Racjonalista - Strona głównaDo treści
dostałem przydział

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
21-02-2024 14:50okragly (21676 punktów)dostałem przydział
Ocena 1 na 1
zostałem wezwany do "Wojskowe Centrum Rekrutacji" celem nadania przydziału
zgodnie z nim będę bronił kulczyków i innych patoelit majątków na stanowisku "dowódca posterunku radiolokacyjnego- dowódca stacji" w miejscowości .... (niedaleko)

jakby Rosja wygrała z nami wojnę, patoelity musiałyby emigrować, ciekawe jakie na emigracji mieliby stanowiska, obstawiam zmywak a tu się mądrzą, że zarabiają 1000000/miesiąc bo sa niezastąpieni, mądrzy, kompetentni itp

do 63 rż mam obowiązek bronić swoją krwią kulczyka, jego majątku i majątku innych patoelit (mafii która uwłaszczyła się na majątku wspólnym). Jaki tu widzicie sens?
Wojnę widzę tak, na czele kardynał, za nim prezydent, premier, ministrowie, biskupi, prezesi na końcu MY, libki niedorozwojki
niech patoelity same walcza o zachowanie swoich majątków

w 2RP patoelity spieprzyły za granicę (a mordy maja pełne frazesów o ojczyźnie) a MY libki niedorozwojki wierzymy w to szopke, jak wierzący w "ciało Chrystusa" w kawałku ciasta. Iluzja.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)

>dostałem przydział

Dopiero teraz?
Jak ty DOM zdażyłes wybudować? To jakim cudem?

Ja mam przydział od dawna i z jedno kolegium za nie stawianie się.
Robisz aferę. A to kit.

>do 63 rż mam obowiązek bronić swoją krwią kulczyka, jego majątku i majątku innych patoelit (mafii
>która uwłaszczyła się na majątku wspólnym). Jaki tu widzicie sens?

W Polsce żyją też inni ludzie.

Ja też mam przydział. I pewnie będę bronił też ciebie i ludzi z tego forum....część. Bo tu sporo zagranicy.


Powiedzles to na komisji o raju kukczykach i usazdyaxh?

Korzystasz z wolnosci do wypowiedzi ? Nie to co w Rosji.


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
21-02-2024 17:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dostałem przydział
>Dopiero teraz?
miałem w piechocie, teraz jestem chłopcem radarowcem , pierwszy do zabicia

>Jak ty DOM zdażyłes wybudować? To jakim cudem?
jestem budowniczy Polski Ludowej

>Ja mam przydział od dawna i z jedno kolegium za nie stawianie się.
>Robisz aferę. A to kit.
do 63 rż?

>>która uwłaszczyła się na majątku wspólnym). Jaki tu widzicie sens?
>W Polsce żyją też inni ludzie.
nam libkom nic by się nie stało
za panowania Rosji powstała Łódź
w 2RP to upadek, w Polsce ludowej znowu rozkwit
dzisiaj upadek

>Ja też mam przydział. I pewnie będę bronił też ciebie i ludzi z tego forum
będziesz bronił tylko patoelit

>Korzystasz z wolnosci do wypowiedzi ? Nie to co w Rosji.
w Rosji tez mają internet (rosyjski internet) my mamy usazyda i inne ich szczekaczki jak TVNy
ambasador usazyda jest nam namiestnikiem (bez jego aprobaty nic nie możemy zrobić)
patoelity są psami usazyda
my "mięsem armatnim", tak jak Ukraińcy
"Sława Ukrajini" to chwała usażyda, manipulacja, Ukraińcy przelewają krew w nie swojej sprawie


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
21-02-2024 18:05 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>dostałem przydział
>>Dopiero teraz?
>miałem w piechocie, teraz jestem chłopcem radarowcem , pierwszy do zabicia

I co tam sobie jeszce wymyślisz.

>>Jak ty DOM zdażyłes wybudować? To jakim cudem?
>jestem budowniczy Polski Ludowej

Tak tak. Budujesz dom. A przydział dostajesz teraz. A wcześniej miałeś w piechocie.

Z Zająca z piechoty stałeś się operatorem radaru?

>>Ja mam przydział od dawna i z jedno kolegium za nie stawianie się.
>>Robisz aferę. A to kit.
>do 63 rż?

Tak tak. Piechota radary.

>>>która uwłaszczyła się na majątku wspólnym). Jaki tu widzicie sens?
>>W Polsce żyją też inni ludzie.
>nam libkom nic by się nie stało

Ja mówię o innych ludziach nie o tobie.

>
>>Ja też mam przydział. I pewnie będę bronił też ciebie i ludzi z tego forum
>będziesz bronił tylko patoelit

Polska skalda się ludzi innych niż ty. Rozejezyj się kogo tam widzisz ? Patoeliyy? Masz rodzinę ? To jest patoelita?

>>Korzystasz z wolnosci do wypowiedzi ? Nie to co w Rosji.
>w Rosji tez mają internet

I Kolnie karne. Korzystaj z wolności

>patoelity są psami usazyda
>my "mięsem armatnim", tak jak Ukraińcy
>"Sława Ukrajini" to chwała usażyda, manipulacja, Ukraińcy przelewają krew w nie swojej sprawie
>

Ty nic nie przelewasz prócz bzdetow na forum. To nie Rosja nie zwerbyuja cię do okopów na Ukrainę .

Koezystaj.

Tylko czemu tacy jak ty są grzeczni na żywo a tu chojrakuja?
.

