Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przenoszenie wypowiedzi do działu: ośla ławka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
12-05-2010 14:46pavvel (8272 punktów)Przenoszenie wypowiedzi do działu: ośla ławka
Ocena 10 na 10
Mam pytanie - czy regulamin jest już całkowicie nieważny?
Czy w tej chwili o wszystkim decyduje widzimisię moderatorów?

Jeżeli nie, to proszę szanowną moderację o wyjaśnienie jakie punkty regulaminu zostały złamane przez autorów poniższych wypowiedzi i na jakiej podstawie zostały one przeniesione do oślej ławki:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327938

www.racjonalista.pl/forum.php/s,328119

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327678

Na początek wystarczy, coby szanownej moderacji za bardzo nie przeciążać.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

(Alicja)Duda (25557 punktów)

§ 14. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku, zrozumiała dla innych uczestników.
12-05-2010 17:24 
 Ocena 9 na 9
pavvel (8272 punktów)

Dobre. Naprawdę doceniam poczucie humoru.
A że moje trochę inne jest, to składam wniosek żeby hurtem tak z pół forum na oślą ławkę przenieść.
Żeby sprawiedliwie było.





EDIT: No chyba, że ktoś czegoś nie rozumie - jeżeli tylko o to chodzi, to myśle, że mogę wytłumaczyć.
Adamiak (36436 punktów)
>Na początek wystarczy, coby szanownej moderacji za bardzo nie przeciążać.

   Ale ja się dociepnę, bo przeciążanie moderacji jest od dawna moją specjalnością:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,327549
www.racjonalista.pl/forum.php/s,327051
www.racjonalista.pl/forum.php/s,327514

   Gwoli wyjaśnienia dodam, iż przypuszczalnie wszystkie powyższe zostały przeniesione za obrazę "uczuć moderatorskich" - o jakiego moderatora chodzi, to zostawiam w domysłach Szanownych Forumanów/anek.
12-05-2010 19:45 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)
> przypuszczalnie wszystkie powyższe zostały przeniesione za obrazę "uczuć moderatorskich"

To się nie postarali selekcjonując. Bardziej nadające się widziałem.

A w ogóle, to który to paragraf?
12-05-2010 20:02 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>To się nie postarali selekcjonując. Bardziej nadające się widziałem.

   

>A w ogóle, to który to paragraf?
   22.
13-05-2010 09:28Nie na temat 
placownik (17853 punktów)

>   Ale ja się dociepnę, bo przeciążanie moderacji jest od dawna moją specjalnością:

   A od niedawna niemal wyłączną. I dobrze. Inni mogą trochę odetchnąć.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
pavvel (8272 punktów)
I kolejne pytanie. Który z wielce szanownych moderatorów tę głupotę popełnił?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,328868#w328921

Że niby nie na temat? Jest taki guzik w wątku do zaznaczania na szaro.
Można było autora wątku poprosić i myślę, że by zaznaczył.

Zresztą, od kiedy to za odpowiedzi nie na temat na oślej się ląduje?

A może któryś z modów zechce znów parę łamańców logicznych wykonać i nie tylko przyznać się do czynu, ale i jeszcze go uzasadnić?

Bo na przywrócenie wypowiedzi na ich pierwotne miejsce i choćby zwykłe przepraszam to Piotrek_84 z prof.Grabowską liczyć raczej nie mogą...


Ciągle czekam na odpowiedź
14-05-2010 23:48 
 Ocena-2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
§ 14. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku, zrozumiała dla innych uczestników.
Sami dopominaliście się o szybkie działania moderacji. W jaki sposób moderacja ma usuwać trolla skoro trollują starzy użytkownicy?
15-05-2010 11:29 
 Ocena 4 na 4
pavvel (8272 punktów)
Moim podstawowym pytaniem było kto to zrobił.

A jeżeli chodzi o to dlaczego, to

> § 14. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku, zrozumiała dla innych uczestników.

na ten "argument" już odpowiedziałem, więc może prosiłbym o wypowiedź moda, który będzie miał coś więcej do powiedzenia w tej sprawie. Jeżeli będzie miał.


Ciągle czekam na odpowiedź
20-05-2010 18:13 
 0 na 6
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
W jaki sposób moderacja ma usuwać trolla skoro trollują starzy użytkownicy?

Alicjo, dawanie wyrazu własnemu niezadowoleniu, to nie jest trollowanie.
Moderacja nie ma usuwać trolla, tylko skłonić tego kto trolluje, do zaprzestania praktyk nie służących swobodnej wymianie poglądów na forum.

Widzę, że coraz bardziej potrzeba wyjaśnić termin trollowania. Ostra krytyka nim w każdym razie nie jest.

