Oj dzieje się dzieje.
Poniżej dwa linki oraz fragmenty z cytatów zawartych w treściach, ukrytych za tymi linkami. wyborcza.p(*)pa-marszalek-sejmu-dostal.html<<Niech w poniedziałek marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty ogłosi stanowisko w sprawie wsparcia kandydatury Donalda Trumpa do pokojowej nagrody Nobla. O takie wsparcie zaapelowali przewodniczący Izby Reprezentantów USA i Knesetu, dołączając gotowiec tekstu do wysłania do komitetu noblowskiego w Norwegii. „Żadna inna osoba nie zrobiła więcej na rzecz promowania pokoju w 2025 roku niż prezydent Trump. Mało kto w historii, jeśli w ogóle, zrobił więcej na rzecz propagowania spraw pokoju. I nikt nie jest bardziej godny tego zaszczytu” - napisano w tekście gotowca, o którego wysłanie do norweskiego komitetu noblowskiego marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego poprosili spiker Izby Reprezentantów, niższej izby Kongresu USA, oraz ....>> wiadomosci(*)dz-z-decyzji-7249705451792768a„Co ma Sejm wspólnego z nagrodami Nobla? No, tyle samo, co pan prezydent Trump z walką o pokój na świecie?” Koniec cytatów.
Ten ostatni cytat zawiera wypowiedź jednej ze znanych posłanek Lewicy w kontekście zaistniałej sytuacji. Jako człowiek który wychował się w PRL to w związku z ta sytuacja mam nieodparte skojarzenia: • pytanie o kwestie niepodległości Polski w zaistniałej sytuacji („gotowiec” do podpisania i wyslania)• „co by na to powiedzieli towarzysze radzieccy?” I tutaj w kontekście „towarzyszy radzieckich” przytoczę pewną historię z lat osiemdziesiątych. Historie tę znam z wypowiedzi ówczesnego rzecznika rządu Jerzego Urbana – wypowiedz ta została wyrażona przez niego już po roku 1989. Myślę że nie popełnię żadnego fax paux jeżeli powiem, że nieżyjący już Jerzy Urban jakkolwiek był postacią wzbudzającą wiele kontrowersji to odznaczał się on również oryginalnymi pomysłami. W swoim czasie jako osoba związana ze ścisłymi elitami władz PRL-u bardzo często proponował polskim ”czerwonym” elitom rządzącym oryginalne i nieszablonowe jak na tamte czasy działania. Większość z nich lub nawet wszystkie zostały odrzucone stwierdzeniem: „no tak towarzyszu, ale nie pomyśleliście co by powiedzieli na to towarzysze radzieccy? ” .
To takie skojarzenie z mojej strony.
Zapraszam do wyrażania opinii oraz refleksji w tym obszarze. 😊 ----------------- S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne |