Racjonalista - Strona głównaDo treści
29.V.2023r zaczął się w Polsce bolszewizm.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-05-2023 11:23pawel_p (154 punktów)29.V.2023r zaczął się w Polsce bolszewizm.
Ocena 6 na 6
Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.

Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pawel_p (154 punktów)
PiS - partia ludzi zdeprawowanych.

29-05-2023 13:11 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
Kiedyś prorokowano, zresztą ja również, że Kaczyński podpali Polskę. No cóż, to złote dziecko PRLu wprowadzając bolszewizm rzeczywiście paląc demokrację pali Polskę. Niczego się nie spodziewałem dobrego po pieszczochu komuchów, miałem jedynie nadzieję, że aż tak wielu sprzedajnych nie ma w sejmie osłów
panTeista (6808 punktów)
>miałem jedynie nadzieję, że aż tak wielu sprzedajnych nie ma w sejmie osłów

Komu się sprzedali? Kto posłów PiS przekupił?
29-05-2023 16:44 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>>miałem jedynie nadzieję, że aż tak wielu sprzedajnych nie ma w sejmie osłów
>Komu się sprzedali? Kto posłów PiS przekupił?
Zaprzedawać się; «zdradzić dla własnych korzyści»; «odstąpić od swoich przekonań dla korzyści materialnych lub osiągnięcia jakiegoś celu»
Jak widzisz nie tylko o pieniądze gra się toczy, chodż w przypadku pisowskich karierowiczów i oszustów pieniądz odgrywa główną rolę. Ale tym razem dochodzi jeszcze strach przed utratą władzy i w konsekwencji odpowiedzialnością za haniebne łamanie prawa i Konstytucji.
Jeżeli ktoś tego nie dostrzega, to niezbyt dobrze o nim świadczy.
Thoter (6650 punktów)
>>miałem jedynie nadzieję, że aż tak wielu sprzedajnych nie ma w sejmie osłów
>Komu się sprzedali? Kto posłów PiS przekupił?
>

Sprzedali się "demokracji". Sami siebie przekupili uchwalając sobie różne synekury i wciągając rodzinę w ten demokratyczny geszeft.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
A nie pójść na wybory?

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
29-05-2023 12:33 
 Ocena 2 na 2
pawel_p (154 punktów)
>>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
>A nie pójść na wybory?

Wybory będą przez PiS zmanipulowane ......
PiS nie odda władzy, bo wtedy nastąpi czas rozliczeń i co drugi aparatczyk pisowski trafi do pudła.
29-05-2023 16:36 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>A nie pójść na wybory?
>Wybory będą przez PiS zmanipulowane ......

PO nie ma chętnych na obserwatorów, żeby patrzyli komisjom wyborczym na ręce?

>PiS nie odda władzy,

Raz już oddał władzę, po przegranych wyborach rządziła PO+PSL, dlaczego nie utrzymały się przy władzy? Miały za sobą media publiczne, mimo to przegrali wybory.
Thoter (6650 punktów)
>>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
>A nie pójść na wybory?
>

Gdzie te wybory się odbywają ??
Można pójść oddać głos, na tych których wybrano.
Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
Przynajmniej będzie jakaś korzyść materialna z tej "demokracji".
30-05-2023 05:43 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
>>A nie pójść na wybory?
>Gdzie te wybory się odbywają ??
>Można pójść oddać głos, na tych których wybrano.
>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
>Przynajmniej będzie jakaś korzyść materialna z tej "demokracji".
Nie wszyscy jesteśmy sprzedawczykami, wybory pokażą ilu was jest.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Thoter (6650 punktów)

>>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
>>Przynajmniej będzie jakaś korzyść materialna z tej "demokracji".

>Nie wszyscy jesteśmy sprzedawczykami, wybory pokażą ilu was jest.
>

Jak komuś się roi, że biorąc udział w tzw. wyborach to dokonuje jakiegoś wyboru, to chciałbym wiedzieć jakie przygotowano opcje do wyboru i jakie będą tego skutki ??
Obserwuję jak właściciel demokratycznego cyrku podzielił nas i każdy ma wizję, że jest po lepszej stronie. Walczymy między sobą nie rozumiejąc gdzie jest nasze dobro.
Hamerlik, ekspert od dobra, powinien nam wyjaśnić, gdzie w tej chwili jest dobro przyszłych pokoleń.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Hamerlik, ekspert od dobra, powinien nam wyjaśnić, gdzie w tej chwili jest dobro przyszłych pokoleń.
W zmianie mentalności ludzkości z materialnej na duchową.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
31-05-2023 06:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Hamerlik, ekspert od dobra, powinien nam wyjaśnić, gdzie w tej chwili jest dobro przyszłych pokoleń.
>W zmianie mentalności ludzkości z materialnej na duchową.
w zdrowym ciele zdrowy duch (duch jest z ciała)
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Hamerlik, ekspert od dobra, powinien nam wyjaśnić, gdzie w tej chwili jest dobro przyszłych pokoleń.
>>W zmianie mentalności ludzkości z materialnej na duchową.
>w zdrowym ciele zdrowy duch (duch jest z ciała)
Ciało jest z Ducha.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Thoter (6650 punktów)
>>Hamerlik, ekspert od dobra, powinien nam wyjaśnić, gdzie w tej chwili jest dobro przyszłych pokoleń.
>W zmianie mentalności ludzkości z materialnej na duchową.
>

Właśnie taka zmiana zachodzi i to szybko.
Przyszłe pokolenia będą uduchowionymi biedakami.
Skansen w środku Europy.

www.youtub(*)1V3CyZokKQbfCJRZ7hldh7&index=3

Sandrine Dixson-Declève mówi, obsesji na punkcie wzrostu.
30-05-2023 08:36 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.

Wolę oddać głos tym co obietnice spełniają.
Thoter (6650 punktów)
>>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
>Wolę oddać głos tym co obietnice spełniają.
>

Dlatego wygrał PIS i teraz większość psioczy.
panTeista (6808 punktów)
>>>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
>>Wolę oddać głos tym co obietnice spełniają.
>>
>Dlatego wygrał PIS i teraz większość psioczy.

Niech sobie psioczą, a ja oddam głos na PiS.
PiS ma 35% poparcia, a PO ma 25% poparcia. Zatem Tusk jako niedotrzymujący obietnic ma mniejsze szanse.
Thoter (6650 punktów)

>Niech sobie psioczą, a ja oddam głos na PiS.

Bardzo inteligentna odpowiedź.

>PiS ma 35% poparcia, a PO ma 25% poparcia. Zatem Tusk jako niedotrzymujący obietnic ma mniejsze szanse.
>

PIS to balszoj bund.
30-05-2023 17:40 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
>Niech sobie psioczą, a ja oddam głos na PiS.

Na tym polega demokracja, że każdy ma prawo głosować na kogo chce, ale też każdy ma prawo kandydować

I na tym polega zamach na demokrację, że kogoś, bez wyroku sądu, chce się pozbawić prawa do kandydowania. Jeśli PiS swoimi sztuczkami z komisją pozbawi kogokolwiek prawa do kandydowania, to wybory może wygra, ale będą jedynie wyborczą farsą jak w PRLu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Na tym polega demokracja, że każdy ma prawo głosować na kogo chce, ale też każdy ma prawo kandydować
>

Trzeba dodać, że to jest amerykańska demokracja.
W greckiej demokracji ochlos nie miał prawa głosu i nie mógł "rządzić".
31-05-2023 07:34 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,900846#w900908
Cytat:
W Norymberdze bandyci sądzili porządnych ludzi, którzy bronili siebie i Europy przed tym czego teraz doświadczamy.


