 |
Majątek narodu Polskiego znika w czernii książęcych sutann Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-05-2008 12:45 | Pabloss (4221 punktów) | Majątek narodu Polskiego znika w czernii książęcych sutann
2 na 2 | Tytuł mojego postu jest dość wymowny i nie jest on żadną prowokacją czy też złośliwością w stosunku do kleru. Zapewne wielu z Was obserwuje to co się dzieje w naszym kraju od czasu obalenia komuny, a zwłaszcza to co ma miejsce w ostatnich kilku latach. Otóż z roku na rok Polski Naród traci miliony, jesli nie miliardy złotych, które są ulokowane w gruntach, a także wielu dobrach budowlanych. Rak narodu Polskiego zwany Kościelną Komisją Majątkową niczym najzłośliwszy z nowotworów wyjada kęs po kęsie to co wypracowali nasi dziadowie i pra pra dziadowie, a w szczególności urodzajną ziemię. Sytuacja jest bardzo poważna, o czym może świadczyć fakt iż nawet w bardzo specjalistycznej prasie rolniczej poruszany jest problem odbierania dzierżawionej przez rolników od Skarbu Państwa ziemi przez kler lub podstawione przez niego osoby. Czegoś takiego jeszcze Polska nie pamięta, aby Ci, którzy dotychczas byli ostoją kleru czyli rolnicy zaczęli podnosic głosy sprzeciwu. I słusznie, że się burzą bo w końcu kto wykarmi naród ???- komunikantami i winem mszalnym się nie najemy, a morderstwem na biosferze jest przemienianie żyznych pól pod kościoły i place przykościelne. Niezmiernie ważną kwestią jest także pożeranie cennych budynków przez kościół. Większość atrakcyjnych budowli jest już we władaniu kleru, a aktualnie zakony przejmują cenne pałace i zamki w których dla przykrywki prowadzić chcą domy starości, sierocińce itd.. W Rzeszowie pazerny kler dorósł do rangi mecenasa kultury przez co przekazuje się mu cenne, niszczejące dobra dworskie aby mógł je przejąć na własność i odremontować. To dzieje się w całej Polsce i żadna władza nie odważyła się zaprotestowac przeciwko tej jawnej kradzieży ze słowami "Bóg zapłać" w tle. Tego takze nie możemy nazywać incydentem, czy też wynagrodzeniem za krzywdy jakie niby komuna poczyniła klerowi i wszystkim katolikom. To już dawno zostało wyrównane a teraz zakrawa to już o oddanie Polski bez przelewu krwi w ręce kleru.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
-3 na 5 | Brutus (88 punktów) | Nie zgadzam się absolutnie z tobą. Gdyby nie kościół i pieniądze którymi dysponuje wiele cennych kamienic popadło by w totalną ruinę. Kościół je przejął i teraz jako pięknie odnowione służą każdemu obywatelowi, także i tobie. Kościół od zawsze dbał o kulturę i piękno stąd też ma pełe prawo bycia mecenasem sztuki. Polskie Państwo woli wydawać pieniądze na jakieś głupoty, podczas gdy kościół lokuje je w człowieka i dobra potrzebne do jego rozwoju duchowego i intelektualnego. Cieszyć się należy że księża troszą się tak o zbytki doczesne, gdyż przez to poprawia się ich wygląd, zwiększa funkcjonalność i tak naprawdę nie będziemy musieli wstydzić się przed Europą.
|
|
 | 1 na 3 sagittarius (1132 punktów) (zablokowany) | > Kościół je przejął i teraz jako pięknie odnowione służą każdemu obywatelowi,
Studiowałam w Częstochowie i miałam okazję się przekonać jak to służą każdemu obywatelowi. Na 4-tym roku nie dostałam akademika. Zakonnice prowadziły wynajem stancji. Kiedy się do nich udałam, poinformowały mnie, że żeby u nich zamieszkać, muszę przynieść rekomendacje od proboszcza parafii, w której mieszkam.
>księża troszą się tak o zbytki doczesne, gdyż przez to poprawia się ich wygląd, zwiększa funkcjonalność
Czy księża troszczą się o zwiększenie funkcjonalności takich "zbytków doczesnych" (sic!), jak: przychodnie lekarskie, dworce, szkoły, czy tylko tych, które służą Kościołowi?
|
|
|  | -1 na 5 | Brutus (88 punktów) | Studiowałam w Częstochowie i miałam okazję się przekonać jak to służą każdemu obywatelowi. Na 4-tym roku nie dostałam akademika. Zakonnice prowadziły wynajem stancji. Kiedy się do nich udałam, poinformowały mnie, że żeby u nich zamieszkać, muszę przynieść rekomendacje od proboszcza parafii, w której mieszkam.
I dobrze ci siostry powiedziały. Przecież nie wpuszczą w swoje progi nieodpowiedniego człowieka, który może popsuć opinię całemu ośrodkowi. Jeśli jesteś osobą wierzącą musisz się dostosować do wymogów naszej wiary i zasad określanych przez osoby duchowne.
|
|
| |  | 3 na 3 sagittarius (1132 punktów) (zablokowany) | >I dobrze ci siostry powiedziały.
I ja się zastosowałam. Wprawdzie rekomendacji nie przyniosłam, ale przyniosłam proboszcza. Też nie wpuściły.
|
|
| |  | sagittarius (1132 punktów) (zablokowany) | >I dobrze ci siostry powiedziały.
I ja się zastosowałam. Wprawdzie rekomendacji nie przyniosłam, ale przyniosłam proboszcza. Też nie wpuściły.
