 |
Rzymsko-Katolicka demokracja? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-02-2011 21:47 | Amol (692 punktów) | Rzymsko-Katolicka demokracja?
10 na 10 | Martwi mnie fakt,że w Polsce (moim ukochanym kraju),kościół Rzymsko-Katolicki ma ogromny wpływ na społeczeństwo,politykę,media.Gdybym znalazł jakieś sensowne wytłumaczenie,przedstawiono mi empiryczne dowody,na fakt istnienia wyższej istoty.Gdybym mógł zobaczyć,dotknąć,porozmawiać,powąchać katolickiego boga.Nawet nie zobaczyć bezpośrednie,ale chociaż jakiekolwiek pośrednie działanie niezaprzeczalnie potwierdzające byt istoty zwanej "bogiem". Nie jest to kolejny wątek mający za zadanie "wyśmiać",czy zbagatelizować religijność,wiarę itd. etc. Jako młody niedoświadczony człowiek,jestem oburzony obecnym wpływem kościoła Rzymsko-Katolickiego na sytuację polityczną,społeczną,gospodarczą,medialną w Polsce. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego: - Kościół Rzymsko-Katolicki,posiada uprzywilejowaną umowę z państwem,według której kapłani tegoż kultu dostają pensje,ulgi podatkowe,nauczają,zabierają nam ok.1700zł rocznie z podatku, niezależnie od poglądów,oraz wiele innych przywilejów.Wymieniłem jedne z najważniejszych. - toleruje się propagandę,manipulację,katolicką (Nasz Dziennik,Radio Maryja).Każdy rozsądny człowiek przyzna mi prawdę.Założę się że na działalność Rydzyka,jest wiele paragrafów,ale rządy boją się zrobić cokolwiek.Wystarczy posłuchać pięć min,a można zaobserwować książkowe przypadki manipulacji.Dlaczego tego typu zjawiska są tolerowane,dlaczego nikt z tym nic nie robi??!!! - władza traktuje instytucje Kościoła, jako by posiadała specjalne przywileje.Święta religijne,niejasne stanowiska w sprawie rozdziału religii od polityki.Niejasne stanowisko w sprawie aborcji,związków homoseksualnych.Władze ulegają naporom kleru,podejmują strategiczne decyzje w strategicznych sprawach kościoła. -rozdział instytucji państwowych od symbolów religijnych jest fikcją.W sejmie krzyż,szkoła krzyż i godło lub sam krzyż (za moich czasów).Afera w sprawie krzyży (we Włoszech pamiętacie jaki było orzeczenie trybunału w Strasburgu?) Efekt? Polska ustawa,nobilitująca dwie połączone deski,wręcz nakazująca wiszenie tego symbolu w szkołach. - zostałem ochrzczony (decyzji rodziców,podjęta pod presją rodziny),indoktrynowano mnie,przyjąłem pierwszą komunię,wbito mi do głowy wiarę w boga,na lekcjach religii byłem wyśmiewany w związku z poglądami,o etyce nie było nawet mowy.Wychowanie do życia w rodzinie wygląda w ten sposób: 1.Gimnazjum-ksiądz mówi,że filmy porno są wyreżyserowane i aktorki grają w nich.Katechetka naucza o skutkach masturbacji. 2.Liceum-aborcja to zabójstwo dzieci (lekcje religii).Aborcja to zabójstwo (lekcja przysposobienia do życia w rodzinie).Zdjęcia płodów.Negacja jakichkolwiek sprzecznych zachowań i poglądów niezwiązanych z nobilitowanymi wierzeniami. - służbiści nie mogą odmówić , uczestniczenia w obchodach związanych z kościołem i religią.Rozkaz to rozkaz! - nawet w tej chwili w moim ulubionym radiu (program polskiego radio 3),słyszę głupoty nt.Szatana,wartości chrześcijańskich. - media tolerują religię w różnym stopniu "natężenia".Fakty i mity to oczywiście wyjątek. - kilka partii politycznych (w tym jedna znacząca) jest nastawiona sceptycznie w stosunku do wszelakich religii.Polityką państwa w stosunku do kościoła powinien być sceptycyzm."Sorry,nie będziemy dawali kasę na to czego nie można zobaczyć,mamy ważniejsze sprawy". - dzięki ustanowieniu "sakramentu" małżeństwa,będę miał problem w znalezieniu sobie żony.Na jakim z cywilnych cmentarzy mnie pochowają? Ta sama zasada żyd tylko z żydem? Katolik z katolikiem? Kopnąłem ich w cztery litery i nie mam bierzmowania,dziękuje za utrudnienia. - istnieje haniebne prawo dotyczące obrazy uczuć religijnych.Wierzący może nazwać mnie głupkiem niedowiarkiem,jak powiem że głupia jest jego religia to teoretycznie może mnie podać do sądu. Zawsze byłem człowiekiem konsekwentnym min. z tego powodu nie mam bierzmowania ponieważ jak wtedy sobie tłumaczyłem "Nie powiem w kościele biskupowi, że wierze jak nie wierze". Wymieniać można by było i milion więcej casusów,ale cierpliwość czasami się kończy. Jednak dzięki wolności słowa zagwarantowanej przez konstytucję mogę napisać, że kościół w Polsce jest instytucją: -wyzyskującą ludzi -ogłupiającą ludzi -manipulującą ludźmi -specjalnie uprzywilejowaną bez praktycznie żadnego racjonalnego dowodu -trwoniącą pieniądze, które przydały by się chociaż do załatania dziury w budżecie -z której (jeśli istnieje) już dawno temu wyprowadził się bóg -w żadnym wypadku nie związaną z patriotyzmem -konsekwentnie utrzymującą swoje wpływy i agresywnie napierającą na władze i media -niepraktyczną Kapłani kultu Rzymsko-Katolickiego są: -pazerni -fałszywi,zakłamani -bezczelni -bez wykształcenia -bezkrytycznymi manipulatorami naszych dzieci i wielu dorosłych -bez sumienia -pozbawieni moralności i wartości uniwersalnych -łapczywi -pedofilami ( niektórzy posiadają skłonności seksualne w stosunku do dzieci w wyniku wynaturzenia jakim jest celibat, niektórzy już mają za to wyroki),swoją drogą ciekawe ile przypadków nie wykryto. -chamscy,nienawistni w stosunku do ateistów niewierzących,lub własnych wyznawców -przygłupi -cudakami (konsekwencja poprzedniego postu  ) - i najważniejsze niekonsekwentni  Wymieniać można by było dość długo.Jeśli chcecie to sami coś dodajcie.Książki nie zamierzam pisać.To jest taka mała prolegomena. Według niektórych mogę wyśmiewać czy szydzić, z religii "panującej".Takie mam odczucia,krzyż to dwie połączone deski,bóg to według mnie min.dobry sposób na pieniądze,bożek jak tysiące innych.Religia Rzymsko-Katolicka to religia "panująca" i jak przeczytasz to myślę że zrozumiesz.Po prostu takie jest moje zdania. Wiara to absurd,Maryja była dziewicą,Jezus to postać historyczna,boga na 99% nie ma,nie powinniśmy kierować się wierzeniami w polityce.Na boga! Biblia to nie pismo święte,tylko spis pouczający bajek,mitologia,literatura alegoryczna. Władzo uszanuj moje stanowisko,nie wywyższaj zakłamania i manipulacji.Jakim prawem istnieją dzisiaj podwójne standardy? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | PiotrB (2937 punktów) | >Gdybym znalazł jakieś sensowne wytłumaczenie,przedstawiono mi empiryczne dowody,na fakt istnienia wyższej istoty.
Materialne dowody na istnienie niematerialnej istoty? A potrafisz przedstawić niematerialne dowody na istnienie materii? To takie sofistyczne pytanie, bo wiara z definicji jest niedowodliwa, a oparta na zaufaniu do autorytetu.
>Nawet nie zobaczyć bezpośrednie,ale chociaż jakiekolwiek pośrednie działanie niezaprzeczalnie potwierdzające byt istoty zwanej "bogiem".
Mógłbym spróbować, a co tam. Niektórzy twierdzą, że pośrednim dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata z niczego oraz to, że świat ów jest racjonalny, można opisać go językiem matematyki.
>Chciałbym się dowiedzieć dlaczego: >- Kościół Rzymsko-Katolicki,posiada uprzywilejowaną umowę z państwem
Konkordat.
>- toleruje się propagandę,manipulację,katolicką (Nasz Dziennik,Radio Maryja).
Ojej, nie wiem czy wiesz, ale właśnie poglądowo zbliżasz się do faszyzmu.
>Każdy rozsądny człowiek przyzna mi prawdę.
A nierozsądny już nie przyzna. Nie wiem czy wiesz, ale to brzmi niemal jak szantaż!
>Założę się że na działalność Rydzyka,jest wiele paragrafów,ale rządy boją się zrobić cokolwiek.
Gdy chodzi o Rydzyka, to żadna teoria spiskowa nie jest śmieszna! Wszystkie są prawdopodobne i równie straszne!
>Wystarczy posłuchać pięć min,a można zaobserwować książkowe przypadki manipulacji.Dlaczego tego typu zjawiska są tolerowane,dlaczego nikt z tym nic nie robi??!!!
Fascism alert! Fascism alert!
>Święta religijne
Ludzie od setek lat świętowali sobie Boże Narodzenie i robili wolne od pracy w niedziele, i nagle ma przyjść jakiś światły Pan Premier i Pan Prezydent i powiedzieć: ludzie, wyzwalam was od tej ciemnoty i do roboty!
??
>Niejasne stanowisko w sprawie aborcji,związków homoseksualnych.
Całkiem jasne - Katechizm Kościoła Katolickiego.
>Władze ulegają naporom kleru
Władze ulegają takim naporom, które im najwięcej głosów w następnych wyborach dostarczą. Jak w Polsce zrobi nam się 90% racjonalistów.pl to politycy przyjdą po poradę do Pana Agnosiewicza.
>Wychowanie do życia w rodzinie wygląda w ten sposób: >1.Gimnazjum-ksiądz mówi,że filmy porno są wyreżyserowane i aktorki grają w nich.
I źle mówi?
>Katechetka naucza o skutkach masturbacji.
Napewno jakieś skutki masturbacji są. Nawet marszczenie freda może wyjść komuś bokiem.
>2.Liceum-aborcja to zabójstwo dzieci (lekcje religii).
Podczas aborcji na pewno coś się zabija. Ciekawe tylko jakiego gatunku jest owo "coś", skoro to "coś" nie miałoby być człowiekiem?
