Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateiści zagrażają gatunkowi ludzkiemu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-05-2008 13:37Brutus (88 punktów)Ateiści zagrażają gatunkowi ludzkiemu
Ocena -9 na 11
Wy wszyscy, którzy z wielką chlubą chwalicie się, że jesteście wolni od jakiejkolwiek religii tak naprawdę stanowicie poważne zagrożenie dla siebie i innych ludzi. To własnie w waszych szeregach padają pochwały takich potworności jak: eutanazja, in vitro, samobójstwa, konkubinat, homoseksualizm itd... Człowiek wierzący wie, że to są grzechy śmiertelne i w życiu nie odważy się ich wprowadzić. Wy natomiast posiadając zapewne jakies wewnętrzne zaburzenie, bądź też mający jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa głównie dla zasady krytykujecie porządek ustalony od tysięcy lat. Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi, stad tez rozpleniacie swoje wątki po internecie aby zbałamucić innych ludzi aby obrócili się przeciwko kościołowi i innym katolikom. Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować. Widać to wyraźnie po waszych wątkach na forum. Nie ma tu mowy o żadnych wartościach tylko jakieś bełkoty na temat filozofii, klerykalizmu, i innych nieistotnych spraw. Współczuje wam i sie za wami modle abyscie przejrzeli na oczy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pszczolarz (11 punktów)
Czlowiek wierzacy jest tyle samo sposobny akceptowac niniejsze zeczy.

Jestem litewskim skeptykiem.
06-05-2008 14:05
 Ocena 11 na 11
WeekendWarrior (109 punktów)
Marna prowokacja? Lub po prostu ignorancja.

>Współczuje wam i sie za wami modle abyscie przejrzeli na oczy.

Naukowe badania dowiodły, że modlitwa za kogoś nie przynosi żadnych efektów. Chyba że negatywne - wskutek stresu u osób, za które się modli, wywoływanego przez świadomość swojego krytycznego stanu.
Ale z nami źle.

Tworzymy, żyjemy, próbujemy zwrócić ludziom uwagę na piękno zawarte w świecie, nie w śmierci.

Ale z nami źle.

Chcemy równości, równouprawnienia, poszanowania praw i godności wszystkich, bez względu na wyznanie (tak, akceptujemy pluralizm wyznaniowy!) i rasę.

Ale z nami źle.

Nie akceptujemy fałszywych autorytetów, nie akceptujemy fałszu i zakłamania w ogóle i śmiejemy się, gdy kolejny szarlatan próbuje przemówić do ograniczonych głów pospólstwa.

Ale z nami źle.

Chcemy, by każdy był wyjątkowy, przeżył swoje życie godnie, nie w klatce ignorancji i zacofania.

Ale z nami źle...

Po prostu nie pożądamy "górowania moralnego" jednej (sic!) społeczności nad całym narodem i ponad. Zwracając oczy i serce najwyraźniej zwracamy także możliwość odkrywania i podważania dobra i zła. Bo są to pojęcia względne, które zmieniają się wraz z rozwojem ludzkości.
I proszę nie nadinterpretować moich słów. Nie chcę wedle tej 'nowej moralności' zabijać i mordować katolików, zamykać kościoły, ucinać głowy i palić bogactwa sakralne.
Po prostu nie mamy zamiaru, by dla nas wątpliwy autorytet z ambony mówił innym, co mają robić, czego nie.
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Wy wszyscy, którzy z wielką hlubą chwalicie się, że jesteście wolni od jakiejkolwiek religji tak
>naprawdę stanowicie poważne zagrożenie dla siebie i innych ludzi.
Czyżby kolejny apostoł?
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
Maurys (86 punktów)
>Czyżby kolejny apostoł?

Czemu nie? Ostatnio pojawił się uzdrowiciel w 647 wcieleniu ten to pewnie szczyci się jeszcze lepszym przebiegiem w nawracaniu zagubionych ateistów
Lato (49 punktów)
1."Współczuje wam i sie za wami modle abyscie przejrzeli na oczy" - Szanuję Twoje poglądy, ale "modlę się" o Twoją ortografię:
Nie "hlubą", tylko "chlubą", nie "religji", tylko "religii", nie "zbałamócić", tylko "zbałamucić", nie "filozofi", tylko "filozofii".

2. Mówisz o następujących potwornościach: eutanazja, in vitro, samobójstwa, homoseksualizm, konkubinat . To ostatnie to Twój żart i prowokacja, czy rzeczywiście grzech śmiertelny?

3. "Nie odważy się ich wprowadzić" - co to w ogóle znaczy?

4. Pozdrawiam i mam nadzieję, że Twoje poglądy zmienią się wcześniej niż:

a). Nie będziesz mógł mieć dzieci, mimo, iż bardzo będziesz pragnął. Jedynym rozwiązaniem może okazać się IN VITRO...
b). Okaże się, że Ty lub ktoś bliski będzie umierał w agoni i będzie błagał o śmierć (OCZYWIŚCIE NIE ŻYCZĘ NIKOMU!!!) i jedynym wyjściem może okazać się EUTANAZJA!!!
c). Twój syn lub córka okaże się gejem/lesbijką - jedynym wyjściem może okazać się akceptacja HOMOSEKSUALIZMU
d). Ktoś bliski zabije się, bo nie będzie w stanie udźwignąć ciężaru życia...
e). Konkubinat - Tutaj Masz oczywiście rację - JEST TO GRZECH ŚMIERTELNY!!!

Pozdrawiam!!!
06-05-2008 15:29 
 Ocena-2 na 6
Brutus (88 punktów)

Jeśli człowiek wierzy, to żadna z tych przytaczanych przeze mnie rzeczy nie jest straszna bowiem ochrania nas Bóg. Bóg wie co kazdemu z nas jest pisane dlatego też nie należy się załamywać lecz pokładać nadzieję w Jezusie. To jest recepta na wszystkie zło.
06-05-2008 21:57 
 Ocena 3 na 3
marzenka (546 punktów)
>Bóg wie co kazdemu z nas jest pisane...

