Zauważyłam, że ostatnio na forum Racjonalisty.pl przenika spam. Jakieś boty o pseudonimach utworzonych przez przypadkowy ciąg liter alfabetu łacińskiego zakładają nowe wątki, sprowadzające się w swej treści do podania linku do * (* reklamy viagry, strony pornograficznej, kasyna - można wstawić cokolwiek). Sama już wyłowiłam kilka takich, a nie wiem, ile mi umknęło. Znam ten problem również z innego, częściowo tylko zamkniętego forum - nie ma dnia, by w uchyloną furtkę nie pchał się jakiś nachał z pornusami. Czy istnieje możliwość, by nie dopuszczać owych nachałów do Racjonalisty? Bo w mojej opinii kto chce, znajdzie takie strony gdzie indziej i nie ma potrzeby zaśmiecania naszego serwera. |