 |
"mnożą się kolejne dowody" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-03-2011 14:57 | neurosurgery (2484 punktów) | "mnożą się kolejne dowody"
10 na 10 | Mnożą się te dowody, aj mnożą! Ale moment... jakie dowody? Ano, pozwolę sobie zacytować ze strony zbawienie.com : "Ewolucję jak nie było, tak nie ma a mnożą się kolejne dowody, że to jednak Bóg stworzył Wszechświat, Ziemią oraz człowieka." Nie byłem świadom, że istnieje taki twór w sieci, aż do dzisiaj, kiedy to rhotax7 podzielił się z Nami swoimi źródłami.  Chciałem się odnieść do jednego z podanych tam filmików: www.youtub(*)5gmioo&feature=player_embedded , gdzie (ku uciesze Kowalskiej) podobno: "Dawkins jest zapędzony w kozi róg niemal każdym pytaniem a bezsens jego wypowiedzi ukazuje nam jasno i wyraźnie, że Dawkins praktycznie nic nie wie, ale stara się przed nami ukryć Boga i za tę ohydną pracę otrzymuje solidne wynagrodzenie." No tak, głupi ten Dawkins, bo nie wie dokładnie w jaki sposób wzięło swój początek życie. A przecież trzyliterowe słowo na "B" tak wiele by wyjaśniło! I oczywiście podkreślenie, że Dawkins nawet w kosmitów uwierzy, ale w bogów absolutnie nie. Tylko, że pan Stein nie raczył już skomentować tego, że ci kosmici musieliby według Dawkinsa powstać w procesie przypominającym darwinowską ewolucję. Podsumuję to komentarzem z YT do tego filmu: "Problem w tym jest taki, że nauki o nieistnieniu Boga są nieprawdziwe, a nauka o Bogu jest prawdą." - AMEN | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | rhotax7 (3947 punktów) | W uzupełnieniu wątku Neurosurgery zamieszczam link do strony głównej z menu tej wspaniałej strony osiągającej doskonałość w religijnym obłędzie. www.zbawienie.com/index.htmlGorąco pozdrawiam wszystkich Racjonalistów.
|
|
 | 3 na 3 Bill Kilgore (3086 punktów) (zablokowany) | "(...)Obecnie kościół katolicki jest organizacją sprawującą magiczną kontrolę nad duszami swoich wiernych. Wierni są tylko owcami które się regularnie strzyże. Jedynym celem tej struktury jest gromadzenie (kradzież) energii i oddawanie się praktykom pieczętowania ludzi (...)."
Mango mi zzieleniało i cukinia pękła od tych... tych... tych dubów smalonych, kocupałów, dardaneli schizoidalnych, pokrętnych imbecylizmów gałgańskich!
Teraz znów muszę siać, siać, siać...
Następnym razem ostrzegać rzetelnie, że link ma siłę rażenia baterii p-panc!
Fabricati Diem, Pvnc!
|
|
 | 6 na 6 | MarcinK (9189 punktów) |
> www.zbawienie.com/index.htmlTa strona naprawdę jest świetna. Szczególnie przypadł mi do gustu link: www.zbawienie.com/prawdziwa-religia.htmW nim czytamy: Cytat:Która religia jest prawdziwa?
Wielu ludzi ciągle nurtuje to niezwykle ważne pytanie.
Problem nie jest łatwy do rozwiązania, ponieważ wymaga on wiele wysiłku i czasu, aby sprawdzić wiele doktryn i nauk, oraz zadecydować, czy dana religia spełnia wszystkie wymagania biblijne religii prawdziwej.
Istnieją dwa zasadnicze elementy wskazujące na to, czy dana religia może być prawdziwą.
* 1. Religia posiada udokumentowane cudami Boże pełnomocnictwo i upoważnienie. * 2. Religia jest w całkowitej harmonii z wszystkimi naukami Biblii.
