Cytat:Do tego ataku doszło w sobotę około godziny 22. W synagodze znajdowało się wtedy około 20 osób, uczestniczących w wieczornej modlitwie. Nikomu nic się nie stało. Ze względu na padający deszcz obrzucenie synagogi butelkami zapalającymi nie spowodowało pożaru.
Tożsamość napastników nie jest na razie znana. Policja cały czas pilnuje synagogi i analizuje potencjalne zagrożenie dla społeczności żydowskiej w Goeteborgu. fakty.inte(*)agoge-w-goeteborgu,nId,2475693Zastanawia mnie jakie byłyby reakcję światowych mediów, gdyby choć jedno takie wydarzenie, jeden jedyny raz kiedyś wydarzyło się w Polsce? Skowyt, jęk, wrzask, szczekanie pewnie większe niż jak Trump wygrał wybory w USA (abstrahując już od tego kim się okazał w praktyce, szczególnie w świetle jego ostatnich decyzji). Anyway, na zachodzie Europy co tydzień są jakieś jaja, burdy, zamieszki, jakieś strefy no-go. Ktoś wie o co chodzi i czemu KE się nie dopieprza do tych krajów? |