Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zaproszenie dla tych, którzy nie boją się myśleć

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
19-01-2010 12:22Katarzyna Szczepanek (41 punktów)Zaproszenie dla tych, którzy nie boją się myśleć
Ocena -3 na 3
Zapraszam na mój koncert: 22 stycznia (piątek), godz. 19.00, do Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, Warszawa. Wstęp 10 zł.
W programie piosenki Jacka Kaczmarskiego, własne oraz z repertuaru innych artystów, opatrzone autorskimi komentarzami i ułożone w przemyślany program. Wszystkie mówią o zmaganiach człowieka ze sobą i rzeczywistością, przeznaczone są dla tych, którzy nie boją się myśleć.
Więcej informacji na mojej stronie:
www.katarzynaszczepanek.xt.pl

Pozdrawiam.

Katarzyna
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marta (887 punktów)
>Zapraszam na mój koncert: 22 stycznia (piątek), godz. 19.00, do Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21,
>Warszawa. Wstęp 10 zł.
>W programie piosenki Jacka Kaczmarskiego, własne oraz z repertuaru innych artystów, opatrzone
>autorskimi komentarzami i ułożone w przemyślany program. Wszystkie mówią o zmaganiach człowieka ze
>sobą i rzeczywistością, przeznaczone są dla tych, którzy nie boją się myśleć.
>Więcej informacji na mojej stronie:
>www.katarzynaszczepanek.xt.pl
>Pozdrawiam.
>Katarzyna
>
Umiejętność autoreklamy opanowana do perfekcji...
20-01-2010 09:41 
 Ocena-1 na 1
Katarzyna Szczepanek (41 punktów)
>Umiejętność autoreklamy opanowana do perfekcji...
Komplement!
20-01-2010 02:03Nie na temat
 Ocena 13 na 13
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Uderzyła mnie podstrona Msza za Srebrenicę. W Srebrenicy bośniaccy Serbowie (prawosławni chrześcijanie) wymordowali bośniackich M/muzułmanów* za to, że byli M/muzułmanami. Rozumiem potrzebę uczczenia pamięci ofiar, ale wypadałoby znaleźć jakiś bardziej stosowny sposób niż organizowanie mszy. Tym bardziej, iż taka, cytuję:

...Msza w intencji ofiar i sprawców masakry:
za żywych - o Bożą Opiekę w dalszym życiu i odkrycie Bożej Miłości
za sprawców - o opamiętanie i Powrót do Boga.


...wygląda na życzenie, by ofiary, którym udało się mimo wszystko przeżyć, nawróciły się na chrześcijaństwo.
Gdybym był muzułmaninem, składany kindżał sam by mi się w kieszeni otworzył.

*Trudno zdecydować, czy użyć tu dużej czy małej litery, bo Muzułmanin, to w d. Jugosławii nazwa narodowości. Ale, że kryterium przynależności do tejże była głównie przynależność historyczna i/lub religijna do społeczności muzułmanów - właściwie na jedno wychodzi.
20-01-2010 05:08 
 Ocena 7 na 7
rudyment (3233 punktów)
Ano widzisz, tak to bywa, gdy ktoś już się nie boi myślenia, ale jeszcze nie wie, jak go używać


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Katarzyna Szczepanek (41 punktów)
>za żywych - o Bożą Opiekę w dalszym życiu i odkrycie Bożej Miłości
>za sprawców - o opamiętanie i Powrót do Boga.[/color]
>...wygląda na życzenie, by ofiary, którym udało się mimo wszystko przeżyć, nawróciły
się na chrześcijaństwo.
Odkryć Bożą miłość można także będąc muzułmaninem. Jak wiesz, oni również wierzą w Boga.

Pozdrawiam.
Katarzyna
www.katarzynaszczepanek.xt.pl
20-01-2010 10:58 
 Ocena 2 na 2
obcy gatunek (907 punktów)
>>za żywych - o Bożą Opiekę w dalszym życiu i odkrycie Bożej Miłości
>>za sprawców - o opamiętanie i Powrót do Boga.[/color]
>>...wygląda na życzenie, by ofiary, którym udało się mimo wszystko przeżyć, nawróciły
>się na chrześcijaństwo.
>Odkryć Bożą miłość można także będąc muzułmaninem. Jak wiesz, oni również wierzą w Boga.
>Pozdrawiam.
>Katarzyna
>www.katarzynaszczepanek.xt.pl
>
Rozumiem, że mówiąc o odkryciu miłości Boga, to chodziło Ci oczywiście o odkrycie miłości Boga Islamu.
20-01-2010 12:33 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Odkryć Bożą miłość można także będąc muzułmaninem. Jak wiesz, oni również wierzą w Boga.
A niebożą tylko taką zwyczajną?
Pozdrawiam.
20-01-2010 15:00 
 Ocena 6 na 6
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>za żywych - o Bożą Opiekę w dalszym życiu i odkrycie Bożej Miłości
>>za sprawców - o opamiętanie i Powrót do Boga.[/color]
>>...wygląda na życzenie, by ofiary, którym udało się mimo wszystko przeżyć, nawróciły
>się na chrześcijaństwo.
>Odkryć Bożą miłość można także będąc muzułmaninem. Jak wiesz, oni również wierzą w Boga.