Co zaś do biblii: Cytat:Żadna z pozostałych światowych religii, poza Judaizmem i Chrześcijaństwem nie posiada solidnego fundamentu, jakim jest potwierdzona przez naukę oraz archeologię Biblia, czyli Słowo Boże. Zaś Niezbędne wymagania dla czystej doktrynalnie grupy religijnej to min: Cytat:Czy ujawnia się szatańskie pułapki, jak muzyka, rock, filmy horroru, okultyzmu i seksu? Uff, wreszcie wszystkie wątpliwości rozwiane
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >W uzupełnieniu wątku Neurosurgery zamieszczam link do strony głównej z menu tej wspaniałej strony osiągającej doskonałość w religijnym obłędzie.
Dlaczego promujecie tutaj takie przykre strony? Nie podoba mi się to.
|
|
|  | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) |
>Dlaczego promujecie tutaj takie przykre strony? Nie podoba mi się to. Ona nie jest przykra, ona jest śmieszna. Chociaż z drugiej strony masz słuszność - to przykre, że istnieją ludzie, którzy wierzą w takie... no, w takie rzeczy.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
7 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Chciałem się odnieść do jednego z podanych tam filmików:> www.youtub(*)5gmioo&feature=player_embedded , gdzie (ku uciesze Kowalskiej)> podobno:> "Dawkins jest zapędzony w kozi róg niemal każdym pytaniem a bezsens jego wypowiedzi ukazuje nam> jasno i wyraźnie, że Dawkins praktycznie nic nie wie, ale stara się przed nami ukryć Boga i za tę> ohydną pracę otrzymuje solidne wynagrodzenie."Fragment tego filmu swego czasu Vancalar na Forum zamieścił - jak najpoważniej zresztą. Hej, były jaja, były! Łza się w oku kręci... 
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
 | 3 na 3 | rhotax7 (3947 punktów) | Jesteście niewyobrażalni (cała Racjo brygada) skopiowałem ten wątek i będę czytał na imprach fragmenty-popłakałem się ze śmiechu. A post Adamiaka (rysunkowy)- the best.
|
|
|  | 1 na 1 | neurosurgery (2484 punktów) | > Jesteście niewyobrażalni (cała Racjo brygada)Jeszcze mnie wtedy tutaj nie było, gdy ta dyskusja była toczona, ale muszę przyznać, że to naprawdę świetne forum. Wiele indywidualności i wiele rozrywki.
|
|
| |  | 3 na 3 | rhotax7 (3947 punktów) | Mnie też nie było. Nawet jak zateizujemy świat kiedyś to proponuję trochę wierzących zostawić to kopalnia śmiechu i rozrywki intelektualnej. A zbijanie ich argumentów to dobre ćwiczenie intelektu i sprawdzian własnej wiedzy.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Sylwek (15472 punktów) |
>Nawet jak zateizujemy świat kiedyś to proponuję trochę wierzących zostawić to kopalnia śmiechu i rozrywki intelektualnej.
Uhuhu, powszechną szczęśliwość też wprowadzicie? No i kto to "wy" właściwie jesteście?
|
|
|  | 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Jesteście niewyobrażalni (cała Racjo brygada)Wielka szkoda, że od tamtych czasów niektórzy (m.in. Adamiak, Autografka, awitu i placownik) z Forum zniknęli. Brak mi ich bardzo. 
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
| |  | 5 na 5 | liliac (147340 punktów) | >Wielka szkoda, że od tamtych czasów niektórzy (m.in. Adamiak, Autografka, awitu i placownik) z Forum zniknęli. > Brak mi ich bardzo.
Nie tylko tobie.
|
|
| |  | 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Dlatego trzeba pisać na priva i nawiązywać kontakty osobiste i maile do wielkich mieć by móc ich przywołać i poprosić o interwencję i wsparcie. A jeśli zanikają zapytać- dlaczego? Jest nas nie za wielu i jesteśmy ginącym gatunkiem a i zagrożonym--spaleniem na stosie przez wierzących.
|
|
| | |  | 2 na 2 |
| | | |  | 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Czytałem wpis pod filmem. Ktoś proponuje reaktywację forum zbawienie.com mam nadzieję że autor się zgodzi.
|
|
| | | |  | | Piotr Felstau (492 punktów) | Mój laptop nie jest wodoodporny ..., a właśnie zaplułem się ze śmiechu.
