Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ośli hurt

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
12-06-2010 17:52Adamiak (36436 punktów)Ośli hurt
Ocena 5 na 7
   Nie napiszę, że problem który tym wątkiem chcę poruszyć spędza mi sen z powiek, bo się brzydzę kłamstwem, no i kłamstwo to grzech, ale jest dość ważną kwestią w kontekście mojego, forumowego uczestnictwa.

   Otóż od pewnego czasu zastanawiam się nad pracą moderatorów tego forum, a raczej nad jej spektakularnymi bąkami odzywającymi się brzydkim echem w moim małym, acz niewinnym rozumku.

   Chodzi o decyzje dotyczące udzielania ostrzeżeń lub ich braku w sytuacjach, które aż się proszą o zupełnie inną reakcję, oraz ostatnie przypadki prawie-hurtowego przenoszenia do Oślej Ławki wpisów stanowiących (wg. niektórych) potencjalną groźbę pyskówki... Hihihi.

   Służę adresami moich ostatnich obrazoburczych, świętokradczych i zagrażających świętemu porządkowi forumowemu, wpisów:
    Się dorzucam.
    Nie mam żadnych biblijek, czekam na obiad.
    To próbuj, razem ze stanikiem 121, spółka racjonalistów z Koziej Wólki.

   W związku z powyższym mam pytanie: jakie są prawa, obowiązki i przywileje moderatora forum Racjonalista.pl, oraz pod którą budką organizowana jest łapan..., , oraz jakie są kryteria werbun... ... Jakie są kryteria nadawania statusu moderatora tegoż forum?

   Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy kompensującym swoje deficyty emocjonalne?


Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu! Lec(?)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)Odp: Ośli hurt.
Podnosisz krzyk na zasadzie: a u was Murzynów biją!
Kolegium nie jest wszechwiedzące ani nieomylne, czasem coś przeoczymy czasem coś źle ocenimy. Jako stały bywalec, powinieneś tym bardziej wykazać się kulturą słowa a nie odzywkami na poziomie podstawówki.
Jeżeli wiesz o przypadkach wymagających moderacji, a ich nam nie zgłosiłaś, to niestety - acta probant se ipsa - bo przecież qui tacet, consentire videtur.

>   Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy kompensującym swoje deficyty emocjonalne?
Nie wystarczy, konieczne jest jeszcze, aby nie być cynicznym i złośliwym.
12-06-2010 18:39 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Podnosisz krzyk na zasadzie: a u was murzynów biją!
   Rozwiń to porównanie, bo na razie postrzegam jako "ni przypiął, ni wypiął".

>Jako stały bywalec, powinieneś tym bardziej wykazać się kulturą słowa a nie odzywkami na poziomie podstawówki.
   Do jakich słów pijesz?
   Bo pytanie: "co ci się nie podoba w poziomie podstawówki" mógłbyś uznać za kokieterię - tylko jej dyplomem się szczycę.

>Jeżeli wiesz o przypadkach wymagających moderacji, a ich nam nie zgłosiłaś, to niestety - acta probant se ipsa - bo przecież qui tacet, consentire videtur.
   Nie rejestruję dziesiątków swoich, pozostających bez echa, zgłoszeń o łamanie regulaminu kaleczeniem języka polskiego.

   Jeśli masz chwilkę czasu, to zerknij do wątków w których moderatorzy biorą czynny udział, bez śladowej reakcji na pokaleczone wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu, na które między innymi sami, osobiście, własnoklawiaturnie i własnopaluchowo odpowiadają.

>Nie wystarczy, konieczne jest jeszcze, aby nie być cynicznym...
   To mam szansę...

>... i złośliwym.
   ... a raczej miałem.

PS
   W ostatniej chwili przypomniałem sobie: co w sprawie kretyńskich kryteriów przenoszenia wpisów do Oślej Ławki, no i z tym werb... Z tymi nominacjami?


Nic bardziej nie przypomina cynizmu, niż jasność widzenia.
webmaster (moderator)
>   Jeśli masz chwilkę czasu, to zerknij do wątków w których moderatorzy biorą czynny udział, bez śladowej reakcji na pokaleczone wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu,
Za uporczywe łamanie §10 sankcja jest przewidziana w §30. Jest to zupełnie inny kaliber niż obrażanie innych, powiedziałbym, że najmniejszy z wymienionych w regulaminie.

