 |
Quasipsychologia. "Nie wracac" i "pozytywna przyszlosc& Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-11-2025 14:35 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Quasipsychologia. "Nie wracac" i "pozytywna przyszlosc&
1 na 1 | Jestem człowiekiem 55-letnim. Sporo w zyciu przeszedłem - również negatywnych przezyc. Od pewnego czasu borykam się z istotnymi problemami zdrowotnymi. Pisalem o tym miedzy innymi na watku: 55 lat. Zdrowie się posypało ☹ W sposób naturalny wiele myslalem o tych trudnych doświadczeniach życiowych. W efekcie uswiadomilem sobie miedzy innymi, to ze większość ludzi na bardzo subiektywna tendencje do tego by uwazac swoje problemy za „największe na swiecie”. Jest takie powiedzenie: „człowiek bardziej przejmuje się tym ze boli go zab niż tym, ze co dzień umierają z głodu setki a może tysiące dzieci” ☹ Z drugiej strony uczestniczyłem tez kiedyś w takim oto dialogu: - wiesz z czym kojarzą się Zydzi dużej czesci ludzi? - no nie wiem - z Holocaustem – czemu? Bo narod ten niejako poszedł droga pielęgnowania swojej zbiorowej traumy; swoisty kult przeszlosci; zycie przeszloscia a nie terazniejszoscia czy przyszloscia; w efekcie otoczenie może postrzegać te spolecznosc niejako negatywnie czyli jako „wiecznie umeczona”; zapatrzona w swoja zbiorowa traume etc.
W efekcie doszedłem do wniosku, ze:
- nie chce być postrzegany przez innych ludzi jako ten wiecznie narzekający na negatywne przezycia jakich doznal
- wole zyc przyszloscia i budowac sobie w glowie pozytywna wizje przyszłości.
Innymi slowy staram się nie wracac do negatywnych aspektow przeszlosci i nie uzewnetrzniac ich, dazac do tego by te przeszlosc niejako odrzucić od siebie i nie „babrać się” w niej. Innymi slowy mam zasade NIE WRACAC ! - co oznaczna: nie wracac do niefajnych wspomnień i zdarzeń; zyc tym co pozytywne i przede mna 😊 – zasada: POZYTYWNA PRZYSZLOSC ! 😊
Zapraszam do dyskusji w tym obszarze 😊
S pozdravem Wojownik Stokrotka | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| okragly (21676 punktów) | Odp: Quasipsychologia. "Nie wracac" i "pozytywna przysz |
>- wiesz z czym kojarzą się Zydzi dużej czesci ludzi? >- no nie wiem >- z Holocaustem mi kojarzą się z wiarą że są Narodem Wybranym i tworzą wspólnoty, dla nas libków dla których wolność, indywidualizm jest najważniejszy, są nie do zaakceptowania
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| Thoter (6650 punktów) |
>- wiesz z czym kojarzą się Zydzi dużej czesci ludzi? >- no nie wiem >- z Holocaustem - czemu? Bo narod ten niejako poszedł droga pielęgnowania swojej zbiorowej >traumy; swoisty kult przeszlosci; zycie przeszloscia a nie terazniejszoscia czy przyszloscia; w >efekcie otoczenie może postrzegać te spolecznosc niejako negatywnie czyli jako "wiecznie >umeczona"; zapatrzona w swoja zbiorowa traume etc. >W efekcie doszedłem do wniosku,
Prawda jest taka, że organizowane w XX wieku ataki na Żydów nie miały nic wspólnego z tym, że byli Żydami. Symbioza Żydów i Niemców oraz komunizm Żydów niemieckich zagroziły brytyjskiej hegemonii i planom amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha stania się hegemonem. Pierwszy atak na Żydów i Niemców poszedł ze strony Brytyjczyków i Francuzów. Już 8 kwietnia 1904 roku Brytyjczycy zawarli z Francuzami ENTENTE CORDIALE. De facto było to wypowiedzenie wojny symbiozie Żydów i Niemców. O tym mordowaniu wielkich Żydów niemieckich nie piszą i Żydzi za nimi nie płaczą. Dalczego Żydom niemieckim nie udało się zrealizować ich wielkiego planu, stworzenia potężnej Europy i zbudowania dla niej bomby atomowej ?? Ich plan i ich życie zakończyło się w 1937 roku. W 1937 roku dokonano w ZSRR ludobójstwa. Zamordowaon 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej, którzy mieli ich i ich planu bronić. Kto był tak silny, że był w stanie tego dokonać ?? Wielkich Żydów niemieckich zdradzili ŻYDZI. Prawda jest taka, że Żydzi niemieccy gardzili Żydami ze Wschodu, nazywali ich Ostjude. Po 1937 roku zaczęto mordować Żydów w odwecie za to, co zrobili w ZSRR w 1937 roku. To też nie miało związku z tym, że byli Żydami. Można powiedzieć, że na ten odwet Żydzi sobie zasłużyli. Żyd, który zamordował kilku Żydów na Zachodzie, rezydentów NKWD, ukradł im 68 tysięcy dolarów i uciekł do USA. I o czym pisał ? Jak to zły Stalin mordował. Wszyscy rezydenci NKWD byli wykształconymi Żydami, znającymi po kilka języków. Wszyscy co zginęli, zginęli z rąk ŻYDÓW.