>- nawet w tej chwili w moim ulubionym radiu, słyszę głupoty nt.Szatana,wartości chrześcijańskich.
Jakie głupoty opowiadają o Szatanie czy o chrześcijaństwie? Zaraz spróbujemy to sprostować!
>-.Polityką państwa w stosunku do kościoła powinien być sceptycyzm."Sorry,nie >będziemy dawali kasę na to czego nie można zobaczyć,mamy ważniejsze sprawy".
No jak nie da się zobaczyć tych wypasionych kościołów, no co Ty?
>- dzięki ustanowieniu "sakramentu" małżeństwa,będę miał problem w znalezieniu sobie żony.
A kto Ci każe brać ślub kościelny? Nie przesadzamy trochę?
>Na jakim z cywilnych cmentarzy mnie pochowają?
To już zmartwienie Twojej rodziny i znajomych, a nie KK.
>- istnieje haniebne prawo dotyczące obrazy uczuć religijnych.Wierzący może nazwać mnie głupkiem
A skąd, nazwanie kogoś głupkiem jest obiektywnie obraźliwe w ustach zarówno ateisty jak i teisty.
>niedowiarkiem,
Jakby nie było, stwierdzenie faktu.
>jak powiem że głupia jest jego religia to teoretycznie może mnie podać do sądu.
Może Cię podać do sądu nawet za to, że oddychasz, ale czy wygra? No raczej nie, o ile nie zrobisz czegoś takiego: "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2"
>Jednak dzięki wolności słowa zagwarantowanej przez konstytucję mogę napisać że kościół w Polsce jest instytucją:
Jakiś przykład do każdej tezy by się przydał.
>Kapłani kultu Rzymsko-Katolickiego są:
WSZYSCY? Czy niektórzy?
>boga na 99% nie ma
Ciekawe jak to obliczyłeś?
|
|
 | 3 na 3 | Amol (692 punktów) | >Materialne dowody na istnienie niematerialnej istoty? A potrafisz przedstawić niematerialne dowody na istnienie materii? To takie sofistyczne pytanie, bo wiara z definicji jest niedowodliwa, a oparta na zaufaniu do autorytetu.
Niedowodliwa czyt.nie poparta żadnymi empirycznymi dowodami.
>Mógłbym spróbować, a co tam. Niektórzy twierdzą, że pośrednim dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata z niczego oraz to, że świat ów jest racjonalny, można opisać go językiem matematyki.
Nie mają na to dowodów.
>Ojej, nie wiem czy wiesz, ale właśnie poglądowo zbliżasz się do faszyzmu.
Ponieważ nie toleruje manipulacji?
>Gdy chodzi o Rydzyka, to żadna teoria spiskowa nie jest śmieszna! Wszystkie są prawdopodobne i równie straszne!
Teorie spiskowe? O czym ty mówisz? Jesteś zwolennikiem Radia Maryja?
>>Wystarczy posłuchać pięć min,a można zaobserwować książkowe przypadki manipulacji.Dlaczego tego typu zjawiska są tolerowane,dlaczego nikt z tym nic nie robi??!!! >Fascism alert! Fascism alert!
Jestem faszystą ponieważ nie toleruje manipulacji....
>Ludzie od setek lat świętowali sobie Boże Narodzenie i robili wolne od pracy w niedziele, i nagle ma przyjść jakiś światły Pan Premier i Pan Prezydent i powiedzieć: ludzie, wyzwalam was od tej ciemnoty i do roboty!
Nie,ale powinni rozpocząć proces rozdzielenia kościoła i wiary od władzy.
>Całkiem jasne - Katechizm Kościoła Katolickiego.
I tak nie powinno być.
>Władze ulegają takim naporom, które im najwięcej głosów w następnych wyborach dostarczą. Jak w Polsce zrobi nam się 90% racjonalistów.pl to politycy przyjdą po poradę do Pana Agnosiewicza.
Władza powinna podejmować śmiałe logiczne decyzje,zamiast kierować się populizmem by wygrać kolejne wybory,to jest właśnie błąd demokracji.Argumentów nie należy liczyć lecz ważyć.
>Napewno jakieś skutki masturbacji są. Nawet marszczenie freda może wyjść komuś bokiem.
Nie zauważasz że nie powinna robić tego katechetka ale ktoś inny? Jesteś aż tak zaślepiony,dlaczego starasz się bronić Kościoła w każdym przypadku?
>Podczas aborcji na pewno coś się zabija. Ciekawe tylko jakiego gatunku jest owo "coś", skoro to "coś" nie miałoby być człowiekiem?
Przeczytaj co to jest embrion to się dowiesz.Wolisz jednak czytać Katechizm sądząc po Twoich wypowiedziach.
>Jakie głupoty opowiadają o Szatanie czy o chrześcijaństwie? Zaraz spróbujemy to sprostować!
Szatan podobnie jak piekło nie istnieje.Według Ciebie istnieje?
>No jak nie da się zobaczyć tych wypasionych kościołów, no co Ty?
Kościołów pałaców mercedesów księży da się.Boga natomiast nikt do tej pory nie widział.
>A kto Ci każe brać ślub kościelny? Nie przesadzamy trochę?
Załóżmy.Moja dziewczyna jest wierząca,ja nie.Ona koniecznie chce wziąć ślub kościelny,ja odpowiadam nie.Co teraz?
>Jakiś przykład do każdej tezy by się przydał.
Przeczytaj trzy części "byłem księdzem",to dostaniesz wiele więcej przykładów.Sam też doświadczyłem,zresztą jest limit 6tys.znaków.
>>Kapłani kultu Rzymsko-Katolickiego są: >WSZYSCY? Czy niektórzy? Oczywiście że niektórzy.
>>boga na 99% nie ma >Ciekawe jak to obliczyłeś?
To moje przekonanie,Twoje to zapewne na 99% jest.Dlaczego Twoje poglądy nobilituje władza,natomiast moje poglądy są nieważne,pomimo braku dowodów na nie istnienie bądź istnienie boga.
Ludzie bronią Radia Maryja na forum racjonalista.pl do czego to doszło.Manipulacja to manipulacja.powinna być karana.
|
|
|  | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) |
>Ludzie bronią Radia Maryja na forum racjonalista.pl do czego to doszło. Są tu też i tacy. Tym się różnimy od RM lub forów katolickich - póki przestrzegają zasad regulaminu i ogólnie przyjętej kultury, to są. Nawet im tu lepiej niż "u siebie" - tam nie ma miejsca na dyskusję czy nawet rozmowę o różnicach w poglądach.
Jeśli się z przedmówcą nie zgadzasz, powiedz mu to. Twoje posty czyta nie tylko Twój przedmówca.
Pozdrawiam
... należy upraszczać najbardziej, jak to jest możliwe. Ale nie bardziej! A. 1stein
|
|
|  | 2 na 2 | PiotrB (2937 punktów) | >>Materialne dowody na istnienie niematerialnej istoty? A potrafisz przedstawić niematerialne dowody na istnienie materii? To takie sofistyczne pytanie, bo wiara z definicji jest niedowodliwa, a oparta na zaufaniu do autorytetu. >Niedowodliwa czyt.nie poparta żadnymi empirycznymi dowodami.
No mówię przecież, że chodzi o zaufanie.
>>Mógłbym spróbować, a co tam. Niektórzy twierdzą, że pośrednim dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata z niczego oraz to, że świat ów jest racjonalny, można opisać go językiem matematyki. >Nie mają na to dowodów.
No bo to dowody pośrednie. Dowody pośrednie nie są bezpośrednie tylko są pośrednie.
>>Ojej, nie wiem czy wiesz, ale właśnie poglądowo zbliżasz się do faszyzmu. >Ponieważ nie toleruje manipulacji? >>Gdy chodzi o Rydzyka, to żadna teoria spiskowa nie jest śmieszna! Wszystkie są prawdopodobne i równie straszne! >Teorie spiskowe? O czym ty mówisz? Jesteś zwolennikiem Radia Maryja?
Jestem zwolennikiem pluralizmu. I tolerancji.
>>>Wystarczy posłuchać pięć min,a można zaobserwować książkowe przypadki manipulacji.Dlaczego tego typu zjawiska są tolerowane,dlaczego nikt z tym nic nie robi??!!! >>Fascism alert! Fascism alert! >Jestem faszystą ponieważ nie toleruje manipulacji....
Jesteś podejrzany o faszyzm, bo domagasz się braku tolerancji do czegoś, co w Twoim mniemaniu jest manipulacją. Nie bardzo wiadomo, co to za manipulacja, kto jej dokonał, czego dotyczy itd - wydaje się to nie istotne, wszak z manipulacją dzielnie się walczy jaka by nie była!
>Nie,ale powinni rozpocząć proces rozdzielenia kościoła i wiary od władzy.
Co Ci nie pasuje w kalendarzowych świętach?
>>Całkiem jasne - Katechizm Kościoła Katolickiego. >I tak nie powinno być.
KK od zarania dziejów czepia się seksu i lubi nawoływać do tego, żeby się ludzie traktowali jako cele, a nie środki, więc gejowskie bzykanka będzie interpretował jako niemoralne, przedmiotowe traktowanie odbytu DRUGIEGO.
Płód, jako człowiek w możności, taki potencjalny człowiek, który pragnie się do człowieka zaktualizować, zgodnie z założeniami arystotelesowsko-tomaszowej metafizyki, również pod ochroną KK się znajdzie. Jak ktoś płodom odbiera prawa człowieka, to będzie myślał inaczej. I tutaj pojawia się miejsce na argument z biednych, zgwałconych dwunastolatek.
> >Władza powinna podejmować śmiałe logiczne decyzje,zamiast kierować się populizmem by wygrać kolejne wybory,to jest właśnie błąd demokracji.Argumentów nie należy liczyć lecz ważyć.
Nie podoba Ci się taka demokracja? Witaj w klubie. Co byś zaproponował w zamian?
>>Napewno jakieś skutki masturbacji są. Nawet marszczenie freda może wyjść komuś bokiem. >Nie zauważasz że nie powinna robić tego katechetka ale ktoś inny? Jesteś aż tak zaślepiony,dlaczego starasz się bronić Kościoła w każdym przypadku?
A bo ja wiem, może ta katechetka przeszła kurs o masturbacji, i miała z tego kursu same piątki, zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. To zasadniczy błąd Twoich rozumowań: unosi się nad nimi duch straszliwych uogólnień.
>>Jakie głupoty opowiadają o Szatanie czy o chrześcijaństwie? Zaraz spróbujemy to sprostować! >Szatan podobnie jak piekło nie istnieje.Według Ciebie istnieje?