|
|
| |  | | immune.ltd (1783 punktów) | >Brak mi ich bardzo. Zniknęli dlaczego ?
|
|
 | 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52276 punktów) |
> Fragment tego filmu swego czasu Vancalar na Forum zamieścił - jak najpoważniej zresztą.> Hej, były jaja, były! Łza się w oku kręci... No cóż, młodzi jesteście. Ja patrzyłem na ten filmik z przerażeniem. Potęga głupoty i fanatyzmu religijnego jest bardzo bliska stosów. Podziwiam, ale zarazem współczuję Dawkinsowi, że chce mu się prowadzić tak nieuczciwą rozmowę z fideistą. Oni wszyscy są święcie przekonani, że tylko nasza zła wola nie pozwala nam na przyznanie im oczywistej Prawdy, w której są posiadaniu. Niektórzy wpadają na nasze forum, aby nam to uświadomić. Dokonać jedynie słusznej ewangelizacji, głęboko błądzących ateistów. Pozdrowienia dla wszystkich bezbożników. Trzymajmy się! @@@ .
|
|
2 na 2 | Amol (692 punktów) |
> "Problem w tym jest taki, że nauki o nieistnieniu Boga są nieprawdziwe, a nauka o Bogu jest> prawdą." - AMEN  Przecież nie ma żadnych dowodów, na istnienie boga chrześcijan, ale dalej zaparte tkwią w niepewnym. Oni doznali Jego obecności!!! Ludzie chorzy psychicznie. Teoria ewolucji to bzdura, dobór naturalny to bzdura? Jest tyle wykopalisk, znana już Lucy, ale nie ma żadnych dowodów, malowidła na ścianach jaskini w Lascaux, ale świat ma 6000 lat!!! Ciekawe jak w jego mniemaniu wygląda wolna nauka? Przyjmijmy dogmaty, że bóg stworzył świat, człowieka, wszystko pochodzi od boga. Naukowcy odkrywając nowe technologie, czy tłumacząc nowe procesy mają napomknąć, że to wszystko twór boga i to jego plan? To istna dyktatura. Zasiania ziarna niepewności, manipulacja i pseudonauka, teorie spiskowe, jedyna słuszna doktryna, to ich sposób na pozyskiwanie zwolenników.
|
|
 | 1 na 1 | neurosurgery (2484 punktów) | > Ludzie chorzy psychicznie.Zwróć uwagę, że drugi, trzeci, czwarty czy dziesiąty Jezus Chrystus może chodzić, głosić i nawracać. Ludzie dają na to przyzwolenie, ale gdy powiesz, że jesteś ateistą  to w społeczeństwie 'czysto' katolickim nie masz życia. Niektórzy, gdyby było to możliwe, złapaliby za widły i odprowadzili takiego delikwenta na stos przygotowany na rynku...
|
|
|  | 2 na 2 | Ania... (14138 punktów) | > > Ludzie chorzy psychicznie.> Zwróć uwagę, że drugi, trzeci, czwarty czy dziesiąty Jezus Chrystus może chodzić, głosić i nawracać. Ludzie dają na to przyzwolenie, ale gdy powiesz, że jesteś ateistą to w społeczeństwie 'czysto' katolickim nie masz życia. Niektórzy, gdyby było to możliwe, złapaliby za widły i odprowadzili takiego delikwenta na stos przygotowany na rynku...Bo każdy musi w coś wierzyć. Łatwiej im zrozumieć osobę wierzącą, chociaż inaczej, zawsze mogą tłumaczyć sbie, że coś źle zrozumiała ta osoba, ale jest blisko. A nie wierzyć w żadnego boga - jak to, przecież to zło wcielone. Sporo winy jest też w micie, który jest nam wmawiany - że to religia jest źródłem moralności.
|
|
4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52276 punktów) | . "Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie, dla was to igraszka, nam idzie o życie!"Tak, jak zawsze proponuję wyjście od definicji abyśmy razem rozumieli o czym mowa. BÓG - "BYT ABSOLUTNY, TRÓJOSOBOWY, NIEOGRANICZONY POD WZGLĘDEM ISTNIENIA I DZIAŁANIA".