Ale to dobrze. Strach by było wyjść na ulicę jeszce by cię ktos od kundli zwyzywał. A tak wiadomo że nie istniejecie.
Was nie ma.



<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
21-02-2024 18:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>dostałem przydział
>>>Dopiero teraz?
>>miałem w piechocie, teraz jestem chłopcem radarowcem , pierwszy do zabicia
>I co tam sobie jeszce wymyślisz.
co mam sobie jeszcze wymyślać? po obowiązkowej służbie wojskowej (PRL) nie byłem ani razu, dopiero teraz sobie o mnie przypomnieli
chca dziadka do wojska, nie ma sprawy, umre bohaterem, patrz www.racjonalista.pl/forum.php/s,919391 dał nam przykład jak umierać mamy

>>>Jak ty DOM zdażyłes wybudować? To jakim cudem?
>>jestem budowniczy Polski Ludowej
>Tak tak. Budujesz dom. A przydział dostajesz teraz. A wcześniej miałeś w piechocie.
> Z Zająca z piechoty stałeś się operatorem radaru?
byłem w Chorzowie w szkółce, zdałem egzamin i jestem dowódcą (wtedy radary były jeszcze lampowe )

>>>Ja mam przydział od dawna i z jedno kolegium za nie stawianie się.
>>>Robisz aferę. A to kit.
>>do 63 rż?
>Tak tak. Piechota radary.
może współczesna piechota też ma radary? tam byłbym ważny
radar, była taka postać w komedii usazyda z wojny w Wietnamie, Korei?, to ja

>>>>która uwłaszczyła się na majątku wspólnym). Jaki tu widzicie sens?
>>>W Polsce żyją też inni ludzie.
>>nam libkom nic by się nie stało
>Ja mówię o innych ludziach nie o tobie.
oprócz patoelit nikomu nie stałaby się krzywda, wojny są pomiędzy mafiami (patoelitami), mafie do tego mają żołnierzy, czyli mnie.


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
21-02-2024 18:53 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>>dostałem przydział
>>>>Dopiero teraz?
>>>miałem w piechocie, teraz jestem chłopcem radarowcem , pierwszy do zabicia
>>I co tam sobie jeszce wymyślisz.
>co mam sobie jeszcze wymyślać? po obowiązkowej służbie wojskowej (PRL) nie byłem ani razu, dopiero teraz sobie o mnie przypomnieli

Tak. Z historii które się nie wydarzyły ta nie wydarzyła się najbardziej.

>Ja mówię o innych ludziach nie o tobie.
>oprócz patoelit nikomu nie stałaby się krzywda, wojny są >pomiędzy mafiami (patoelitami), mafie do tego mają >żołnierzy, czyli mnie.

Manipualncie pisałeś że będę bronił patoelit.

Pytam się czy twoja rodzina to patoelita.
Pislem ci że w Polsce są też inni ludzie.

Nie tylko tacy jak ty.

Na WKU też byłeś taki chojrak czy grzeczniutko? Ani o raju ani o patoelitach ani usazydzie?


<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
22-02-2024 07:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>dostałem przydział
>>>>miałem w piechocie, teraz jestem chłopcem radarowcem , pierwszy do zabicia po obowiązkowej służbie wojskowej (PRL) nie byłem ani razu, dopiero teraz sobie o mnie przypomnieli
>Tak. Z historii które się nie wydarzyły ta nie wydarzyła się najbardziej.
a słyszałeś, że po upadku ZSRR miał nastąpić koniec historii?
dlatego ilośc czołgów w europie zachodniej spadł z 5000 na 500
bo upadło tzw Imperium Zła
teraz sraja w gacie to siegaja po dziadkow, ostatni co sie znaja na wojsku

>>Ja mówię o innych ludziach nie o tobie.
>>oprócz patoelit nikomu nie stałaby się krzywda, wojny są >pomiędzy mafiami (patoelitami), mafie do tego mają >żołnierzy, czyli mnie.
>Manipualncie pisałeś że będę bronił patoelit.
tak będzie, zawsze tak było
podam na przykładzie 2 wś, jak niemcy przegonili nasze patoelity życie na wsi (80% spoleczenstwa) znacznie sie poprawilo
jak nas napadną niemcy czy rosja jakość życia znacznie sie poprawi, pogorszy tylko patoelitom w tym kk

>Na WKU też byłeś taki chojrak czy grzeczniutko?
tam same mlode dziewczyny, na wartowni stara babcia (ale czytala moje wezwanie bez okularów)

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
22-02-2024 07:52 
 0 na 2
Thoter (6650 punktów)

>jak nas napadną niemcy czy rosja jakość życia znacznie sie poprawi, pogorszy tylko patoelitom w >tym kk
>

Generał Hans von Seckt sto lat temu powiedział:
To czy Niemcy zdobędą Rosję czy Rosja Niemcy nie ma znaczenia.
Efekt końcowy będzie taki sam.
Polska była wtedy siedliskiem brytyjskiej agentury. Brytyjczycy razem ze swoim wasalem Francuzami pilnowali by Żydom niemieckim i Niemcom żyło się jak najgorzej.
Po tym jak Żydzi niemieccy zdobyli rosyjską bazę surowcową Francuzi i Brytyjczycy, razem z "wielkim" Dmowskim i "polskim" Kościołem, przeprowadzali pogromy Żydów w Polsce.
Polskiemu pastuchowi i hrabiemu wstawiono wizję "wielkiej Polski", która powstanie po usunięciu Żydów. Francuzi naszym dziadkom obiecali oddać kolonię Madagaskar, żeby tam wyeksportować Żydów.
Głupkowaty i biedny Polak ma po jednej stronie najtańszą bazę surowcową a po drugiej najnowocześniejszy przemysł. W jedną i drugą stronę strzela z broni, którą kupił od Żydów amerykańskich i Brytyjczyków.
22-02-2024 08:38 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Głupkowaty i biedny Polak
J

Jak cudem ja widzę twoje wpisy oszołomie plujący na Polaków
.

