 |
osiągnęliśmy najlepszy wynik Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-08-2024 18:16 | okragly (21676 punktów) | osiągnęliśmy najlepszy wynik | osiągnęliśmy najlepszy wynik od 100 lat zajmując 42 miejsce w olimpiadzie, tak wysoko nie byliśmy nigdy, liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) daje nam ogromną moc wchodzenia na szczyty, ... na końcu oczywiście przegrała kolektywistyczna Azja, tam to mają samych niewolników niezdolnych do innowacji, wysiłku, zwyciężania | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| DyktaFon (9281 punktów) | >osiągnęliśmy najlepszy wynik od 100 lat zajmując 42 miejsce w olimpiadzie, tak wysoko nie byliśmy >nigdy, liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) daje nam ogromną moc wchodzenia na szczyty, > ... na końcu >oczywiście przegrała kolektywistyczna Azja, tam to mają samych niewolników niezdolnych do innowacji, >wysiłku, zwyciężania
A tak konkretnie, to chodzi o?...
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>A tak konkretnie, to chodzi o?... mamy najwyższe ceny prądu w Europie, a mieliśmy najniższe, to dziw że jeszcze te PZPR-owsie elektrownie działają, wiadomo buble, nie to co amerykańskie, niemieckie
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >A tak konkretnie, to chodzi o?...> mamy najwyższe ceny prądu w Europie, a mieliśmy najniższe, to dziw że jeszcze te PZPR-owsie elektrownie działają, wiadomo buble, nie to co amerykańskie, niemieckie> fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem> św czwórca racjonalistów wg okraglegoMieliśmy też najlepszą husarię i najlepsze pieczyste z dzika... no i?
|
|
|  | 2 na 2 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >mamy najwyższe ceny prądu w Europie, a mieliśmy najniższe, Podziękuj komunistycznym władzom UE za dowalenie polskim elektrowniom podatku od emisji CO2. Polski węgiel też jest krytykowany choć kamienny a niemcy spalają brunatny wycinając lasy i osuszając jeziora by go wydobyć. Nic też nie działa wiecznie, kończą się dotacje, kończy się rentowność, modernizacja kosztuje, naprawy, remonty. Tani węgiel to też już historia, bo tanio było jak leżał stosunkowo płytko a im głębsze pokłady tym droższe wydobycie. Ciesz się że tusk nie rządził przez ostanie 8 lat, bo dziś siedziałbyś przy ognisku i wpierniczał "szaszłyki" z nazbieranych na łące pieczarek.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >mamy najwyższe ceny prądu w Europie, a mieliśmy najniższe,> Podziękuj komunistycznym władzom UE za dowalenie polskim elektrowniom podatku od emisji CO2. mapa elektrowni atomowych w Europie  Ukraina w trakcie wojny myśli o budowie kolejnej > Tani węgiel to też już historia, bo tanio było jak leżał stosunkowo płytko a im głębsze pokłady tym droższe wydobycie.Rosja, Ukraina, ma węgła w bród, mimo to wiele atomówek > Ciesz się że tusk nie rządził przez ostanie 8 lat, bo dziś siedziałbyś przy ognisku i wpierniczał "szaszłyki" z nazbieranych na łące pieczarek.tusk to typowa inteligencja, patoelita, jak prof balcerowicz, nie zna się na życiu, technice
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| quick (6849 punktów) | > osiągnęliśmy najlepszy wynik od 100 lat zajmując 42 miejsce w olimpiadzie, tak wysoko nie byliśmy> nigdy,Co sądzisz o tym; myslpolska(*)ralny-feminizm-i-przebierancy/To, że biała, pochodząca z klasy średniej kobieta przestaje zajmować się domem i rodziną nie oznacza bynajmniej, że kobiety nie są już wykorzystywane, tylko że wyzyskuje się i uciska... inne kobiety, nie tak szczęśliwie urodzone pod względem klasowym i geograficznym. Procesy te są zaś możliwe dzięki globalizacji i jej elementom towarzyszącym: wywłaszczeniom, komodyfikacji i coraz bardziej masowej imigracji. Kluczowym