Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dawkins "Wrogowie rozumu"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
08-02-2010 21:10marek milczewski (2335 punktów)Dawkins "Wrogowie rozumu"
Ocena 10 na 10
Jak w tytule. Dzisiaj 08,02,10 program na polskiej 2-ce!!! o godz. 1-ej w nocy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

08-02-2010 21:14
 Ocena 14 na 14
Kamila Janowicz (598 punktów)
O tej właśnie porze TVP realizuje swoją misję...
09-02-2010 01:03 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>O tej właśnie porze TVP realizuje swoją misję...

   Nic to. Najważniejsze że Big i ja, w łóżeczku, właśnie zaczynamy oglądać
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
> Nic to. Najważniejsze że Big i ja, w łóżeczku, właśnie zaczynamy oglądać
Big to skrót od Big Cyc?
09-02-2010 12:51 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>> Nic to. Najważniejsze że Big i ja, w łóżeczku, właśnie zaczynamy oglądać
>Big to skrót od Big Cyc?

   Nie.

Ale żeby post nie był taki krótki, to Ci powiem, że 15 listopada 1988 roku wschód Słońca był o 6:57.
09-02-2010 10:00 
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)
>O tej właśnie porze TVP realizuje swoją misję...

A ja myślałem ( sorry - ja żem myślał ), że realizuje ją puszczając "M jak miłość"
Do takiego wniosku doszedłem przed chwilą, sugerując się maksymą : "decyduje ogół nie margines"
Matix (5786 punktów)
O ile zakład, że będzie żenujący lektor z żałosnymi nadinterpretacjami w tłumaczeniu na dodatek? Dlatego nie lubię lektorów.... wolę napisy tłumaczone bez własnych interpretacji
Kamila Janowicz (598 punktów)
Niedługo do zwykłych wiadomości potrzebna będzie dodatkowa osoba do tłumaczenia. Obecnie są na żenująco niskim poziome, a i tak rozumie je tylko mały procent słuchaczy.
Arłukowicz (3162 punktów)
>Niedługo do zwykłych wiadomości potrzebna będzie dodatkowa osoba do tłumaczenia. Obecnie są na żenująco niskim poziome, a i tak rozumie je tylko mały procent słuchaczy.

Po co ?
Ci co nie " rozumiom" mają to samo w : Fakcie, Super-expresie itp.., podane we właściwej formie

pozdrawiam
Kamila Janowicz (598 punktów)
A na ostatniej stronie Faktu jest jeszcze naga panienka, esencja całej gazety.
jankw (453 punktów)
I tak wybrali łagodną propozycję. Gdyby zechcieli puścić "Źródło wszelkiego zła?", to dopiero byłbym zaskoczony. Ale żeby nie spowodować burzy, musieliby chyba nadać obraz do góry nogami, a dźwięk od tyłu.
THG303 (370 punktów)
Zawsze, wszędzie, wszystko co wartościowe i ciekawe jest późno w nocy. Mało kto obejrzy = mniej "szkód"
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
> Mało kto obejrzy = mniej "szkód"

No pewnie, że będzie mniej szkód. Im głupszy naród tym mniej szkód może wyrządzić "elicie rządzącej". "Mądry" obywatel wie, jakie proszki kupować, aby biel była czarniejsza od zieleni i to mu do życia wystarczy.

marson (366 punktów)
około miesiąc temu "2-ka" już wyemitowała jedną z części filmu "wrogowie rozsądku", ale też tak póżno
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Super, że to nadają . A pora pewnie też z uwagi na to, że dla wielu Polaków to horror jest . No i nie dla dzieci, boby się jeszcze modlić przestały jak tatuś kazał i szóstkować na lekcyjkach u katechety
goląka (95 punktów)
Wprawdzie późno było, ale obejrzałam... i jestem w szoku, że w Telewizji Publiczej wyemitowali takie tezy Dawkinsa, jak np. ta, że zawsze - czy to kapłani, czy to rabini, czy mułłowie - zawsze potrafią tak wysterować jednostkami, aby osiągnąć korzyści dla siebie...
pavvel (8272 punktów)
I co że pokazali? Kto to tak naprawdę oglądał? Parę osób, które Dawkinsa i tak już znają?

To celowe zagranie, żeby nie można było im zarzucić, że prezentują jeden tylko światopogląd.

Ucieszę się, gdy podobne programy będą w niedzielne popołudnia serwować.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365