 |
Książka Eugeniusza Bobuli z AGH - Przełom w poznaniu świata? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-07-2008 23:17 | nikoelk (6 punktów) | Książka Eugeniusza Bobuli z AGH - Przełom w poznaniu świata? | Pozwolę sobie napisać to jako nowy wątek Jestem pod wrażeniem pracy wykładowcy Uniwersyteckiego Eugeniusza Bobuli, przeczytanej na www.bobula.pl Przyznam, że początkowo byłem BARDZO sceptycznie nastawiony, tym bardziej, że drażni mnie styl pisania autora. Jednak po lekturze postanowiłem porozmawiać z Prof wykładającym matematykę na AHG. "Teoria kolegi Gienia Bobuli zasługuje na poważne potraktowanie... Warto przeprowadzić badania ... Bobula ma poparcie wielu profesorów..."Jestem ciekaw opinii racjonalistów na temat równania Fouriera-Bobuli Jeżeli to prawda - trzeba działać, jeżeli kłamstwo - zniszczyć Czyżby nowe przełomowe wydarzenie naukowe? Wszystko jest matematyką? na "WIKI" znalazłem ciekawa wypowiedz Józefa Kosseckiego, który napisał cytuję : .... prace polskiego fizyka zatrudnionego na AGH w Krakowie, Eugeniusza Bobuli. Bobula jest twórcą oryginalnych teorii z zakresu podstawowych zagadnień fizyki, np. teorii struktury masy. Do literatury weszło jego zmodyfikowane równanie Fouriera (jako równanie Bobuli-Fouriera). Wykrył i zlikwidował w nim istotne błędy, które rzutują na wszystkie teorie i dowody, które go wykorzystują. Wyprowadził dedukcyjnie wzory Maxwella z innej wiedzy fizycznej. Stworzył język umożliwiający uzgodnienie teorii procesów odwracalnych i nieodwracalnych. W tym co napisałem mogą być pewne nieścisłości terminologiczne. Fizyka to nie moja dziedzina. Ważne jest, że jego teorie wyjaśniają, a przynajmniej rzucają światło na to, dlaczego fizyka XX wieku stała się jak mawia Bobula "magią XX wieku". Fizycy na potęgę tworzą modele teoretyczne i wprowadzają wzorem Maxwella wzory i współczynniki z nikąd. To musiało spowodować problemy z odróżnianiem tego co prawdziwe od tego co weryfikowalne i dziś ma wpływ m.in. na zasady Wikipedii. Jeżeli dąży się do "weryfikowalnej prawdy materialnej", to trzeba sięgać do fundamentów i wszelkich źródeł weryfikując je. Teorie Bobuli były wielokrotnie recenzowane przez matematyków (choćby dlatego, że by je tworzyć musiał rozwiązywać pewne problemy matematyczne, których matematycy dotychczas nie rozwiązywali), a ponieważ mają charakter dedukcyjny, to przy poprawnych operacjach formalnych poprawność założeń można potwierdzić tylko przez zgodność z rzeczywistością stwierdzoną w eksperymentach, zwłaszcza takich w których z różnych teorii wynikają rozbieżne przewidywania. Teorie Bobuli sprawdzają już w pierwszych eksperymentach w AGH. Zainteresowała się nim również grupa fizyków ze słynnego MIT (uważanego za najlepszą uczelnię techniczną świata), którzy zauważyli, że z fizyką jest coś nie tak i cofnęli się do fizyki Newtonowskiej z XIX wieku i szukają błędów. Szukają fizyków publikujących nieortodoksyjne teorie. Znaleźli Bobulę, zlecili nawet tłumaczenie tych książek Bobuli, które były wydane po polsku. W ostatnich latach Bobula co rok publikował książkę naświetlającą jego teorie, a w nich podaje notki bibliograficzne do innych swoich publikacji. Łatwo je znajdziesz w sieci. Jeżeli Cię zainteresowałem sprawdź również katalogi dużych bibliotek, jak Biblioteka Narodowa w Warszawie, czy Jagiellonka w Krakowie. Życzę stymulującej lektury!!! Pozdrawiam. link do tej wypowiedzi: pl.wikiped(*)/Dyskusja_wikipedysty:Belfer00 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| lotrek (14275 punktów) | Czy czasem coś Ci się nie porobiło i nie pomyliłeś forum ?
|
|
2 na 2 | Fizyk (17637 punktów) | > Jestem pod wrażeniem pracy wykładowcy Uniwersyteckiego Eugeniusza Bobuli [...]No proszę - Racjonalista awansował! Zazwyczaj tylko czołowe pisma naukowe są adresatami wynalazków perpetuum mobile, obalenia prac Einsteina i ogólnych teorii wszystkiego. A tu taki rodzynek! Proponuję wątek ten umieścić na honorowym miejscu w dziale Bazgroły.
|
|
| placownik (17853 punktów) |
> ciekawa wypowiedz Józefa Kosseckiego Józef Kossecki jest baaardzo nieciekawym człowiekiem. Wypowiedzi takich ludzi bywają ciekawe, ale rzadko zasługują na zaufanie. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Eee tam. Z takim życiorysem facet ma wszystkie drzwi otwarte; niezależnie od tego kto rządzi! Tylko pozazdrościć... 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
> Z takim życiorysem facet ma wszystkie drzwi otwarte; niezależnie od tego kto rządzi! Z tymi drzwiami to pan Kossecki chyba nie ma tak łatwo, ale zawsze chętnie coś podszepnie przez nieopatrznie uchylone okno. Ot, choćby zareklamuje Bobulę... Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | | Jeraszewski (5 punktów) | >>Z takim życiorysem facet ma wszystkie drzwi otwarte; Pamiętam go z lat 80-tych. Mam nawet jakąś książkę tego pana wydaną przez MON w 1983 o opozycji politycznej w Polsce. Nie wiem jak tam intelektualnie, ale społecznie - menda. Jego związek z esbecją a potem Stanem Tymińskim dopełnia obrazu tego prawdziwego narodowca, partyjniaka, donosiciela, karierowicza czyli po prostu " cybernetyka od ludzi" (taki ma chłop fach).
|
|
| | |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
menda .
|
|
| |  | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>>Z takim życiorysem facet...
Bądźcie poważni. Z takim czy innym życiorysem autorstwo np. "Tajemnic mafii politycznych" wystarcza, żeby traktować go tak, jak na to zasługuje. Jego pojęcie o cybernetyce, zwłaszcza społecznej..., można skonfrontować z pierwszym lepszym rzetelnym podręcznikiem na ten temat. I naprawdę dość. .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|