To znaczy że samobójcy było pisane samobójstwo, a homoseksualiście homoseksualizm. Bóg nas takich stworzył i wszystko zaplanował, każdy nasz grzech i występek zaczynając od zjedzenia owocu zakazanego i teraz wszyscy musimy się męczyć.
Ja podziękuję za takiego boga, wolę ufoludki!
06-05-2008 23:43 
 Ocena 3 na 3
MichaQ (1056 punktów)
>Jeśli człowiek wierzy, to żadna z tych przytaczanych przezemnie rzeczy nie jest straszna bowiem ochrania nas Bóg. Bóg wie co kazdemu z nas jest pisane dlatego też nie należy się załamywać lecz pokładać nadzieję w Jezusie. To jest recepta na wszystkie zło.
>

Prawie całe społeczeństwo polskie deklaruje się, jako głęboko wierzące, a połowa z tych wierzących zatwierdza eutanazję, aborcję, in vitro oraz antykoncepcję. Tę ostatnią akceptują niemal wszyscy. Za to dużo z tych osób wierzących pamięta, aby wbrew Katechizmowi Kościoła Katolickiego wyzywać homoseksualistów od pedałów, zboczeńców i określać osoby o tejże orientacji seksualnej innymi mało kulturalnymi epitetami. Nadzieja? Nadzieja jest dla tych, którzy boja się żywiołu życia. Zamiast zwrócić się ku życiu, wierzący patrzą w pozaziemskie idee. Jest obrzydliwa i pożałowania godna koncepcja życia wiecznego jako nagrody za cnotliwe życie doczesne. Cnota jest nagrodą samą w sobie, a żądanie czegoś ponad nią jest wzorcowym przykładem hipokryzji.
06-05-2008 15:33 
 Ocena-4 na 4
Brutus (88 punktów)

Jeśli człowiek wierzy, to żadna z tych przytaczanych przeze mnie rzeczy nie jest straszna bowiem ochrania nas Bóg. Bóg wie co kazdemu z nas jest pisane dlatego też nie należy się załamywać lecz pokładać nadzieję w Jezusie. To jest recepta na wszystkie zło.
06-05-2008 20:01 
 Ocena 4 na 6
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>ochrania nas Bóg
>
A właśnie, że nie, jeżeli nawet kiedyś był i ochraniał, to od kiedy Gagarin poleciał w kosmos, to już go tam nie było, widocznie uciekł. Teraz jest w niebie tyle satelitów, że jakby tam był to mogłoby dojść do potrącenia, a wiadomo, że karetek pogotowia tam nie ma, dlatego, jeżeli jest, to musiał się schować w piekle, a tam diabły już mu dały popalić.
Adam Barycki
06-05-2008 14:57
 Ocena 11 na 11
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować.
Jak marna musi być wiara, że ateista jest w stanie ją osłabić.
Jestem wierząca, odwiedzam ten portal regularnie i nic nie osłabiło ani mojej wiary, ani mojej determinacji w samodzielnym tworzeniu moich poglądów. A jeśli chodzi o manipulację, to akurat kler jest w tym mistrzem.
06-05-2008 15:37
 Ocena-10 na 12
Brutus (88 punktów)
Ateicyzm tak jak homoseksualizm musi być leczony. Człowiek nie potrafi żyć samodzielnie bez wiary, że jest jakaś siła wyższa, która mu pomoże. Dlatego też tak wielu pseudoateistów na łożu śmierci się nawraca. To samo jest z wami. Tutaj huczycie, że boga nie ma, że kler jest bleee a potem ze spuszczoną główką przyjmiecie sakrament pojednania gdy tylko choroba lub śmierć zaglądnie wam w oczy. Zastanówcie się co wy robicie i czy to działanie ma jakiś sens.
06-05-2008 15:55 
 Ocena 2 na 2
O RLY? (0 punktów)
>Człowiek nie potrafi żyć samodzielnie bez wiary, że jest jakaś siła wyższa, która mu pomoże.
Nie mierz innych własną miarą.

>Tutaj chuczycie, że boga nie ma, że kler jest bleee a potem ze spuszczoną główką przyjmiecie sakrament pojednania gdy tylko choroba lub śmierć zaglądnie wam w oczy.

Hmmm, jakieś badania? Statystyki?

>Zastanówcie się co wy robicie i czy to działanie ma jakiś sens.

Jakie działanie?
06-05-2008 19:43 
 Ocena 6 na 6
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>jakieś badania? Statystyki?
>
Panie "O RLY?" czyś Pan zwariował, jakie statystyki. Człowiek ma problemy z przekroczeniem progu siedmiolatka, a Pan chcesz go zamordować statystyką. O badaniach nie wspomnę, bo gdyba się sam zbadał, może by mu pomogli.
Adam Barycki
08-05-2008 03:02 
 Ocena 1 na 1
O RLY? (0 punktów)
Fakt, to chyba było zbyt brutalne.
Ale niech Pan weźmie poprawkę na to że jako szeregowemu członkowi społeczności pochwalającej takie potworności jak na przykład konkubinat, mającemu wewnętrzne zaburzenia albo i traumy z dzieciństwa obce mi miłosierdzie.
Taki ze mnie zwyrodnialec że nawet okiem nie mrugnę przy okładaniu bliźniego statystyką. A w przypływie furii to nawet po badanie nie zawaham się sięgnąć.
...trochę się obawiam że mi od tego kolejna trauma do kolekcji przybędzie
08-05-2008 14:55 
 Ocena 5 na 5
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>okładaniu bliźniego statystyką
>
To jest najstraszniejsze narzędzie tortur.
>
>po badanie nie zawaham się sięgnąć.
>
Tego absolutnie proszę nie robić, to może skruszyć same fundamenty, planeta może tego nie wytrzymać.
Adam Barycki
08-05-2008 15:06 
 Ocena 1 na 1
sukulent (2309 punktów)
Panie Barycki !
Nie obrażaj Pan-ż siedmiolatków. Bo jeszcze Pana znienacka zagadną, czym się mitoza od mejozy różni. Siedmiolatkowie nie są tak naiwni, jak dorośli chcieliby ich widzieć. Znam paru takich, którzy Brutusowi z łatwością sprzedadzą Pałac Kultury (lub raczej bazylikę w Licheniu) i będzie sierota jeszcze podatki płacił - od wzbogacenia, od gruntu i dziesięcinę.

