 |
Kolejny bulwersujący akt barbarzyństwa IS Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-10-2015 12:09 | Hodża (11172 punktów) | Kolejny bulwersujący akt barbarzyństwa IS
5 na 5 | W kolejnej odsłonie szalejącego barbarzyństwa uczniów Proroka terroryści Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze następny bezcenny zabytek zapisany w rejestrach Światowego Dziedzictwa UNESCO jako perła antycznej architektury, stanowiący część kompleksu w Palmyrze wybudowany ok. 200 r. n.e łuk triumfalny. Budowla ta nie posiadała żadnej religijnej symboliki a jej zniszczenie wydaje się być podyktowane czystą złośliwością i chęcią udowodnienia Zachodowi własnej bezkarności przez pozbawionych wszelkich skrupułów i moralnych odruchów, o poczuciu estetyki już nie wspominając bandziorów. Przykro stwierdzić, ale tego rodzaju nikczemne działania rzeczywiście utwierdzają samych terrorystów i cały świat w przeświadczeniu o ich bezkarności i bezsilności Zachodu wobec czynów, których znaczenie posiada dużo poważniejszy wydźwięk niż tylko niepowetowana strata dla światowej kultury. Ten akt stopniowego niszczenia jednego z najdalej na wschód wysuniętych stanowisk będących śladem czasów świetności Imperium Rzymskiego posiada bowiem bardzo wyraźną i groźną symbolikę. Poprzez unicestwianie śladów cywilizacji, która stała się fundamentem dzisiejszej kultury i stabilizacji Zachodu uczyniony został znak, który jest zapowiedzią rychłego upadku całego gmachu, który na tym fundamencie został posadowiony. Nie jest to z pewnością fundament wolny od wielu skaz a przy jego budowie przelano rzeki krwi i zadano światu mnóstwo niezmierzonych a dziś już zapomnianych cierpień. Rzecz jednak nie w tym, co byśmy chcieli, aby było, ale w tym, co rzeczywiście jest; a prawda jest taka, że innej kultury, niż ta wywodząca się z Rzymu i, po części, Grecji, nie mamy i przyzwolenie na to, by sztorm nienawiści obcych kulturowo żywiołów wymiatał z mapy świata kolejne pomniki stanowiące filary naszej kulturowej tożsamości oznacza w gruncie rzeczy już teraz, właśnie w takim momencie, kapitulację przed chamstwem, agresją i najniższymi biologicznymi instynktami zakamuflowanymi opętańczą ideologią i religijnym fanatyzmem. Jednym z ważniejszych składników konstytuujących kulturę łacińską był dychotomiczny podział świata na "cywilizację" i "barbarię". Dziś, w okresie nasilonej propagandy próbującej wpoić przekonanie o równości wszystkich kultur tego rodzaju schematy myślowe zostały potępione jako jeden z modeli szowinizmu i źródło imperializmu. Humanizm wszak nakazuje nam jednaki szacunek dla przedstawicieli wszystkich ras, wyznań czy grup etnicznych. Jednak należy też chyba zastanowić się, czy aby kultura, ceniąca i zachowująca te właśnie ludzkie, humanistyczne wartości nie zasługuje na szczególną obronę, nie tylko żałosnym biadoleniem archeologów i historyków, ale siłą fizyczną, bez której żadna cywilizacja ani żadna norma nigdy nie mogły się ostać. wiadomosci(*).html?lokale=local#BoxNewsLinkwww.thegua(*)-2000-year-old-city-of-palmyra | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Marcin Śrama (1270 punktów) | Są gorsi niż Hunowie- tamci przynajmniej patrzyli z respektem i podziwem na rzymskie monumenty...
W zupełności się zgadzam... dodam tylko takie drobne przemyślenie: podczas wojny nie powinno być miejsca na humanizm, a to co się teraz dzieje to jest wojna- wojna Islamistów z resztą świata. Tylko niestety... powyższe twierdzenie, mimo, że racjonalne zostało wyparte z umysłów Europejczyków...
Paradoksem jest fakt, że starożytny Rzym też upadł przez ,,uchodźców''- kolejne wschodnie ludy uciekając przed innymi wschodnimi ludami uciekały na zachód i wchodziły w granicę cesarstwa, otrzymywały zgodę na osiedlanie się tam, mężczyźni z nich pochodzący byli zaciągani do rzymskiej armii, sami rzymianie stawali się coraz bardziej zniewieściali, stając się Chrześcijanami uważali wojnę za rzecz niegodną, zgodnie z twierdzeniami św. Augustyna twierdzili, że państwo ziemskie się nie liczy- ważne jest tylko to, co po śmierci i... oddali wpływ na los swego kraju w ręce barbarzyńskich wodzów- Arbogasta i Stylichona (początek V wieku), potem cesarz Walentynian III sprzymierzył się z królem Wandalów- Genzerykiem, który na wieść o zamordowaniu tego (chyba najbardziej nieudolnego spośród wszystkich) cesarza wkroczył do Rzymu w roku 455. N końcu faktyczną władzę w Rzymie przejął Germanin- Rycymer, a po jego śmierci w cesarstwie zapanował kompletny chaos- w końcu władzę przejął patrycjusz Orestes, który uczynił cesarzem swego kilkuletniego syna- Romulusa... jednak skarbiec cesarski był zupełnie pusty, wobec czego germańscy najemnicy pod wodzą Odoakara zdetronizowali Romulusa...
|
|
 | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) |
>Paradoksem jest fakt, że starożytny Rzym też upadł przez ,,uchodźców''- kolejne wschodnie ludy
Historia lubi się powtarzać.
|
|
|  | 2 na 2 | Christos (2696 punktów) |
>Historia lubi się powtarzać.
Aż dziw bierze, iż mimo ogromnych pokładów wiedzy Europa jest tak głupia, że nie wie czego doświadcza. Przed kobietami i dziećmi idą wojownicy!
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Jednak należy też chyba zastanowić się, czy aby kultura, ceniąca i zachowująca te właśnie ludzkie, humanistyczne wartości nie zasługuje na szczególną obronę, nie tylko żałosnym biadoleniem archeologów i historyków, ale siłą fizyczną, bez której żadna cywilizacja ani żadna norma nigdy nie mogły się ostać.<< Tak jest. "Chamstwu przeciwstawiać siem należy siłom i godnościom osobistom".
|
|
 | 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | >Tak jest. "Chamstwu przeciwstawiać siem należy siłom i godnościom osobistom".
Wężykiem, Jasiu, wężykiem!
Dixi et salvavi animam meam
|
|
| Paluzel (699 punktów) | wiadomosci(*)t-moze-uderzyc-w-polsce/vvv241Co ciekawe, jak wynika z powyższego linku, przedstawiciele ISIS mają swój wywiad, o którym coś dużo w mediach nie słyszę, co prawdopodobnie oznacza brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przed ich służbami. Cytat:Przesłuchanie
W reakcji na ten wywiad Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zrobiła wszystko, aby sprawę wyciszyć.
Jednak Michał Król i ja zostaliśmy wezwani na przesłuchanie do warszawskiej siedziby ABW.
O szczegółach przesłuchania nie mogę napisać gdyż grozi za to odpowiedzialność karna.
Muszę jednak stwierdzić, że ABW posiada bardzo nikłą wiedzę na temat struktury i sposobów działalności państwa Islamskiego ISIS.
Nikt z ABW nie słyszał nawet o AMNI - tajnych służbach kalifatu.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|