|
|
3 na 3 | panTeista (6808 punktów) | >większość ludzi na bardzo subiektywna tendencje do >tego by uwazac swoje problemy za "największe na swiecie". Jest takie powiedzenie: >"człowiek bardziej przejmuje się tym ze boli go zab niż tym, ze co dzień umierają z głodu >setki a może tysiące dzieci" ☹
Nasze osobiste problemy bardziej nas dotyczą, niż problemy innych. Ząb w moim ciele boli bardziej konkretnie i daje sygnał by coś z nim zrobić. Tysięcy dzieci nie jestem w stanie uratować.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to, co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz
>- nie chce być postrzegany przez innych ludzi jako ten wiecznie narzekający na negatywne przezycia >jakich doznal
Nie narzekać to rada z książki: "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" | Dale Carnegie
>- wole zyc przyszloscia i budowac sobie w glowie pozytywna wizje przyszłości. >Innymi slowy staram się nie wracac do negatywnych aspektow przeszlosci i nie uzewnetrzniac ich, >dazac do tego by te przeszlosc niejako odrzucić od siebie i nie "babrać się" w niej. >Innymi slowy mam zasade NIE WRACAC ! - co oznaczna: nie wracac do niefajnych wspomnień i >zdarzeń; zyc tym co pozytywne i przede mna 😊 - zasada: POZYTYWNA PRZYSZLOSC ! >😊
A więc stosujesz zasady Vincenta Peale:
Dr Norman Vincent Peale (ur. 31 maja 1898, zm. 24 grudnia 1993) - był protestanckim kaznodzieją i pastorem, autorem oraz głosicielem teorii pozytywnego myślenia. Jego najbardziej znana książka to Moc pozytywnego myślenia, wydana również w Polsce (przetłumaczono także Entuzjazm zmienia wszystko, Możesz jeśli myślisz, że możesz, Uwierz i zwyciężaj oraz W Bogu pokładamy nadzieję). Peale przez ponad 50 lat udzielał się aktywnie w mediach promując pozytywne myślenie czyli sposób podejścia do życia wpływający pozytywnie na zdrowie psychiczne. Był także prezesem American Foundation of Religion and Psychiatry, która zajmowała się pomocą dla ludzi zagubionych w życiu.
Oliver Napoleon Hill (ur. 26 października 1883, zm. 8 listopada 1970) - amerykański pisarz, prekursor nowoczesnego rodzaju pisarstwa znanego jako literatura osobistego sukcesu. Jego najsławniejsze dzieło Think and Grow Rich (Myśl i bogać się) jest jednym z bestsellerów. Prace Hilla poświęcone były badaniu mocy własnych przekonań i ich roli w odniesieniu sukcesu w życiu. Jego słynne motto brzmi: "Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać". Hill koncentrował się na ukazywaniu jak powstają osiągnięcia i jaka jest formuła na to, aby sukces był w zasięgu przeciętnego człowieka. Utwory i prace Napoleona Hilla miesięcznik Złota Zasada (1919-1920) Magiczna Drabina do Sukcesu (1930) Doradca prezydenta Roosevelta 1933-1936) Myśl i Bogać Się - nadal wydawana w kilku wersjach, sprzedana w ponad 30 mln egzemplarzy (1937) Jak Sprzedając Iść Przez Życie (1939) Jak Podnieść Sobie Pensję (1953) Wykłady z Filozofii Osiągnięć Osobistych z W. Clementem Stone'em I na temat Nauki Sukcesu (1952-1962) Sukces Poprzez POZYTYWNE NASTAWIENIE Umysłowe (1960) Możesz Sam Wyczarować Własne Cuda - wydana pośmiertnie (1971)
Pozdrawiam
|
|
 | | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Dziekuje PanTeisto za twój bardzo ciekawy wpis 😊 A teraz CIACH 😊
>Nasze osobiste problemy bardziej nas dotyczą, niż problemy innych. Ząb w moim ciele boli bardziej konkretnie i daje sygnał by coś z nim zrobić. Tysięcy dzieci nie jestem w stanie uratować. ---------------- Oczywiście - niestety ☹ tak jest
>Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to, co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. >Marek Aureliusz ------ Znam te sentencje choć w nieco zmienione postaci ("i żeby jedno z drugim mi się nie popieprzylo" 😊 )
>Nie narzekać to rada z książki: >"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" | Dale Carnegie --------------- Nie znalem tej książki. Mnie do tej puenty doprowadzila "autoreflekscja" 😊 Bardzo możliwe ze siegne po te ksiazke 😊
>A więc stosujesz zasady Vincenta Peale: >Dr Norman Vincent Peale (ur. 31 maja 1898, zm. 24 grudnia 1993) - był protestanckim kaznodzieją i pastorem, autorem oraz głosicielem teorii pozytywnego myślenia. ----------- Nie znalem tych faktow. Mnie do tej puenty doprowadzila "autoreflekscja" 😊
>Możesz jeśli myślisz, że możesz, ------------------ Bardzo ciekawa myśl 😊 ! Super 😊 !