Odpisywanie na twoje wpisy napawa mnie wstrętem. Brunatna substancja wylewająca się twojej nazistowskiej gęby nie różni się od brunatnej substancji z drugiej strony pokarmowego przewodu, więc racz nie pisać niczego pod moimi wpisami

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
panTeista (6808 punktów)
>I na tym polega zamach na demokrację, że kogoś, bez wyroku sądu, chce się pozbawić prawa do kandydowania.

Od decyzji komisji można się odwołać do sądu.
31-05-2023 08:18 
 Ocena 2 na 2
pawel_p (154 punktów)
>>I na tym polega zamach na demokrację, że kogoś, bez wyroku sądu, chce się pozbawić prawa do kandydowania.
>Od decyzji komisji można się odwołać do sądu.

Teoretycznie, ale sąd administracyjny sprawdza tylko pod względem formalnym, czy postępowanie komisji było zgodne z ustawą o tej komisji. Poza tym , sąd administracyjny nie ma obowiązku rozstrzygnąć sprawy przed wyborami. Nie pleć głupot.
www.youtube.com/watch?v=fYdfJ9AetZM
31-05-2023 09:31 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>>I na tym polega zamach na demokrację, że kogoś, bez wyroku sądu, chce się pozbawić prawa do kandydowania.
>>Od decyzji komisji można się odwołać do sądu.
>Teoretycznie, ale sąd administracyjny sprawdza tylko pod względem formalnym, czy postępowanie komisji było zgodne z ustawą o tej komisji.

to nie demokracja spowodowała, że mamy to co mamy ale nasz dostęp do informacji.
Internet lepiej działa jak ta amerykanska demokracja. Widzimy jak szkoleni i opłacani przez CIA "dziennikarze" uwijają się przy oprawianiu Rosji i Chin.
To dostęp niezależnie myślących, do jeszcze niecenzurowanego Internetu, powoduje, że demokratyczna władza nie ma możliwości ogłupienia 100% zasobu ludzkiego demokratycznych kolonii.
To amerykańska "demokracja" doprowadziła do tej wojny imperialnej o utrzymanie hegemonii.

Brytyjczycy z Żydami sowieckimi przeprowadzili w 1937 r. w ZSRR rzeź, która pozwoliła im przejąć władzę Żydów niemieckich nad Armią Czerwoną.
Wyroki śmierci wykonywały tzw. trojki, od których decyzji nie było odwołania.
Trojki powoływało żydowskie NKWD, po wewnętrznej czystce przeprowadzonej pomiędzy Żydami.
Szefów terenowych NKWD, samych Żydów, wymordowali Żydzi sowieccy na zlecenie Brytyjczyków.
Trojki same kierowały się wstawioną nienawiścią, nie dostały listy osób do rozstrzelania.
Jak ukierunkowano składy trojek do typowania ofiar ??
Dlaczego tych co rozstrzeliwali, po wykonaniu zadania rozstrzelano ??

Dzisiaj mamy w Polsce identyczną sytuację. Mamy nienawiść, mamy Żydów, którzy mają na zlecenie Amerykanów, pozbyć się przeszkadzających w oprawianiu Rosji i Chin.
To nie demokracja im w tym przeszkadza tylko dostęp do informacji nie kontrolowanych przez demokratyczne państwo.
Szare komórki dzisiejszych demokratycznych posłów, niczym się nie różnią od szarych komórek członków enkawudowskich trojek.
Żyd Morawiecki z żydowskim zięciem Dudą wypuścili w Polskę swoich enkawudzistów, którzy mają DOMNIEMYWAĆ, kogo należy unicestwić pozbywając go majątku.
Połowa piszących na tym forum chętnie by się zajęła mordowaniem Polaków na zlecenie Żydów, jeszcze by to zrobili za darmo. Tak jak to zrobiła, nie tak dawno, tzw. solidarność.
szarley (54911 punktów)
>>I na tym polega zamach na demokrację, że kogoś, bez wyroku sądu, chce się pozbawić prawa do kandydowania.
>Od decyzji komisji można się odwołać do sądu.

1 O ile wiem, ustawa nie przewiduje takiej możliwości, ale jeszcze nie widziałem jej w Dz.U.
2 Nawet gdyby była taka możliwość to
2.1 "Wyrok" komisji może zostać ogłoszony tuż przed wyborami i sąd może nie zdążyć
2.2 Sądy są upolitycznione przez tę samą partię, która powołuje komisję

Jest oczywiste, że PiS nie chce, żeby Tusk wygrał wybory, ale metoda pozbywania się konkurencji Jest już na prostej drodze do Berezy

Nie wystarczy podporządkowanie sobie teoretycznie publicznych mediów?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
01-06-2023 07:57 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
>>>Wolę oddać głos tym co obietnice spełniają.
>>Dlatego wygrał PIS i teraz większość psioczy.
>Niech sobie psioczą, a ja oddam głos na PiS.
Nie zdążyłeś poznać autorytaryzmu w PRL-u, że teraz chcesz doświadczyć? Nic przyjemnego, możesz mi wierzyć, byłem prześladowany przez władzę jednej partii...
sjp.pwn.pl/slowniki/autorytaryzm.html
>PiS ma 35% poparcia, a PO ma 25% poparcia. Zatem Tusk jako niedotrzymujący obietnic ma mniejsze szanse.
Są jeszcze inne opcje, a PiS też nie dotrzymał wielu obietnic, a pieniądze podatników na przekupienie wyborców łatwo się rozdaje. Za Tuska powstały autostrady, stadiony, orliki, dzieci miały ciepły posiłek w szkole..., największy wzrost gospodarczy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej w latach 2007-2014 skumulowany PKB wyniósł 22,1 %, wynegocjowany dla Polski nowy budżet unijny. Negocjacje w Brukseli przyniosły sukces w postaci 105,8 mld euro na lata 2014-2020 (z tych pieniędzy korzystał PiS). Polska jako jedyny kraj UE otrzymała więcej środków w porównaniu do poprzedniego rozdania itd...
www.gazeta(*)sumowanie-rzadow-premiera.html

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-06-2023 08:08 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> byłem prześladowany przez władzę jednej partii...

Mógłby towarzysz podać nazwiska prześladujących ??

