Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy można kobietę pochować w spodniach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-05-2011 22:27liebes (612 punktów)Czy można kobietę pochować w spodniach
Ocena 1 na 1
Witam!
Takie pytanko, które przyszło do głowy mojej mamusi, a mianowicie: czy można kobietę pochować w spodniach, powiedzmy dżinsowych? Oczywiście mam na myśli obrządek katolicki. Czy jest jakiś dress-code jeśli chodzi o pochówek?
Pozdrowienia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Czy można kobietę pochować w spodniach
Skoro faceta można pochować w sukience, to nie widzę przeszkód, jak mawiał ślepy dżokej.

Wszystko ma swój początek i koniec.
liebes (612 punktów)

>Skoro faceta można pochować w sukience, to nie widzę przeszkód, jak mawiał ślepy dżokej.

Ale ja tak całkiem poważnie. Szukałam w Internecie, to pierwsze, co się pojawia, to jakieś pytanie o możliwość zajścia w ciążę przez ubranie. Jestem zaintrygowana! Oczywiście kwestią pochówku, nie zaś zaciążenia

Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Jestem zaintrygowana! Oczywiście kwestią pochówku, nie zaś zaciążenia
To ja już nic nie rozumię.
Co ma pochówek z zajściem w ciążę?

Wszystko ma swój początek i koniec.
liebes (612 punktów)

>Co ma pochówek z zajściem w ciążę?

No właśnie nie jestem pewna. Chodziło mi o to, co napisałam wcześniej: po wpisaniu w google "czy można kobietę pochować w spodniach" jako jeden z pierwszych wyników pojawia się pytanie na jakimś forum dotyczące kwestii zajścia w ciążę poprzez seks w ubraniu. Chciałam tylko podkreślić powyżej, że mnie osobiście intryguje kwestia pochówku w spodniach, nie opisanego problemu jakiejś grzesznej nastolatki. Wspominając w ogóle o tym chciałam nadmienić, że szukałam odpowiedzi w internecie i jej nie znalazłam.

Ale powtarzam, że ja tak serio, serio z tym pytaniem.
Konkretnie chodzi mi o jakiś wzór, tak jak z dokumentami np. paszport - są dokładne wytyczne co do zdjęcia.

Pytam więc czy są wytyczne dotyczące ubioru osoby zmarłej stosowane w naszym kraju.


Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
11-05-2011 00:02 
 Ocena 1 na 1
PanBuk (6257 punktów)
>Pytam więc czy są wytyczne dotyczące ubioru osoby zmarłej stosowane w naszym kraju.
Nie.
A co do googla:
tak?
lub tak?
albo tak?
lub bardziej całościowo:
googl

miłego(!?!)... czytania...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Hodża (11172 punktów)
>Ale powtarzam, że ja tak serio, serio z tym pytaniem.

No to ja Tobie też serio odpowiem. Podczas mojej wizyty w kaplicy, w której spoczywał przed pogrzebem mój Tata, obok stała trumna z jakąś kobietą i ona własnie była ubrana w bardzo ładny komplet, w spodniach była właśnie. I wydawało mi się, że lepiej wyglądała, niżby miała być w spódnicy.
Pozdrawiam i życzę weselszych tematów do rozmyślań.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Chodziło mi o to, co napisałam wcześniej: po wpisaniu w google "czy można kobietę pochować w spodniach"
Może google zrozumiały "posuwać w spodniach"? albo "pochwować".
A najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do jakiegoś zakładu pogrzebowego i się zapytasz.
Oni powinni wiedzieć czy są jakieś wytyczne czy nie ma.
Jestem ciekawa czy nudystów chowają na golasa?


Wszystko ma swój początek i koniec.
liebes (612 punktów)

>Jestem ciekawa czy nudystów chowają na golasa?

Już się dowiedziałam, że nie ma wytycznych, ale właśnie co do tych golasów... Może w momencie pochówku to już nie jest kwestia uszanowania światopoglądu zmarłego, tylko tego, co ludzie powiedzą. "Taki dobry człowiek był, zarabiał, nie bił żony, dzieci do szkół wysyłał... a oni go tak, nago..!"

Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> a oni go tak, nago.
W ostateczności może leżeć przykryty prześcieradłem, aby nie gorszyć maluczkich widokiem organów. Po śmierci niektórzy mają erekcję.
A swoją drogą masz wspaniałe Przesłanie o tym wielbłądzie i słoniu. Kto to powiedział?

Wszystko ma swój początek i koniec.
liebes (612 punktów)
>A swoją drogą masz wspaniałe Przesłanie o tym wielbłądzie i słoniu. Kto to powiedział?

Nie mam bladego pojęcia! zapisałam to dawno temu, gdzieś z internetu, i niedawno odkryłam na nowo, przeglądając stary kalendarz. Myślę, że to było użyte w kontekście dowcipu, ale jest w tym znacznie, znacznie więcej. Szkoda, że tak wiele fajnych myśli krąży po internecie, pozbawionych najważniejszego - nazwiska autora.


Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
12-05-2011 21:08 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> pozbawionych najważniejszego - nazwiska autora.
Mogło by pochodzić od Kiplinga. Gdyby nie ten dick!
> przeglądając stary kalendarz.
A mówią - spal żółte kalendarze! A tu nie trzeba palić tylko przeglądać.

Wszystko ma swój początek i koniec.
kantorian (184 punktów)

Cytat:
Ale ja tak całkiem poważnie. Szukałam w Internecie, to pierwsze, co się pojawia, to jakieś pytanie o możliwość zajścia w ciążę przez ubranie. Jestem zaintrygowana! Oczywiście kwestią pochówku, nie zaś zaciążenia


Możesz być nawet owinięta w prześcieradło, nikt nie ma nic do tego kto jak chce być pochowany!!!
kantorian (184 punktów)
Cytat:
Ale ja tak całkiem poważnie. Szukałam w Internecie, to pierwsze, co się pojawia, to jakieś pytanie o możliwość zajścia w ciążę przez ubranie. Jestem zaintrygowana! Oczywiście kwestią pochówku, nie zaś zaciążenia


Możesz być nawet owinięta w prześcieradło, nikt nie ma nic do tego kto jak chce być pochowany!Jeżeli komuś coś nie odpowiada to tylko i wyłącznie problem tej osoby, ave!!
rexus (2343 punktów)
Wykluczone. Św. Piotr u nieba bram dał by takiej lesbie w pysk.
rhotax7 (3947 punktów)
Witam !!!
Proszę spojrzeć tutaj na mój wątek gdzie podaję linki do numerów tel. gdzie można uzyskać info w tego typu kwestiach.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,403369
Pozdrawiam.
diogenes (42753 punktów)
>czy można kobietę pochować w spodniach...

To takie proste: zrób to i się przekonasz.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Kowalski4 (762 punktów)
Dlaczego nie? Kwestią rodziny i tylko rodziny jest, w czym się zmarłą chowa. Nikt więcej nie musi zerkać do trumny. I tylko rodzina określa, co "pasuje".
Paweł Kowalski (40 punktów)
Nie powinno być chyba problemu.

Załączam serdeczne pozdrowienia z Kasty Pianistów

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365