Racjonalista - Strona głównaDo treści
O oficjalnych sondażach raz jeszcze...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-08-2011 12:15Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
O oficjalnych sondażach raz jeszcze...
Ocena 4 na 4
W najnowszym sondażu TNS OBOP "28 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosuje".

Chcę się dowiedzieć: jak było postawione pytanie ?
Jakie partie były wymienione 'do wyboru' ?

odp.: "tajemnica handlowa" ...

Nikt, nigdy do mnie nie dzwonił z zapytaniem o poparcie. Nie znam osobiście NIKOGO, z tych co o tym rozmawiałem, aby miał taki telefon/brał udział w sondzie ulicznej/ etc.
Pytają ~co tydzień [w czasie kampanii częściej], po ~1000 osób, od 20 lat... KOGO ? JAK ?

Czy Was pytali ? Znacie kogoś, kogo pytali ? Jak było postawione pytanie ?

Pozdrawiam.

PS> O co chodzi ? Inne badania pokazują, że ~70% społeczeństwa jest negatywnie nastawiona do obecnej klasy politycznej, do wyborów chodzi ~40% uprawnionych, zdecydowana większość głosuje przeciwko-komuś, zamiast za kimś... Parę dni przed wyborami patrzy do gazety i widzi, że nie ma sensu "marnować głosu" na nikogo spoza 'układu' i idzie właśnie 'zmarnować głos' na tych co od 20 lat rządzą pod różnymi szyldami, albo jeszcze gorzej - nie idzie w ogóle...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Guzik (2020 punktów)
> nie ma>sensu "marnować głosu" na nikogo spoza 'układu' i idzie właśnie 'zmarnować głos' na tych co od 20>lat rządzą pod różnymi szyldami, albo jeszcze gorzej - nie idzie w ogóle...

No nie idzie... Zanim zmarnujesz głos - wypełnij ankietę:
www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html
Selanos (12869 punktów)
>www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html
To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem
11-08-2011 15:46 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
Ja mam lepsze:
Cytat:
Żadna partia nie spełnia twoich oczekiwań.

Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>>www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html
>To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem
>
Niestety, takie testy są zbyt uproszczone, a świat nie jest czarno-biały: tak-nie; dlatego polecam czytać programy wszystkich partii
11-08-2011 16:52 
 Ocena 2 na 2
wiesiek c (28 punktów)
Uważam,że wszystkie polskie partie są takie same rożni je nieco retoryka wypowiedzi, a sens ich walki to walka o władzę. Pozdrawiam wszystkich jestem tutaj nowym forumowiczem
11-08-2011 17:44 
 Ocena 1 na 1
Kamil Ciura (762 punktów)
A no masz rację, że każdej partii chodzi o władzę, ale partie mają różne pomysły, jak tej władzy użyć - i dlatego warto zapoznać się z ich programami.

Testu nie radzę brać na serio - mi z niego wynikło że powinienem głosować za Samoobroną, co jest oczywistą bzdurą, biorąc pod uwagę odpowiedzi które zaznaczyłem.

Niestety mamy w kraju lewicę, prawicę ...ale żadnej partii ludzi trzeźwo myślących.
11-08-2011 19:08 
 Ocena 1 na 1
IllusiveMan (2786 punktów)
>>www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html
>To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem
>

Bo to czy jesteś za pisem czy nie zależy od pytania nr.19 - czyli o katastrofę smoleńską

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
11-08-2011 21:12 
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)
>>www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html
>To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem
>
No właśnie! Mnie wyszła PO, a wiadomo, że jestem za lewicą
12-08-2011 08:07 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)

>No właśnie! Mnie wyszła PO, a wiadomo, że jestem za lewicą
Może za jej lewym skrzydłem Też mi wyszła PO

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
12-08-2011 18:01 
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)
>>No właśnie! Mnie wyszła PO, a wiadomo, że jestem za lewicą
>Może za jej lewym skrzydłem Też mi wyszła PO

Lewym skrzydłem? Czy ja wiem Meret... Kiedyś w młodości, zgodnie z zasadą, że wrażliwość społeczna jest cechą młodych ludzi, uważałam, że państwo powinno być opiekuńcze. Teraz w kapitaliźmie, okazało się, że młodzież na słowo socjal - dostaje alergii. Ja stara, pewnie już nie tak wrażliwa na krzywdę człowieka, jestem za równym startem, bezpłatnym szkolnictwem, ale w lewicy widziałabym po pierwsze:
akceptowanie wolnego rynku, światopogląd - naukowy, świeckie państwo, dostęp kobiety do środków antykoncepcyjnych, do edukacji, równe traktowanie jej na rynku pracy itd.
13-08-2011 14:02 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Miałam na myśli lewe skrzydło PO.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Guzik (2020 punktów)
>Miałam na myśli lewe skrzydło PO.

Aaacha...PO. Tak mi utkwiły w pamięci głosy, że lewica odeszła od lewicowości ku centrum, że to lewe skrzydło wcale mnie nie zdziwiło.
14-08-2011 16:34 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>Miałam na myśli lewe skrzydło PO.

   Najlepsze jest lewe skrzydło SLD, które jest już tak lewe, że nikt tego nie ogarnia

"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"
rexus (2343 punktów)
W Niemczech nie wolno publikować takich sondaży pod groźbą kary.
Cóż, tutaj mamy katotaliban sterowany wspólnymi siłami byłej agentury, co daje nam bananową republikę.
DEMONICON (4893 punktów)
Ważny jest jeden sondaż, ten po wyborach.
Wszystkie inne to nieobiektywne garnie na emocjach.

Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365