 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-05-2017 10:23 | Arminius (25555 punktów) | Sycenie terrorystów
1 na 3 | USA i Arabia Saudyjska podpisały umowę na dostawy amerykańskiej broni - na kwotę 110 miliardów USD w trybie natychmiastowym oraz 350 miliardów USD w ciągu następnych 10 lat. Jest to jeden z największych kontraktów w branży zbrojeniowej jaki kiedykolwiek miał miejsce. Zważywszy na profill Arabii Saudyjskiej oraz wielce destabilizującą rolę jaką to państwo - sojusznik USA i Izraela - odgrywa w regionie Bliskiego Wschodu i nie tylko tam - o czym bliżej w wątku "Kto wspiera najgroźniejszych terrorystów" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,743033) - należy się się spodziewać, iż po takim potężnym wzmocnieniu potencjału ekonomicznego i zbrojeniowego Saudyjczyków - destabilizacja regionu sięgnie nowego pułapu. Będzie znacznie więcej zabitych, rannych, cierpiących. Będą kolejne fale uchodźców przysparzające kłopotów państwom bliskowschodnim oraz EU. Będzie fala zamachów terrorystycznych w Europie - stanowiąca, bez względu na swoje rozmiary, ułamek koszmaru, który rozgrywać się będzie na Bliskim i Środkowym Wschodzie. Onegdaj Prezydent Eisenhower miał odwagę powiedzieć, iż w USA funkcjonuje wielce niebezpieczny kompleks industrialno - miliatarny, mogący przejąć kontrolę nad państwem. Wraz z prezydenturą Trumpa kompleks ów, uzupełniony o komponent syjonistyczny, pokazuje bez żenady swoje paskudne oblicze. Zainteresowanym szczegółami polecam podlinkowane materiały. "US-Saudi Arabia seal weapons deal worth nearly $110 billion immediately, $350 billion over 10 years". "The two most destabilizing countries in the Middle East are Saudi Arabia and Israel. Both want to reduce Iran to insignificance, and that starts with getting rid of Iran’s ally, Syrian ruler Bashar al-Assad. Trump says he wants to concentrate on ISIS and not Assad, but his actions belie his words. Witness his launch of 59 Tomahawk missiles at a Syrian airbase after unproved and seriously challenged assertions that Assad used chemical weapons against Syrians. U.S. forces have also hit pro-Assad forces twice in recent months, including on Thursday." "That mammoth arms sale certainly won’t be good news for the suffering Yemenis. Rogan writes that “final details are still being worked out, but officials said the package will include between $98 billion and $128 billion in arms sales. Over 10 years, total sales could reach $350 billion…. [M]ost of the [weapons and ships] would be built by American defense contractors.” The military-industrial complex is expected to be on board with Trump’s program. For the lowdown on Trump’s Saudi partner, Deputy Crown Prince Mohammed bin Salman, “the de facto ruler of Saudi Arabia since his father King Salman, 81, is incapacitated by old age,” see Patrick Cockburn’s analysis. Cockburn writes that the prince has won a reputation for impulsiveness, aggression and poor judgement in the two-and-half years he has held power. Early on he escalated the Saudi role in Syria, thereby helping to precipitate Russian military intervention, and initiated a war in Yemen that is still going on and has reduced 17 million people to the brink of famine. Combine his failings with those of Trump, a man equally careless or ignorant about the consequence of his actions, and you have an explosive mixture threatening the most volatile region on earth. Cockburn notes that the prince recently threatened an attack on Iran. The prince feeds the self-serving and crazy fear that Iran is on the march toward domination of the Middle East, a line that Israel is happy to endorse." www.cnbc.c(*)ion-as-trump-begins-visit.htmlwww.counte(*)-danger-from-trump-is-ignored/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Panie Arminius, niech Pan powie tak szczerze, ile jest warte źródło informacji, które już w pierwszym zdaniu relacji przeskakuje ponad faktami, na których temat nie pada ani słowo, do ostrych i zdecydowanych opinii ? Nie wstyd Panu tego cytować?
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | nie wstyd | >Panie Arminius, niech Pan powie tak szczerze, ile jest warte źródło informacji, które już w pierwszym zdaniu relacji przeskakuje ponad faktami, na których temat nie pada ani słowo, do ostrych i zdecydowanych opinii ? >Nie wstyd Panu tego cytować? > "U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, > Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
Z przytoczonych materiałów naistotniejsze są te, które potwierdzają iż zawarto deal między USA a AS na dostawy broni warty te gigantyczne ilości pieniędzy. To jest fakt niezbity. Co do zaś profilu i charakteru polityki AS jest mnóstwo materiałow - które potwierdzają to co jest w tych podlinkowanych przeze mnie.
Nota bene - zrobił Pan zarzut - ale wogóle nie sformułował jego uzasadnienia. Nie wstyd Panu??? Ktore z info o AS uważa Pan za nieprawdziwe??? Przecież to wszytko co napisano o AS w podlinkownaym materiale to elementarz. Jak Pan nie zgadza się z taka oceną AS - proszę się wypowiedzieć merytorycznie
|
|
|  | 2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: nie wstyd |
Proszę tylko - niech Pan nie oczekuje, że ślizganie się po powierzchni faktów i przedwczesne przeskakiwanie na tej podstawie do nieuzasadnionych konkluzji, dla których przesłankami są tylko jakieś uporczywe ekscytacje na tle utrwalonych osobistych sympatii i antypatii, będzie przez kogoś uznawane za podstawę dla merytorycznej dyskusji. 
