Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kolejny bulwersujący akt barbarzyństwa IS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
05-10-2015 12:09Hodża (11172 punktów)Kolejny bulwersujący akt barbarzyństwa IS
Ocena 5 na 5
   W kolejnej odsłonie szalejącego barbarzyństwa uczniów Proroka terroryści Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze następny bezcenny zabytek zapisany w rejestrach Światowego Dziedzictwa UNESCO jako perła antycznej architektury, stanowiący część kompleksu w Palmyrze wybudowany ok. 200 r. n.e łuk triumfalny.

   Budowla ta nie posiadała żadnej religijnej symboliki a jej zniszczenie wydaje się być podyktowane czystą złośliwością i chęcią udowodnienia Zachodowi własnej bezkarności przez pozbawionych wszelkich skrupułów i moralnych odruchów, o poczuciu estetyki już nie wspominając bandziorów. Przykro stwierdzić, ale tego rodzaju nikczemne działania rzeczywiście utwierdzają samych terrorystów i cały świat w przeświadczeniu o ich bezkarności i bezsilności Zachodu wobec czynów, których znaczenie posiada dużo poważniejszy wydźwięk niż tylko niepowetowana strata dla światowej kultury.

   Ten akt stopniowego niszczenia jednego z najdalej na wschód wysuniętych stanowisk będących śladem czasów świetności Imperium Rzymskiego posiada bowiem bardzo wyraźną i groźną symbolikę. Poprzez unicestwianie śladów cywilizacji, która stała się fundamentem dzisiejszej kultury i stabilizacji Zachodu uczyniony został znak, który jest zapowiedzią rychłego upadku całego gmachu, który na tym fundamencie został posadowiony.

   Nie jest to z pewnością fundament wolny od wielu skaz a przy jego budowie przelano rzeki krwi i zadano światu mnóstwo niezmierzonych a dziś już zapomnianych cierpień. Rzecz jednak nie w tym, co byśmy chcieli, aby było, ale w tym, co rzeczywiście jest; a prawda jest taka, że innej kultury, niż ta wywodząca się z Rzymu i, po części, Grecji, nie mamy i przyzwolenie na to, by sztorm nienawiści obcych kulturowo żywiołów wymiatał z mapy świata kolejne pomniki stanowiące filary naszej kulturowej tożsamości oznacza w gruncie rzeczy już teraz, właśnie w takim momencie, kapitulację przed chamstwem, agresją i najniższymi biologicznymi instynktami zakamuflowanymi opętańczą ideologią i religijnym fanatyzmem.

   Jednym z ważniejszych składników konstytuujących kulturę łacińską był dychotomiczny podział świata na "cywilizację" i "barbarię". Dziś, w okresie nasilonej propagandy próbującej wpoić przekonanie o równości wszystkich kultur tego rodzaju schematy myślowe zostały potępione jako jeden z modeli szowinizmu i źródło imperializmu. Humanizm wszak nakazuje nam jednaki szacunek dla przedstawicieli wszystkich ras, wyznań czy grup etnicznych.

   Jednak należy też chyba zastanowić się, czy aby kultura, ceniąca i zachowująca te właśnie ludzkie, humanistyczne wartości nie zasługuje na szczególną obronę, nie tylko żałosnym biadoleniem archeologów i historyków, ale siłą fizyczną, bez której żadna cywilizacja ani żadna norma nigdy nie mogły się ostać.



wiadomosci(*).html?lokale=local#BoxNewsLink

www.thegua(*)-2000-year-old-city-of-palmyra
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marcin Śrama (1270 punktów)
Są gorsi niż Hunowie- tamci przynajmniej patrzyli z respektem i podziwem na rzymskie monumenty...

W zupełności się zgadzam... dodam tylko takie drobne przemyślenie: podczas wojny nie powinno być miejsca na humanizm, a to co się teraz dzieje to jest wojna- wojna Islamistów z resztą świata. Tylko niestety... powyższe twierdzenie, mimo, że racjonalne zostało wyparte z umysłów Europejczyków...

Paradoksem jest fakt, że starożytny Rzym też upadł przez ,,uchodźców''- kolejne wschodnie ludy uciekając przed innymi wschodnimi ludami uciekały na zachód i wchodziły w granicę cesarstwa, otrzymywały zgodę na osiedlanie się tam, mężczyźni z nich pochodzący byli zaciągani do rzymskiej armii, sami rzymianie stawali się coraz bardziej zniewieściali, stając się Chrześcijanami uważali wojnę za rzecz niegodną, zgodnie z twierdzeniami św. Augustyna twierdzili, że państwo ziemskie się nie liczy- ważne jest tylko to, co po śmierci i... oddali wpływ na los swego kraju w ręce barbarzyńskich wodzów- Arbogasta i Stylichona (początek V wieku), potem cesarz Walentynian III sprzymierzył się z królem Wandalów- Genzerykiem, który na wieść o zamordowaniu tego (chyba najbardziej nieudolnego spośród wszystkich) cesarza wkroczył do Rzymu w roku 455. N końcu faktyczną władzę w Rzymie przejął Germanin- Rycymer, a po jego śmierci w cesarstwie zapanował kompletny chaos- w końcu władzę przejął patrycjusz Orestes, który uczynił cesarzem swego kilkuletniego syna- Romulusa... jednak skarbiec cesarski był zupełnie pusty, wobec czego germańscy najemnicy pod wodzą Odoakara zdetronizowali Romulusa...
05-10-2015 20:06 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)

>Paradoksem jest fakt, że starożytny Rzym też upadł przez ,,uchodźców''- kolejne wschodnie ludy

Historia lubi się powtarzać.
05-10-2015 22:02 
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)

>Historia lubi się powtarzać.

Aż dziw bierze, iż mimo ogromnych pokładów wiedzy Europa jest tak głupia, że nie wie czego doświadcza. Przed kobietami i dziećmi idą wojownicy!


No gods, no masters...I am who I am.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Jednak należy też chyba zastanowić się, czy aby kultura, ceniąca i zachowująca te właśnie
ludzkie, humanistyczne wartości nie zasługuje na szczególną obronę, nie tylko żałosnym biadoleniem archeologów i historyków, ale siłą fizyczną, bez której żadna cywilizacja ani żadna norma nigdy nie mogły się ostać.<<
Tak jest. "Chamstwu przeciwstawiać siem należy siłom i godnościom osobistom".
05-10-2015 19:04 
 Ocena 3 na 3
Hodża (11172 punktów)
>Tak jest. "Chamstwu przeciwstawiać siem należy siłom i godnościom osobistom".

Wężykiem, Jasiu, wężykiem!


Dixi et salvavi animam meam
Paluzel (699 punktów)
wiadomosci(*)t-moze-uderzyc-w-polsce/vvv241

Co ciekawe, jak wynika z powyższego linku, przedstawiciele ISIS mają swój wywiad, o którym coś dużo w mediach nie słyszę, co prawdopodobnie oznacza brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przed ich służbami.

Cytat:
Przesłuchanie

W reakcji na ten wywiad Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zrobiła wszystko, aby sprawę wyciszyć.

Jednak Michał Król i ja zostaliśmy wezwani na przesłuchanie do warszawskiej siedziby ABW.

O szczegółach przesłuchania nie mogę napisać gdyż grozi za to odpowiedzialność karna.

Muszę jednak stwierdzić, że ABW posiada bardzo nikłą wiedzę na temat struktury i sposobów działalności państwa Islamskiego ISIS.

Nikt z ABW nie słyszał nawet o AMNI - tajnych służbach kalifatu.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365