 |
O oficjalnych sondażach raz jeszcze... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2011 12:15 | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | O oficjalnych sondażach raz jeszcze...
4 na 4 | W najnowszym sondażu TNS OBOP "28 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosuje".
Chcę się dowiedzieć: jak było postawione pytanie ? Jakie partie były wymienione 'do wyboru' ?
odp.: "tajemnica handlowa" ...
Nikt, nigdy do mnie nie dzwonił z zapytaniem o poparcie. Nie znam osobiście NIKOGO, z tych co o tym rozmawiałem, aby miał taki telefon/brał udział w sondzie ulicznej/ etc. Pytają ~co tydzień [w czasie kampanii częściej], po ~1000 osób, od 20 lat... KOGO ? JAK ?
Czy Was pytali ? Znacie kogoś, kogo pytali ? Jak było postawione pytanie ?
Pozdrawiam.
PS> O co chodzi ? Inne badania pokazują, że ~70% społeczeństwa jest negatywnie nastawiona do obecnej klasy politycznej, do wyborów chodzi ~40% uprawnionych, zdecydowana większość głosuje przeciwko-komuś, zamiast za kimś... Parę dni przed wyborami patrzy do gazety i widzi, że nie ma sensu "marnować głosu" na nikogo spoza 'układu' i idzie właśnie 'zmarnować głos' na tych co od 20 lat rządzą pod różnymi szyldami, albo jeszcze gorzej - nie idzie w ogóle... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Guzik (2020 punktów) | > nie ma>sensu "marnować głosu" na nikogo spoza 'układu' i idzie właśnie 'zmarnować głos' na tych co od 20>lat rządzą pod różnymi szyldami, albo jeszcze gorzej - nie idzie w ogóle...No nie idzie... Zanim zmarnujesz głos - wypełnij ankietę: www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html
|
|
 | | Selanos (12869 punktów) | > www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.htmlTo jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem
|
|
|  | 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Ja mam lepsze: Cytat:Żadna partia nie spełnia twoich oczekiwań.
|
|
|  | Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | > >www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html> To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem > Niestety, takie testy są zbyt uproszczone, a świat nie jest czarno-biały: tak-nie; dlatego polecam czytać programy wszystkich partii
|
|
| | |  | 1 na 1 | Kamil Ciura (762 punktów) | A no masz rację, że każdej partii chodzi o władzę, ale partie mają różne pomysły, jak tej władzy użyć - i dlatego warto zapoznać się z ich programami.
Testu nie radzę brać na serio - mi z niego wynikło że powinienem głosować za Samoobroną, co jest oczywistą bzdurą, biorąc pod uwagę odpowiedzi które zaznaczyłem.
Niestety mamy w kraju lewicę, prawicę ...ale żadnej partii ludzi trzeźwo myślących.
|
|
|  | 1 na 1 | IllusiveMan (2786 punktów) | > >www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html> To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem > Bo to czy jesteś za pisem czy nie zależy od pytania nr.19 - czyli o katastrofę smoleńską 
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
|
|
|  | 1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | > >www.wybory.xaa.pl/test-wyborczy.html> To jakieś żarty? Mimo zaznaczenia 'tak' przy związkach partnerskich, aborcji, eutanazji, in vitro i rozdziale kościoła od państwa, nadal jestem za PiSem > No właśnie! Mnie wyszła PO, a wiadomo, że jestem za lewicą
|
|
| |  | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) |
> No właśnie! Mnie wyszła PO, a wiadomo, że jestem za lewicą  Może za jej lewym skrzydłem  Też mi wyszła PO 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | > >No właśnie! Mnie wyszła PO, a wiadomo, że jestem za lewicą  > Może za jej lewym skrzydłem Też mi wyszła PO Lewym skrzydłem? Czy ja wiem Meret... Kiedyś w młodości, zgodnie z zasadą, że wrażliwość społeczna jest cechą młodych ludzi, uważałam, że państwo powinno być opiekuńcze. Teraz w kapitaliźmie, okazało się, że młodzież na słowo socjal - dostaje alergii. Ja stara, pewnie już nie tak wrażliwa na krzywdę człowieka, jestem za równym startem, bezpłatnym szkolnictwem, ale w lewicy widziałabym po pierwsze: akceptowanie wolnego rynku, światopogląd - naukowy, świeckie państwo, dostęp kobiety do środków antykoncepcyjnych, do edukacji, równe traktowanie jej na rynku pracy itd.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Miałam na myśli lewe skrzydło PO.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | | | |  | | Guzik (2020 punktów) | > Miałam na myśli lewe skrzydło PO.Aaacha...PO. Tak mi utkwiły w pamięci głosy, że lewica odeszła od lewicowości ku centrum, że to lewe skrzydło wcale mnie nie zdziwiło.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | > Miałam na myśli lewe skrzydło PO. Najlepsze jest lewe skrzydło SLD, które jest już tak lewe, że nikt tego nie ogarnia 
"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"
|
|
| rexus (2343 punktów) | W Niemczech nie wolno publikować takich sondaży pod groźbą kary. Cóż, tutaj mamy katotaliban sterowany wspólnymi siłami byłej agentury, co daje nam bananową republikę.
|
|
2 na 2 | DEMONICON (4893 punktów) | Ważny jest jeden sondaż, ten po wyborach. Wszystkie inne to nieobiektywne garnie na emocjach. Pozdrawiam
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|