A ja myślałem, że ktoś głupoty o Szatanie opowiadał...
>>No jak nie da się zobaczyć tych wypasionych kościołów, no co Ty? >Kościołów pałaców mercedesów księży da się.Boga natomiast nikt do tej pory nie widział.
A kto daje kasę na Boga? No daj spokój, przecież o tym było już w Biblii - Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie, czy jakoś tak.
>>A kto Ci każe brać ślub kościelny? Nie przesadzamy trochę? >Załóżmy.Moja dziewczyna jest wierząca,ja nie.Ona koniecznie chce wziąć ślub kościelny,ja odpowiadam nie.Co teraz?
Nie trać czasu, prędzej czy później i tak zmienisz zdanie xD
>Ludzie bronią Radia Maryja na forum racjonalista.pl do czego to doszło.Manipulacja to manipulacja.powinna być karana.
Jak już pisałem, co Ty z tą manipulacją? Nie zdajesz sobie chyba sprawy, że w tym momencie gadasz jak lustrzane odbicie moherowego bereta - taki racjonalistyczny moherowy beret. Rydzykowcy też doszukują się wszędzie manipulacji, w TVN, GW... Ty w Naszym Dzienniku, Radio Maryja... Szczerze - sam kiedyś tak myślałem. Odtrutką na zacietrzewienie było posłuchanie drugiej strony, dłużej niż 5 minut. Jeśli wykasuje się z Radia Maryja te wszystkie zdrowaśki, nawoływania i apele, weźmie w nawias oszołomskie oskarżenia o "antysemityzm" i skupi się na części merytorycznej, można się zdziwić. Ja uwielbiam słuchać Bogusława Wolniewicza. Świetny gość. Nie da się go do niczego przekonań, ale i tak go kocham xD
|
|
| |  | | Amol (692 punktów) |
> No mówię przecież, że chodzi o zaufanie.Kiedyś pożyczałem pieniądze na podstawie zaufania,teraz już nie pożyczam.Na podstawie zaufania mam stwierdzić czy jest życie po śmierci czy na podstawie naukowych dowodów? Skocz z okna,zaufaj mi polecisz do góry. > No bo to dowody pośrednie. Dowody pośrednie nie są bezpośrednie tylko są pośrednie.Może ich pośredniość jest bezpośrednia w pośredniości bezpośredniej pośrednio? > Jestem zwolennikiem pluralizmu. I tolerancji.Ja uważam że nie powinno się tolerować wszystkich poglądów.Jeśli powiem że wierze w święty sorbet,to uznasz mnie za debila? Czy przyklaśniesz i pozwolisz mi założyć radio i gazetę na zasadzie pluralizmu. . > Jesteś podejrzany o faszyzm, bo domagasz się braku tolerancji do czegoś, co w Twoim mniemaniu jest manipulacją. Nie bardzo wiadomo, co to za manipulacja, kto jej dokonał, czego dotyczy itd - wydaje się to nie istotne, wszak z manipulacją dzielnie się walczy jaka by nie była!Poczytaj,posłuchaj to się dowiesz. > Co Ci nie pasuje w kalendarzowych świętach?Że są święte.  > KK od zarania dziejów czepia się seksu i lubi nawoływać do tego, żeby się ludzie traktowali jako cele, a nie środki, więc gejowskie bzykanka będzie interpretował jako niemoralne, przedmiotowe traktowanie odbytu DRUGIEGO.O antykoncepcji to zapomniałeś.Jakim prawem ksiądz którego obowiązuje celibat ma prawo zaglądać mi do łóżka? Co on o tym wie? > Płód, jako człowiek w możności, taki potencjalny człowiek, który pragnie się do człowieka zaktualizować, zgodnie z założeniami arystotelesowsko-tomaszowej metafizyki,Może zamiast metafizyki filozofii poczytaj troszkę biologii.Ma być człowiekiem,nie oznacza jest człowiekiem. > Nie podoba Ci się taka demokracja? Witaj w klubie. Co byś zaproponował w zamian?A co TY byś zaproponował,zamiast popierać obecny stan rzeczy? Najłatwiej jest krytykować. > A bo ja wiem, może ta katechetka przeszła kurs o masturbacji, i miała z tego kursu same piątki, zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. To zasadniczy błąd Twoich rozumowań: unosi się nad nimi duch straszliwych uogólnień.Katechetka,ksiądz to nie nauczyciele biologii czy wychowana do życia w rodzinie.Dlaczego kler wpycha się tam gdzie nie trzeba? Nie zauważasz tego? Katechetka odwala robotę innego nauczyciela, ale niestety indoktrynuje zamiast nauczać. > A kto daje kasę na Boga? No daj spokój, przecież o tym było już w Biblii - Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie, czy jakoś tak.Bogu co boskie czyli figa z makiem? Kapłani robią sobie raj na ziemi,tak jakby nie byli pewni co będzie po śmierci.Wpłacam na załatanie dachu świątyni czy na nowego merca? Jak to było,prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wstąpi do nieba? > Nie trać czasu, prędzej czy później i tak zmienisz zdanie xDAlbo ona  > Jak już pisałem, co Ty z tą manipulacją? Nie zdajesz sobie chyba sprawy, że w tym momencie gadasz jak lustrzane odbicie moherowego bereta - taki racjonalistyczny moherowy beret. Rydzykowcy też doszukują się wszędzie manipulacji, w TVN, GW... Ty w Naszym Dzienniku, Radio Maryja... Szczerze - sam kiedyś tak myślałem. Odtrutką na zacietrzewienie było posłuchanie drugiej strony, dłużej niż 5 minut. Jeśli wykasuje się z Radia Maryja te wszystkie zdrowaśki, nawoływania i apele, weźmie w nawias oszołomskie oskarżenia o "antysemityzm" i skupi się na części merytorycznej, można się zdziwić. Ja uwielbiam słuchać Bogusława Wolniewicza. Świetny gość. Nie da się go do niczego przekonań, ale i tak go kocham xDKiedy na święta bożego narodzenia kupiłem sobie mój pierwszy egzemplarz FiM ,też tak myślałem. ŻE TO TAKI NASZ DZIENNIK ATEISTÓW!! Ale stopniowo się przyzwyczaiłem do niektórych rodzynków i potrafię odróżnić propagandę od fikcji (oczywiście nie w stu procentach).Jeśli usuniemy te zdrowaśki itd z RM zostanie nawet nie jeden procent.Pamiętam jak kiedyś włączałem RM to jakimś cudem ZAWSZE była polityka i ZAWSZE był tam ksiądz i jakiś polityk PiS.Dopiero po tygodniu losowego włączania o różnych porach oprócz modlitw usłyszałem coś niezwiązanego z polityką czy indoktrynacją religijną.
|
|
 | 6 na 6 | i.czaplicka (5782 punktów) | Cytat:>Niektórzy twierdzą, że pośrednim dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata z niczego oraz to, że świat ów jest racjonalny, można opisać go językiem matematyki. To,ze sobie nie potrafisz wyobrazić jakiegoś początku, to świadczy tylko o braku wyobraźni. S. Lem, "Dzienniki Gwiazdowe" Podróż Osiemnasta. Jest tu taki Parys, międli w kołko dokładnie to samo. > Napewno jakieś skutki masturbacji są.Zmniejsza prawdopodobieństwo raka prostaty. Na pewno pisze się osobno. > Podczas aborcji na pewno coś się zabija. Ciekawe tylko jakiego gatunku jest owo "coś", skoro to "coś" nie miałoby być człowiekiem?Czy nie wiesz, ze nie wszystko, co ma ludzkie geny (moze powstać nawet w wyniku zapłodnienia) jest człowiekiem? Zaśniad groniasty. > >boga na 99% nie ma> Ciekawe jak to obliczyłeś?Wg, mnie jest dużo bardziej prawdopodobne, ze Ijon Tichy stworzył świat niż ze zrobił to Bóg. I oczywiście dużo bardziej prawdopodobne jest istnienie Tichego niż Boga.  Obiecywałam sobie, ze się nie będę w takie dyskusje wdawać. Ciągle te same, bezsensowne argumenty. Ale tu mi przyświecał jeden cel- Lem, Lem, i jeszcze raz Lem. Naprawdę dobrze robi na umysł.
|
|
|  | -1 na 1 | PiotrB (2937 punktów) | > Cytat:>Niektórzy twierdzą, że pośrednim dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata z niczego oraz to, że świat ów jest racjonalny, można opisać go językiem matematyki. > To,ze sobie nie potrafisz wyobrazić jakiegoś początku, to świadczy tylko o braku wyobraźni.Ej, no ja nie mówię, że nie potrafię sobie wyobrazić początku, mówię coś wręcz odwrotnego, a mianowicie, że niektórzy potrafią sobie wyobrazić jakiś początek i nawet konkretnie wskazują, co to mogłoby być być. Uważają więc oni, że to Bóg był na początku. Wyobraźnia, hej! > >Napewno jakieś skutki masturbacji są.> Zmniejsza prawdopodobieństwo raka prostaty. Na pewno pisze się osobno.No widzisz! A jednak są JAKIEŚ skutki masturbacji! Katechetka miała rację. > >Podczas aborcji na pewno coś się zabija. Ciekawe tylko jakiego gatunku jest owo "coś", skoro to "coś" nie miałoby być człowiekiem?> Czy nie wiesz, ze nie wszystko, co ma ludzkie geny (moze powstać nawet w wyniku zapłodnienia) jest człowiekiem? Zaśniad groniasty.Yhm, zaśniad groniasty - niezła nazwa dla kapeli rockowej. > >>boga na 99% nie ma> >Ciekawe jak to obliczyłeś?> Wg, mnie jest dużo bardziej prawdopodobne, ze Ijon Tichy stworzył świat niż ze zrobił to Bóg.No widzisz. Tobie wyobraźnie stymuluje religijnie Lem, innym Biblia. > I oczywiście dużo bardziej prawdopodobne jest istnienie Tichego niż Boga.>  Aameeen. > Obiecywałam sobie, ze się nie będę w takie dyskusje wdawać. Ciągle te same, bezsensowne argumenty. Ale tu mi przyświecał jeden cel- Lem, Lem, i jeszcze raz Lem. Naprawdę dobrze robi na umysł.  No pewnie. Wszak jak to mówią o humanistach - widzą to, w co wcześniej uwierzą.
|
|
| |  | | i.czaplicka (5782 punktów) | >> Uważają więc oni, że to Bóg był na początku. Wyobraźnia, hej! A ja Ci na poczekaniu wymyślę z dziesięć takich "początków", równie dobrych jak Bóg.