Pozdrawiam

"Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" ("Chatka Puchatka") )
08-05-2008 20:56 
 Ocena 5 na 5
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>znienadzka zagadną, czym się mitoza od mejozy różni.
>
Ja w tym wieku nie rozdzielałem komórek, w komórkach bawiłem się tylko w doktora.
Adam Barycki
09-05-2008 15:28 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

> w komórkach bawiłem się tylko w doktora.
A ja na sianie w stodole.

Zbyszek



Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
09-05-2008 21:22 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)

>A ja na sianie w stodole.
>
Jak była kryta blachą, to latem nie szło wytrzymać, dlatego preferowałem chłodne komory, choć specjalnie nie byłem wybredny.
Adam Barycki
06-05-2008 15:58 
 Ocena 3 na 5
G.K. (1679 punktów)
>Ateicyzm tak jak homoseksualizm musi być leczony.

Moim zdaniem fanatyzm powinien być uznany za chorobę.

>Człowiek nie potrafi żyć samodzielnie bez wiary, że jest jakaś siła wyższa, która mu pomoże.

Albo nie jestem człowiekiem albo się mylisz.

>Dlatego też tak wielu pseudoateistów na łożu śmierci się nawraca.

W ich przypadku to już nie ma znaczenia dla ich życia, wiele już i tak w nim nie zmienią.

>To samo jest z wami. Tutaj chuczycie, że boga nie ma, że kler jest bleee a potem ze spuszczoną główką przyjmiecie sakrament pojednania gdy tylko choroba lub śmierć zaglądnie wam w oczy.

Bywałem chory, ale jakoś nigdy nie prosiłem żadnego z bogów o pomoc.

>Zastanówcie się co wy robicie i czy to działanie ma jakiś sens.

Oczywiście, że ma sens. Jaki ? To już było wielokrotnie pisane przez dziesiątki osób w wielu wątkach i artykułach.
07-05-2008 09:13 
 Ocena 1 na 1
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>Dlatego też tak wielu pseudoateistów na łożu śmierci się nawraca.

Panie Brutusie - każdy ma do tego prawo. To jest sprawa między nawracającym się i Bogiem,i nie ma tam miejsca na osoby trzecie.

>Ateicyzm tak jak homoseksualizm musi być leczony.

Ateizmu nie można leczyć, tak samo jak nie można wyleczyć z wiary.
Pan założył wątek z prośbą o udowodnienie, że Bóg nie istnieje. Choćby Pan dostał milion odpowiedzi, to i tak Pan nie straci wiary.
07-05-2008 18:14 
 Ocena 2 na 2
Kelly (2051 punktów)
>Choćby Pan dostał milion odpowiedzi, to i tak Pan nie straci wiary.

Wątpię. Wiarę wmówioną przez mamusię można złamać bardzo łatwo. Tylko obiektywni, świadomi źródeł wiary i jej prawdziwego sensu wierzący mogą czuć się tu bezpiecznie .

[przepraszam za powtórzenia, ale naprawdę nie mam pojęcia, jak to inaczej sformuować]
07-05-2008 19:40 
 Ocena 1 na 1
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
> Tylko obiektywni, świadomi źródeł wiary i jej prawdziwego sensu wierzący mogą czuć się tu bezpiecznie .

To krzepiące.

>[przepraszam za powtórzenia, ale naprawdę nie mam pojęcia, jak to inaczej sformuować]

Pięknie to Pani sformułowała. To jedno z piękniejszych zdań, jakie przeczytałam na tym Forum.
07-05-2008 21:42 
 Ocena 2 na 2
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

> Ateizmu nie można leczyć,
Ateizm można wyleczyć, przedstawiając racjonalne argumenty.
Chętnie zmieniłbym światopogląd po usłyszeniu przekonujących argumentów za istnieniem boga(nawet wolałbym, by istniał). Niestety - takowych nie ma...

>tak samo jak nie można wyleczyć z wiary.
A, to już inna sprawa. Dla nas wiara jest irracjonalna.
Dlatego nazywa się wiarą - bezpodstawnym przyjmowaniem za fakt tego, czego nie można udowodnić.

>Pan założył wątek z prośbą o udowodnienie, że Bóg nie istnieje. Choćby Pan dostał milion odpowiedzi, to i tak Pan nie straci wiary.
Dlatego właśnie mówi się ŚLEPA WIARA.
I właśnie to różni nas od wierzących...

Pozdrawiam - Zbyszek



Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
07-05-2008 16:59 
 Ocena 1 na 1
Toma Cruz (390 punktów)
>Ateicyzm
O ateizmie słyszałem, ale z tym pojęciem to się pierwszy raz spotykam. Pewnie jestem niedouczony. Przepraszam, poprawię się
09-05-2008 01:53 
 Ocena 4 na 4
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Człowiek nie potrafi żyć samodzielnie bez wiary, że jest jakaś siła wyższa, która mu pomoże. Dlatego też tak wielu pseudoateistów na łożu śmierci się nawraca.
Jeżeli nawracali się dopiero na łożu śmierci, to znaczy, że potrafili bez wiary żyć, a tylko umrzeć bez niej nie potrafią.
.
A.G. (1725 punktów)
>Człowiek wierzący wie, że to są grzechy śmiertelne i w życiu nie odważy się
>ich wprowadzić.

Doprawdy? A skąd wiesz że są o grzechy smiertelne?. Bo jakiś beduin na pustyni 3000 lat temu miał objawienie? Znam innego beduina, który twierdzi, że zabijanie mrówek jest grzechem jemu jakoś nie wierzysz. Podaj więc jakieś kryterium wyboru między "prawdami" objawionymi, których jest całe mnóstwo.