Uważam (może błędnie), że jest minimalny postęp w traktowaniu użytkowników forum przez moderację. Oburzenie części starej gwardii wynika być może z prób przywrócenia zachwianej mocno równości w traktowaniu, a może tylko z rozgrywek personalnych, nie wnikam.
Starajcie się konsekwentnie stosować prawo, nie wyrzucajcie na dłużej niż na kilka dni, a przede wszystkim mówcie jasno na jakiej podstawie i czego żądacie od osób które upominacie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
15-05-2010 13:17 
 0 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>A może któryś z modów zechce znów parę łamańców logicznych wykonać i nie tylko przyznać się do czynu, ale i jeszcze go uzasadnić?
Wypowiedź o którą Ci chodzi akurat ja wysłałam na oślą ławkę ( i parę innych też), w ramach porządkowania forum.
Moderatorzy nie mogą zaznaczać na szaro, mogą: skasować, wysłać na oślą ławkę, lub zablokować.
Skasowanie wypowiedzi jest ostatecznością, blokada też temu nie służy, pozostała ośla ławka. Można czytać, można kontynuować dyskusję a nie zaśmieca wątku.
15-05-2010 13:29 
 Ocena 8 na 8
pavvel (8272 punktów)
Piotr nie uznał, że to zaśmieca jego wątek, ale Alicja Duda uznała.
Nieładnie to wygląda gdy moderator jest sędzią we własnej sprawie, ale przyjmuję odpowiedź do wiadomości.

Ze swojej strony dodam, że to przenoszenie na oślą ławkę porządkowaniu forum w żaden sposób nie służy. Ale to jakby Wasz (moderatorów), a nie mój problem.

Ciągle czekam na odpowiedź
15-05-2010 15:21 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Wypowiedź o którą Ci chodzi akurat ja wysłałam na oślą ławkę ( i parę innych też), w ramach porządkowania forum.

   Czy te:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,327549
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,327051
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,327514
   ... też zaliczysz do swoich "paru innych"? Jeśli tak, to co ci one na forum uporządkowały?
15-05-2010 16:07 
 Ocena 9 na 9
Chlodwig (10939 punktów)

>Moderatorzy nie mogą zaznaczać na szaro, mogą: skasować, wysłać na oślą ławkę, lub zablokować.
>Skasowanie wypowiedzi jest ostatecznością, blokada też temu nie służy, pozostała ośla ławka. Można czytać, można kontynuować dyskusję a nie zaśmieca wątku.

To powinien decydować czy wypowiedź zaśmieca jego wątek czy nie. On jest od zaszarzania, lub wycinania postów nie pasujących do jego(podkreślam-jego) wątku. Moderacja jest od łamania prawa i ciężkich przewinień względem regulaminu.
15-05-2010 16:15 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)
> Moderacja jest od łamania prawa i ciężkich przewinień względem regulaminu.

Też ostatnio odnoszę takie wrażenie. Jednak moderatorom zawsze więcej uchodzi na sucho

Ciągle czekam na odpowiedź
15-05-2010 16:38 
 Ocena 1 na 3
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>To powinien decydować czy wypowiedź zaśmieca jego wątek czy nie. On jest od zaszarzania, lub wycinania postów nie pasujących do jego(podkreślam-jego) wątku.
Taka była dotychczasowa praktyka, niestety część użytkowników nie mając nic do powiedzenia na temat poruszany w wątku, sprowadzała wszelką dyskusję do absurdu.
Było to przyczyną wielu krytycznych uwag w kierunku moderacji.
Obecnie staramy się przywrócić porządek i dyskusje nie na temat będą przenoszone na oślą ławkę.
15-05-2010 19:19 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>Obecnie staramy się przywrócić porządek i dyskusje nie na temat będą przenoszone na oślą ławkę.

   Kto będzie oceniał, czy na temat?
   Bo chyba nie (Alicja)Duda (moderator)...? ...
15-05-2010 19:27 
 Ocena 5 na 5
pavvel (8272 punktów)
Jak doczekam się odpowiedzi na moją obecną stopkę, to natychmiast ją zmieniam.

Na taką:


Najciekawsze wypowiedzi tylko tutaj

Ale na razie po staremu:


Ciągle czekam na odpowiedź
15-05-2010 22:58 
 Ocena 7 na 7
Chlodwig (10939 punktów)
>>To powinien decydować czy wypowiedź zaśmieca jego wątek czy nie. On jest od zaszarzania, lub wycinania postów nie pasujących do jego(podkreślam-jego) wątku.
>Taka była dotychczasowa praktyka, niestety część użytkowników nie mając nic do powiedzenia na temat poruszany w wątku, sprowadzała wszelką dyskusję do absurdu.
>Było to przyczyną wielu krytycznych uwag w kierunku moderacji.
>Obecnie staramy się przywrócić porządek i dyskusje nie na temat będą przenoszone na oślą ławkę.

Moderacja powinna przenosić/wycinać posty tylko na prośbę autora wątku. Takie działania podejmowane z własnej woli, są dla mnie nadużyciem. a może autor wątku lubi dygresje?
15-05-2010 23:05 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>Moderacja powinna przenosić/wycinać posty tylko na prośbę autora wątku. Takie działania podejmowane z własnej woli, są dla mnie nadużyciem.
   Mam podobne odczucia.

>... a może autor wątku lubi dygresje?
   Ale fobijki moderatorów z łapanki ważniejsze.
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Mam pytanie - czy regulamin jest już całkowicie nieważny?

Bystry jesteś.


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365