elementem globalizacji jest przeniesienie produkcji przemysłowej z krajów rdzeniowych na peryferie oraz powstanie globalnej linii produkcyjnej, obsługiwanej w dużej mierze przez żeńską klasę robotniczą. Warunkiem koniecznym tej transformacji była likwidacja rolniczych wspólnot wiejskich w krajach rozwijających się, dokonywana zarówno wprost, poprzez forsowną industrializację będącą metodą akumulacji przez wysiedlenia często wspomaganą wojną i czystkami etnicznymi, jak i pośrednio - poprzez rzekomą pomoc ze strony krajów rozwiniętych. Jednym z jej następstw jest tworzenie ośrodków faktycznej inżynierii społecznej za pomocą reglamentacji żywności, wody i innych dóbr kreującej skupiska wykorzenionej taniej, bądź nawet darmowej siły roboczej, która porzuciła swe dawne zajęcia, głównie rolnicze. W ten sposób często bardziej równomiernie rozłożone zadania reprodukcji społecznej, typowe dla naturalnych wspólnot wiejskich, są zastępowane forsowną akumulacją pierwotną, w ramach której kobiety zostają poddane podwójnemu neopatriarchatowi: globalistycznej produkcji kapitalistycznej i reorganizowanych według wzorca liberalno-kapitalistycznego gospodarstw domowych Faktycznie więc w procesie globalizacji skomodyfikowany komponent żeński, podobnie jak rasowy i klimatyczny, zostają wykorzystane do maksymalizacji zysków korporacyjnych. Do poziomu obecnego transtotalizmu dochodzono rzecz jasna etapami. Między bajki można włożyć, że zaczęło się od jednego nieszczęsnego zdania Simone de Beauvoir, zawsze zresztą cytowanego od połowy i bez dalszego ciągu. Gdy bowiem autorka Drugiej płci pisała, że "gdyby kobieta nie istniała - mężczyźni by ją wymyślili", to przecież dodawała zaraz, że kobiecość "istnieje niezależnie od męskiej inwencji"[2]. A zatem budowanie agresywnej doktryny, jak i całego przemysłu na bon mocie mówiącym faktycznie o kobiecej niezbędności i samodzielności jako bytu to (łagodnie mówiąc) uzurpacja. Nie, prawdziwe źródła są zupełnie inne i oczywiście również wyrastają z logiki liberalnego kapitalizmu. Kluczowa była oczywiście kreacja rynkowa. Kiedy w 1979 roku Janice G. Raymond opisała rodzące się właśnie The Transsexual Empire[3], czyli same początki gigantycznego przemysłu chemiczno-medycznego, erotycznego i showbiznesowego - jej pracę traktowano jako ważny, acz niszowy doktorat z zakresu studiów seksualnych i etyki medycznej. Dziś wartość tego sektora gospodarki w samych Stanach szacowana jest na półtora miliarda dolarów, zaś książki Raymond znajdują się na indeksie, podobnie jak i sama autorka. W międzyczasie bowiem doszło do intensywnego budowania popytu, do czego posłużono się wywodem idącym dużo dalej niż kiedykolwiek mogło śnić się nie tylko de Beauvoir, ale i wielu feministkom z początków drugiej fali. W niedużym tylko uproszczeniu imprintowany ciąg wyglądał tak: istnieją różne od siebie płeć biologiczna i kulturowa - "liczy się tylko płeć kulturowa" - "nie ma płci biologicznej" - "płeć kulturowa jest właściwą płcią biologiczną". Od pierwszego, skądinąd co do zasady prawidłowego spostrzeżenia - do urągającego logice, nauce i zdrowemu rozsądkowi końcowego uroszczenia udało się dojść w ciągu jednego pokolenia. Po drodze transseksualizm został więc zastąpiony transgenderyzmem, którego pierwsze objawienie datuje się na rok 1992, pierwsza "transosoba" samoidentyfikowała się w 1998 roku i już poszło coraz szybciej. Kolejne wydziały Women's Studies co prędzej przemianowywały się na Gender Studies, z kwestii kobiecych przerzucając się z miejsca na agresywne promowanie zagadnień do tej pory rozumianych w kategoriach dysfunkcji płciowych. Kroku środowiskom akademickim dotrzymywali politycy. Ich manifestem stały się m.in. the Yogyakarta Principles, ogłoszone