>Wy natomiast posiadając zapewne jakies wewnętrzne zaburzenie

Pewnie żę mamy! Ludzie którzy oddają cześć Zeusowi, Buddzie, Krokodylowi z pewnością są bardziej normalni i nie posiadają żadnych zaburzeń. Wszak postępują zgodnie z długą tradycją swoich przodków.

>Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi

Ty też nie jesteś, jedynie fikcyjne pośmiertne krainy. Ty oferujesz niebo a inne religie: pole elizejskie, olimp, walhale, kraine wiecznych łowów itp. Czemu uważasz, że są one mniej prawdziwe od nieba?

>modle abyscie przejrzeli na oczy.

AMEN

Jeszce jedno: jeśli uwazasz ze homoseksualizm to wielki grzech to co proponujesz zrobić? Zabić homoseksualistów? Zamknąć ich? Cóż stary testamet tak nakazywał. Wygląda na to że homo to nie człowiek i jego zabicie grzechem nie jest. Prawda?
06-05-2008 20:19 
 Ocena 1 na 1
O RLY? (0 punktów)

>Jeszce jedno: jeśli uwazasz ze homoseksualizm to wielki grzech to co proponujesz zrobić? Zabić homoseksualistów? Zamknąć ich? Cóż stary testamet tak nakazywał. Wygląda na to że homo to nie człowiek i jego zabicie grzechem nie jest. Prawda?

Nie zdziwiłbym się, szczególnie po obejrzeniu tego : pl.youtube.com/watch?v=akNs5JOhPVU
07-05-2008 20:17 
 Ocena 1 na 1
kaktus (33 punktów)
>>Jeszce jedno: jeśli uwazasz ze homoseksualizm to wielki grzech to co proponujesz zrobić? Zabić homoseksualistów? Zamknąć ich? Cóż stary testamet tak nakazywał. Wygląda na to że homo to nie człowiek i jego zabicie grzechem nie jest. Prawda?
>Nie zdziwiłbym się, szczególnie po obejrzeniu tego : pl.youtube.com/watch?v=akNs5JOhPVU
>

Bez komentarza, przerażające
08-05-2008 10:32 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>pl.youtube.com/watch?v=akNs5JOhPVU
>
Wspaniałe czasy pędzą ku nam. Na wszelki wypadek spalę się sam, zanim nas dopędzą.
Adam Barycki
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
>>pl.youtube.com/watch?v=akNs5JOhPVU
Zgłaszam to do władz PSR z prośbą o przekazanie organizacjom gejowskim.
Moim zdaniem ten ksiądz powinien za to odpowiedzieć przed sądem. Nie powinno być pobłażania dla głoszących takie opinie.

Pozdrawiam - Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>Moim zdaniem ten ksiądz powinien za to odpowiedzieć przed sądem. Nie powinno być pobłażania dla głoszących takie opinie.

To jest naczelny kapelan NOP-u.
08-05-2008 11:28 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
>>Moim zdaniem ten ksiądz powinien za to odpowiedzieć przed sądem. Nie powinno być pobłażania dla głoszących takie opinie.
> To jest naczelny kapelan NOP-u.
No właśnie - w takim razie znamy już jego imię i nazwisko. Teraz skopiować filmik z youtube i do telewizji z nim na początek. Może program Lisa a może ci dwaj z TVN. Na pewno będą zainteresowani... Gazeta Wyborcza też.
To nie są żarty. Nie znamy przyszłości - wiele może się zmienić. To, że teraz żyjemy w błogostanie nie oznacza, że realia nie mogą się radykalnie zmienić.
Nowe kadry są już przygotowywane. Iran jest daleko, ale oby Polska nie została wysuniętą placówką religijnego fundamentalizmu(oczywiście spod znaku krzyża).
Oby następnymi w kolejce nie byli ateiści...

Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
08-05-2008 11:33 
 Ocena 1 na 1
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>Może program Lisa a może ci dwaj z TVN. Na pewno będą zainteresowani...

Najbardziej będzie zainteresowany Pospieszalski.

>To nie są żarty.

Z nimi na pewno nie.

>Oby następnymi w kolejce nie byli ateiści...

Spokojnie. Najpierw rozprawią się z takimi jak ja (zdrajcami idei).
08-05-2008 12:22 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
>>Może program Lisa a może ci dwaj z TVN. Na pewno będą zainteresowani...
> Najbardziej będzie zainteresowany Pospieszalski.
Ten Wielki Manipulator?

>>Oby następnymi w kolejce nie byli ateiści...
> Spokojnie. Najpierw rozprawią się z takimi jak ja (zdrajcami idei).
Co za ulga...

Serdecznie pozdrawiam Artemido
-Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
08-05-2008 13:01 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Ten Wielki Manipulator?
>
Tak. On mógłby pięknie rozpropagować nadzieje dobrodzieja.
>
>Co za ulga...
>
Złudna, nadzieje dobrodzieja są bezkresne.
>
>Serdecznie pozdrawiam Artemido
>
czemuś mnie uczynił jeleniem.
Adam Barycki
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>>Serdecznie pozdrawiam Artemido
>czemuś mnie uczynił jeleniem.
>Adam Barycki
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ...