Proszę Moderatora o usunięcie tej wypowiedzi. Kliknęłam 2 razy.
|
|
| |  | 3 na 3 | esteban (107 punktów) | >I dobrze ci siostry powiedziały. Przecież nie wpuszczą w swoje progi nieodpowiedniego człowieka, który może popsuć opinię całemu ośrodkowi. Jeśli jesteś osobą wierzącą musisz się dostosować do wymogów naszej wiary i zasad określanych przez osoby duchowne. >
I oto doskonały dowód obłudy katolickiej gdzie pod płaszczykiem miłości funkcjonuje najzwyklejsza dyskryminacja. Pisałeś wcześniej też ze państwo wydaje pieniądze na głupoty- akademiki, internaty czy stancji itp. prowadzone przez państwo nie wartościują ludzi na podstawie wyznania, poglądów politycznych, orientacji seksualnej czy rasy itp. Ale to rzekomo kościół jest dobry i wychodzi na przeciw potrzebom innym. Szkoda że tylko swoim. Na szczęście są ludzie tacy jak my (ateiści oraz racjonaliści), którzy nie dyskryminujemy innych za odmienny światopogląd czy poglądy.
Muszę zadać znowu to pytanie- gdzie wasze miłosierdzie i poszanowanie bliźniego (drogie siostrzyczki jak i cała reszta katolickiej ciemnoty)?
|
|
 | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | >Nie zgadzam się absolutnie z tobą. Gdyby nie kościół i pieniądze którymi dysponuje wiele cennych kamienic popadło by w totalną ruinę. Kościół je przejął i teraz jako pięknie odnowione służą każdemu obywatelowi, także i tobie. Wskaż mi chociaż jedną taką kamienicę (kościoły się nie liczą). Obawiam się, ze mnie te kamienice nie służą. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | 3 na 5 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Brutus:Nie zgadzam się absolutnie z tobą. Gdyby nie kościół i pieniądze którymi dysponuje wiele cennych kamienic popadło by w totalną ruinę. Doznałem olśnienia. To po to facet dał się przybić do krzyża, po to wielowiekowa rzeź heretyków, czarownic, ludności rdzennej Ameryki i przypadkowych pechowców. Po to żeby teraz w Polsce KK mógł za pieniądze podatników wyremontować sobie nieruchomości które otrzymał nieodpłatnie od podatników. Brutus:Cieszyć się należy że księża troszą się tak o zbytki doczesne , gdyż przez to poprawia się ich wygląd, zwiększa funkcjonalność i tak naprawdę nie będziemy musieli wstydzić się przed Europą. Tu bym polemizował. Niektórzy utrzymują, że od nadmiernej troski o niektóre zbytki doczesne, zwiększa się otłuszczenie w pasie i sinieje końcówka nosa, ale de gustibus, być może są tacy którym się to podoba. Natomiast jeżeli chodzi o poprawę funkcjonalności księży - sam nie wiem, rzadko ich używam.
|
|
|  | | Brutus (88 punktów) |
Niektórzy utrzymują, że od nadmiernej troski o niektóre zbytki doczesne, zwiększa się otłuszczenie w pasie i sinieje końcówka nosa, ale de gustibus, być może są tacy którym się to podoba. >Natomiast jeżeli chodzi o poprawę funkcjonalności księży - sam nie wiem, rzadko ich używam.
No prowszę - czyżby zazdrość cie brała ??? Chcesz się roztyć to jedz dużo pokarmu a nie zadrość innym.
|
|
 | 3 na 3 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >nie będziemy musieli wstydzić się przed Europą. > Już nie musimy, teraz Europa musi się wstydzić za nas. Adam Barycki
|
|
 | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Gdyby nie kościół i pieniądze którymi dysponuje wiele cennych kamienic popadło by w totalną ruinę. A powiedz hipokryto - z czyich pieniędzy KK remontuje przejęte przez siebie obiekty? Czy przypadkiem nie z tych 5 miliardów złotych rocznie, które m.in. na te cele otrzymuje z budżetu państwa?
|
|
2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Starożytni Rzymianie powiadali, że do tanga trzeba dwojga  Jeśli ktoś coś dostaje, to ktoś inny musi dawać. To, że Watykan (tak, tak - przecież co należy do Kościoła Katolickiego, to należy de facto do państwa Watykan) jest największym właścicielem ziemskim w Polsce oraz właścicielem niezliczonych nieruchomości w Polsce jest "zasługą" tych, co KK oddają za bezcen lub za darmo. Trudno mieć pretensje do KK o to, że konsekwentnie realizuje swoją ponad 2000-letnią politykę. Pretensje można mieć wyłącznie do tych, którzy tę politykę popierają nie oglądając się na nic. A tym kimś są władze państwowe oraz samorządowe. Te pierwsze legalizują przepisy prawne, dzięki którym te drugie mogą spełniać żądania KK i, co gorsza, mogą zaspokajać jeszcze nie wyartykułowane zachcianki KK. Mało to mamy przykładów tzw. "włażenia bez mydła" w d... KK w wykonaniu urzędników samorządowych? Ale KK potrafi zachować się przyzwoicie. Na przykład, mimo iż jest już właścicielem większościowym Krakowa, to wspaniałomyślnie zrezygnował z przejęcia całego centrum miasta zadowalając się jedynie "bógzapłaciem" w wysokości marnych blisko 60 milionów złotych "odstępnego" ( wiadomosci(*)ciol_doi_panstwo,kioskart.html). Kościół Katolicki to mafia, która całkowicie opanowała każdą dziedzinę życia w Polsce.
|
|
 | sagittarius (1132 punktów) (zablokowany) | >Ale KK potrafi zachować się przyzwoicie.
Oczywiście. Daje wybór: "Albo my weźmiemy tę kamienicę, albo Żydzi". Taka alternatywa obezwładni każdego urzędnika i każdy samorząd.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|