Racjonalista - Strona głównaDo treści
Broń laserowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
31-07-2008 11:41Osko (18 punktów)Broń laserowa
www.eioba.(*)zastosowaniach_broni_laserowej

W owej publikacji stawiane są tezy, iż broń laserowa w niedalekiej przyzłości w bardzo wielkim stopniu zmieni nasze życie, między innymi doprowadzi do przemian ustrojowych. CO o tym sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

@ffe? (3233 punktów)
>www.eioba.(*)zastosowaniach_broni_laserowej
>W owej publikacji stawiane są tezy, iż broń laserowa w niedalekiej przyzłości w bardzo wielkim
>stopniu zmieni nasze życie, między innymi doprowadzi do przemian ustrojowych. CO o tym sądzicie?

Przemiany ustrojowe nie są skutkiem wprowadzania nowych broni, tylko postępu naukowego i i wzrostem komplikacji stosunków społecznych. Nowe bronie są ich efektem, nie przyczyną.
Lasery stosuje się już w wielu dziedzinach techniki, także militarnej. Są to jednak z reguły urządzenia o małej mocy z uwagi na ciężar i wielkość zasilaczy. Próby opisane w linkowanym artykule, prowadzone są już od dawna i na żadna rewelację się tutaj nie zanosi.

A sueno de la razon produce automatica secretaria
31-07-2008 17:43 
 Ocena 3 na 3
Anarchista (2650 punktów)
(zablokowany)
Jeśli jest to prawdziwe pismo urzędowe - to świadczy ono o tym, jakimi rzeczami zajmują się za grube pieniądze nasi urzędnicy...

"Anarchia matką porządku." P. Kropotkin
31-07-2008 23:54 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
>Jeśli jest to prawdziwe pismo urzędowe - to świadczy ono o tym, jakimi rzeczami zajmują się za grube pieniądze nasi urzędnicy...

We Francji żyje człowiek prawie bez mózgu i ma się całkiem nieźle. Obrazowanie medyczne wykazało, że czaszkę prawie całkowicie wypełnia płyn mózgowo-rdzeniowy.
W czaszce zdrowego człowieka znajdują się cztery niewielkie komory, wypełnione płynem. U Francuza były one tak powiększone, że prawie nie było miejsca na mózg. Została mu tylko cienka warstwa komórek mózgowych. Ma żonę, czworo dzieci i pracuje jako urzędnik państwowy - napisali lekarze w piśmie do specjalistycznego pisma medycznego "Lancet".


To wiele wyjaśnia.
01-08-2008 00:15 
 Ocena 1 na 1
IQ955 (2355 punktów)
>To wiele wyjaśnia.
O ile mnie pamięć nie zawodzi - w Finlandii - jakiś urzędnik zmarł przy biurku na zawał (czy coś podobnego), ale fakt ten zauważono dopiero po kilku dniach i to też wyłącznie z powodu niemiłego zapachu dochodzącego z jego pokoju.

Właściwie to jedyny problem z urzędasami jest taki, że mogą mieć wpływ na nasze życie. Gdyby nie to - nie przeszkadzaliby mi. W świetle powyższych faktów można by właściwie wprowadzić jakieś przepisy, że urzędnik może nie mieć mózgu, byle tylko nie wykazywał żadnej aktywności. To mogłoby znacznie ułatwić życie.

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
Stephan (266 punktów)
>Przemiany ustrojowe nie są skutkiem wprowadzania nowych broni, tylko postępu naukowego i i wzrostem komplikacji stosunków społecznych. Nowe bronie są ich efektem, nie przyczyną.

A pfff, sie marksista odezwał. Przeca każdy wie, że to żydy i masony wespół z iluminatami zmieniają stosunki społeczne i rozdają nowe pukawki wedle uznania.
exeqtor (359 punktów)
Główna zaleta tej broni to nieskończony zasięg
Co do wprowadzenia broni np. do użytku wojskowego na polach walki to bedzie się to sporo miało co do morali na polu bitwy. Otórz wiele broni powoduje powszechną panikę na polu walki, każdy liczy się z konsekwencjami, dlatego też wiele broni takich jak miotacze ognia i bomby termobaryczne zostały wycofane ugodowo. Czasami nawet sposób zabijania musi mieć pewne normy moralne choć sama wojna to konflikt bezradności umysłowej i prymitywnego naturalnego zachowania ignorancji. Ostatnio w TV widziałem tarczę obronną na bazie lasera niszczącą rakiety, w serwisach YT mozna znaleść filmy działania tego użądzenia.

Im bardziej staramy sie zapobiegać, chronić tym wiekszą presją oddziałujemy na potencjalnego wroga, napędzając dalej maszyne, tworząc obłęd, psychozę zagrożenia. Wielce odpychające dla mnie to działanie.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365