>   W ostatniej chwili przypomniałem sobie: co w sprawie kretyńskich kryteriów przenoszenia wpisów do Oślej Ławki, no i z tym werb...
Kryteria są dobre - nie muszę dodawać, co tam było kretyńskie.
13-06-2010 22:02 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Za uporczywe łamanie §10 sankcja jest przewidziana w §30. Jest to zupełnie inny kaliber niż obrażanie innych, powiedziałbym, że najmniejszy z wymienionych w regulaminie.
   Więc może czas opublikować listę gradacji ważności paragrafów, bo ten akurat punkt regulaminu był (jest?) dla mnie jednym ze znaczących przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w forum.
   Jeśli sama Derekcja lekceważy wybiórczo punkty regulaminu, to chciałbym mieć informację o ich priorytetach, może być w formie rankingu.

>>   ... co w sprawie kretyńskich kryteriów przenoszenia wpisów do Oślej Ławki...
>Kryteria są dobre - nie muszę dodawać, co tam było kretyńskie.
   Jasne, że nie musisz, tak, jak ja nie muszę dodawać dla kogo są dobre. I to też koniunkturalnie.
webmaster (moderator)
>   Więc może czas opublikować listę gradacji ważności paragrafów, bo ten akurat punkt regulaminu był (jest?) dla mnie jednym ze znaczących przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w forum.
Znów cynizm, a wystarczy pomyśleć. Nie zbanujemy nikogo za jeden ortograf, trzeba by uporczywie łamać ten punkt, aby na to zasłużyć. A w przypadku niektórych innych punktów wystarczy jedno wykroczenie i w tym sensie jest ów kaliber.
13-06-2010 23:16 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>... wystarczy pomyśleć. Nie zbanujemy nikogo za jeden ortograf, trzeba by uporczywie łamać ten punkt, aby na to zasłużyć.
   Teraz jeszcze mi pokaż gdzie ja piszę o banowaniu za błędy ort.?
   Do takiego szukania nawet myślenie nie jest potrzebne.

>A w przypadku niektórych innych punktów wystarczy jedno wykroczenie i w tym sensie jest ów kaliber.
   Czyli za łamanie paragrafu o ortografii już nie ma sankcji w postaci choćby upomnień, ostrzeżeń? To po cholerę ten wpis? Znaczy, część regulaminu jest koncertem życzeń?

>Znów cynizm...

    Nic bardziej nie przypomina cynizmu, niż jasność widzenia.
webmaster (moderator)
>   Teraz jeszcze mi pokaż gdzie ja piszę o banowaniu za błędy ort.?
Sam pisałeś: "wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu", a za łamanie regulaminu jest ban.

>   Czyli za łamanie paragrafu o ortografii już nie ma sankcji w postaci choćby upomnień, ostrzeżeń?
Przecież właśnie tłumaczę, że są, tyle że łagodniejsze. Jak sobie poradzimy z chamstwem, to z pewnością skrupulatniej zajmiemy się i tym aspektem.
14-06-2010 10:54 
 Ocena 3 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>>   Teraz jeszcze mi pokaż gdzie ja piszę o banowaniu za błędy ort.?
>Sam pisałeś: "wpisy łamiące punkt "e" § 10 regulaminu", a za łamanie regulaminu jest ban.
   Aha.

>>   Czyli za łamanie paragrafu o ortografii już nie ma sankcji w postaci choćby upomnień, ostrzeżeń?
>Przecież właśnie tłumaczę, że są, tyle że łagodniejsze.
   Aha, a to wytłuszczone wyżej, to chochlik klawiszowy?
   Bo, że były, i łagodniejsze, to ja wiem, tylko ty kręcisz jak zepsuty karuzel.

>Jak sobie poradzimy z chamstwem...
   Macie zamiar zamknąć forum?

>... to z pewnością skrupulatniej zajmiemy się i tym aspektem.
   I dalej tym samym, subtelnym kafarem będziecie wybijali chęci do pyskówek?

    Erste Klasse - szepnął z nabożnym szacunkiem pewien drwal, poczęstowany papierosem "Marlboro" w kultowym filmie o drzewie.
- Przepraszam, że biorę palcami - zasumitował się, wstydliwym uśmiechem pokrywając zmieszanie.


   No tak, ale on chociaż wiedział, że palcami.

Edycja.
    Webmaster, minus od ciebie w tej sprawie liczy się jak sto plusów!!!

   Wiedziałem, że jeden dzień ci nie wystarczy na ostudzenie emocji.

12-06-2010 21:15 
 Ocena 5 na 5
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>   Nie rejestruję dziesiątków swoich, pozostających bez echa, zgłoszeń o łamanie regulaminu kaleczeniem języka polskiego.
>   Jeśli masz chwilkę czasu, [...].

   Jaki piękny pleonazm! Mam nadzieję, że teraz, kiedy już nie pozostał bez echa, a nawet (mi) się nim odbił, zgłosisz ten błąd moderacji i zażądasz dla siebie bana za ranienie języka polskiego.


Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
13-06-2010 21:49 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   Jeśli masz chwilkę czasu, [...].
>    Jaki piękny pleonazm!

