ale po spotkaniu idą na wino i tam się doskonale dogadują.

6. Zanim dojdzie do spotkań nt dyrektywy VAT, wszyscy wyjadacze dogadują się już telefonicznie bądź spotykają w stolicach. Nasz biedny 'Misiewicz' nawet nie wie, że jest dyskusja i przyjeżdża nieprzygotowany. Na spotkaniach eksperci ogrywają 'Misiewicza' tak, że jeszcze wyjeżdża z Brukseli z przekonaniem, że zrobił dobry interes i orgał resztę.

7. Polski minister dostaje od 'Misiewicza' informacje, że wszystko OK i głosuje na 'TAK' w nowej dyrektywie. Jedynym zastrzeżeniem 'Misiewicza' mógłby być fakt, że w dyrektywie nie ma 'wartości chrześcijańskich' - 'Misiewicz' jest młody, naiwny i wierny, nie zna się na VAT, ale najważniejsze są 'wartości chrześcijańskie' - na tym się zna, pochodzi z kraju JP2.

8. Dyrektywa wchodzi w życie, niczym Nowy Ład, po 1-2 latach wychodzą na jaw negatywne skutki dla Polski, których Misiewicz i spółka nie zauważyli, bo się zwyczajnie nie znają, ani nie mają zdolności analitycznych.

9. Wtedy Jarek wręcza kwiaty ministrowi finansów ogłasza to zwycięstwem moralnym i grzmi - Bruksela nas oszukała!

Tymczasem nie oszukała nas żadna Bruksela, ale po prostu nie byliśmy w stanie ani sformułować czego chcemy, ani zaproponować zmian, ani o te zmiany walczyć. Po prostu dostajemy to co przygotowują bardziej kompetentni gracze i to co sprzyja ich interesom czasem wbrew naszym. Naród ma to jednak gdzieś. Ważne, że wyszliśmy z 'honorem'.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Paolo Monstro (6146 punktów)
>.
>>Pozdrawiam
>Tak znaczy nie.
>Czyli faxem czy tam delegacja na specjalnym zejdzie otrzyma wytyczne jak postępować.
>Bo to PiS reguluje jak za komuny?
>Jakie ciało decyduje i z jakiego sufitu bierze stawki VAT?
Tutaj opisałem schemat tworzenia dyrektywy dot opodatkowania:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,867824#w868218

myślę, że może Ci to rozjaśnić jak to działa, skąd biorą się problemy i gdzie jesteś okłamywany przez polski rząd.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
farmer (22440 punktów)
>>.
>>>Pozdrawiam
>>Tak znaczy nie.
>>Czyli faxem czy tam delegacja na specjalnym zejdzie otrzyma wytyczne jak postępować.
>>Bo to PiS reguluje jak za komuny?
>>Jakie ciało decyduje i z jakiego sufitu bierze stawki VAT?
>Tutaj opisałem schemat tworzenia dyrektywy dot opodatkowania:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,867824#w868218
>myślę, że może Ci to rozjaśnić jak to działa, skąd biorą się problemy i gdzie jesteś okłamywany przez polski rząd.
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
>

Co?

. Czyli PiS reguluje i Unia reguluje. Z kogo mam się bardziej smiac?

Z PiSu bo to PiS?
Jutro może być zero VAT bo tak.

Jedyny parametr na VAT jest bo tak. Wystarczy jeden telefon i delegaci będą nad tym głosować.

Mam nadzieję że Ci rozjasnilem jak działa ....ciało.

...Ktoś wie kto wymyśla na podstawie czego stawki VAT?



Ps. O co Ci chodzi z okłamywaniem? Może powinienes napisać że to Ty jesteś okłamywany?
12-01-2022 18:47 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)

>. Czyli PiS reguluje i Unia reguluje.
Rząd PiS to część UE

>Z PiSu bo to PiS?
>Jutro może być zero VAT bo tak.
Nie jutro, ale może być zero VAT gdy uda się przekonać 26 pozostałych krajów.

>Wystarczy jeden telefon i delegaci będą nad tym głosować.
Nie, trzeba domówić się w gronie 27 delegatów, spisać w postaci dyrektywy i dopiero wtedy nad tym głosować. Domówienie to może być 1 telefon bądź, 4 lata negocjacji - zależy co chcesz wpisać. W przypadku VAT = 0 stawiam dłużej niż krócej, choć zmiana podejścia - VAT płaci się tam gdzie produkt jest wysyłany (destination) trochę ukrócił pasożytowanie na większych gospodarkach i kto wie?

>Ps. O co Ci chodzi z okłamywaniem? Może powinienes napisać że to Ty jesteś okłamywany?
Wszyscy, którzy słuchają wypowiedzi polityków PiS nt UE ( i w wielu innych tematach) są okłamywani.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
farmer (22440 punktów)
>>. Czyli PiS reguluje i Unia reguluje.
>Rząd PiS to część UE
>>Z PiSu bo to PiS?
>>Jutro może być zero VAT bo tak.
>Nie jutro, ale może być zero VAT gdy uda się przekonać 26 pozostałych krajów.
>>Wystarczy jeden telefon i delegaci będą nad tym głosować.
>Nie, trzeba domówić się w gronie 27 delegatów, spisać w postaci dyrektywy i dopiero wtedy nad tym głosować. Domówienie to może być 1 telefon bądź, 4 lata negocjacji - zależy co chcesz wpisać. W przypadku VAT = 0 stawiam dłużej niż krócej, choć zmiana podejścia - VAT płaci się tam gdzie produkt jest wysyłany (destination) trochę ukrócił pasożytowanie na większych gospodarkach i kto wie?
>>Ps. O co Ci chodzi z okłamywaniem? Może powinienes napisać że to Ty jesteś okłamywany?
>Wszyscy, którzy słuchają wypowiedzi polityków PiS nt UE ( i w wielu innych tematach) są okłamywani.

A wniosek jest taki że Unia reguluje i PiS też .
PiS też ma frakcje i nie przypycha wszystkieho.

I też musi wydać to ogłosić w sejmie a nie tylko w TVP.
Jak zechcą (Unia) to może być 0 . Bo tak będzie jak z wieloma sprawami.
A nawet nie będziesz wiedział czemu jest 0.
Bo teraz też nie wiesz.
Jest stawka 5 a czemu nie 0 ?

Więc kto Ciebie okłamał że napisałeś że mnie okłamuje?
Skąd wniosek że to co pisze jest efektem słuchania PiSu?

Sorry ale im bardziej Cię was nakręcać to takie głupoty piszesz piszecie że nie dziwię się PiS ogrywa resztę .

Stawiam retoryczne pytania ale Ty musisz zaraz autorytarnie spychać oponenta do narożnika.
Zresztą nie Ty jeden.
Powiem tak. Nawet mi "was" nie żal.

Jak Tusk zrobił VAT na 23 to długo debatowali ? Tak se chłop wymyślił albo mu ktoś podpowiedzial i tak se zyjemy z tym do dziś.
12-01-2022 21:24 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Skąd wniosek że to co pisze jest efektem słuchania PiSu?
A skąd wniosek, że ja mam taki wniosek?
>Sorry ale im bardziej Cię was nakręcać to takie głupoty piszesz piszecie że nie dziwię się PiS ogrywa resztę .
>Stawiam retoryczne pytania ale Ty musisz zaraz autorytarnie spychać oponenta do narożnika.
Hm, możesz określić, w którym miejscu zepchnąłem Cię do narożnika?

>Zresztą nie Ty jeden.
>Powiem tak. Nawet mi "was" nie żal.
Nas, czyli kogo?
>Jak Tusk zrobił VAT na 23 to długo debatowali ?
Ja na Tuska nie głosowałem, a po podniesieniu VATu i wielu innych problemach tylko upewniłem się w swojej decyzji.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
farmer (22440 punktów)
>>Skąd wniosek że to co pisze jest efektem słuchania PiSu?
>A skąd wniosek, że ja mam taki wniosek?

Napisałeś :
....skąd biorą się problemy i gdzie jesteś okłamywany przez polski rząd....

Zapytałem czemu nie napisałeś tego o sobie.

Odpisałes

...Wszyscy, którzy słuchają wypowiedzi polityków PiS nt UE ( i w wielu innych tematach) są okłamywani.

Więc do kogo Ty to piszesz do mnie czy do WAS

Powiedz mi skąd TY masz takie wnioski że jestem okłamywany? Przez rząd PiS..i że go słucham w kwestii UE itd.?

>>Sorry ale im bardziej Cię was nakręcać to takie głupoty piszesz piszecie że nie dziwię się PiS ogrywa resztę .
>>Stawiam retoryczne pytania ale Ty musisz zaraz autorytarnie spychać oponenta do narożnika.
>Hm, możesz określić, w którym miejscu zepchnąłem Cię do narożnika?
>>Zresztą nie Ty jeden.
>>Powiem tak. Nawet mi "was" nie żal.
>Nas, czyli kogo?