>No pewnie. Wszak jak to mówią o humanistach - widzą to, w co wcześniej uwierzą. To Lem ma być tym humanistą, czy ja?
|
|
| | |  | 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Lem napisał wiele mądrych ksiązek-które bawiąc uczyły i pobudzały do myślenia. Wiele osób dzięki niemu zajmuje się obecnie nauką i dokonuje odkryć bądż bada kosmos. Dlatego że go czytały i rozbudzały w sobie apetyt na wiedzę.
Lem i jego dzieła dały światu więcej dobra niż biblia i teologiczne wywody i wszystkie encykliki razem wzięte.
Nikt na podstawie jego dzieł nie wszczynał wojen i nie palił na stosach. Biblia i inne święte księgi nie są warte papieru na jakich zostały wydrukowane. Należy je przemielić na papier toaletowy!!!
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Lem, Lem, i jeszcze raz Lem. Naprawdę dobrze robi na umysł.
Dobrze robił Lemowi. A co ty masz do jego umysłu?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > oparta na zaufaniu do autorytetu. Czyjego? Marciala Maciela Degollado? Bernarda Francisa Law? Ojca Dyrektora? > dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata Tym to się zajmuje astronomia i żadnego takiego dowodu nie znalazła. Ale to jest tzw. Bóg fizyków, filozofów. A co z Bogiem religii, Bogiem Osobowym, który jest niby wszechmocny , wszechdobry, wszechwiedzący itp. a świat który niby to stworzył jest okrutny i pełen zła, chorób, kataklizmów, nieszczęść, wojen. Każdy średnio inteligentny człowiek nie zaczadziały religijnie widzi, że tzw. "prawdy wiary" to zlepek sprzeczności i głupstw. Że to się wszystko kupy nie trzyma. Nie można wierzyć w Boga tylko jak stwórcę świata, bo ludziom nic po takiej wierze. Im wmówiono, że będą zbawieni, że będą żyli wiecznie w niebie, że od początku są splamieni grzechem, że to życie tutaj na ziemi jest nieważne, bo tamto drugie jest ważniejsze. Są oszukiwani, okłamywani i wyzyskiwani przez kapłanów owego Boga, stwórcy świata, a tenże Bóg przygląda się temu z dobrotliwym, ojcowskim uśmiechem. Przecież Chrystus obiecywał swoje przyjście wkrótce. A czy On też jest tym Bogiem, co stworzył świat? Jakoś ponad 2000 lat minęło i cisza. Chrystus poszedł do nieba i tyle go widziano. To po co zmartwychwstawał? A jeśli już, to dlaczego odleciał, a nie żyje wśród na do dnia dzisiejszego, dając świadectwo prawdzie. Ty piszesz tylko o Bogu filozofów, Demiurgu , który rzekomo stworzył świat, a nauka temu przeczy. W związku z tym można też powiedzieć, że świat stworzyły krasnoludki. Podaj mi choć jeden powód, dla którego to nie one są przyczyną wszechświata.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski).
|
|
|  | -1 na 1 | PiotrB (2937 punktów) | >> oparta na zaufaniu do autorytetu. >Czyjego? Marciala Maciela Degollado? Bernarda Francisa Law? Ojca Dyrektora?
Autorytet Jezusa, papieża, babci, katechety, księdza. Uznajemy, że ten ktoś jest godny zaufania, nie zwiódł nas wcześniej, więc wierzymy jego słowom.
>> dowodem na istnienie Boga jest fakt zaistnienia świata >Tym to się zajmuje astronomia i żadnego takiego dowodu nie znalazła. Ale to jest tzw. Bóg fizyków, filozofów.
No to jest jakiś dowód na istnienie Boga - Boga filozofów.
>A co z Bogiem religii,
A w Boga religii, to się już po prostu tylko wierzy.
>Ty piszesz tylko o Bogu filozofów, Demiurgu , który rzekomo stworzył świat, a nauka temu przeczy.
Etam, nauka temu ani nie przeczy, ani nie przyklaskuje. Póki co jest to tajemnicą dla nauki (przyrodniczej).
>W związku z tym można też powiedzieć, że świat stworzyły krasnoludki. Podaj mi choć jeden powód, dla którego to nie one są przyczyną wszechświata.
Gdybym był stworzony na podobieństwo krasnoludka, to bym był niższy.
|
|
| |  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > nie zwiódł nas wcześniej, więc wierzymy jego słowom. Ale nawet gdyby moja najukochańsza babunia, która nigdy mnie nie zwiodła mówiła mi ,że Ziemia jest płaska, to mimo całego szacunku i autorytetu jakim ją obdarzam i mimo jej szacownych siwych włosów to jej jednak nie uwierzę. No chyba, że mi dostarczy niezbitych dowodów. To tak się mówi. Bóg filozofów. Jest to takie samo puste pojęcie jak Bóg religii. > A w Boga religii, to się już po prostu tylko wierzy. I we wszystkie sprzeczności i nielogiczności z tą wiarą związane. > Gdybym był stworzony na podobieństwo krasnoludka, to bym był niższy. Gdyby Hitler, Stalin, Pol Pot, dr Mengele i wielu wielu innych z Saddamem Husajnem na końcu, byli stworzeni, choćby trochę, na podobieństwo Boga, to by byli lepsi.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski).
|
|
| | |  | 2 na 2 | rhotax7 (3947 punktów) | >Gdyby Hitler, Stalin, Pol Pot, dr Mengele i wielu wielu innych z Saddamem Husajnem na końcu, byli stworzeni, choćby trochę, na podobieństwo Boga, to by byli lepsi. Czytałem biblię i oni akurat są do Jahve bardzo podobni.Tak jak Bóg nawoływali do exterminacji bądż sami zabijali (choć potop zabił wedle biblii wsio co żyło na całej ziemi (oprócz Arki) a Stalin i reszta tylko trochę populacji)-także to jest raczej argument za istnieniem Jahve. Eureka mam dowód na stworzenie psychopatów na obraz i podobieństwo Boże! To ich twórczość zbrodnicza a działania i nakazy Boskie z bibli!
|
|
| Piotr Felstau (492 punktów) |
> Wiara to absurd, Maryja była dziewicą,Jezus to postać historyczna,boga na 99% nie maZ tym to bym polemizował, co do reszty nie mam zastrzeżeń
|
|
1 na 1 | jederman (173 punktów) | >.To jest taka mała prolegomena.
Aż strach co będzie, jak się Amol rozkręci.
>- toleruje się propagandę,manipulację,katolicką (Nasz Dziennik,Radio Maryja).Każdy rozsądny >człowiek przyzna mi prawdę.Założę się że na działalność Rydzyka,jest wiele paragrafów,ale rządy boją >się zrobić cokolwiek.Wystarczy posłuchać pięć min,a można zaobserwować książkowe przypadki >manipulacji.Dlaczego tego typu zjawiska są tolerowane,dlaczego nikt z tym nic nie robi??!!!
Proponuję przestać tolerować. Przymusowo zamykać za manipulację i katolicką propagadnę, a hak się znajdzie później. Przecież "każdy rozsądny człowiek" wie, że tam coś musi być. Tym bardziej że sam Amol jest wręcz gotów się o to założyć, więc to na pewno prawda.
|
|
 | | Amol (692 punktów) |
>Proponuję przestać tolerować. Przymusowo zamykać za manipulację i katolicką propagadnę, a hak się znajdzie później. Przecież "każdy rozsądny człowiek" wie, że tam coś musi być. Tym bardziej że sam Amol jest wręcz gotów się o to założyć, więc to na pewno prawda.
Rozsądny człowiek nie jest podatny na manipulacje.Twierdzicie,że Radio Maryja głosi prawdę? Nie boje się nazwać ludzi słuchających radio Maryja nierozsądnymi.Według mnie za manipulowanie ludźmi powinno się siedzieć.
|
|
|  | | jederman (173 punktów) | >Rozsądny człowiek nie jest podatny na manipulacje.Twierdzicie,że Radio Maryja głosi prawdę? Nie boje się nazwać ludzi słuchających radio Maryja nierozsądnymi.Według mnie za manipulowanie ludźmi powinno się siedzieć. >
Gorąco popieram. Proponuję powołać w tym celu Ministerstwo Prawdy, które odsieje tych odrażających manipulatorów i zadba o ideową czystość nas - prawdziwych, racjonalnych obywateli świata. ROTFL
|
|
| |  | | Amol (692 punktów) | >Gorąco popieram. Proponuję powołać w tym celu Ministerstwo Prawdy, które odsieje tych odrażających manipulatorów i zadba o ideową czystość nas - prawdziwych, racjonalnych obywateli świata.
Jest trybunał praw człowieka, są sądy powszechne.Władza pobłaża ponieważ zbyt duża ilość osób słucha tego radia,jest związane z religią (podwójne standardy).
Radio które odwiedza ściśle określone grono polityków profesorów itd.Stara się zaszczepić jeden dogmatyczny punkt widzenia.Nie dyskutuje z stroną posiadającą inne poglądy.
Przykład: - Jeśli polityk PiS mówi,że Tusk jest beznadziejnym premierem.
Ok,to są jego poglądy
Jeżeli słuchacz radia Maryja mówi:
-Tusk to diabeł (wielokrotnie słyszałem takie stwierdzenia ze strony słuchaczy)
To coś jest nie tak....
|
|
| | |  | | jederman (173 punktów) | No dobrze, taka - hmmm, jak by to nazwać - taka miłość bliźniego mnie nagle ogarnęła  i więcej kopać leżącego nie będę. Rada w poście poniżej (od Smoothie) jest naprawdę dobra: uspokoić się, wziąć głęboki oddech, może się przespać. Pozdrawiam ciepło i dobrej nocy życzę. Uniżony sługa jederman
|
|
| | | |  | | Amol (692 punktów) | > No dobrze, taka - hmmm, jak by to nazwać - taka miłość bliźniego mnie nagle ogarnęła i więcej kopać leżącego nie będę. Rada w poście poniżej (od Smoothie) jest naprawdę dobra: uspokoić się, wziąć głęboki oddech, może się przespać. Pozdrawiam ciepło i dobrej nocy życzę.Nawzajem,też już idę spać.Dobranoc!  I zastanów się nad tym co napisałem.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Według mnie za manipulowanie ludźmi powinno się siedzieć.
I się siedzi - bardzo wygodnie!