>Są jeszcze inne opcje,

NIe ma żadnej opcji.
Po zamachu stanu w 2014 r. na Ukrainie przeprowadzonym przez Żydów amerykańskich i po tym jak szefowa tego zamachu Victoria Nuland powiedziała, że p*****li UE, mamy tylko jedną amerykańską opcję.
Żydzi amerykańscy dokańczają to co zaczęli jeszcze na początku XX w.
01-06-2023 08:17 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>> byłem prześladowany przez władzę jednej partii...
>Mógłby towarzysz podać nazwiska prześladujących ??
pl.wikipedia.org/wiki/Stan_wojenny_w_Polsce_
Stan wojenny w Polsce (1981-1983)
>>Są jeszcze inne opcje,
>NIe ma żadnej opcji.
Dla bolszewika nie ma.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
01-06-2023 09:10 
 Ocena-1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>> byłem prześladowany przez władzę jednej partii...
>>Mógłby towarzysz podać nazwiska prześladujących ??
>pl.wikipedia.org/wiki/Stan_wojenny_w_Polsce_
>Stan wojenny w Polsce (1981-1983)

To towarzysza amerykańscy Żydzi używali do operacji QRHELPFUL ??

>>>Są jeszcze inne opcje,
>>NIe ma żadnej opcji.
>Dla bolszewika nie ma.
>

Towarzysz "wybrał" opcję, którą mu przygotowano ??
Czy towarzysz jest w stanie policzyć: straty i zyski, zrozumieć jaka będzie przyszłość ??
01-06-2023 09:59 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>>>>>Najlepiej oddać głos tym co najwięcej obiecują.
>>>>Wolę oddać głos tym co obietnice spełniają.
>>>Dlatego wygrał PIS i teraz większość psioczy.
>>Niech sobie psioczą, a ja oddam głos na PiS.
>Nie zdążyłeś poznać autorytaryzmu w PRL-u, że teraz chcesz doświadczyć? Nic przyjemnego, możesz mi wierzyć, byłem prześladowany przez władzę jednej partii...
>sjp.pwn.pl/slowniki/autorytaryzm.html

Poznałem, pamiętam, byłem łącznikiem solidarności, mam 65 lat.

>>PiS ma 35% poparcia, a PO ma 25% poparcia. Zatem Tusk jako niedotrzymujący obietnic ma mniejsze szanse.
>Są jeszcze inne opcje, a PiS też nie dotrzymał wielu obietnic,

Wymień z tych wielu kilka.

>a pieniądze podatników na przekupienie wyborców łatwo się rozdaje.

PiS zwiększył kwotę wolną od podatków [czyli zmniejszył podatki]. Tusk podniósł Vat z 22% na 23% i odebrał pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych.

>Za Tuska powstały autostrady, stadiony, orliki, dzieci miały ciepły posiłek w szkole..., największy wzrost gospodarczy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej w latach 2007-2014 skumulowany PKB wyniósł 22,1 %, wynegocjowany dla Polski nowy budżet unijny. Negocjacje w Brukseli przyniosły sukces w postaci 105,8 mld euro na lata 2014-2020 (z tych pieniędzy korzystał PiS). Polska jako jedyny kraj UE otrzymała więcej środków w porównaniu do poprzedniego rozdania itd...
>www.gazeta(*)sumowanie-rzadow-premiera.html

Skoro za PO+PSL było tak dobrze to dlaczego przegrali dwa razy z rzędu? Dlaczego po jednej kadencji rządów PiS nie nastąpił powrót do rzekomo lepszych rządów PO+PSL?
01-06-2023 14:11Nie na temat 
 Ocena-2 na 2
Thoter (6650 punktów)

>Poznałem, pamiętam, byłem łącznikiem solidarności, mam 65 lat.

Powinieneś kolegować się dziećmi tych co z żydoubecją mordowali "wrogów ludu".
A może tatuś też był w żydowskiej ubecji i dostał medal za mordowanie "wrogów ludu" ??
Żydoubecja i żydosolidarność to jak brat i siostra, mają tych samych rodziców.
Nie pytam o to co przeczytałeś bo to: widać, słychać i czuć.
Dzisiaj Żydzi amerykańscy stworzyli ukraińskich: banderowców, nazistów, faszystów i ich używają do napaści na Rosję.
Niczym się nie różnisz od tego żydowskiego pomiotu.
A może masz wizję, że jesteś wielkim Polakiem i należą ci się profity za to, że nas wyzwoliłeś ???
Towarzysz powinien wiedzieć, że żydowskie sługusy do siebie zwracają się per towarzyszu.

> Polska jako jedyny kraj UE otrzymała więcej środków w porównaniu do poprzedniego rozdania >itd...

Mogliśmy sobie nadrukować złotówek i nie liczyć na czyjąś łaskę.
A ile to dzisiaj mamy długów ??
Ile Żyd Morawiecki z żydowskim zięciem Dudą kupił uzbrojenia u żydów amerykańskich ??
Kto to będzie spłacał ??
01-06-2023 17:03 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Są jeszcze inne opcje, a PiS też nie dotrzymał wielu obietnic,
>Wymień z tych wielu kilka.
konkret24.(*)zrealizowano-analiza-ra1101858
>>Za Tuska powstały autostrady, stadiony, orliki, dzieci miały ciepły posiłek w szkole..., największy wzrost gospodarczy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej w latach 2007-2014 skumulowany PKB wyniósł 22,1 %, wynegocjowany dla Polski nowy budżet unijny. Negocjacje w Brukseli przyniosły sukces w postaci 105,8 mld euro na lata 2014-2020 (z tych pieniędzy korzystał PiS). Polska jako jedyny kraj UE otrzymała więcej środków w porównaniu do poprzedniego rozdania itd...
>>www.gazeta(*)sumowanie-rzadow-premiera.html
>Skoro za PO+PSL było tak dobrze to dlaczego przegrali dwa razy z rzędu? Dlaczego po jednej kadencji rządów PiS nie nastąpił powrót do rzekomo lepszych rządów PO+PSL?
Bo przeciętny wyborca myśli zasobnością własnego portfela, PiS kupił wyborców za 500+, a oni nie myśleli tak daleko, jakim to kosztem jest. Teraz chce kupić za 800+, ale wielu ludzi już rozumie, że nie ma nic za darmo i już nie dadzą się kupić, już rozumieją, że to ich własne pieniądze, a nie PiSu.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-06-2023 11:48 
 Ocena 2 na 2
panTeista (6808 punktów)
>wielu ludzi już rozumie, że nie ma nic za darmo i już nie dadzą się kupić, już rozumieją, że to ich własne pieniądze, a nie PiSu.

PO+PSL pobierała większe podatki [teraz kwota wolna od podatku 30tys.], a na wsparcie dzieci i emerytów pieniędzy nie miała.
03-06-2023 05:17 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>wielu ludzi już rozumie, że nie ma nic za darmo i już nie dadzą się kupić, już rozumieją, że to ich własne pieniądze, a nie PiSu.
>PO+PSL pobierała większe podatki [teraz kwota wolna od podatku 30tys.], a na wsparcie dzieci i emerytów pieniędzy nie miała.
Hej
@zus_pl, dlaczego w tej ulotce informującej emerytów o "waloryzacjach" nie dodaliście informacji o tym jak co roku spada stopa zastąpienia- podstawowa miara wysokości emerytur?
Emerytury za rządów PiS spadają. Takie są fakty!
twitter.co(*)us/1659419265181655041/photo/1
twitter.co(*)us/1545294016140419073/photo/1


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
panTeista (6808 punktów)
>@zus_pl, dlaczego w tej ulotce informującej emerytów o "waloryzacjach" nie dodaliście informacji o tym jak co roku spada stopa zastąpienia- podstawowa miara wysokości emerytur?
>Emerytury za rządów PiS spadają. Takie są fakty!
>twitter.co(*)us/1659419265181655041/photo/1

Spadki to efekt niekorzystnych zjawisk demograficznych. Spada liczba osób aktywnych zawodowo [bo maleje liczba urodzeń]. Rośnie liczba emerytów.
Pracujący mają większe potrzeby niż emeryci. Mają na utrzymaniu dzieci, spłacają kredyty mieszkaniowe.