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | głębia | >Proszę tylko - niech Pan nie oczekuje, że ślizganie się po powierzchni faktów i przedwczesne przeskakiwanie na tej podstawie do nieuzasadnionych konkluzji, dla których przesłankami są tylko jakieś uporczywe ekscytacje na tle utrwalonych osobistych sympatii i antypatii, będzie przez kogoś uznawane za podstawę dla merytorycznej dyskusji.
Jak z Pana taki "nurek głębinowy" - to niech Pan zstąpi do głębi problemu.
|
|
| | |  | 2 na 2 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: głębia |
>Jak z Pana taki "nurek głębinowy" - to niech Pan zstąpi do głębi problemu.
Bardzo chętnie, ale może najpierw by Pan choć zarys tej głębi nakreślił.
"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą, Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | zarys problemu in nuce | >>Jak z Pana taki "nurek głębinowy" - to niech Pan zstąpi do głębi problemu. >Bardzo chętnie, ale może najpierw by Pan choć zarys tej głębi nakreślił.
Zarys problemu jest nakreślony w wątku - Pan ma zstąpić do jego głębi - skoro postawił Pan oskarżenie o ślizaganie się po jego powierzchni. Problem - in nuce - jeżeli nie jest Pan w stanie zdefiniować go sobie w oparciu o wątek i podlinkowane załączniki, brzmi tak: Arabia Saudyjska to paskudny kraj, sponsor największy terroryzmu w regionie Bliskiego Wschodu. Deal zbrojeniowy jak w wątku, tylko umocni ów kraj - co zaskutkuje wiekszą destabilizacją regionu i większą ilością zamachów terrorystycznych - także w Europie.
|
|
| | |  | 3 na 3 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: głębia |
>Jak z Pana taki "nurek głębinowy" - to niech Pan zstąpi do głębi problemu.
Ty osiągnąłeś już dawno dno w swoim absurdalnym , zajadłym , idiotycznym antysemityzmie. Nie masz innych zmartwień , niż szukanie wszędzie spisków żydowskich , knowań i machinacji Izraela , podstępów i tajnych akcji żydowskich ????
Chłopie , daj sobie na wstrzymanie , albo zasięgnij porady lekarza. Wykorzystaj energię życiową do ważniejszych celów, niż tropienie wszędzie macek mafii izraelskiej.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | chłopem nie jestem |
>Ty osiągnąłeś już dawno dno w swoim absurdalnym , zajadłym , idiotycznym antysemityzmie.
Ale Pan z dziecinną ciekawością sprawdza co jest na tym dnie - zaglądając do moich wątków?????
>Nie masz innych zmartwień , niż szukanie wszędzie spisków żydowskich , knowań i machinacji Izraela , podstępów i tajnych akcji żydowskich ????
Na razie nie.
>Chłopie, daj sobie na wstrzymanie , albo zasięgnij porady lekarza.
Nie jestem chłopem. Moi dziadkowie nimi byli. Ja już nie uprawiam roli - chociaż ogród mam - ale taki dziki zapuszczony, z jeżami, wiewiórkami i 28 gatunkami ptaków w nim występujących.
>Wykorzystaj energię życiową do ważniejszych celów, niż tropienie wszędzie macek mafii izraelskiej.
Robię to, postępując w myśl zasad kalokagatii oraz mens sana in corpore sano. Wróciłem właśnie z wycieczki rowerowej. Przejechałem 70 km. Widziałem - uwaga - potężnego bobra, ktory przebiegł drogę 20 m. przed moim rowerem. Fantastyczne doświadczenie. Z okazji jak wyżej pozwoliłem sobie na konsumpcje rytualnego piwa z sokiem imbirowym
|
|
| | | | |  | 2 na 2 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: chłopem nie jestem |
>Nie jestem chłopem. Moi dziadkowie nimi byli. Ja już nie uprawiam roli
Łoj rety ! Arminius, uważający się za autorytet w każdej omawianej na tym portalu sprawie, ma blade pojęcie o języku polskim. Słowo "chłop" poza znaczeniem zawodu/wykonywanej pracy jest synonimem ( albo wyrazem bliskoznacznym) dla słów : mężczyzna, facet , osobnik , postać ,jegomość , gość itp.
|
|
| | | | | |  | | Arminius (25555 punktów) | "per chłopie" | >>Nie jestem chłopem. Moi dziadkowie nimi byli. Ja już nie uprawiam roli >Łoj rety ! Arminius, uważający się za autorytet w każdej omawianej na tym portalu sprawie, ma blade pojęcie o języku polskim. Słowo "chłop" poza znaczeniem zawodu/wykonywanej pracy jest synonimem ( albo wyrazem bliskoznacznym) dla słów : mężczyzna, facet , osobnik , postać ,jegomość , gość itp.
To trzeba od razu uzywać precyzyjnych określeń - bo inaczej stwarza Pan konfuzję. Ne marginesie, zwracanie się do kogoś "per chłopie" nie jest przejawem najwykwintniejszej kindersztuby.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|