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| Smoothie (163 punktów) | Wdech i wydech. To pewnie ta Radiowa Trójka Cię tak nabuzowała i w przypływie emocji wziąłeś w obroty klawiaturę (co nie oznacza, że skrycie nie mam podobnych odczuć słysząc kolejną bzdurą propagandę, kolejną bzdurę, której poddaje się większość Polaków.) A po paru godzinach czuję już tylko bezsilność. Tylko nerwów szkoda. I pieniędzy.
|
|
7 na 7 | CamelOT (915 punktów) | Widzisz? I po co się było tak rozpisywać? Przyszli katolicy i dali Ci po nosie. Wszystko jest w porządku. "Niektórzy mówią, że świat, opisywalny matematycznie, jest dowodem na istnienie boga" i co im zrobisz? Twoje obserwacje są słuszne. Kościołowi udało się wypromować dogmat, że dobry Polak to tylko i wyłącznie katolik i od paru stuleci wszyscy działają zgodnie z nim. Także władze "komunistyczne" i następujące po nich siły postsolidarnościowe. Zadziwia ślepota polityków, którzy gotowi są wyrządzić każdą krzywdę ludziom i sobie, byleby tylko przypodobać się biskupom. Najłatwiejszą i najbardziej cenioną formą przypodobania się jest przekazywanie kościołowi pieniędzy i majątków publicznych. W tym celu została powołana, łamiąca konstytucję i porządek prawny (to nigdy nie były wartości cenione w Polsce) Komisja Rabunkowa. I co poradzisz? Życie ma się jedno i trudno je poświęcać na ratowanie narodu, który najwyraźniej ceni sobie biedę i brak wolności. Jesteśmy społeczeństwem postfeudalnym, które osierocone przez wielkiego brata, szukało gorączkowo następnego pana. I tenże się zjawił, cały gotowy, z kropidłem i tacą. I znów wiadomo co robić a czego nie - w razie wątpliwości maluczkiemu powinności wyjaśni proboszcz a rządowi Epidiaskop.. tfu! Episkopat. Jedyna nadzieja w edukacji. Zaniedbane edukacyjnie pokolenia stanu wojennego i pierwszych lat watykanizacji są stracone (serio), obawiam się, że następne pokolenia, mimo boomu edukacyjnego - też. Niestety, ów boom został zmarnotrawiony przez prywatne Wyższe Szkoły Mniemanologii, w których pozorowano nauczanie, wyłudzając od zdesperowanej młodzieży czesne. Swoją drogą prześmieszne jest obserwowanie naszego szkolnictwa podstawowego i średniego - nasycenie programów dewocją czyni je powoli podobnymi do szkółek koranicznych, z których żadnej wiedzy się nie wyniesie, poza zestawem nieśmiertelnych bzdur religijnych. Na tle obecnej Polski, czasy PRLu jawią się jak ostoja rozsądku, porządku i normalności. A także o dziwo, wolności. Opisanie tego, co obecne władze zrobiły z naszą wolnością i naszymi prawami, a z czego ludzie sobie sprawy nie zdają, to bardzo pracochłonne zadanie. Lecz w dwóch słowach - w porównaniu do PRLu na plus jest możliwość swobodnego poruszania się, na minus - nieporównywalnie więcej. Ludzie nawet nie przeczuwają, jak bardzo osłabiono ich prawa, ile im odebrano, jak słabą pozycję mają w kontaktach z urzędami, władzami, ba! nawet z bankami czy operatorem ich telefonu! Wzrok im zaćmiewa mgła smoleńska, krzyże i wszechobecna propaganda "jak to teraz dobrze" i "jacyśmy to teraz wolni". Nie widzą tylko, że podmiotem tych, jakże prawdziwych stwierdzeń, nie są oni, tylko ci je wygłaszający - nasi panowie
|
|
 | 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Ja oceniam, co ludzie widzą i czego nie widzą po zachowaniu ludzi w sklepiku osiedlowym: - w porównaniu do sytuacji sprzed kilku miesięcy, klienci liczą każdy grosz - były zwolnienia i roszady wśród sprzedających w celu cięcia kosztów - jak stoję w kolejce i patrzę na zawartość koszyków, to widzę, że nie ma szaleństw, ani dużych zakupów - też widzę, że część osób jeździ do dyskontu spożywczego, mimo, że tam na dojazd, powrót i stanie w dużo większych kolejkach tracisz co najmniej dodatkową godzinę przy zysku chyba nawet nie tak znowu dużym, jeśli zakupy nie są duże Tym wszystkim ludziom jest źle, bo muszą zaciskać pasa. Jak któryś polityk mówi w TV, że jest dobrze, to musi się w nich gotować w środku, że on ma dobrze.
Pozdrawiam
... należy upraszczać najbardziej, jak to jest możliwe. Ale nie bardziej! A. 1stein
|
|
 | | jederman (173 punktów) | > Na tle obecnej Polski, czasy PRLu jawią się jak ostoja rozsądku, porządku i normalności. A także o dziwo, wolności. Opisanie tego, co obecne władze zrobiły z naszą wolnością i naszymi prawami, a z czego ludzie sobie sprawy nie zdają, to bardzo pracochłonne zadanie. Lecz w dwóch słowach - w porównaniu do PRLu na plus jest możliwość swobodnego poruszania się, na minus - nieporównywalnie więcej. Ludzie nawet nie przeczuwają, jak bardzo osłabiono ich prawa, ile im odebrano, jak słabą pozycję mają w kontaktach z urzędami, władzami, ba! nawet z bankami czy operatorem ich telefonu!Jakbym miał już nazbieraną odpowiednią ilość punktów to za tą wypowiedź dałbym plusa. Serio. Rzadko się zdarza by tzw. "postępowi racjonaliści" tak jasno i bez obsłonek mówili o co im naprawdę chodzi. Tu mamy kawa na ławę: szanownym Państwu marzą się rządy oświeconej, ubeckiej nomenklatury. Bo przecież takie rządy odbiorą co najwyżej swobodę podróżowania (drobiazg niewarty prawie wzmianki), a ileż człowiekowi zapewnią! Precz z pozorną, liberalną wolnością! Niech żyje wolność prawdziwa - wolność urawniłowki, wolność wypowiedzi po jedynej racjonalnej, partyjnej linii, wolność od użerania się z operatorem telefonu (to proste: wystarczy nie dać człowiekowi telefonu i po problemie), wolność od konieczności użerania się z bankiem (przecież i tak nic w nim się nie ma, więc po co się użerać)! Pozostaje mi mieć nadzieję, że powyższe słowa pisał człowiek młody, który nie poznał na własnej skórze i nie pamięta uroków "załatwiania" spraw w komunistycznych urzędach. Silniejsza pozycja w kontaktach z władzami? LOL
|
|
|  | 3 na 3 | CamelOT (915 punktów) | Twój post jest na tyle niemądry i prostacki, że nie chciałem nań odpowiadać, jednak czytają nas inni, młodsi i niechając odpowiedzi zostawiłbym ich na pastwę głuptactw, które wypisujesz.
Po pierwsze stosujesz prymitywny chwyt polegający na przypisaniu mi stwierdzeń, których nigdy nie wygłosiłem a które ty sobie wymyśliłeś, po czym rozprawiasz się z nimi bez pardonu. Ktoś niewprawny może się nabrać na twoją manipulację.
Widzę, żeś nie bardzo zorientowany w świecie i sprawach i wiedzę swą czerpiesz z propagandy medialnej. Wedle niej mamy państwo prawa i "liberalną wolność". No, ale wedle niej obecne, parszywe prawo antyaborcyjne jest "konsensusem" i "złotym środkiem". Mogę zabawić się twoim sposobem i pośmiać się z ciebie, który tak ceni sobie wolność bycia wywalonym z domu na bruk przez komornika, wolność do szybkiej śmierci z powodu "wyczerpania limitów" NFZtu, i wolność do wyboru jednego z dziesiątków banków, aby złożyć tam swoją rentę ...na trzy dni, zanim się ją wypłaci, bo z czegoś trzeba żyć.... he he. Ale nie będę się nad tobą znęcał, zauważ tylko, że to nie portal Onetu czy inna Fronda, tu takie standardy nie są brane za dobrą monetę.
Jeśli uważasz, że obecnie masz lepszą pozycję jako obywatel "państwa prawa", w kontaktach z władzą czy wielkim kapitałem (banki, telekomy), to albo żyjesz w kartonie po karmie dla kotów lub jesteś księdzem. Wyjrzyj na świat, poczytaj o tych wszystkich, którzy gniją i umierają w polskich więzieniach, bo jakiś pan urzędnik nie dopatrzył, poczytaj o kobietach umierających w szpitalach, bo pan lekarz ma sumienie katolickie i nie będzie leczył kobiety w ciąży, bo leczenie może zaszkodzić płodowi. Poczytaj o ludziach wyrzuconych na bruk z domów przejętych przez kościół, poczytaj o cudownej i jakże poręcznej pladze samobójstw ludzi związanych ze sprawą Papały, poczytaj o samowoli sędziów i prokuratorów (sędzina z Zielonej Góry od lat wsadzająca nielubianego zielonogórzanina do wariatkowa na przymusowe "badania"). A przede wszystkim zainteresuj się, dlaczego owa "wolna" Polska od dwudziestu lat nie chce podpisać ani ratyfikować żadnego aktu mówiącego o prawach człowieka włącznie z Kartą Praw Podstawowych. Nie zastanawia cię to? Moralne, katolickie i wolne państwo prawa i taka niechęć do tego typu deklaracji? No staaary! Otwórz oczka, uruchom szarą masę między uszkami i przede wszystkim przestań używać kalek z materiałów propagandowych o tej tam "wypowiedzi po jedynej, racjonalnej (to złośliwość, prawda?) partyjnej linii". Znasz ten okres tylko z kościelnych opracowań czy co? W porównaniu do dzisiejszej Polski, kwitł dyskurs światopoglądowy, powstawały dzieła filozofów, dzieła artystyczne, filmowe - o nieporównywalnej do obecnej dewocji jakości. Nie myl anarchii i wiader pomyj, jakie zalewają Polskę z wolnością.
|
|
6 na 6 | Jan Res (4015 punktów) | Najwyższy czas, abyśmy nazywali rzeczy po imieniu.
1. Instytucja, która ściąga podatki, nic w zamian nie dając, to MAFIA. Kościól r-k ściąga w Polsce podatki z niekatolików, zatem KOŚCIÓŁ, TO MAFIA. Polski rząd popełnia przestępstwo, z tą MAFIĄ współpracując.