"Was"...muszę się wpierw dowiedzieć jakiej liczby Ty urzywasz. Mnogiej czy pojedynczej w rozmowie ze mną.patrz j.w

>>Jak Tusk zrobił VAT na 23 to długo debatowali ?
>Ja na Tuska nie głosowałem, a po podniesieniu VATu i wielu innych problemach tylko upewniłem się w swojej decyzji.

Nie pytam na kogo głosowałeś. To przykład zmiany stawki VAT.... regulacji.
Pewnie za zgodą unii.
Była zgoda poszedł teleks.do wawy. Zmieniać.
12-01-2022 22:03 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>Skąd wniosek że to co pisze jest efektem słuchania PiSu?
>>A skąd wniosek, że ja mam taki wniosek?
>Napisałeś :
>....skąd biorą się problemy i gdzie jesteś okłamywany przez polski rząd....
>Zapytałem czemu nie napisałeś tego o sobie.
O sobie też piszę
>Odpisałes
>...Wszyscy, którzy słuchają wypowiedzi polityków PiS nt UE ( i w wielu innych tematach) są okłamywani.
Wszyscy jesteśmy okłamywani - ja też, za każdym razem gdy słyszę propagandę PiS.


Pozdrawiam
Paolo Monstro
12-01-2022 22:25 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>Jak Tusk zrobił VAT na 23 to długo debatowali ?
>>Ja na Tuska nie głosowałem, a po podniesieniu VATu i wielu innych problemach tylko upewniłem się w swojej decyzji.
> Nie pytam na kogo głosowałeś. To przykład zmiany stawki VAT....
>... regulacji.
Ustawy o VAT?
>Pewnie za zgodą unii.
Jeśli masz na myśli Komisję to nie - dopóki trzymasz się dyrektywy unijnej, Komisja nie może Cię zablokować.
Jeśli masz na myśli kraje członkowskie to też nie - nie ma takiej procedury.
>Była zgoda poszedł teleks.do wawy. Zmieniać.
Nie.
Ustawa podnosząca VAT z 22% do 23% była zaproponowana przez rząd D. Tuska i przegłosowana przez polski parlament a potem podpisana przez polskiego prezydenta, nie była 'akceptowana' przez UE tutaj proces legislacyjny:
orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3205.htm

Podwyższona stawka miała obowiązywać do 2013 roku, po czy ponownie polski sejm (znowu rząd D. Tuska) przegłosował kolejne przedłużenie do 2016.
Od tego czasu w 2016 i 2018 ustawa była przegłosowywana przez parlament z większością PiS, od 2019 jest już nieograniczona czasowo - więc od 2016 to nie Tusk odpowiada za 23% VAT tylko Kaczyński - i znów NAS okłamuje zwalając na Tuska i UE (która nie miała z tym nic wspólnego).

Dlaczego 23% ? Bo rząd potrzebuje więcej kasy i to wszystko - nie ma żadnego wzoru na to.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
farmer (22440 punktów)
.
>>Była zgoda poszedł teleks.do wawy. Zmieniać.
>Nie.
>Ustawa podnosząca VAT z 22% do 23% była zaproponowana przez rząd D. Tuska i przegłosowana przez polski parlament a potem podpisana przez polskiego prezydenta, nie była 'akceptowana' przez UE tutaj proces legislacyjny:
>orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3205.htm
>Podwyższona stawka miała obowiązywać do 2013

A.wiec mamy sytuację w której potrzeba zgody unii na zmiany.

Co to oznacza w konsekwencji? A tylko tyle że stawka VAT utrzymywana jest sztucznie przez Unię.

Aczkolwiek pewnie nic nie stoi na przeszkodzie na zgodę.

Ot. Wstaną rano i przegłosują że będzie 0.


Bez znaczenia są mechanizmy o których piszesz. To tylko procesy które.maja sprawić wrażenie ważności działań i trudu jakie niesie ta robota.

A im bardziej skomplikowane tym lepiej .
Tylko że gdy padnie hasło zmieniać to zmienia .

Ustala na zero i będzie zero. Koniec kropka.
Daje remis PiS unia.w kwestii a bo tak .

Zasadność dexyzji nie ma tu znaczenia.

...jak będę miał kupę kasy media i poparcie społeczne to przekonam ludzi do każdej decyzji .
Reszta się z tym może nie zgodzić. Ale to do wyborów
12-01-2022 23:08 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>.
>>>Była zgoda poszedł teleks.do wawy. Zmieniać.
>>Nie.
>>Ustawa podnosząca VAT z 22% do 23% była zaproponowana przez rząd D. Tuska i przegłosowana przez polski parlament a potem podpisana przez polskiego prezydenta, nie była 'akceptowana' przez UE tutaj proces legislacyjny:
>>orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3205.htm
>>Podwyższona stawka miała obowiązywać do 2013
>A.wiec mamy sytuację w której potrzeba zgody unii na zmiany.

Nie - wręcz przeciwnie - nie potrzeba zgody unii jak widać na przykładzie zmiany stawki VAT w 2010/2011 i póżniej.

W przypadku stawki 0% schodzisz poniżej minimalnej stawki (5%) i wtedy musisz uzyskać akceptację Komisji.

>Co to oznacza w konsekwencji? A tylko tyle że stawka VAT utrzymywana jest sztucznie przez Unię.
VAT to nie jest jakiś nikomu niepotrzebny, sztuczny podatek.
VAT jest głównym dochodem państw UE. Gdyby VAT był 0% wszystkie państwa by zbankrutowały dlatego żaden rząd nie zdecyduje się na powszechne 0%.
Nie wiem co masz na myśli mówiąc Unia, ale VAT jest decyzją wszystkich państw UE.

>Aczkolwiek pewnie nic nie stoi na przeszkodzie na zgodę.
>Ot. Wstaną rano i przegłosują że będzie 0.
Wstaną i przegłsują, że nie mają dochodów - czyli nie ma pensji dla nauczycieli, policji, wojska, urzędników, polityków, TVP ,.....

W każdym państwie głosowanie na temat podatków, to nie jest przypadkowy kaprys tylko tworzenie ram prawnych by utrzymać państwo

>Bez znaczenia są mechanizmy o których piszesz. To tylko procesy które.maja sprawić wrażenie ważności działań i trudu jakie niesie ta robota.
Prawo podatkowe jest ważne a nawet krytyczne dla wielu osób.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
farmer (22440 punktów)
>>.
>>>>Była zgoda poszedł teleks.do wawy. Zmieniać.
>>>Nie.
>>>Ustawa podnosząca VAT z 22% do 23% była zaproponowana przez rząd D. Tuska i przegłosowana przez polski parlament a potem podpisana przez polskiego prezydenta, nie była 'akceptowana' przez UE tutaj proces legislacyjny:
>>>orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3205.htm
>>>Podwyższona stawka miała obowiązywać do 2013
>>A.wiec mamy sytuację w której potrzeba zgody unii na zmiany.
>Nie - wręcz przeciwnie - nie potrzeba zgody unii jak widać na przykładzie zmiany stawki VAT w 2010/2011 i póżniej.
>W przypadku stawki 0% schodzisz poniżej minimalnej stawki (5%) i wtedy musisz uzyskać akceptację Komisji.


Czyli potrzeba. Czyli regulacje . Sztucznie podtrzymywanie .

Reszta bez znaczenia wciąż powtarzam. To ma tylko zaciemnić rozmowę .

Bo...
Np. co jakiś czas podnoszą i obniżają stopy procentowe.

Jednocześnie tworzą twory jak Helikopter Money.

Jakie to więc ma znaczenie ?
Jakie?

Europejski Bank Centralny w ciągu roku za dodrukowane euro skupił już aktywa za 879 mld euro (dane z 5 marca 2021)
businessin(*)zenie-dodruku-euro/c1lxhzt.amp

Tak. Ceny regulowane.
08-01-2022 13:59 
 Ocena 7 na 7
Fizyk (17637 punktów)
> ... chyba nikt nie słyszał o dobrowolnych podatkach?

Lotto, Kaskada, Multi Multi, Mini Lotto, Zdrapki... dobrowolne podatki najchętniej płacone przez najbiedniejszych - raj fiskusa.
08-01-2022 14:37 
 Ocena 5 na 5
uxbridge (5980 punktów)
>> ... chyba nikt nie słyszał o dobrowolnych podatkach?
>Lotto, Kaskada, Multi Multi, Mini Lotto, Zdrapki... dobrowolne podatki najchętniej płacone przez najbiedniejszych - raj fiskusa.
A wóda i fajki? Nie to, żebym nigdy nie płacił...
08-01-2022 15:38 
 Ocena 5 na 5
szarley (54911 punktów)
>(chyba nikt nie słyszał o dobrowolnych podatkach?)

