Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie dla prawdziwych racjonalistow takich jak ja s.a.t.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
25-02-2010 18:29tomaszewski (-6 punktów)Pytanie dla prawdziwych racjonalistow takich jak ja s.a.t.
Ocena -8 na 8
mozecie zinterpretowac jedna scene z Bibli wedlug was oto ta scena Jezus podchodzi do opetanego czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest odpowiedz. .........legion
ja znam odpowiedz tej zagadki czekam na wasze opinie racjonalista SAT
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

25-02-2010 18:40
 Ocena 13 na 13
Adamiak (36436 punktów)Odp: pytanie dla prawdziwych racjonalistow takich jak ja s.a.t.
>... wypedzic z niego demona
>...czekam na wasze opinie

   Giń Czarcie Ortografii!
25-02-2010 19:51 
 Ocena 7 na 7
spray (5875 punktów)
>>... wypedzic z niego demona
>>...czekam na wasze opinie
>   Giń Czarcie Ortografii!
Bezogoniasty Czarcie Interpunkcji raczej...
jkl; (5859 punktów)
>>... wypedzic z niego demona

Być może Jezusowe wypedzanie demona miało jakiś związek z czarcią orientacją seksualną
Gołębiewski (850 punktów)
>mozecie zinterpretowac jedna scene z bibli wedlug was oto ta scena jezus podchodzi do opetanego
>czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest
>odpowiedz. .........legion
>ja znam odpowiedz tej zagadki czekam na wasze opinie racjonalista SAT

yhy jeden werset 100 interpretacji,

Każda interpretacja używana kiedy jest wygodnie,

zajebiście ciekawe co by było gdyby prawo tak działało?
25-02-2010 18:58
 Ocena 11 na 11
uxbridge (5980 punktów)
>mozecie zinterpretowac jedna scene z bibli wedlug was oto ta scena jezus podchodzi do opetanego
>czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest
>odpowiedz. .........legion
>ja znam odpowiedz tej zagadki czekam na wasze opinie racjonalista SAT
Podobnież ostatnie badania łódzkich naukowców wykazały, że ta scena została zniekształcona przez kopistów już III w. n.e. Najwcześniejsze rękopisy nie pozostawiają wątpliwości - demon powiedział: Imię moje - Legia
25-02-2010 19:12
 Ocena 12 na 12
Rotor (179 punktów)
>mozecie zinterpretowac jedna scene z bibli wedlug was oto ta scena jezus podchodzi do opetanego
>czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest
>odpowiedz.
- Nie jestem pewien, ale, może: "Spieprzaj dziadu!"...? ..........?
.
Grzegorz Zaiss (200 punktów)Odp: Pytanie dla prawdziwych racjonalistow takich jak ja s.a.t.
>mozecie zinterpretowac jedna scene z Bibli wedlug was oto ta scena Jezus podchodzi do >opetanego czlowieka.....

No jak tak można!? Znowu furtka do zagrody troli otwarta.


spray (5875 punktów)
>mozecie zinterpretowac jedna scene z Bibli wedlug was oto ta scena Jezus podchodzi do opetanego
>czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest
>odpowiedz. .........legion
>ja znam odpowiedz tej zagadki czekam na wasze opinie racjonalista SAT
Nie - co usłyszy, tylko - co usłyszał, jeśli usłyszał, bo mógł nie usłyszeć, zwłaszcza wtedy, gdyby go przypadkiem wcale nie było.
Moim zdaniem jest to odpowiedź na zawołanie Octaviana Augusta "Quinctili Vare, legiones redde!"
Caesar zarządał, Caesar otrzymał.
Któryś z tych trzech: XVII, XVIII, XIX.
Jeno przesyłka nieco pobłądziła. Toć trudno takiemu, co już nie żył i do tego zdekapitowany został, wszystkie adresy pamiętać, nie?
Każdy by głowę na jego miejscu stracił...nie?

de.wikipedia.org/wiki/Varusschlacht
de.wikipedia.org/wiki/Publius_Quinctilius_Varus

A Ty z którego legionu ?
26-02-2010 08:33 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Moim zdaniem jest to odpowiedź na zawołanie Octaviana Augusta "Quinctili Vare, legiones redde!"