Zbyszek

Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
08-05-2008 14:45 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)

>Łaska pańska na pstrym koniu jeździ...
>
Dla Artemidy zniosę wszystko.
Adam Barycki
08-05-2008 15:05 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Najpierw rozprawią się z takimi jak ja (zdrajcami idei).
>
Ateistów ocalałych od stosu zresocjalizuje się, dla Pani niestety nie ma ratunku, ale proszę się nie smucić, ja z wielką ochotą spłonę przy Pani.
Adam Barycki
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>>Najpierw rozprawią się z takimi jak ja (zdrajcami idei).
Cóż, błędy młodości.
>Ateistów ocalałych od stosu zresocjalizuje się, dla Pani niestety nie ma ratunku,
Zginę od własnej broni. Zamiast wrócić do kolegów, wcześniej ukorzyć się przed Kościołem, to brnę w religię, która im się na pewno nie spodoba. I do tego jeszcze ten portal. Po co mi to było? Trzeba było siedzieć w kółeczku różańcowym, to mnie się zmian zachciało.
>ale proszę się nie smucić, ja z wielką ochotą spłonę przy Pani.
Nie wiem, co powiedzieć.
09-05-2008 22:07 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)

>Nie wiem, co powiedzieć.
>
Nic, spłonąć rumieńcem.
Adam Barycki
08-05-2008 12:34 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>program Lisa a może ci dwaj z TVN. ... Gazeta Wyborcza też.
>
Plus za naiwność, tak wielką, że piękną.
Adam Barycki
Mijo (396 punktów)
czarownik (16 punktów)

Co jeszcze można wymyślić...? Numer konta koniecznie.
08-05-2008 12:40 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>odpowiedzieć przed sądem.
>
Dobrodziej wyrażał tylko nadzieję. Prawo dysponuje instrumentami pozwalającymi takie nadzieje powiązać z kontekstem, ale prokuratorzy też mają nadzieję na utrzymanie swojej pracy.
Adam Barycki
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Dobrodziej wyrażał tylko nadzieję. Prawo dysponuje instrumentami pozwalającymi takie nadzieje powiązać z kontekstem, ale prokuratorzy też mają nadzieję na utrzymanie swojej pracy.
Czy to oznacza, że czarny scenariusz może się ziścić?
Czyżby unia polsko - irańska?

Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
08-05-2008 14:47 
 Ocena 4 na 4
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)

>Czyżby unia polsko - irańska?
>
Ku temu idzie.
Adam Barycki
ra-serafin (2786 punktów)

>>Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi
>Ty też nie jesteś, jedynie fikcyjne pośmiertne krainy. Ty oferujesz niebo a inne religie: pole elizejskie, olimp, walhale, kraine wiecznych łowów itp. Czemu uważasz, że są one mniej prawdziwe od nieba?

Zapomniałeś o 72 dziewicach w Islamie. Dlatego oni tak bardzo chcą się wysadzać

Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
ra-serafin (2786 punktów)

A mówiłem ostatnio że takich gości powinno się wywalać z forum, cenzurować lub po prostu dawać bana przy pierwszym poście. Ale nie no musi być wolność słowa i jak wreszcie ten gość was wnerwi , dacie mu bana to pójdzie sobie do kafejki, zarejestruje się pod nowym nickiem i znowu będą pojawiać się typu : ateiści zagrażają gatunkowi ludzkiemu.

Po pierwsze brutus ci nikt nie zagraża bo prawdopodobnie nie zaliczasz się do gatunku homo sapiens bo ten gatunek ma mózg( to taka wielka galareta w głowie odpowiedzialna za myślenie jak byś nie wiedział)

Po drugie poczytaj sobie jak to ludzie wiary zabijają za swoją religię (np. taka data 11 września)

Po trzecie nie krytykujemy zasad ustalonych od tysięcy lat bo obecne religie pojawily się ok.2 tys lat temu. Jakoś nigdy nie przeczytałem że załóżmy Grecy zabijali tych inteligentnych ludzi swoich czasów bo zaburzali porządek.

Po czwarte nie siejemy zamętu bo i tak łatwo wami manipulować. Zaraz przegonimy waz od władzy, skarbu państwa i od szkół. Roman Giertych (taki ex minister edukacji) już został przegoniony wraz ze swoimi poglądami oraz poglądami swojego lekko stukniętego staruszka.

Po piąte nie módl się za nas bo się spocisz.

Po szóste nie ma tu bełkotów o klerykalizmie tylko są bełkoty o tym jak nas okradają przez co nie ma tych 30mln na podwyżki dla lekarzy i pielęgniarek którzy odchodzą z pracy. Ale po co nam lekarzy, wystarczy ksiądz, woda święcona i modlitwa o zdrowie. Nie pomyślałem.

Po siódme będę cię nękał przy każdym temacie jaki założysz.

A teraz pytanko do administratorów: czy jest możliwość wyłączenia w temacie tej funkcji ,,Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.,, Bo prawdopodobnie mój post zniknie jak Brudas przeczyta mój post(ale na szczęscie go skopiowałem


Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
06-05-2008 21:21 
 Ocena 3 na 3
Pabloss (4221 punktów)
Za przeproszeniem ale dla mnie wypowiedzi takich osób jak Brutus to czysta prowokacja. Nie wierze, że ktoś zadawałby sobie trud na zadawanie tak idiotycznych pytań na serio. Jednym słowem jest to trol, którego należy olewać. Nie dawajmy mu satysfakcji rozwodząc się nad jego błazeńskimi wywodami.
07-05-2008 18:17 
 Ocena 1 na 1
Kelly (2051 punktów)
>Za przeproszeniem ale dla mnie wypowiedzi takich osób jak Brutus to czysta prowokacja. Nie wierze, że ktoś zadawałby sobie trud na zadawanie tak idiotycznych pytań na serio. Jednym słowem jest to trol, którego należy olewać. Nie dawajmy mu satysfakcji rozwodząc się nad jego błazeńskimi wywodami.
Nie, bo nudno .
08-05-2008 20:06 
 Ocena 2 na 2
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>Bo prawdopodobnie mój post zniknie jak Brudas przeczyta mój post(ale na szczęscie go skopiowałem

Ten Pan ma nick "Brutus" . Nawet ja nie upokorzyłabym tak katolika. Żenujące.

08-05-2008 21:13 
 Ocena 1 na 1
ra-serafin (2786 punktów)
>>Bo prawdopodobnie mój post zniknie jak Brudas przeczyta mój post(ale na szczęscie go skopiowałem
> Ten Pan ma nick "Brutus" . Nawet ja nie upokorzyłabym tak katolika. Żenujące.
>

Pan to on będzie jak się będzie umiał zachowywać w towarzystwie. On nas upokorzył pisząc że jesteśmy zagrożeniem dla ludzkości i trzeba nas tępić, a mnie się czepiają że popełniłem małą literówkę w wyrazie.

