Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak to działa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
12-08-2010 12:12Franek A. (-3 punktów)Jak to działa?
Ocena -1 na 1

   Witam wszystkich.

Czytuję racjonalistę, a szczególnie jego forum dość często.
Nie zakładałem wcześniej konta, bo nie miałem zamiaru tu pisać.
Skusiłem się, bo uznałem, że konto zapewne ułatwia wiele rzeczy na forum.

Przy zakładaniu przywitano mnie między innymi taką informacją:

Cytat:
Co wynika z posiadania konta w Racjonaliście ?
Wiele możliwości portalu dostępnych jest jedynie po zalogowaniu:
Masz dostęp do zaawansowanych funkcji Forum i artykułów
Zarejestrowany użytkownik może pisać na całym Forum
Otrzymasz powiadomienia na e-mail o odpowiedziach na twój wątek i twoje odpowiedzi na Forum
Masz możliwość oceniania wypowiedzi innych czytelników
Otrzymasz możliwość oceny tekstów i głosowania na komentarze do nich
Możesz wypełnić deklarację zainteresowania PSR oraz otrzymać uprawnienia członka PSR
Dostajesz prenumeratę Biuletynu Racjonalisty z informacjami o zmianach w portalu i nowych możliwościach.


   Najbardziej zależało mi na zwiększeniu funkcjonalności. Oczywiście ucieszyłem się też, że będę mógł oceniać wypowiedzi. Moja radość nie trwała jednak zbyt długo.
Po pierwszym wciśnięciu minusa dostałem informację:

Cytat:
Aby głosować, musisz napisać dziesięć wypowiedzi i odczekać trzy dni od daty rejestracji.


   Trzy dni czekania to nie problem, ale w ten sposób jestem zmuszany do napisania dziesięciu niekoniecznie mądrych postów.

Czy ktoś wie czemu to ma służyć?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Twoja radość minusowania będzie dostępna, kiedy się już nieco na forum zadomowisz, kiedy nieco już tutaj pobędziesz. Jeśli uczynisz to poprzez niezbyt mądre wypowiedzi na początku, to na starcie zrazisz do siebie część innych czytelników, dając tym samym innym radość minusowania
12-08-2010 12:41 
 Ocena-3 na 3
Franek A. (-3 punktów)
    A niech mnie minusują. Co mi z tego? Na co mi te punkty? Żeby ładnie przy nicku wyglądały? Tyle tylko. że ja nie zamierzam być aktywny. Nie planuję tu pisać. No może czasem, jak mnie jakaś wypowiedź wkurwi, to powiem co myślę. Ale nie za często.

    Machnę te obowiązkowe 10 postów i wracam do czytania. A potem 3 dni i już mogę oceniać.
15-08-2010 18:56 
 Ocena 4 na 4
Głąbiński (3538 punktów)
>... nie zamierzam być aktywny. Nie planuję tu pisać. No może czasem, jak mnie jakaś wypowiedź wkurwi, to powiem co myślę.
Po przeczytaniu tego wyjaśnienia nabrałem przekonania, że dla dobra uczestników forum powinieneś zrezygnować z jakiejkolwiek na nim aktywności.


Stach M. G.
Termopile (39 punktów)
Usunięte przez moderatora
17-08-2010 12:16 
 Ocena 2 na 2
Głąbiński (3538 punktów)
>Po przeczytaniu tego wyjaśnienia nabrałem przekonania, że dla dobra uczestników forum powinieneś zrezygnować z jakiejkolwiek na nim aktywności.
Ponieważ sam często dopominam się, o dokładne uzasadnianie wypowiedzi (tzw. metoda łopatologiczna, inaczej mówiąc "kawa na ławę"), czuję się w obowiązku uzupełnić swój post o nast.:
Tytuł "Racjonalista" jednoznacznie wskazuje, że powodem zabierania głosu na forum o tej nazwie powinno być nie zdenerwowanie (taka jest prawidłowa nazwa stanu umysłu wspomnianego w cytowanym poprzednio tekście), lecz racjonalna, czyli niezależna od stanu emocjonalnego, myśl.

Stach M. G.
12-08-2010 14:25 
 Ocena-1 na 1
Franek A. (-3 punktów)
Ja jeszcze mam pytanie. Czy ta wypowiedź jest zaliczana do tej potrzebnej dziesiątki czy nie?

No bo jak przeglądam forum to sam nie wiem, który licznik jest ważny.

Ten?



   

Czy ten?



Zaznaczam, że są to screeny zrobione w tym samym czasie.
To drugie okienko otworzyło mi się po kliknięciu Zobacz w okienku pierwszym.

Cholera. Jakieś takie trochę mało intuicyjne w obsłudze jest to forum.
12-08-2010 14:34 
 Ocena 2 na 2
Alicja Duda (25557 punktów)
Posty skasowane nie zostaną Ci zaliczone. Posty które nic do dyskusji nie wnoszą będą kasowane lub przenoszone do "oślej ławki". Staraj się nie używać wulgaryzmów w swoich wypowiedziach bo też będą kasowane.
12-08-2010 14:51 
 Ocena-2 na 2
Franek A. (-3 punktów)
> Posty skasowane nie zostaną Ci zaliczone.

A mogą mi być te posty odesłane? Ich treść prosiłbym na skrzynkę mailową.

> Posty które nic do dyskusji nie wnoszą będą kasowane lub przenoszone do "oślej ławki".

Będą? Kiedy? Ja mogę społecznie zrobić listę takich postów. Na forum ich nie brakuje. Właśnie po to chcę mieć możliwość oceniania, żeby sygnalizować które posty za nic nie wnoszące śmieci uważam.

>Staraj się nie używać wulgaryzmów w swoich wypowiedziach bo też będą kasowane.
Parę postów mi do 10 brakuje - myślę, że wytrzymam.

P.S. A na temat tych dwóch różnych liczników wypowiedzi wie pani coś?
12-08-2010 16:04Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
   To wprawdzie nie moja sprawa,, ale radzę "przyjżeć" się delikwentowi od strony wcześniejszych tu bytności. Chęć jedynie czytania i oceniania innych jakoś dziwnie "pachnie" mi tu żądzą odwetu za jakieś wcześniejsze krzywdy.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
12-08-2010 16:14 
 Ocena-1 na 1
Franek A. (-3 punktów)
   

   

§ 24.


   

   
syzyf85 (36 punktów)
>    To wprawdzie nie moja sprawa,,
i dlatego oddzielam się od niej aż dwoma przecinkami.

>ale radzę "przyjżeć" się delikwentowi od strony wcześniejszych tu bytności.
ale radzę "przyjżeć" się wszelkim delikwentom zarejestrowanym po 27 lutego 2006 roku.

>Chęć jedynie czytania i oceniania innych jakoś dziwnie "pachnie" mi tu żądzą odwetu za jakieś wcześniejsze krzywdy.
Wiem co mówię. Nie bez powodu już ponad 1400 minusów postawiłem, podczas gdy nikt inny nawet 1000 nie przekroczył.

>
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.

Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą.
12-08-2010 16:26Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
   Reakcja autora zdaje się potwierdzać moje obawy.

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
12-08-2010 16:30 
 Ocena-1 na 1
Franek A. (-3 punktów)
   

   

§ 24 i § 26


   

   

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365