>twitter.co(*)us/1545294016140419073/photo/1

PiS nie spowodował inflacji. Inflacja jest w całej Unii Europejskiej, np. na Litwie wyższa niż w Polsce.
PiS ograniczył wzrost inflacji min. poprzez niezależność od rosyjskich surowców, zawieszenie podatku VAT na żywność.
Tusk nie robił nic dla zahamowania inflacji: gdybym ja miał guziki niskie ceny, wysokie ceny, to bym nic innego nie robił tylko naciskał guzik niskie ceny.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>@zus_pl, dlaczego w tej ulotce informującej emerytów o "waloryzacjach" nie dodaliście informacji o tym jak co roku spada stopa zastąpienia- podstawowa miara wysokości emerytur?
>>Emerytury za rządów PiS spadają. Takie są fakty!
>>twitter.co(*)us/1659419265181655041/photo/1
>Spadki to efekt niekorzystnych zjawisk demograficznych. Spada liczba osób aktywnych zawodowo [bo maleje liczba urodzeń]. Rośnie liczba emerytów.
>Pracujący mają większe potrzeby niż emeryci. Mają na utrzymaniu dzieci, spłacają kredyty mieszkaniowe.
Szczególnie milionerzy "dobrej" zmiany mają duże potrzeby...
>>twitter.co(*)us/1545294016140419073/photo/1
>PiS nie spowodował inflacji. Inflacja jest w całej Unii Europejskiej, np. na Litwie wyższa niż w Polsce.
Średnia w Unii o połowę niższa niż w Polsce, tzn. spowodował tylko połowę inflacji, lepiej niż Orban na Węgrzech, tylko się cieszyć... Litwa ma małą gospodarkę, raczej należy porównywać Polskę z Hiszpanią.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
szarley (54911 punktów)
>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex

Czegoś nie rozumiem.
Sejm uchwalił ustawę, Senat ją odrzucił, po czym Sejm musi chyba mieć jakąś "większą większość" żeby odrzucić veto Senatu....
Kto, prócz kaczopachołków głosował za tą ustawą w ponownym głosowaniu?

>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
Najpierw trzeba zmienić swój kraj. Od tego będą wybory. Wg sondaży 60% młodych popiera PiS, bądź to deklarując głosowanie na Kaczyńskiego bądź to deklarując brak zainteresowania wyborami

Jakiegoście cysorza wybrali zostając przed telewizorami, takiego macie
Dupę ruszyć z fotela i pójść głosować


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-05-2023 12:36 
 Ocena 2 na 2
pawel_p (154 punktów)
>Jakiegoście cysorza wybrali zostając przed telewizorami, takiego macie
>Dupę ruszyć z fotela i pójść głosować .

Poczekajmy do 4 czerwca , to będzie znak, czy Polacy rozumieją grozę sytuacji.
29-05-2023 13:09 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>>Jakiegoście cysorza wybrali zostając przed telewizorami, takiego macie
>>Dupę ruszyć z fotela i pójść głosować .
>Poczekajmy do 4 czerwca , to będzie znak, czy Polacy rozumieją grozę sytuacji.

4 czerwca będzie tylko manifestacja. Nawet 10 milionów ludzi na niej nie ma mocy niczego w prawie zmienić. Decydują WYBORY. Jedyne co ma znaczenie, to że jeśli ludzi będzie dużo, to poczują siłę do zmian.

Przypomnę dyskusję na temat wieku emerytalnego
www.racjonalista.pl/forum.php/s,728621
Tam jest napisane dlaczego Kaczyński wygrał wybory, nie przez manipulację, ale przez pogardę dla społecznych nizin ze strony konkurencji

Jeśli ktoś chce wygrać z PiSem wybory, to musi przedstawić program, który przekona nie wąskie elity, ale masy bo w demokracji (niektórzy to krytykują) jest jednak zasada 1 wyborca = 1 głos

Wiele słyszę od polityków różnych maści o zielonej energii, może ktoś zaproponuje przebudowę energetycznych sieci żeby domowe siłownie solarne pracowały w słoneczne dni? Nie, o tym mowy nie ma, za to jest strach ludzi po wsiach, że jak wygra Tusk, będzie trzeba zlikwidować węglowe piece i płacić więcej za ogrzewanie domu, że jak wygra Trzaskowski, to będą limity jedzenia mięsa (sam sobie w stopę strzelił).

Póki co PiS żeruje na głosach zmanipulowanej propagandą większości, ale nikt inny tej większości nie ma nic do zaproponowania.
Likwidacja upartyjnionych sądów?
Słuszne! Ale ilu ludzi ma do czynienia z pro-partyjnymi wyrokami?
A słoneczne panele postawiła połowa ludzi na wsi. Są wkurzeni na PiS, ale Tusk im nie obiecuje automatycznych transformatorów.

Tzw "lewica" nie zajmuje się wyrównywaniem szans dla młodzieży z robotniczych rodzin w małych miastach poprzez stypendia i akademiki, tylko priorytetem są dla niej sprawy obyczajowe i środowisko
Dla ilu ludzi to ma znaczenie?

Powtórzę:
1 trzeba mieć program dla MAS
2 Trzeba do tego programu MASY przekonać

Na naszych oczach spełniła się wizja Marxa, klasa w sobie głosując na PiS stała się klasą dla siebie. Została oszukana, ale trzeba zaproponować przywrócenie jej podmiotowości

Wąska grupa wielkomiejskich tłustych kotów wyborów nie wygra.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-05-2023 00:23 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>1 trzeba mieć program dla MAS
>2 Trzeba do tego programu MASY przekonać

100% zgoda. Trzeba mieć program a po wyborach w demokracji REPREZENTATYWNEJ można program olać, robić co się żywnie podoba a ludziom odpowiadać bajkę o wpływie wyborców w demokracji REPREZENTATYWNEJ poprzez wybory 😂😂😂😂😂
pawel_p (154 punktów)
Oto ciekawe pytanie.

okragly (21676 punktów)

>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
Tusk wykosił w miesiąc swoich konkurentów w PO z życia publicznego (4 tenorów?)