Zresztą nie tylko twoje . Poukrywalem oszołomstwo i chamstwo i dalej to widzę. Był spokój i nie widziałem wpisów oszoloma .

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
22-02-2024 08:33 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>.
>>Manipualncie pisałeś że będę bronił patoelit.
>tak będzie, zawsze tak było

Pytam czy twoja rodzina to patoelita manipulancie.

Będę ją i inni bronić też twojej rodziny jak zajdzie taka potrzeba.

Czy ty jesteś patoelita. Czy twoja rodzina to patoelita.

Jeszcze jedno pytanie. Czy jak ruskie napadna na Polaków będziesz bronił razem z USA Polaków?

Na komisji też tak chojrakowalws czy grzeczniutko tak nie nie wiem.
Widziałeś tam patoleite manipulancie?



<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
22-02-2024 11:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Czy jak ruskie napadna na Polaków będziesz bronił razem z USA Polaków?
usazd nie bedzie bronil Polakow (maja wywalone) tylko swego majatku. W naszym kraju nic nie jest nasze
bylem w supermarkecie usazyda (innego nie ma, nawet żabka jest usazyda) kupilem piwo usazyda, papierosy(nie pale) usazyda, mięso usazyda, proszek do prania usazyda
tylko cebula, ziemniaki i maślanka sa polskie i będzie nasze "mięso armatnie" w obronie usazyda
pracuje u usazyda, u niego kupuje, jego sie słucham (TVN-y, GW, ... internet, piosenka, film, filozofia a nawet nasza religia (liberalizm) jest usazyda, alternatywą kk z Watykanu). Czego tu bronić?

jak przyjdą ruscy, przylącze się do nich i wyzwolę Polske od usazyda i KK
22-02-2024 18:53 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> Czy jak ruskie napadna na Polaków będziesz bronił razem z USA Polaków?
>usazd nie bedzie bronil Polakow (maja wywalone) tylko swego majatku. W naszym kraju nic nie jest nasze

USA będzie .


>bylem w supermarkecie usazyda (innego nie ma, nawet żabka jest usazyda)

Chyba w twojej gazetce propagandowej. To nie Rosja.

Wpisz sobie i co wyjdzie że Luksemburg. Póki co Europa.
.wiem bo byłem parę tygodni temu w Luksemburgu.



> kupilem piwo usazyda, papierosy(nie pale) usazyda, mięso usazyda, proszek do prania usazyda

Ale to jesteś w szoku że idzie się do sklepu i kupuje towary z zagranicy a nie patrzy przez szybę jak w PEWEXIE za czasów gdy ruskie z Moskwy rządzily Polakmi i była bieda?



> tylko cebula, ziemniaki i maślanka sa polskie i będzie nasze "mięso armatnie" w obronie usazyda

Ty nie. Ja będę w obronie twojej rodziny.

Tylko powiedz czy twoja rodzina to też patoelita.


>pracuje u usazyda, u niego kupuje, jego sie słucham (TVN-y, GW, ... internet, piosenka, film, filozofia a nawet nasza religia (liberalizm) jest usazyda, alternatywą kk z Watykanu). Czego tu bronić?

No faktycznie. Niczego . Kartki na benzynę jak za komuny gówno praca. I dwa programy.

To nie Rosja. Możesz więcej.



>jak przyjdą ruscy, przylącze się do nich i wyzwolę Polske od usazyda i KK
>

Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
I co będziesz strzelał do Polaków którzy będą bronić kraju przed Ruskimi?

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
23-02-2024 08:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Czy jak ruskie napadna na Polaków będziesz bronił razem z USA Polaków?
>>usazd nie bedzie bronil Polakow (maja wywalone) tylko swego majatku. W naszym kraju nic nie jest nasze
>USA będzie .
wtedy wybieramy prezydenta USA i drukujemy $

>>bylem w supermarkecie usazyda (innego nie ma, nawet żabka jest usazyda)
>Chyba w twojej gazetce propagandowej.
gazetki marketów są propaganda usazyda
masz kupywać, kupywać, kupywać, pracowac, pracować, pracować, interes usazyda się kręci

>Wpisz sobie i co wyjdzie że Luksemburg. Póki co Europa.
>.wiem bo byłem parę tygodni temu w Luksemburgu.
ja nigdzie nie byłem za granica

>> kupilem piwo usazyda, papierosy(nie pale) usazyda, mięso usazyda, proszek do prania usazyda
>Ale to jesteś w szoku że idzie się do sklepu i kupuje towary z zagranicy a nie patrzy przez szybę jak w PEWEXIE za czasów gdy ruskie z Moskwy rządzily Polakmi i była bieda?
była magia , oglądać kolorowe szkiełka,
za które zostaliśmy sprzedani usazydowi

>>pracuje u usazyda, u niego kupuje, jego sie słucham (TVN-y, GW, ... internet, piosenka, film, filozofia a nawet nasza religia (liberalizm) jest usazyda, alternatywą kk z Watykanu). Czego tu bronić?
>No faktycznie. Niczego . Kartki na benzynę jak za komuny gówno praca. I dwa programy.
to były piekne dni
zawalili nas tymi programami pornograficznymi byśmy nie pamietali, że jesteśmy niewolnikami patoelit i usazyda

