Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oaza spokoju

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
10-08-2009 18:06marek milczewski (2335 punktów)Oaza spokoju
czy ktoś mi może powiedzieć, dlaczego od dłuższego czasu nie mogę się wypowiadać w tym dziale j/w. Może tam trzeba mieć specjalne uprawnienia, może niedoczytałem regulamin? Nie wiem, mogę czytać, ale bez możliwości wypowiedzi.
A druga sprawa, to narzędzie do sprawdzania poprawności pisowni. Nie wiem, kto to projektował, lub wstawił gotowca w portal, ale to jakaś tania podróbka. Często podkreśla wyrazy na czerwono, mimo, że są poprawnie napisane. Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem. Np. niedoczytałem, niedokończyłem. System "zmusza" mnie do postawienia spacji po "nie", a to całkowicie zmienia sens wypowiedzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał Żelazny (1528 punktów)
Do oazy spokoju trzeba mieć chyba zaproszenie po prostu

>Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem.
>Np. niedoczytałem, niedokończyłem. System "zmusza" mnie do postawienia spacji po "nie"

Nie z czasownikami piszemy ODDZIELNIE. Jeśli są zaprzeczeniem to wtedy pisze się razem. Czyżby mała gafa?
marek milczewski (2335 punktów)
>Do oazy spokoju trzeba mieć chyba zaproszenie po prostu
>>Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem.
>>Np. niedoczytałem, niedokończyłem. System "zmusza" mnie do postawienia spacji po "nie"
>Nie z czasownikami piszemy ODDZIELNIE. Jeśli są zaprzeczeniem to wtedy pisze się razem. Czyżby mała gafa?

oczywiście


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
webmaster (moderator)
Dodam tylko, że zasadniczo trzeba się do oazy zgłosić, na siłę nie zapisujemy. Można też zostać poleconym przez kogoś.
Słownik oczywiście nie zawiera wszystkich słów, ale co jakiś czas go uzupełniamy, bazując na używanych przez was słowach (np. niedawno ktoś użył słowa freeganin).
Adamiak (36436 punktów)
>Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem.
>Np. niedoczytałem, niedokończyłem.

    Niekoniecznie.
    Tutaj jest wyraźniej.
marek milczewski (2335 punktów)
>>Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem.
>>Np. niedoczytałem, niedokończyłem.
>    Niekoniecznie.
>    Tutaj jest wyraźniej.

no teraz, to już każdy będzie po mnie jechał


ale to nie zmienia faktu, że "poprawiacz" coś knoci

dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
10-08-2009 19:12 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>no teraz, to już każdy będzie po mnie jechał
>

   Nie becz, jesteś już podeszłym chłopcem.

>ale to nie zmienia faktu, że "poprawiacz" coś knoci
   Mnie się też tak kiedyś zdawało - nie knoci, tylko czasem nie rozumie np. archaizmów.
(Alicja)Duda (25557 punktów)
"Oaza spokoju" jest zamkniętym działem.
Czytać mogą wszyscy, pisać mogą tylko zaproszeni. Mnie zaprosił Michał Aleksy Mentrak.
marek milczewski (2335 punktów)
>"Oaza spokoju" jest zamkniętym działem.
>Czytać mogą wszyscy, pisać mogą tylko zaproszeni. Mnie zaprosił Michał Aleksy Mentrak.

Dziękuję,to wyjaśnia wszystko. Zamykam wątek


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
placownik (17853 punktów)

>Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem.
>Np. niedoczytałem, niedokończyłem.

   Nie wierzę!

>System "zmusza" mnie do postawienia spacji po "nie", a to całkowicie zmienia sens wypowiedzi.

   Brawo dla systemu.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
marek milczewski (2335 punktów)
>>Wiadomo, iż "nie" z czasownikami pisze się razem, chyba, że są zaprzeczeniem.
>>Np. niedoczytałem, niedokończyłem.
>   Nie wierzę!
>>System "zmusza" mnie do postawienia spacji po "nie", a to całkowicie zmienia sens wypowiedzi.
>   Brawo dla systemu.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

nauczyłeś się na pamięć tej książki? nie przeczytałem.
przeczytałeś tą książkę? nieprzeczytałem


jesteś pewien, że brawo?

dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
10-08-2009 22:49 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

> nauczyłeś się na pamięć tej książki? nie przeczytałem.
>przeczytałeś tą książkę? nieprzeczytałem

>jesteś pewien, że brawo?

   Z przecinkami sobie nie radzi, ani z pisownią wielką literą. To fakt.

    Nauczyłeś się na pamięć tej książki? Nie, przeczytałem.

   O gramatyce nie ma pojęcia.

    Przeczytałeś tę książkę? Nieprzeczytałem.

   Ale ogólnie jest niezły.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
marek milczewski (2335 punktów)
>> nauczyłeś się na pamięć tej książki? nie przeczytałem.
>>przeczytałeś tą książkę? nieprzeczytałem

>>jesteś pewien, że brawo?
>   Z przecinkami sobie nie radzi, ani z pisownią wielką literą. To fakt.
>    Nauczyłeś się na pamięć tej książki? Nie, przeczytałem.   O gramatyce nie ma pojęcia.
>    Przeczytałeś tę książkę? Nieprzeczytałem.   Ale ogólnie jest niezły.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


o te nieprzeczytane, niedopisane itd. mi chodzi. Ale.....przed chwilą otworzyłem Worda i on też podkreśla . Chyba się trochę czepiam. No dobra, czepiam się.


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365