Najsłabsi maja slaby glos albo wcale go nie maja.
"Dzieci i ryby głosu nie maja"☹ To smutne refleksje. Ma to wiele wymiarów. ☹ W ostatnim czasie w mediach pojawiła się sprawa zaniedbań w obszarze funkcjonowania schronisk dla zwierząt na Śląsku. W sprawę tę włączyły się m in media oraz miało spotkanie osób które tę sprawę nagłaśniały ze stosowną Komisją Sejmową. W spotkaniu tym uczestniczyły między innymi dwie znane kobiety, często pojawiające się w mediach. Bliższe szczegóły na temat tego spotkania można przeczytać w podanym niżej linku. wpolityce.(*)ie-zwierzat-kasta-schroniskowaOsobiście jako osoba która przywiązuje dużą wagę do obrony praw zwierząt bardzo pochwalam inicjatywę, o której wspomniałem wyżej (spotkanie w Sejmie oraz dzialania z nim zwiazane). Z drugiej strony przez dość długi czas w swoim życiu zajmowałem się aktywnością w zakresie różnych wolontariatów. Pewne kontakty z osobami tam działającymi utrzymuje do dziś. Jedna z osób z tego środowiska zajmująca się wspieraniem osób w DPS-ach powiedziała w kontekście problemu dotyczącego schronisk dla zwierząt rzecz następującą: "tyle słyszy się teraz w mediach o warunkach w schroniska dla zwierząt a nie nagłaśnia się tego co można zaobserwować w kwestii warunków w jakich żyją ludzie w Polsce w DPS-ach" . Ta refleksja ma jak dla mnie jak najbardziej duży "ciężar gatunkowy".
Za swej strony speuntuje moja dywagacja z niniejszego wpisu następującą myślą: niestety osoby bezdomne, osoby w DPS-ach oraz zwierzęta w schroniskach mają bardzo mały wpływ na wyniki wyborów; więc decydentom tego swiata w jakimś sensie "nie opłaca się" przywiązywać większej wagi do tych problemów (to słabo wpływa na "słupki" wyborcze).
Zapraszam do wyrażania opinii oraz refleksji w tym obszarze. ----------------- S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne |