Racjonalista - Strona głównaDo treści
Współczesna niewiara

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-05-2011 19:18strawberry123 (2 punktów)Współczesna niewiara
Ocena 1 na 1
Witam!
Muszę napisać wypracowanie na religię o powodach współczesnej niewiary...
Jestem ciekawa jakie inni mają poglądy na ten temat ;D
Będę wdzięczna za dyskusję ;D
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

aedhros (104 punktów)
Wypadałoby samemu napisać o swoich poglądach najpierw. Uważam, że główną przyczyną niewiary - nie tylko religijnej, także w homeopatię, bioenergoterapię, tarota itp. - jest myślenie oraz zdobywanie wiedzy wykluczającej założenia owej wiary.
29-05-2011 11:57 
 Ocena 4 na 4
rhotax7 (3947 punktów)
Możesz też zacytować tego miłego Pana i zamieścić fotkę na dowód skąd się bierze niewiara.

30-05-2011 01:28 
 Ocena 1 na 1
neurosurgery (2484 punktów)
>Możesz też zacytować tego miłego Pana i zamieścić fotkę na dowód skąd się bierze niewiara.

Ech, dostanie dziecko przez Ciebie jedynkę!
AdamGr (3037 punktów)
W zupełności wystarczy droga Strawberry123 jeśli poprzeglądasz wątki.
Przy czym uprzedzam że to co zobaczysz nie nadaje się do twojej pracy ocenianej przez klechę, możesz dostac pałę i zostac wyrzucona za drzwi po rodzica.
Więc masz do wyboru : albo napisac prawdę i miec spore kłopoty, albo to co chce przeczytac klecha i odbębnić z dobra oceną.
Wiesz czego oczekuje księżulo, możesz powymyslać.
Wybór nalezy do ciebie.
maruda (5550 punktów)
Zgadzam się z poprzednikiem, to nie jest odpowiednie forum na takie pytania, odpowiedzi będą tendencyjne. Dla lepszego efektu radzę się udać na fora katolickie, albo jeszcze lepiej na fora poszczególnych nawracaczy. Jeżeli w pracy napiszesz że "ksiądz prof doktor hab X (tytuły i nazwisko wymagane) pisze Y", a "brat zakonu Z pisze W". Minimum trzy nazwiska. Masz 6 w kieszeni.
29-05-2011 12:33 
 Ocena 1 na 1
Marian (5438 punktów)
>Dla lepszego efektu radzę się udać na fora katolickie, albo jeszcze lepiej na fora poszczególnych nawracaczy.
   Bo wierzący najlepiej znają powód niewiary ateistów My z kolei lepiej znamy powody wiary wierzących.

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
28-05-2011 20:07
 Ocena 14 na 14
Scorp (5381 punktów)
>... o powodach współczesnej niewiary...

Powodem niewiary jest używanie rozumu.
-
perun (8610 punktów)
>Witam!
>Muszę napisać wypracowanie na religię o powodach współczesnej niewiary...
>Jestem ciekawa jakie inni mają poglądy na ten temat ;D
Już kolega napisał co jest powodem wspólczesnej niewiary - używanie rozmu. Od siebie dodałbym , że jest to nie tylko powodem współczesnej niewiary , ale również przeszłej niewiary jak i przyszłej . Jak pisał J.S.Lec ....tym samym mózgiem myśleć i wierzyć niepodobna. Musisz tylko w miare delikatny sposób napisać to w wypracowaniu . Tak, żeby prowadzący religie (zakładam ,że jest wierzący ) nie dostał apopleksji i nie zszedł na marskość wątroby na lekcji .
keram aktsu (1211 punktów)
>Witam!
>Muszę napisać wypracowanie na religię o powodach współczesnej niewiary...
>Jestem ciekawa jakie inni mają poglądy na ten temat ;D
>Będę wdzięczna za dyskusję ;D

A mi się kołacze taki dowcip z PRL-u:
Na lekcji pani spytała, kto był najwybitniejszym człowiekiem wszechczasów?
Jasio na to - Lenin
Pani - siadaj, piątka
Jasio, pod nosem, sorry Winnetou, biznes is biznes!!


miłe rzeczy należy mówić ludziom za życia, a nie w mowach pogrzebowych
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> o powodach współczesnej niewiary...
Na początku zacytuj księdza Tischnera: "Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi."

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
Scarabaeus (2198 punktów)
>Muszę napisać wypracowanie na religię o powodach współczesnej niewiary...

Harry Potter i diabolo.
neurosurgery (2484 punktów)
>Harry Potter i diabolo.

Rozwaliłeś mnie!
asmodai (2845 punktów)
>>Harry Potter i diabolo.
Żel na głowie i pukemony
02-06-2011 13:39 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Żel na głowie i pukemony

Karate... ?
Jan Res (4015 punktów)

>Będę wdzięczna za dyskusję ;D

Na poważną dyskusję liczyć nie możesz, bo niewiara wymaga OGROMNEJ wiedzy: to tak, jakbyś chciała, aby Ci w paru slowach wytłumaczyć teorię ewolucji. Kościół ma tu przewagę: stworzenie życia załatwia paru zdaniami. Dla ociężałych umysłowo bezkrytyczne przyjęcie "nauki" Kościoła, to czysty zysk.
Radziłbym trochę się poczytać artykuły racjonalista.pl (na początek), porozmawiać z rodzicami i jak najszybciej zaprzestać uczęszczania na lekcje indoktrynacji religijnej. Rozwijaj swą inteligencję, bądź dumna ze swej wiedzy.
To wypracowanie możesz "olać". Im szybciej z tym skończysz, tym lepiej dla Ciebie.
Pozdrawiam.
AdamGr (3037 punktów)
Mam przeczucie proszę ja koleżeństwa miłego.
Bo cosik mi się wydawa ze dziewcze to płoche przyszło tu na gotowca (wielokrotnie widziałem takie wstępy z jednym celem), aby napisali , ona przepisze i z głowy.
Wieć wydaje mi się że próżne te nasze pisanie i jakieś wchodzenie w intelektualizm.
No obym się mylił ale...
neurosurgery (2484 punktów)
>Bo cosik mi się wydawa ze dziewcze to płoche przyszło tu na gotowca

Bo to tak po katolicku przywłaszczyć sobie cudzą pracę.
yaspis (112 punktów)

> powodach współczesnej niewiary...
Rodzice! to ich wina!
a także japońskie wariackie anime!które wysyłają szatańskie bodźce podprogowe
asmodai (2845 punktów)
>Witam!
>Muszę napisać wypracowanie na religię o powodach współczesnej niewiary...
>Jestem ciekawa jakie inni mają poglądy na ten temat ;D
>Będę wdzięczna za dyskusję ;D
Napisz, że współczesna nie wiara jest naturalnym wynikiem ewolucji w którą nie trzeba wierzyć
tylko starać się, chociaż trochę zrozumieć.
PanBuk (6257 punktów)
>Witam!
>Muszę napisać wypracowanie na religię o powodach współczesnej niewiary...

podaj link:Ten to powinno wystarczyć... rozsądnym


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Selanos (12869 punktów)
God made me an atheist. who are you to question his wisdom?

A tak na serio: są według mnie dwie przyczyny, pierwsza to zdobywanie wiedzy, druga to kościół...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365