Bardzo częste zjawisko w niewielkich społecznościach, kiedy trzeba zrobić coś dla wspólnoty.
W niektórych krajach kościoły utrzymują się z podatków dobrowolnie zadeklarowanych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-01-2022 15:47 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>>(chyba nikt nie słyszał o dobrowolnych podatkach?)
>Bardzo częste zjawisko w niewielkich społecznościach, kiedy trzeba zrobić coś dla wspólnoty.
>W niektórych krajach kościoły utrzymują się z podatków dobrowolnie zadeklarowanych
No dobra, choć nazwałbym to raczej składką, jaką zgodnie płacą ludzie zrzeszeni w różnych organizacjach. Nich i będzie dobrowolny podatek.
08-01-2022 12:09 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Unia nie narzuca konkretnych stawek, ale narzuca ograniczenia na nie, zapobiegając dużym różnicom.

A gdyby ktoś uznał podatek od konsumpcji VAT za dzieło szatana, czy może zakwestionować go w całości?

Ja uznaję VAT za wytwór wcielenia szatana, a za to za dobry, słuszny i sprawiedliwy uznaję podatek od własności okreslany w jawnej demokracji bezpośredniej i stanowiący w zasadniczej części bezpośredni dochód podatkowy osób bez posiadłości.

Czy to znaczy, że nie mam szansy na żadną unie z innymi ludzmi?

Czy może oznacza tylko, że nie mam szansy na unie ze współczesnymi, zgnilymi elitami, które na drodze do osobistego posiadania już dawno zapomniały czym jest w istocie władza?

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-01-2022 12:21 
 Ocena 6 na 6
uxbridge (5980 punktów)
>A gdyby ktoś uznał podatek od konsumpcji VAT za dzieło szatana, czy może zakwestionować go w całości?
Weź Niepierdol Konopka. Nikogo nie interesują twe głupawe popiskiwania.
08-01-2022 12:36 
 Ocena-2 na 4
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>A gdyby ktoś uznał podatek od konsumpcji VAT za dzieło szatana, czy może zakwestionować go w całości?
>Weź Niepierdol Konopka. Nikogo nie interesują twe głupawe popiskiwania.

Nie o twoją akceptację zabiegam.
Ty masz swoje interesy i nie zrezygnujesz z nich dla dobra innych ludzi.

Współczesna elita będzie mi przeciwna. Ty zdaje się należysz do niej.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>A gdyby ktoś uznał podatek od konsumpcji VAT za dzieło szatana, czy może zakwestionować go w >całości?
>

Francja podjęła pierwsze kroki we wprowadzaniu nowego systemu podatkowego. Wynalazcą podatku od wartości dodanej był w 1954 Maurice Loret - Dyrektor Dyrekcji ds. Podatków i Obowiązków Ministerstwa Gospodarki, Finansów i Przemysłu Francji. Najpierw przetestowano nowy rodzaj podatku we francuskiej kolonii - Wybrzeżu Kości Słoniowej . Uznając eksperyment za udany, podatek został wprowadzony we Francji w 1958 roku.
Pomysłodawcą tego podatku był Karl Fedorovich Siemens (3 marca 1829 Mentzendorf , Mecklenburg-Schwerin - 21 marca 19O6 Menton , Francja). Ósmy z czternastu dzieci właściciela ziemskiego Christiana Ferdinanda Siemensa. W 1883 r. zbudował pływającą elektrownię i dostarczał oświetlenie elektryczne dla Newskiego Prospektu. Przez trzy lata dostarczał bezpłatnie prąd.

Hamerlik, musisz jak Francuzi, najpierw zrobić eksperyment w jakiejś kolonii. Jak się sprawdzi, to może ktoś z niego skorzysta.

W Unii Europejskiej VAT jest prawnie ujednolicony przez tzw. Dyrektywę o podatku od towarów i usług (MwStSystRL, 2OO6).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, musisz jak Francuzi, najpierw zrobić eksperyment w jakiejś kolonii. Jak się sprawdzi, to może ktoś z niego skorzysta.

Nie mam kolonii.
Właściwie nic nie mam, bo wszystko mają już inni. To ponoć dla mojego dobra. Szarley twierdzi, że dzięki temu jestem bardzo bogaty.

Chętnie zrobię eksperyment ale na razie nie widzę możliwości.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-01-2022 18:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Właściwie nic nie mam
Rozpłacz się, z dochodem miliona złotych rocznie nic nie masz.... Biedactwo
Paczkę ci przysłać do Berlina?

>bo wszystko mają już inni.
Rozpłaczcie się i zacznijcie tupać nóżką towarzyszu komunisto.
Zabrać innym, skoro mają, typowe wasze po Pol Pocie

>To ponoć dla mojego dobra. Szarley twierdzi, że dzięki temu jestem bardzo bogaty.
Jakiś cytat, że tak twierdzę?
Znów wylazł ujemny honor.
Nazywam cię psim chujem, ale gdybyś mnie pozwał do sądu, przegrałbyś właśnie tym, że "cytujesz" moje słowa

Pewnie jesteś bogaty, ale utajniasz dochody swojej rodziny, więc nie wiem ile powyżej miliona złotych zarabiasz

>Chętnie zrobię eksperyment ale na razie nie widzę możliwości.
Buahahahahahahahah
Tak jak z kuchenną wagą telefonem i kostką cukru

Też nie masz możliwości?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozpłacz się, z dochodem miliona złotych rocznie nic nie masz.... Biedactwo

Czy mógłbyś nie podniecać się, zachować spokój, rozsądek i powagę?

Wtedy mielibyśmy cień możliwości na porozumienie się i odnalezienie kompromisu.

Ostatecznie i tak musimy porozumieć się, nie mamy w tej kwestii wyboru, bo współistniejemy i jesteśmy od siebie zależni.

Albo idziemy na wojnę, żeby ktoś zginął i ktoś zwyciężył bez żadnego kompromisu?

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-01-2022 18:49 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>>Rozpłacz się, z dochodem miliona złotych rocznie nic nie masz.... Biedactwo
>Czy mógłbyś nie podniecać się, zachować spokój, rozsądek i powagę?

Przy tobie być poważnym????
Pracowałeś w dzień po zawale serca, 16 godzin na stojąco, bez wody, w oparach toksyn
i żyjesz!!!!!
To jest poważne??

>Wtedy mielibyśmy cień możliwości na porozumienie się i odnalezienie kompromisu.
Do porozumienia trzeba używać jednego języka
ja piszę po polsku, ty po hamerciulsku

Trzeba przestać kłamać

i trochę zminimalizować hipokryzję

No i na czym ma polegać kompromis? Mam uwierzyć w twoje użalanie się, że biedactwo nic nie masz?

Ujawnij dochody swojej rodziny, zwolenniku jawności

>Ostatecznie i tak musimy porozumieć się,
Nie, nie musimy.
Nie muszę z niczego rezygnować, ani z domu, ani z sadu ani z emerytury. Nie muszę w niczym dostosowywać się do twoich hipokrytycznych wymagań

Ty możesz sobie bajdurzyć, że nie uznajesz "naszych" praw, ale to fantazje
Możesz pipcyć o jawności, ale nie ujawnisz dochodu

>nie mamy w tej kwestii wyboru, bo współistniejemy i jesteśmy od siebie zależni.
Nie jestem od ciebie w najmniejszym stopniu zależny, nie pochlebiaj sobie

>Albo idziemy na wojnę,
A se idź.

>żeby ktoś zginął i ktoś zwyciężył bez żadnego kompromisu?
Z kłamcą o honorze p.ch?

>
szarley to w realu Johannes Jerlas



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-01-2022 19:23 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A se idź.

Będzie gorzej to pójdę.
Nikt nie poradzi znieść władzy innych ludzi, ktora niszczy podwladnych.

szarley to w realu Johannes Jerlas
08-01-2022 19:44 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Nikt nie poradzi znieść władzy innych ludzi, ktora niszczy podwladnych.

Wiem, pracowałeś w dzień po zawale serca, 16 godzin na stojąco, bez wody, w oparach toksyn


Pracowałeś przykuty do maszyny bez prawa do kontaktu z dziećmi


A , i nie wolno ci jeździć samochodem w innym celu niż dowóz dzieci do szkół niewolników

Wg ciebie "robola bez mienia" nie stać na podróż do sąsiedniego miasta. Akcje krtórego banku ma Sonia, skoro podróżuje do Syrii i Peru?
WIEM!!!!! Nie jest "robolem bez mienia" ale kurwą! Widziałem jej fotkę, dość tania z niej prostytutka.

Co jeszcze wymyślisz?




