 |
Jak Orban rozgrywa Putina Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-08-2017 20:37 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Jak Orban rozgrywa Putina
1 na 1 | Ponieważ aktualna wizyta Putina na Węgrzech relacjonowana jest w naszych mediach jako wyraz zacieśniania relacji, zamieszczam ciekawy komentarz Arkadiusza Karskiego, Polaka mieszkającego na Węgrzech i bardzo wobec Orbana krytycznego: Cytat:Jutro w Budapeszcie zawita Vladimir Putin, po raz drugi w ciągu roku. TEK (służba antyterrorystyczna) właśnie spawdza przykrywy do kanalizacji na trasie przejazdu. Wróbelki ćwierkają, że car za coś chce zestrofować premiera Węgier, ponieważ to nie Viktor Orban zabiegał o wizytę, tylko Vladimir Putin się wprosił pod pretekstem mistrzostw dżudo, ale najpierw wysłał poprzez swojego premiera napominający telegram: "Biztos vagyok benne, hogy a gazdasági, kereskedelmi és a befektetési szférában való együttműködés erősödése, valamint a közös projekteknek az energetika, az ipar és high-tech iparágakban való megvalósítása teljes mértékben megfelel országaink érdekének". b1.blog.hu(*)os_putyin_hogy_titkolni_akarjaWedług portalu może chodzić o wywiązanie się z którejś obietnicy: - rozpocząć wreszcie budowę elektrowni atomowej w Paks (umowa podpisana blisko cztery lata temu przewiduje, że Federacja Rosyjska wybuduje nową elektrownię za pieniądze, które na ten cel Federacja Rosyjska pożyczy Węgrom, i zachowa technologie i kontrolę; Komisja Europejska wyraziła zgodę znienacka w grudniu 2016, a mimo to budowa nie rusza, i nikt nie wie, dlaczego), - przyłączyć się do gazrury południowej, - zawetować sankcje.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Cytat:Trzeba przyznać, że Victor Orban sprytnie wodzi Vladimira Putina za nos. Owszem, podporządkował energetykę (podatek od energii odnawialnej itepe) pomysłowi, żeby Federacja Rosyjska budowała elektrownię atomową w Paks, ale z drugiej strony czwarty rok odwleka rozpoczęcie budowy. Opowiada się na forach za zniesieniem sankcji przeciw Federacji Rosyjskiej, ale jednak głosuje każdorazowo za ich przedłużeniem. W drugą stronę też ciekawie: przez dwa pierwsze lata po przewrocie 2010 Putin finansował opozycję kanapową, potem przez dwa lata Jobbik. Orban nie ma więc pewności, że nagle przed wyborami 2018 któraś partia nie dostanie nagle jakiegoś potężnego zastrzyku gotówki, a trolle Putina w gotowości czekają na pstryknięcie. A Viktor nabroił na Węgrzech tyle przez siedem lat, że teraz bardzo, ale to bardzo mu zależy, żeby nie utracić władzy. Trolle Vladimira Putina mają większe moce przerobowe, niż cały elektorat Viktor Orbána twitter.com/conspirator0.A i jeszcze węgierskie media prokremlowskie - sama bajka! Jest ich koło setki, widocznie wielki budżet (żadnych reklam ani okienka "kup abonament"), mają pewne wytyczne i żadnych ograniczeń typu takich, jakie mają węgierskie media reżimowe, którym wolno pisać tylko to, na co otrzymały wyraźnie poruczenie. Tak więc te kremlinowe zawładnęły sporą częścią węgierskiej przestrzeni medialnej, przedstawiają doniesienia o świecie pluralistycznie, każdy znajdzie coś dla siebie: kto lubi "paski", ma "paski", kto czyta po nagłówkach, to ma artykuły, gdzie treść jest wyrażona w nagłówku, a w tekście nic więcej, kto lubi czytać, to ma długaśne analizy. Wszędzie oczywiście prawdy i półprawdy i ćwierćprawdy wymieszane w papkę...
|
|
1 na 1 | rossonero (165 punktów) | Raczej nie chodzilo o sankcje.Węgry poza nurtem UE są nieatrakcyjnym przyczółkiem Rosji. Prawdopodobny cel wizyty to elektrownia
|
|
 | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
Węgry i Rosja mają wiele wspólnych interesów. Co więcej, powiem, że Polska i Rosja również, wbrew pozorom. www.racjonalista.pl/forum.php/s,631122
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
|  | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | pozorne interesy??? | >Węgry i Rosja mają wiele wspólnych interesów. Co więcej, powiem, że Polska i Rosja również, wbrew pozorom.
A jakie to są te pozory i te interesy???
|
|
| |  | 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: pozorne interesy??? |
>A jakie to są te pozory i te interesy???
Takie, żeby galaretowate twory z otchłani miały pytanie.
"Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | niezgulstwo | >>A jakie to są te pozory i te interesy??? >Takie, żeby galaretowate twory z otchłani miały pytanie. > "Nie ieden widziemy przykład, że naymocniey przyięte mniemania są to często przesądy, wzmocnione od dawna przyzwyczaieniem, i ciągle naśladowane mimo Rozsądku, a czasem nawet mimo naszego własnego przekonania". - Izabela Czartoryska
Pomylił Pan sobie wątki. Z tym niezgulstwem bywa Pan Pan swoiście uroczy?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|