2. Z definicji wiarę można tylko wpoić przez indoktrynację. Zatem religii nie można uczyć. NA SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH RELIGII SIĘ NIE UCZY, LECZ INDOKTRYNUJE UCZNIÓW.
3. Absurdy w tzw. Piśmie Świętym są tak liczne, że aż nie wiadomo od czego zacząć. Wszyscy je znacie. Jeden taki absurd w dowolnej pracy naukowej zwykle wystarcza, aby jej autor całkowicie się skompromitował. Przytoczę więc tylko króciutki wierszyk:
Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem rybą jest wieloryb a nietoperz ptakiem.
Nie nazywajmy więc tego Pismem Świętym, lecz ZBIOREM MITÓW JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKICH.
4. Na forach katolickich można podane są definicje sekt. Nie będę ich tu przytaczał; można je znaleźć bez trudu. Wszystkie one doskonale pasują do Kr-k. Zatem KOŚCIÓŁ R-K, TO SEKTA.
5. Polskie rządy pozwoliły Komisji Majątkowej na zagarnięcie ogromnych majątków. Nie są już one własnością Polaków. TE ZAGRABINE MAJĄTKI SĄ WŁASNOŚCIĄ WATYKANU.
6. Konkordat został nam narzucony bez żadnych konsultacji. Politycy, którzy go podpisywali, zrobili to wyłącznie w celu UZYSKANIA KOŚCIELNEGO POPARCIA W WYBORACH.
7. Kościół nie ma zamiaru respektować ustaleń konkordatu w dziedzinie rozdziału Kościoła i Państwa. STALIŚMY SIĘ WASALEM WATYKANU.
|
|
 | | PiotrB (2937 punktów) | >Najwyższy czas, abyśmy nazywali rzeczy po imieniu. >1. Instytucja, która ściąga podatki, nic w zamian nie dając, to MAFIA. >Kościól r-k ściąga w Polsce podatki z niekatolików, zatem > KOŚCIÓŁ, TO MAFIA. >Polski rząd popełnia przestępstwo, z tą MAFIĄ współpracując.
Zabawne. Ktoś tutaj wymyślił sobie swoją własną definicję powszechnie stosowanego już terminu (Mafia - nic nie daje społeczeństwu), aby zakwalifikować doń jakieś zjawisko (KK), po czym w dalszej części rozumowania używa już definicji słownikowej (Mafia - organizacja przestępcza). To się dopiero nazywa manipulacja. Ciekawe co na to Amol?
|
|
|  | 1 na 1 | Jan Res (4015 punktów) | >>Najwyższy czas, abyśmy nazywali rzeczy po imieniu. >>1. Instytucja, która ściąga podatki, nic w zamian nie dając, to MAFIA. >>Kościól r-k ściąga w Polsce podatki z niekatolików, zatem >> KOŚCIÓŁ, TO MAFIA. >>Polski rząd popełnia przestępstwo, z tą MAFIĄ współpracując. >Zabawne. Ktoś tutaj wymyślił sobie swoją własną definicję powszechnie stosowanego już terminu (Mafia - nic nie daje społeczeństwu), aby zakwalifikować doń jakieś zjawisko (KK), po czym w dalszej części rozumowania używa już definicji słownikowej (Mafia - organizacja przestępcza). To się dopiero nazywa manipulacja. Ciekawe co na to Amol?
Chyba udajesz, że nie wiesz i nie rozumiesz. Mafia, to instytucja hierarchiczna, która ściąga m. in. podatki NIC W ZAMIAN NIE DAJĄC. Takimi instytucjami są mafie szantażujące uczciwych Sycylijczyków, Amerykanów, Rosjan i polski Kościół r-k. Często bardzo biedni ludzie są zobowiązani do płacenia podatków za NIC. Polscy ateiści też muszą płacić takie podatki na Kościół. Może wyjaśnisz Z JAKIEJ RACJI ? Z wierzących Kr-k też ściąga haracz, obiecując bilet do nieba, ale to nie moja sprawa. Jeśli Ci to odpowiada, płać i się ciesz. Zmuszanie do płacenia ateistów ZA NIC jest PRZESTĘPSTWEM.
|
|
|  | | Amol (692 punktów) |
>Ciekawe co na to Amol?
Porównał instytucję kościoła do mafii,na zasadzie podobieństw."Kościół to mafia"- to stwierdzenie jest nieprawdziwe,ale daje do myślenia, a zapewne taki był cel tej wypowiedzi.
Można się dopatrzyć w tym manipulacji słownej,którą też stosują media politycy itd.
RM i ND to już robi wodę z mózgu.
Dlaczego od niekatolików też są ściągane pieniądze?
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Gdybym mógł zobaczyć,dotknąć,porozmawiać,powąchać katolickiego boga.
To nic trudnego. Encyklika Piusa XII MYSTICI CORPORIS CHRISTI traktuje kościół jako mistyczne ciało Chrystusa. A jakie to ciało jest - każdy widzi. Zacznij od przykościelnych wychodków.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Chciałbym się dowiedzieć dlaczego: To dosyć skomplikowane. Trzeba zacząć od początku. Człowiek pierwotny stworzył religię, aby wyjaśnić sobie otaczający go świat. Ponieważ nie rozumiał pewnych zjawisk przypisał je ingerencji istot od niego wyższych, mądrzejszych. I tak człowiek stworzył bogów. Ale znaleźli się sprytni faceci, którzy obwołali się pośrednikami między bogami a ludźmi. Oni mieli z bogiem bezpośredni kontakt i tłumaczyli jego wolę ludowi. A jak powiedział pewien znany polityk " ciemny lud to kupi(ł)". No i tak jest niestety do dzisiaj. Najpierw Polsce siłą narzucono religię rzymsko-katolicką. Za jedzenie mięsa w piątek wybijano zęby, a heretyków zabijano. Potem ciemny lud zaczął wierzyć w głoszone mu brednie, bo to tak ładnie było podane. Kościoły, ołtarze, dymy kadzidła, niezrozumiała i podniosła mowa (najpierw łacina) faceci poprzebierani w dziwaczne stroje, tajemnicze księgi itp. Poza tym do religii katolickiej dostało się wiele elementów pogańskich, więc łatwiej to było ludowi przełknąć. To jedna przyczyna. Druga jest taka, że ludzie nie myślą krytycznie, nic , poza szmatławcami nie czytają, i to w miastach, bo na wsiach to już tragedia. Są zaganiani za sprawami życia codziennego , a jak mają chwilę wolnego czasu to się ogłupiają telewizją lub grami. I tak tworzy się błędne koło. Kościół jest silny, bo popiera go ciemny lud. A politycy własną matkę utopili by w łyżce wody (albo własnego brata), aby tylko mieć poparcie wyborców. Gdyby dzisiaj 90% Polaków wystąpiło z Kościoła to natychmiast policja aresztowałaby połowę episkopatu, a drugą połowę pognała do Watykanu,rząd zerwał by stosunki z Watykanem i rozwiązał końkordat. Komorowski podpisałby ustawę o związkach partnerskich i o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. A więc dlatego Kościół tak się panoszy bo ma za sobą ciemny lud. Rydzyk rozbija się maybachem bo ciemne emerytki wpłacają mu co miesiąc na konto. A jakiś inny Sai Baba oszalał od dobrobytu i mieszka w pałacach, bo inny ciemny lud pcha mu pieniądze do jego brudnych łap. Polska potrzebuje Oświecenia! A jest ciemnogrodem i "dzikim krajem" ,jak to inny znany polityk powiedział. Dlatego Wy młodzi chłopcy i dziewczęta jesteście nadzieją tego kraju.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski).
|
|
 | -2 na 2 | jederman (173 punktów) |
> To dosyć skomplikowane. Trzeba zacząć od początku. Człowiek pierwotny stworzył religię, aby wyjaśnić sobie otaczający go świat. Ponieważ nie rozumiał pewnych zjawisk przypisał je ingerencji istot od niego wyższych, mądrzejszych. I tak człowiek stworzył bogów.Urocze. Zwłaszcza słowa "to dosyć skomplikowane" na początku. Naprawdę Pani uważa tę prostacką historyjkę za skomplikowaną? Poważni badacze całe tomy pisali o genezie religii, ale my się zatrzymamy na poziomie tow. Bieruta? Proszę wybaczyć zgryźliwy ton, ale na widok czegoś takiego ręce i nogi opadają. > Najpierw Polsce siłą narzucono religię rzymsko-katolicką.Jakie obce mocarstwo narzuciło Polsce siłą religię rzymsko-katolicką? Czy w 966 stacjonowały w Polsce jakieś obce wojska? > Potem ciemny lud zaczął wierzyć w głoszone mu brednie, bo to tak ładnie było podane.Oto modelowy przykład głębokiego, racjonalnego wyjaśnienia popularności chrześcijaństwa: bo ładnie było podane. ROTFL > Druga jest taka, że ludzie nie myślą krytycznie, nicmedice, cura te ipsum > Gdyby dzisiaj 90% Polaków wystąpiło z Kościoła to natychmiast policja aresztowałaby połowę episkopatu, a drugą połowę pognała do Watykanu,rząd zerwał by stosunki z Watykanem i rozwiązał końkordat. Komorowski podpisałby ustawę o związkach partnerskich i o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.Mój kandydat numer jeden na humor zeszytów. Może moderacja specjalny wątek założy, gdzie można by przeklejać takie kwiatki? Dawno się tak nie ubawiłem jak przy lekturze Pani posta. Taka mała rzecz, a cieszy  Dziękuję serdecznie.
But little they cared for the Native Press The worn white soldiers in Khaki dress
|
|
|  | 5 na 5 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Poważni badacze całe tomy pisali o genezie religii Na forum nie ma miejsca, aby pisać tomy. Dlatego trzeba skrótowo. A skomplikowane to jest. O czym te tomy świadczą. > Jakie obce mocarstwo narzuciło Polsce siłą religię rzymsko-katolicką? Znowu wyraziłam się skrótowo. Cała historia procesu chrystianizacji Polski jest gdzie indziej obszernie opisana. > głębokiego, racjonalnego wyjaśnienia popularności chrześcijaństwa Nie tu miejsce na głębokie wyjaśnianie. Chrześcijaństwo stało się "popularne" bo związało się z polityką. Najbardziej "popularne" stało się w Ameryce Łacińskiej, gdzie konkwistadorzy wyrzynali Indian. Potem "popularność" chrześcijaństwa szerzyła "Święta" Inkwizycja. To z jednej strony. A z drugiej polega na perfidnym oszukiwaniu ludzi wykorzystującym ich lęki i pragnienia. Tak postępują właśnie oszuści, żerujący na ludzkiej naiwności i słabościach. Mamią ich czczymi obietnicami jednocześnie dojąc ich z pieniędzy. Duża część ludzi z jakąś dziwaczną masochistyczną radością się temu poddaje. Może po prostu jest to jedyna dostępna dla nich rozrywka w tym nędznym życiu. Przecież śluby, chrzty , pogrzeby ( a szczególnie prezydencki) jak też beatyfikacje, to widowiska, pełne emocji i "duchowych" przeżyć.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski).
|
|
|  | 2 na 2 | Amol (692 punktów) | >Jakie obce mocarstwo narzuciło Polsce siłą religię rzymsko-katolicką? Czy w 966 stacjonowały w Polsce jakieś obce wojska?