Smierć jest ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Wszystko co robimy to dla WIEKSZEGO DOBRA
09-05-2008 00:04 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)

> Ten Pan ma nick "Brutus" . Nawet ja nie upokorzyłabym tak katolika.

Sam się upokorzył. Brutus to po łacinie tępy.
esteban (107 punktów)
>Wy wszyscy, którzy z wielką hlubą chwalicie się, że jesteście wolni od jakiejkolwiek religji tak naprawdę stanowicie poważne zagrożenie dla siebie i innych ludzi.

??? A jakież to zagrożenie? Tolerancja, szacunek dla innych (nie podzielających naszych poglądów- religijne, polityczne itp.), stawianie wiedzy i nauki jako podstawa rozwoju ludzkiego i wiele innych. Czy to są zagrożenia

> To własnie w waszych szeregach padają pochwały takich potworności jak: eutanazja, in vitro, samobójstwa, konkubinat, homoseksualizm itd...

To jakiś nonsens. A kto tu to chwali? Racjonalna akceptacja a chwalenie to dwie różne sprawy. Zwłaszcza gdy piszesz o eutanazji czy (o tym zapomniałeś) aborcji. Wątpie by ktoś do chwalenia się znalazł- działania te stanowią po prostu, w niektórych przypadkach, choć trudne to najbardziej humanitarne rozwiązanie.
Konkubinat- a co w tym złego że 2 kochające się osoby prowadzą swoją rodzinę??
Konkubinat niczym nie różni się od małżeństwa, ale dla katolików istotnym jest by usankcjonować to wobec błazna w czarnej kiecy za grubą kasę...
In vitro- dla rzeszy rodzin to nie grzech ale błogosławieństwo...
Homoseksualizm- nikt tego nie chwali (to przecież nie moda, styl lub coś co się wybiera). Rozumienie zagadnienia i akceptacja tego zjawiska to nie chwalenie. Dodam jeszcze że podobno tzw. "bóg" stworzył człowieka na swoje podobieństwo... jaki z tego wniosek??
Samobójstwa- no tu to żeś dowalił, szkoda w ogóle gadać...

>Człowiek wierzący wie, że to są grzechy śmiertelne i w życiu nie odważy się
>ich wprowadzić. Wy natomiast posiadając zapewne jakies wewnętrzne zaburzenie, bądź też mający
>jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa głównie dla zasady krytykujecie porządek ustalony od
>tysięcy lat.

Rozejrzyj się, obłuda wierzących sprawia że to głównie oni czynią takie postępki.
Ateiści przynajmniej nie są obłudni i jawnie przyznają sie do swoich zaopatrywań.
A to że coś trwa od tysięcy lat nie zawsze oznacza dobre i właściwe (uznawanie kobiet za gorsze, nie mające prawa głosu, rasizm wzgledem tzw. "kolorowych", niewolnictwo (pozytywnie wspominane w biblii) itp.- to porzadek trwający od tysiecy lat, czy uważasz że tak powinno być nadal???)

>Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi, stad tez rozpleniacie swoje wątki
>po internecie aby zbałamócić innych ludzi aby obrócili się przeciwko kościołowi i innym katolikom.
>Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować.

To katolicy, jak i inne grupy wyznaniowe nic nie oferują poza ciemnotą, zabobonami, zacofaniem, niechęcią wobec innych (zwłaszcza innych wyznań).
Jeżeli natomiast uważasz że gloryfikacja wiedzy i rozumu, postęp naukowy, tolerancja i umiłowanie pokoju to nic, to sugeruję byś wreszcie ściągnął z oczu te kartki "starej księgi" przesłaniające ci rzeczywistość.

>Widać to wyraźnie po waszych wątkach na forum. Nie ma tu mowy o żadnych wartościach tylko jakieś
>bełkoty na temat filozofi, klerykalizmu, i innych nieistotnych spraw.

Po twojej wypowiedzi natomiast zionie nienawiścią, brakiem zrozumienia- pozwól że zapytam:
Drogi chrześcijaninie, gdzie twoje miłosierdzie, poszanowanie dla drugiego bliźniego. Czy przesłaniem waszej świętej książki jest tylko nienawiść?? A w waszych kościołach, oprócz dojenia z kasy wiernych, szczuje sie wami na wszystkich od was innych?

>Współczuje wam i sie za wami
>modle abyscie przejrzeli na oczy.

Odpuść sobie, nikt tu nie potrzebuje twojego zawodzenia to twego "Absolutu"

>Ateicyzm tak jak homoseksualizm musi być leczony. Człowiek nie potrafi żyć >samodzielnie bez wiary, że jest jakaś siła wyższa, która mu pomoże. Dlatego też tak >wielu pseudoateistów na łożu śmierci się nawraca. To samo jest z wami. Tutaj >chuczycie, że boga nie ma, że kler jest bleee a potem ze spuszczoną główką >przyjmiecie sakrament pojednania gdy tylko choroba lub śmierć zaglądnie wam w oczy. >Zastanówcie się co wy robicie i czy to działanie ma jakiś sens.

Ateizm jak i homoseksualizm to nie choroba.
Może masz rację że Pseudoateiści się nawracają, my jednak tutaj mówimy o prawdziwych ateistach.
Dodam jeszcze byś tak nie szafował wyrokami kto i co ze spuszczona głową zrobi.
I co do ostatniego zdania- jeżeli choćby jedna osoba dzięki temu że nie da sie zmanipulować religii, będzie zgłębiać swoją wiedzę i dzięki temu odkryje lek na HIV, raka, zespół Dovna. Jeżeli choć jeden arab odmówi śmierci w zamachu terrorystycznym za allacha gdyż będzie ateistą. Jeżeli choć jedna kobieta doświadczy szczęścia macierzyństwa dzięki in vitro. Jeżeli ludzkość nigdy więcej nie dopuści do inkwizycji, torturowania i palenia czarownic, wypraw krzyżowych, zamachów terrorystów i przelewania więcej krwi ludzkiej za bzdury o bogach to nasze działania maja właśnie taki sens.