Ta, i może tego samego?

Tylko czemu im obiecał rodzynki.. tfu, znaczy hurysy jak wysadzą w powietrze wszystkich niewiernych (ach, ta boża miłość, niejedno ma imię) a nam, wysadzonym, tylko harfy, białe szlafroki i przyjemność patrzenia jak się zły sąsiad smaży w piekle, i to pod warunkiem, że będziemy jako ten Gowin?


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
20-01-2010 16:47 
 Ocena 9 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>za żywych - o Bożą Opiekę w dalszym życiu i odkrycie Bożej Miłości
>>...wygląda na życzenie, by ofiary, którym udało się mimo wszystko przeżyć, nawróciły
>się na chrześcijaństwo.
>Odkryć Bożą miłość można także będąc muzułmaninem. Jak wiesz, oni również wierzą w Boga.

Pozostanę przy mojej interpretacji.
Po pierwsze: msza.
Po drugie: ględzenie o Bożej Miłości z daleka pachnie chrześcijaństwem. Muzułmański Bóg jest znacznie bardziej powściągliwy w Miłością bombardowaniu. Atrybut Al-Wadud (kochający, życzliwy - co, wg muzułmańskiego źródła, należy rozumieć jako: Ten, który kocha ludzi, którzy są Mu posłuszni, zwracają się do Niego i okazują żal za grzechy oraz jest przez nich kochany) wymienia się dopiero na 48 miejscu.
Po trzecie: w intencji mszy jasno wyrażona jest sugestia, że muzułmanie Bożą Miłość mają dopiero odkryć, co tym samym oznacza, że dotąd, na gruncie własnej religii, pojęcia o niej nie mają.
Kęsim, kęsim... .

Pozdrawiam.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Zmieniłaś kryteria
W kwietniu było:
Zaproszenie na koncert dla lubiących myśleć
23-01-2010 06:18 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
>Zmieniłaś kryteria
>W kwietniu było:
> Zaproszenie na koncert dla lubiących myśleć
>
Jednak w kółko to samo:
z tamtego wątku:
Właściwie zawsze piszę, że piosenki przeznaczone są dla tych, którzy nie boją się myśleć
.
23-01-2010 07:16 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>Zmieniłaś kryteria
   Pani Katarzyna nie zmienia zdania, ona tylko się rozwija w wierze.

>Jednak w kółko to samo:
   Bo pani Katarzyna jest z tego odłamu racjonalistów, co to wierzą rozumem i rozumują wiarą, więc i pole widzenia z przerębla perspektywą nie oszałamia.

   Tym bardziej szamotaninę doceniam, że przerębel co chwilkę krzyżykiem w jakiejś szkole przymarza.

   Dzisiaj doceniłem półkrzyżem.
20-01-2010 11:13
 Ocena 11 na 11
Meretseger (61860 punktów)
Czy piosenki Kaczmarskiego i myślenie są ze sobą nieodłącznie związane? Jeśli nie słucham Kaczmarskiego to znaczy, że nie myślę, bo albo nie lubię, albo się boję?
Może tytuł wątku powinien brzmieć "Zaproszenie dla miłośników piosenki poetyckiej"? Bo z tym myśleniem to jedziesz, droga Koleżanko, po bandzie...
20-01-2010 14:55 
 Ocena 5 na 5
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Czy piosenki Kaczmarskiego i myślenie są ze sobą nieodłącznie związane? Jeśli nie słucham Kaczmarskiego to znaczy, że nie myślę, bo albo nie lubię, albo się boję?

Ale to proste - jak nie słuchasz Kaczmarskiego to znaczy, że się nie zmagasz, a jak się nie zmagasz to nie myślisz!
Jeżeli przypadkiem pogodziłeś się z samym sobą i zaakceptowałeś rzeczywistość, albo nie daj boże ona Ci się zasadniczo podoba, to już samo dno. Normalnie ameba

To ja pełznę rozprostować nibynóżki... Kto ze mną?

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Zapraszam na mój koncert: 22 stycznia (piątek), godz. 19.00, do Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21,
>Warszawa. Wstęp 10 zł.
>W programie piosenki Jacka Kaczmarskiego, własne oraz z repertuaru innych artystów, opatrzone
>autorskimi komentarzami i ułożone w przemyślany program. Wszystkie mówią o zmaganiach człowieka ze
>sobą i rzeczywistością, przeznaczone są dla tych, którzy nie boją się myśleć.

Patrząc na Twoje wypowiedzi już mnie odrzuca na samą myśl o spędzeniu całego wieczoru na słuchaniu twoich przemyśleń.

Czy autorskie komentarze do Kaczmarskiego to komentarze autorstwa Kaczmarskiego?
Czy może Twoje "autorskie" - znaczy sama je wymyśliłaś?
Aż się boję myśleć co to za dzieła...


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
20-01-2010 18:47 
 Ocena 3 na 3
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Aż się boję myśleć co to za dzieła...
Sądząc po wcześniejszych występach na forum są to Dzieła Nawalony.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365