Groziła nam przymusowa chrystianizacja ze strony naszego dzisiejszego zachodniego sąsiada (Niemcy),tylko wtedy to było Cesarstwo.
|
|
|  | | Amol (692 punktów) |
>Oto modelowy przykład głębokiego, racjonalnego wyjaśnienia popularności chrześcijaństwa: bo ładnie było podane. ROTFL
Może założysz wątek i napiszesz nam własne wyjaśnienie? Najgorsze jest to, że niektórzy deklarują się wierzącymi,a nigdy takimi sprawami się nie interesowali.Do Biblii też często nie zaglądają,ale wierzą.
|
|
 | | rhotax7 (3947 punktów) | Bravo Grabowska kilkaset słów i ani razu nie pada słowo pedofilia! A widzicie jednak umiecie napisać i mądrze i bez zboczeństw Bogu nie miłych!
|
|
|  | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | >Bravo Grabowska kilkaset słów i ani razu nie pada słowo pedofilia! >A widzicie jednak umiecie napisać i mądrze i bez zboczeństw Bogu nie miłych! Ale tak trudno się mi powstrzymać!
"Pomagaj zawsze, nie czyń krzywdy - nigdy" Sai Baba.
|
|
2 na 2 | kognitywista (3391 punktów) | > Kapłani kultu Rzymsko-Katolickiego są:> -pazerni> -fałszywi,zakłamani> -bezczelni> -bez wykształcenia> -bezkrytycznymi manipulatorami naszych dzieci i wielu dorosłych> -bez sumienia> -pozbawieni moralności i wartości uniwersalnych> -łapczywi> -pedofilami ( niektórzy posiadają skłonności seksualne w stosunku do dzieci w wyniku wynaturzenia> jakim jest celibat, niektórzy już mają za to wyroki),swoją drogą ciekawe ile przypadków nie wykryto.> -chamscy,nienawistni w stosunku do ateistów niewierzących,lub własnych wyznawców> -przygłupi> -cudakami (konsekwencja poprzedniego postu )O Boże ... a ja myślałem, że są przeróżni ... Może mógłbyś także scharakteryzować np. nauczycieli, lekarzy itd. ? Jacy oni są ? Byłoby to niezmiernie ciekawe ...
|
|
 | | Amol (692 punktów) |
>O Boże ... a ja myślałem, że są przeróżni ...
Po prostu starasz się ośmieszyć moją wypowiedź,Twoje dziecinne założenia są irytujące.
|
|
|  | | kognitywista (3391 punktów) | >>O Boże ... a ja myślałem, że są przeróżni ... >Po prostu starasz się ośmieszyć moją wypowiedź, Tak, we fragmencie, który na to zasługuje. Twoja wypowiedź jest długa i w większości sensowna. Ale te powalające uogólnienia (pomówienia ?) są żenujące. Naprawdę znam wielu księży świetnie wykształconych, którzy są niezłymi sukinsynami oraz wspaniałych, uczciwych kretynów. A także o innych kombinacjach cech przez Ciebie podanych jak i całkiem innych.
|
|
| |  | | Amol (692 punktów) |
> Tak, we fragmencie, który na to zasługuje. Twoja wypowiedź jest długa i w większości sensowna. Ale te powalające uogólnienia (pomówienia ?) są żenujące.> Naprawdę znam wielu księży świetnie wykształconych, którzy są niezłymi sukinsynami oraz wspaniałych, uczciwych kretynów. A także o innych kombinacjach cech przez Ciebie podanych jak i całkiem innych.Interpretacja tekstu jest dowolna.Dlaczego pomyślałeś wszyscy księża.Dla mnie np.oczywiste jest,że nie wszyscy.Nie zakładaj pochopnie.Napisałem tak dla kontrastu,żeby pokazać że jest ktoś kto się nie zgadza z klerem i niekoniecznie kocha księży i boga.Za mały mam limit na tłumaczenia każdego wyrazu czy zdania. Łatwiej jest łapać za słówka zamiast zastanowić się nad przekazem.Amol napisał księża są tacy i tacy.Dlaczego podał tylko cechy negatywne.To niemożliwe,żeby tak myślał,jest w tym jakiś głębszy sens. Zamiast.Amol napisał że wszyscy księża są źli.Jak można być tak zaślepionym,to idiota.
|
|
| | |  | | kognitywista (3391 punktów) | > Interpretacja tekstu jest dowolna.To fatalnie. Jeśli nie jest to tekst poetycki, najlepiej by jego wymowa była jasna i jednoznaczna. To ułatwia dyskusję i pozwala na uniknięcie niedomówień. > Dlaczego pomyślałeś wszyscy księża.Dla mnie np.oczywiste jest,że nie wszyscy.Czyli większość ? Ponad 50% księży jest pedofilami ? Przygłupami ? Bez sumienia ? Pal licho księży, ale jaką laurkę wystawia ateistom rzucanie takimi bluzgami ? > Napisałem tak dla kontrastu,żeby pokazać że jest ktoś kto się nie zgadza z klerem i niekoniecznie kocha księży i boga.Na tym forum mało kto kocha księży  > Łatwiej jest łapać za słówka zamiast zastanowić się nad przekazem.Amol napisał księża są tacy i tacy.Dlaczego podał tylko cechy negatywne.No właśnie. Dlaczego ? Podawanie cech wyłącznie negatywnych jest jednym ze sposobów wprowadzania w błąd. Służby specjalne stosują tę metodę jako narzędzie dezinformacji.
|
|
| PKowalski (1042 punktów) | > Gdybym znalazł jakieś sensowne wytłumaczenieNa wpływy? Chyba historia na to odpowiada. > Jako młody niedoświadczony człowiek,jestem oburzony obecnym wpływem kościoła Rzymsko-Katolickiego> na sytuację polityczną,społeczną,gospodarczą,medialną w Polsce.Ja Cię bardzo przepraszam -- obawiam się, że oddziaływanie Kościoła na mentalność Polaków jest niszczące, ale skoro wymieniasz także sytuację społeczną i gospodarczą... czy aby nie popełniasz błędu redukowania naszych problemów do tego jednego? > - toleruje się propagandę,manipulację,katolicką (Nasz Dziennik,Radio Maryja).Ale dlaczego ma nie tolerować? Wiesz, dla mnie to, co ND pisze, czy RM nadaje jest oburzające, ale na tym polega wolność słowa, by i rzeczy oburzające mogły być głoszone. Więcej -- nie ma urzędowego zakazu kłamstwa -- to co jest głoszone wcale nie musi być prawdą, nie musi być też wypowiadane w dobrej wierze, może być czystej wody manipulacją. I dobrze, że takiego zakazu nie ma, bo dawałby on pola do licznych manipulacji. ND, RM, GN (zresztą -- to Gość Niedzielny trafia do mnie najczęściej z 'mediów katolickich') nie wydają mi się zawyżoną ceną za ową wolność. Nawiasem mówiąc, to sam Kościół jest powołany wręcz do tego, by problemem RM się zająć. Bo najwyraźniej szkodzi on Kościołowi. > - władza traktuje instytucje Kościoła, jako by posiadała specjalne przywileje.Święta> religijne,niejasne stanowiska w sprawie rozdziału religii od polityki.Świąt religijnych chce większość Polaków. Owszem, można się o jedno, czy drugie pospierać, ale co do zasady będą one bronione. A skoro mamy demokrację, to nie jest to przywilej Kościoła, co kwestia dozwolonych, ludzkich wyborów. Nawiasem mówiąc -- mamy nowy dzień wolny w tym roku -- Trzech Króli. W pobliskiej parafii uznano jednak, że msze odbędą się wg planu dnia roboczego. (W końcu kapłani skapitulowali wobec obecności wiernych w kościele, czekających na msze...) Jak dla mnie świadczy to o dwóch rzeczach. Pierwsza, to oderwanie kapłanów od normalnego życia -- skoro tak trudno im dostrzec dzień wolny... Druga jednak to ta, że dzień wolny jest dla księdza dniem pracy -- on musi odprawić mszę. I wcale się do tego, jak zobaczyłem na tym przykładzie, nie rwie. Ideowo więc popiera, może czasem dostrzega dodatkową okazję do propagowania własnej wizji świata, ale wcale nie jest to dla niego 'przywilej', tylko dodatkowa robota do wykonania. > -rozdział instytucji państwowych od symbolów religijnych jest fikcją.Szczerze mówiąc mało jestem na symbolikę wrażliwy. Owszem, to nie jest dobrze, ale widzę tysiące ważniejszych problemów. > we Włoszech pamiętacie jaki było> orzeczenie trybunału w Strasburgu?)We Włoszech był nakaz urzędowy wieszania krzyży. Pamiętający czasy Mussoliniego. Trybunał w Strasburgu nie może zakazać wieszania krzyży, jeśli chcą ich urzędnicy  > Efekt? Polska ustawa,nobilitująca dwie połączone deski,wręcz> nakazująca wiszenie tego symbolu w szkołach.Ustawa? Ja przypominam sobie 'uchwałę'. 'Uchwała' nie stanowi prawa, ma jedynie znaczenie symboliczne. > 1.Gimnazjum-ksiądz mówi,że filmy porno są wyreżyserowane i aktorki grają w nich.A nie są? > - służbiści nie mogą odmówić , uczestniczenia w obchodach związanych z kościołem i religią.Rozkaz> to rozkaz!Kiedyś miałem szefa narzucającego różne zachowania. Współpracowniczka (czasem kobiety mają więcej takiej stanowczości) powiedziała: "A dlaczego nie możesz odmówić? Może cię za to wyrzucić z pracy? No przecież nie!"> - media tolerują religię w różnym stopniu "natężenia".Media nie mają obowiązku jej zwalczać. Inną rzeczą jest to, że media spełniają oczekiwania odbiorców i jeśli jakaś redakcja przesadzi z lansowaniem światopoglądu religijnego, to odbiorcy mogą protestować. > Polityką państwa w stosunku do kościoła powinien być sceptycyzm."Sorry,nie> będziemy dawali kasę na to czego nie można zobaczyć,mamy ważniejsze sprawy".To postulat polityczny. Uprawniony. Ale przeciwny też jest uprawniony, bo państwo służy realizacji potrzeb obywateli. A wielu obywateli widzi w nim finansowanie Kościoła Katolickiego. > - dzięki ustanowieniu "sakramentu" małżeństwa,będę miał problem w znalezieniu sobie żony.W ogóle, coraz więcej par żyje bez ślubu. > Na jakim z> cywilnych cmentarzy mnie pochowają?1) Trafiają się cmentarze komunalne. 2) Żeby odmawiano pochówku? Podobno się trafiało*, ale to rzadkie przypadki. Zresztą jesteś ochrzczony  --- *) Tu warto jednak dodać kropelkę goryczy -- rząd negocjując konkordat w ogóle nie przewidział (i mówił o tym głośno), że Kościół, w osobie lokalnego proboszcza, może nie udostępnić miejsca na cmentarzu dla pochowania zmarłego. Bo to 'nazbyt barbarzyńskie postępowanie'. Cóż, barbarzyńcy są wśród nas. > Jednak dzięki wolności słowa zagwarantowanej przez konstytucję mogę napisać, że kościół w Polsce> jest instytucją:> -wyzyskującą ludzi [...]Tak można określić prawie każdą instytucję  > Kapłani kultu Rzymsko-Katolickiego są:> -pazerni [...]Mogę to (plus kolejne cechy wymienione przez Ciebie) odnieść do przedstawicieli praktycznie każdego zawodu i grupy społecznej. Oczywiście -- na podobnych zasadach i z podobnymi zastrzeżeniami. Wyjątkiem jest celibat, którego znaczenie chyba wypaczasz -- krytykowałbym go głównie za oderwanie kapłanów od realiów życia i większe poddanie propagandzie. > Władzo uszanuj moje stanowisko,nie wywyższaj zakłamania i manipulacji.Jakim prawem istnieją dzisiaj> podwójne standardy?Zawsze istniały. Taka jest polityka. Jakby to Tobie wytłumaczyć... polityka to i racjonalność, i emocje -- proporcje są różne. A wśród emocji są i te, związane z poczuciem wspólnoty w grupie. "Swoim" wolno więcej -- najzwyczajniej w świecie.