>>jak przyjdą ruscy, przylącze się do nich i wyzwolę Polske od usazyda i KK
>Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
Rosjanie wyzwolili i uwłaszczyli nas na majątku
dzisiaj na majątku uwolnionym przez ZSRR uwłaszczył się usazyd i patoelity

>I co będziesz strzelał do Polaków którzy będą bronić kraju przed Ruskimi?
żołnierze w naszym mundurze będą najemnikami usazyda, w tym ja, żołd będziemy mieli w $, tak jak dziś Ukraińcy, czy Polacy tam walczący z Rosjanami

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
24-02-2024 16:49 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>>Wpisz sobie i co wyjdzie że Luksemburg. Póki co Europa.
>>.wiem bo byłem parę tygodni temu w Luksemburgu.
>ja nigdzie nie byłem za granica

Co to ma wspólnego z twoim kłamstwem manipulancie?

>>Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
>Rosjanie wyzwolili i uwłaszczyli nas na majątku
>dzisiaj na majątku uwolnionym przez ZSRR uwłaszczył się usazyd i patoelity

Rosjanie napadli na Polskę i opuścili ja w latach 90 manipulancie.

A ty chcesz tu Putina z jego oligarchami.

Ja chcę mieć polskiego Prezydenta a nie PUTINA i jego pachołków jak ty.


>>I co będziesz strzelał do Polaków którzy będą bronić kraju przed Ruskimi?
>żołnierze w naszym mundurze będą najemnikami usazyda, w tym ja, żołd będziemy mieli w $, tak jak dziś Ukraińcy, czy Polacy tam walczący z Rosjanami

Pytam się manipulancie czy będziesz strzelał do Polakow.

Napsiełeś obrzydlwiey trollu że

>jak przyjdą ruscy, przylącze się do nich i wyzwolę Polske od usazyda i KK

Twoja rodzina to patoelita? BEDE JEJ BRONIL. a napsiełeś że będę bronił patoelity.

Przed TOBA i twoimi oligarchami z miliardami z Rosji.



Powiedz mi trollu co ci się tak podoba w kraju który napadł kiedyś na Polskę która jest napadnięta przez Niemcy.

To już większego sqrwielastwa nie można zrobić. Kopać leżącego.

I ty coś piszesz o USa? Tfuuu




<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
25-02-2024 09:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
>>Rosjanie wyzwolili i uwłaszczyli nas na majątku
>>dzisiaj na majątku uwolnionym przez ZSRR uwłaszczył się usazyd i patoelity
>Rosjanie napadli na Polskę i opuścili ja w latach 90 manipulancie.
napadli na nas nasi przyjaciele, Niemcy, z którymi rok wcześniej napadliśmy na Czechy

Rosjanie widzac totalną klęskę rasy panów (II RP), po 17 dniach zajeli ruskie ziemie etniczne
25-02-2024 10:54 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>>Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
>>>Rosjanie wyzwolili i uwłaszczyli nas na majątku
>>>dzisiaj na majątku uwolnionym przez ZSRR uwłaszczył się usazyd i patoelity
>>Rosjanie napadli na Polskę i opuścili ja w latach 90 manipulancie.
>napadli na nas nasi przyjaciele, Niemcy, z którymi rok wcześniej napadliśmy na Czechy
>Rosjanie widzac totalną klęskę rasy panów (II RP), po 17 dniach zajeli ruskie ziemie etniczne

Obrzydliwy trollu. Napadli na Polskę i przez lata wypierali się zbrodni katyńskiej.

Zimie etniczne. Qrwa Polska napadnięta przez Niemców i Ruskie wykorzystuje napadniętego mordują inteligencję i okupują kraj wstaiwaxjac swoich kacyków.

Kogo się da wywożą do Gułagów a swoim system mordują w skali świata rekordowa ilość ludzi.

Polska ma Historie i sobie wbij do głowy to ruski trollu.

Zbrodnia katyńska - zbrodnia posiadająca zgodnie z uchwałą Sejmu RP znamiona ludobójstwa[1], kwalifikowana jako zbrodnia wojenna[2][3][4], zbrodnia przeciwko ludzkości[2], zbrodnia przeciwko pokojowi[2] i zbrodnia komunistyczna[5],


Ty dziś piszesz że gdyby na nas napadli to się do nich przyłączysz

Tak trollu. Zaproś tu oligarchów i Putina.
Nie doczekanie twoje.


Ile się trzeba pytać czy twoja rodzina to patoelita.





<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
25-02-2024 14:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
>>>>Rosjanie wyzwolili i uwłaszczyli nas na majątku
>>>>dzisiaj na majątku uwolnionym przez ZSRR uwłaszczył się usazyd i patoelity
>>>Rosjanie napadli na Polskę i opuścili ja w latach 90 manipulancie.
>>napadli na nas nasi przyjaciele, Niemcy, z którymi rok wcześniej napadliśmy na Czechy
>>Rosjanie widzac totalną klęskę rasy panów (II RP), po 17 dniach zajeli ruskie ziemie etniczne
>Obrzydliwy trollu. Napadli na Polskę i przez lata wypierali się zbrodni katyńskiej.
w II RP zburzyliśmy 1000 cerkwi rusinów
stąd m.inn Wołyń
Polska jezusem narodów