Wiedz że to właśnie religia zawsze była źródłem zła i przelewania krwi, za ateizm nie toczyła się nigdy żadna wojna...
dstr (1474 punktów)
>Wy wszyscy, którzy z wielką hlubą chwalicie się, że jesteście wolni od jakiejkolwiek religji tak
>naprawdę stanowicie poważne zagrożenie dla siebie i innych ludzi. To własnie w waszych szeregach
>padają pochwały takich potworności jak: eutanazja, in vitro, samobójstwa, konkubinat,
>homoseksualizm itd... Człowiek wierzący wie, że to są grzechy śmiertelne i w życiu nie odważy się
>ich wprowadzić. Wy natomiast posiadając zapewne jakies wewnętrzne zaburzenie, bądź też mający
>jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa głównie dla zasady krytykujecie porządek ustalony od
>tysięcy lat. Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi, stad tez rozpleniacie swoje wątki
>po internecie aby zbałamócić innych ludzi aby obrócili się przeciwko kościołowi i innym katolikom.
>Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować.
>Widać to wyraźnie po waszych wątkach na forum. Nie ma tu mowy o żadnych wartościach tylko jakieś
>bełkoty na temat filozofi, klerykalizmu, i innych nieistotnych spraw. Współczuje wam i sie za wami
>modle abyscie przejrzeli na oczy.

Szczerze - zdziwil mnie duzy odzew na tak dziecinny atak na ateizm. Ale co tam. Tez sie dolaczam.
Tak, jestesmy banda zapladniajacych sie sztucznie gejów zyjacych w nieformalnych zwiazkach i mordujacych sie nawzajem, gdy tylko zachorujemy na grype. Tak, "wprowadzamy" grzechy smiertelne, poniewaz "nie wiemy" i sie tym jeszcze "hlubimy". Tak, wielu z nas przezylo traume w dziecinstwie (i to nie taka mala, jak obmacywanie przez ksiezy w Iralndii czy Stanach). Nie potrafimy tez nic Ci zaoferowac, wiec stosujemy dywersje. Chcemy manipulowac ludzmi, ale nie mamy czasu na seminarium duchowe i nie potrafimy klamac na temat wlasnego celibatu, wiec pozostaje nam tylko sianie fermentu.
Módl sie za nas codziennie i codziennie wchodz na to forum - i sprawdzaj, jak Twoje modlitwy przynosza efekty. Jak powoli bedziemy odrzucali nasze grzeszne przywiazania i przechodzic na strone swiatla.
Toma Cruz (390 punktów)
>że jesteście wolni od jakiejkolwiek religji tak
Tak, czyżbysmy mieli za obowiązujący język urzędowy w naszym kraju staropolską mowę?

>To własnie w waszych szeregach
Czyżbyśmy organizowli jakąś armię? Z tego co mi wiadomo to w wielu miastach i wsiach polskich stacjonują jednostki złożone z katolickich uzurpatorów, których popiera grupa niezbyt dobrze rozwiniętych emocjonalnie osób pokroju moherowego bereta. Część naszego wspaniałego społeczeństwa wręcz zabiega o protektorat kościelnych hierarchów, a to chyba z powodu szalejącej zawieruchy, którą rozpoczęły ateistyczne bojówki.

>Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować.
Zamęt to jak narazie sieje kler. Mam w zwyczaju chodzić do kościoła tylko na kazanie, by tam posłuchać "prawd", których głoszą największe "autorytety" w naszym kraju.
Ostatnio nawet słyszałem, że:"filozofia ludzi niewierzących każe im się bać śmierci". Buehehehehehe

>modle abyscie przejrzeli na oczy.
Pewnie tak jak Jezus dokonasz cudu. Powodzenia.
Niech Twój bóg wiedzie Cie ścieżkami miłości samego siebie, nietolerancji dla innych, nienawiści wobec poglądów mających swe odbicie we wszechświecie, itp itd.
Niech też błogosławi Tobie i całej rodzinie. Z serca błogosławię. Zakończę to amenem. Amen
Kelly (2051 punktów)
>Wy wszyscy, którzy z wielką hlubą chwalicie się, że jesteście wolni od jakiejkolwiek religji tak
>naprawdę stanowicie poważne zagrożenie dla siebie i innych ludzi.
Każdy z nas jest inny, więc już pierwsze dwa wyrazy Twojej wymówki są anegdotycznie glebaśne.

>To własnie w waszych szeregach padają pochwały takich potworności jak: eutanazja,
Eutanazja, hurra! Prawo do życia to też prawo do śmierci. Nie każ żyć drugiemu na siłę, chyba że możesz mu pomóc.
>in vitro,
Może te biedne żywe istoty boże, embriony, się nie obrażą. Ja powiem tylko tyle: według jakichś tam badań (nie pamiętam jakich i sobie nie przypomnę, a-to-pech, zresztą statystki i tak są nieważne tudzież kłamią [nie ma to jak yntelygentny samobój]) większość ciąży (również po ślubie) nie jest planowana. Brak przygotowania psychicznego i emocjonalnego rodziców powoduje patologie albo zwykłe, codzienne problemy rodzinne. Amatorzy in vitro przynajmniej wiedzą, czego chcą.
>samobójstwa,
*milczy jak grób, bo jej to nie dotyczy*
>konkubinat,
Są ludzie, którzy nie potrzebują kawałka papieru z jakimiś literkami, żeby darzyć siebie nazwajem miłością i nie opuszczać pomimo drobnych kryzysów, jakie zdarzają się w każdym związku.
>homoseksualizm
A Ty kim jesteś, Synu, że depczesz Miłość?
>itd...
Konkretnie, proszę, konkretnie, na tym forum nie lubimy ogólników.

