Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie ma tego, złego...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
12-05-2011 18:42asmodai (2845 punktów)Nie ma tego, złego...
Ocena 2 na 2
Od czasu do czasu, miewam problem z... Wiadome czym...
Przed chwilą, za sprawą mojej kochanej rodzicielki odkryłem środek doskonały.
Ów środek jest dawkowany, co dzień od poniedziałku do piątku o godz 17.20 na TVP I
A tak całkiem już serio.
W serialu, za wszelkie zło odpowiedzialni są ateiści. Ludzie, to głupie
owce nie umiejące rozwiązać własnych problemów, bez rady jaśnie oświeconego księdza
proboszcza.
Młodzież, w tym iście oskarowym dziele to ludzie, zagubieni właściwie pozbawione tożsamości istoty którym, drogę wskazać może wspomniany już ksiądz proboszcz.
Tych absurdów jest więcej, i temat plebani to rzeka.
Z ekranu wysyłany jest przekaz do odbiorcy, brzmi on: JESTEŚ DEBILEM...
Pochodzę ze wsi, jednak sposób przedstawienia wsi w tym serialu woła o pomstę do...
Gdzieś tam...
I... zadzwonił telefon a ja zapomniałem o czym miałem napisać
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

perun (8610 punktów)

>Z ekranu wysyłany jest przekaz do odbiorcy, brzmi on: JESTEŚ DEBILEM...
Przekaz widać jest prawdziwy,jeśli tylu ludzi ogląda ten szajs
webmaster (moderator)
>Z ekranu wysyłany jest przekaz do odbiorcy, brzmi on: JESTEŚ DEBILEM...
Powodów do nieoglądania TV przybywa..
www.youtube.com/watch?v=9U4Ha9HQvMo
IllusiveMan (2786 punktów)
I takich przykładów jest więcej np. takie Ranczo . Wiele osób i recenzentów twierdzi, że jest to sarkastyczna wizja polskiej wsi, ale wiele ludzi kupuje tę wizję jako prawdziwą i dlatego władza świecka jest zła , bo to ateiści myślący tylko o sobie , a jedyną nadzieją na poprawę sytuacji jest proboszcz, który każdego rozumie i który każdemu pomoże. Typowy zabieg ukazania zakłamanej rzeczywistości, którą wielu próbuje urzeczywistnić bądź już urzeczywistniło .

Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i chodzenie do kościoła w niedzielę, jest intelektualnie nieuczciwe. R.D.

A tak z innej beczki zwyciężca grand press photo 2011
fakty.inte(*)011/zdjecie/duze,1456762,1,496
12-05-2011 21:12 
 Ocena 3 na 3
liebes (612 punktów)
>I takich przykładów jest więcej np. takie Ranczo

Oj, byś się zdziwił! moja wieś leży niedaleko (tj. ok 60 km) od wsi, w której kręcili "U pana boga za piecem" i kolejne części, i choć mnie ten film rozbawił szczerze, to mentalność ludzi tutaj jest taka sama. To zatrważające, jak wiele jest podobieństw, pomimo tego, że Hajnówka i okolice (moja wieś) jest w przeważającej większości prawosławna. I niestety, muszę przyznać, że prawosławni są "gorsi" od katolików - pod względem mentalności, pobożności i tych wszystkich pierdół. Ba, wciąż wierzą w Szeptuchę (współczesny i prawosławny odpowiednik "na pięć zdrowasiek do pieca"). Nie mówiąc o klerze prawosławnym i ich kiczowatych cerkwiach ze złotymi kopułami, za które płacą wierni, ale - jak to ktoś mądry powiedział - nie mój cyrk, nie moje małpy. Przynajmniej mam powody do śmiechu.
A zatem trzeba pamiętać, że ktoś te filmy/seriale produkuje, ktoś pisze do nich scenariusze, ktoś je reżyseruje i... ktoś je ogląda. Ja osobiście wolę księdza Mateusza, fajnie na rowerku pomyka w tej sukience.


Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
DEmonizer (4893 punktów)

>Pochodzę ze wsi, jednak sposób przedstawienia wsi w tym serialu woła o pomstę do...

Intelektu.
Jakże cennym jest nie być użytkownikiem, tylko sporadycznie, własnego umysłu.
Homo sapiens - to obraza, chwałą jest być homo idiotus clericalis.

Pozdrawiam
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Od czasu do czasu, miewam problem z... Wiadome czym...

No właśnie nie wiadomo.
Nawet dalsza część wypowiedzi nie rozwiała do końca pierwszego wrażenia - że miewasz kłopoty z erekcją.
No sorry, ale jak facet mentalnie przestępuje z nogi na nogę i coś tam bąka nie wprost, to zwykle chodzi o jeden problem.


"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
13-05-2011 09:21 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)
>>Od czasu do czasu, miewam problem z... Wiadome czym...
>No właśnie nie wiadomo.
>Nawet dalsza część wypowiedzi nie rozwiała do końca pierwszego wrażenia - że miewasz kłopoty z erekcją.
>No sorry, ale jak facet mentalnie przestępuje z nogi na nogę i coś tam bąka nie wprost, to zwykle chodzi o jeden problem.
Głodnemu tzn głodnej zawsze chleb na mysli??
13-05-2011 09:50 
 Ocena 1 na 1
asmodai (2845 punktów)

>No właśnie nie wiadomo.
>Nawet dalsza część wypowiedzi nie rozwiała do końca pierwszego wrażenia - że miewasz kłopoty z erekcją.
>No sorry, ale jak facet mentalnie przestępuje z nogi na nogę i coś tam bąka nie wprost, to zwykle chodzi o jeden problem.
>
>
"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"

No cóż faktycznie, tak to mogło być odebrane.
Jednak zapewniam Cię że, nie o erekcję mi chodziło, a o zaparcia
13-05-2011 19:43 
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)
>Jednak zapewniam Cię że, nie o erekcję mi chodziło, a o zaparcia
To nie przedawkuj, bo skończysz z biegunką

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365