>Zimie etniczne. Qrwa Polska napadnięta przez Niemców i Ruskie wykorzystuje napadniętego mordują inteligencję i okupują kraj wstaiwaxjac swoich kacyków.
na ziemie opanowane przez ZSRR, 80% ludzi mówiło po rusińsku
Polska narodem panów niewolników

>Ile się trzeba pytać czy twoja rodzina to patoelita.
NIE,
tylko ja jestem czarnym baranem
Polska jezusem narodów

piszesz o zsyłaniu Polaków na sybir, moich przodków w akcji wisła zesłali całymi wsiami na ziemie odzyskane przez rosjan , nic się nie ostało, nawet kamień ma kamieniu, wszyscy zostali zesłani , całe wsie
Rosjanie zsyłali tylko pojedyńcze osoby, kryminalistów.
Polska jezusem narodów

jestem trolem, i dobrze mi z tym
25-02-2024 16:16 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)
>>>>>>Na rzecz kogo? Oligarchów z Rosji i Putina?
>>>>>Rosjanie wyzwolili i uwłaszczyli nas na majątku
>>>>>dzisiaj na majątku uwolnionym przez ZSRR uwłaszczył się usazyd i patoelity
>>>>Rosjanie napadli na Polskę i opuścili ja w latach 90 manipulancie.
>>>napadli na nas nasi przyjaciele, Niemcy, z którymi rok wcześniej napadliśmy na Czechy
>>>Rosjanie widzac totalną klęskę rasy panów (II RP), po 17 dniach zajeli ruskie ziemie etniczne
>>Obrzydliwy trollu. Napadli na Polskę i przez lata wypierali się zbrodni katyńskiej.
> w II RP zburzyliśmy 1000 cerkwi rusinów
>stąd m.inn Wołyń

Ruski trollu ZSRR napadlo na Polske bez wypwoiwedznia wojny. Zabijając inteligencję tego kraju.
Rekordzista świat w mordowniuh ludzi Blochin sam zabił więcej ludzi niż ginie w niejednym konflikcie.

>Polska jezusem narodów

Masz z tym problem ruski trollu?
Podobają ci się oligarchowie z Rosji i Putina?

>>Zimie etniczne. Qrwa Polska napadnięta przez Niemców i Ruskie wykorzystuje napadniętego mordują inteligencję i okupują kraj wstaiwaxjac swoich kacyków.
>na ziemie opanowane przez ZSRR, 80% ludzi mówiło po rusińsku
>Polska narodem panów niewolników

To była POLSKa ruski trollu. Miała swoje granice. Uczyli cię w szkole co to państwo i czym jest?

A ruskie trolle uznały że Polska po napaści Niemiec nie istnieje.
Ucz się Historii.

Mało wam ziemi?


>>Ile się trzeba pytać czy twoja rodzina to patoelita.
>NIE,
>tylko ja jestem czarnym baranem

Więc ruski trollu jak ruskie napadna na Polskę a ty przyłączysz się do wroga to ja będę ich tu bronił jak będą POLSCE chcieli być tubjej mieszkańcami.

W Polsce mieszkają też inni ludzie. Ty zdezerterujeez. POLacy będą bronić swojego kraju.
Taki łajzy jak ty musiały być mocne w 45 gdy ktoś się stawiał czerwonej zarazie.



>Polska jezusem narodów
>piszesz o zsyłaniu Polaków na sybir, moich przodków w akcji wisła zesłali całymi wsiami na ziemie odzyskane przez rosjan , nic się nie ostało, nawet kamień ma kamieniu, wszyscy zostali zesłani , całe wsie

Niestety nie było NATO i USA choć Historia jest pogmatwana to USA nigdy nie wymordowało Polaków tak jak zrobili to jego sąsiedzi a zwlasza ruskie.


>Rosjanie zsyłali tylko pojedyńcze osoby, kryminalistów.
>Polska jezusem narodów
>jestem trolem, i dobrze mi z tym

Jesteś ruskim trollem który musi sobie uzmysłowić że to POLSKA i tu jest dostęp do Historii a nie jej fałszowanie jak robiła to czerwona zaraza.

Polaków których zesłano nazywasz Kryminalistami? Tfu.

Przeczytaj sobie Archipelag Gułag oszolomie to się dowiesz za co ludzie tam jechali.





<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
26-02-2024 12:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>Rosjanie widzac totalną klęskę rasy panów (II RP), po 17 dniach zajeli ruskie ziemie etniczne
>>>Obrzydliwy trollu. Napadli na Polskę i przez lata wypierali się zbrodni katyńskiej.
>> w II RP zburzyliśmy 1000 cerkwi rusinów
>>stąd m.inn Wołyń
>Ruski trollu ZSRR napadlo na Polske bez wypwoiwedznia wojny.
a my napadając na Czechocłowacje w 1938r na spółkę z faszystami Niemcami, wypowiedzieliśmy im wojnę? nie przypominam sobie

>>Polska jezusem narodów
>Masz z tym problem ruski trollu?
mam problem z panami, właścicielami moich przodków, chłopów pańszczyźnianych
czemu nie nazywamy ich zgodnie z prawdą niewolnikami tylko chłopami?