>Człowiek wierzący wie, że to są grzechy śmiertelne i w życiu nie odważy się ich wprowadzić. Wy natomiast posiadając zapewne jakies wewnętrzne zaburzenie, bądź też mający jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa głównie dla zasady krytykujecie porządek ustalony od tysięcy lat.
Oczywiście, że mamy zaburzenie, a polega ono na rozwoju. Ludu, nie będę torturować kolegi tylko dlatego, że tak robiono parę tysięcy lat temu. Nie obrzucę gości kamieniami, bo się pocałowali, mimo że wielu konserwatystów chętnie by tak ich potraktowało. Świat zmienia się na lepsze dzięki lyberałom!

>Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi,
Ej no, bez kitu, a ceremonie HUMANISTYCZNE, sztuka, kultura, nauka, polepszanie warunków życia i tak dalej? My niesiemy miłość, Bracie! Ty też? Zajebasznie, więc zapraszamy w swe szeregi.

>stad tez rozpleniacie swoje wątki po internecie aby zbałamócić innych ludzi aby obrócili się przeciwko kościołowi i innym katolikom.
Nie my, ale przekorni fanatycy. Też ich nie lubimy, serio.

>Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować.
Ależ oni i tak są manipulowani, więc co to za różnica?

>Widać to wyraźnie po waszych wątkach na forum. Nie ma tu mowy o żadnych wartościach tylko jakieś bełkoty na temat filozofi, klerykalizmu, i innych nieistotnych spraw.
Daj spokój, nie samym chlebem człek żyje. Pasja i hobby fajna rzecz. Co jest złego w zbieraniu znaczków, szyciu ciuchów, tworzeniu muzyki albo dyskusjach o filozoficznym podłożu?

>Współczuje wam i sie za wami modle abyscie przejrzeli na oczy.
Ja również współczuję i również mam nadzieję, że kiedyś przejrzysz na oczy. Więc albo żadne z nas nie ma racyi, albo mamy ją oboje.
kaktus (33 punktów)
>Wy wszyscy, którzy z wielką hlubą chwalicie się, że jesteście wolni od jakiejkolwiek religji tak
>naprawdę stanowicie poważne zagrożenie dla siebie i innych ludzi. To własnie w waszych szeregach
>padają pochwały takich potworności jak: eutanazja, in vitro, samobójstwa, konkubinat,
>homoseksualizm itd... Człowiek wierzący wie, że to są grzechy śmiertelne i w życiu nie odważy się
>ich wprowadzić. Wy natomiast posiadając zapewne jakies wewnętrzne zaburzenie, bądź też mający
>jakieś traumatyczne przeżycia z dzieciństwa głównie dla zasady krytykujecie porządek ustalony od
>tysięcy lat. Nie jestescie nic w stanie zaoferowac człowiekowi, stad tez rozpleniacie swoje wątki
>po internecie aby zbałamócić innych ludzi aby obrócili się przeciwko kościołowi i innym katolikom.
>Siejecie zamęt wśród ludzi wierzących aby ich osłabić a przez to aby nimi łatwiej manipulować.
>Widać to wyraźnie po waszych wątkach na forum. Nie ma tu mowy o żadnych wartościach tylko jakieś
>bełkoty na temat filozofi, klerykalizmu, i innych nieistotnych spraw. Współczuje wam i sie za wami
>modle abyscie przejrzeli na oczy.

Nie przyłożyłeś się należycie do tej wypowiedzi, Brutusie . Albo prowokujesz, albo nie, w każdym razie przemyśl wszystko jeszcze raz.
krzat (123 punktów)
Dostałem telegram od szatana. Szef pisze, że to nasz człowiek!
Brutusie, zrzuć swoje alter ego, jesteś wśród swoich, to my, demony z piekła numer 24.
Lato (49 punktów)
>Dostałem telegram od szatana. Szef pisze, że to nasz człowiek!
>Brutusie, zrzuć swoje alter ego, jesteś wśród swoich, to my, demony z piekła numer 24.


Rozumiem, że dostarczyła Poczta Polska?

"Now, now my good man, this is no time for making enemies"
Voltaire on his deathbed in response to a priest asking that he renounce satan.
09-05-2008 10:44 
 Ocena 1 na 1
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>Dostałem telegram od szatana. Szef pisze, że to nasz człowiek!

A nie mógłby napisać jakie numery totolotka padną w następnym losowaniu?
09-05-2008 13:48 
 Ocena 1 na 1
Lato (49 punktów)
>>Dostałem telegram od szatana. Szef pisze, że to nasz człowiek!
> A nie mógłby napisać jakie numery totolotka padną w następnym losowaniu?


Szatan podałby tylko trzy cyfry. I na dodatek takie same... Pasowałyby może do Twojego Szczęśliwego Numerka...


"Now, now my good man, this is no time for making enemies"
Voltaire on his deathbed in response to a priest asking that he renounce satan.
czes (4083 punktów)

> Współczuje wam i sie za wami modle abyscie przejrzeli na oczy.

Na świecie jest ponad miliard katolików (17.4% populacji świata).
Muzułmanów jest więcej (19,2%).
Ateistów i agnostyków jest podobno ponad dwa miliardy (w samej Polsce jest ich około dwa miliony).
Cała reszta ludzkości to wyznawcy religii niekatolickich (tak teistycznych jak i ateistycznych) .

Masz więc się za kogo modlić, nie zabraknie ci zajęcia.
Brutusie, proszę cię, zrób dla mnie wyjątek, wyłącz mnie ze swej listy. Nie módl się za mnie bo dostaję mdłości.

PS. Do uczestników tego forum: przepraszam, że tak samolubnie prosiłem tylko we własnym imieniu ale te modlitwy Brutusa odbiły się fatalnie na mym zdrowiu. A poza tym, sami możecie se poprosić Brutusa aby Wam odpuścił zamiast udowadniać mu, że jest durniem, a nawet tłumaczyć, że Brutus to po łacinie tępy. Ha?!

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365