 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-08-2010 18:24 | Kelly (2051 punktów) | Irytujący banner
3 na 3 | Już od dłuższego czasu zaglądam na Racjonalistę, a tam migający banner: "Popierasz eutanazję?". Ja na to: "NIE". A banner: "TAK?!" Jestem przeciwna sztucznemu podtrzymywaniu życia, kiedy nie ma to sensu, a także zdecydowanie popieram renegocjację konkordatu. Ten banner bynajmniej mnie nie przekonuje, natomiast wydaje się dość desperacki, a osobom o innych poglądach niewątpliwie może wydać się wręcz fanatyczny. Sugeruję... USUNĄĆ!  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| -jad- (18783 punktów) | > "Popierasz eutanazję?". Ja >na to: "NIE". A banner: "TAK?!" Jestem przeciwna sztucznemu podtrzymywaniu życia, kiedy nie ma to >sensu...
Czyli jednak popierasz....?
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
|
|
 | 3 na 3 Xion (501 punktów) (zablokowany) | >Czyli jednak popierasz....? Wydaje mi się, że chodzi tu o niefortunny skrót myślowy, którym posługują się raczej zwolennicy obecnych rozwiązań (tudzież ich braku). Bo nie chodzi przecież "o popieranie eutanazji" czy "bycie zwolennikiem aborcji" tylko o _prawo_ do eutanazji i _prawo_ do aborcji.
Bannerowi brakuje tych dwóch kluczowych słów.
|
|
|  | | -jad- (18783 punktów) | >>Czyli jednak popierasz....? >Wydaje mi się, że chodzi tu o niefortunny skrót myślowy, którym posługują się raczej zwolennicy obecnych rozwiązań (tudzież ich braku). Bo nie chodzi przecież "o popieranie eutanazji" czy "bycie zwolennikiem aborcji" tylko o _prawo_ do eutanazji i _prawo_ do aborcji.
Zdaje mi się, że definicja słowa "eutanzja" zawiera w sobie "prawo do". Nie zawiera tego słowo "aborcja" ale po krótkim namyśle dochodzę do wniosku, że popieranie aborcji i prawa do aborcji to w zasadzie to samo. Inaczej by się sprawa miała gdyby chodziło o prawo nadane komuś konkretnemu tj. matce, lekarzowi itp.
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
|
|
| |  | | Kelly (2051 punktów) | >Po krótkim namyśle dochodzę do wniosku, że popieranie aborcji i prawa do aborcji to w zasadzie to samo. Dla mnie nie. Nie mam wątpliwości, że aborcja jest czymś złym i generalnie nie powinna być stosowana. Dopuszczam ją w sytuacjach, kiedy jest mniejszym złem - np. nieodpowiedzialna kobieta zaszła w niechcianą ciążę i prawdopodobnie nie zapewni dziecku ani odpowiednich warunków do rozwoju, ani tym bardziej matczynej miłości. Ale nigdy nie powiedziałabym o sobie, że "popieram" aborcję. Podobnie z eutanazją - to ostateczność! A pojęcie eutanazji jest dużo szersze niż niepodtrzymywanie życia nieprzytomnej osoby. Eutanazja to pomoc w samobójstwie - a chęć samobójstwa nie pojawia się tylko kiedy ktoś jest zamieniony w warzywo i nie ma szans na normalne życie.
|
|
| | |  | | -jad- (18783 punktów) | >>Po krótkim namyśle dochodzę do wniosku, że popieranie aborcji i prawa do aborcji to w zasadzie to samo. >Dla mnie nie. Nie mam wątpliwości, że aborcja jest czymś złym i generalnie nie powinna być stosowana.
Chyba mnie nie zrozumiałaś. Nie opowiadam się tutaj po żadnej ze stron tego etycznego konfliktu tylko swoim zwyczajem próbuję coś uściślić. Aborcja to przerywanie ciąży. Jeśli mówię, że popieram aborcję, to mam oczywiście na myśli, że chciałbym aby ktoś (najczęściej niedoszła matka) miał prawo do decydowania o tym czy jej dokonać a nie, że chciałbym żeby jak najwięcej płodów zostało zniszczonych. Dlatego mówię, że popieranie aborcji i prawa do aborcji to w praktyce to samo.
>Dopuszczam ją w sytuacjach, kiedy jest mniejszym złem - np. nieodpowiedzialna kobieta zaszła w niechcianą ciążę i prawdopodobnie nie zapewni dziecku ani odpowiednich warunków do rozwoju, ani tym bardziej matczynej miłości. Ale nigdy nie powiedziałabym o sobie, że "popieram" aborcję.
Ależ popierasz! W jakimś ograniczonym zakresie oczywiście. Nie sądzisz chyba, że zwolennik aborcji to ktoś, kto jest zadowolony z przerywania ciąży?
>Podobnie z eutanazją - to ostateczność! A pojęcie eutanazji jest dużo szersze niż niepodtrzymywanie życia nieprzytomnej osoby. Eutanazja to pomoc w samobójstwie - a chęć samobójstwa nie pojawia się tylko kiedy ktoś jest zamieniony w warzywo i nie ma szans na normalne życie.
Mam odmienną opinię. Moim zdaniem, właścicielem mojego życia jestem ja. Niestety nie mogę go utrzymać tak długo jak będę chciał ale chciałbym chociaż mieć prawo do przerwania go w dowolnym momencie. Nawet jeśli będę zdrów jak ryba.
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
|
|
| | | |  | | Kelly (2051 punktów) | Oba tematy na pewno były już szeroko przedyskutowane na forum - w każdym razie ja wypowiadałam się na nie przynajmniej kilka razy. Nie wdawajmy się w szczegóły. Stawiam się w sytuacji osoby, która nie jest związana ze środowiskiem Racjonalisty i wchodzi na stronę główną portalu (może nawet pierwszy raz). Ten banner po prostu odstrasza.
|
|
| | | | |  | | -jad- (18783 punktów) | > Ten banner po prostu odstrasza.Przede wszystkim nieracjonalistów więc może niech zostanie 
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
|
|
1 na 1 |
 | | Kelly (2051 punktów) | Nie działa.  Wybrałam domyślny filtr (EasyList), może powinnam zmienić?
|
|
|  | 3 na 3 | jawnoszyderca (184 punktów) | > Nie działa. Wybrałam domyślny filtr (EasyList), może powinnam zmienić?Polecam takie działanie: Klikamy w Narzędzia -> Adblock Plus- ustawienia -> Filtry -> Dodaj zestaw filtrów -> Wybierz inny zestaw -> BSI Lista Polska lub AdblockList.org (polski) -> Subskrybuj zestaw -> Zastosuj Możemy też stworzyć własny filtr. W tym celu należy najechać kursorem myszy na reklamę, w jej prawym górnym rogu powinna pojawić się ikona Zablokuj. Klikamy w nią, a następnie wybieramy odpowiednie oczko. Polecam kliknąć o kilka oczek niżej niż to proponują ustawienia domyślne, aby zablokować całą stronę z której pochodzą reklamy. Jeśli to nie zadziała, klikamy prawym klawiszem myszy w reklamę -> zablokuj obrazek, a następnie blokujemy stronę z której reklama pochodzi.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|