 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-05-2011 18:42 | asmodai (2845 punktów) | Nie ma tego, złego...
2 na 2 | Od czasu do czasu, miewam problem z... Wiadome czym... Przed chwilą, za sprawą mojej kochanej rodzicielki odkryłem środek doskonały. Ów środek jest dawkowany, co dzień od poniedziałku do piątku o godz 17.20 na TVP I A tak całkiem już serio. W serialu, za wszelkie zło odpowiedzialni są ateiści. Ludzie, to głupie owce nie umiejące rozwiązać własnych problemów, bez rady jaśnie oświeconego księdza proboszcza. Młodzież, w tym iście oskarowym dziele to ludzie, zagubieni właściwie pozbawione tożsamości istoty którym, drogę wskazać może wspomniany już ksiądz proboszcz. Tych absurdów jest więcej, i temat plebani to rzeka. Z ekranu wysyłany jest przekaz do odbiorcy, brzmi on: JESTEŚ DEBILEM... Pochodzę ze wsi, jednak sposób przedstawienia wsi w tym serialu woła o pomstę do... Gdzieś tam... I... zadzwonił telefon a ja zapomniałem o czym miałem napisać
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | perun (8610 punktów) |
> Z ekranu wysyłany jest przekaz do odbiorcy, brzmi on: JESTEŚ DEBILEM...Przekaz widać jest prawdziwy,jeśli tylu ludzi ogląda ten szajs
|
|
1 na 1 | IllusiveMan (2786 punktów) | I takich przykładów jest więcej np. takie Ranczo . Wiele osób i recenzentów twierdzi, że jest to sarkastyczna wizja polskiej wsi, ale wiele ludzi kupuje tę wizję jako prawdziwą i dlatego władza świecka jest zła , bo to ateiści myślący tylko o sobie , a jedyną nadzieją na poprawę sytuacji jest proboszcz, który każdego rozumie i który każdemu pomoże. Typowy zabieg ukazania zakłamanej rzeczywistości, którą wielu próbuje urzeczywistnić bądź już urzeczywistniło .
Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i chodzenie do kościoła w niedzielę, jest intelektualnie nieuczciwe. R.D. A tak z innej beczki zwyciężca grand press photo 2011 fakty.inte(*)011/zdjecie/duze,1456762,1,496
|
|
 | 3 na 3 | liebes (612 punktów) | > I takich przykładów jest więcej np. takie RanczoOj, byś się zdziwił!  moja wieś leży niedaleko (tj. ok 60 km) od wsi, w której kręcili "U pana boga za piecem" i kolejne części, i choć mnie ten film rozbawił szczerze, to mentalność ludzi tutaj jest taka sama. To zatrważające, jak wiele jest podobieństw, pomimo tego, że Hajnówka i okolice (moja wieś) jest w przeważającej większości prawosławna. I niestety, muszę przyznać, że prawosławni są "gorsi" od katolików - pod względem mentalności, pobożności i tych wszystkich pierdół. Ba, wciąż wierzą w Szeptuchę (współczesny i prawosławny odpowiednik "na pięć zdrowasiek do pieca"). Nie mówiąc o klerze prawosławnym i ich kiczowatych cerkwiach ze złotymi kopułami, za które płacą wierni, ale - jak to ktoś mądry powiedział - nie mój cyrk, nie moje małpy. Przynajmniej mam powody do śmiechu. A zatem trzeba pamiętać, że ktoś te filmy/seriale produkuje, ktoś pisze do nich scenariusze, ktoś je reżyseruje i... ktoś je ogląda. Ja osobiście wolę księdza Mateusza, fajnie na rowerku pomyka w tej sukience.
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją - Woody Allen
|
|
4 na 4 | DEmonizer (4893 punktów) |
> Pochodzę ze wsi, jednak sposób przedstawienia wsi w tym serialu woła o pomstę do...Intelektu. Jakże cennym jest nie być użytkownikiem, tylko sporadycznie, własnego umysłu. Homo sapiens - to obraza, chwałą jest być homo idiotus clericalis. Pozdrawiam
|
|
6 na 6 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Od czasu do czasu, miewam problem z... Wiadome czym...No właśnie nie wiadomo. Nawet dalsza część wypowiedzi nie rozwiała do końca pierwszego wrażenia - że miewasz kłopoty z erekcją. No sorry, ale jak facet mentalnie przestępuje z nogi na nogę i coś tam bąka nie wprost, to zwykle chodzi o jeden problem. 
"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
|
|
 | 2 na 2 | perun (8610 punktów) | > >Od czasu do czasu, miewam problem z... Wiadome czym...> No właśnie nie wiadomo.> Nawet dalsza część wypowiedzi nie rozwiała do końca pierwszego wrażenia - że miewasz kłopoty z erekcją.> No sorry, ale jak facet mentalnie przestępuje z nogi na nogę i coś tam bąka nie wprost, to zwykle chodzi o jeden problem.Głodnemu tzn głodnej zawsze chleb na mysli??
|
|
 | 1 na 1 | asmodai (2845 punktów) |
> No właśnie nie wiadomo.> Nawet dalsza część wypowiedzi nie rozwiała do końca pierwszego wrażenia - że miewasz kłopoty z erekcją.> No sorry, ale jak facet mentalnie przestępuje z nogi na nogę i coś tam bąka nie wprost, to zwykle chodzi o jeden problem.>  > "Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj" No cóż  faktycznie, tak to mogło być odebrane. Jednak zapewniam Cię że, nie o erekcję mi chodziło, a o zaparcia
|
|
|  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | >Jednak zapewniam Cię że, nie o erekcję mi chodziło, a o zaparcia To nie przedawkuj, bo skończysz z biegunką
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|