Racjonalista - Strona głównaDo treści
PONIEDZIAŁEK czyli sztuka prowadzenia dyskursu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
07-10-2008 22:06Małgorzata Dorna (721 punktów)PONIEDZIAŁEK czyli sztuka prowadzenia dyskursu
Ocena -1 na 1
Kilka dni temu, bawiąc się możliwością publikowania "bez znieczulenia" i bez cenzury - rzuciłam nieopatrznie hasło: Niedziela. Natychmiast rozgorzała polemika, niestety jako "sztuka dla sztuki" (Eviva l'arte!) czyli nie "w temacie", a obok. Schematy i stereotypy, kościelne dzwony i kosiarki, obrona modłów wznoszonych "ku czci" i prac wykonywanych ku pożytkowi - pro publico bono. Odezwały się sfrustrowane dewoty i ludzie (tak zwanego) "czynu". Kłótnie trwały po blady świt. Głosy polemik roznoszą się jeszcze nieśmiałym, acz miłym dla ucha echem. Dewoty straszą po nawach. Bojownicy podejmują akcję za akcją. Rzucam kolejne hasło: "Poniedziałek". W zanadrzu mam jeszcze kilka, z tego pięć co najmniej "wiadomych". Moja akcja to przecież KREACJA. Wszystko to kwestia formy. Tak trzymać!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>Kilka dni temu, bawiąc się możliwością publikowania "bez znieczulenia" i bez cenzury - rzuciłam
>nieopatrznie hasło: Niedziela. Natychmiast rozgorzała polemika, niestety jako "sztuka dla sztuki"
>(Eviva l'arte!) czyli nie "w temacie", a obok. Schematy i stereotypy, kościelne dzwony i kosiarki,
>obrona modłów wznoszonych "ku czci" i prac wykonywanych ku pożytkowi - pro publico bono. Odezwały
>się sfrustrowane dewoty i ludzie (tak zwanego) "czynu". Kłótnie trwały po blady świt. Głosy polemik
>roznoszą się jeszcze nieśmiałym, acz miłym dla ucha echem. Dewoty straszą po nawach. Bojownicy
>podejmują akcję za akcją. Rzucam kolejne hasło: "Poniedziałek". W zanadrzu mam jeszcze kilka, z tego
>pięć co najmniej "wiadomych". Moja akcja to przecież KREACJA. Wszystko to kwestia formy. Tak
>trzymać!
>
Małgosiu, jeśli sobie przypisujesz sprawstwo dyskusji o niedzieli, to przynajmniej nie kpij z dyskutujących. Nie nazwałbym Twojej akcji KREACJĄ, lecz PODPUSZCZANIEM. Widzisz różnicę?
Adamiak (36436 punktów)
>Małgosiu, jeśli sobie przypisujesz sprawstwo dyskusji o niedzieli, to przynajmniej nie kpij z dyskutujących. Nie nazwałbym Twojej akcji KREACJĄ, lecz PODPUSZCZANIEM. Widzisz różnicę

Niepotrzebnie się oburzasz, Wendrychowicz, Pani "Dorna" po prostu zapomniała, że staranna selekcja dyskutantów oraz rozdanie scenariusza z rozpisaniem na role, znakomicie ułatwia tok obrad i porządkuje dysputę, eksponując myśl przewodnią Zagajającego.

Zwykłe niedopatrzenie.

Pozdrawiam.
Adamiak (36436 punktów)
>Kilka dni temu, bawiąc się możliwością publikowania "bez znieczulenia" i bez cenzury - rzuciłam
>nieopatrznie hasło: Niedziela. Natychmiast rozgorzała polemika, niestety jako "sztuka dla sztuki"
>(Eviva l'arte!) czyli nie "w temacie", a obok. Schematy i stereotypy, kościelne dzwony i kosiarki,
>obrona modłów wznoszonych "ku czci" i prac wykonywanych ku pożytkowi - pro publico bono. Odezwały
>się sfrustrowane dewoty i ludzie (tak zwanego) "czynu". Kłótnie trwały po blady świt. Głosy polemik
>roznoszą się jeszcze nieśmiałym, acz miłym dla ucha echem. Dewoty straszą po nawach. Bojownicy
>podejmują akcję za akcją. Rzucam kolejne hasło: "Poniedziałek". W zanadrzu mam jeszcze kilka, z tego
>pięć co najmniej "wiadomych". Moja akcja to przecież KREACJA. Wszystko to kwestia formy. Tak
>trzymać!
>

Mogłaś zastrzec w "Niedzieli(ę)" jakie, oraz czyje odpowiedzi uznasz za słuszne, lub napisać choćby to, co teraz Ci napiszę...

...NO COMMENT.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365