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nikt nie poradzi znieść władzy innych ludzi, ktora niszczy podwladnych.
>Wiem, pracowałeś w dzień po zawale serca, 16 godzin na stojąco, bez wody, w oparach toksyn
>

Jak byś za mnie nie kupił złych doświadczeń wystarczyło mi, zeby znienawidzić system i jego wyznawców.

Dla Ciebie to nic ale dla mnie bardzo dużo.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 12:19 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> złych doświadczeń wystarczyło mi, zeby znienawidzić
> system i jego wyznawców.

Hamerlik windykować - cacy. Nic nie słyszeć o żadnym człowieku z pretensjami do bezwzględnego windykatora, który "w tańcu" się nie certolił*.
Hamerlika wkręcać w pracę w oparach toksyn - skandal i rozbój w biały dzień! Żal i nienawiść!!

*Cytat:
Wywierałem presję psychiczną na dłużnikach, powodowałem u nich dyskonfort, wpędzałem w poczucie winy, wykorzystywałem ich niewiedzę, zaskoczenie nową sytuacją i wkroczeniem w ich sprawy obcych ludzi.
Generalnie chodziło o to, żeby sprowokować dłużnika do spłaty w chwili jego podniesionych emocji, kiedy przestaje myśleć racjonalnie, wtedy staje się gotowy nie płacić innym ale zapłaci Tobie, żeby ogniżyć chwilowy poziom własnego stresu.
To oczywiście działało tylko przez chwilę i tylko na dłużników bez doświadczenia z długami.
(..) Ten wykaz zasad etycznych, który mi pokazałeś, to koncert życzeń mający niewiele wspólnego z rzeczywistością.Teraz zapewne wiele się zmieniło, skutkiem wielu nowych społecznych doświadczeń, ale lata temu nikt się nie bawił w tańcu.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,816508#w816810


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-01-2022 21:24 
 Ocena 5 na 5
uxbridge (5980 punktów)
>>A se idź.
>Będzie gorzej to pójdę.
Weź Niepierdol Konopka. Na wojnie (każdej) trzeba podporządkować się przełożonym. Dostaniesz kulkę w łeb po pierwszym pirdololo jakie zaczniesz wstawiać zamiast wykonać rozkaz.

P.S. Wróć, w żadnym razie. Zapomniałem, że konopka jest niewolnikiem idealnym. Będzie psioczył i skamlał za plecami ale wykona bez szemrania każde polecenie, nawet najpodlejsze, jeśli zobaczy w tym korzyść. Na dodatek jest chciwym tchórzem, więc można go tanio kupić, lub byle czym zastraszyć.
08-01-2022 22:00 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>A se idź.
>>Będzie gorzej to pójdę.
>Weź Niepierdol Konopka. Na wojnie (każdej) trzeba podporządkować się przełożonym. Dostaniesz kulkę w łeb po pierwszym pirdololo jakie zaczniesz wstawiać zamiast wykonać rozkaz.

Masz rację, do wojny się nie nadaję i na żadną nie pójdę.
Nadaję się tylko do gadania.


szarley to w realu Johannes Jerlas
08-01-2022 23:38 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)

>Masz rację, do wojny się nie nadaję i na żadną nie pójdę.
>Nadaję się tylko do gadania.
I za tą chwilę szczerości masz plusa!
09-01-2022 06:39 
 Ocena 6 na 6
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Masz rację, do wojny się nie nadaję i na żadną nie pójdę.
>>Nadaję się tylko do gadania.
>I za tą chwilę szczerości masz plusa!

No dobra. Ale on tyle gada, a tak mało mówi.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Nadaję się tylko do gadania.
>I za tą chwilę szczerości masz plusa!


Dokładam się z plusem.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nikt nie poradzi znieść władzy innych ludzi, ktora niszczy podwladnych.

Może byś się w końcu jakoś na serio wziął ze tego właściciela drukarni co to niby cię podtruwał?
Wróć, sorki stop. Zapomniałem, że musiałbyś wtedy automatycznie uznać, że jesteś coś komuś winien z czasów windykacji.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Nikt nie poradzi znieść władzy innych ludzi, ktora niszczy podwladnych.
>Może byś się w końcu jakoś na serio wziął ze tego właściciela drukarni co to niby cię podtruwał?
>Wróć, sorki stop. Zapomniałem, że musiałbyś wtedy automatycznie uznać, że jesteś coś komuś winien z czasów windykacji.

Przede wszystkim muszę zakwestionowac złe prawo, skoro już przekonałem się na własnej skórze i na skórze obserwowanych w moim otoczeniu ludzi, że jest złe, co niniejszym czynię.

Różnimy się pojęciem dobra i zła, pewnie kwestia doświadczeń. Do Ciebie moje pojęcie zła nie dociera, to dość powszechne. Jak sam czegoś nie przeżyjesz to nie będziesz wiedział. Teraz to Ci jest wszystko obojętnie, bo martwisz się o spokój na swoim podwórku i do granicy płota.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>> Nikt nie poradzi znieść władzy innych ludzi, ktora niszczy podwladnych.
>>Może byś się w końcu jakoś na serio wziął ze tego właściciela drukarni co to niby cię podtruwał?
>Przede wszystkim muszę zakwestionowac złe prawo, skoro już przekonałem się na własnej skórze i na skórze obserwowanych w moim otoczeniu ludzi, że jest złe, co niniejszym czynię.

1 Prawo nie jest złe, tylko (jeśli prawdą jest to co piszesz, a wątpię) nie było stosowane.
2 To prawo, które ty proponujesz jest jeszcze gorsze

>Różnimy się pojęciem dobra i zła,
Tak, dla ciebie dobrem jest publiczne zniesławienie rozmówcy poprzez zarzucenie mu przestępstwa

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

dopisz do tej stopki, że szarley okrada ludzi, przecież to twoja "prawda"
Co jeszcze wymyślisz?

Widzę, że czekasz na mój przyjazd do Berlina...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Widzę, że czekasz na mój przyjazd do Berlina...

Przyjedź na kawę, już Cię zapraszałem.
Spory o hajs i posiadanie sporami ale kawy możemy się napić.

Jeżeli Ty za nią zapłacisz to urzędnicy będą mieli na Kindergeld dla moich dzieci, z podatku od konsumpcji.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 12:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Spory o hajs i posiadanie sporami ale kawy możemy się napić

Chyba wiem, jak to się skończy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Spory o hajs i posiadanie sporami ale kawy możemy się napić
>Chyba wiem, jak to się skończy.

No, utrzymaniem poglądów.
Szarey łatwo sowich poglądów nie zmieni i ja raczej tez.


szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>> Spory o hajs i posiadanie sporami ale kawy możemy się napić
>>Chyba wiem, jak to się skończy.
>No, utrzymaniem poglądów.
>Szarey łatwo sowich poglądów nie zmieni i ja raczej tez.

Twoich poglądów, że oszukuję ludzi lichwiarskimi odsetkami?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Chyba wiem, jak to się skończy.
>No, utrzymaniem poglądów.

Nie. Olaniem twojej nadziei na kawę (co to umiera ostatnia).

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Olaniem

Te wszystkie słowa służą pogardzie, zakorzenionej w różnicy interesów i przekonań.

Wciąż i wciąż to samo.

A ja wciąż powtarzam, ze my razem niczego wielkiego nie stworzymy ale Ty jak sądzę nie masz z tym żadnego problemu.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>A ja wciąż powtarzam, ze my razem niczego wielkiego nie stworzymy
zapewne, ale poznamy się bliżej przy drugiej mojej bytności w Berlinie

Ciekaw jestem jak będziesz się starał udowodnić. że kogo oszukałem lichwą

Moja propozycja kompromisu jest aktualna.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Moja propozycja kompromisu jest aktualna.

Jesteś ideologiem podłego kapiralizmu.
Nie zmieniam zdania w tej sprawie pod wpływem twoich gróźb.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>Moja propozycja kompromisu jest aktualna.
>Jesteś ideologiem podłego kapiralizmu.

Takie perdolety świadczą jedynie o waszej intelektualnej mizerii towarzyszu, ja rozumiem, że obecny kapitalizm wam się, towarzyszu nie podoba, bo żeby mieć dom trzeba zapracować, ale głoszenie takich poglądów jest legalne w Niemczech a nawet chwalebne w Korei Północnej

Jednak nawet tego zdania żadnym cytatem z moich słów nie obronisz, bo napisał je twój chochoł

Niestety , kapitalizm taki jest, że żeby coś mieć trzeba pracować i oszczędzać, samymi tajemnicami do niczego towarzyszy nie doszliście

Chodzi o ten cytat :

"Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek, podatkach od pracy najemnej na cudzym i podatkach od konsumpcji?"

