Nie wiem czy jest sens się bawić w ściąganie pojedynczych utworów. Ja wszystko pobieram z www.darkwarez.pl. Jest to forum z linkami do plików, które znajdują się na rapidshare i innych podobnych stronach. Czy to jest legalne ? Zasada w prawie autorskim jest taka: utwory (w tym muzykę) można kopiować i wymieniać się nimi w gronie rodziny i bliskich znajomych. Można też je nagrywać - jak nadaje w radiu trójka, możemy włączyć "rec". Jak nadają coś w tv - uruchamiamy video, dvd czy inny recorder. Oczywiste i instynktowne, prawda? Obecnie nie ma przepisu który inaczej traktowałby Internet - jeśli coś jest w Internecie, możemy teoretycznie z niego korzystać, tak jak z radia czy tv - innymi słowy możemy ściągnąć sobie film czy mp3. Cała ta konstrukcja nazywa się dozwolonym użytkiem prywatnym (osobistym) (art. 23 prawa autorskiego). Pozdrawiam
Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
|