Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dzisiaj święto kapłanów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
20-03-2008 19:45Pabloss (4221 punktów)Dzisiaj święto kapłanów
Ocena 1 na 1
Ponieważ dzisiaj księża katoliccy mają swoje święto (wg. nich w tym dniu ustanowione zostało kapłaństwo), a zapewne co poniektórzy zaglądają na stronę Racjonalisty stąd też pozwalam sobie złożyć im życzenia z racji tej ich uroczystości - życzę więc aby mniej patrzyli na siebie i swoich szefów a więcej uwagi poświęcali swoim owieczkom. Życzę im także aby dopadła ich choroba zwana "umiłowaniem bliźniego", dzięki której może zrozumieją, że są po to aby służyć a nie po to żeby im służono.
A co Wy byście życzyli kapłanom m.in. tym, którzy odwiedzają ten serwis?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Nowak (459 punktów)
>Ponieważ dzisiaj księża katoliccy mają swoje święto (wg.
>nich w tym dniu ustanowione zostało kapłaństwo), a zapewne
>co poniektórzy zaglądają na stronę Racjonalisty stąd też
>pozwalam sobie złożyć im życzenia z racji tej ich
>uroczystości - życzę więc aby mniej patrzyli na siebie i
>swoich szefów a więcej uwagi poświęcali swoim owieczkom.
>Życzę im także aby dopadła ich choroba zwana "umiłowaniem
>bliźniego", dzięki której może zrozumieją, że są po to aby
>służyć a nie po to żeby im służono.
>A co Wy byście życzyli kapłanom m.in. tym, którzy
>odwiedzają ten serwis?

Chachacha, święto to oni mają każdej niedzieli, gdy po mszach liczą datki a co do życzeń - mniej zakłamania a więcej otwartości i zrozumienia dla owieczek
Sophia de la Rose-Croix (42 punktów)
Hm...Czego życzyć księżom...?Na pewno mniej zakłamania...Ostatnio na lekcji religii zapytałam się katechety prowadzącego lekcje co sądzi na temat ks. Rydzyka.On na to,że to bardzo pobożny,wspaniały człowiek...Nie potrafiłam ukryć śmiechu..."Pobożny i wspaniały"-to chyba jakaś kpina...Nie wierzyłam,że można tak w żywe oczy...Nie mogłam się oprzeć,by nie powiedzieć czegoś o willi pod Toruniem,wystawnym życiu,radiu Maryja i tak dalej i tak dalej...Ksiądz lekko zbulwersowany zaczął coś o TVN-owskiej propagandzie przeciwko kościołowi...Stwierdziłam,że nie ma z kim dalej polemizować.Ten ksiądz nawet nie słuchał tego co miałam do powiedzenia,jeszcze zanim wypowiedziałam choć jedno słowo od razu był na "nie".To nie prawda że Rydzyk ma ogromną posiadłość pod Toruniem,helikopter,limuzynę i powiązania z różnymi politykami,TO NIE PRAWDA,że zdarzają się księża pedofile i gwałciciele,TO NIE PRAWDA,że duchowieństwo nie postępuje zgodnie z prawami,które głosi...Można by było tak wymieniać i wymieniać...Nie chce uogólniać,bo naprawdę,spotkałam się z wieloma księżmi,którzy potrafili przyznać się do rzeczywistej sytuacji w kościele katolickim,ale jak widać,nie wszyscy...Smutne,ale prawdziwe...
Kelly (2051 punktów)
Księżom zagubionym i nie odnajdującym się w swojej roli życzę wyzwolenia.

Księżom bawiącym się w zbijanie ogromnej kasy życzę refleksji.

Księżom szczęśliwym i pomagającym dążyć do szczęścia innym, księżom oddanym i poświęconym posłudze kapłańskiej oraz księżom uczciwym i skromnym życzę bardziej zdrowej sytuacji politycznej i społecznej w naszym pięknym kraju, żeby nie byli etykietkowani stereotypami i żeby antyklerykalizm zamienił się w antyzdemoralizowanyklerykalizm.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>A co Wy byście życzyli kapłanom m.in. tym, którzy
>odwiedzają ten serwis?

Nie "co", a "czego".

Wszystkim księżom w dniu ich święta: jak najszybszej zmiany zawodu na bardziej społecznie-użyteczny.


fides ex necessitate esse non debet
avenger (463 punktów)
Życzę kapłanom żeby potrafili przyjąć konstruktywną krytykę i nie uciekali od rozmów na niektóre tematy jak przysłowiowy diabeł od święconej wody.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365