W którym oskarżasz mnie o okradanie innych lichwą od chwilówek, a to już nie jest wymyślanie mi poglądów, co mnie irytuje ale zarzucasz mi przestępstwo. I to przestępstwo będziesz musiał UDOWODNIĆ (lub pracować pół roku za darmo, żona cię ozłoci za przeprowadzkę do dwupokojowego mieszkania w Słubicach )

Będę miał niezłą polewkę z ciebie kiedy będziesz znów narzekał że złe "nasze" prawo nie pozwala ci świadomie i intencjonalnie niszczyć czyjejś reputacji

>Nie zmieniam zdania w tej sprawie pod wpływem twoich gróźb.
Niczym ci nie grożę!!
Pytałem, czy w zdaniu:
"Jeśli przyjdziesz pobić moje dziecko, to wezwę policję" jest groźba?
Odpowiedziałeś, że nie, więc zapowiedź wezwania cię przed sąd NIE JEST groźbą wg TWOJEJ definicji

To, że jesteś bolszewikiem udowodniłeś dwukrotnie
1 próbujesz określać potrzeby innych ludzi, np uważasz, że na starość wystarczy mi pokój zamiast domu. Typowe dla kompartii, których sekretarze decydowali o tym, kto może sobie kupić samochód, a kto bilet na tramwaj i kto powinien mieć mieszkanie, a kto mieszkać w Wultzhausie
2 Stawiasz warunki posiadaniu własności, podobnie jak sekretarze kompartii, którzy jednym pozwalali posiadać a innych za posiadanie wysyłali do łagrów. Twierdzisz, że jesteś zwolennikiem prywatnej własności, ale wypominasz ją innym jako coś złego.

Twoje zaprzeczanie to jedynie nowomowa
PiS też twierdził, że Pegasus to kon sola

>
szarley to w realu Johannes Jerlas


P.S. podtrzymuję propozycję kompromisu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-01-2022 19:33 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Takie perdolety świadczą jedynie o waszej intelektualnej mizerii towarzyszu, ja rozumiem, że obecny kapitalizm wam się, towarzyszu nie podoba

Zgadza się!
Nie podoba się!

Nie podoba się bo promuje cwaniactwo, bezwzględność, chciwość, oszustwo i agresję.

Ten system jest dobry ale dla pawianów albo innych jeszcze bardziej prymitywnych stworzeń.

Ja się na to nie piszę.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 19:36 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
Chodzi o ten cytat :

"Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek, podatkach od pracy najemnej na cudzym i podatkach od konsumpcji?"

W którym oskarżasz mnie o okradanie innych lichwą od chwilówek, a to już nie jest wymyślanie mi poglądów, co mnie irytuje ale zarzucasz mi przestępstwo. I to przestępstwo będziesz musiał UDOWODNIĆ (lub pracować pół roku za darmo, żona cię ozłoci za przeprowadzkę do dwupokojowego mieszkania w Słubicach )



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-01-2022 19:45 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W którym oskarżasz mnie o okradanie innych lichwą od chwilówek, a to już nie jest wymyślanie mi poglądów, co mnie irytuje ale zarzucasz mi przestępstwo. I to przestępstwo będziesz musiał UDOWODNIĆ (lub pracować pół roku za darmo, żona cię ozłoci za przeprowadzkę do dwupokojowego mieszkania w Słubicach )

Oskarżam Cię o określenie prywatnych dochodów kapitałowych dobrymi, slusznymi i sprawiedliwymi przez co o przyznanie ludziom prywatnego prawa do dochodow kapitałowych.

Nikt prócz państwa nie ma prawa do dochodu kapitałowego.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 20:05 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
"Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek, podatkach od pracy najemnej na cudzym i podatkach od konsumpcji?"

Nie rozumiesz własnych słów?

>>W którym oskarżasz mnie o okradanie innych lichwą od chwilówek, a to już nie jest wymyślanie mi poglądów, co mnie irytuje ale zarzucasz mi przestępstwo. I to przestępstwo będziesz musiał UDOWODNIĆ (lub pracować pół roku za darmo, żona cię ozłoci za przeprowadzkę do dwupokojowego mieszkania w Słubicach )

>Oskarżam Cię o określenie prywatnych dochodów kapitałowych dobrymi,

1 Brednia, ale o to możesz mnie oskarżać bezkarnie, bo to nie jest przestępstwo. Niemniej brednia i tego też udowodnić nie zdołasz

2 "Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek, podatkach od pracy najemnej na cudzym i podatkach od konsumpcji?"
Nie rozumiesz własnych słów?

OSKARŻASZ MNIE O OKRADANIE LUDZI LICHWĄ OD CHWILÓWEK!!! nie o to, że rzekomo nazwałem kapitałowy dochód dobrym

Przy okazji, kapitałowym dochodem nazywasz posiadanie oszczędnościowego konta i rachunku w banku

>Nikt prócz państwa nie ma prawa do dochodu kapitałowego.
Głoście to u Kimów w Korei, towarzyszu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie muszę z niczego rezygnować, ani z domu, ani z sadu ani z emerytury. Nie muszę w niczym dostosowywać się do twoich hipokrytycznych wymagań

Ani też Bezos, Musk, Zuckerberg, Page, Brin, Gates, Buffett i reszta nie muszą rezygnować ze swoich posiadłości, żeby inni mogli je posiąść, jedyne co Wam pozostaje to przekonać wszystkich, ze taka koncentracja własności jest dla nich dobra.

Proponuję zacząć od przekonania dzieci robotników najemnych w przymusowych szkołach, najlepiej poprzez negatywne oceny, zeby nabrały ochoty do nauki jak własność powinna być rozłożona wśród ludzi.

Porazasz systemem wartości - "moje, dla mnie, o mnie, tylko moje, tylko dla mnie, tylko o mnie, więcej, więcej, chcę jeszcze więcej a inni są mi obojętni, bo to patola, której nic się od życia nie należy".

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>Nie muszę z niczego rezygnować, ani z domu, ani z sadu ani z emerytury. Nie muszę w niczym dostosowywać się do twoich hipokrytycznych wymagań
>Ani też Bezos, Musk, Zuckerberg, Page, Brin, Gates, Buffett i reszta nie muszą rezygnować ze swoich posiadłości, żeby inni mogli je posiąść,

Dokładnie, towarzyszu komunisto, nie muszą. Poza Północną Koreą, własność nie jest karana. Jeśli ktoś własność pozyskał zgodnie z prawem, jest jego i wasze nawoływania do wywłaszczenia (podlane nowomową, że nie jesteście komunistą) nie mają znaczenia

>jedyne co Wam pozostaje to przekonać wszystkich, ze taka koncentracja własności jest dla nich dobra.
Wg ciebie jest dobra, ale niewystarczająca.
Przykład Płocka. Twój program to zwiększenie koncentracji, ale od dyskusji .... ucieczka

>Porazasz systemem wartości - "moje, dla mnie, o mnie, tylko moje, tylko dla mnie, tylko o mnie,
>więcej, więcej, chcę jeszcze więcej a inni są mi obojętni,

W lustrze to dostrzegłeś?
Bo oczywiście znów dorabiasz mi gębę.

Ale to TY, TY OSOBIŚCIE wypomniałeś własnej matce, że żyje na koszt innych i powinna pracować zamiast jeść za cudze.

Sama sobie suka winna, że cię takim chowała

Nadal zalegasz z odpowiedzią na pytanie o moje prawa, których ty nie masz,
nadal nie napisałeś jakie mam roszczenia których ty nie masz
Nadal w mocy jest moje pytanie o dowód twojej "teorii" że mając w portfelu 1000 złotych mam dług

Wiem, pracowałeś w dzień po zawale serca, 16 godzin na stojąco, bez wody, w oparach toksyn
TWOJE SŁOWA. Potem bełkotałeś coś o osierdziu

Pracowałeś przykuty do maszyny bez prawa do kontaktu z dziećmi
TWOJE SŁOWA

A , i nie wolno ci jeździć samochodem w innym celu niż dowóz dzieci do szkół niewolników
TWOJE SŁOWA, pisane po powrocie samochodem z Rumunii

Wg ciebie "robola bez mienia" nie stać na podróż do sąsiedniego miasta. Akcje krtórego banku ma Sonia, skoro podróżuje do Syrii i Peru?
Twoje słowa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dokładnie, towarzyszu komunisto, nie muszą.

Jestem propagatorem własności wyłącznie prywatnej i wrogiem własności państwowej. Jaki ze mnie komunista?

Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek, podatkach od pracy najemnej na cudzym i podatkach od konsumpcji?

To nie jest żaden komunizm tylko Ty i tobie podobni nie możecie pojąć, że kapitalizm wcale nie polega na okradaniu innych.

Kapitalizm polega na uporządkowanej współpracy dla wspólnej korzyści. Wspólna korzyść jest przy fundamentem a nie zyski zmówionych cwaniaków zgromadzone na garbie pozostałych ludzi.

