Wszystkim wtajemniczonym wiadomo choć to nie tajemnica że teoria strun powstała przedwcześnie oraz jej odnoga teoria membran. Tak mówią "teoretyczni"ojcowie tej teorii. Czy mają rację? Czy teoria strun jest wyłącznie domeną dla filozofii? Pozwolę sobie zauważyć że racjonalizm w tym temacie jest nieuzasadniony i próby podejmowania jakichkolwiek tematów z tym związanych nie przynoszą żadnych racjonalnych rezultatow. Chyba że....... Prof. Michio Kaku w jednej ze swych książek napisał że wszystkie zjawiska fizyczne te poznane i poznawane,mają proste i zrozumiałe uzasadnienie. Jeżeli będziemy prowadzić poszukiwania na oślep odnajdziemy nieskończenie wiele znaków-śladow.To zrozumiałe zważywszy na fakt że materia w ogólnej postaci jest spójna. Zrozumienie tej kwestii wyznacza nam punkt od którego należy zacząć poszukiwania no chyba że ktoś miał dużo szczęścia i przypadkiem coś odkrył i jeszcze o tym nie wie. Jak to sprawdzić.Wyobrażmy sobie kogoś kto zupełnie przypadkiem odkrywa nowe zjawisko fizyczne którego opis nie wystepuje w żadnych mediach. Jak wy racjonalnie próbowalibyście wyjaśnic z czym macie do czynienia wiedząc zarazem że ujawnienie mogłoby diametralnie zmienić wasze spokojne życie bąć narazić waszą reputację na szwank.Zdaję sobie sprawę że rozwiązanie tej kwestii mogłoby doprowadzić do nieobliczalnych skutków czego jestem świadomy.CDN
|