Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bicie w dzwony o 00:30, Iran? Nie! -Zielona Góra, Polska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-03-2008 00:43the_uau (126 punktów)Bicie w dzwony o 00:30, Iran? Nie! -Zielona Góra, Polska
Ocena 1 na 1
Witam
Jestem troche wsciekly... wlasnie zasypiałem jak rozległo się głośne bicie w dzwony ! teraz jest godzina 00:30 środek nocy!
Biją już z 10min, złapałem za telefon zadzwoniłem na policje zgłosić zakłócanie ciszy nocnej, co usłyszałem?
- są świeta, nikomu to nie przeszkadza
Mi przeszkadza, chce spać dlatego dzwonie
- Niech pan zamknie okno i da sobie spokój, Życze Wesołych Świąt.
i rozłączyli się. Toż to jest ku** nie pojęte!

Nie mieszkam na jakiejś wsi gdzie wszystkimi rządzi proboszcz, metropolia to też nie jest, ale wydaje mi się, że ktoś się tu czuje zbyt swobodnie.
W tej chwili mam ochote ubrać się i iść podpalić pare kościołów, tylko... no właśnie, ja bym dostał wyrok, a Czarni są bezkarni. Więc postanowiłem wyładować się Tutaj.

Ide spać, ...ponownie.

Pozdrowienia z Zielonej Góry.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ramka (4752 punktów)
(zablokowany)
Odp: bicie w dzwony o 00:30, iran? Nie! -Zielona Góra, Polska
Nie dramatyzuj...
Weź auto z dobrym nagłośnieniem, płytę z jakąś wredną techniawą i poluj na procesje. Jak trafisz to szyby na dół i czad
Tomasz P. (179 punktów)
Ja bym proponował coś co jest zaprzeczeniem kleru, chyba wiemy o jaką muzykę chodzi
Tylko, że wtedy pewnie to on by mógł dostać kamieniem w samochód, ewentualnie mandat czy grzywnę za zakłócanie ciszy nocnej, lub przeszkadzanie w procesji
23-03-2008 14:37 
 Ocena 3 na 3
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Weź auto z dobrym nagłośnieniem, płytę z jakąś wredną techniawą i poluj na procesje. Jak trafisz to szyby na dół i czad
>
Ząb za ząb nie jest postawą racjonalną, choć bardzo kuszącą.
Adam Barycki
Tomasz Gularski (211 punktów)
OO:30 i biją w dzwony? wokół mnie są z trzy kościoły i nigdzie nie wpadli na taki wspaniały pomysł...

www.glsh.blog.pl
23-03-2008 14:28 
 Ocena 3 na 3
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>OO:30 i biją w dzwony? wokół mnie są z trzy kościoły i nigdzie nie wpadli na taki wspaniały pomysł...
>
www.glsh.blog.pl

>
Musisz Pan napisać skargę do kurii.
Adam Barycki
Tomasz P. (179 punktów)
Aż sam sie zdenerwowałem, ale jak narazie nic nie poradzisz.

Nie można przypadkiem jakiejś skargi na to złożyć, chociaż pewnie nic by ona nie dała.
Graba (138 punktów)
można spróbowac nagrac cala sytuacje na kamere i zalozyc sprawe cywilna
(no wlasnie, mozna zalozyc sprawe cywilna za zakłócanie ciszy nocnej?)

mozna dodatkowo jeszcze podkablowac policjantow, ze nie chcieli przyjac wezwania

ale i tak pewnie juz przestali... w koncu juz 04:00 rano ;]
pzdr

"To co się bez dowodu podaje, to bez dowodu można odrzucić" - Abp Józef Michalik
LEGION. (3161 punktów)
SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ POLICJI NALEŻY KIEROWAĆ NA ADRES:
lp.vog.ajcilop@pgk.igraks

Skarga powinna zawierać:
- imię i nazwisko skarżącego,
- dokładny adres zamieszkania (miejscowość, kod pocztowy, ulica, numer domu, numer mieszkania),
- dokładny opis zdarzenia,

UWAGA! Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz.U. nr 5 z dnia 22 stycznia 2002 r. poz. 46) "Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania".

Źródło
I jeszcze mały bonusik.

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
LEGION. (3161 punktów)
NO I KICHA Najpierw musimy "zwyczaj" zmienić...

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
Pabloss (4221 punktów)
Nic nie poradzisz na taką sytuację, gdyż jesteś w ogromnej mniejszości. Skoro 98% katolikom to nie przeszkadza, to co ty stanowiący te pozostałe 2% możesz zdziałać? Na policji tak czy siak cię oleją bo u nich w każdej salce wisi krzyż stąd też składając skargę składasz ją także przeciwko nim. Służba jak służba zawsze poprą swoich. Proponuję Ci napisac list do zarzadzającego kościołem w miejscu twego zamieszkania (do wiadomości kurii), że uprzejmie prosisz aby w okresie ciszy nocnej nie zakłócano dzwonami twojego spoczynku, bo masz do tego pełne prawo. Zgodnie z obowiązującym prawem ksiądz dzwonami hałasować może od 6,00 do 22,00 w innym wypadku jest to naruszenie ciszy nocnej. Jesli mieszkasz blisko tego kościoła możesz złożyć dodatkową skargę iż wysokość decybeli pochodzacych z bijących dzwonów może negatywnie oddziaływac na twoje zdrowie (sa odpowiednie badania na temat wpływu hałasu na zdrowie - chyba nawet w necie można coś znaleźć na ten temat). Zapewne nic nie zdziałasz ale pokażesz, że jest jakiś jeden człowiek, który ma inne zdanie niz reszta. Na Podkarpaciu mieliśmy głośny protest 1 rodziny, która walczyła z plebanem o to, że ten codziennie o 6,00 rano na cały głos włączał z głośników na wieży "kiedy ranne wstają zorze" - telewizja sprawę nagłośniła (m.in. TVN), prasa także i efekt jest - pleban ściszył głośniki. Co prawda sąsiedzi wyzywali tą rodzinę od najgorszych ale przynajmniej częściowo wywalczyli swoje co w tym katolandzie podkarpackim jest ogromnym sukcesem. Pozdrawiam
the_uau (126 punktów)
Bili przez jakieś 20min, potem ucichło. Nie jestem tylko pewien, w którym to kościele bo ode mnie słychać dwa.
Cóż, teraz nad ranem to już mi złość przeszła ale wyobraźcie sobie jak w słodkim momencie gdy już prawie zasypiacie zaczynają dzwonić jakieś przerośnięte dzwonki

No i sam fakt, że bicie w dzwony po nocy to jest super fajnie, a jak ktoś puści głośniej muzykę o 22:10 na imprezie, to już policja stoi u drzwi, jak się ma życzliwych sąsiadów.

P.S Dobrze, że codziennie tak nie dzwonią, to było chyba z okazji świąt, gdyby robili tak co noc to ja nie wiem. W niedziele tylko dzwonią całymi dniami na msze, ale to mi akurat nie przeszkadza w ciągu dnia chyba, że popije w sobotę to poranne o 6:00godz dzwony mogą 'boleć' no, ale nie przesadzajmy. Liczę, że następnego nocnego grania nie będzie przynajmniej przez rok.


"kiedy masz wiarę - wszystko to ułatwienie, gdy ramię w ramię razem idziesz po rozgrzeszenie
lecz kiedy wątpisz i chcesz pod prąd iść, nie tam gdzie tłumy, wygrywasz walkę bo otwierasz swój umysł..."
-52 dębiec
Bodek (91 punktów)
>Witam
Międzynarodówką ich po uszach. Międzynarodówką!

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365