 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-02-2026 14:03 | okragly (21676 punktów) | historia Polski
1 na 1 | uwielbiamy być libkiem narodów youtube.com/shorts/jiJbXHElMN4?si=eDqnN7PZNdxTw9Idi sie z tego cieszymy, mamy tego "hitlera" w hymnie, stąd rozumiem nasze uwielbienie gada, naszego pana usazyda, musimy mieć jakiegoś gada nad sobą i to zwiemy INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Duch Prawdy (14790 punktów) | |
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Polaku bądź czujny, propagandyści terrorysty, raszysty Putlera działają w Polsce. każdy kto ze mną pisze, mocno punktuje w rankingu fR  dlatego jesteś wredny dla mnie 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | > >Polaku bądź czujny, propagandyści terrorysty, raszysty Putlera działają w Polsce.> każdy kto ze mną pisze, mocno punktuje w rankingu fR  > dlatego jesteś wredny dla mnie  Nie kieruję się rankingiem, ani podłymi uczuciami, przyświeca mi dobro Polski. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>Polaku bądź czujny, propagandyści terrorysty, raszysty Putlera działają w Polsce.> > każdy kto ze mną pisze, mocno punktuje w rankingu fR  > >dlatego jesteś wredny dla mnie  > Nie kieruję się rankingiem, ani podłymi uczuciami, przyświeca mi dobro Polski.a mi przyświeca dobro człowieka Słowo Polska wywodzi się bezpośrednio od nazwy plemienia Polan, które w IX wieku zamieszkiwało tereny dzisiejszej Wielkopolski (okolice Poznania i Gniezna) a ja jestem Warmiak Nazwa plemienia Polan pochodzi od słowa pole. Polanie byli więc "mieszkańcami pól" a moim pochodzeniem sa Stepy akermańskie
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | > >>>Polaku bądź czujny, propagandyści terrorysty, raszysty Putlera działają w Polsce.> >> każdy kto ze mną pisze, mocno punktuje w rankingu fR  > >>dlatego jesteś wredny dla mnie  > >Nie kieruję się rankingiem, ani podłymi uczuciami, przyświeca mi dobro Polski.> a mi przyświeca dobro człowiekakomunistycznego Nie, dziękuję, cenię sobie wolność i indywidualny wybór. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> >>Nie kieruję się podłymi uczuciami, przyświeca mi dobro Polski.> >a mi przyświeca dobro człowieka> komunistycznego> Nie, dziękuję, cenię sobie wolność i indywidualny wybór.indywidualizm, wolność, to iluzja, niedorozwojki łykają ją jak głodne pelikany 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | | | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | > >>>Nie kieruję się podłymi uczuciami, przyświeca mi dobro Polski.> >>a mi przyświeca dobro człowieka> >komunistycznego> >Nie, dziękuję, cenię sobie wolność i indywidualny wybór.> indywidualizm, wolność, to iluzja,Na Białorusi itd. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| | |  | | haish (2909 punktów) |
>Słowo Polska wywodzi się bezpośrednio od nazwy plemienia Polan, które w IX wieku zamieszkiwało tereny dzisiejszej Wielkopolski (okolice Poznania i Gniezna) >a ja jestem Warmiak >Nazwa plemienia Polan pochodzi od słowa pole. Polanie byli więc "mieszkańcami pól" >a moim pochodzeniem sa Stepy akermańskie
W taki sposób można również twierdzić, że nazwa Polanie nie pochodzi od pól, ale od czynności jaką jest na przykład polewanie wody, lub alkoholu. Ta opcja alkoholowa jest wielce prawdopodobna z uwagi na chrześcijańską ewangelizację, która rozpoczęła się chrztem władcy Polan. W tamtych czasach na terenach Polski pól i stepów raczej nie było, zamiast nich były bory, puszcze i lasy. W niedawnych czasach niektóre środowiska Żydów polskich lansują opcję nazwy Polska od słów 'po + lin' co znaczy po hebrajsku 'tu + spocząć', historycznie nie ma żadnych wzmianek o takiej ewentualności. Nie przeszkadzało to zbudować muzeum Żydów polskich i nazwać