>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
za tuska ogrom rodaków wyjechało z po landii do Anglii
powstały mafie VAT-owskie, paliwowe, stalowe, reprywatyzacja nieruchomości np w W-wie 150 latek odzyskiwał swoją kamienice, a emerytka która wzięła "chwilówke" 50 zł i jej nie spłaciła, straciła mieszkanie
ogrom bezrobotnych, bezdomnych, żebrzących, zarabiających 3zł/godz, na umowach śmieciowych gdy nasz bohater kulczyk 1 000 000 zł/godz
to wg nas, libków niedorozwojków były rządy prawa
brawo MY libki
29-05-2023 14:26 
 Ocena 2 na 2
pawel_p (154 punktów)
>>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
>Tusk wykosił w miesiąc swoich konkurentów w PO z życia publicznego (4 tenorów?)
>>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
>za tuska ogrom rodaków wyjechało z po landii do Anglii
>powstały mafie VAT-owskie, paliwowe, stalowe, reprywatyzacja nieruchomości np w W-wie 150 latek odzyskiwał swoją kamienice, a emerytka która wzięła "chwilówke" 50 zł i jej nie spłaciła, straciła mieszkanie
>ogrom bezrobotnych, bezdomnych, żebrzących, zarabiających 3zł/godz, na umowach śmieciowych gdy nasz bohater kulczyk 1 000 000 zł/godz
>to wg nas, libków niedorozwojków były rządy prawa
>brawo MY libki
>

Opisz , w których więżieniach siedzą mafiozi VATowscy ?
Ja słyszałem o szwindlarzu VATowskim, o bracie komendanta głównego policji, który jest zamieszany w wielomilionowy przewał finansowy , ale prokurator Zero zabronił wystawić wniosek o areszt dla tego pisiorskiego cwaniaczka.

Czy znasz bilans migracji ? Czy Polacy masowo wracają do ojczyzny rządzonej przez sitwę pisiorów ?
pawel_p (154 punktów)
PiS i jego agenci Putina doprowadzili Polskę do ruiny.

Berzerac (5671 punktów)
>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex
>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.

W ten oto sposób pisdzielce w niby "demokratycznym" kraju eliminują swojego największego rywala w wyborach.

Nie wiem czy pislandowi bliżej do komuny, czy do faszyzmu. Ciekawe, czy jeśli jakimś cudem PIS przegra wybory, kto rozliczy i ukarze tych kryminalistów w obecnym nie/rządzie.

Gdybym był choć 10 lat młodszy, już dawno pożegnałbym się z tym chorym krajem. Ale starych drzew podobno się nie przesadza. W końcu do cholery jesteśmy u siebie i trzeba zrobić wszystko, aby ta mafia definitywnie pożegnała się z władzą. Dlatego trzeba iść na wybory i głosować przeciwko PIS-owi. Natomiast moherowym tępakom i tym, którzy są zadowoleni z tego, iż rząd im tak hojnie rozdaje bonusy, przed wyborami należy połamać nogi i dodatkowo jeszcze związać, aby nie mogli pójść do urn.
29-05-2023 18:51 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>Nie wiem czy pislandowi bliżej do komuny, czy do faszyzmu.

Raczej do faszyzmu, ale tego w wydaniu włoskim, bez fanatycznego zabijania ludzi z racji ich pochodzenia (W Polsce często myli się faszyzm i nazizm będący odmianą faszyzmu)

>Ciekawe, czy jeśli jakimś cudem PIS przegra wybory, kto rozliczy i ukarze tych kryminalistów w obecnym nie/rządzie.

Nikt. Kruk krukowi łba nie urwie (a może to nie o kruki chodziło)
Choć PiS tą ustawą złamał tabu jakim był immunitet polityków w obawie przed przegraną
Widać są pewni zwycięstwa lub, co gorsza, mają plan B utrzymania się przy władzy mimo przegranych wyborów

>Gdybym był choć 10 lat młodszy, już dawno pożegnałbym się z tym chorym krajem. Ale starych drzew podobno się nie przesadza.
Nie musisz emigrować, żeby zmienić państwo. W Karwinie będziesz też u siebie na Górnym Śląsku

>W końcu do cholery jesteśmy u siebie i trzeba zrobić wszystko, aby ta mafia definitywnie pożegnała się z władzą.

Punctum!

>Dlatego trzeba iść na wybory i głosować przeciwko PIS-owi.
To za mało
Trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie co wyniosło populistów do władzy
Wg mnie pogarda dla społecznych nizin, dla wielodzietnych rodzin, którym nikt nie pomógł, dla górników z likwidowanych kopalń, dla robotników, którzy dostawali ochłap tego co prezesi, dla tych, którym wydłużono wiek emerytalny argumentując to jedynie "jesteście matoły, my wiemy lepiej"
Potem trzeba przedstawić tym nizinom program, odpowiadający na ich zapotrzebowania. Nie musi to być rzucenia kolejnego ochłapu do miski. Robotnik ma swoją godność i jeśli dać mu godziwie żyć z zarobku, to pogardzi kolejnymi bonusami.
Potem trzeba do tych ludzi dotrzeć z tym programem

>Natomiast moherowym tępakom
Lekceważenie przeciwnika już raz doprowadziło do wyniesienia PiSu do władzy i to na długo. Zbyt długo

Trzeba też uwzględnić proPiSowską politykę Unii
Postulat likwidacji opalania domów węglem. "A czym ogrzeję?"
Postulat likwidacji spalinowych samochodów* "a czym do pracy i do lekarza dojadę?"
Postulat montowania paneli "przecież i tak nie działają"

* Europejski parlament zachował się jak tania dziwka. Od 2035 nie wolno będzie rejestrować nowych spalinowych samochodów, chyba, że jest się bardzo bogatym człowiekiem. Im będzie wolno. Co na to robotnicy, nauczyciele, policjanci? "Unia działa przeciwko nam, głosujemy na Ziobrę"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex
>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.

Sądzę, że Donalda Tuska wyeliminują z życia publicznego wyborcy podczas najbliższych wyborów, a nie taka czy inna ustawa.
30-05-2023 08:46 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
> Sądzę, że Donalda Tuska wyeliminują z życia publicznego wyborcy podczas najbliższych wyborów, a nie taka czy inna ustawa.

I powinni mieć taką możliwość
Jeśli nie będą mieli tej możliwości, to Polska przestanie być państwem demokratycznym

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>> Sądzę, że Donalda Tuska wyeliminują z życia publicznego wyborcy podczas najbliższych wyborów, a nie taka czy inna ustawa.
>I powinni mieć taką możliwość
>Jeśli nie będą mieli tej możliwości, to Polska przestanie być państwem demokratycznym
>

Tusk nie pasuje do tej żydowskiej demokracji.
Polacy chcą mieć po każdej stronie Żyda.
Tuska musi zastąpić co najmniej syn rabina, wtedy mielibyśmy znowu demokrację, jak za Geremka.
Kolejny syn rabina robiłby furorę w parlamencie jewropejksim.
30-05-2023 09:58 
 Ocena 5 na 5
szarley (54911 punktów)
>Tusk nie pasuje do tej żydowskiej demokracji.
>Polacy chcą mieć po każdej stronie Żyda.

Ty nie pasujesz do forum Racjonalista.pl
Zwłaszcza odkąd napisałeś, że w Norymberdze sądzono porządnych ludzi

Polecam portal heilhitler.pl

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-05-2023 17:47 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex
>>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
>>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.
> Sądzę, że Donalda Tuska wyeliminują z życia publicznego wyborcy podczas najbliższych wyborów, a nie taka czy inna ustawa.

Ja to bym wolał żeby obecna partia wyeliminowała obce rakiety jakie być może latają nad moją głową.

Zwłaszcza te rosyjskie czy białoruskie.
Thoter (6650 punktów)

>Ja to bym wolał żeby obecna partia wyeliminowała obce rakiety jakie być może latają nad moją >głową.
>

Jeżeli towarzysz ma takie wizje to najprościej udać się do właściwego lekarza.
30-05-2023 18:45 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
> Sądzę, że Donalda Tuska wyeliminują z życia publicznego wyborcy podczas najbliższych wyborów, a nie taka czy inna ustawa.
Włącz wieczorem 4 czerwca wiadomości w wolnych mediach to zobaczysz jak bardzo się mylisz w swoich sądach.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
pawel_p (154 punktów)
>Włącz wieczorem 4 czerwca wiadomości w wolnych mediach to zobaczysz jak bardzo się mylisz w swoich sądach.

Też mi się wydaje, że 4.VI może być przełomowy.
30-05-2023 20:24 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Włącz wieczorem 4 czerwca wiadomości w wolnych mediach to zobaczysz jak bardzo się mylisz w swoich sądach.
>Też mi się wydaje, że 4.VI może być przełomowy.

Nie.
Przełomem będzie przekonanie 40% obywateli, którzy w d.pie mają wybory, że trzeba głosować
Przełomem będzie przekonanie, że warto głosować na PROGRAM opozycji
Przełomem będzie przekonanie, że tuskopodobni nie będą służyć jedynie tłustym kotom: prezesom, ordynatorom z prywatnymi gabinetami, właścicielom firm, adwokatom, samodzielnym dziennikarzom, informatykom..., ale także robotnikom, emerytom, rolnikom na 100 morgach, nauczycielom, listonoszom, sklepowym, salowym....

Mój przyjaciel pracuje w państwowej firmie. Za Tuska pracownicy dostali 20 złotych (!!!) podwyżki, prezes 200 000 premii. Zagłosowali na PiS.

Przypomnę też o europejskości PO i polityce Unii wspierającej PiS w wyborach
www.racjonalista.pl/forum.php/s,905900#w905949

Co ma przekonać niezdecydowanych do głosowania przeciwko kaczopachołkom?
Lex-Tusk uchwalona przez tuskopachołków?

Przecież Platforma obywatelska uchwaliła to chore prawo!!!!
Gdzie byli podczas głosowania na vetem Senatu?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-05-2023 21:28 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Włącz wieczorem 4 czerwca wiadomości w wolnych mediach to zobaczysz jak bardzo się mylisz w swoich sądach.
>>Też mi się wydaje, że 4.VI może być przełomowy.
>Nie.
>Przełomem będzie przekonanie 40% obywateli, którzy w d.pie mają wybory, że trzeba głosować
>Przełomem będzie przekonanie, że warto

Możliwe. Ale przełom to będzie gdy posiadacze mieszkań z przydziału PRL i emerytur z tamtych czasów różnych pomostowek i takich wynalazków przestaną decydować o podatkach ludzi ktrzy ich utrzymują.

Brzmi to ujowo ale tak jest. Jeszce wszelkie POLONIE Amerykańskie co kochają POLSKE ale siedzą w USA też bez prawa głosu.

No nic mnie tak nie wqrwaia jak jak jakiś grzyb co siedzieć w hameryce i on mi wybiera prezydenta czy parlament.
Thoter (6650 punktów)

>No nic mnie tak nie wqrwaia jak jak jakiś grzyb co siedzieć w hameryce i on mi wybiera prezydenta czy parlament.
>

To w CIA siedzą jakieś grzyby ??
qwery (2864 punktów)
>>>Włącz wieczorem 4 czerwca wiadomości w wolnych mediach to zobaczysz jak bardzo się mylisz w swoich sądach.
>>Też mi się wydaje, że 4.VI może być przełomowy.
>Nie.
>Przełomem będzie przekonanie 40% obywateli, którzy w d.pie mają wybory, że trzeba głosować
>Przełomem będzie przekonanie, że warto głosować na PROGRAM opozycji
>Przełomem będzie przekonanie, że tuskopodobni nie będą służyć jedynie tłustym kotom: prezesom, ordynatorom z prywatnymi gabinetami, właścicielom firm, adwokatom, samodzielnym dziennikarzom, informatykom..., ale także robotnikom, emerytom, rolnikom na 100 morgach, nauczycielom, listonoszom, sklepowym, salowym....
>Mój przyjaciel pracuje w państwowej firmie. Za Tuska pracownicy dostali 20 złotych (!!!) podwyżki, prezes 200 000 premii. Zagłosowali na PiS.
>Przypomnę też o europejskości PO i polityce Unii wspierającej PiS w wyborach
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,905900#w905949
>Co ma przekonać niezdecydowanych do głosowania przeciwko kaczopachołkom?
>Lex-Tusk uchwalona przez tuskopachołków?
>Przecież Platforma obywatelska uchwaliła to chore prawo!!!!
>Gdzie byli podczas głosowania na vetem Senatu?
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


PiS ma jak dla mnie jedna zaletę. Piszę "jak dla mnie" bo dla kogoś innego, bardziej kosmopolitycznego, czy poprostu młodszego, to nie musi być żadna zaletą. Mimo że nie intelektualnie odrzucam narodowa przynaleznosc to nie odrzucam bycia miejscowym polskojęzycznym, nie chce by moje dzieci musiały zmieniac język by otrzeć się o Elite, a ciency jesteśmy językowo.
PiS chce budować Elite tu. To jego zaletą. Alternatywą jest drenaż mózgów. Pan będziemy mieć i tak, ale lepszy taki odległy USA lepsze niż Niemcy. To dla elity, a do elity moje dzieci może będą miały szansę się dostać i w niej trwać. Dla nie elity to może i Rusek klamczuszek z niemiaszkami byłby lepszy, choć nic tego nie zapowiadało jak rządzili, socjalu nie było. Więc wychodzi że tak czy siak PiS lepszy. Może żeby była jakaś lepsza opcją niemiecka? Ale pelo niech s...... Iga beksa też, jak by razem nie było z tymi komuchami to by oblecialo, no i konfederacja wydaje się ok, Bosak naprawdę mądrze mówi, łatwo mu, nie rządził
szarley (54911 punktów)
>PiS ma jak dla mnie jedna zaletę.
Każda partia ma w swoim programie coś pozytywnego
Jeśli ktoś tego nie widzi, jest na drodze do fanatyzmu

>nie chce by moje dzieci musiały zmieniac język by otrzeć się o Elite, a ciency jesteśmy językowo.
Przykre, ale twój wpis też jest raczej cienki językowo

Polacy i tak muszą zmienić język i robią to bardzo chętnie. Nie po to, żeby otrzeć się o elitę, ale po to, żeby zrozumieć prosty przekaz w mediach czy zrobić zakupy inne niż na warzywnym straganie

Mediami rządzą dziennikarze, gardzący polskim językiem, ale polaczkowie łykają, że księciem Walii jest William, choć jego ojcu jest Karol. PiSwizja także promuje wojs of Poland, bo szlachetna polszczyzna nie poradzi przejść przez gardło polaczkowym dziennikarzom. Znajdź mi blok reklam w dowolnej TV zrealizowany całkowicie po polsku.