Filozofia już od wieków trudzi się nad stworzeniem najbardziej adekwatnej definicji Boga. Okazuje się jednak, że Boga jako Nieograniczoną Rzeczywistość w pełni adekwatnie zdefiniować się nie da. Rzeczywistość ta jako nieograniczona tak bardzo przerasta ludzkie pojęcie, że nie podobna jej objąć choćby przybliżonym określeniem. Każda więc definicja Boga będzie z natury rzeczy określeniem bardzo uproszczonym, a więc tylko w pewnym stopniu przybliżającym nam ową Nieograniczoną Rzeczywistość.Więc jak widzimy Bóg wymyka się wszelkiej definicji. Bytem jest zaś wszystko o czym możemy pomyśleć, że istnieje. Byt konieczny - w odróżnieniu od bytu przygodnego byt niepodlegający przyczynom oraz taki, który nie może nie istnieć (analogicznie byt przygodny istnieć nie musi ale może). Jako że zjawiska takie jak czas nie dotyczą bytu koniecznego, nie można powiedzieć o jego początku lub końcu. Zakłada się, że byt konieczny może być tylko jeden. Bytem takim miałby być, według teistów, Bóg, istniejący samoistnie i będący przyczyną wszelkich innych bytów. Byt konieczny urealnia przez stwarzanie istnienia pochodne. Koncepcja bytu koniecznego posłużyła św. Tomaszowi z Akwinu do konstrukcji trzeciej drogi mającej dowodzić istnienia Boga:
Trzecią drogę wskazuje byt przygodny i konieczny. Oto ona: Stwierdzamy na świecie rzeczy, które mogą być i nie być. Widzimy, jak jedne powstają, a inne zanikają, co świadczy o tym, że mogą być i nie być. Otóż nie do pomyślenia jest, by wszystkie takiego typu rzeczy zawsze istniały. Czemu? Bo co może nie istnieć, niekiedy faktycznie nie istnieje; jeśli przeto wszystko może nie istnieć, to ongiś nic nie istniało ze świata; a jeśli to prawda, to i dziś nic by nie istniało; co bowiem nie istnieje, nie zacznie istnieć inaczej, jak tylko dzięki temu, co już jest; gdyby więc nic nie istniało, zaistnienie czegokolwiek byłoby niemożliwe; w takim razie i dziś nic by nie istniało, co jest oczywistym fałszem. Nie wszystkie więc byty są jedynie przygodne, ale między nimi musi istnieć byt konieczny. Wszelki zaś byt konieczny albo ma przyczynę swojej konieczności skądinąd, albo nie ma; nie do pomyślenia jest, by ten łańcuch bytów koniecznych, mających przyczynę swojej konieczności skądinąd, ciągnął się w nieskończoność, podobnie zresztą jak i łańcuch przyczyn sprawczych, co wyżej udowodniono. Musimy więc uznać istnienie czegoś, co jest konieczne samo w sobie, nie ma przyczyny swej konieczności gdzie indziej, a jest przyczyną konieczności dla innych, a to wszyscy nazywają Bogiem. (Suma Teologiczna I, 1,4)Dokładnie po przeczytaniu tych filozoficzno-teologicznych dywagacji czuję się zapędzonym w kozi róg i nie widzę sensu dyskusji z fideistami. I muszę się zgodzić, z poniższym cytatem: > "Problem w tym jest taki, że nauki o nieistnieniu Boga są nieprawdziwe, a nauka o Bogu jest prawdą." - AMEN  I ze starą prawdą, że z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.> "Dawkins jest zapędzony w kozi róg niemal każdym pytaniem a bezsens jego wypowiedzi ukazuje nam jasno i wyraźnie, że Dawkins praktycznie nic nie wie, ale stara się przed nami ukryć Boga i za tę ohydną pracę otrzymuje solidne wynagrodzenie."Oj boli ich ten Dawkins, oj boli. Trafił w samo sedno, mimo że, tak niewiele nowego w "Bogu urojonym" powiedział. @@@ .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|