Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oflagowywanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-04-2011 17:50Miłosz Michałowski (1657 punktów)Oflagowywanie
Ocena 1 na 1
Nie wiem czy ktoś zauważył, jak to z okazji rocznicy śmierci JPII, zaczęło się znakowanie budynków flagami Watykanu.
Pierwsze dostrzegłem kilka dni temu na pojedynczych kamienicach.
Dzisiaj flaga Watykanu gościła, obok Polskiej, przed łódzką palmiarnią, którą akurat postanowiłem odwiedzić - obydwie flagi dumnie przed głównym wejściem.
Na szczęście nie jest to zjawisko powszechne (tak jak "krzyżakowanie"), ale równie, jeśli nie bardziej, absurdalne i komiczne.
Oto Polacy, tak lękający się Rosjan i Niemców, dobrowolnie wywieszają flagi obcego państwa także, co "naturalne", na/w placówkach publicznych - vide palmiarnia (ogród botaniczny należący do miasta). Nie byłem dziś w centrum, ale ciekaw jestem czy na budynkach "miejskich" również powstały biało-czerwono-biało-żółte kolaże

Ręce "opadywują".

Jak to wygląda w innych miastach?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

worek kości (2937 punktów)
Czemu dziwią Cię takie flagi? Jestem przekonany, że gdybyś chwilę pomyślał, znalazłbyś kilka powodów, dla któryś ktoś je wywiesił.


bembergiem w berg
Amol (692 punktów)
>Nie wiem czy ktoś zauważył, jak to z okazji rocznicy śmierci JPII, zaczęło się znakowanie budynków
>flagami Watykanu.

Może działają na podobnej zasadzie, co imperium brytyjskie

www.youtube.com/watch?v=Jj45rFA2PWE
DEmonizer (4893 punktów)
Ja tam jakoś żadnej flagi dzisiaj nie zauważyłem, może nie patrzyłem ...
Okres zamyślenia ... refleksji nad rzeczywistością ... przewartościowywania fragmentów siebie ... szukania nowego ... czysty umysł ...

Lektura książki Roberta Paxtona "Anatomia Faszyzmu" ... wciągnięty ... zamyślony ... momentami zmartwiony ...

Eh te flagi ...

Pozdrawiam
Pabloss (4221 punktów)
Od czasu co JP II zasiadł na watykańskim tronie flagi obu narodów: polskiego i watykańskiego stały się jednym ciałem. Znam miejscowości (małe wsie w okolicach Rzeszowa), gdzie flagi papieskie, maryjne i polskie wiszą cały rok przypominając przechodniom, że już dawno minęły czasy kiedy Polska była tylko Polską, teraz jest Polska obojga narodów.
zachaj (5239 punktów)
>
>Oto Polacy, tak lękający się Rosjan i Niemców, dobrowolnie wywieszają flagi obcego państwa także,...

Obce państwo ale nasz rodak panował tam wiele lat.

Z drugiej strony jako jedyni rządziliśmy także w Moskwie, może rosyjskie flagi też zaczniemy wywieszać?
astrotaurus (12445 punktów)

>Obce państwo ale nasz rodak panował tam wiele lat.
Nasz rodak, ale zdrajca. W związku z tym nawet nie unia, tylko kolonia.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
kognitywista (3391 punktów)
>Dzisiaj flaga Watykanu gościła, obok Polskiej, przed łódzką palmiarnią, którą akurat postanowiłem
>odwiedzić - obydwie flagi dumnie przed głównym wejściem.
To przeczy tradycyjnemu polskiemu nacjonalizmowi
05-04-2011 13:46 
 Ocena 1 na 1
Miłosz Michałowski (1657 punktów)
>>Dzisiaj flaga Watykanu gościła, obok Polskiej, przed łódzką palmiarnią, którą akurat postanowiłem
>>odwiedzić - obydwie flagi dumnie przed głównym wejściem.
>To przeczy tradycyjnemu polskiemu nacjonalizmowi
>

Myślę, że Polacy mają po prostu (od czasu wyboru Wojtyły na papieża) schizofrenię narodowo-tożsamościową
Ciekawe czy gdyby Kwaśniewski stanął na czele NATO, to mielibyśmy wszędzie flagi Sojuszu...?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365