   Wiedziałem, że ktoś się tego uczepi.
   Jeśli napisałbym, że jedynie sprawdzałem Twoją czujność, to i tak byś mi nie uwierzył?
   I nie byłoby to złe wyjście.

>Mam nadzieję, że teraz, kiedy już nie pozostał bez echa, a nawet (mi) się nim odbił, zgłosisz ten błąd moderacji i zażądasz dla siebie bana za ranienie języka polskiego.
   Może bym i zażądał, ale przed Twoją edycją tekstu.
   I nie bana, tylko wyjaśnień.
12-06-2010 19:23 
 Ocena-2 na 2
stanik121 (102 punktów)
>Podnosisz krzyk na zasadzie: a u was murzynów biją!

Prosze Moderatora o przywrocenie tytulu watku do " Najnowsz watki forum" strony tytulowej.
12-06-2010 19:34 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Prosze Moderatora o przywrocenie tytulu watku do " Najnowsz watki forum" strony tytulowej.

   Na razie zgłaszam złamanie regulaminu - następne wpisy z błędami ortograficznymi będę kasował.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)

>Jakie są kryteria nadawania statusu moderatora
>tegoż forum?
>   Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami
>ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy
>kompensującym swoje deficyty emocjonalne?

Chyba nie wystarczy... Ja jestem socjalistyczną feministką, dyszę żądzą władzy, błędy ortograficzne robię, i owszem, a moderatorką nie jestem
Może nie mam deficytów emocjonalnych?

A tak serio: pozdrowienia dla wszystkich modów (łubudubu, łubudubu...)
12-06-2010 19:07 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>... dyszę żądzą władzy...
   Za cicho, lubimy modów głośnodysznych.

>... błędy ortograficzne robię...
   Za mało błędne - moderator powinien robić obłędne.

>... a moderatorką nie jestem
   Dobrze Ci tak.

>A tak serio: pozdrowienia dla wszystkich modów (łubudubu, łubudubu...)
   Się dorzucam.

    Zgłoszenie złamania regulaminu:
   Gnany niemożebnym poczuciem odpowiedzialności zgłaszam apokaliptyczne niebezpieczeństwo pyskówki wywołanej znienawidzonym przez nas wszystkich, i słusznie tępionym na tym forum, hasłem Się dorzucam. !!!
stanik121 (102 punktów)

>Racjonalista.pl, oraz pod którą budką organizowana jest łapan...,

>   Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami
>ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy
>kompensującym swoje deficyty emocjonalne?

Nawet najsolidniejsza budowla ,gdy pnie się zbytnio w górę , może się zwalić pod własnym ciężarem. Czego chyba jesteśmy świadkami.Odnosi się to do założyciela wątku.
12-06-2010 18:59 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Nawet najsolidniejsza budowla ,gdy pnie sie zbytnio w gore , moze sie zwalic pod wlasnym ciezarem. Czego chyba jestesmy swiadkami.Odnosi sie to do zalozyciela watku.

   Poproszę o wyraźne wyartykułowanie zarzutu wraz z faktyczną listą zaanonsowanych świadków, w celu uwiarygodnienia swojej supozycji - w przeciwnym wypadku potraktuję wpis, jako zwykły, dyktowany niskimi pobudkami gniotek.

   Jednocześnie zgłaszam złamanie punktu "e" § 10 regulaminu.
Piotrek_84 (631 punktów)
>   Czy wystarczy być userem piszącym wytarte frazesy, ale za to często i z błędami
>ortograficznymi, czy trzeba być dodatkowo socjalistycznym feministkiem, nieprzepartą żądzą waaadzy
>kompensującym swoje deficyty emocjonalne?

Pisałem do kolegium już dawno skargę na tą wypowiedź:
www.racjon(*)m.php/s,336059/z,0/d,6#w336789

Jednak nie doczekała się rozpatrzenia...........
No cóż

Niczego innego się nie spodziewałem prawdę mówiąc...
To tak jakby Żyd pisał do Hitlera skargę, że go w Oświęcimiu pobili...
13-06-2010 19:51 
 Ocena-2 na 4
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
Pisałem do kolegium już dawno skargę na tą wypowiedź:
>www.racjon(*)m.php/s,336059/z,0/d,6#w336789
>Jednak nie doczekała się rozpatrzenia...........
>No cóż
>Niczego innego się nie spodziewałem prawdę mówiąc...
>To tak jakby Żyd pisał do Hitlera skargę, że go w Oświęcimiu pobili...


Użytkownik został zablokowany na Forum przez moderatora.
Uzasadnienie: blokada jednodniowa do godziny 18 (paragraf 19.3)następna blokada będzie dłuższa

no comment


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365