Przypominam sobie, że kiedyś zasugerowałem zamknięcie tego działu, mimo, że sam wykonałem dwa teleskopy systemu Newtona - jeden o średnicy zwierciadła 150mm i ogniskowej 1535mm, drugi o średnicy zwierciadła 352mm i ogniskowej 2002mm. Powód był dla mnie oczywisty. Obecnie mało kto bawi się w takie rzeczy, bez kłopotu można kupić dobry teleskop za stosunkowo niewielkie pieniądze. Lata 1991-94, kiedy zajmowałem się konstruowaniem teleskopów, to inne czasy. Niebawem zmienię awatara na forum ze względu na postępujący proces starzenia(czas leci...)i wkleję zdjęcie z "rurami". Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
|