|
|
 | | Amol (692 punktów) |
> Kiedyś miałem szefa narzucającego różne zachowania. Współpracowniczka (czasem kobiety mają więcej takiej stanowczości) powiedziała: "A dlaczego nie możesz odmówić? Może cię za to wyrzucić z pracy? No przecież nie!"Pracownicy cywilni to nie żołnierze,policjanci,strażacy itd. > To postulat polityczny. Uprawniony. Ale przeciwny też jest uprawniony, bo państwo służy realizacji potrzeb obywateli. A wielu obywateli widzi w nim finansowanie Kościoła Katolickiego.Państwo nie może finansować Kościoła.Władza powinna mieć swój własny rozum,niestety liczą się tylko słupki procentowe. > Tak można określić prawie każdą instytucję  O jedną zawsze mogło by być mniej.  > Mogę to (plus kolejne cechy wymienione przez Ciebie) odnieść do przedstawicieli praktycznie każdego zawodu i grupy społecznej. Oczywiście -- na podobnych zasadach i z podobnymi zastrzeżeniami. Wyjątkiem jest celibat, którego znaczenie chyba wypaczasz -- krytykowałbym go głównie za oderwanie kapłanów od realiów życia i większe poddanie propagandzie.Celibat to swoistego rodzaju wynaturzenie.Wolę,żeby lekarz wyleczył mnie za łapówkę,niż ksiądz zagwarantował mi pójście do niebo za pieniądze. > Zawsze istniały. Taka jest polityka. Jakby to Tobie wytłumaczyć... polityka to i racjonalność, i emocje -- proporcje są różne. A wśród emocji są i te, związane z poczuciem wspólnoty w grupie. "Swoim" wolno więcej -- najzwyczajniej w świecie.Powinniśmy to zmieniać,albo chociaż nie popierać.To nie są zjawiska normalne,ale powszechne i tłumaczenie że jest tak jak jest nic nie zmieni.
|
|
|  | | PKowalski (1042 punktów) | >Pracownicy cywilni to nie żołnierze,policjanci,strażacy itd. Ja znam różne: "wicie-rozumicie", ale w tym kontekście muszę przypomnieć, że jednak zakres tego, czego wypada, a czego nie wypada żądać od pracowników ustala samo tychże pracowników przyzwolenie. To nie jest nakaz państwowy, to jest, ewentualnie, praktyka, którą tworzą i utrzymują konkretni ludzie, a nie ustawy i rozporządzenia.
>Celibat to swoistego rodzaju wynaturzenie. Owszem. Ale to Kościół płaci jego cenę -- w poziomie kapłaństwa i jego ocenie przez wiernych.
|
|
1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Popierasz słuszną tezę krótkowzrocznymi argumentami. Najlepsze są te dziecinne inwektywy, którymi obrzucasz katolickich duchownych, nie wspominając o ogólnym generalizowaniu i całkowitej przesadzie w momentach np. związanych z nauczaniem. Mnie np. uczyli na biologii, że embrion, to nie człowiek, a zlepek komórek i aborcja jest "spoko". Ale Ty wiesz lepiej... Nie wspominając o niskich lotów formie wypowiedzi, tak że logika wywodu przypomina rozmemłane spaghetti.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
 | | Amol (692 punktów) | >Popierasz słuszną tezę krótkowzrocznymi argumentami. Najlepsze są te dziecinne inwektywy, którymi obrzucasz katolickich duchownych, nie wspominając o ogólnym generalizowaniu i całkowitej przesadzie w momentach np. związanych z nauczaniem.
Wiesz,na książkę zabrakło mi miejsca,te inwektywy to moje osobiste odczucia.Niestety nie mam czasu i miejsca na tłumaczenie wszystkim każdego wyrazu.
|
|
|  | 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | > Wiesz,na książkę zabrakło mi miejsca,te inwektywy to moje osobiste odczucia.Niestety nie mam czasu i miejsca na tłumaczenie wszystkim każdego wyrazu.Odczucia rzadko kiedy są konstruktywne w przeciwieństwie do np. przemyśleń. Jakby napisać zwięźle, to by nie trzeba było nikomu nic tłumaczyć. Jak ktoś się wyraża niewyraźnie i oczekuje od odbiorcy zrozumienia, to przy takich ignoranckich intencjach, ciężko o jakikolwiek sensowny dialog. Jeśli w moim odczuciu jesteś debilem, to zgodnie z Twoją logiką mogę napisać, że Amol to debil, a jeśli czujesz się urażony, to przykro mi, że nie mam czasu wytłumaczyć Ci, że to tylko moje odczucia i napisać książki na ten temat?  Wydawało mi się, że na tym forum, liczy się przede wszystkim kultura, rzetelność i spójność przekazu. O swoich odczuciach mówią np. na łamach Frondy czy antenie Radia Maryja. Nierzetelnym ignorantem można być zarówno wierząc w gościa na chmurce i broniąc całkiem racjonalnych tez. Liczą się przede wszystkim merytoryczne argumenty, stronienie od stereotypów, generalizowania i przede wszystkim posiadanie jakiejś... klasy.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
| farmer (22440 punktów) | Bo przez setki lat nie wiele się zmieniło. Zmieniają się stroje i zabawki jakimi się posługujemy. Jak dawniej na widok króla czy szlachcica rozstępował się lud tak i teraz się rozstępuje. Przez setki lat nie wymyślono dla ludu nic lepszego niż "BÓG".
Tak jak dawniej to i dzisiaj ludzie zadają pytanie "Jak?" Co ono zmieni? Ano nic. To takie wstrzykiwanie sobie narkotyku aby przypadkiem nie okazało się że trawa po której chodzimy jest tyle samo warta w ogólnym bilansie. Kto byłby na tyle głupi by tłuc ludziom w głowy że Planeta Małp jest realna. To status quo. Dwie dychy na tacę w tą czy w tamtą, co za różnica.
Ale powiedz że boga niema na głos a wszystkie choroby masz jak w banku. Stłuczka, nie dostajesz podwyżki, dzieci się źle uczą, bozia cię skarała. A gdyby akurat cie to ominęło to na pewno diabeł ci pomaga.
A kadry trzeba szkolić, a potem nimi zarządzać. Wakatów mało, księża jakoś długowieczni a niektórych to aż żal na prowincje puszczać jeszcze zacznie aktywizować miejscowych i mu się w głowie przewróci. Lepiej niech w kurii posiedzi prawdziwego pieniądza posmakuje, zaznajomi się, pojeździ po świecie ale nie na misje. Świat to Rzym.
Ludzie na własne życzenie aplikują sobie "narkotyk bóg". Jeśli młodzi odważniej mówią że to głupoty, to i tak zamieniają ten narkotyk na inny. To wszystko powoduje że jest odwieczna walka dealerów. Nawet jeśli kościół przegra kiedyś tą walkę to i tak pozostaje jeszcze kwestia PAŃSTWA. Jesteśmy jeszcze zbyt prymitywni( mówię za siebie....) by egzystować bez pomocy nadzorcy.
|
|
 | | Amol (692 punktów) | > Ludzie na własne życzenie aplikują sobie "narkotyk bóg". Jeśli młodzi odważniej mówią że to głupoty, to i tak zamieniają ten narkotyk na inny. To wszystko powoduje że jest odwieczna walka dealerów. Nawet jeśli kościół przegra kiedyś tą walkę to i tak pozostaje jeszcze kwestia PAŃSTWA. Jesteśmy jeszcze zbyt prymitywni( mówię za siebie....) by egzystować bez pomocy nadzorcy.Masz racje jeszcze do tego nie dojrzeliśmy jako globalne społeczeństwo europejskie.Proces zmian powoli brnie,ale ciągle natrafia na przeszkody tradycji.Musimy przeżyć boga chrześcijaństwo etc. Narkotykiem i remedium na marazm może być np.miłość czy spełnienie zawodowe. Jednak nie można się poddawać,trzeba trwać przy swoim,akceptować rzeczywistość, ale także przeciwstawiać się manipulacji czy bzdurom jakie nam serwują.To nie średniowiecze.I tyle.  Dobranoc
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|