Dopóki polaczkowie łykają językowe błędy dziennikarzy i pinglisz, współtworzą pogardę do własnego języka i każda deklaracja patriotyzmu takiego polaczka jest warta wyśmiania

Przypomnę:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,639972

Sklepami rządzi wielki biznes ale i ten mały próbuje go naśladować, stąd w drogerii nie kupisz niczego po polsku, ale kiedy pewna firma próbowała sprzedać płyn do mycia szyb a nie łindołskliner, polaczkowie szybko sprowadzili właściciela firmy na odpowiedni "lewel"

W Łorsole tysiące polaczków biegają w łorsołran, chodzą na łorsołfestiwal i spacerują wokół łorsołtałer

PiS nie próbuje nawet zmienić tej tendencji

>PiS chce budować Elite tu.
Jakieś uzasadnienie?

>Alternatywą jest drenaż mózgów.
Temu PiS nie zapobiega w żaden sposób

>USA lepsze niż Niemcy.
Fobiami powinien się zając psychiatra

>Rusek klamczuszek z niemiaszkami byłby lepszy,
Główny propagator ruska - kłamczuszka już nie żyje, ale jego syna PiS mianował premierem

>żeby była jakaś lepsza opcją niemiecka?
Centralizacja władzy jest jedną z tych rzeczy, która mnie od PiSu odstręcza


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
Nie razą mnie makaronizmy ani błędy jez6kowe, nie o tym mówiłem.

PiS chce budować Elite tu bo na budowanie jej wspoleuropejsko nie ma dziś szans bo one mają aktualnie innego pupilka. Chcąc utrzymać władzę w kraju musi się wesprzeć na zewnętrznym patronie, stronnictwo ruskie jest dziś nieistotne, Pruskie wspiera Tuska, zostało Żydowsko Amerykańskie któremu zależy na odcięciu Prusów od Rosji miedzymorzem.
USA jest lepsze niż Niemcy dla tych co chcą budować Elite miejscową. Jaka to fobia że mówię że USA dla budowania tu elity lepsze niż niemcy? Wiesz czemu powstania dotyczyły zaboru rosyjskiego a nie innych - podobno dlatego że w pozostałych elity zostawały wlączane do aparatu państwowego a w ruskim nie było posad dla elity Polaków (urzedasy były wówczas elitą ) Jak oprzemy się o Niemcy to np cpk nie będzie bo po co, w Berlinie jest its its, Elity nie będą miały po co tu zostawać.
szarley (54911 punktów)
>PiS chce budować Elite tu bo na budowanie jej wspoleuropejsko nie ma dziś szans bo one mają aktualnie innego pupilka.

1 Nie dostrzegam, żeby PiS chciało budować jakiekolwiek elity, oprócz własnej elity władzy
2 Nikt w Europie nie przeszkadza Polakom w tworzenia własnych elit naukowych czy artystycznych, wprost przeciwnie, otwarcie europejskich uniwersytetów dla polskich studentów i doktorantów budowanie elit wspomaga

>Chcąc utrzymać władzę w kraju musi się wesprzeć na zewnętrznym patronie,
Teza wymaga udowodnienia

>Pruskie wspiera Tuska,
Tak, widziałem w TVPiS oskarżenie że ojciec Tuska był w SS (urodził się w 1930)

>USA jest lepsze niż Niemcy dla tych co chcą budować Elite miejscową.
Czekam na uzasadnienie

>Wiesz czemu powstania dotyczyły zaboru rosyjskiego a nie innych
Nie mam polskiej matury, ale znam historię Polski
Powstania były we wszystkich zaborach
Najwięcej w zaborze pruskim

>Jak oprzemy się o Niemcy to np cpk nie będzie bo po co,
I tak nie będzie.
1 Projekt jest tylko po to, żeby dać zarobić "elicie" PiS
2 Budowa lotniska z parkingiem to nie jest żaden CPK, tylko lotnisko
3 Jakie Niemcy mają możliwości zablokowania tego projektu?
4 W czym mają się go bać?
Ktoś, kto mieszka w Poznaniu czy Szczecinie i tak ma bliżej do lotniska w Berlinie, do tego dojedzie tam bezproblemową autostradą lub pociągiem

>w Berlinie jest its its, Elity nie będą miały po co tu zostawać.
Nadal nie uzasadniasz tego, dlaczego bliższy kontakt z USA miałby powodować pozostanie elit w kraju, niż bliższy kontakt z Niemcami. Polacy decydujący się na emigrację nie kierują się zagraniczną polityką rządu w Warszawie, ale możliwościami rozwoju w innym kraju, znajomością języka, traktowaniem obcokrajowców w kraju osiedlenia i geograficzną odległością, Te czynniki przesądzają o częstszej emigracji do Niemiec niż do USA

Elity można zatrzymać w kraju stwarzając im warunki do rozwoju i godziwego życia
W Niemczech plakaty z zaproszeniem na naukową konferencję robi plastyk, drukuje drukarnia i rozlepia uczeń. W Polsce bi to asystent - stażysta zamiast być w bibliotece lub laboratorium.

Zanim naukowiec w Polsce kupi skromne mieszkanie, niemiecki naukowiec ma dom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
A jakie powstania były na ziemiach pruskich i austryja nich? Oczywiście tych wywołanych na fali modnych nacjonalizmów w xx wieku już nie liczymy. Wyjdzie pewnie że te powstania to chłopskie rewolty, nie narodowe a ekonomiczne.
szarley (54911 punktów)
>A jakie powstania były na ziemiach pruskich i austryja nich?

Ile płacisz za korepetycje?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>>PiS ma jak dla mnie jedna zaletę.
>Każda partia ma w swoim programie coś pozytywnego
>Jeśli ktoś tego nie widzi, jest na drodze do fanatyzmu

NIe do fanatyzmu a do jeszcze większej biedy.
W demokracji nic poza demokracją nie może się rozwijać.
Każdy musi głośno deklarować poparcie dla demokracji inaczej demokratyczna władza domniemywa, że jesteś jej wrogiem.

>Mediami rządzą dziennikarze, gardzący polskim językiem, ale polaczkowie łykają, że księciem Walii jest William, choć jego ojcu jest Karol. PiSwizja także promuje wojs of Poland, bo szlachetna polszczyzna nie poradzi przejść przez gardło polaczkowym dziennikarzom. Znajdź mi blok reklam w dowolnej TV zrealizowany całkowicie po polsku.
>Dopóki polaczkowie łykają językowe błędy dziennikarzy i pinglisz, współtworzą pogardę do własnego języka i każda deklaracja patriotyzmu takiego polaczka jest warta wyśmiania

Przecież Polak jest wielki i broni cywilizacji Zachodu przed ruskami.

>>Alternatywą jest drenaż mózgów.
>Temu PiS nie zapobiega w żaden sposób

Komunistom wydawało się, że z parobków narobią: inżynierów i menadżerów, powstało polskie G.

>Centralizacja władzy jest jedną z tych rzeczy, która mnie od PiSu odstręcza
>

A to może być w Polsce władza niecentralna i składająca się z agentury CIA ??
Jak to sobie wyobrażasz ??
pawel_p (154 punktów)

>Co ma przekonać niezdecydowanych do głosowania przeciwko kaczopachołkom?
>Lex-Tusk uchwalona przez tuskopachołków?
>Przecież Platforma obywatelska uchwaliła to chore prawo!!!!
>Gdzie byli podczas głosowania na vetem Senatu?

