Eddie Hall to były mistrz swiata strogman; który przeszedł do MMA i w swoim debiucie w MMA w bardzo krótkim czasie pokonal Mariusza Pudzianowskiego. Wcześniej Eddie Hall „zapisal się na kartach historii” zawodow strongman, jako pierwszy człowiek, który podniósł 500 kg w martwym ciągu. Pokonanie tej granicy wiazalo się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla E.Halla. a mianowicie.
Po podniesieniu ciężaru Hall krwawił z nosa i uszu, stracił wzrok na kilka minut, a jego ciśnienie krwi wynosiło 300/180 mmHg. Lekarz stwierdził, że gdyby krew nie ciekła z jego nosa, jego serce mogłoby eksplodować. Ponadto E.Hall zemdlał tuż po zakończeniu podnoszenia. Przez krótki czas po wyczynie jego tętno przekraczało 200 uderzeń na minutę.
E.Hall ponadto wymagal specjalnej rekonwalescencji: potrzebował około dwóch tygodni na pełny powrót do zdrowia psychicznego i fizycznego. Następnego dnia po rekordzie miał problemy z rozpoznaniem brata i normalnym funkcjonowaniem.
Ponadto E.Hall przyznał, że podczas bicia rekordu stosował ekstremalną stymulację psychiczną, wyobrażając sobie, że podnoszony ciężar to samochód przygniatający jego dzieci, co wywołało u niego przypływ "histerycznej siły".
Proba ta chrakteryzowala się również tym, ze zastosowano: • podwójne pasy (strapsy) ; • bardzo ciasny kostium do podnoszenia ciężarów; • nieograniczony "hitching" (dopychanie sztangi udami).
To jakies szaleństwo?
S pozdravem |