Nikt nie będzie przymierał głodem, żebyś Ty mógł wykąpać się w luksusie. Nie o to chodzi.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek,

Okradam kogoś lichwą od chwilówek?
UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ

Zaczynam mieć dość twoich zarzutów przestępstw

Któregoś dnia nie uda ci się uciec i zapłacisz swój półroczny dochód jako zadośćuczynienie za szkody, tym bardziej, że w każdym wpisie umieszczasz moje nazwisko.
Żona cię ozłoci jak będzie musiała dopłacić do twoich fanaberii a do tego na zakupy pójdzie piechotą. Wakacje w Waldsiedlung są jej marzeniem
Mało ci jednego rozwodu?

Moje nazwisko Umieszczasz po to, żeby google je wyszukiwał i żeby ktoś dowiedział się o moich rzekomych przestępstwach

To nie są żarty, to jest realne wyrządzanie szkód w imię kłamstwa
To się nazywa zniesławienie

>
szarley to w realu Johannes Jerlas

Celowo pozostawiam tę stopkę

I nie użalaj się że ci grożę, to nie jest groźba.
I dobrze radzę nie szarżuj z hasłami, że nie uznajesz "naszych" praw, w twoim kraju też są prawa chroniące dobre imię. Możesz nazywać sędziów bandytami (to ich dobrze do ciebie nastroi) ale nie zmieni to faktu, że Polmetal zamiast na twoje konto przeleje twoją wypłatę na konto hotelu, w którym zanocuję przed rozprawą, przekładcy, bo nie muszę znać niemieckiego, mojego prawnika i wreszcie moje.

Komornik, "nasz komornik" nie będzie się przejmował twoim pyskowaniem na złe prawo a twoje użalanie się że jesteś "ofiarą naszych praw" na nikim nie zrobi wrażenia.




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek,
>Okradam kogoś lichwą od chwilówek?
>UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ

Ty jesteś na samym szczycie tej machiny okradania biednych ludzi, Ty jesteś ideologiem zgnilego kapitalizmu.

To Ty jesteś źródłem praw i siły stojący pod Tobą funkcjonariuszy urzędów skarbowych, poborców, lichwiarzy i komorników.

Twoja wina jest największa.

Reszta to tylko bezmyślne pijawki, które robią to dla osobistego zysku, nie zastanawiając się co to znaczy. Im wystarczy, że taki Ty i tobie podobni powiedzą im, że to jest dobre, słuszne i sprawiedliwe.

Jest Was ideologiow zgnilego kapitalizmu wiecej, nie jesteś jedyny.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>>Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek,
>>Okradam kogoś lichwą od chwilówek?
>>UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ
>Ty jesteś na samym szczycie tej machiny okradania biednych ludzi,

Ponawiam propozycję: udowodnij lub przeproś, dobrze też radzę przekonsultuj z żoną, czy warto poświęcać samochód, wakacje i radykalny spadek poziomu życia

>Twoja wina jest największa.
>
szarley to w realu Johannes Jerlas


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek,
>>>Okradam kogoś lichwą od chwilówek?
>>>UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ

Wielokrotnie wyrazales tu idee, wg których lichwiarski pieniądz ujemny, przymusowe podatki od pracy najemnej na cudzym, przymusowe podatki od konsumpcji biedoty, tajemnica kapitału są dobre, słuszne, sprawiedliwe i zbawienne.

Jesteś ideologiem złodziei.

Głosisz, że okradnie biednych, żeby zapewnić bogatym posiadanie jest sluszne.

Za co mam Cię przeprosić?

Sądzisz, że przestraszysz mnie wyrokiem waszych politycznych sądów?

Kim będę jeżeli uklęknę przed złem?
Wtedy sam złem się stanę.
Nie uklęknę i nie pokłonie się złu, na to nie licz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
09-01-2022 16:55 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>>>Chodzi Ci o to, że publicznie sprzeciwiam się okradaniu przez was biedoty w lichwie od chwilówek,
>>>>Okradam kogoś lichwą od chwilówek?
>>>>UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ
>Wielokrotnie wyrazales tu idee, wg których lichwiarski pieniądz ujemny,

1 Cytat proszę, (przyda ci się przed sądem)
2 Nie wiem co to jest "lichwiarski pieniądz ujemny" więc nie wyrażałem
3 Głosić mogę co chcę, póki nie łamię prawa. Ty złamałeś prawo , naraziłeś mnie na szkodę, co więcej wpisując moje nazwisko działasz intencjonalnie w celu wyrządzenia szkody

Czym innym jest ostry spór, czym innym niszczenie rzeczy ważnych jak np reputacja a działasz w tym celu!!!
Zarzut przestępstwa jest poważny i ty go czynisz

>Jesteś ideologiem złodziei.
Dorzucasz sobie kamyczków na grzbiet
Radzę przyhamuj, pogadaj z żoną

>Głosisz, że okradnie biednych, żeby zapewnić bogatym posiadanie jest sluszne.
Doprawdy??
Jakiś cytat?
Cóż takie brednie wolno ci pisać bo to tylko zwykłe kłamstwo,

>Za co mam Cię przeprosić?
Za publiczny zarzut przestępstwa

>Sądzisz, że przestraszysz mnie wyrokiem waszych politycznych sądów?

Tego się obawiam, że pójdziesz w zaparte i postanowisz znów udowodnić zło tego świata, poświęcając kilkadziesiąt tysięcy euro w imię tego, żeby móc się nad sobą użalać

Apeluję raz jeszcze : przemyśl, przekonsultuj z żoną

>Kim będę jeżeli uklęknę przed złem?
Złem?
Złem jest obrona dobrego imienia przed kłamstwem?

>Nie uklęknę i nie pokłonie się złu, na to nie licz.
Złu?

Dobrem jest wg ciebie kłamstwo połączone z zarzutem przestępstwa z dopisanym moim nazwiskiem, w celu propagowania rzekomo moich poglądów i czynów?
To jest dobro?

A co jeśli ktoś odwoła kontrakt ze mną, kierując się tym, że ci uwierzył, że jestem lichwiarzem?
Zdajesz sobie sprawę, że oprócz zadośćuczynienia może być jeszcze żądanie odszkodowania?

To już nie będzie półroczny dochód Hamerlika...
Zastanów się czy warto?
Daj to do przeczytania żonie, zapytaj czy chce sprzedać samochód i przenieść się do tańszego mieszkania.

>Weź pod uwagę, że jeżeli mnie pozwiesz przed wasz sąd, to zwrócę się do waszego sądu aby wezwał użytkowników tego forum na świadków.
Bredzisz Hamerliku.
Wezwać na świadka możesz tylko znając wprzódy nazwisko. Nie powiesz sądowi "wzywam Polićika" bo sąd zapyta cię dokąd wysłać wezwanie.

>Wtedy ryzykujesz tym, że nie tylko Ty ale i pozostali użytkownicy tego forum zostaną zdemaskowani i ich tożsamość stanie się publicznie jawna.
Bredzisz

>Zaryzykujesz zdradą tajemnicy tożsamości swoich kolesi?
Tak

>Wtedy mogą uznać Cię za zdrajcę i wykluczyć ze sfory.
Sfora to Kolejny twój wymysł


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2 Nie wiem co to jest "lichwiarski pieniądz ujemny"

Wyjaśnię Ci.

To jest np. -100.00 PLN na koncie biedaka, który za ich posiadanie musi zapłacić prywatnej spółce kapitałowej o nieznanych właścicielach 68,25 PLN miesięcznie licząc wg RRSO 819% Vivusa.

Zrozumiałeś?

A rozumiesz choć co to jest dochód kapitałowy - dochód z posiadania?

Zauważ, że kiedy protestuję przeciw waszej ideologii podłego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności wiele osób milczy ale Ty wciąż mnie personalnie atakujesz, poniżasz mnie i publicznie gardzisz mną.

Chcesz się licytować na wyrządzone straty w wizerunku?

Jesteś ideologiem złodziejskiego systemu - to fakt - nie widzę żadnego powodu, żeby za fakty kogokolwiek przepraszać. Fakty są jakie są i nikt na to nic nie poradzi.

Życie nauczyło Cię, że arogancja, agresja popłacają i teraz próbujesz tego na mnie.
Być może sądzisz, że gdy przestraszysz mnie waszymi sądami i komornikami, to nagle stwierdzę, że głosisz wspaniałą ideologię. Nie stwierdzę. Twoja obrona podłego kapitalizmu jest podła. Po trupach do zysku.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>2 Nie wiem co to jest "lichwiarski pieniądz ujemny"
>Wyjaśnię Ci.

Wyjaśnisz przed sędzią
Uprzedziłeś żonę?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wyjaśnisz przed sędzią
>Uprzedziłeś żonę?

Martwisz się o mnie czy grozisz mi?

Jesteś gotowy już na to, żeby publicznie stwierdzić, że kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności jest zły?