>Podobają ci się oligarchowie z Rosji i Putina?
Putin polikwidował oligarchów, z tego powodu wtedy w Polsce, w tym GW było wielkie oburzenie, bo u nas własnośc prywatna jest święta

>>>Zimie etniczne. Qrwa Polska napadnięta przez Niemców i Ruskie wykorzystuje napadniętego mordują inteligencję i okupują kraj wstaiwaxjac swoich kacyków.
>>na ziemie opanowane przez ZSRR, 80% ludzi mówiło po rusińsku
>>Polska narodem panów niewolników
>To była POLSKa ruski trollu.
mieliśmy miec też Madagaskar

>Miała swoje granice. Uczyli cię w szkole co to państwo i czym jest?
panstwo to forma przemocy
zgodna z prawem

>W Polsce mieszkają też inni ludzie. Ty zdezerterujeez. POLacy będą bronić swojego kraju.
>Taki łajzy jak ty musiały być mocne w 45 gdy ktoś się stawiał czerwonej zarazie.
w 1939r 80% polskich żołnierzy zdezerterowało, (w tym kilku generałów wycierającymi sobie patriotyzmem twarz w tym marszałek i cały rząd) nie chcieli się bić za panów, tak i ja za kulczyków czy inne patoelity

> choć Historia jest pogmatwana to USA nigdy nie wymordowało Polaków tak jak zrobili to jego sąsiedzi a zwlasza ruskie.
wiesz jak na naszych rodaków mówili usazydzi w USA? biali inaczej (taki czarny tylko ze bialy)
Oni nas traktują instrumentalnie, jak nie ludzi, mamy być mięsem usazyda

>Jesteś ruskim trollem który musi sobie uzmysłowić że to POLSKA i tu jest dostęp do Historii a nie jej fałszowanie jak robiła to czerwona zaraza.
historia pisana przez psów usazyda

>Polaków których zesłano nazywasz Kryminalistami? Tfu.
ukraincy mieszkali w południowej Polsce, zorganizowali powstanie (takie nasze listopadowe czy styczniowe),
Polacy nie zesłali tylko powstanców (UPA) na "sybir" jak to robili Rosjanie, ale całe wioski, wszystkich jak leci. Ja jestem potomkiem zesłańców na naszą "syberie"
Ojciec jak tam był mówił, że po całej wsi nie zostało nic, tylko drzewa owocowe. Rosjanie nigdy tak nas nie traktowali, tylko Niemcy (palili całe wsie) i my, pany, autochtonów
Polska jezusem świata

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
panTeista (6808 punktów)
>zostałem wezwany do "Wojskowe Centrum Rekrutacji"

Współczuję Ci. W wojsku powinni służyć tylko ochotnicy, zawodowcy.
21-02-2024 18:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>zostałem wezwany do "Wojskowe Centrum Rekrutacji"
>Współczuję Ci. W wojsku powinni służyć tylko ochotnicy, zawodowcy.
w wojsku byłbym raczej "Szwejkiem" i to jak daliby mi wódki

na wojnę powinno się brać starych jak ja, (60l) młodzi niech sobie pożyją

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
21-02-2024 19:17 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>na wojnę powinno się brać starych jak ja, (60l)

Starzy są mniej odporni, oceniam po sobie [65l].
22-02-2024 11:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>na wojnę powinno się brać starych jak ja, (60l)
>Starzy są mniej odporni, oceniam po sobie [65l].
w mrowisku na najbardziej ryzykowne akcje idą najstarsze.
na Ukrainie średnia wieku żołnierza to 43lata

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
21-02-2024 18:20 
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)
>W wojsku powinni służyć tylko ochotnicy, zawodowcy.

Prawie się zgadzam.

Z bronią w ręku powinni służyć tylko ochotnicy, zawodowcy.

Podstawowe przeszkolenie w zakresie obronności powinni przejść wszyscy do tego zdolni.
Każdy (w ramach swojej zdolności) powinien umieć udzielić przedmedycznej pomocy, umieć zachować się podczas ewakuacji/nalotu/skażenia, wiedzieć jak i kiedy się używa się gaśnic, jak zaopiekować zgubione dziecko.

Fachowcy (medycy, strażacy, nauczyciele) powinni mieć przydziały i okresowo powinien być testowany system łączności z nimi, także awaryjnej. Leśnicy powinni mieć plan zablokowania dróg, rolnicy możliwości i umiejętności ochrony plonów przed skażeniem, właściciele hoteli plany szybkiej zamiany na szpitale i centra uchodźcze

Każdy potrzebny na wypadek wojny powinien mieć wyznaczone miejsce i zadania.

Odpowiedzialni za miejsca większych, przypadkowych zbiorowości powinni umieć zarządzić i przeprowadzić ewakuację centrum handlowego, szpitala czy kolejowego dworca. Odpowiedzialni za stałe miejsca pracy, nauki powinni je ćwiczyć z uczniami czy pracownikami

Widziałem jak wyglądają ćwiczenia z ewakuacji szkoły w USA i w Polsce.
Bez komentarza




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-02-2024 18:32 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>W wojsku powinni służyć tylko ochotnicy, zawodowcy.
>Prawie się zgadzam.
>Z bronią w ręku powinni służyć tylko ochotnicy, zawodowcy.

Ciekawe czy tak jak w OSP zdarzają się podpalacze to czy w Wojsku też są tacy co chcą się wykazac.

2024 rok. A na świecie dalej jak w lesie.

Ciekawe w jakim stopniu za to odpowiada patryiotyzm.

<Patologia romaro.... "Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry >
22-02-2024 13:49 
 Ocena 4 na 4
Berzerac (5671 punktów)

>Podstawowe przeszkolenie w zakresie obronności powinni przejść wszyscy do tego zdolni.
>Każdy (w ramach swojej zdolności) powinien umieć udzielić przedmedycznej pomocy, umieć zachować się podczas ewakuacji/nalotu/skażenia, wiedzieć jak i kiedy się używa się gaśnic, jak zaopiekować zgubione dziecko.

