1. Komentarze pod tekstami połączono z kontem czytelnika. Od tej pory komentarze tylko dla osób zalogowanych. Przy komentarzu pojawiła się ikonka profilu osobistego komentującego. 2. Dzięki temu wprowadziliśmy powiadamianie o tym, kto przyznaje nam plusy i minusy za nasze komentarze (analogicznie jak na forum) 3. Na forum: wprowadziliśmy możliwość rozdzielenia wątku oraz połączenia dwóch podobnych wątków. Jeśli ktoś z forumowiczów zauważy, że w danym wątku wyłonił się odrębny temat, niezbyt związany z tematem głównym, a moderator tego nie wychwycił - można napisać na adres kolegium z sugestią o podzielenie wątku, a tym samym uczynienie dyskusji przejrzystszą. Poza tym, jeśli komuś w wątku nagle "urodzi" się nowe drzewo wypowiedzi, związane z tematem, ale wcześniej nieobecne - to znaczy, że zintegrowano dwa wątki. Podobnie, jeśli komuś nagle zniknie część "nietematyczna" wątku - znaczy, że jest wydzielona (pod nowym tytułem). Powinny przychodzić o tym powiadomienia. Mam poza tym dwie uwagi moderatorskie natury ogólnej: 1. W dyskusjach wiele osób wycina cytowania poprzednika, ale sugeruję, aby wycinać więcej. W wielu wątkach za wiele zostawia się bowiem zbędnej treści powtarzanej dwukrotnie. Sugeruję zostawiać mniej treści i ciąć bardziej precyzyjnie - dzięki temu dyskusje zyskają na przejrzystości. 2. W nowych wątkach bardzo częste są błędy interpunkcyjne polegające na stawianiu kropek w tytule. Wedle zasad polskiej pisowni i interpunkcji w tytułach kropek nie stawiamy, jest to błąd. Za uwzględnienie - dziękuję  |