Wyraź to!

Tajna i nieopodatkowana własność to społeczne ZŁO!

Wyraź to a zmyjesz z siebie stygmat guru lichwiarzy i kolesia wierzycieli chwilówek.
To nic trudnego, potrzeba tylko odnaleźć w sobie trochę dobra dla innych ludzi.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>Wyjaśnisz przed sędzią
>>Uprzedziłeś żonę?
>Jesteś gotowy już na to, żeby publicznie stwierdzić, że kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności jest zły?

Głupcze! To że jesteś zwolennikiem tajemnic, nie będzie miało żadnego znaczenia !!!
Znaczenie ma to, że publicznie zarzuciłeś mi przestępstwo, pisząc przy tym moje nazwisko, a to wszystko w takim celu, żeby inni szukając mnie w sieci znaleźli opinię, że jestem przestępcą.
Rozumiesz to? Robiłeś to INTENCJONALNIE, żeby mi zaszkodzić.
(jeśli do tego sędzia przeczyta że w twojej opinii jest bandytą.... )

Twoje brednie o utajnionej i nieopodatkowanej nie będą nawet wysłuchane.
Twoja definicja lichwy nie będzie brana pod uwagę

Będziesz musiał przestawić DOWODY, że mam zyski z lichwy lub zapłacić równowartość półrocznej pensji (+koszta hotelu, dojazdu, prawników, przekładców)

A potem staniesz przed żoną i powiesz: Przeprowadzamy się do dwupokojowego mieszkania w Słubicach

Rozumiesz swoją sytuację?

Ponawiam propozycję: sprostuj swoją potwarz, bo przecież dowodów nie masz żadnych na swoje kłamstwo. Ale moja cierpliwość się kończy, przestanę z tobą rozmawiać, a dzień mojego przyjazdu do Berlina będzie dla ciebie czarnym dniem.

Powtórzę:
ROZUMIESZ SWOJĄ SYTUACJĘ??????
Jeśli nie, porozmawiaj z żoną



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ROZUMIESZ SWOJĄ SYTUACJĘ??????

Rozumiem do czego chcesz sprowadzić tą i każdą inną rozmowę.

Zrozumiałem też fałsz głoszony przez Jacka Głodzika, który stwierdził, że każdemu należy się tyle ile potrafi i wnosi. Otóż znacznie więcej należy się temu który wyraźnie grozi i najgłośniej drze ryja!

O twoich groźbach z nikim nie rozmawiałem, bo też nie ma o czym.


szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>ROZUMIESZ SWOJĄ SYTUACJĘ??????
>O twoich groźbach z nikim nie rozmawiałem, bo też nie ma o czym.

Cóż, nie rozumiesz
Nie rozumiesz też własnej definicji groźby

Pech twoich dzieci , bo samka wiedziała, że za idiotę się wydaje

>
szarley to w realu Johannes Jerlas


Ponawiam propozycję kompromisu
Od tej chwili będzie cię kosztował coraz więcej

A na końcu... pół roku pracy na darmo, żona cię nagrodzi dobrym seksem za sprzedany samochód i przeprowadzkę do Słubic


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Dobrze zmienię retoryke, zaproponuję coś na uspokojenie nerwów i powrót do racjonalizmu.

youtu.be/H3v9unphfi0

youtu.be/6BnT_wkuMBA


szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>Dobrze zmienię retoryke, zaproponuję coś na uspokojenie nerwów i powrót do racjonalizmu.

Zmienisz retorykę, kiedy odwołasz swoje oszczerstwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-01-2022 08:41 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Zmienisz retorykę, kiedy odwołasz swoje oszczerstwa

Nie sądzę. Anders Brevik nic nie odwołał i nawet w więzieniu nie zmienił poglądów. Teraz liczy na swoją sławę i wydanie książki po wyjściu.
Tutaj lepiej już było. Smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tajna i nieopodatkowana własność to społeczne ZŁO!

Nie znam takiej. W realu własność nie jest tajna, jest tylko niepubliczna. W dodatku opodatkowana na kilka sposobów:
a) od deszczówki
b) od odrolnienia
c) w posiać opłaty adjacenckiej
d) w postaci daniny dla Gminy
e) przy kupnie/sprzedaży
f) itd. itd.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tajna i nieopodatkowana własność to społeczne ZŁO!
>Nie znam takiej. W realu własność nie jest tajna, jest tylko niepubliczna. W dodatku opodatkowana na kilka sposobów:
>a) od deszczówki
>b) od odrolnienia
>c) w posiać opłaty adjacenckiej
>d) w postaci daniny dla Gminy
>e) przy kupnie/sprzedaży
>f) itd. itd.

Proszę nie żartuj z tymi podatkami, bo to jest poważne.
Znajdź je na tym wykresie.


Ustalmy kto podatki płaci i kto je uzyskuje.

Obstawiam, że podatki płaci wyłącznie biedota i uzyskują je bogaci, jak za dawnych, średniowiecznych czasów.


szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 08:07 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Wykres zdobyty na prędce poprzez wysłanie własnych dzieci na ulicę?

> Obstawiam, że podatki płaci wyłącznie biedota i uzyskują
> je bogaci, jak za dawnych, średniowiecznych czasów.

Jak juz napisałem, opodatkowanie własności ma miejsce na kilka sposobów.

Uzyskaj demokratyczną większość i wprowadź inne stawki, w pokorze się dostosuję.
Ale wolisz pipcyć, że rozkład własności jest tajny podczas gdy jest niepubliczny. Czyli dużo mniej tajny, niż np. treść twojej domniemanej rozmowy z córką o losie zaległości alimentacyjnych na nią.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-01-2022 08:44 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> 68,25 PLN miesięcznie licząc wg RRSO 819% Vivusa.
>Zrozumiałeś?

A patrzyłeś na mój wpis odnoszący się do angielskich banków z RRSO 1,6%?
Zgaduję: patrzyłeś a pamięć usłużna dobra.. i krótka


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ponawiam propozycję: udowodnij lub przeproś, dobrze też radzę przekonsultuj z żoną, czy warto poświęcać samochód, wakacje i radykalny spadek poziomu życia

Weź pod uwagę, że jeżeli mnie pozwiesz przed wasz sąd, to zwrócę się do waszego sądu aby wezwał użytkowników tego forum na świadków.

Wtedy ryzykujesz tym, że nie tylko Ty ale i pozostali użytkownicy tego forum zostaną zdemaskowani i ich tożsamość stanie się publicznie jawna.

Wtedy również oni będą musieli się z tego wytłumaczyć przed swoimi rodzinami, znajomymi, szefami, współpracownikami itd.

Zaryzykujesz zdradą tajemnicy tożsamości swoich kolesi?

Wtedy mogą uznać Cię za zdrajcę i wykluczyć ze sfory.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
Przyjmij propozycję kompromisu.
Nie musisz przepraszać, ale odwołaj kalumnie, że kogokolwiek okradam lichwą w chwilówkach

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyjmij propozycję kompromisu.
>Nie musisz przepraszać, ale odwołaj kalumnie, że kogokolwiek okradam lichwą w chwilówkach

Ty akurat dajesz lichwiarzom siłę i moc.
Dzięki Tobie i tobie podobnym wierzą, że wolno im i że to jest dobre.

Sądzę, że każda forma prywatnego dochodu kapitałowego, dochodu z posiadania bez sprawowania nad posiadłościami zarządu, jest złodziejstwem i pasożytnictwem społecznym.

Ty to złodziejstwo określasz dobrym i sprawiedliwym.

Jesteś guru wszystkich lichwiarzy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 08:10 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jesteś guru wszystkich lichwiarzy.

Szarley, czy warto odnosić się do czegoś takiego, tym samym podgrzewać Hamerlika zupkę z emocji?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> pozwiesz przed wasz sąd, to zwrócę się do waszego sądu aby wezwał
> użytkowników tego forum na świadków.
> Wtedy ryzykujesz tym, że nie tylko Ty ale i pozostali użytkownicy
> tego forum zostaną zdemaskowani i ich tożsamość stanie się publicznie jawna.

Napisał Hamerlik i jako dowodu użył linka do wyroku w swoim procesie o alimenty
orzeczenia(*)_001119_2012_Uz_2014-03-31_001



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-01-2022 09:08 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisał Hamerlik i jako dowodu użył linka do wyroku w swoim procesie o alimenty

O czym piszesz?

Bo ja często o koncepcji publicznie jawnej księgi kapitału a Ty?

Sądzisz, że ludzie są na tyle niepoważni, ze wszystko przyjmą?

A gdy będziesz w kółko powtarzał alimenty, alimenty, alimenty to nawet wywołasz u nich nastrój emocjonalny.

O czym Ty mówisz?
Na jaki temat prowadzisz rozmowę?