je 'Polin' (tak się manipuluje historią). W arabskich tekstach z okresu zanim powstało państwo Mieszka I są wzmianki o Chazarach i imię jednego z kaganów zapisane po arabsku brzmi Bulan. W języku arabskim nie ma litery 'p' i w transkrypcjach po dziś dzień zapisuje zamiast 'p' literę 'b'. Po dziś dzień Arabowie mówią i piszą o Polsce 'BULANDA' (= kraj Bulana). Nie oznacza to, że Słowianie wywodzą się od Chazarów, ale bardzo prawdopodobna jest w dawnych czasach nieścisłość odnośnie terytorium, ponadto po upadku kaganatu elity chazarskie nie rozpłynęły się w nicości, lecz te elity organizowały ludy słowiańskie w organizmy państwowe. Imię Mieszko najprawdopodobniej pochodzi od hebrajskiego słowa 'miszkan' (przybytek do spotkań z Bogiem). Nazwa Lechici najprawdopodobniej pochodzi od hebrajskiej nazwy parszy w Torze -> Lech Lecha - ta parsza mówi o emigracji Avrahama z Babilonu do Kananu. Żydzi również emigrowali z Hiszpanii i stąd przyjęło się określenie dla miejsca gdzie otrzymali azyl. Nazwa szlachcic pochodzi od hebrajskich słów 'sze + lach' ( że [on jest] + Lach ). W tamtych czasach alfabetu dla języka polskiego jeszcze nie było, a z oczywistych względów łaciniaccy i greccy klechowie nie byli zainteresowani utrwalaniem niewygodnych faktów. Wypada również nadmienić, że przed czasami Mieszka I istniał język judeo-słowiański (knaan), z tego języka do czasów obecnych nie zachowały się żadne teksty, ale również nie ma tekstów pochodzących od Chazarów - ta sytuacja przypomina to co robili konkwistadorzy w Nowym Świecie z kulturą i kodeksami rdzennych mieszkańców kolonizowanych ziem.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Słowo Polska wywodzi się bezpośrednio od nazwy plemienia Polan, które w IX wieku zamieszkiwało tereny dzisiejszej Wielkopolski (okolice Poznania i Gniezna) >>a ja jestem Warmiak >>Nazwa plemienia Polan pochodzi od słowa pole. Polanie byli więc "mieszkańcami pól" >>a moim pochodzeniem sa Stepy akermańskie >W tamtych czasach na terenach Polski pól i stepów raczej nie było, zamiast nich były bory, puszcze i lasy. uczeni w piśmie twierdzą ze jesteśmy (Słowianie) z stepów Ukrainy
>Nie oznacza to, że Słowianie wywodzą się od Chazarów, tego to nie słyszałem, ale może jedni i drudzy na stepy Ukrainy przybyli z Iranu i Turcji
>po upadku kaganatu elity chazarskie nie rozpłynęły się w nicości, lecz te elity organizowały ludy słowiańskie w organizmy państwowe. podobno nasze panstwo (i Ruskie) zostało zorganizowane- zniewolone (my widocznie już wtedy byliśmy libkami) przez wikingów wysnułbym tezę, że nasz liberalizm (indywidualizm, wolność) wynika z małego rozumku niewolnika z urodzenia
>Nazwa szlachcic pochodzi od hebrajskich słów 'sze + lach' ( że [on jest] + Lach ). Żydzi byli handlarzami w tym słowiańskich niewolników, stąd b prawdopodobne że nadawali nazwy tym z kim i czym handlują
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | | | |  | | haish (2909 punktów) | >>>Słowo Polska wywodzi się bezpośrednio od nazwy plemienia Polan, które w IX wieku zamieszkiwało tereny dzisiejszej Wielkopolski (okolice Poznania i Gniezna) >>>a ja jestem Warmiak >>>Nazwa plemienia Polan pochodzi od słowa pole. Polanie byli więc "mieszkańcami pól" >>>a moim pochodzeniem sa Stepy akermańskie >>W tamtych czasach na terenach Polski pól i stepów raczej nie było, zamiast nich były bory, puszcze i lasy. >uczeni w piśmie twierdzą ze jesteśmy (Słowianie) z stepów Ukrainy
Uczeni w piśmie to lingwiści i językoznawcy, zaś ci 'twierdziciele' to tacy których pisma nauczano, ale nie do końca nauczono. Pisanie, że Mieszko był Wikingiem, albo że istniała 'wielka Lechia' to najzwyklejsze pierdoły wyssane z palca i lansujący takie wymysły to zwyczajne niedouki i propagandyści.