Myslisz ze on tak bez obsłonek o rzymskiej okupacji?
I delikatnie przypomniał Żydom, ku pokrzepieniu serc oczywiście, jak Jehowa karze gdy ktoś na naród wybrany podniesie ...rękę?

Cholera wie, Mozę byc, tylko czy oni juz wtedy byli wybrani?
A Jezus kontynuował mszczenie ukorzeniając Cały Rzym?
Co jakoś mi nie pasuje, bo go ukrzyżowano za głoszenie raczej pokojowej polityki pod okupacja.

Varus byl gubernatorem Syrii a jak Herod (ten od rzezi niewiniątek,której i tak nie było naprawdę) umarł to Żydzi sie zbuntowali przeciw rzymskiej okupacji.
Dzieki której Herod Wielki rządził, bo matkę miał nie Żydówkę.

Varrus dużo sie nie szczypał i zrobił Pax Romana czy Americana hehehehe. Podobno 2000 jak leci ukrzyzowac kazal.

Czym wzbudzil milosc i szacunek tych,ktorym przyniosl wodociagi opieke zdrowotna, szkoly, drogii co tam jeszcze jak to ladnie w Zyciu Briana bylo mozecie zobaczyc.
www.youtube.com/watch?v=hSELOCMmw4A

Niemce Varrusa dopadly w Teutoburg Lesie dopiero w 9 roku naszej ery.
Nie moge napisac ze AD bo sie Jezus urodzil przed jej poczatkiem, co juz surrealistycznie bylo dyskutowane.

Ten cherlawy Augustus, tez nepota byl, bo Varrusa ozenil z corka Marka Agripy, swojego kumpla i jak niektorzy podejrzewaja wiecej niz przyjaciela, jako ze Augustus byl przecudnej urody a Agrippa byl takim meskim typem.

Ale Varrus talentow wojskowych ziecia nie posiadal.

No to ten Augustus placzliwie wolal, oddaj/oszczedz moje legiony, varusie.

Faktycznie, kupe szmalu jeden legion kosztuje. Ale sie oplacalo, jak zlupili co niosac wolnosc i demokracje. Bo do misji stabilizcyjnych trza dokladac, i tylko frajerzy sie na to lapia...

A tak naprawde to chodzi o Antipasa, co to z Herodiata sie ozenil. Numer swin tez jest przypadkowy, bo nie ma nic wspolnego z iloscia ukrzyzowanych przez Varrusa.
ja bym mogla dluzej, cytujac moja ulubione Basie Thiering, ale nie o to chodzi.

Pan autor watku tez ja czyta?

PS
Cholera zrobcie cos z ta funkcja podglad, jest absolutnie do dupy
Sylwek (15472 punktów)
>mozecie zinterpretowac jedna scene z Bibli wedlug was oto ta scena Jezus podchodzi do opetanego
>czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest
>odpowiedz. .........legion
>ja znam odpowiedz tej zagadki czekam na wasze opinie racjonalista SAT

Obstawiam, że chodziło o Płonący Legion

Walczyłem z nimi nieraz w Outland.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
spray (5875 punktów)

>Obstawiam, że chodziło o Płonący Legion
>Walczyłem z nimi nie raz w Outland.

Cytat:
Beat or be beaten! This is the way of the Legion!


Myślisz, że Jesus pocinał w World of Warcraft?
A wiesz... coś w tym jest!
Godlewski (249 punktów)
>Myślisz, że Jesus pocinał w World of Warcraft?

Jezus był w końcu bogiem - mógł wszystko. Najpewniej też był mistrzem w niej - w końcu był bogiem
25-02-2010 22:33 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)

>Jezus był w końcu bogiem
E tam....tylko w 1/3.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
26-02-2010 00:24 
 Ocena 4 na 4
Godlewski (249 punktów)
>>Jezus był w końcu bogiem
>E tam....tylko w 1/3.

Mylisz się, był członkiem tercetu to prawda, ale sam nie składał się z 3 części. Już ewentualnie mógł byc w połowie Bogiem, jak twierdzą niektóre chrześcijańskie kościoły
26-02-2010 05:06 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>Już ewentualnie mógł byc w połowie Bogiem, jak twierdzą niektóre chrześcijańskie kościoły
Taaak....a które to olewają "ducha świętego"?


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
26-02-2010 09:18 
 Ocena 6 na 6
pavvel (8272 punktów)
W połowie był człowiekiem, a w pozostałych 50% był 1/3 Boga.
I w ten sposób na Jezusie można ułamków nauczać
25-02-2010 23:03 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>Myślisz, że Jesus pocinał w World of Warcraft?

Nie wiem. Ale ci co pisali pod wpływem trawy i wina równie dobrze mogli przedawkować produkty Blizzarda

www.youtube.com/watch?v=akzF_rU1Fqg

www.youtube.com/watch?v=-_fh-kdPNgo

....taaak, zdecydowanie Blizzard jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o filmiki w swoich grach

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
Marszalik (733 punktów)
Co jak co, ale tutaj bardziej mi pasuje ten filmik:
www.youtub(*)ext=1&playnext_from=PL&index=1
Arita (459 punktów)
>>Obstawiam, że chodziło o Płonący Legion
>>Walczyłem z nimi nie raz w Outland.

>Myślisz, że Jesus pocinał w World of Warcraft?

>A wiesz... coś w tym jest!

Blizzard to narzędzie w ręku zła . Zatrudniają magów do zaklinania gier. Człowiek przypadkiem, tknie się WoWa, albo Diablo, a potem musi do grobowej deski grać. Diablo 1 - niesamowity klimat. Polska w erze "przednetowej" wtedy tkwiła, łącza tak wolne, że inne nacje (w trybie on-line) biły nas, jak chciały. Polak na tzw. "lagu" stał i nie mógł pokazać, na co go stać

Wymyśliliśmy słowo "chaos" na oznaczenie porządku, którego nie rozumiemy.
Krzysztof Piecuch (70 punktów)
>mozecie zinterpretowac jedna scene z Bibli wedlug was oto ta scena Jezus podchodzi do opetanego
>czlowieka aby wypedzic z niego demona pyta sie o jego imie i ..... i co uslyszy....... jaka jest
>odpowiedz. .........legion
>ja znam odpowiedz tej zagadki czekam na wasze opinie racjonalista SAT

Takie coś znalazłem i bardzo mi się spodobało:

arkadiusz.(*)ie-mi-legion-bo-nas-jest-wielu

Dla tych, którym nie chce się klikać w link:

I zapytał go: 'Jak ci na imię?' Odpowiedział Mu:
'Na imię mi Legion, bo nas jest wielu'
Ewangelia wg św. Marka, 5, 9
W terminologii psychiatrii amerykańskiej określa się to jako MPD/DID (Multiple Personality Disorder, przemianowane później (1994) na Dissociative Identity Disorder). Zjawisko obserwowane i badane na szeroką skalę przede wszystkim w USA. Cytaty poniżej są z eseju Andrzeja Kapusty.
"Szczególnym zainteresowaniem filozofów umysłu, epistemologów i etyków, cieszą się zaburzenia tożsamości osobowej obecne w przypadku takich zaburzeń jak:osobowość wieloraka, autyzm i schizofrenia, a także niektórych prowadzących do utraty poczucia tożsamości zaburzeń neurologicznych."
Sinuhe77 (3 punktów)

>W terminologii psychiatrii amerykańskiej określa się to jako MPD/DID (Multiple Personality Disorder, przemianowane później (1994) na Dissociative Identity Disorder). Zjawisko obserwowane i badane na szeroką skalę przede wszystkim w USA. Cytaty poniżej są z eseju Andrzeja Kapusty.
>"Szczególnym zainteresowaniem filozofów umysłu, epistemologów i etyków, cieszą się zaburzenia tożsamości osobowej obecne w przypadku takich zaburzeń jak:osobowość wieloraka, autyzm i schizofrenia, a także niektórych prowadzących do utraty poczucia tożsamości zaburzeń neurologicznych."

A możesz cos sam powiedziec na temat MPD/DIP ?
gama (1062 punktów)
Czy można być nieprawdziwym racjonalistą?
28-02-2010 16:00 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Czy można być nieprawdziwym racjonalistą?
   Można i nawet należy ich odróżniać - nieprawdziwego racjonalistę poznajemy po tym, że jest nieprawdziwym ateistą, a każdego nieprawdziwego ateistę z kolei po tym, że nie czytał Biblii, Strażnicy, Tory ani Koranu.

   A należy po to, by nie opluć niewłaściwego.
28-02-2010 16:28 
 Ocena 1 na 1
gama (1062 punktów)
>   A należy po to, by nie opluć niewłaściwego.

A po co kogokolwiek opluwać?
28-02-2010 16:44 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   A należy po to, by nie opluć niewłaściwego.
>A po co kogokolwiek opluwać?
   Opluwanie umila życie, a oplucie właściwego liczy się podwójnie.

   Oplucie najwłaściwszego jest karane myciem lustra.
28-02-2010 17:07 
 Ocena 1 na 1
gama (1062 punktów)
>   Opluwanie umila życie, a oplucie właściwego liczy się podwójnie.
>   Oplucie najwłaściwszego jest karane myciem lustra.

Też trochę pożartuję...
Niełatwo mi sobie przypomnieć kiedy ostatni raz opluwałem kogokolwiek? To było chyba w wieku przedszkolnym, gdy bawiłem się w piaskownicy. Kolega z premedytacją wdepnął mi w piaskową babkę, która na skutek tego przestała nagle istnieć. Więc zdzieliłem go łopatką po głowie i dodatkowo oplułem. Żal mi było pięknej babki, którą wyprodukowałem z mokrego piasku (choć o mokry piasek nie było w tym wieku tak trudno) przy pomocy plastikowego wiaderka.

A tak na poważnie. Jestem trochę zaskoczony czytając, że słowa "opluć" można używać w innych znaczeniach niż dotychczas je znałem. To już drugi wątek w którym znalazłem to słówko. I tak się zastanawiam: co za guru upowszechnił takie jego znaczenie?
28-02-2010 17:47 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Kolega z premedytacją wdepnął mi w piaskową babkę, która na skutek tego przestała nagle istnieć.
   Więc zachowanie kolegi cechowała zwykła walka o przetrwanie, a babki niestałość formy, jak to babki.

>Więc zdzieliłem go łopatką po głowie i dodatkowo oplułem.
   W tym wypadku oplucie jest jedynie dowodem na niedostateczny ciężar argumentacyjny łopatki.

>Żal mi było pięknej babki, którą wyprodukowałem z mokrego piasku...
   Pięknej babki zawsze żal, nawet jeśli sami sobie tę "piękność" wyprodukujemy.
   A nawet zwłaszcza.

>... (choć o mokry piasek nie było w tym wieku tak trudno)
   O babki nigdy nietrudno, jedynie babki dbają o pozory trudności.

>Jestem trochę zaskoczony czytając, że słowa "opluć" można używać w innych znaczeniach niż dotychczas je znałem.
   Poza piaskownicą, znaczy?

>I tak się zastanawiam: co za guru upowszechnił takie jego znaczenie?
   Czy jest plujguru na pokładzie? Zgłosić się do gamy.
28-02-2010 18:22 
 Ocena 1 na 1
gama (1062 punktów)
>   Pięknej babki zawsze żal, nawet jeśli sami sobie tę "piękność" wyprodukujemy.
>   A nawet zwłaszcza.

Oj, żal, żal. Bo i łopatka i wiaderko już nie takie...
28-02-2010 18:29 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Oj, żal, żal. Bo i łopatka i wiaderko już nie takie...
   Ale, jak to mawiał mój kolega: latka lecą a uroda, bladź, nie przemija.
28-02-2010 18:47 
 Ocena 2 na 2
gama (1062 punktów)
>   Ale, jak to mawiał mój kolega: latka lecą a uroda, bladź, nie przemija.
>

Głupiom uczynił dając się wywieść z piaskownicy.
Tylko nie pisz, że od piachu do piachu - niedaleko.
28-02-2010 19:39 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Głupiom uczynił dając się wywieść z piaskownicy.
   Nie żałuj, tam Ci tylko babki psuli.

>Tylko nie pisz, że od piachu do piachu - niedaleko.
   Ok.
   Ale nie każdemu z życiem do twarzy - gadał Stanisław Jerzy Lec, a na śmierć nigdy nie jest za późno, dodał Sima Qian.
   Ups.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365