Dlaczego bredzisz, że tuskopachołki uchwaliły to chore prawo ?
Platforma nie uchwaliła tej ustawy.
Veto senatu zostało odrzucone przez pisowców !
szarley (54911 punktów)
>>Przecież Platforma obywatelska uchwaliła to chore prawo!!!!
>>Gdzie byli podczas głosowania na vetem Senatu?
>Dlaczego bredzisz, że tuskopachołki uchwaliły to chore prawo ?
>Platforma nie uchwaliła tej ustawy.
>Veto senatu zostało odrzucone przez pisowców !

Gdzie byli posłowie opozycji podczas głosowania nad tym vetem?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
pawel_p (154 punktów)

>Gdzie byli posłowie opozycji podczas głosowania nad tym vetem?
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Posłowie PO byli w Sejmie, ale większość pissowska wygrała głosowanie, czy to tak trudne do zrozumienia dla statyskyka matematycznego ?!?!?!?
szarley (54911 punktów)
>>Gdzie byli posłowie opozycji podczas głosowania nad tym vetem?
>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>Posłowie PO byli w Sejmie, ale większość pissowska wygrała głosowanie, czy to tak trudne do zrozumienia dla statyskyka matematycznego ?!?!?!?
>

Chyba coś pogubiłem, ale RMF podawał, że gdyby wszyscy posłowie opozycji byli obecni w Sejmie, veto Senatu byłoby przyjęte

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
31-05-2023 15:03 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>>>Gdzie byli posłowie opozycji podczas głosowania nad tym vetem?
>>Posłowie PO byli w Sejmie, ale większość pissowska wygrała głosowanie, czy to tak trudne do zrozumienia dla statyskyka matematycznego ?!?!?!?
>>
>Chyba coś pogubiłem, ale RMF podawał, że gdyby wszyscy posłowie opozycji byli obecni w Sejmie, veto Senatu byłoby przyjęte

Z pewnością to nieprawda.
pawel_p (154 punktów)
>Chyba coś pogubiłem, ale RMF podawał, że gdyby wszyscy posłowie opozycji byli obecni w Sejmie, veto >Senatu byłoby przyjęte

szarley (54911 punktów)
>>Chyba coś pogubiłem, ale RMF podawał, że gdyby wszyscy posłowie opozycji byli obecni w Sejmie, veto >Senatu byłoby przyjęte
>

225 + 3 + 2 = 234?

Nie będę się upierał, że nie popełniłem błędu w ocenie sytuacji lub miałem złe informacje, ale jeśli za odrzuceniem veta głosowało 230 posłów, to przy pełnej frekwencji posłów opozycji nie udałoby się obalić veta

Nie zmienia to też w niczym mojej oceny tak parszywego sposobu prowadzenia kampanii wyborczej, w moim odczuciu to milowy kamień w stronę Berezy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
pawel_p (154 punktów)
>225 + 3 + 2 = 234?
>Nie będę się upierał, że nie popełniłem błędu w ocenie sytuacji lub miałem złe informacje, ale jeśli za odrzuceniem veta głosowało 230 posłów, to przy pełnej frekwencji posłów opozycji nie udałoby się obalić veta

Dyskusja z Tobą przypomina wywody Hamerlika. Nie domyśliłeś się , że w tym artykule nie podano przynależności partyjnej wszystkich posłów, głosujących za tą bolszewicką ustawą ?
I dlatego manipulujesz faktami, pisząc bzdury, że 225+3+2=234 ?!?!?!?1
szarley (54911 punktów)
>>225 + 3 + 2 = 234?
>>Nie będę się upierał, że nie popełniłem błędu w ocenie sytuacji lub miałem złe informacje, ale jeśli za odrzuceniem veta głosowało 230 posłów, to przy pełnej frekwencji posłów opozycji nie udałoby się obalić veta
>Dyskusja z Tobą przypomina wywody Hamerlika. Nie domyśliłeś się , że w tym artykule nie podano przynależności partyjnej wszystkich posłów, głosujących za tą bolszewicką ustawą ?

Nie. Przyjąłem podany przez Ciebie wpis + informację z RMF za wyczerpujące. Nie upieram się, że nie był to błąd

Najistotniejsze w tej sprawie jest dla mnie uchwalenie łajdackiej ustawy, która ma wzorem komunistycznych rządców nie dopuścić opozycyjnych polityków do kandydowania. Powtórzę: to krok w stronę Berezy

Z ciekawości: kto prócz PiS i PiS+ głosował za?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
02-06-2023 15:46 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)

>Z ciekawości: kto prócz PiS i PiS+ głosował za?

Nikt.

www.sejm.g(*)osiedzenia=76&NrGlosowania=104
Hgdtyu (-9 punktów)
>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex
>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.

Oczyma i okiem i co było celem tej publikacji?


Drobner bez szczoteczki do zebów a to wielokrotny nagradzany polski nakowiec
Thoter (6650 punktów)
>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex
>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.

A co to ma wspólnego z bolszewikami ??
Jak byli bolszewicy to byli mienszewicy i to było starcie Żydów europejskich z Brytyjczykami.
Żydzi europejscy przegrali starcie z Brytyjczykami na terenie ZSRR. Brytyjczycy zapłacili za głowę najważniejszego Żyda, Trockiego, kierującego utworzeniem europejskiego mocarstwa komunistycznego.
Przegrana Żydów niemieckich była przegraną EUROPY. Dzisiaj idioci na nich i ich projekt plują. Przodują w tym, od pokoleń, Polacy. Brytyjczycy użyli naszych dziadków do ZNISZCZENIA EUROPY, żeby utrzymać swoją hegemonię nad światem.
Dzisiaj mamy konsekwencje nieświadomych decyzji naszych dziadków, które próbowali naprawić polscy komuniści.
Kolejni Żydzi nauczyli Polaka pluć na swoich przodków i stawiać pomniki zdrajcom.

forresty (12 punktów)
>Najjaśniej nam panujący doktor praw podpisał haniebną , niekonstytucyjną , bolszewicką ustawę Lex
>Tusk, która ma wyeliminować Donalda Tuska z życia publicznego.
>Kto jest młody i dobrze wykształcony, powinien emigrować z Pislandii.

Nie emigrować tylko iść na wybory. A ta ustawa umożliwia uznanie ruskim agentem właściwie kazdego, oprócz tych którzy mają większosć członków w tej komisji.
BTW... W zależności od rozdania w następnych wyborach powinno znowelizować się Konstytucję a zwłaszcza ordynację wyborczą. My nie mamy już państwa tylko mafię zarządzającą terytorium i społeczeństwem. Cofnęliśmy się do średniowiecza gdzie coś co dziś rozumiemy jako państwo byo dziedziną, własnością rodu panującego. Tak jest dziś - niekontrolowalną władze sprawuje świr z Nowogrodzkiej za pomocą opłacanych marionetek. A niekontrolowaną bo zawiodły wszelkie hamulce i bezpieczniki konstytucyjne. Jeśli ktoś na szczytach władzy ordynarnie łamie prawo i robi to zupełnie bezkarnie to już państwa nie ma. Jest prawo silniejszego.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365