>>Nie oznacza to, że Słowianie wywodzą się od Chazarów, >tego to nie słyszałem, ale może jedni i drudzy na stepy Ukrainy przybyli z Iranu i Turcji >>po upadku kaganatu elity chazarskie nie rozpłynęły się w nicości, lecz te elity organizowały ludy słowiańskie w organizmy państwowe. >podobno nasze panstwo (i Ruskie) zostało zorganizowane- zniewolone (my widocznie już wtedy byliśmy libkami) przez wikingów
Imię Mieszko z cała pewnością nie pochodzi od języków skandynawskich, tam nie ma dźwięku 'sz'. Wikingowie byli obecni na terenach Polski w Trusso, ale to było zanim Polska posiadła te tereny. Wikingowie podróżowali do Bizancjum i na wschód rzekami Wołgą i Dnieprem. Rosja to Bizancjum, zanim Rosja stała się Rosją, w języku polskim, białoruskim i ukraińskim była nazywana Ruś. Były różne Rusie - biała(Białoruś), czerwona(Ukraina) i inne, było Księstwo Moskiewskie i nawet carami byli Polacy. Nazwa Ruś pochodzi od hebrajskiego słowa rosz(głowa) i jest to dowód na chazarskie pochodzenie nazwy. Była kategoria żydowskich kupców morskich, którzy nazywali się Radanici. Co do Chazarów - to oni sami wyznawali Judaizm, ale nawet w swoim kaganacie mieli poddanych którzy wyznawali inne religie. Tak więc organizują państwo Polan nie wymagali, aby Słowianie przechodzili na Judaizm. Dodatkowymi elementami przemawiającymi za Chazarsko - hebrajskim rodowodem elit tworzących polska państwowość należy zaliczyć monety Mieszka z polskimi słowami napisanymi alfabetem hebrajskim, oraz Szczerbiec z hebrajską inskrypcją napisaną literami łacińskimi. W języku polskim są też słowa takie jak leda, łada (szczęścić sie), lednica - one pochodzą od henrajskiego nolad (narodziny). Jest też wiele innych hebraizmów.
>wysnułbym tezę, że nasz liberalizm (indywidualizm, wolność) wynika z małego rozumku niewolnika z urodzenia >>Nazwa szlachcic pochodzi od hebrajskich słów 'sze + lach' ( że [on jest] + Lach ). >Żydzi byli handlarzami w tym słowiańskich niewolników, stąd b prawdopodobne że nadawali nazwy tym z kim i czym handlują
W tamtych czasach niewolnictwo było czymś powszechnym i normalnym, zauważ że historię tworzyli zawsze szlachetnie urodzeni i wolni ludzie a nie chłopstwo. Po okresie niewoli babilońskiej najprawdopodobniej nie cała diaspora wróciła na tereny Izraela, zapewne wielu wyznawców religii Mojżesza rozjechało się po świecie również po rzymskim zarządzeniu zakazującemu mieszkać Żydom w Jerozolimie i okolicach.
|
|
| | | |  | Ulunia (7 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
1 na 1 simonenchenko (2 punktów) (zablokowany) | no fajnie, ciekawe, dzięki
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|