> Autor strony Jesus&Mo www.jesusandmo.net/ jest bez wątpienia niecnotą i właśnie podsumował> trwającą od stuleci dyskusję na temat pochodzenia dobra, nawiązując do dialogów platońskich.Świetne - choć w kadrze niewiele się dzieje, ale natężenie aporii przenosi uwagę czytelnika na płaszczyznę tekstu, cały dramatyzm zawiera się w dymkach. Hm, a może by tak użyć jakichś znanych postaci - Jeż Jeży pięknie by pasował do tego typu dialogów, niestety, jego Stwórca zapewne by na to nie pozwolił... A wracając do tematu - dobro jest koncepcją jak najbardziej względną, związaną z naszym gatunkiem, produktem ewolucji języka opisującego relacje człowieka wobec jego środowiska i innych ludzi. Wtedy te wszystkie "aporie" po prostu wyparowują i można odzyskać spokój ducha 
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|