Dokładnie tak. Nie wiem, czego obecnie uczą w szkołach, ale kiedy ja chodziłem do liceum był taki przedmiot jak przysposobienie obronne. Młodzież była przeszkalana w kwestii, o której piszesz. Nauczycielem tego przedmiotu był porucznik LWP w stanie spoczynku. Bardzo poważnie traktował swoje nauczenie, i jeśli ktoś myślał, że taki sobie przedmiot oleję - strasznie się przeliczył. Wiem, panowała wtedy komuna, ale przecież taka wiedza się w życiu przydaje. W mojej klasie było pełno pacyfistów, ale jakoś kiedy były zaplanowane strzelania z KBKS albo wiatrówek - na zajęciach był komplet uczniów.

Czy dzisiejsza młodzież potrafi udzielić pierwszej pomocy? Wie jak się zachować na wypadek pożaru, jakiej do czego użyć gaśnicy? Jak poprawienie założyć maskę p-gas? Bardzo w to wątpię.

Szkoda, że wojsko "umyło ode mnie ręce" gdyż jestem gliną w stanie spoczynku, a policja też ma swoje rezerwy. Ja chętnie bym poszedł jako rezerwista na ćwiczenia. Czasy nieciekawe, kto wie czy czyjaś wiedza nie będzie akurat potrzebna na wypadek konfliktu zbrojnego.

PS. Mam smutną wiadomość dla autora wątku. W świetle ustawy z listopada 2023r obowiązkowi obronności kraju w Polsce podlegają obywatele w wieku do 60 lat. W przypadku posiadania stopnia podoficerskiego lub oficerskiego - do 65 lat.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mam obowiązek bronić swoją krwią kulczyka, jego majątku i majątku innych patoelit [...]niech patoelity same walcza o zachowanie swoich majątków
One walczą, tyle, że nie osobiście, a tymi swoimi majątkami, za które kupili Ci ubranko, karabin, czołg i ten Twój radar.


cr
22-02-2024 11:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mam obowiązek bronić swoją krwią kulczyka, jego majątku i majątku innych patoelit [...]niech patoelity same walcza o zachowanie swoich majątków
>One walczą, tyle, że nie osobiście, a tymi swoimi majątkami, za które kupili Ci ubranko, karabin, czołg i ten Twój radar.
kulczyk nie placił podatków w Polsce jak i pozostala patoelita, w tym KK,
Radar dla mnie będzie z pieniędzy (podatku) od pracy i konsumpcji niewolników; pielęgniarki, nauczycielki, urzedniczki, ekspedientki, śmieciarza, kierowcy autobusu miejskiego czy kolejarza

system podatkowy (prawo) jest stworzony przez patoelity dla patoelit panowania i korzyści.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>mam obowiązek bronić swoją krwią kulczyka, jego majątku i majątku innych patoelit [...]niech patoelity same walcza o zachowanie swoich majątków
>>One walczą, tyle, że nie osobiście, a tymi swoimi majątkami, za które kupili Ci ubranko, karabin, czołg i ten Twój radar.
>kulczyk nie placił podatków w Polsce jak i pozostala patoelita, w tym KK
Kulczyk to 1950 rocznik, więc nawet jakby żył, nie podlegałby rekrutacji.

>Radar dla mnie będzie z pieniędzy (podatku) od pracy i konsumpcji niewolników; pielęgniarki, nauczycielki, urzedniczki, ekspedientki, śmieciarza, kierowcy autobusu miejskiego czy kolejarza
>system podatkowy (prawo) jest stworzony przez patoelity dla patoelit panowania i korzyści.
No ale formalnie im większe dochody, tym więcej podatku, a biznesmeni mają duże dochody.


cr
23-02-2024 14:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>mam obowiązek bronić swoją krwią kulczyka, jego majątku i majątku innych patoelit [...]niech patoelity same walcza o zachowanie swoich majątków
>>>One walczą, tyle, że nie osobiście, a tymi swoimi majątkami, za które kupili Ci ubranko, karabin, czołg i ten Twój radar.
>>kulczyk nie placił podatków w Polsce jak i pozostala patoelita, w tym KK
>Kulczyk to 1950 rocznik, więc nawet jakby żył, nie podlegałby rekrutacji.
uzywam go jako prawidłowośc, reprezentatywny przykład patoelit

>>Radar dla mnie będzie z pieniędzy (podatku) od pracy i konsumpcji niewolników; pielęgniarki, nauczycielki, urzedniczki, ekspedientki, śmieciarza, kierowcy autobusu miejskiego czy kolejarza
>>system podatkowy (prawo) jest stworzony przez patoelity dla patoelit panowania i korzyści.
>No ale formalnie im większe dochody, tym więcej podatku, a biznesmeni mają duże dochody.
ale nie płacą podatku, po to są tzw "raje podatkowe" czy inne zasady
np pielęgniarka płaci 50% podatku
kulczyki 7% (to że Ty o tym nie wiesz to co mówić o reszcie społeczeństwa karmionych papką patoelit dla niewolników)
prawo piszą patoelity dla patoelit kosztem niewolników
policja, wojsko, więzienia, sady, szkolnictwo, służba zdrowia itp. są na koszt niewolnikow (patoelity nie placą podatkow)
jestem pewien że np prezes banku Morawiecki płacił mniejsze podatki niż nauczycielka
a jak wybuchnie wojna to będziemy bronic morawieckich (majątków i życia) a nie nauczycieli, a on sam ucieknie do swojego pana usazyda


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>np pielęgniarka płaci 50% podatku
>kulczyki 7%
Ale ktoś tam płaci więcej i to są z reguły biznesmeni , nie pielęgniarki.

