Racjonalista - Strona głównaDo treści
10 najważniejszych odkryć archeologicznych mijającego roku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-12-2008 12:40Przemysław Biegański (845 punktów)10 najważniejszych odkryć archeologicznych mijającego roku
Za stroną:

cosmiclog.(*)rchive/2008/12/12/1713325.aspx

1. Tajemnica błękitu Majów
2. Zamaskowana mumia z Peru
3. Kamień z duszą
4. "Brązowe złoto" z Oregonu
5. Najstarsze malowidła olejne
6. Pierwszy Europejczyk?
7. Pierwsze buty?
8. Wrak portugalski z XVI wieku u wybrzeży Namibii.
9. Kolosalne marmurowe głowy cesarzy rzymskich w Turcji.
10. Ślady najstarszych poławiaczy wielorybów na Czukotce
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Robcia (181 punktów)
>1. Tajemnica błękitu Majów
>2. Zamaskowana mumia z Peru
>3. Kamień z duszą
>4. "Brązowe złoto" z Oregonu
>5. Najstarsze malowidła olejne
>6. Pierwszy Europejczyk?
>7. Pierwsze buty?
>8. Wrak portugalski z XVI wieku u wybrzeży Namibii.
>9. Kolosalne marmurowe głowy cesarzy rzymskich w Turcji.
>10. Ślady najstarszych poławiaczy wielorybów na Czukotce

I proszę oto jak świat był rozwinięty, kiedy jeszcze jahwe towrzył plan działania?
Wychodzi na to, że świat tak naprawdę nie ma początku ani końca. Tylko cykl się powtarza.
Kuri23 (183 punktów)

>I proszę oto jak świat był rozwinięty, kiedy jeszcze jahwe towrzył plan działania?
>Wychodzi na to, że świat tak naprawdę nie ma początku ani końca. Tylko cykl się powtarza.
Nie no początek chyba był, a co do konca hmm..... .Myślę że dopiero za kilka lat dowiemy się które z tych odkryć są najistotniejsze, które zmienią nasz pogląd na przeszłość, które z nich trafią do podręczników, a które zostaną uznane za mniej wartościowe, może ta mumia z Peru, lub pierwszy europejczyk jest najistotniejszy, ciężko oceniać.
diogenes (42753 punktów)
Dla mnie najważniejsze było znalezienie w piwnicy korkociągu sprzed 20 lat. Jakaż to była nostalgiczna chwila! Ku memu zaskoczeniu urządzenie dorównujące w prostocie cepowi działa jak niegdyś. Tyle na temat archeologii.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365