>Peale przez ponad 50 lat udzielał się aktywnie w mediach promując pozytywne myślenie czyli sposób podejścia do życia wpływający pozytywnie na zdrowie psychiczne. Był także prezesem American Foundation of Religion and Psychiatry, która zajmowała się pomocą dla ludzi zagubionych w życiu. ----------- To bardzo ciekawe 😊
>Oliver Napoleon Hill (ur. 26 października 1883, zm. 8 listopada 1970) - amerykański pisarz, prekursor nowoczesnego rodzaju pisarstwa znanego jako literatura osobistego sukcesu. --------------- "Literatura osobistego sukcesu" - SUPER brzmi 😊 !
>Prace Hilla poświęcone były badaniu mocy własnych przekonań i ich roli w odniesieniu sukcesu w życiu. Jego słynne motto brzmi: "Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać". ------------ Ogolnie jest to bardzo ciekawe 😊 Motto - cos w tym jest - może niekoniecznie bym powiedział ze w 100% trafione.
>Hill koncentrował się na ukazywaniu jak powstają osiągnięcia i jaka jest formuła na to, aby sukces był w zasięgu przeciętnego człowieka. >Magiczna Drabina do Sukcesu (1930) >Myśl i Bogać Się - nadal wydawana w kilku wersjach, sprzedana w ponad 30 mln egzemplarzy (1937) >Jak Sprzedając Iść Przez Życie (1939) >Jak Podnieść Sobie Pensję (1953) >Wykłady z Filozofii Osiągnięć Osobistych z W. Clementem Stone'em I na temat Nauki Sukcesu (1952-1962) >Sukces Poprzez POZYTYWNE NASTAWIENIE Umysłowe (1960) >Możesz Sam Wyczarować Własne Cuda - wydana pośmiertnie (1971) -------------- To bardzo ciekawe 😊 i bardzo dobrze brzmi 😊
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
 | | Lolek_Salambek (2665 punktów) | >Dr Norman Vincent Peale (ur. 31 maja 1898, zm. 24 grudnia 1993) - > .....(przetłumaczono także Entuzjazm zmienia wszystko, Możesz jeśli myślisz, że możesz, .....
--------------- "Możesz jeśli myślisz, że możesz" - jesli idac wypelnic kupon na gre losowa bede myslal ze wygram milion to go wygram ?
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
|  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | b]"Możesz jeśli myślisz, że możesz"[/b] - jesli idac wypelnic kupon na gre losowa bede myslal ze wygram milion to go wygram ?
Zdecydowanie nie wygrasz. Możliwe jest to co zależy od naszego działania. W grze losowej wygrana jest dziełem przypadku.
|
|
| |  | | Lolek_Salambek (2665 punktów) |
>Możliwe jest to co zależy od naszego działania. W grze losowej wygrana jest dziełem przypadku.
______ Panteisto - ok rozumiem 😊
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Sporo w zyciu przeszedłem - również negatywnych przezyc. Od pewnego czasu borykam się z istotnymi problemami zdrowotnymi.było tak jak miało być, inaczej nie mogło 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
 | 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) |
> było tak jak miało być, inaczej nie mogło  _________ Czy dobrze rozumiem Okrągły że wyznajesz zasadę "nie ma przypadków" ?
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >było tak jak miało być, inaczej nie mogło  > Czy dobrze rozumiem Okrągły że wyznajesz zasadę "nie ma przypadków"nie ma przypadków, musisz wypełnić swój los, zrób to w pogodzie ducha, którą jak czytam, Ci nie brakuje 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| |  | | Lolek_Salambek (2665 punktów) | > nie ma przypadków, musisz wypełnić swój los, zrób to w pogodzie ducha, którą jak czytam, Ci nie brakuje  -------- Okragly - dziekuje bardzo - pozdrawiam 
S pozdravem, Wojownik Stokrotka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|