w 2006 roku, a następnie nadal rozbudowywane w dużej mierze właśnie w kierunku zlania się kwestii praw człowieka z założeniem samoidentyfikacji płciowej[4]. Taki jest też kierunek przyspieszających od kilkunastu lat ataków kulturowych, zmiatających na swej drodze wszystkie uznawane za reakcyjne poglądy na temat płciowości, dotychczasowych stanowisk feministycznych, a nawet lesbijskich nie wyłączając. Jaką w tym rolę odegrała/odgrywa dywersja ideologiczna wymierzona w zachód ze strony państw bloku komunistycznego (np. Rosja, Chiny), o której mówi J. Bezmienow? www.youtube.com/results?search_query=Bezmienow Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
 | | farmer (22440 punktów) | >> W ten sposób często bardziej równomiernie rozłożone zadania reprodukcji społecznej, typowe dla naturalnych wspólnot wiejskich, są zastępowane forsowną akumulacją pierwotną, w ramach której kobiety zostają poddane podwójnemu neopatriarchatowi: globalistycznej produkcji kapitalistycznej i reorganizowanych według wzorca liberalno-kapitalistycznego gospodarstw domowych Faktycznie więc w procesie globalizacji skomodyfikowany komponent żeński, podobnie jak rasowy i klimatyczny, zostają wykorzystane do maksymalizacji zysków korporacyjnych
Kto to pisał bo napewno nie kobieta zbierjaca ziemniaki w polu a wieczorem dojaca krowy.
Jaki jest sens powyższego co zacytowales?
Bo może warto sobie przypomnieć jak wyglądały kobiety kiedyś mające 50lat a dziś .
Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
|
|
|  | | quick (6849 punktów) | >>> W ten sposób często bardziej równomiernie rozłożone zadania reprodukcji społecznej, typowe dla naturalnych wspólnot wiejskich, są zastępowane forsowną akumulacją pierwotną, w ramach której kobiety zostają poddane podwójnemu neopatriarchatowi: globalistycznej produkcji kapitalistycznej i reorganizowanych według wzorca liberalno-kapitalistycznego gospodarstw domowych Faktycznie więc w procesie globalizacji skomodyfikowany komponent żeński, podobnie jak rasowy i klimatyczny, zostają wykorzystane do maksymalizacji zysków korporacyjnych >Jaki jest sens powyższego co zacytowales? Chodzi o wykorzystanie kobiet dla osiągnięcia zysku - ich kosztem. To wywód trochę socjologiczny, oparty o determinizm ekonomiczny, którego nie podzielam.
Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>>Jaki jest sens powyższego co zacytowales? >Chodzi o wykorzystanie kobiet dla osiągnięcia zysku - ich kosztem. To wywód trochę socjologiczny, oparty o determinizm ekonomiczny, którego nie podzielam. liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) mogli wymyśleć tylko mężczyźni, od tego czasu nasze życie jest ekonomiczne, wszystko jest na sprzedaż, dlatego libkom niedorozwojkom nie urodzą się dzieci, bo sie nie opłaca w Korei płacą 60 000 zł a i to nie pomaga, mają 0.6 urodzen na kobietę bedzie taki czas że będą rodzić tylko dla pieniędzy, taki mamy świat libków których sobie wychodowaliśmy (patrz prof balcerowicz) Bóg nam zesłał liberalizm, prof balcerowicza i innych niedorozwojków, byśmy wymarli chwała Bogu
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | |  | | quick (6849 punktów) | >Bóg nam zesłał liberalizm, prof balcerowicza i innych niedorozwojków, byśmy wymarli Przeciwwagą jest konserwatyzm. Szkoda, że uciekłeś od mojego pytania.
Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Bóg nam zesłał liberalizm, prof balcerowicza i innych niedorozwojków, byśmy wymarli >Przeciwwagą jest konserwatyzm. konserwatyzm a liberalizm, to jeden pies, tu i tu najważniejsza własność, indywidualność, wolność. przeciwwagą dla liberalizmu (indywidualności, wolności, własności), jest jego zaprzeczenie, czyli, raj
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|