Racjonalista - Strona głównaDo treści
Witam. Zacznijmy tworzyć.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
16-07-2008 12:27smaczne (30 punktów)Witam. Zacznijmy tworzyć.
Wszystkim wtajemniczonym wiadomo choć to nie tajemnica że teoria strun powstała przedwcześnie oraz jej odnoga teoria membran. Tak mówią "teoretyczni"ojcowie tej teorii. Czy mają rację? Czy teoria strun jest wyłącznie domeną dla filozofii? Pozwolę sobie zauważyć że racjonalizm w tym temacie jest nieuzasadniony i próby podejmowania jakichkolwiek tematów z tym związanych nie przynoszą żadnych racjonalnych rezultatow. Chyba że....... Prof. Michio Kaku w jednej ze swych książek napisał że wszystkie zjawiska fizyczne te poznane i poznawane,mają proste i zrozumiałe uzasadnienie. Jeżeli będziemy prowadzić poszukiwania na oślep odnajdziemy nieskończenie wiele znaków-śladow.To zrozumiałe zważywszy na fakt że materia w ogólnej postaci jest spójna. Zrozumienie tej kwestii wyznacza nam punkt od którego należy zacząć poszukiwania no chyba że ktoś miał dużo szczęścia i przypadkiem coś odkrył i jeszcze o tym nie wie. Jak to sprawdzić.Wyobrażmy sobie kogoś kto zupełnie przypadkiem odkrywa nowe zjawisko fizyczne którego opis nie wystepuje w żadnych mediach. Jak wy racjonalnie próbowalibyście wyjaśnic z czym macie do czynienia wiedząc zarazem że ujawnienie mogłoby diametralnie zmienić wasze spokojne życie bąć narazić waszą reputację na szwank.Zdaję sobie sprawę że rozwiązanie tej kwestii mogłoby doprowadzić do nieobliczalnych skutków czego jestem świadomy.CDN
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

@ffe? (3233 punktów)Odp: Witam.Zacznijmy tworzyć.
Jedynie skutecznym, choć dziwnie rzadko stosowanym lekarstwem na odkrycie nowego i nieopisanego w mediach zjawiska fizycznego jest pogłębienie znajomości fizyki.

A sueno de la razon produce automatica secretaria
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Pozwolę sobie zauważyć że racjonalizm w tym temacie jest nieuzasadniony i próby podejmowania jakichkolwiek tematów z tym związanych nie przynoszą żadnych
racjonalnych rezultatow.
Wzorem Lecha Kaczyńskiego strzeliłeś sobie w stopę (na tym portalu)
placownik (17853 punktów)Odp: Witam. Zacznijmy tworzyć.

>CDN
   W oczekiwaniu na CDN, póki co przenoszę do Bazgrołów.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365