>jestem pewien że np prezes banku Morawiecki płacił mniejsze podatki niż nauczycielka
A może płacił dużo, tyle, tylko zarabiał fortunę.

>a jak wybuchnie wojna to będziemy bronic morawieckich (majątków i życia) a nie nauczycieli
Tych i tych, tyle, że ruchomy węzełek biedaka łatwo przepadnie, a grunt bogacza się ostanie.

> on sam ucieknie
Uciec może każdy.

cr
23-02-2024 18:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>np pielęgniarka płaci 50% podatku
>>kulczyki 7%
>Ale ktoś tam płaci więcej i to są z reguły biznesmeni , nie pielęgniarki.
nieprawda, po to są "raje podatkowe", doradcy podatkowi, optymalizacja podatkowa itp co skutkuje że płacą duzo mniej procentowo np 3% a niewolnica pielęgniarka 50% ale i kwotowo
pamiętasz mafie paliwowe, VAT -owskie, reprywatyzacyjne i ogrom innych przekrętów patoelit, po to tworzą prawo żeby legalnie kraść

>>jestem pewien że np prezes banku Morawiecki płacił mniejsze podatki niż nauczycielka
>A może płacił dużo, tyle, tylko zarabiał fortunę.
zarabiał 1000 x więcej niż kasjerka po ekonomi na kasie i placil 10x mniejsze podatki, na tym polega różnica pomiędzy patoelitami (tworzą prawo) a niewolnikami

>>a jak wybuchnie wojna to będziemy bronic morawieckich (majątków i życia) a nie nauczycieli
>Tych i tych,
nauczycielce nic nie grozi
patoelity stracą wszystko

>tyle, że ruchomy węzełek biedaka łatwo przepadnie, a grunt bogacza się ostanie.
węzełek nikt nikomu nie zabierze, ale patoelitom
zabiorą, tak jak po powstaniu listopadowym? czy w 2wś

>> on sam ucieknie
inaczej sybir

>Uciec może każdy.
ja mogę ale po co i gdzie. Patoelity mają tajne konta np w Panamie (pamiętasz, kilka lat temu, ujawnili wielu polityków europejskich ale z Polski wcale (media należą do usazyda, patoelit)

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>po to są "raje podatkowe", doradcy podatkowi, optymalizacja podatkowa itp co skutkuje że płacą duzo mniej procentowo np 3% a niewolnica pielęgniarka 50%
I na cały kraj okrągły to wie, a państwo ze wszystkimi swoimi instytucjami nie umie policzyć ile kasy im ucieka?

cr
25-02-2024 09:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po to są "raje podatkowe", doradcy podatkowi, optymalizacja podatkowa itp co skutkuje że płacą duzo mniej procentowo np 3% a niewolnica pielęgniarka 50%
>I na cały kraj okrągły to wie, a państwo ze wszystkimi swoimi instytucjami nie umie policzyć ile kasy im ucieka?
za 1 i 2 RP panstwo to szlachta
dzisiaj panstwo to patoelity
w 2015r jak PiS doszedł do władzy trochę uszczelnił, dlatego były pieniądze na 500+, 13 i 14 emeryture i na Służbę Zdrowia
w dalszym ciągu bogaci nie placą podatkow (szlachta tez nie placila)
Spytaj się posłów, czy płacą podatki?

fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Spytaj się posłów, czy płacą podatki?
Pytam...
Uposażenie poselskie i dieta parlamentarna[...]
Uposażenie [...] jest traktowane jako wynagrodzenie ze stosunku pracy.
Dieta parlamentarna to środki finansowe przysługujące posłowi na pokrycie kosztów związanych z wydatkami poniesionymi w związku z wykonywaniem mandatu na terenie kraju.
Częstotliwość wypłacania: raz na miesiąc.
Wysokość uposażenia poselskiego: [...] wynosi obecnie 9892,30 zł brutto.
Dieta parlamentarna wynosi 25 proc. uposażenia. Obecnie jest to 2473,08 zł brutto. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dieta parlamentarna jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych w przepisach dla diet otrzymywanych z tytułu pełnienia obowiązków obywatelskich. Obecnie zwolniona z PIT jest kwota 2.280,00 zł[...]
Uposażenie nie przysługuje posłom, którzy osiągają dochody z innej aktywności pozaparlamentarnej oprócz podlegającej prawu autorskiemu albo prawom pokrewnym.


cr
25-02-2024 11:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Spytaj się posłów, czy płacą podatki?
>Pytam...
ja to gucio , Ty pszczółka Maja
byłoby nam dobrze w komunie


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów
26-02-2024 13:00 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>byłoby nam dobrze w komunie
A komu byłoby w niej źle?

cr
26-02-2024 13:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>byłoby nam dobrze w komunie
>A komu byłoby w niej źle?
nikomu
problem w ty, że mamy za małe mózgi na "mrowisko", może technologia, sztuczna inteligencja, to zmieni

Jezus miał 12 apostołów, to typowa wielkość wspólnoty ludzkiej, tak było w raju, tylu ogarnia nasz mózg, nie więcej


fizyka jest bogiem ojcem... chemia jego córką...... a biologia, duchem świętym
mamy św trójcę racjonalistów

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365