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 10:05 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>O czym piszesz? O czym Ty mówisz?
>Na jaki temat prowadzisz rozmowę?

Falsyfikuję tylko twoją tezę, jakoby użytkownicy tego forum zostali zdemaskowani w sądzie i ich tożsamość stała się publicznie jawna.
Nie stałaby się. Stałaby się niepubliczna.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-01-2022 10:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Falsyfikuję tylko twoją tezę, jakoby użytkownicy tego forum zostali zdemaskowani w sądzie i ich tożsamość stała się publicznie jawna.
>Nie stałaby się. Stałaby się niepubliczna.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Przecież ujawniłbym je.

Czy ja wyglądam na katolika, żeby mieć w sobie umiłowanie tajemnic?

Nie dla mnie wasza maskarada.

szarley to w realu Johannes Jerlas
10-01-2022 10:46 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Twoje grożenie palcem wrażenia na mnie nie robi.

>Przecież ujawniłbym je.

Imię i nazwisko? Moje znasz.
Tak przy okazji, gdyby udostępniono ci jakieś inne dane (np. adres) - beknąłbyś za ujawnienie. Ale ty zdaje się lubisz podkładać tyłek pod kopniaki (wzruszenie ramionami).

Za recydywę wcześniej czy później poszedłbyś siedzieć, adminów portali, na których coś tam ujawniałbyś poproszono by o wymazanie danych, informacja stałyby się znów niepubliczna i tyle byłoby z twoich 5 minut.

PS z tego co wiem, w wiezieniu dostępu do internetu nie ma a i dzieci rzadko się widuje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
10-01-2022 10:56 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czy ja wyglądam na katolika, żeby mieć w sobie umiłowanie tajemnic?

Ja katolikiem nie jestem, ale cudze tajemnicę szanuję.
Ty masz widać inaczej - zdarza się.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
08-01-2022 12:55 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Poseł PiS: Chcemy wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe.
>>- Obniżymy VAT na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej.
>Eee....to kto tu jest kim bo już się pogubiłem.
>Skoro czekają na zgodę Unii to ta Unia jest Partią czy co?Będzie jakieś plenum KC na szczeblu?
>Bo nie wiem z kogo i zczego się w śmiać?

Ceny regulowane. Ha..ha.. Na tej metodzie m.in. komuna nigdy nie była gospodarczo prężna na tyle, by uciec przed hiperinflacją, co zresztą było przyczyną tak wielkiego niezadowolenia społecznego, że wszyscy oczekiwali kiedy ten system ekonomii radzieckiej (m.in. rubel transferowy) runie, bo był już niestrawny i tylko klęski wróżył.
Obecność państwa na polu wolnego rynku była tylko przeszkodą. A gospodarka państwowa by mieć kontrolę na rynku wymian towarowych. Zawsze kontrolowała czy podaż czasem nie jest za duża. Jak to zrobić? Ano albo się zmniejszało podaż towarów (z urzędu nakazem administracyjnym) albo właśnie sterowało się cenami towarów choć to było całkowicie oderwane od rzeczywistości. Dlaczego? No bo cena nie jest równoważnikiem wartości towaru. Cena jest zawsze wyznacznikiem trendów rynkowych i określa stan nierównowagi podaży i popytu. Tak. Nierównowagi rynkowej. "Ekonomia polityczna" prof. Brusa (wyemigrował do Izraela po nagonce na niego i innych polskich Żydów). Tak jakbym słyszał wyjaśnienia PiS-u. Wszyscy naokoło winni tylko nie PiS (Putin, UE, Czesi, pandemia, nierodność kobiet więc aborcja itd.) Wtedy byli winni Żydzi, jak zwykle, ale nie ZSRR i jego narzucana ekonomia. Poseł PiS-u, chyba jest dopiero na etapie nauki o ekonomii, jaki przedstawiali wtedy (za komuny) "wybitni ekonomiści" sterujący gospodarką polską. Hiper inflacja wtedy sięgała progów inflacji kryzysowej w przed Hitlerowskiej gospodarce Niemiec w której nominał tysiąca marek był równy 50 groszom polskim.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-01-2022 13:09 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
?
>>Bo nie wiem z kogo i zczego się w śmiać?
>Ceny regulowane. Ha..ha...
>

Czyli te ceny regulowane jak za komuny są śmieszne a decyzja o VAT "komitetu centralnego ' unii już nie ?

Mnie ciekawi jaką metodą ustala się VAT?

No bo skoro Polak zarabia gówniane pieniądze i płaci za paliwo jak za zboze to jest parobkiem na rynku europejskim .


Komitet centralny ustala stawkę na VAT to może ustali wypłaty dla Polaków?
08-01-2022 13:21 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>?
>>>Bo nie wiem z kogo i zczego się w śmiać?
>>Ceny regulowane. Ha..ha...
>>
>Czyli te ceny regulowane jak za komuny są śmieszne a decyzja o VAT "komitetu centralnego ' unii już nie ?
>Mnie ciekawi jaką metodą ustala się VAT?
>No bo skoro Polak zarabia gówniane pieniądze i płaci za paliwo jak za zboze to jest parobkiem na rynku europejskim .
>Komitet centralny ustala stawkę na VAT to może ustali wypłaty dla Polaków?

VAT to nauka o wartości dodanej. Płaci za nią ten ostatni co kupuje.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>VAT to nauka o wartości dodanej. Płaci za nią ten ostatni co kupuje.

VAT to podatek od konsumpcji. Ewolucyjny następca pańszczyzny.

Płaci go biedota przy każdym kęsie upieczonego przez siebie chleba, żeby było na instytucje i wojsko, które będą bronić władzy bogatych na świecie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Wtedy byli winni Żydzi, jak zwykle, ale nie ZSRR i jego narzucana ekonomia.

Co to znowu za bzdury??
Ekonomię ZSRR STWORZYLI ŻYDZI. Po wojnie w Polsce Gomułka ekonomię powierzył Żydowi Hilaremu Mincowi, który studiował prawo i ekonomię w Polsce i we Francji.
Jak ktoś uważa, że po wojnie, gdy ludzie nie mieli gdzie mieszkać i z głodu umierali, ratunkiem byłby dla nich "wolny rynek", nie będę po raz kolejny pisał, jakie to jest ograniczenie umysłowe.
Jak komuś było wtedy źle to mógł sobie wziąć kredyt, tak jak dzisiaj i samemu go spłacać. Dzisiaj nas zadłużają a spłacać to będą przyszłe pokolenia. Zabawa trwa.
Polak teraz się zachwyca początkami ekonomii Johna Law. Nawet Newton dał się na tą ekonomię nabrać i stracił majątek. Początki były piękne, teraz przekroczyliśmy szczyt i zaczęła się przepaść.
okragly (21676 punktów)
>Ceny regulowane jak za komuny
patoelity boją sie, że wybuchnie protest jak w Kazachstanie
08-01-2022 13:17 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Ceny regulowane jak za komuny
> patoelity boją sie, że wybuchnie protest jak w Kazachstanie

Okrągły! Ty nie rób za Jackowskiego-polskiego janowidza. On też tak sra jak Ty. Masz jakieś podstawy do takich twierdzeń? Jak nie masz, to idź do swojego raju. Tam nie było jeszcze Kazachstanu.Pokaż przede wszystkim gdzie ten raj był..


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-01-2022 15:08 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Ceny regulowane jak za komuny
>> patoelity boją sie, że wybuchnie protest jak w Kazachstanie
>Okrągły! Ty nie rób za Jackowskiego-polskiego janowidza. On też tak sra jak Ty. Masz jakieś podstawy do takich twierdzeń? Jak nie masz, to idź do swojego raju. Tam nie było jeszcze Kazachstanu.Pokaż przede wszystkim gdzie ten raj był..

Jak "był"? On jest. Tu, w PRL, przepraszam... RP (Nie mogę się przyzwyczaić)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Poseł PiS: Chcemy wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe.

Przecież prawica zrodziła się z nienawiści do wszystkiego co wspólne a teraz mają być wspólne ceny?

To po był demontaż państwa i sprzedaż wszystkiego obcokrajowcom, zeby teraz dojść do wniosku, że nie było się od czego wyzwalać?

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>To po był demontaż państwa i sprzedaż wszystkiego obcokrajowcom, zeby teraz dojść do wniosku, że >nie było się od czego wyzwalać?
>

To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic.

Gdyby Polska leżała gdzieś w Afryce to po takim solidarnościowym "wyzwoleniu", kierowanym przez agentów CIA, to byśmy dzisiaj z głodu umierali. Uratował nas niemiecki śmietniki i wyjazdy na roboty do Niemiec.
Polak musi spojrzeć prawdzie w oczy, nie potrafimy niczym rządzić, jedno nam tylko w głowie KRAŚĆ.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365